میرنیوز

توصیه‌های میرزا جوادآقا ملکی تبریزی برای شب قدر/ درهای آسمان‌ها در شب قدر باز می‌شود

توصیه‌های میرزا جوادآقا ملکی تبریزی برای شب قدر/ درهای آسمان‌ها در شب قدر باز می‌شود 2021-05-03T21:12:15+04:30

به گزارش خبرنگار مهر، امشب دومین شب قدر رمضان امسال است. آیت الله میرزا جواد آقا ملکی تبریزی در بخشی از کتاب المراقبات به بیان مراتب شب قدر اهمیت و جایگاه آن پرداخته است که در زیر می‌خوانید:

«از امور مهم در ماه رمضان شب قدر می‌باشد. شبی که از هزار ماه بهترمی باشد. روایاتی داریم مبنی بر این که از هزار ماه جهاد بهتر، و از سلطنت هزار ماه بهتر، و عبادت آن بهتر از عبادت هزار ماه می‌باشد. و خلاصه، شب شریفی است که روزی بندگان، اجل‌های آنان و سایر امور مردم از خوب و بد در آن مقدر می‌گردد. شبی که قرآن در آن نازل شد. شبی که به نص قرآن مبارک است. در روایات اهل بیت آمده است:

فرشتگان در شب قدر فرود آمده و در زمین پخش می‌شوند، بر مجالس مؤمنین گذشته، بر آنان سلام می‌کنند و برای دعاهای آنها آمین می‌گویند، تا آنگاه که سپیده دم طلوع کند.» و «در این شب دعای کسی رد نمی‌شود مگر دعای عاق والدین، قطع کننده رحم نزدیک، کسی که شراب بنوشد و کسی که دشمنی مؤمنی در دلش در «اقبال» از «کنز المواقیت» از پیامبر روایت شده است که فرمود: «موسی عرض کرد: خدای من! نزدیک شدن به تو را خواهانم، فرمود: نزدیکی من از آن کسی است که شب قدر بیدار شود. عرض کرد: خدای من رحمت تو را می‌خواهم، فرمود آن کسی است که در شب قدر به فقیرها رحم کند، عرض کرد: خدای من جواز عبور از صراط را خواهانم، فرمود: آن برای کسی است که در شب قدر صدقه‌ای بدهد، عرض کرد: خدای من از درختان بهشتی می‌خواهم فرمود: این مال کسی است که در شب قدر سبحان الله بگوید، عرض کرد: خدای من! رضایت تو را می‌خواهم؛.فرمود: رضایت من از آن کسی است که دو رکعت نماز در شب قدر بخواند.»

و از همین کتاب از پیامبر (ص) روایت شده است که فرمودند: «درهای آسمان‌ها در شب قدر باز می‌شود. بنابراین بنده‌ای در آن نماز نمی‌خواند، مگر این که خداوند متعال در مقابل هر سجده‌ای درختی در بهشت برای او می‌نویسد که اگر سواره، صد سال در سایه آن حرکت کند به انتهای سایه اش نمی‌رسد؛ و در مقابل هر رکعت خانه‌ای از در و یاقوت و زبرجد و مروارید، و در مقابل هر آیه‌ای تاجی از تاج‌های بهشت، و در مقابل هر «سبحان الله گفتن» پرنده‌ای از پرندگان بهشت، و در مقابل هر نشستن درجه‌ای از درجات بهشت، و در مقابل هر تشهدی بالا خانه‌ای از بالا خانه‌های بهشت، و در مقابل هر سلام دادن لباسی از لباس‌های بهشت برای او می‌نویسد. و آنگاه که سپیده صبح بدهد، خداوند از دختران مأنوس، و کنیزان خوش اخلاق و خدمتکارانی جاویدان و بهترین پرندگان و بوهای خوش و نعمت‌های خوب و تحفه‌ها و هدایا و خلعت‌ها و کرامت‌ها و آنچه نفس میل دارد و دیدگان از آن لذت می‌برد به او عنایت می‌فرماید و شما در آن جاوید هستید.»

مراتب شب قدر

از بعضی روایات برمی‌آید که شب قدر مراتبی دارد. و شب قدری که در قرآن آمده است، شب قدری است که آخرین مراحل مشیت الهی در آن صورت گرفته و پس از آن تغییر و تبدیلی انجام نمی‌شود. و نیز از بعضی روایات برمی‌آید که شب نیمه شعبان و نوزدهم و بیست و یکم و بیست و سوم ماه رمضان از شب‌های قدر بوده و شب آخر برترین آنهاست که شب «جهنی» نامیده می‌شود. و همین شب است که مقدرات در آن، تغییر نمی‌کند. و به احتمال قوی شب بیست و هفتم ماه رمضان نیز از شب‌های قدر است. و کسی که می‌خواهد احتیاط کند باید در تمام این پنج شب اعمال شب قدر را انجام دهد.

