میرنیوز

باز آمدم چون عید نو / ایرانسل اجازه اتمام برنامه را به ناظری نداد

 باز آمدم چون عید نو / ایرانسل اجازه اتمام برنامه را به ناظری نداد 2021-05-30T15:22:06+04:30

خبرگزاری تسنیم - یاسر یگانه

«خنده داره واقعا»؛ این نخستین جمله‌ای بود که شهرام ناظری پس از مواجهه با صندلی‌های خالی تالار وحدت بر زبان جاری کرد. ناظری به دیدنِ خیلِ مردم در مقابل خودش در هر کنسرت عادت دارد. این بار اما خبری از مردمِ حاضر در سالن نبود و پایِ ماجرای کنسرت آنلاین در میان بود.
کنسرتی که می‌بایست برای حمایت از هنر و فرهنگ ایران زمین باشد و مخاطبانی از سراسر جهان داشته باشد، اما...

 

شهرام ناظری پس از حدود یک سال و نیم دوری از هر اجرایی، به صحنه بازگشته بود.

«وضعیت عجیب و غریبی است. برای اولین بار است که روبه روی صندلی‌های خالی می‌نشینم. جای مردم خالی است. جای نفسِ گرم مردم که به ما انرژی بدهند خالی است.
یک سال و چند ماهی در ایران نبودم و برای اجرای برنامه‌ای به دعوت فستیک سمفونی به امریکا رفتم. آنجا به دلیل شیوع ویروس کرونا این برنامه لغو شد و دیگر امکان بازگشت به ایران را نداشتم.
در این مدت پیشنهادهای زیادی برای برگزاری کنسرت آنلاین مطرح شد و با هیچ کدام موافق نبودم. گمان می‌کردم کرونا تمام می‌شود.
اما دیدم که حالاحالاها کرونا دست‌بردار نیست.
تصمیم گرفتم‌ برنامه‌ای اجرا کنم.»

موسیقی , شهرام ناظری , شجریان ,

اجرا با تکنوازی عود و همراهیِ کمانچه و گاهی هم حضور دف آغاز شد.

ناظری در این بخش آوازی در دستگاه نوا بر شعرِ زیبایی از مولانا خواند:

چون خیال تو درآید به دلم رقص کنان
چه خیالات دگر مست درآید به میان

سخنم مست شود از صفتی و صد بار
از زبانم به دلم آید و از دل به زبان

سخنم مست و دلم مست و خیالات تو مست
همه بر همدگر افتاده و در هم نگران

این آواز به مقدمه‌ی تصنیف «شیدا شدم» وصل شد.

ناظری که گویی میل به سخن گفتنِ بسیار با مخاطبانِ آنلاینِ این کنسرت داشت، پس از اجرای هر آهنگ، دقایقی صحبت می‌کرد.

«امیدوارم با آهنگ شیدا شدم بعد از این فراق از صحنه رضایت داشته باشید. بدون بودنِ مردم و نفس آنها خواندن دشوار است.

بی شما این نای نالان بی نواست / این نوا از نفس های شماست

امیدوارم این برنامه را در حد متوسطی به پایان برسانیم.»

تصنیف بعدی «راست بگو نها مکن» بود.

موسیقی , شهرام ناظری , شجریان ,

آنچه در این میان بیش از هر چیزی مخاطب را آزار می‌داد، تبلیغاتِ بیش از حدی بود که در پشتِ هنرمندان و بر پرده‌ی صحنه نقش بسته بود.

ایرانسل که حامی این کنسرت بود، بیش از اینکه به زیبایی‌های بصری توجه داشته باشد، اولویتش را بر استفاده(بخوانید سوءاستفاده) تبلیغاتی از هنرمندانِ حاضر بر صحنه گذاشته بود.

شهرام ناظری و گروهش بر صحنه‌ای مشغول اجرا بودند که هیچ طراحیِ خاصی نداشت و هیچ هزینه‌ای برای زیباییِ بصریِ صحنه نشده بود. اولویت بیش از هر چیز دیده شدنِ لوگویِ اسپانسر بود.

