میرنیوز

فریده سپاه‌‌منصور: بزن و بروهای تلویزیون مخاطب را به ماهواره سوق می‌دهد/ دعوت دورهمی را نپذیرفتم/ فقط به واکسن ایرانی اعتماد دارم

 فریده سپاه‌‌منصور: بزن و بروهای تلویزیون مخاطب را به ماهواره سوق می‌دهد/ دعوت دورهمی را نپذیرفتم/ فقط به واکسن ایرانی اعتماد دارم 2021-04-07T15:14:34+04:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، همان‌طور که مردم بابا پنجعلی قصه "پایتخت" را دوست داشتند با مه لقا خانمِ "نون‌خ" هم ارتباط عجیب و غریبی پیدا کردند؛ تا جایی که خود سعید آقاخانی کارگردان سریال حتی از نام مه‌لقا خانم به عنوان عنصری تأثیرگذار در ادامه سریال استفاده کرد و در فضاهایی که نیاز به حضورش بود همه اهالی روستا یک صدا با هم می‌گفتند: چه کسی اگر بود چنین کاری را به انجام می رساند؟ و همه یک صدا پاسخ می‌دادند: مه‌‌لقا خانم! البته فریده سپاه منصور را برخی به نامِ "مش مریم" فیلم سینمایی "مهمان مامان" داریوش مهرجویی می‌شناسند. اما او این روزها ترجیح می‌دهد بیشتر در خانه بماند و کمتر جلوی دوربین حاضر شود. 

سپاه منصور رنگین کمانی از بازی‌های خاطره‌انگیز را در کارنامه کاری خود دارد؛ در سریال‌هایی همچون مدرس، گرگ‌ها، امام علی، نیمه پنهان ماه، معصومیت از دست رفته، خانه‌ای در تاریکی و دردسرهای عظیم2.

سپاه منصور بد بازی کردن را خیانت به مردم می‌داند و به همین دلیل در انتخاب نقش‌ها بسیار سختگیر و دارای وسواس است. او به خبرنگار خبرگزاری تسنیم  می‌گوید: بدانیم این جمع‌شدن‌ها، به ضرر اکثریت مردم و جامعه تمام می‌شود؛ به هم آسیب نزنیم و برای هم باشیم. این ویروس شناخته شده نیست و مثل سیل و زمین لرزه نیست. باور کنیم که هست و وجود دارد. بیاییم در این شرایط کرونایی، مهربانی را تمرین کنیم. ما ایرانی‌ایم و این مهربانی و محبت را باید به تمام دنیا بیاموزیم. ما خیلی شعار مهربانی می‌دهیم. واقعاً تا زمانی که کرونا باشد من هم نیستم و بسیاری از پیشنهادهایم را به این خاطر رد کرده‌ام.

شاید کاراکتر مادر زن نورالدین خانزاده- نون.خ، نقش محوری داستان نبود اما آن‌قدر عیار بازیگری فریده سپاه‌منصور به رخ کشیده شد که شاید در کنار سعید آقاخانی یکی از بهترین‌های این سریال تلویزیونی به شمار بیاید. بسیاری از او سؤال می‌کنند چرا در ادامه "نون‌خ" حضور نداشت و سپاه منصور چنین پاسخ می‌دهد: بسیاری از من می‌پرسند در "نون.خ"2 حضور دارم؟ من از آنجایی که به شهرستان نمی‌روم و سری دوم همه را در کرمانشاه فیلمبرداری می‌کنند نتوانستم در خدمت این گروه باشم. شاید رمز موفقیت "نون.خ" در شوخی بدون دردسر با اقوام، این نکته باشد که عمده هنرمندان این مجموعه تلویزیونی، یا کُرد کرمانشاه، سنندج یا بیجاری بودند به غیر از بنده که همشهری‌شان نبودم. آن‌ها آداب و رسوم خودشان را می‌دانستند و هیچ‌کس ادای کسی را درنمی‌آورد.

