میرنیوز

۸۰درصد فروش پلتفرم‌ها متعلق به ناشران کتاب‌ساز است/ کتاب خوب را با تخفیف نمی‌فروشند

 ۸۰درصد فروش پلتفرم‌ها متعلق به ناشران کتاب‌ساز است/ کتاب خوب را با تخفیف نمی‌فروشند 2021-05-25T12:41:16+04:30

به گزارش خبرنکار فرهنکی خبرگزاری تسنیم،‌ برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در پلتفرم‌های مجازی این روزها آفت جان اهالی نشر،‌ کتاب و کتابفروشان شده است،‌ شاید در وهله نخست برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب به نفع ناشران‌، نویسندگان و اهالی نشر باشد،‌ اما وقتی به عمق ماجرا ورود کنیم متوجه خواهیم شد که این نمایشگاه‌ها با تخفیف‌های بالایی که دارند،  ـ گاه تا 80 درصد ـ عملاً تنها برای ناشرنماها و کتاب‌های قاچاق راه را باز کرده‌اند، کتاب‌هایی که یا از سوی ناشران حقیقی‌شان منتشر نشده‌اند و یا توسط ناشرنماها در اصل کپی شده کتاب‌های ناشران هستند با اسم مترجمی فرضی و طرح جلدی دیگر.

از همین روست که کپی‌کننده این کتاب‌ها می‌تواند کتاب را با تخفیف‌های عجیب و غریب 40 تا 80 درصد بفروش برساند وگرنه ناشر که با کاغذ بندی 500 تا 700 هزار تومان مواجه است و با هزینه‌های روزافزون انتشار کتاب و ... چگونه می‌تواند چنین تخفیف‌های قائل شود؟

در همین راستا جمعی 700 نفره از فعالان نشر خطاب به هومان حسن‌پور، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، به تخفیف‌های غیرقانونی در فضای مجازی انتقاد کردند. طوماری که به معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ارجاع داده شده است.

با روند رو به کاهش تولیدات جدید در عرصه نشر مواجه هستیم‌

هومان حسن‌پور، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، در این زمینه به خبرنگار تسنیم گفت:‌ انتقاد ما تنها متوجه پلتفرم‌ها به شکل خاص نیست،‌ بلکه ما به گستره فضای مجازی و گستره سطح شهر انتقاد داریم،‌ هر بازاری در این زمینه چه در فضای مجازی و چه سطح شهر فضایی اقتصادی دارد که افراد بسیاری از آن ارتزاق می‌کنند و ضربه‌های اقتصادی این اتزاق ناصحیح زمانی مشخص می‌شود که ما با روند رو به کاهش تولیدات جدید در عرصه نشر مواجه هستیم‌، تولیداتی که به معنا و مفهموم استاندارد خلق شده باشند و گرنه کتاب‌سازی‌ها که رو به رشدند.

وی ادامه داد: اتحادیه منافع اهل قلم برایش مهم است،‌ آن هم در حالی که نه تالیف جدیدی منتشر می‌شود و نه کتاب جدیدی ترجمه. فضای واقعی نشر کتاب در ایران در وضعیت فعلی بیداد می‌کند.

حسن‌پور با اشاره به فروش کتاب با تخفیف‌های عجیب و غریب در سال‌های اخیر که دامنه آن نیز رو به رشد بوده است،‌ افزود: وقتی یک مشتری کتاب را با 50 درصد تخفیف می‌خرد، پیش خود می‌‌گوید،‌ عجب  پس کتابفروش می‌توانسته به من اینقدر تخفیف بدهد ‌ و نداده است، البته مخاطب حرفه‌ای ما شاید این برداشت را نکند ولی مشکل ما این است که مخاطبان جدید که همه حرفه‌ای نیستند.