موسیقی , شهرام ناظری , شجریان ,

بخش بعدی این کنسرت تکنوازی سه‌تار شهرام ناظری و خواندن چند بیت از مثنوی معنوی بود.

ناظری پیش از خواندنِ این آواز گفت: «در مدتی که در ایران نبودم عزیزان زیادی را از دست دادیم. دو استاد آواز یعنی استاد عبدالوهاب شهیدی و استاد محمدرضا شجریان را از دست دادیم و البته چندین هنرمند دیگر که فراقشان خیلی تلخ و ناگوار است. زندگی قطاری است که همه روزی از آن پیاده می‌شویم اما نمی‌دانم چرا قرعه بیشتر به نام اهل فرهنگ و اهل هنر است.

این مثنوی را به روح هنرمندانی تقدیم می‌کنم که رفتن‌شان دردناک و غیرقابل جبران است.»

شاد باش ای عشق خوش سودای ما / ای طبیب جمله علت‌های ما
ای دوای نخوت و ناموس ما / ای تو افلاطون و جالینوس ما

شهرام ناظری در سال‌های گذشته بارها و بارها این چند بیت از مثنوی معنوی را خوانده است. چند سال پیش هم در مراسم جشن تولد محمدرضا شجریان این چند بیت را برای او و در حضور او خوانده بود.

موسیقی , شهرام ناظری , شجریان ,

تلفن حاضران در سالن زنگ می‌خورد

اجرای شهرام ناظری در تالار وحدت برگزار می‌شد و از همان‌جا به صورت آنلاین و از طریق سایت لنز برای مخاطبان پخش می‌شد. در این کنسرت‌های آنلاین معمولا رسم بر این است که کسی در سالن حاضر نخواهد بود. فقط تعدادی از خبرنگاران برای تهیه گزارش به دیدنِ اجرا در سالن دعوت می‌شوند.

در کنسرت شهرام ناظری اما تعداد زیادی از کارمندان ایرانسل در تالار وحدت حضور داشتند. جالب اینکه تلفن این افراد ایرانسلی چندین بار در حینِ اجرا زنگ خورد. جالب‌تر آنکه برخی از این افراد اقدام به پاسخگویی می‌کردند. همین مسئله نظمِ اجرا را به شدت بر هم ریخته بود.

در ادامه آهنگ «قفل زندان» اجرا شد.

ماجرای مهاجرت رضا قاسمی / گردون گردون بشکنم

شهرام ناظری درباره این آهنگ گفت: «قفل زندان را با شعری انقلابی از حضرت مولانا برایتان اجرا می‌کنیم.
در چهل سال گذشته بارها و بارها این آهنگ را اجرا کرده‌ام و هنوز جایگاه خودش را دارد. آهنگ‌هایی هست که هیچ گاه کهنه نمی‌شوند. به خصوص اگر کلامش از مولانا و فردوسی و حافظ و عطار و دیگر بزرگان ادبیات ایران باشد.

این آهنگ ساخته‌ی رضا قاسمی است که سال‌ها پیش از ایران رفت و ساکن فرانسه شد و موسیقی را هم رها کرد. اکنون سال‌هاست که نویسنده شده و کتاب‌های زیادی هم نوشته است. یکی از آثار مهمش در عرصه نویسندگی «همنوایی شبانه ارکستر چوب‌ها» است.

زمانی که آلبوم «گل صدبرگ» را می‌ساختیم، آقای قاسمی در گروه ما بود. در آن زمان آهنگ‌های عجیبی ساخته شد. هر روز آهنگی می‌ساختیم. خیلی حس خوبی داشتیم و دوره شکفتگی و امید و پویایی بود. همه ما هنرمندانی عاشق بودیم.

هنرمندان نسل ما آرمانخواه و روشنفکر بودند. نسلی که از جانش مایه می گذاشت و عاشق بود. به خصوص هنرمندان گروه چاووش. هیچ کس برای پول کار نمی‌کرد. امروز همه چیز تغییر کرده و جهان تغییر عجیب و غریبی داشته است.

