میرنیوز

دشنه بر جانِ تاریخ انقلاب در نمایش‌خانگی/ توقیف دیرهنگام و قابل تأمل "می‌خواهم زنده بمانم"!!

 دشنه بر جانِ تاریخ انقلاب در نمایش‌خانگی/ توقیف دیرهنگام و قابل تأمل "می‌خواهم زنده بمانم"!! 2021-05-31T11:42:11+04:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، کدام یک از این آثار ارزش دیدن دارند؟ "ملکه گدایان" که به تازگی به پایان رسیده و اعلام کرده‌اند فصل دومی در کار است! کاری که مخاطب به جز دیدنِ چند بازیگر چهره و رنگ و لعاب فریبنده، هیچ چیز دیگری نمی‌بیند. اهانت به خیرین و خیریه‌ها و نداشتنِ آدرس محتوایی درست جزو دستاوردهای این سریال نمایش‌خانگی است که حالا حسین سهیلی‌زاده کارگردان این اثر، مخاطب را در انتظار فصل دومی قرار می‌دهد که معلوم نیست با چه هدفی ساخته می‌شود. 

سریال سیاوش که میلاد کی‌مرام به عنوان نقش اصلی آن حضور دارد دوباره همان اکت‌های تکراری از خودش نشان می‌دهد؛ مفهوم و محتوایِ ارزشمند درگیرکننده‌ای هم ندارد. این سریال در کنار دیگر رقبایش باز درون‌مایه‌ای اهانت‌آمیز به خیرین و جامعه خیریه دارد. چندی پیش هم "قورباغه" در پلتفرم‌های خانگی با کش و قوس و جنجال‌هایی، پخش شد؛ این‌گونه فیلم‌های پرخاشگری چقدر مخاطبان نوجوان و جوان را به دعوا، درگیری و نهایتاً قتل و خون‌ریزی علاقه‌مند می‌کند؟

سریال , شبکه نمایش خانگی , صدا و سیما , تلویزیون , سینما ,

اگر به رقابت سلبریتی‌هایی مثل شهاب حسینی، پژمان جمشیدی و محمدرضا گلزار در سه تاک‌شوی خانگی توجه کنیم معلوم نیست با چه خلاقیت‌هایی جز کسب درآمد، پا به این میدان گذاشته‌اند؛ واقعاً جز همان دورهمی، میهمانی و خوش و بش‌های مرسوم که پیش از آن نمونه‌هایش را به وفور در تلویزیون و دیگر مدیوم‌ها دیده‌ایم چه نقطه‌های خاص دیگری از این کارها بیرون آمده است. سلبریتی‌هایی که دور هم می‌نشینند و به تعبیری فقط از خودشان تعریف و تمجید می‌کنند و هیچ چالشی هم در میان نیست! حداقل برنامه "دورهمی" حداقل در قسمت‌های پایانی چالش‌هایی را به وجود آورد و حداقل برخی از وجوه زندگی این دست از هنرمندان رسانه‌ای شد. یا رئالیتی‌شوی پُر از رنگ و لعاب، زرق و برقِ سلبریتی‌ها در مسابقه‌ای به نام "شب‌های مافیا" و پیش از آن سفره‌های رنگینِ "شام ایرانی" که نمونه آلوده و کثیفِ آن را شبکه‌های معاندی به نام من و تو پخش کرد.

در بخش کمدی‌ها هم نمایش‌خانگی نه تنها موفق نبوده بلکه بیشتر روی اعصابِ مخاطبان بوده است. اگر بیننده "مردم معمولی" رامبد جوان‌اند و یا "دراکولای" مهران مدیری و حتی "خوب، بد، جلف" هم نتوانسته مخاطب را سرذوق آورد. در حالی که با نگاهی گذرا می‌توانیم به موفقیت چند سریال تلویزیونی مثل "زیرخاکی" در تلویزیون اشاره کنیم که بدونِ این زرق و برق‌ها، این روزها موفق‌ترند. سریال‌هایی که با آرایش‌های غلیظ، تبرج و تجمل، حیازدایی، سبک زندگی مدرن و رد شدن از خطوط قرمز اخلاقی، دنبال از بین بردن همه مفاهیم و ارزش‌های خانوادگی‌اند. در حالی‌که مخاطبِ‌ امروز هوشمندانه به مدیوم‌ها نگاه می‌کند؛ دست بازتری نسبت به گذشته دارد و بیشتر به محتوا نمره می‌دهد و اسیرِ رنگ‌آمیزی‌هایی نمی‌شود که پیش از آن بارها شاهدش بوده است. 