سریال , تلویزیون , صدا و سیما ,

پیام‌های مه لقایی، شگفت‌زده‌ام کردند

مشروح این مصاحبه را در ادامه بخوانید:

* بگذارید با نکته‌ای شروع کنیم که شاید برای شما جالب باشد، مردم با تماشای هر فصل "نون‌خ" نام کاراکتر مه‌لقا خانم را از یاد نمی‌برند. چرا با توجه به عدم حضور شما در سریال، هنوز این کاراکتر توسط نویسنده و کارگردان و حتی در بازتابِ مردمی، کارکردهای خودش را دارد؟

پیام‌هایی که برای من ارسال می‌کنند همه مه‌لقایی‌اند. واقعاً شگفت‌زده‌ام کرده‌اند؛ البته باید بگویم همه این اتفاقات هم به من برنمی‌گردد. نویسنده، کارگردان و همه عواملی که این فضا را فراهم کرده‌اند تا آن بازیگر بتواند شخصیت‌پردازی کند و موقعیت‌هایی را به نمایش بگذارد که مخاطب با آن همذات‌پنداری کند بیشتر مؤثرند. من فکر می‌کنم باید بگوییم یک مجموعه‌ است که یک شخصیت را می‌سازد و خوشبختانه این اتفاق در سریال‌هایی مثل "پایتخت" و "نون‌خ" افتاده است. 

چرا مه‌لقا خانم حذف شد؟

* چرا این کاراکتر "مه‌لقا خانم" در سریال ادامه پیدا نکرد؟

من را دعوت نکردند اما به این دلیل نیست که نخواستند. من گفته بودم اگر بخواهند برای فیلمبرداری به شهرستان بروند نمی‌توانم در خدمتشان باشم. چون پیشنهاد می‌دادند و می‌خواستند به شهرستان بروند می‌گفتم نمی‌پذیرم. حدس من این است به خاطر اینکه تصویربرداری در کرمانشاه اتفاق افتاد و از قبل گفته بودم، طبیعتاً سری دوم دعوت نشدم. همه‌چیز دست به دست هم داد تا مه‌لقا در این دنیا نباشد. شانس آوردم که مردم مه‌لقا را دوست داشتند و وقتی این کاراکتر حذف شد مخاطبین ناراحت شدند. مثل "پایتخت" وقتی بابا پنجعلی از داستان حذف شد انگار یک چیزی از "پایتخت" کم شده است. 

سریال , تلویزیون , صدا و سیما ,

خمسه از هیچی، بابا پنجعلی ماندگاری ساخت

* علیرضا خمسه باعث شده این خلأ را مردم احساس کنند یا خود کاراکتر خوب خلق شده است؟

من احساسم این بود آقای خمسه در واقع از هیچی شخصیت ساخت و از روزهای اول و قسمت‌های اول پنجعلی هویت داشت و می‌توان این کاراکتر را جدایِ از خود سریال "پایتخت" مورد بررسی قرار داد. این اتفاق خوشبختانه با کاراکتر مه‌لقا و بقیه شخصیت‌های سریال "نون‌خ" هم افتاده است. متأسفانه آن‌قدر از شخصیت‌پردازی درست و سریال‌سازی منطقی فاصله گرفته‌ایم که جای آن را سریال‌های ماهواره‌ای گرفته‌اند که هیچ سرمنزل محتوایی ندارند. سریال ما فراز و فرود و شاخص درست می‌خواهد؛ وقتی مخاطب پای تماشای این سریال‌ها می‌نشیند هم همذات‌پنداری کند و هم زندگی. 

ما از آن روزهایی فاصله گرفتیم که کارگردان‌ها و نویسندگان بهتر رگِ مخاطب را می‌شناختند. جای تأسف دارد که گاهی در کارهایی که دنباله پیدا کرد شخصیت‌ها 180 درجه تغییر کردند. در حالی که اتفاقاً باید صاحبِ ماهیت و هویت بهتری می‌شدند. وقتی می‌گویم مه‌لقا را مردم می‌بینند من به خودم نمی‌گیرم؛ اگر در سریال، مه‌لقا خانم دیده شده، به خاطر هوشمندی نویسنده و کارگردان بوده و کسانی که کمک کردند این فضا فراهم شود.