وی با باین این مطلب که بستر تخلف در جایی چیده می‌شود که ضابطه‌ای وجود ندارد،‌ گفت: کسی که کتاب ناشر دیگری را کپی می‌کند و بدون زحمت و هزینه با اسم دیگری منتشر می‌کند، چون هزینه نکرده است با تخفیف‌های بالا می‌فروشد، در حالیکه ناشر اصلی که هزینه‌هایی برای انتشار کتاب داده است،‌ کتابش نمی‌فروشد. در حوزه کتاب کارها باید تخصصی باشد، چرا داروخانه بصورت مجازی دارو نمی‌فروشد؟ چون فروش دارو یک کار تخصصی است. فروش کتاب هم برخلاف باور عموم یک کار تخصصی است.

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با بیان این مطلب که پلتفرم‌های مجازی و فروشندگان کتاب در سطح شهر اگر زیر نظر اتحادیه ناشران باشند‌ و جواز کسب داشته باشند،‌ ما کمتر شاهد این چنین تخلفاتی هستیم، یادآور شد: اگر تخلفی هم باشد با ساز و کار قانونی موجود می‌توانیم آن را برطرف کنیم و نیازی به شکایت در قوه قضائیه نیست.

 کتاب خوب را نمی‌توان با تخفیف فروخت 

 وی ادامه داد: پس روی سخن انتقاد ما به دو موضوع معطوف است‌: اول فروش غیرکارشناسانه کتاب در فضای مجازی و دوم فروش با تخفیف کتاب. کتاب خوب را نمی‌توان با تخفیف فروخت‌، چون ناشر برای آن هزینه کرده است. تخفیف دادن به یک کالا در قانون تجارت تعریفی دارد، چون وضعیت مالی ناشران خراب است امکان دارد ناشر بخواهد در مقطعی به کالای خود تخفیف بزند که این در فانون نظام صنفی دیده شده است. هر فرد صنفی چهار بار در سال می‌تواند از اتحادیه خود برای تخفیف مجوز بگیرد،‌ اما باید درصد  مشخص برای خود تحفیف بگذارد نه اینکه کل مبلغ کتاب را تخفیف بدهد.

حسن‌پور ادامه داد:‌ اینکه برخی ناشرنماها صبح تا شب تخفیف‌های مختلف برای کتاب‌های خود قائل می‌شوند‌، منطقی نیست،‌ از سوی دیگر مسئولان نیز وضعیت کتاب و کتابخوانی را رها کرده‌اند‌، اگر ناشران و کتابفروشان مجوز کسب از اتحادیه‌های مربوطه داشته باشند،‌ شاهد چنین اتفاقات غیرکارشناسی نخواهیم بود.  

طرح موضوع در مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال و شورای عالی فضای مجازی

وی درباره روند پیگیری اتحادیه ناشران از طومار اعتراضی 700 فعال نشر در این خصوص گفت: ما به محض دریافت نامه اعتراضی،‌ مراتب را به معاونت فرهنگی وزارت ارشاد منعکس کردیم‌، درصدد هستیم تا جلسه‌ای نیز با کارشناسان و مسئولان مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد برگزار کنیم گام سوم نیز بررسی و طرح موضوع در شورای عالی فضای مجازی است.

حسن‌پور با اشاره به اینکه اساساً فروش کتاب در پلتفرم‌های مجازی قانونی است یا خیر؟ گفت:‌ ما  واقعاً یک پلتفرم را مدنظر قرار نداریم. چون اتفاقاً خیلی‌ها در دایره این ماجرا قرار می‌گیرند؛ ما یک سایت یا پلتفرم برایمان مهم نیست؛ بلکه مجموعه‌ای که پشت عرضه این کتاب‌ها است،‌ مهم است. فروش غیر تخصصانه کتاب در فضای مجازی فاجعه به بار می‌آورد، همچنان که بسیاری از ما تجربه سفارش مجازی کتاب را داشته‌ایم،‌ کتابی را از ناشر اصلی سفارش داده‌ایم و کتاب از ناشر بدون اسم و رسم دار با مترجمی غیرواقعی به دستمان رسیده است،‌ چرا؟ چون ناشر واقعی که نمی‌توانسته این تخفیف را بدهد.