در کنارِ این سریال‌ها، مجموعه‌ای را شهرام شاه‌حسینی به میدان نمایش‌خانگی آورده‌‌ که 14 قسمت از پخش‌اش می‌گذرد و از همان چند قسمت اول می‌توانست مورد توقیف قرار گیرد اما معلوم نیست چرا آن‌قدر پیش رفت؟ وقتی کمیته‌های انقلاب اسلامی در سال 1360 را صرفاً نهادی پُر از فساد به تصویر می‌کشد و خیلی از اهانت‌های دیگر را هم زیرپوستی پیش می‌برد سؤال اینجاست اولاً آیا کمیته‌های انقلاب اسلامی دهه 1360 که کابوس منافقین کوردل بوده است، سرتا پا فقط ایراد بود که چنین دشنه بر جان تاریخ انقلاب می‌زنند؟

سریال , شبکه نمایش خانگی , صدا و سیما , تلویزیون , سینما ,

ثانیاً چرا در وزارت ارشاد که قبل از فعالیت این روزهای رسانه ملی (ساترا) پروانه تولید و ساخت را صادر می‌کرد به چنین سریالی با چنین محتوا و مفاهیمی مجوز داده است؟ در قدمِ دیگر چرا در پخش، ساترا آن‌قدر سعه صدر به خرج داده و سریال را مورد اصلاح و بازبینی قرار نداده است؟ در حالی که بسیاری از سریال‌های تلویزیونی حتی به تصویربرداری مجدد هم رسیده‌اند و یا کماکان هم در بایکوت قرار دارند. از طرفی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی چرا زودتر از به وجود آمدن این همه چالش، شائبه و شبهه، جلوی این سریال را نگرفته تا مورد اصلاح و بازبینی قرار بگیرد؟ این اتفاق و چالش برای "قورباغه" هم افتاد اما به شکلی دیگر؟

به نظر می‌رسد هرچه زودتر باید تکلیف نمایش‌خانگی روشن شود؛ وقتی پخش و توزیع به ساترا واگذار شده، بحث پروانه ساخت و تولید سریال هم در اختیار سازمان تنظیم و مقررات صوت و فراگیر سازمان صداوسیما قرار بگیرد تا کمتر شاهدِ چنین چالش‌هایی باشیم؛ سریال‌هایی که نه تنها مفهومی از انقلاب، زندگی ایرانی اسلامی و نه محتوای غنی را به مخاطب القاء نمی‌کنند. توجه به این نکته ضرورت دارد؛ در روزهای پایانی دولت تدبیر و امید به چه میزان سریال‌ها و فیلم‌هایی ساخته شده‌اند که برای مردم امیدوارکننده باشند یا برعکس سیاه و ناامیدکننده؟!

در حالی که کارگردانان و هنرمندان با استعداد و کاربلدی در جمهوری اسلامی داریم که می‌توانند اقتدار،‌ امنیت، سبک زندگی، معرفت و اخلاق اسلامی را به تصویر بکشند و نه به سبکِ اهانت‌های "می‌خواهم زنده بمانم" که به اصطلاح می‌خواستند "نفوذ" را نشان دهند، واقعاً به نفوذ در عرصه‌های مختلف توجه کنند. همان‌طور که در برخی از سریال‌های تلویزیونی این اتفاق افتاد که نفوذ چقدر ایجاد بدبینی به نظام می‌کند.