اعصابم خُرد می‌شود وقتی می‌بینم نقش‌هایشان را زندگی نمی‌کنند

* شما همیشه انتقاد داشتید که بیشتر بازیگران در تلویزیون، نقش‌شان را زندگی نمی‌کنند؛ واقعاً چرا این همه مصنوعی و بی‌روح؟

برخی انگار فقط دیالوگ می‌گویند به جای اینکه نقش بازی کنند. یکسری از سریال‌های تلویزیون را اصلاً نمی‌بینم. اعصاب من را خُرد می‌کند که می‌بینم برخی از کارگردان‌های ما آن سواد دراماتیک را ندارند. درام را نمی‌شناسند و نمی‌دانند رابطه آدم‌ها با آدم‌ها چگونه بوده است. به همین خاطر نمی‌توانند مخاطب را جذب خودشان کنند؛ چون این عده در وهله اول مخاطب را نمی‌شناسند. زندگی در میانِ این همه ساخت سریال جایی ندارد؛ حالا اینکه می‌گویند سفارشی می‌آیند من اعتقاد دارم سفارشی هم می‌آیند حداقل نقش‌شان را زندگی کنند. می‌گویم کارگردان مقصر است، چون می‌تواند جلوی اشتباهات بازیگری را بگیرد.

متأسفانه آن دوره‌ای که انبوه‌سازی در تلویزیون اتفاق افتاد دستیار کارگردان‌هایی آمدند دوره ندیده که درام و نمایش را نمی‌شناختند، سریال و فیلم ساختند. کارگردانی فقط تکنیک فنی نیست بلکه باید در وهله اول درام و زندگی و ارتباط با جامعه را به خوبی بشناسد. کسانی که به این نکات توجه می‌کنند کارهایشان ماندگار می‌شود. اکثر کارگردان‌های ما درام را نمی‌شناسند و از طرفی هم چند سالی است می‌گویم بحث ممیزی را در تلویزیون منطقی‌تر کنید تا دست و پای کارگردان و نویسنده بسته نشود. 

سریال , تلویزیون , صدا و سیما ,

تحمل ندارم و تلویزیون را خاموش می‌کنم

* شما حتماً بیننده سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیون هستید؛ دیدنِ چه اتفاقاتی، آزارتان می‌دهد؟

تلویزیون را روشن می‌کنم وقتی می‌بینم عده‌ای فقط دیالوگ می‌گویند و کارشان بی‌روح و بی‌زندگی است تحمل ندارم و تلویزیون را خاموش می‌کنم. من بازیگرم، نه حسّ و حالی می‌بینم و نه همذات‌پنداری؛ اعصابم خُرد می‌شود. 

کارهای بزن و برویی، مخاطب را به سمت ماهواره سوق می‌دهد

* پس دلیلِ عدم ماندگاری بیشتر سریال‌های تلویزیون همین است؟

بله. بزن و برویی کار می‌کنیم و آن کیفیت و وسواس گذشته را نداریم. انگار یادمان رفته که رقیب خطرناکی به نام ماهواره را در مقابلمان داریم. می‌توانیم نامش را نیاوریم اما نمی‌توانیم حضورش را نفی کنیم. ماهواره هست و تماشاچی تلویزیون را نگه‌داشتن کار سختی است. در سینما مخاطب بلیت می‌خرد و بهای آن را می‌پردازد؛ به خاطر پولی که خرج کرده تا انتها آن فیلم را دنبال می‌کند. اما به محض مطلوب نبودن سریالی یک کانال دیگری را انتخاب می‌کند و یا به سراغ شبکه‌های ماهواره‌ای می‌رود. اتفاقی که در سال‌های اخیر بسیار پررنگ شده است.

تلویزیون در 1400 دست از کارهای کلیشه‌ای بردارد

* تلویزیون در 1400 باید چه نکاتی را در دستور کار خودش قرار دهد تا مخاطبش را از دست ندهد؟

تلویزیون باید در سال جدید مسائل روز را بیشتر مطرح کند و دست از رفتار تکراری و پرداختن به سوژه‌های کلیشه‌ای بردارد. فکر می‌کنم یکی از دلایل موفقیت و به چشم آمدن سریال‌هایی امثال "نون‌خ" موضوع جدید و غیرتکراری‌اش باشد. معمولاً محور سریال‌های امروز ما یک دختر و پسری‌اند که حول محور آن‌ها موضوع طرح می‌شود. باید تنوع ایجاد شود و برخی از نویسندگان ما دست از سری‌دوزی بردارند. تلاش و کوشش اهمیت دارد و تنبلی هیچ سودی برای آن سریال موردنظر، تلویزیون و مخاطب نخواهد داشت. قدری دلمان برای مخاطبین بسوزد آنگاه حتماً کارهای بهتری روی آنتن خواهند رفت.