برای من و هم‌نسلانم که آن احساسات و دوستی‌ها و از خودگذشتگی‌های واقعی را دیده‌ایم؛ پذیرفتنِ اوضاعِ کنونی دشوار است.»

در ادامه تصنیف «قفل زندان» اجرا شد.

باز آمدم چون عید نو تا قفل زندان بشکنم / وین چرخ مردم‌خوار را چنگال و دندان بشکنم

موسیقی , شهرام ناظری , شجریان ,

شاه‌نشین برای مدیران ایرانسلی / جایگاه خبرنگاران برای کارمندانِ ایرانسل

در طبقه دوم تالار وحدت جایگاهی هست که به «شاه نشین» معروف است. سال‌های بسیاری است که این جایگاه بسته است. در رژیم گذشته هر زمان کسانی از دربارِ شاه می‌خواستند به دیدن برنامه‌ای در تالار وحدت(تالار رودکی) بیایند، در این جایگاه می‌نشستند.
پس از انقلاب اما مسئولان جمهوری اسلامی ترجیح دادند تا در میان مردم باشند. البته این مسئولان هم خیلی به میان مردم نیامدند و ترجیح دادند صف‌های اولِ سالن را برای نشستن انتخاب کنند.

در کنسرت آنلاین شهرام ناظری که با حمایت ایرانسل برگزار شد، مهمانانی در شاه‌نشین نشسته بودند و این اتفاقی عجیب بود که نشان‌دهنده‌ی تجمل‌گرایی در میان مسئولان این اپراتور بود.

البته ایرانسلی‌ها جایگاه خبرنگاران را هم قُرق کرده بودند. جایگاه خبرنگاران در تالار وحدت هم در اختیار کارمندان ایرانسل قرار گرفته بود. به گونه‌ای که اندک خبرنگاران حاضر در تالار وحدت، امکان حضور در جایگاه خبرنگاران را نداشتند.

موسیقی , شهرام ناظری , شجریان ,

گویی در خلاء می‌خوانم

ناظری که حرف‌های نگفته‌ی بسیاری در سینه داشت، در ادامه گفت: «انگار در خلا برنامه اجرای می‌کنیم. در تالار رودکی هستیم که سالیان سال عادت به دیدن مردم در اینجا داشتیم.

خواندن در چنین اوضاعی برایم بسیار غیرطبیعی است. گاهی در حین خواندن فکرم جای دیگری می‌رود و تُپق می‌زنم.

پس از این همه دوری از صحنه، اکنون بدون حضور مردم خیلی دشوار است.»

ایرانسل استاد آواز را مجبور به دوباره خواندن کرد / ناظری: امیدوارم روزی از شر دروغ و ریا رها شویم

ناظری در ادامه چند خط آواز خواند. قرار بر این شد که آهنگ «راست بگو نهان مکن» را بار دیگر اجرا کنند. ناظری در این بخش از برنامه گفت: «برای پایانِ این اجرا آهنگ «راست بگو نهان مکن» را تکرار می‌کنیم. دوستان لنز و ایرانسل گفتن که می‌تونیم آهنگی تکراری برای اتمام برنامه داشته باشیم.»

«راست بگو نهان مکن» اجرا شد اما این پایان برنامه نبود. نوازندگانی که همه ماسک داشتند منتظر پایان برنامه بودند. اما این پایانِ به موقع به نفعِ ایرانسلی‌ها نبود. یکی از مسئولان ایرانسل روی صحنه آمد و دمِ گوشِ‌ شهرام ناظری گفت: «آهنگ آتش در نیستان و کابوکی را اجرا کنید.»

بلافاصله پس از این اتفاق شهرام ناظری گفت: «این همه مولانا می گوید که راست بگو و تکیه براین جهان مکن، برای جامعه‌ای است که سرشار از دروغ شده است. تاکید همه بزرگان این بوده که جامعه راستگو باشد و چیزی در پرده دروغ و ریا نباشد. امیدواریم روزی برسد که این آرزو برآورده شود.