البته مقصرِ این اتفاقات حتی در اهانت‌های زنجیره‌ای "دراکولا"، "ملکه گدایان" و "ستایش" به جامعه خیریه و یا سریال آبکی "گیسو" و برخی از تاکشوهای بی‌معنا، ساترا نیست؛ چون وقتی می‌خواهند نظارت اعمال کنند مواجه می‌شوند با محصولی که بخش خصوصی با میلیاردها تومان با مجوز ارشاد تولید کرده و اعمال نظارت یعنی از بین رفتن تقریباً کل محصول که نهایت آن هم موجب بدبینی به کل حاکمیت می‌شود در میان اهالی هنر. 

سریال , شبکه نمایش خانگی , صدا و سیما , تلویزیون , سینما ,

چرا "می‌خواهم زنده بمانم" توقیف شد؟

بیانیه‌ای از پلتفرم پخش‌کننده سریال "می‌خواهم زنده بمانم" نشان می‌دهد که مخاطبان فعلاً منتظر قسمت جدید نباشند. در این اطلاعیه آمده است: «با درخواست معاونت اجتماعی نیروی محترم انتظامی، پخش سریال «می‌خواهم زنده بمانم» تا اطلاع ثانوی متوقف شده است و تیم تولید و ساترا در حال رایزنی برای رفع ابهامات و گفت‌وگو در خصوص نقطه نظرات ایشان است.» پیگیری‌ها نشان می‌دهد مشکل در پرداختن به کمیته‌های انقلاب اسلامی در سریال است؛ اما چرا آن‌قدر دیر این اتفاق افتاده است؟ یعنی دست‌اندرکاران گذاشته‌اند تا قسمت چهاردهم و سریال را متوقف کرده‌اند؟ در حالی که می‌توانستند زودتر جلوی این سریال را بگیرند و حتی به مرور سراغِ دیگر سریال‌هایی بروند که نه تنها هیچ معنا و مفهوم و محتوایی ندارند بلکه ارزش دیدن هم ندارند. 

واقعاً اگر در نقد این سریال وارد شویم به ضعف‌های عمده‌ای در فیلمنامه خواهیم رسید. فیلمنامه‌ای که سرمنزل و مقصودی ندارد،‌ ریتمِ آشفته‌ای دارد و موقعیت زمانی آن نامشخص و ناهماهنگ است. اگر قبل از انقلاب است که پاسدار چه می‌کند، اگر بعد از انقلاب است آهنگ‌های کافه‌ای، کروات و لباس‌های خانم‌ها چه می‌گویند. واقعاً برای نشان دادن نفوذ، چرا کارگردان به سراغ این نوع پرداخت‌ها رفته است؟

در کنار این نقدها و چالش‌ها و اتفاقات، طعنه به ساترا هم جالب است؛ مصطفی کیایی که خودش کارگردان سریال "هم‌گناه" شبکه نمایش‌خانگی بوده زودتر از بقیه به این توقیف واکنش نشان داد و نوشت:

"روزی که به هر دلیلی پخش نمایش‌خانگی و نظارت بر آن زیر نظر ساترا و صداوسیما رفت می‌شد حدس زد با شکایت هر ارگان و نهادی و قبل از هر نوع تحمل و خویشتن‌داری این آثار هنرمندان است که مورد حمله، ذبح و توقیف قرار خواهد گرفت، قطعاً با تحمل و خویشتن‌داری می‌شد منتظر ماند تا تکلیف کاراکترها در بستر دراماتیک خود مشخص شوند، دوستان ما در نیروی انتظامی خوب می‌دانند این مسیر را، زیرا سالیان زیادی در حال مشارکت و کمک به صنعت سینما هستند، گویا ساترا راه مراقبت و چانه‌زنی برای این آثار را نمی‌داند و تنها راه را توقف پخش می‌داند، آثاری که در این روزهای سخت تنها دلخوشی مخاطبان محتوای داخلی‌اند. این از رسومات تلویزیون است که با هر زنگ تلفن و اعتراض، پخش برنامه‌ای متوقف می‌شود، اینجا سال‌ها قواعد دیگری داشته، تعامل، صحبت و توافق."