 وی ادامه داد:‌ مشخصاً درباره کتاب اتفاق بدی در کشور رخ داده است،‌ طبق قانون نظام صنفی ناشرانی که پروانه نشر از ارشاد دریافت می‌کنند به طور اتوماتیک باید مجوز کسب نیز از اتحادیه ناشران دریافت کنند‌، این موضوع در سال‌های اخیر دچار تسامح شد. این تسامح موجب شده که در وضعیت مجازی که کمتر نظارت می‌شود،‌ یک ناشر با 5 اسم متفاوت یک کتاب را با پنج نوع درصد تخفیف بفروش برساند که برای هیچ کدام از این کتاب‌ها هزینه نیز نکرده است.

80 درصد فروش نمایش نمایشکاه‌های کتاب پلتفرم‌ها متعلق به کتاب‌ساز‌هاست

حسن‌پور افزود:‌ یکی از مدیران این پلتفرم‌ها در گفت‌وگویی گفته بود که تنها 10 درصد از این کتاب‌ها برای ناشران کتاب‌ساز است،‌ اما به این نکته توجه نکرده بود که 80 درصد فروش این نمایشگاه‌ها برای همین 10 درصد است.در این پلتفرم‌ها نام ناشران بزرگ مطرح شده است،‌ اما کتاب‌های ناشرنماها بیرون می‌آید. همین باندهایی که در سطح شهر کتاب‌های قاچاق و کتاب‌سازی‌ها را می‌فروشند در سایت‌ها نیز اقدام به فروش می‌کنند.

وی در پاسخ به اینکه اتحادیه در سال‌های اخیر جهت جمع‌اوری چنین فروشگاه‌های کتابی چه اقداماتی کرده است‌، گفت:‌ ما در بسیاری از پاساژ‌ها موفق به جمع‌آوری فروش کتاب با 50 درصد تخفیف شدیم و برخی دیکر نیز در حال جمع آوری است. اینگونه نیست که ما  کار را رها کرده باشیم.

وی با اشاره به عرضه کتاب‌های ممنوعه در بساطی‌های سطح شهر و فضای مجازی گفت:‌ ما در حقیقت دست کسانی که به صورت قانونی کار می‌کنند را بسته‌ایم و دست کسانی که غیرقانونی کار می‌کنند را باز گذاشته‌ایم،‌ کتاب‌های ممنوعه‌، فاقد مجوز و ... براحتی در این بساطی‌ها خرید و فروش می‌شود.

در سال‌های اخیر و با رشد قاچاق کتاب در کشور‌، تلاش‌هایی برای ایجاد ساز و کار قانونی برای برخورد با این موضوع ایجاد شد،‌ کارگروه‌هایی تشکیل شد و نهادهای قضایی نیز همکاری‌هایی داشتند‌، مراکز پخشی شناسیایی و پلمب شد افرادی دستگیر شدند و پرونده‌های قضایی تشکیل شد، اما در عمل هنوز نه تنها با قاچاق کتاب برخورد جدی نشده است،‌ بلکه احکام صادره نیز به باور ناشران با جرم انجام شده برابری نمی‌کند.

در این میان قاچاقچیان کتاب،‌ کتاب‌سازها و ناشرنماها حسابی از آب گل‌آلود ماهی گرفته‌اند‌؛ زیرا با کشف انبارهای قاچاق کتاب تمام فرضیات و آمارهای موجود از سرانه مطالعه و خرید کتاب بربارد رفت و کشخص شد که اتفاقا یک بازار زیرزمینی و اصلی در زیر بازار اصلی فروش کتاب در کشور فعالیت داشته است و سرمایه در گردش بالغ بر 15 میلیارد تومانی این بازار صنعت نشر را به این اوضاع اسفناک رسانده است.