سریال , تلویزیون , صدا و سیما ,

میهمان برنامه تلویزیونی نمی‌شوم!

* در هیچ کدام از برنامه‌های معروفِ تلویزیون حضور پیدا نکردید؛ دلیل خاصی داشت؟

احساس می‌کنم هرچه باید هنرنمایی کنم در فیلم و سریال و تئاتر است و دیگر نیازی نیست بیایم وقت مخاطب را بگیرم و خودم را عرضه کنم. البته که به جز، "خندوانه" بقیه برنامه‌ها از جمله برنامه آقای مدیری و آقای شهاب حسینی از بنده دعوت کردند اما گفتم نمی‌آیم. چون آمدنِ من دردی دوا نمی‌کند و آن‌قدر خلاق نیستم اتفاقی بیفتد برای مخاطب جدید و بِکر به نظر بیاید. 

مه‌لقای سریال دیگری نمی‌شوم

* اگر برای کار دیگری به شما نقشی شبیه به "مه لقا خانم" پیشنهاد شود، بازی می‌کنید؟

من نقش تکراری بازی نمی‌کنم؛ سال 1367 نقش زن تهرانی را در سریال "عقیق" بازی کردم که سال 1370 پخش شد و یک بار هم سال 1398 تکرار آن را در تلویزیون دیدیم. بعد از آن، زن روستایی کاراکتری بود که سال‌ها به من پیشنهاد می‌شد و من قبول نکردم.  یک بار مه‌لقا را زندگی کردم و به نظرمن برای بارِ بعدی حتماً کلیشه‌ای می‌شود و نمی‌تواند تأثیرگذار باشد. 

منتظر واکسن کرونای ایرانی می‌مانم

* چه آرزویی دارید؟

اول از همه پیدا شدن واکسن؛ منتظرم واکسن ایرانی بیاید و به هیچ جای دنیا اعتماد ندارم. در وهله بعدی به طور کل دنیا واکسینه نشوند فایده‌ای ندارد. یک مقداری بیشتر یکدل باشیم و همدیگر را دوست داشته باشیم و به همدیگر اعتماد کنیم. 

انتهای پیام/

 

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

اولین تصویر از سریال محرمی تلویزیون/ پروانه معصومی جلوی دوربین رفت

 اولین تصویر از سریال محرمی تلویزیون/ پروانه معصومی جلوی دوربین رفت
2021-04-12T16:47:58+04:30
تصویربرداری سریال تلویزیونی "در کنار پروانه‌ها" به کارگردانی داریوش یاری به تازگی در تهران آغاز شده با حضور پروانه معصومی ادامه دارد.

فصل دوم سریال "همبازی" ساخته می‌شود!/ سکانسِ پرماجرای "جان پدر کجاستی"

 فصل دوم سریال "همبازی" ساخته می‌شود!/ سکانسِ پرماجرای "جان پدر کجاستی"
2021-04-12T16:47:57+04:30
مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو در جلسه بررسی سریال نوروزی "همبازی" با اشاره به سکانس "جان پدر کجاستی" اعلام کرد تصمیم داریم فصل دوم این ...

پرونده «قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین» در تلویزیون باز می‌شود

 پرونده «قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین» در تلویزیون باز می‌شود
2021-04-12T16:34:38+04:30
مستند «نظم جهانی به سبک چینی‌‌ها» روی آنتن شبکه مستند می‌رود و قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد.

چگونه از کودکان در برابر کرونا محافظت کنیم؟

 چگونه از کودکان در برابر کرونا محافظت کنیم؟
2021-04-12T16:34:38+04:30
کتاب «آشوبگر کوچک» با هدف آموزش نکات بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا برای گروه سنی کودک توسط انتشارات قدر ولایت روانه کتابفروشی‌ها شد.