آمادگی برای این شب و دعا برای توفیق در آن

سزاوار است کسی که دین و نص روشن قرآن و روایات پیامبر (ص) و آل معصوم او را قبول دارد، تمام سعی خود را جهت آمادگی برای اعمال این شب به کار گیرد. از کارهایی که در طول سال می‌تواند انجام دهد، دعا جهت توفیق در این شب می‌باشد و اینکه بتواند در این شب، محجوب‌ترین و پسندیده‌ترین کارها نزد خدا را انجام داده و خداوند این شب را برای او بهتر از هزار ماه قرار داده و اعمال ین شب را به این شکل از او قبول نموده و آن را با بالاترین درجات برای او ثبت، و تا روز دیدار او آن را بپروراند؛ در این شب، نام او را در گروه مقربین نوشته، و شناخت، محبت، نزدیکی، پناه، رضایت و خیر خود همراه با عافیتش را نصیب او گردانیده، و بگونه ای از او راضی شود که خشمی بعد از آن نبوده، و پیامبر و امامان بخصوص امام زمانش از او راضی شده، و او را با آنان در مجلس «صدق»، نزد سلطان مقتدر جای داده و در بذل تمام توانایی برای فرمان‌برداری و به دست آوردن رضایتش، او را موفق، و عاقبت او را نزدیکی و رضایتش قرار دهد.

سزاوار است کسی که دین و نص روشن قرآن و روایات پیامبر (ص) و آل معصوم او را قبول دارد، تمام سعی خود را جهت آمادگی برای اعمال این شب به کار گیرد

از کارهایی که می‌تواند بوسیله آن تمام سعی خود را در این شب به کار گیرد، این است که در طول سال برای این شب آماده شده و مقدمات عبادت را فراهم نماید. مثلاً مکان و لباس مناسب و عطر و صدقه‌ای را تهیه و مضامین لطیفی را برای مناجات با پروردگار و کلمات برانگیزنده‌ای را در خطاب آقایان و نگهبانان و حامیان انتخاب کند. و میهمانان مخصوصی را که مناسب با این شب می‌باشند و چند فقیر را برای صدقه دادن در نظر بگیرد.

گمان می‌کنم اگر یکی از این سلاطین دنیا کسی را در روز مخصوص به میهمانی دعوت نموده و شخص بزرگی را دنبال او بفرستد. و آنگونه که خداوند با تو رفتار کرده است او نیز در دعوت خود با او مهربانی کرده مقابل حضور او در آن مجلس - که اعیان و اشراف و پادشاهان حضور دارند. و رعایت آداب آن، به او وعده اعطای خلعت‌های گرانبها و املاک پر ارزش و وسیع و فرمان‌های حکومت و سلطنت داده و به او بگوید هر قدر در انجام کارهای کمی که در این مجلس باید انجام دهد، دقت کند سلطان او را از عطایا و احسان خود بیشتر بهره مند می‌کند، از اشتیاق حضور در این مجلس قالب تهی کرده و برای آمادگی حضور در چنین مجلسی شریف و این مقام والا تمام توان خود را به کار گرفته، در طول سال این مطلب را فراموش نکرده، در تمام حالات با جدیت به آن پرداخته و خود را برای چنین روز بزرگی آماده می‌نماید به گونه‌ای که اهل سعی و تلاش نمی‌توانند این طور عمل کنند می‌کنند. و به اندازهای مواظب است و دقت می‌کند که انسان را شگفت زده می‌کند. و آنگونه که باید و دوست در مقابل دوست انجام می‌دهد ادب را رعایت می‌کند.