در بیشتر اجراهایم آهنگ «راست بگو نهان مکن» را برای اجرا انتخاب می‌کنم. چون شنونده به فکر فرو می‌رود. چون شنونده و من به خودمان می‌آییم و می‌اندیشیم که شاید در گذشته کاری به غلط انجام دادیم و دیگر تکرارش نکنیم.»

گروه به اجبار روی صحنه ماند تا چند آهنگ از آثار ماندگار شهرام ناظری را اجرا کنند.

سه‌تارها عَلم شد. آهنگ معروف «الایا ایها ساقی» از تصنیف‌های منتشر شده در آلبوم «گل صد برگ» اجرا شد.

شهرام ناظری: «کنسرت آنلاین با همه عیب‌ها خوبی‌هایی هم دارد. به طور حتم مخاطبان بیشتری این اجرا را می‌بینند. کاش همیشه فرصت فراهم بود و رادیو و تلویزیون شرایط را فراهم می‌کردند تا هنرمندان برای مردم آنچه تشخیص می‌دهند را اجرا کنند.

تصنیف «آتش در نیستان» در کوکِ «شور لا» اجرا شد.

موسیقی , شهرام ناظری , شجریان ,

پشت صحنه هم خبری نیست / کمی آب با کمی گیاه دارویی

در بخشی از این اجرا، شهرام ناظری از لیوانی که در کنارش بود، مقداری آب نوشید. سپس گفت: «در یکی از کنسرت‌ها وقتی کمی آب نوشیدم، یکی از تماشاگران فریاد زد که آقای ناظری چه می‌خوری؟ گفتم اون چیزی که فکر می‌کنی نیست(می‌خندد). ما مثل هنرمندان خارجی نیستیم که با رولزرویس بیاییم و ...

مقداری آب به همراه کمی گیاه دارویی است. پشت صحنه هم خبری نیست.»

«آتش در نیستان» اجرا شد.

پس از اجرای این آهنگ اتفاق عجیبی افتاد. شهرام ناظری اعلام کرد که بخشی از آوازِ تصنیف قبلی را نخوانده است. ناظری گفت: «وسط اجرای تصنیف «آتش در نیستان» یادم افتاد که در آهنگ «الا یا ایهاساقی» آوازِ مربوط به این تصنیف را نخوانده‌ام.»
به نظر می‌رسید به خاطر اصرار مسئولان ایرانسل برای ماندن شهرام ناظری و گروهش روی صحنه، تمرکز این استاد آواز کاملا به هم ریخت.

ناظری سه‌تار را برداشت و شروع به خواندن کرد.

 شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین حائل / کجا دانند حال ما سبک بالان ساحل‌ها

تکنوازی سه‌تار و اجرای تصنیف کردیِ «کابوکی» بخش آخر این کنسرت آنلاین بود.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

مشارکت بالا باعث همکاری میدان و دیپلماسی می شود

مشارکت بالا باعث همکاری میدان و دیپلماسی می شود
2021-06-18T17:31:34+04:30
قم- امام جمعه قم در خطبه های نماز جمعه با بیان اینکه مقام معظم رهبری تأکید بر حضوری حداکثری دارند، گفت: مشارکت بالا باعث همکاری میدان و دیپلماسی می شود.

رای اولی‌ها آینده سازان ایران اسلامی هستند

رای اولی‌ها آینده سازان ایران اسلامی هستند
2021-06-18T16:18:15+04:30
کرمانشاه- امام جمعه اهل سنت کرمانشاه گفت: رای اولی‌ها آینده سازان ایران اسلامی هستند.

مردم باحضور حداکثری و انتخاب اصلح اقتدار وعزت ایران را تضمین کنند

مردم باحضور حداکثری و انتخاب اصلح اقتدار وعزت ایران را تضمین کنند
2021-06-18T15:51:34+04:30
زنجان-امام جمعه ابهر گفت: مردم با حضور حداکثری و انتخاب اصلح اقتدار و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تضمین می کنند.