وحدت، مهمترین مولفه قدرت ملل اسلامی در برابر استکبار جهانی است

وحدت، مهمترین مولفه قدرت ملل اسلامی در برابر استکبار جهانی است
2021-04-12T14:00:56+04:30
سعد حمید کمبش گفت: دیوان وقف سنی همواره به صورت علنی علیه اسرائیل موضع گرفته و بحث عادی سازی را مورد تقبیح قرار داده است.

جزئیات پویش ملی قرآنی«در بهشت» / ایجاد ۱۳۰مرکز نیکوکاری در دانشگاه ها

جزئیات پویش ملی قرآنی«در بهشت» / ایجاد ۱۳۰مرکز نیکوکاری در دانشگاه ها
2021-04-12T14:00:56+04:30
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها جزییات پویش ملی قرآنی «در بهشت» را تشریح کرد و از مسئولان کشوری درخواست کرد برای ارتباط مستقیم با دانشجویان و اساتید ب...

بازی دوگانه فرانسه با حقوق مسلمانان/ از تصویب قوانین ضد اسلامی تا محکومیت شعارنویسی

بازی دوگانه فرانسه با حقوق مسلمانان/ از تصویب قوانین ضد اسلامی تا محکومیت شعارنویسی
2021-04-12T14:00:55+04:30
در حالی که دولت فرانسه در ماه های اخیر محدودیت های گسترده ای را علیه مسلمانان به اجرا گذاشته، در حرکتی عوام فریبانه شعار نویسی بر روی دیوارهای یک مسجد را محک...

عصر شعر «آقا مرتضی» برگزار شد/ مؤدب: درخشان‌ترین شعرهای انقلاب درباره شهید آوینی است

 عصر شعر «آقا مرتضی» برگزار شد/ مؤدب: درخشان‌ترین شعرهای انقلاب درباره شهید آوینی است
2021-04-12T14:07:49+04:30
عصر شعر «آقا مرتضی» با حضور جمعی از شاعران در نخلستان اوج برگزار شد. در این مراسم یاد و خاطره شهید آوینی گرامی داشته شد.

نامه بیش از ۱۰۰ کتابفروش به وزیر ارشاد برای تعطیلی‌های اخیر/ شاهد تعطیلی و ورشکستگی کتابفروشی‌ها هستیم

 نامه بیش از ۱۰۰ کتابفروش به وزیر ارشاد برای تعطیلی‌های اخیر/ شاهد تعطیلی و ورشکستگی کتابفروشی‌ها هستیم
2021-04-12T14:07:48+04:30
بیش از ۱۰۰ کتابفروشی در نامه‌ای به سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تعطیلی اخیر کتابفروشی‌ها در جریان موج چهارم کرونا انتقاد کردند.

نشست علمی«روایات کتاب کافی؛ از ضعف تا اعتبار»برگزار می شود

نشست علمی«روایات کتاب کافی؛ از ضعف تا اعتبار»برگزار می شود
2021-04-12T13:47:37+04:30
در نشست علمی«روایات کتاب کافی؛ از ضعف تا اعتبار» حجت الاسلام حیدر مسجدی عضو هیئت علمی دانشگاه قرآن و حدیث به سخنرانی خواهد پرداخت.

هجدهمین گردهمایی روحانیون و مبلغین آلمان، هلند و بلژیک برگزار شد

هجدهمین گردهمایی روحانیون و مبلغین آلمان، هلند و بلژیک برگزار شد
2021-04-12T13:47:37+04:30
هجدهمین گردهمایی روحانیون و مبلغین آلمان، هلند و بلژیک به همت مرکز اسلامی هامبورگ برگزار و در پایان این گردهمایی مجازی، بیانیه ای صادر شد.

فرقه گرایی طرحی برای آسیب به دنیای اسلام است

فرقه گرایی طرحی برای آسیب به دنیای اسلام است
2021-04-12T13:47:36+04:30
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: گفت‌وگو و تعامل با علما و اندیشمندان جهان اسلام مهم‌ترین راهکار برای رسیدن به وحدت و انسجام است.

توصیه امام رضا (ع) برای آمادگی ورود به ماه رمضان

 توصیه امام رضا (ع) برای آمادگی ورود به ماه رمضان
2021-04-12T12:47:57+04:30
امام رضا علیه‌السلام به اباصلت در آخرین جمعه ماه شعبان توصیه‌هایی در راستای آمادگی ورود به ماه مبارک رمضان بیان فرمود.