البته در همین نکته هم نقدهایی وارد است؛ شاید منظور آقای کیایی از داشتن قواعد دیگری، افسارگسیختگی و گذشتن از خطوط قرمز باشد که به عادتی در شبکه نمایش‌خانگی تبدیل شده است. اینکه باید نویسندگان و کارگردان فیلم و برنامه و مستند جسارت داشته باشند یک بحثی است و جلویِ این همه آلودگی در نمایش‌خانگی را هم گرفتن، بحث دیگری است. این کارگردان کاربلد سینما که چنین واکنشی نشان می‌دهد ما را یادِ فیلم‌هایی می‌اندازد که امروز در سینما روی پرده می‌روند و یا در نمایش‌خانگی به نمایش درمی‌آیند و نمی‌توانیم همراه با خانواده در کنار هم به تماشایش بنشینیم. فارغ از بحثِ سریال "می‌خواهم زنده بمانم" که می‌توانستند با بازبینی و اصلاح قبل از شروع پخش، جلوی خیلی از این چالش‌ها را بگیرند، بگذارید با قاعده و قانون، خانواده‌ها تماشاگر این سریال‌ها و فیلم‌ها باشند. 

انتهای پیام/


 

 

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

تجربه‌ شوک «آدرنالین» در یک سریال ایرانی/ نمره‌ قبولی «آن‌ها» در خلق وحشت

 تجربه‌ شوک «آدرنالین» در یک سریال ایرانی/ نمره‌ قبولی «آن‌ها» در خلق وحشت
2021-06-21T15:11:52+04:30
استفاده از موی انسانی در قلم‌موی نقاشی «بت چین»، به عنوان درگاهی که پای روح شریر را به منزل گلناز و پسرش باز می کند، یکی از همین خلاقیت‌ها برای گر...

اعتبارنامه علمی فصلنامه علمی ترویجی «مطالعات علوم قرآن» صادر شد

اعتبارنامه علمی فصلنامه علمی ترویجی «مطالعات علوم قرآن» صادر شد
2021-06-21T14:51:36+04:30
اعتبارنامه فصلنامه علمی ترویجی مطالعات علوم قرآن به همت اداره نشریات از سوی شورای اعطای مجوزها و امتیازات علمی حوزه‌های علمیه صادر و ابلاغ شد.

ویژه برنامه «عالم آل محمد» به مناسبت میلاد امام رضا (ع)

ویژه برنامه «عالم آل محمد» به مناسبت میلاد امام رضا (ع)
2021-06-21T14:51:36+04:30
ویژه برنامه «عالم آل محمد» کاری از گروه آموزش شبکه رادیویی قرآن است که در روز میلاد امام رضا (ع) بر روی آنتن می‌رود.

«مأموریت خدا» در خاکی غریب/ شهید ایرانی که برای مردم افغانستان جنگید+ عکس

 «مأموریت خدا» در خاکی غریب/ شهید ایرانی که برای مردم افغانستان جنگید+ عکس
2021-06-21T14:31:57+04:30
کتاب «مأموریت خدا» هم تاریخ شفاهی انقلاب است و هم تاریخ شفاهی جهاد مردم افغانستان؛ با محوریت شهادت جوانی به نام احمدرضا سعیدی، متولد تهران که ۴۰ س...

«چمران» را چگونه بخوانیم؟/ معرفی پرمخاطب‌ترین کتاب‌ها درباره شهید چمران

 «چمران» را چگونه بخوانیم؟/ معرفی پرمخاطب‌ترین کتاب‌ها درباره شهید چمران
2021-06-21T14:31:56+04:30
درباره زمانه و زندگی شهید چمران آثار متعددی در سال‌های پس از شهادتش منتشر شده است،‌ آثاری که از پرمخاطب‌ترین‌های ادبیات داستانی و خاطره بوده است.