ای عاقل! چگونه این دعوت را اجابت می‌کنی؟ سلطان سلاطین خدایان و حاکم آسمان‌ها و زمین تو را به این میهمانی دعوت نموده و برای این دعوت فرشتگان بزرگوار و پیامبران و رسولان و بهترین مردم را فرستاده و با جانشینان معصومش آن را تاکید کرده است. و آن گاه تو را با فرشتگان دعوت کننده بزرگ داشته است. هر شبی با دعوت‌های مخصوص و لطفاً و کرامت‌هایی عالی در مقابل اخلاص یک شب نعمت‌های جاویدی به تو وعده داده است که نه چشمی آن را دیده و نه گوشی شنیده و نه در دل انسانی خطور کرده است. نور، زیبایی، سرور، سلطنت، دارایی، و شادمانی را به تو داده که عقل تو حتی از تصور گوشه‌ای از آن عاجز، و اندیشه ات در آن سرگردان است. نزدیکی، پناه و شادمانی دیدار خود را به تو وعده است که عقل انسان‌ها و فهم علما و اندیشه حکماً از درک آن ناتوان است.

برادرم! آیا بخاطر آمادگی برای این مجلس، به اندازه‌ای که شایسته است تلاش نموده و از رستگاران خواهی شد یا با غفلت خود این فرصت را از دست داده و از جمله ورشکستگان خواهی بود؟ یقین داشته باش اگر از این کرامت غفلت کرده و با کوتاهی خود آن را از بین ببری و در روز قیامت آنچه را که دیگران با سعی کامل به آن رسیده‌اند ببینی، به چه حسرتی دچار می‌شوی که آتش جهنم و عذاب دردناک در مقابل آن کوچک است. و به همین جهت در آن روز با ورشکستگان پشیمان صدا می زنی: «افسوس که جانب خدا را رعایت ننموده و در حق خود ظلم و تفریط نمودم و وعده‌های خدا را مسخره کردم حالی که پشیمانی سودی نداشته و درهای توبه و جبران بسته و آثار اعمال و نتایج آن آشکار شده است.

بنابراین قبل از این که بخاطر کوتاهی و از بین بردن فرصت‌ها ملامت شوی خود را سرزنش کن. و قبل از این که به تو بگویند: چرا کرامت پروردگار جهانیان را کوچک شمردی؟ خود، این مطلب را در نظر بگیر. و خود و سرمایه ات را حسابرسی کن، قبل از این که به حساب تو رسیدگی شده و به جای کرامت و سلطنت، به خواری و پستی برسی. سرمایه‌ای که اگر باقی می‌ماند به بالاترین سودهای تجارت در روزهای سختی و نیاز می‌رسیدی. سزاوار است وقتی که شب قدر نزدیک می‌شود شوق او به رسیدن به کرامت‌هایی که در این شب برای او مهیا شده است افزون گردیده، کرامت مقام بالا و مجلس حضور پروردگار, و تقدیس خداوند آسمان‌ها و زمین، و اعمالی را که باحال و اخلاص و حضور و رقت و صفای او و رضایت مولایش مناسب‌تر است برای شبش انتخاب کرده و در این مورد از خدای متعال کمک گرفته و از اولیای خدا یاری بجوید.»

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

محمود کریمی برای خانواده شهدای فاطمیون روضه خوانی کرد

محمود کریمی برای خانواده شهدای فاطمیون روضه خوانی کرد
2021-05-11T14:33:13+04:30
محمود کریمی در پی حادثه تروریستی کابل و به منظور عرض تسلیت و دیدار و گفت‌وگو با خانواده‌های شهدای افغان مدافع حرم تیپ فاطمیون در بهشت رضای مشهد حضور پیدا کرد...

آیا گذرنامه برای ورود به جهان بعدی را داریم؟/سفر آخرت یک سفر ابدی و تمام نشدنی است

آیا گذرنامه برای ورود به جهان بعدی را داریم؟/سفر آخرت یک سفر ابدی و تمام نشدنی است
2021-05-11T14:33:13+04:30
سفر آخرت یک سفر ابدی و تمام نشدنی است، با خود بررسی کنیم آیا چمدان خود را بستیم آمادگی و مقدمات لازم را فراهم کردیم، آیا گذرنامه برای ورود به جهان بعدی داریم؟

رویداد ملی «آفرین» ۳۰ اردیبهشت برگزار می‌شود

رویداد ملی «آفرین» ۳۰ اردیبهشت برگزار می‌شود
2021-05-11T14:19:53+04:30
رویداد ملی «آفرین» با محوریت تقدیر از فعالان مردمی حوزه جمعیت و فرزندآوری و به منظور تحقق سیاست‌های جمعیتی و پیشگیری از کاهش نرخ باروری برگزار می‌شود.