چرا فروش "گودزیلا علیه کونگ" بالا است؟/ پیروزی سرگرمی بر افسردگی

 چرا فروش "گودزیلا علیه کونگ" بالا است؟/ پیروزی سرگرمی بر افسردگی
2021-04-12T12:47:57+04:30
فیلم‌های دوران کرونا باید داستان‌گو باشد و حس قهرمانی و غرور به مخاطب بدهد تا بتواند حال تماشاگر را خوب کند و مردم را به سینما بازگرداند. چیزی که فیلم‌های ه...

اتفاقی که شب اول ماه رمضان می‌افتد/ مقدمه حضور در ماه مهمانی خدا

 اتفاقی که شب اول ماه رمضان می‌افتد/ مقدمه حضور در ماه مهمانی خدا
2021-04-12T12:47:57+04:30
حجت‌الاسلام عاملی به یکی از اصلی‌ترین اعمال ماه شعبان برای ورود به ماه مهمانی خدا اشاره کرد.

نگاهی به سریال‌های ماه رمضانی و جای خالی کمدی!/ آیا تلویزیون به دوران طلایی‌اش برمی‌گردد؟

 نگاهی به سریال‌های ماه رمضانی و جای خالی کمدی!/ آیا تلویزیون به دوران طلایی‌اش برمی‌گردد؟
2021-04-12T12:47:56+04:30
تلویزیون در حالی با ۴ سریال و حضور دو برادر به‌عنوان کارگردان و بدونِ کمدی به استقبال ماه رمضان می‌رود که آی‌فیلم قدیمی‌های پرطرفدار را به آنتن آورده است.

روایتی از نامه‌نگاری اسرای عراقی به آیت‌الله خامنه‌ای/ منافقین در اتاق سانسور صدام چه می‌کردند؟

 روایتی از نامه‌نگاری اسرای عراقی به آیت‌الله خامنه‌ای/ منافقین در اتاق سانسور صدام چه می‌کردند؟
2021-04-12T12:34:35+04:30
کتاب «عموی چشم‌انتظارت» که به تازگی توسط نشر صهبا منتشر شده، روایتی است خواندنی از نامه‌‌نگاری آزادگان ایرانی و اسرای عراقی با آیت‌الله خامنه‌ای.

جلسات مناجات‌خوانی هیأت‌های مذهبی سراسر کشور اعلام شد

جلسات مناجات‌خوانی هیأت‌های مذهبی سراسر کشور اعلام شد
2021-04-12T10:40:56+04:30
همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان جلسات مناجات‌خوانی هیأت‌های مذهبی، مساجد و بقاع متبرک سراسر کشور که به صورت مجازی برگزار می شود، اعلام شد. 

شرایط و ضوابط ثبت نام نمایشگاه مجازی قرآن اعلام شد

شرایط و ضوابط ثبت نام نمایشگاه مجازی قرآن اعلام شد
2021-04-12T10:40:55+04:30
شرایط و ضوابط ثبت نام "ویژه ناشران، مؤسسات و مراکز قرآنی و دینی" از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با آیت الله مدرسی دیدار کرد

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با آیت الله مدرسی دیدار کرد
2021-04-12T10:27:35+04:30
آیت الله سید محمد تقی مدرسی در دیدار با دبیرکل مجمع تقریب مذاهب، با اشاره به سوابق تقریب در دنیای اسلام نسبت به تلاش جدی برای وحدت تاکید کرد.

عده‌ای ساعتها در فضای مجازی فعال هستند اما وقت قرآن خواندن ندارند/ قرائت قرآن روح را جلا می‌دهد

عده‌ای ساعتها در فضای مجازی فعال هستند اما وقت قرآن خواندن ندارند/ قرائت قرآن روح را جلا می‌دهد
2021-04-12T08:40:56+04:30
کارشناس امور دینی گفت: انسان باید نسبت به معاصی محاسبه داشته باشد چرا که چشم و گوش انسانی که به دنبال حرام باشد ظرفیت پذیرش سخنان امام زمان(عج) را ندارد.