حضور در انتخابات سبب ایجاد امید در جامعه و ناامیدی دشمنان می‌شود

حضور در انتخابات سبب ایجاد امید در جامعه و ناامیدی دشمنان می‌شود
2021-06-18T15:38:15+04:30
کرمانشاه- امام جمعه کرمانشاه گفت: حضور در انتخابات سبب ایجاد امید در جامعخ و ناامیدی دشمنان می شود.

انسجام ملی ابزار قدرت ایران در برابر دشمن/رأی ندادن باید حجت شرعی داشته باشد

انسجام ملی ابزار قدرت ایران در برابر دشمن/رأی ندادن باید حجت شرعی داشته باشد
2021-06-18T15:38:14+04:30
اردبیل-امام جمعه اردبیل گفت: هر یک از مردم شریف اردبیل که تا به این لحظه رأی خود را ثبت نکردند برای اعلام حضور خود حتما به شعب مراجعه کنند چرا که رأی ندادن ب...

طرفداران نامزدهای انتخاباتی با متانت رفتار کنند

طرفداران نامزدهای انتخاباتی با متانت رفتار کنند
2021-06-18T15:24:54+04:30
پردیس- پردیس- امام جمعه پردیس گفت: طرفداران نامزدهای انتخاباتی با متانت رفتار کنند.

اداره یزد با فرمول‌های ریاضی نرخ زمین در یزد را افزایش داد

اداره یزد با فرمول‌های ریاضی نرخ زمین در یزد را افزایش داد
2021-06-18T15:11:36+04:30
یزدـ امام جمعه بخش مرکزی یزد با تاکید بر اینکه نمی توان صرفا بر اساس اطلاعات آکادمیک شهر را اداره کرد، گفت: اداره یزد با فرمول‌های ریاضی نرخ زمین در یزد را ا...

مردم باحضور حداکثری و انتخاب اصلح اقتدار و زت ایران را تضمین کنند

مردم باحضور حداکثری و انتخاب اصلح اقتدار و زت ایران را تضمین کنند
2021-06-18T15:11:36+04:30
زنجان-امام جمعه ابهر گفت: مردم با حضور حداکثری و انتخاب اصلح اقتدار و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تضمین می کنند.

کاهش مشارکت و فعالیت دولت ضعیف خواسته دشمنان است

کاهش مشارکت و فعالیت دولت ضعیف خواسته دشمنان است
2021-06-18T15:11:35+04:30
شیراز - امام جمعه موقت شیراز گفت: اگر انتخابات با مشارکت حداکثری نباشد ممکن است یک دولت ضعیف پای کار بیاید و این همان خواست دشمن است.

ملت ایران برنده واقعی این انتخابات هستند

ملت ایران برنده واقعی این انتخابات هستند
2021-06-18T14:58:14+04:30
رشت- امام جمعه رشت با اشاره به حضور پرشور مردم از ساعات ابتدایی شروع فرآینده رأی گیری، گفت: ملت ایران برنده واقعی این انتخابات هستند.

شریعتی در ترازوی عقل و دین/گرانیگاه اندیشه شریعتی "عدالت" است

 شریعتی در ترازوی عقل و دین/گرانیگاه اندیشه شریعتی "عدالت" است
2021-06-18T15:05:11+04:30
عدالت در اندیشه دکتر شریعتی دارای شأن و جایگاهی فرعی و حاشیه‌ای نیست بلکه دغدغه و ذهن مشغولی اصلی دکتر شریعتی، در واقع مسئله عدالت و حکومت برحق است.

انتخابات آوردگاه حماسه سازی مردم/انتخاب اصلح تاثیرگذار خواهد بود

انتخابات آوردگاه حماسه سازی مردم/انتخاب اصلح تاثیرگذار خواهد بود
2021-06-18T14:44:56+04:30
آرادان- امام جمعه آرادان با بیان اینکه دشمنان در تلاش هستند تا مردم را دلسرد و ناامید جلوه دهند، گفت: انتخابات آوردگاه حماسه سازی ملت ایران اسلامی محسوب می‌ش...