معرفی ۳ کتاب مرجع حدیثی از امام رضا (ع) + فایل کتاب

 معرفی ۳ کتاب مرجع حدیثی از امام رضا (ع) + فایل کتاب
2021-06-21T11:51:57+04:30
آثار حدیثی که دربارۀ امام رضا علیه‌السلام در کتب دیده می‌شود، برگرفته از کتب مرجع منطبق بر منابع روایی شیعه است.

گذر بازیگران "سلمان فارسی" از صحرا به دریا افتاد/ کاراکتر جذامی داستان که عکسی از آن موجود نیست

 گذر بازیگران "سلمان فارسی" از صحرا به دریا افتاد/ کاراکتر جذامی داستان که عکسی از آن موجود نیست
2021-06-21T11:51:56+04:30
بزرگترین سریال تلویزیون قرار است پلانی دریایی را در مازندران فیلمبرداری کند؛ به‌تعبیر فیلمنامه‌نویس سریال، دکورهایی جالب و فضاهایی سورپرایزگونه در راه است.

"محافظ همسر هیتمن" از "یک مکان ساکت" عبور کرد + جدول فروش

 "محافظ همسر هیتمن" از "یک مکان ساکت" عبور کرد + جدول فروش
2021-06-21T11:11:49+04:30
فیلم تازه اکرانی محافظ همسر هیتمن با فروش ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری خود در باکس آفیس آمریکا توانست فیلم پرفروش یک مکان ساکت ۲ را به جایگاه بعد از خود بفرستد.

صدای خاموش ادبیات کودک و نوجوان ایرانی در جهان/ تبلیغات پفک بیشتر از کتاب است

 صدای خاموش ادبیات کودک و نوجوان ایرانی در جهان/ تبلیغات پفک بیشتر از کتاب است
2021-06-21T11:11:48+04:30
نویسنده حوزه رمان نوجوان، افزایش کتاب‌های ترجمه‌ای را از جمله آسیب‌های حوزه نشر کودک و نوجوان دانست و آن را محصول شرایط بد اقتصادی عنوان کرد.

پویش جهانی «به تو از دور سلام» برگزار می‌شود

پویش جهانی «به تو از دور سلام» برگزار می‌شود
2021-06-21T10:38:16+04:30
پویش جهانی «به تو از دور سلام» همزمان با ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) پیشوای هشتم مسلمانان به همت بنیاد دعبل خزائی برگزار می شود.

پویش جهانی «به تو از دور سلام» برگزار می شود

پویش جهانی «به تو از دور سلام» برگزار می شود
2021-06-21T10:24:58+04:30
پویش جهانی «به تو از دور سلام» همزمان با ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) پیشوای هشتم مسلمانان به همت بنیاد دعبل خزائی برگزار می شود.

کتاب «درسنامه نقد معنویت‌های نوپدید» منتشر شد

کتاب «درسنامه نقد معنویت‌های نوپدید» منتشر شد
2021-06-21T10:24:57+04:30
کتاب «درسنامه نقد معنویت‌های نوپدید» نوشته آیت‌الله کریمی جهرمی به همت مؤسسه بوستان کتاب در ۱۳۶ صفحه منتشر شد.

نقدی اجمالی بر آرای مرحوم شریعتی/ وجوه اشتراک و افتراق آرای شریعتی و شهید مطهری

 نقدی اجمالی بر آرای مرحوم شریعتی/ وجوه اشتراک و افتراق آرای شریعتی و شهید مطهری
2021-06-21T10:18:36+04:30
عضو هیئت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی معتقد است علی‌رغم قرائت "اسلام صرفاً انقلابی" دکترشریعتی برای روشنفکران، وی باعث بدبینی شدید این گروه...

چرا شهید چمران پیشنهاد «ناسا» را نپذیرفت؟

 چرا شهید چمران پیشنهاد «ناسا» را نپذیرفت؟
2021-06-21T10:18:36+04:30
شهید چمران معتقد بود که نباید نتیجه و ثمره کارش به نفع صهیونیست‌ها و کسانی تمام شود که بر ضد اسلام و انسانیت برنامه‌ریزی می‌کنند.