از شبکه NBC تا تام کروز به گلدن گلوب پشت کردند/ دومینوی قهر با یک جشن مطرح سینمایی

 از شبکه NBC تا تام کروز به گلدن گلوب پشت کردند/ دومینوی قهر با یک جشن مطرح سینمایی
2021-05-11T14:00:09+04:30
بعد از بیانیه اسکارلت جوهانسون و رسوایی اتحادیه مطبوعات خارجی هالیوود، تام کروز بازیگر هالیوودی جایزه گلدن گلوب خود را پس داد و NBC هم اعلام کرد که این برنا...

ارائه خدمات به تولیدکنندگان با راه‌اندازی «صندوق‌های وقفی»/لزوم نگاه اقتصادی به حوزه «وقف»

ارائه خدمات به تولیدکنندگان با راه‌اندازی «صندوق‌های وقفی»/لزوم نگاه اقتصادی به حوزه «وقف»
2021-05-11T13:39:53+04:30
معاون امور حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف با تاکید براینکه بایدنگاهی اقتصادی به حوزه «وقف» داشته باشیم،گفت:با راه‌اندازی صندوق‌های وقفی به‌عنوان یک نهاد جدید می‌ت...

اعلام اسامی نفرات برتر سومین دوره مسابقات قرآن کریم «تنزیل»

اعلام اسامی نفرات برتر سومین دوره مسابقات قرآن کریم «تنزیل»
2021-05-11T13:26:33+04:30
اسامی نفرات برتر سومین دوره مسابقات قرآن کریم «تنزیل» دارالقرآن مرکز اسلامی هامبورگ اعلام شد.

عاشقانه‌‌های خواندنی از همسر شهید مدافع حرم در کتاب «حمزه» منتشر شد

 عاشقانه‌‌های خواندنی از همسر شهید مدافع حرم در کتاب «حمزه» منتشر شد
2021-05-11T12:53:37+04:30
کتاب خاطرات شهید مدافع حرم «محمدحسین حمزه» به قلم علیرضا کلامی از سوی انتشارات خط مقدم منتشر شد.

فردا آخرین روز فعالیت نمایشگاه مجازی قرآن/ امکان خرید کتاب تا ساعت ۲۴ چهارشنبه

 فردا آخرین روز فعالیت نمایشگاه مجازی قرآن/ امکان خرید کتاب تا ساعت ۲۴ چهارشنبه
2021-05-11T12:53:36+04:30
مهلت استفاده از بن‌های خرید از بخش فروش نمایشگاه مجازی قرآن تا ساعت ۲۴ فردا اعتبار خواهد داشت و در صورت عدم خرید، این بن‌ها غیرقابل استفاده خواهند شد.

اسرار تغییر مقام انسان از مرتبه فوق فرشته تا دون حیوان

 اسرار تغییر مقام انسان از مرتبه فوق فرشته تا دون حیوان
2021-05-11T12:53:36+04:30
یکی از مهم‌ترین مطالبی که در تفسیر قرآن و احادیث اهل بیت(ع)به آن اشاره‌شده، تغییر مرتبه انسانی از فرازی بالاتر از فرشتگان تا فرودی پایین‌تر از حیوانات است.

برنامه‌ای که هدفش گسترش شیوه نهی از منکر شهید سلیمانی است/ راه‌یافته‌ شهیدی که راهنمای یکی دیگر از سوژه‌های برنامه شد

 برنامه‌ای که هدفش گسترش شیوه نهی از منکر شهید سلیمانی است/ راه‌یافته‌ شهیدی که راهنمای یکی دیگر از سوژه‌های برنامه شد
2021-05-11T12:53:35+04:30
همه آدم‌ها با هر پوششی نگاهی دارند و ما باید به لحاظ فرهنگی تلاش کنیم تا تأثیرگذار باشیم و نه با رفتارهای سلیقه‌ای و اشتباه؛ این همان مفهومی بود که من سعی د...

احتمال اینکه جمعه، عید فطر باشد وجود دارد/ رویت هلال ماه در شامگاه چهارشنبه دشوار است

احتمال اینکه جمعه، عید فطر باشد وجود دارد/ رویت هلال ماه در شامگاه چهارشنبه دشوار است
2021-05-11T12:19:52+04:30
حجت‌الاسلام علیرضا موحدنژاد رئیس کمیته علمی ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری گفت: در صورتی که رؤیت هلال در شامگاه چهارشنبه اثبات نشود روز جمعه عید فطر خواهد...

احتمال اینکه جمعه، عید فطر باشد وجود دارد/رویت هلال ماه در شامگاه چهارشنبه دشوار است

احتمال اینکه جمعه، عید فطر باشد وجود دارد/رویت هلال ماه در شامگاه چهارشنبه دشوار است
2021-05-11T12:06:32+04:30
حجت‌الاسلام علیرضا موحدنژاد رئیس کمیته علمی ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری گفت: در صورتی که رؤیت هلال در شامگاه چهارشنبه اثبات نشود روز جمعه عید فطر خواهد...