خانواده ایرانی|تفاوت‌های فرزند دختر و پسر در سبک زندگی اسلامی/ برزخ کودکانی که از دنیا می‌روند

 خانواده ایرانی|تفاوت‌های فرزند دختر و پسر در سبک زندگی اسلامی/ برزخ کودکانی که از دنیا می‌روند
2021-04-12T08:21:14+04:30
اهمیت داشتن فرزند تا آنجایی است که تعدادی از پیامبران و اهل بیت علیهم السلام که تا زمان پیری فرزندی نداشتند برای بهره‌مند شدن از این نعمت الهی دعا می‌کردند.

پویش مطالعاتی کتاب «طرح کلّی اندیشه‌ی اسلامی در قرآن»

پویش مطالعاتی کتاب «طرح کلّی اندیشه‌ی اسلامی در قرآن»
2021-04-12T07:34:16+04:30
پویش مطالعاتی کتاب «طرح کلّی اندیشه‌ی اسلامی در قرآن» به همّت مؤسسه‌ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی، دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در قم،  برگزار...

خانه سینما تعطیل شد

 خانه سینما تعطیل شد
2021-04-11T16:41:18+04:30
خانه سینما به علت شیوع کرونا تعطیل شد.

پیشنهاد مطالعه در قرنطینه| روایتی جذاب از زندگی متفاوت ۴۰ شهید

 پیشنهاد مطالعه در قرنطینه| روایتی جذاب از زندگی متفاوت ۴۰ شهید
2021-04-11T16:41:18+04:30
کتاب «تا شهادت» شامل ۴۰ روایت از زندگی افرادی است که توبه کرده و پس از آن به شهادت رسیدند. چاپ سوم این اثر توسط گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی منتش...

نقش استراتژیک مسجد در پیروزی انقلاب و تحقق تمدن نوین اسلامی

نقش استراتژیک مسجد در پیروزی انقلاب و تحقق تمدن نوین اسلامی
2021-04-11T15:27:34+04:30
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور به نقش استراتژیک مسجد در تحقق تمدن نوین اسلامی اشاره کرد و گفت: برای رسیدن به خودسازی، تمدن سازی و جامعه پردازی نیازمند...

حفظ سلامت و تعالی افراد جامعه، راهبرد مجامع دینی در رمضان ۱۴۰۰

حفظ سلامت و تعالی افراد جامعه، راهبرد مجامع دینی در رمضان ۱۴۰۰
2021-04-11T15:27:34+04:30
حجت‌الاسلام عزت زمانی با تأکید براینکه اهم فعالیت‌های مبلغان در رمضان، ارائه خدمات اجتماعی و همراهی کادر درمان است گفت: کمک به حفظ سلامت راهبرد مجامع دینی در...

گستره موضوع "نماز" به صدا و سیما می‌رسد / توسعه فضاهای اقامه نمازِ استان‌ها در دستور کار است

 گستره موضوع "نماز" به صدا و سیما می‌رسد / توسعه فضاهای اقامه نمازِ استان‌ها در دستور کار است
2021-04-11T15:34:42+04:30
قائم مقام ستاد اقامه نماز حمایت مادی و معنوی از ایده‌های خلاقانه در زمینه نماز و توسعه فعالیت‌های نماز در فضای مجازی، صدا و سیما و رسانه‌ها را از وظایف شورا...

شبکه‌های ۱، ۲ و ۳ برای پخش سریال شهید شهریاری پس از ماه رمضان رقابت می‌کنند+ عکس‌های جدید

 شبکه‌های ۱، ۲ و ۳ برای پخش سریال شهید شهریاری پس از ماه رمضان رقابت می‌کنند+ عکس‌های جدید
2021-04-11T15:34:41+04:30
سریال "صبح آخرین روز" قرار است بعد از ماه مبارک رمضان از تلویزیون پخش شود، گروه با سکانس‌های امنیتی در روزهای پایانی تصویربرداری قرار دارند.

ویژه‌های سحر و افطار شبکه‌ها اعلام شد/ کدام مداحان برنامه دارند؟

ویژه‌های سحر و افطار شبکه‌ها اعلام شد/ کدام مداحان برنامه دارند؟
2021-04-11T14:34:16+04:30
دبیر شورای معارف سیما ویژه برنامه های شبکه های سیما در ماه مبارک رمضان را اعلام کرد.
X کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)