حالا نیز که در کناب انتشار فایل‌های پی‌دی اف کتاب‌های ناشران در کانال‌های تلاگرامی‌، اینستاگرامی‌ و ... خرید و فروش غیرقانونی فایل‌های پی‌دی اف در سایت‌های اینترنتی‌،‌ نمایشگاه‌های 50 درصد تخفیف کتاب در متروها،‌ مراکز خزید و حتی دانشگاه‌ها پلتفرم‌ها اقدام به برگزرای نمایشگاه مجازی کتاب کرده‌اند،‌ نمایشگاهی که به مکانی برای فروش کتاب‌سازی‌ها تبدیل شده است. انتظار اهالی نشر این است که در این زمینه حمایت‌های بیشتری از سوی نهادهای مرتبط علی‌الخصوص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اقتصاد نشر وجود داشته باشد. از سوی دیگر به نظر می‌رسد نهادهای صنفی نیز باید فعالانه‌تر در سراسر کشور فعالیت کنند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

مهربانی: در انواع کارهای هنری، تئاتر بیشترین قدرت را در تأثیر بر مخاطب دارد

 مهربانی: در انواع کارهای هنری، تئاتر بیشترین قدرت را در تأثیر بر مخاطب دارد
2021-06-13T19:31:54+04:30
بازیگر نمایش «شب/خارجی/یرما» و مجری تلویزیون معتقد است تئاتر، در بین کارهای هنری، به جهت برخورد مستقیم با مخاطب، می‌تواند بالاترین تأثیر را بر آن ...

تئاتر دانشجویی از خوی جنگنده‌اش تهی شده است/ دولت دخالت می‌کند

 تئاتر دانشجویی از خوی جنگنده‌اش تهی شده است/ دولت دخالت می‌کند
2021-06-13T19:31:54+04:30
چهارمین نشست از سلسله نشست‌های بندباز با بررسی اوضاع جشنواره تئاتر دانشجویی برگزار شد و بر عدم دخالت دولت در تئاتر دانشجویی تأکید کرد.

۲ کتاب جدید از رهنمودهای انتخاباتی آیت‌الله خامنه‌ای/ معیارهای سیاستمدار طراز انقلاب اسلامی + گزارش تصویری

 ۲ کتاب جدید از رهنمودهای انتخاباتی آیت‌الله خامنه‌ای/ معیارهای سیاستمدار طراز انقلاب اسلامی + گزارش تصویری
2021-06-13T15:58:37+04:30
کتاب‌های «رجل سیاسی» و «دولت جوان حزب‌اللهی» به‌تازگی منتشر شده است و شاخص‌های سیاستمدار طراز انقلاب اسلامی را معرفی می‌کند.

نگار عابدی: نگران بودم مخاطب مرا جدّی نگیرد/ سر صحنه "دودکش۲"ام

 نگار عابدی: نگران بودم مخاطب مرا جدّی نگیرد/ سر صحنه "دودکش۲"ام
2021-06-13T15:45:17+04:30
جالب است در سریال "تعبیر وارونه یک رؤیا" نگران این بودم که مبادا به‌خاطر بازی در مجموعه‌های طنز، مخاطبان مرا در قالب نقش جدّی نپذیرند.

آغاز ثبت نام آزمون سراسری مؤسسه کشوری مهد قرآن

آغاز ثبت نام آزمون سراسری مؤسسه کشوری مهد قرآن
2021-06-13T15:24:56+04:30
ثبت نام برای حضور در سیزدهمین دوره آزمون سراسری حفظ کل قرآن همراه با ترجمه و تدبر “ترنم وحی” ویژه قرآن آموزان عضو مؤسسه کشوری مهد قرآن از سراسر کشور از امروز...