زمانی که امام رضا (ع) به محبان خود اجازه ملاقات نداد / ۴ خصلتی که شیعه نباید داشته باشد

 زمانی که امام رضا (ع) به محبان خود اجازه ملاقات نداد / ۴ خصلتی که شیعه نباید داشته باشد
2021-06-21T10:18:36+04:30
در روایتـی آمـده است که در روزگار ولایتعهدی امام رضا علیه‌السلام روزی عده‌ای که مدعی بودند کـه شیعۀ امیرالمؤمنین هستند، قصد ورود بـه خـدمت امام داشتند، اما ...

بر بساطی که بساطی نیست؛ گزارشی از دستفروشان کتاب زیر پوست شهر

 بر بساطی که بساطی نیست؛ گزارشی از دستفروشان کتاب زیر پوست شهر
2021-06-21T10:18:36+04:30
به بهانه خرید انبوه برای یک کتابفروشی در حاشیه تهران توانسته‌ایم راه را باز کنیم و بزنیم به دل آن خانه. داخلش جای سوزن انداختن نیست. هر گوشه‌اش که سر م...

میزگرد|چرا پس از عزل بنی‌صدر دشمنی‌ها با شهید چمران شروع شد؟/ برخی‌ها نگذاشتند کارهای شهید چمران بروز و ظهور پیدا کند

 میزگرد|چرا پس از عزل بنی‌صدر دشمنی‌ها با شهید چمران شروع شد؟/ برخی‌ها نگذاشتند کارهای شهید چمران بروز و ظهور پیدا کند
2021-06-21T10:18:36+04:30
شهید چمران از طرفی در آمریکا درس خوانده و از طرف دیگر انقلابی و وزیر دفاع شده بود، تمام این موضوعات حسادت‌ها علیه ایشان را برانگیخته بود.

رونمایی از نسخه جدید داعش در هالیوود/چرا سینمای غرب داعش را به آخرالزمان برده است؟

 رونمایی از نسخه جدید داعش در هالیوود/چرا سینمای غرب داعش را به آخرالزمان برده است؟
2021-06-21T10:18:35+04:30
سریال SWEET TOOTH اثری آخرالزمانی است که در آن شکارچیانی با صورت و هیمنه داعشی، قدرتمندان روزهای پایان جهان‌اند. اما چرا هالیوود دست از سر اسلام‌هراسی برنمی...

حضور حماسی شیعه و سنی در انتخابات ۲۸ خرداد نماد وحدت بود

حضور حماسی شیعه و سنی در انتخابات ۲۸ خرداد نماد وحدت بود
2021-06-21T07:44:56+04:30
حجت الاسلام لطفیان در پیامی از حضور پرشور و وحدت آفرین مردم بخصوص علمای گرانقد، امامان جمعه و جماعت، مدیران و مدرسین و مبلغین و طلاب عزیز اهل سنت کشور قدردان...

پخش مستقیم رای گیری در خانه مداحان توسط هیات آنلاین انجام پذیرفت

پخش مستقیم رای گیری در خانه مداحان توسط هیات آنلاین انجام پذیرفت
2021-06-20T15:51:38+04:30
مرتضی طاهری گفت: خانه مداحان تصمیم به همکاری با رسانه هیئت آنلاین گرفت و رسانه خانه مداحان به هیئت آنلاین سپرده شد.

کمک سازمان اوقاف به مستاجران املاک موقوفه در دوران شیوع کرونا

کمک سازمان اوقاف به مستاجران املاک موقوفه در دوران شیوع کرونا
2021-06-20T15:51:37+04:30
حسینی نیا گفت: در دوران شیوع کرونا کسبه‌هایی که با توجه به آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا نتوانستند فعالیت کنند به‌مدت یک تا دو سال م...