کنداکتور رنگارنگ تلویزیون در عید فطر/ "خندوانه" هم برنامه دارد

 کنداکتور رنگارنگ تلویزیون در عید فطر/ "خندوانه" هم برنامه دارد
2021-05-11T12:13:30+04:30
تلویزیون برای ایام عید فطر برنامه‌های ویژه‌ای را تدارک دیده، چه ویژه شدن چند برنامه رمضانی و چه حضور برنامه‌هایی مثل "خندوانه" که آنتن را گرم می‌ک...

گلایه‌های شهید قاسم سلیمانی از تفاوت ظاهر و باطن‌ انسان‌ها

 گلایه‌های شهید قاسم سلیمانی از تفاوت ظاهر و باطن‌ انسان‌ها
2021-05-11T12:00:06+04:30
سپهبد شهید قاسم سلیمانی در یک سخنرانی به تغییر نگاه برخی از آدم‌ها از گذشته تا امروز اشاره کرده و به ویژگی‌های انسان‌های متقی از نگاه امام علی(ع) برداخته است.

دعای روز بیست و هشتم رمضان / بهترین وسیله‌ای که سبب قُرب به خدا می‌شود

 دعای روز بیست و هشتم رمضان / بهترین وسیله‌ای که سبب قُرب به خدا می‌شود
2021-05-11T12:00:06+04:30
در بخشی از دعای روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان می‌خوانیم خدایا در بین وسائل آن وسیله‌ای که من را زودتر به تو می‌رساند به من نزدیک کن.

از اندلس تا ریاض؛ راز موفقیت یک کتاب درباره «شیخ اکبر»/ تب رمان‌نویسی در عربستان بالا گرفته است

 از اندلس تا ریاض؛ راز موفقیت یک کتاب درباره «شیخ اکبر»/ تب رمان‌نویسی در عربستان بالا گرفته است
2021-05-11T12:00:05+04:30
کتاب نویسنده جوان عربستانی درباره زندگی محی‌الدین ابن عربی با عنوان «گاه ناچیزی مرگ» با استقبال خوبی از سوی مخاطبان ایرانی همراه بوده است.

ماجرای شهید مدافع حرم اهل سنتی که اشک رهبر انقلاب را جاری کرد

 ماجرای شهید مدافع حرم اهل سنتی که اشک رهبر انقلاب را جاری کرد
2021-05-11T12:00:05+04:30
جواد تاجیک راوی دفاع مقدس و سیره شهدا به ذکر خاطره یکی از شهدای مدافع حرم که مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفت؛ اشاره کرد.

روحانی: خدمت به خانواده معظم شهدا و ایثارگران بزرگترین افتخار دولت و مسئولان کشور است

 روحانی: خدمت به خانواده معظم شهدا و ایثارگران بزرگترین افتخار دولت و مسئولان کشور است
2021-05-11T12:00:05+04:30
رییس جمهور استقلال، امنیت و آزادی امروز و فردای کشور را ره‌آورد خون شهدای بزرگوار و آثار و فداکاری همه ایثارگران دانست و گفت: همه جامعه وامدار و مدیون شهدا ...

موسوی: جهادگری روی اخلاق و رفتار جهادگران تأثیر می‌گذارد/ ماجرای خودروی صفرکیلومتری که زیر آب رفت

 موسوی: جهادگری روی اخلاق و رفتار جهادگران تأثیر می‌گذارد/ ماجرای خودروی صفرکیلومتری که زیر آب رفت
2021-05-11T12:00:05+04:30
حضور در گروه‌های جهادی ساختارهای سیاسی یا طبقاتی را به هم می‌ریزد. شاید برخی از داوطلبان به لحاظ خانوادگی نیز از پایبندی بالایی نسبت به قیودات دینی برخوردار...

فردا آخرین روز فعالیت نمایشگاه مجازی قرآن/امکان خریدکتاب تاساعت۲۴

فردا آخرین روز فعالیت نمایشگاه مجازی قرآن/امکان خریدکتاب تاساعت۲۴
2021-05-11T10:59:53+04:30
نمایشگاه مجازی قرآن براساس اعلام قبلی مسئولان، تا فردا چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه برپا خواهد بود و بن های تسهیلاتی تا ساعت ۲۴ فردا مهلت خواهد داشت.