روایت تکان‌دهنده عکاس خبری ربوده شده از تحمل ۲۱ ضربه چاقو و از دست دادن ۲۰۰ میلیون تجهیزات/ ادوات دفاعی برای عکاسان لازم است

 روایت تکان‌دهنده عکاس خبری ربوده شده از تحمل ۲۱ ضربه چاقو و از دست دادن ۲۰۰ میلیون تجهیزات/ ادوات دفاعی برای عکاسان لازم است
2021-06-13T15:31:55+04:30
ماجرای وحشتناکی که برای محمد دلکش رخ داد، منجر به چاقو خوردن او و دزدیده شدن تمام تجهیزات عکاسی او شد.

روش برخورد امام رضا(ع) با مخالفان در مناظرات/ جامعه نیاز به تزریق اخلاق و کرامت دارد

 روش برخورد امام رضا(ع) با مخالفان در مناظرات/ جامعه نیاز به تزریق اخلاق و کرامت دارد
2021-06-13T15:31:55+04:30
حجت‌الاسلام ارزانی ضمن اشاره به برخی گزاره‌های اخلاقی در مناظرات حضرت امام علی‌بن موسی الرضا(ع) گفت: نباید این‌چنین باشد که از ضرورت نان و اقتصاد بگوییم، ام...

هیات اندیشه ورز بانوان قرآنی مردم را دعوت به حضور حداکثری در انتخابات کرد

هیات اندیشه ورز بانوان قرآنی مردم را دعوت به حضور حداکثری در انتخابات کرد
2021-06-13T15:11:37+04:30
هیات اندیشه ورزبانوان قرآنی از آحادمختلف مردم خصوصاً بانوان که قشر عظیم دخیل در تغییر سرنوشت ملت می‌باشند صمیمانه درخواست کرد در انتخابات ۱۴۰۰ حضور حداکثری د...

کروئلا بچه‌ شری که به زیبایی انتقام‌ می‌گیرد

 کروئلا بچه‌ شری که به زیبایی انتقام‌ می‌گیرد
2021-06-13T15:18:40+04:30
کروئلا در مضمون انتقام‌گیری قهرمانانه یک شخصیت خاکستری از یک شخصیت سیاه به خوبی عمل کرده و در این نما یک قدم نسبت به دیگر فیلم‌های جهان رو به جلو رفته است؛ ...

روش برخورد امام رضا (ع) با مخالفان در مناظرات / جامعه نیاز به تزریق اخلاق و کرامت دارد

 روش برخورد امام رضا (ع) با مخالفان در مناظرات / جامعه نیاز به تزریق اخلاق و کرامت دارد
2021-06-13T15:18:40+04:30
حجت‌الاسلام ارزانی ضمن اشاره به برخی گزاره‌های اخلاقی در مناظرات امام رضا (ع) گفت: نباید اینچنین باشد که از ضروت نان و اقتصاد بگوییم، اما ضرورت تزریق اخلاق ...

گرامیداشت دهه کرامت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بقاع متبرکه

گرامیداشت دهه کرامت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بقاع متبرکه
2021-06-13T14:58:17+04:30
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با تشریح برنامه‌های این سازمان در دهه پر برکت کرامت گفت: این برنامه ها با شعار «خدمت کریمانه، گره‌گشایی به ر...

متن روایات در کتب اولیه فقهی باعث افتخار شیعه است

متن روایات در کتب اولیه فقهی باعث افتخار شیعه است
2021-06-13T14:18:17+04:30
مدیر مؤسسه پژوهشی امام هادی علیه السلام گفت: شیعه این افتخار را دارد که کتب اولیه فقهی اش، متن روایات است و ما در در هیچ مذهب اسلامی دیگر، چنین چیزی را سراغ ...

رونمایی از ۱۳ اثر تجسمی و یک آلبوم موسیقی در دهه کرامت

رونمایی از ۱۳ اثر تجسمی و  یک آلبوم موسیقی در دهه کرامت
2021-06-13T14:18:16+04:30
رفائی ضمن تشریح برنامه‌های بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) در دهه کرامت از رونمایی ۱۳ اثر تجسمی، یک آلبوم موسیقیایی اثر هنرمندان اکشور افغانستان و یک رمان بلند ...