رای و اراده مردم در همه انتخابات نتیجه ساز بوده است

رای و اراده مردم در همه انتخابات نتیجه ساز بوده است
2021-06-18T14:44:55+04:30
زنجان-امام جمعه زنجان تاکید کرد: آنچه که در ادوار مختلف انتخابات حائز اهمیت بوده و تا به امروز نیز تداوم داشته، رقم زده شدن نتیجه انتخابات به دست مردم بوده است.

نتیجه رای مردم معنای دقیق مردم سالاری دینی است

نتیجه رای مردم معنای دقیق مردم سالاری دینی است
2021-06-18T14:44:55+04:30
سمنان- امام جمعه موقت سمنان با بیان اینکه مشارکت و انتخاب فرد صالح دو ویژگی انتخاب مردم ما است، گفت: نتیجه رای مردم معنای دقیق مردم سالاری دینی محسوب می‌شود.

حضور در انتخابات یک تیر بر قلب دشمنان نظام و انقلاب اسلامی است

حضور در انتخابات یک تیر بر قلب دشمنان نظام و انقلاب اسلامی است
2021-06-18T14:44:54+04:30
ارومیه – نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: حضور در انتخابات علاوه بر انجام وظیفه یک تیر بر قلب دشمنان نظام و انقلاب اسلامی است.

برگزاری انتخابات در اصفهان مهندسی درستی ندارد / نمی‌توان فقر را ریشه کن کرد

برگزاری انتخابات در اصفهان مهندسی درستی ندارد / نمی‌توان فقر را ریشه کن کرد
2021-06-18T14:31:35+04:30
اصفهان – امام جمعه اصفهان گفت: برگزاری انتخابات امروز در استان اصفهان مهندسی درستی ندارد و شاهد مشکلاتی در شعب انتخاباتی هستیم.

مردم آگاهانه ادامه دهندگان مسیر امام راحل و شهدا را انتخاب کنند

مردم آگاهانه ادامه دهندگان مسیر امام راحل و شهدا را انتخاب کنند
2021-06-18T14:31:34+04:30
ورامین- امام جمعه موقت ورامین گفت: مردم آگاهانه ادامه دهندگان مسیر امام راحل و شهدا را انتخاب کنند.

منتخبان مردم به وعده های خود عمل کنند

منتخبان مردم به وعده های خود عمل کنند
2021-06-18T14:18:16+04:30
گرگان- امام جمعه موقت گرگان گفت: منتخبان مردم در انتخابات به وعده های خود عمل کنند.

استکبار ستیزی با حضور باشکوه در انتخابات به اوج می رسد

استکبار ستیزی با حضور باشکوه در انتخابات به اوج می رسد
2021-06-18T14:18:16+04:30
ساری- نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر حضور باشکوه در پای صندوق های رای گفت: استکبار ستیزی ملت با حضور در پای صندوق های رای و انتخابات به اوج خواهد ر...

مشارکت و انتخاب فرد اصلح ۲ رکن اصلی انتخابات است

مشارکت و انتخاب فرد اصلح ۲ رکن اصلی انتخابات است
2021-06-18T14:18:15+04:30
شاهرود- امام جمعه رویان با بیان اینکه امروز مردم نشان دادند که یکبار دیگر اهل حماسه آفرینی هستند، گفت: مشارکت و همچنین انتخاب فرد اصلح دو رکن اصلی انتخابات م...

مداحان و سخنرانان مذهبی رأی خود را به صندوق انداختند

مداحان و سخنرانان مذهبی رأی خود را به صندوق انداختند
2021-06-18T14:04:56+04:30
همزمان با برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری امروز ۲۸ خردادماه، مداحان و سخنرانان مذهبی کشور با حضور در حوزه‌های اخذ رأی، آراء خود را به صندوق انداخ...

منتخبان مردم در انتخابات به وعده های خود عمل کنند

منتخبان مردم در انتخابات به وعده های خود عمل کنند
2021-06-18T13:51:36+04:30
گرگان- امام جمعه موقت گرگان گفت: منتخبان مردم در انتخابات به وعده های خود عمل کنند.