بافتوای رهبر معظم انقلاب دستمان در «وقف‌های جدید» باز می‌شود

بافتوای رهبر معظم انقلاب دستمان در «وقف‌های جدید» باز می‌شود
2021-05-11T10:19:52+04:30
حجت الاسلام عادل گفت: پاسخ رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون استفتاء «صحت وقف پول و استفاده از منافع آن در جهت نیت واقف» می‌تواند تحول و انقلابی را در حوزه وق...

تقدیر و تشکر رئیس سازمان تبلیغات از وزیر ارشاد/ احیای قانون و کاهش ولنگاری فضای مجازی

تقدیر و تشکر رئیس سازمان تبلیغات از وزیر ارشاد/ احیای قانون و کاهش ولنگاری فضای مجازی
2021-05-11T10:06:35+04:30
حجت‌الاسلام‌ محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی در نامه‌ای از وزیر ارشاد بابت احیای نظام رده‌بندی اسرا در بازی‌های رایانه‌ای تشکر کرد.

دو نرم افزار قرآنی در نمایشگاه مجازی قرآن رونمایی شد

دو نرم افزار قرآنی در نمایشگاه مجازی قرآن رونمایی شد
2021-05-11T10:06:35+04:30
دو نرم افزار قرآنی فهم آسان قرآن و معجزه قرآن ویژه زندگی کربلایی کاظم ساروقی در حاشیه نمایشگاه مجازی قرآن رونمایی شد.

محفل انس با قرآن در حسینیه کربلایی‌های تهران برگزار می شود

محفل انس با قرآن در حسینیه کربلایی‌های تهران برگزار می شود
2021-05-11T09:53:13+04:30
همزمان با روزهای پایانی ماه مبارک رمضان، محفل انس با قرآن کریم ۲۱ اردیبهشت‌ماه در حسینیه کربلایی‌های تهران برگزار می‌شود.

دومین جشنواره قرآنی نور امید برگزار می‌شود

دومین جشنواره قرآنی نور امید برگزار می‌شود
2021-05-11T09:53:13+04:30
دومین جشنواره قرآنی نور امید از سوی شورای عالی قرآن شهرداری تهران و سازمان دارالقرآن کشور برگزار می شود.

دعای بیست و هشتمین روز از ماه مبارک رمضان / اوقات شرعی

دعای بیست و هشتمین روز از ماه مبارک رمضان / اوقات شرعی
2021-05-11T04:06:33+04:30
دعای روز بیست و هشتم از ماه مبارک رمضان با نوای میثم مطیعی مداح اهل بیت (ع) به همراه اوقات شرعی تقدیم مخاطبان می‌شود.

نماز عید فطر در مصلای امام خمینی(ره) تهران اقامه نمی‌شود

نماز عید فطر در مصلای امام خمینی(ره) تهران اقامه نمی‌شود
2021-05-10T19:06:42+04:30
بر اساس تصمیم شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه و ستاد نماز جمعه تهران و برای حفظ سلامت شهروندان نماز عید سعید فطر در مصلی امام خمینی تهران اقامه نخواهد شد.

خبر ذبح ۱۱۰ رأس قربانی برای انتخابات تحریف شده بود

خبر ذبح ۱۱۰ رأس قربانی برای انتخابات تحریف شده بود
2021-05-10T15:46:35+04:30
رئیس اداره تبلیغات اسلامی اسلامشهر با محکوم کردن تحریف خبر ذبح ۱۱۰ رأس قربانی برای انتخابات ریاست جمهوری، این تحریف را در جهت تضعیف مشارکت مردم در انتخابات پ...

صراط که انسان با آن به بهشت می رسد در زندگی دنیوی شروع می شود

صراط که انسان با آن به بهشت می رسد در زندگی دنیوی شروع می شود
2021-05-10T15:19:54+04:30
صراط مستقیم همان تقوا است که از دنیا شروع می‌شود انسان را از دوزخ گذر می‌دهد و شخص را به بهشت می‌رساند.

رویکرد سازمان دارالقرآن ترویج گفتمان امید است

رویکرد سازمان دارالقرآن ترویج گفتمان امید است
2021-05-10T14:53:14+04:30
حجت الاسلام اخوان گفت: این سازمان با استفاده از تمام ظرفیت‌های استانی خود با مشارکت رسانه ملی در خصوص ترویج گفتمان امید و تقویت زنجیره تواصی، فعالیت‌ خود را ...
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)