کتاب جدید نویسنده «دختر شینا» منتشر شد

 کتاب جدید نویسنده «دختر شینا» منتشر شد
2021-06-13T12:51:59+04:30
بهناز ضرابی‌زاده، نویسنده کتاب پرمخاطب «دختر شینا»، اثر جدید خود را توسط انتشارات کانون پرورش فکری برای گروه سنی کودک منتشر کرد.

آزمون شجره ممنوعه «بدحجابی» در میدان انتخابات

 آزمون شجره ممنوعه «بدحجابی» در میدان انتخابات
2021-06-13T12:51:58+04:30
گناه به‌یغمابردن رأی مردم به فریب، کمتر از معصیت به‌تاراج‌بردن مال آنها به‌ستم نیست، رأی حرامی که با رفتارهای شیطانی زیرپاگذاشتن دستور الهی حجاب و مخدوش‌کرد...

عرض ارادت عبدالرحیم سعیدی‌راد به ساحت امام رضا (ع)

 عرض ارادت عبدالرحیم سعیدی‌راد به ساحت امام رضا (ع)
2021-06-13T12:51:58+04:30
عبدالرحیم سعیدی‌راد تازه‌ترین سروده‌های خود را به مناسبت دهه کرامت به ساحت مقدس امام رضا(ع) و برادر بزرگوارشان، محمد‌بن موسی‌الکاظم(ع) تقدیم کرد.

با شعار «خدمت کریمانه، گره‌گشایی به رسم اهل‌بیت(ع)» برگزار می شود

با شعار «خدمت کریمانه، گره‌گشایی به رسم اهل‌بیت(ع)» برگزار می شود
2021-06-13T12:04:57+04:30
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با تشریح برنامه‌های این سازمان در دهه پر برکت کرامت گفت: این برنامه ها با شعار «خدمت کریمانه، گره‌گشایی به ر...

سلسله نشست‌های «بانوان رهبران پیشرفت» برگزار می شود

سلسله نشست‌های «بانوان رهبران پیشرفت» برگزار می شود
2021-06-13T12:04:56+04:30
سلسله نشست‌های بانوان فرهیخته با عنوان «بانوان رهبران پیشرفت» به همت سازمان تبلیغات اسلامی و به جهت پررنگ کردن نقش بانوان در انتخابات و پیگیری مطالبات آن‌ها ...

چاپ و تولید کتاب دفاع مقدس به نصف رسید/ کاغذ؛ رمق یار مهربان را گرفت

 چاپ و تولید کتاب دفاع مقدس به نصف رسید/ کاغذ؛ رمق یار مهربان را گرفت
2021-06-13T11:45:15+04:30
رئیس هیئت مدیره مجمع ناشران دفاع مقدس گفت: کاهش چاپ و تولید کتاب در این حوزه طی سه ماهه اخیر در مقایسه با گذشته بیش از نصف بوده است.

انتخاب آگاهانه و صحیح، ضامن رهایی جامعه از آسیب ها و مشکلات است

انتخاب آگاهانه و صحیح، ضامن رهایی جامعه از آسیب ها و مشکلات است
2021-06-13T11:24:56+04:30
تولیت مدرسه علمیه مروی انتخاب آگاهانه و صحیح را ضامن رهایی جامعه از آسیب های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دانست و گفت: رییس جمهور و کابینه اش نباید اهل ظلم و ست...

ماجرای اطمینان خاطری که امام رضا (ع) به مادر شهید صیاد شیرازی داد

 ماجرای اطمینان خاطری که امام رضا (ع) به مادر شهید صیاد شیرازی داد
2021-06-13T11:31:55+04:30
چشم‌هایش سیاهی رفت و به زمین افتاد. دید در مجلس عزاداری است. در بالای مجلس سیدی نورانی است که به او اشاره می‌کند: پیش‌آ! عزاداران راه باز کردند تا او رسید ب...