همگان پس از انتخابات حماسه همدلی برای آبادانی کشور را رقم بزنند

همگان پس از انتخابات حماسه همدلی برای آبادانی کشور را رقم بزنند
2021-06-18T13:11:34+04:30
کامفیروز - امام جمعه کامفیروز گفت: از فردای انتخابات همه برای آبادانی کشور باید حماسه همدلی و الفت را به پا کنند.

سریال چینی تلویزیون از فردا شروع می‌شود

 سریال چینی تلویزیون از فردا شروع می‌شود
2021-06-18T13:05:15+04:30
سریال ۵۰ قسمتی " پزشک دربار" به کارگردانی لی‌کوک لپ (Lee Kwok Lap) که محصول کشور چین است، از شنبه ۲۹ خردادماه ساعت ۲۳ به شبکه پنج می‌آید.

سید ضیاء هاشمی: دولت بعدی مشکل بیمه سینماگران را حل کند

 سید ضیاء هاشمی: دولت بعدی مشکل بیمه سینماگران را حل کند
2021-06-18T12:38:34+04:30
۳۲ صنف مستقیم در تولید یک اثر سینمایی کار می‌کنند و مجموعاً ۱۵۰ نفر از گروه‌های مختلف برای تولید یک فیلم تأثیرگذارند که حدود ۵ هزار عضو در این ۳۲ صنف جای گر...

مصباح: تاکنون وزیری از سینماگران در صدر دستگاه فرهنگی کشور نداشتیم

 مصباح: تاکنون وزیری از سینماگران در صدر دستگاه فرهنگی کشور نداشتیم
2021-06-18T12:11:51+04:30
برنده سیمرغ بهترین فیلم جشنواره فجر می‌گوید تا به حال برخلاف بار زیادی که سینما از فرهنگ به دوش می‌کشد وزیری از سینماگران در صدر دستگاه فرهنگی کشور نداشتیم ...

خانواده شهید طهرانی مقدم: حضور حداکثری در انتخابات موجب اقتدار اسلام و یأس دشمنان خواهد شد

 خانواده شهید طهرانی مقدم: حضور حداکثری در انتخابات موجب اقتدار اسلام و یأس دشمنان خواهد شد
2021-06-18T11:18:33+04:30
خانواده شهید حسن طهرانی مقدم با صدور بیانیه‌ای از مردم ایران خواستند تا با مشارکت حداکثری در انتخابات، موجب اقتدار اسلام و یأس دشمنان شوند.

ماندگاری: بین مذاکره ذلیلانه با مقتدرانه تفاوت قائل باشیم / مدل مذاکره امیرالمؤمنین با دشمن

 ماندگاری: بین مذاکره ذلیلانه با مقتدرانه تفاوت قائل باشیم / مدل مذاکره امیرالمؤمنین با دشمن
2021-06-18T11:18:32+04:30
تفکر غرب‌گرا در باورشان این نکته نهفته است که غربی‌ها قدرت دارند، بمب اتم و هسته‌ای دارند، قدرت اقتصادی و سیاسی و نظامی دارند، پس ما مجبوریم مقابل آنها کوتا...

نقش محوری مساجد در برگزاری پرشور انتخابات، بسیار تعیین‌کننده است

نقش محوری مساجد در برگزاری پرشور انتخابات، بسیار تعیین‌کننده است
2021-06-17T18:31:36+04:30
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد به‌منظور ترغیب مردم برای حضور حداکثری در انتخابات از تمامی ظرفیت‌های مساجد در فضای مجازی را ضروری دانست.

دعوت نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه کشور برای شرکت در انتخابات

دعوت نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه کشور برای شرکت در انتخابات
2021-06-17T13:51:36+04:30
نمایندگان ولی فقیه در استان ها و ائمه جمعه کشور در بیانیه‌ای، ضمن دعوت از آحاد ملت ایران برای حضور باشکوه درانتخابات پیش‌رو، انتخابات را مظهر اراده ملی و جلو...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)