نقش عمل و تاثیر آن در تثبیت اخلاق و عقیده

نقش عمل و تاثیر آن در تثبیت اخلاق و عقیده
2021-06-20T15:51:37+04:30
استاد حوزه علمیه با اشاره به نقش مداومت در عمل و تاثیر آن در تثبیت اخلاق و عقاید، گفت: امام معصوم (ع) در اعتقاد، اخلاق و عمل امام انسان است.

تبریک دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به رئیس جمهور منتخب

تبریک دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به رئیس جمهور منتخب
2021-06-20T15:38:17+04:30
دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در پیامی با تبریک و تقدیر از مردم و رییس جمهور منتخب ابراز امیدواری کرد تا به برکت این اعتماد فصل جدیدی از خدمات صادقانه در...

چاپ کتابی درباره اهل بیت(ع) در هند با استفاده از کاغذی با عمر ۳۰۰ سال + عکس

 چاپ کتابی درباره اهل بیت(ع) در هند با استفاده از کاغذی با عمر ۳۰۰ سال + عکس
2021-06-20T15:45:15+04:30
چاپ همانند نسخه‌ای از کتاب ارزشمند «کشف الغمة فی معرفة الائمة»، از تُراث ارزشمند فرهنگ تشیع، به کوشش مرکز میکروفیلم نور منتشر شد.

برنامه‌های تابستانِ شبکه نسیم را بشناسید/ رقابت خندوانه و دورهمی

 برنامه‌های تابستانِ شبکه نسیم را بشناسید/ رقابت خندوانه و دورهمی
2021-06-20T15:45:14+04:30
شبکه نسیم با آغاز تابستان پخش مسابقه دورهمی، سریال طنز حالا برعکس، ورزشیا، کارستون و ادامه پخش خندوانه، دست‌انداز و هوش برتر را روی آنتن می‌برد.

سناریوی "نهضت ترجمه" در تقابل با علوم امام رضا (ع) شکل گرفت / چرا فضیلت زیارت امام هشتم بیشتر از کربلاست؟

 سناریوی "نهضت ترجمه" در تقابل با علوم امام رضا (ع) شکل گرفت / چرا فضیلت زیارت امام هشتم بیشتر از کربلاست؟
2021-06-20T15:45:13+04:30
کارشناس دینی ورود فلسفه یونان و آغاز نهضت ترجمه را ترفندی برای مقابله با علوم و معارف امام رضا معرفی کرد.

خانه مداحان با هیئت آنلاین همکاری می کند

خانه مداحان با هیئت آنلاین همکاری می کند
2021-06-20T14:58:17+04:30
مرتضی طاهری گفت: خانه مداحان تصمیم به همکاری با رسانه هیئت آنلاین گرفت و رسانه خانه مداحان به هیئت آنلاین سپرده شد.

دوره جدید محفل قرآنی شهید چمران آغاز می شود

دوره جدید محفل قرآنی شهید چمران آغاز می شود
2021-06-20T14:58:17+04:30
دوره جدید محفل قرآنی شهید چمران با حضور کارشناسان و قاریان بین المللی از امروز یکشنبه ۳۰ خرداد ماه آغاز می شود.

تبریک اتحادیه کشوری موسسات قرآنی به مناسبت حماسه حضور مردم

تبریک اتحادیه کشوری موسسات قرآنی به مناسبت حماسه حضور مردم
2021-06-20T14:18:17+04:30
حماسه پرشکوه ملت نستوه و بزرگ ایران در ۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ بیانگر پای‌بندی به آرمان‌های والای انقلاب اسلامی،نشانگر حسن اعتماد به رئیس جمهور منتخب و در وهله...

توضیحات ابوالفضل بهرام‌پور درباره شیوه‌ای که در ترجمه صحیفه سجادیه به کار گرفته است

 توضیحات ابوالفضل بهرام‌پور درباره شیوه‌ای که در ترجمه صحیفه سجادیه به کار گرفته است
2021-06-20T14:25:08+04:30
برگردان فارسی صحیفه سجادیه امام زین‌العابدین(ع) به قلم ابوالفضل بهرام‌پور به زودی روانه بازار کتاب می‌شود.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)