خلاقیت‌های هنری در هیئت عاشوراییان / از سخنرانی‌های محوری تا تولید محصولات هنری

 خلاقیت‌های هنری در هیئت عاشوراییان / از سخنرانی‌های محوری تا تولید محصولات هنری
2021-06-13T10:51:57+04:30
مجموعه عاشوراییان طرح سوگواره‌های عاشوراییان را برگزار می‌کند که تلفیقی از نمایش و تعزیه یعنی تئاتر و تعزیه را توأمان دارد.

تعطیلی ۱۲۰ چاپخانه طی ۲ سال گذشته/ افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی تعرفه چاپ کتاب

 تعطیلی ۱۲۰ چاپخانه طی ۲ سال گذشته/ افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی تعرفه چاپ کتاب
2021-06-13T10:51:57+04:30
رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران از تعطیلی و تغییر کاربری ۱۲۰ چاپخانه در تهران طی دو سال گذشته خبر داد و گفت:‌ تعرفه‌ها در بخش چاپ کتاب را محتاط‌تر افزایش د...

روایت زیبای پیامبر اکرم(ص) در خصوص دختران

روایت زیبای پیامبر اکرم(ص) در خصوص دختران
2021-06-13T10:31:37+04:30
محمد علی انصاری مفسر قرآن کریم و کارشناس مذهبی به بیان روایتی زیبا از پیامبر اکرم(ص) در خصوص دختران پرداخت.

داستین هافمن و پسرش نقش یک پدر و پسر عاشق را بازی می‌کنند

 داستین هافمن و پسرش نقش یک پدر و پسر عاشق را بازی می‌کنند
2021-06-13T10:11:55+04:30
فیلم سم و کیت با بازی داستین هافمن و جیک هافمن یک کمدی خانوادگی دلگرم‌کننده است که برای تأمین بودجه به بازار فیلم کن می‌رود.

کتاب ««النهایة فی مجرد الفقه و الفتاوی» رونمایی شد

کتاب ««النهایة فی مجرد الفقه و الفتاوی» رونمایی شد
2021-06-13T09:51:38+04:30
مراسم رونمایی از کتاب «النهایة شیخ طوسی» با پیام تصویری آیت‌الله علوی گرگانی و حضور تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)، برگزار شد.

هنر در اشاعه فرهنگ رضوی نقش موثری را ایفا می‌کند

هنر در اشاعه فرهنگ رضوی نقش موثری را ایفا می‌کند
2021-06-13T09:51:38+04:30
گلریز گفت: سرود و موسیقی در جشنواره‌هایی که به نام و به نیت امام رضا (ع) برگزار می‌شود؛ همواره جایگاه ویژه‌ای داشته است؛ اساسا هنر در اشاعه فرهنگ رضوی نقش مو...

مسابقه بزرگ فرهنگی و بین‌المللی حدیث کرامت برگزار می‌شود

مسابقه بزرگ فرهنگی و بین‌المللی حدیث کرامت برگزار می‌شود
2021-06-13T08:58:18+04:30
به همت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) مسابقه بزرگ فرهنگی و بین‌المللی «حدیث کرامت» برگزار می‌شود.

پنجمین جشنواره مردمی کرامت برگزار می‌شود

پنجمین جشنواره مردمی کرامت برگزار می‌شود
2021-06-13T08:44:58+04:30
پنجمین جشنواره مردمی کرامت به همت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و با همکاری برخی نهادها و سازمان‌های دیگر برگزار می‌شود.

معروف و منکر باید مطابق فطرت انسانی باشد/فطرت یعنی آنچه که بین همه انسان‌ها مشترک است

معروف و منکر باید مطابق فطرت انسانی باشد/فطرت یعنی آنچه که بین همه انسان‌ها مشترک است
2021-06-13T08:44:57+04:30
وقتی گفته می شود معروف فطری است یعنی باید بر روی مشترکات تاکید کرد و این مشترکات جامعه را دچار تفرقه نمی کند.
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)