میرنیوز

ارتباط دانشگاه علامه با ۶۰ کشور دنیا/ چشم انداز تحولی دانشگاه را مشخص می کنیم

ارتباط دانشگاه علامه با ۶۰ کشور دنیا/ چشم انداز تحولی دانشگاه را مشخص می کنیم 2021-10-13T18:33:30+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، حسین سلیمی رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی در مراسم معارفه سرپرست دانشگاه که امروز با حضور وزیر علوم در دانشگاه علامه برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه علامه طباطبایی امروز پایگاه نظریه پردازی در علوم انسانی است و ۲۵۰ کرسی ترویجی نظریه پردازی در طول چند سال گذشته برگزار شده است.

رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی افزود: فرق انقلاب اسلامی با انقلاب های دیگر این است که ما به دنبال تکمیل عقلایی بشر هستیم و یکی از مواردی که سبب تکامل عقلایی می شود، علوم انسانی است و ما به اتکا به این علوم می توانیم این آرمان بزرگ را تبدیل به واقعیت در درون جامعه کنیم.

ثبات مدیریتی در دانشگاه علامه طباطبایی

سلیمی ادامه داد: ما از ابتدا به این فکر بودیم که هویت دانشگاه علامه را که مخلوق انقلاب اسلامی است به سرانجام برسانیم. این دانشگاه جزو دانشگاه هایی بوده که ثبات مدیریت داشته است به طوری که از ابتدا تاکنون ۵ رئیس دانشگاه داشته است و الان دکتر معتمدی رئیس جدید این دانشگاه هستند این در حالی است که دانشگاه هایی مثل دانشگاه تهران روسای مختلفی را به خود دیده است.

وقتی آمدم روح نگرانی و ناامنی در دانشگاه حاکم بود

وی خاطرنشان کرد: تاریخ دانشگاه علامه تاریخ بسیار پرفراز و نشیبی است و دغدغه همه روسای قبل این بوده که چگونه روح جمعی درست کنیم و نیازهای اولیه را فراهم و وارد مرحله تعالی دانشگاه شویم. هر کدام از روسا چند قدم بلند برداشتند و به من که رسید متوجه شدم که کار یک نفر نیست. بیش از ۲۴۰ نفر از استادان دانشگاه از بنده ابلاغ دارند و در کارها به من کمک کردند.

سلیمی گفت: زمانی که من آمدم روح نگرانی و ناامنی در بین همه اجزای دانشگاه وجود داشت و مجبور بودم بخشی از دوستان کمک بگیرم.

نزدیک به ۷۰ هزار مترمربع فضای ساختمانی به دانشگاه اضافه شد

رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی خاطرنشان کرد: در طول چندین سال گذشته نزدیک به ۷۰ هزار مترمربع فضا ساخته شد و ۳۵ هزار متر مربع محوطه سازی کردیم. دولت فقط ۱۵ میلیارد تومان در قالب اوراق کمک کرد و بقیه را طبق قانون بودجه از بعضی جا به جایی دارایی های دانشگاه استفاده کردیم.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های من در ابتدا این بود که ۶۰ درصد دانشگاه را به مجتمع تبدیل کنم که انجام شد؛ همچنین لازم بود نهادهای نصفه و نیمه را به نتیجه برسانیم و ما ۴ دانشکده تربیت بدنی، الهیات، ریاضی و ارتباطات که تنها روی کاغذ بودند و باید برای آن ها ساختمان پیدا می کردیم، به سرانجام رسید.

ارتباط دانشگاه علامه با ۶۰ کشور دنیا/ در ۴ دانشگاه دنیا دفتر داریم

سلیمی با اشاره به اینکه امروز خوشبختانه تمام مبانی اصلی و نیازهای اولیه دانشگاه را داریم و بزرگترین کتابخانه دیجیتال کشور در این دانشگاه راه اندازی شده است، گفت: یکی دیگر از برنامه های ما ایجاد نهادهای تازه در دانشگاه بود به طوری که در حال حاضر ۲ مرکز رشد داریم که جزو موفق ترین مراکز رشد در میان دانشگاه ها محسوب می شود. همچین اقدام به بازطراحی واحدهای پژوهشی کردیم و واحد امور بین الملل را تشکیل دادیم.

رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی افزود: در حال حاضر با حدود ۶۰ کشور دنیا ارتباط دانشگاهی داریم و در ۴ دانشگاه دنیا دفتر داریم که کشورهای اسپانیا، قزاقستان چین و افغانستان از جمله این کشورها هستند.

کاهش شاخص نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه علامه

وی با بیان اینکه سال گذشته به عنوان دانشگاه برتر بین المللی معرفی شدیم، گفت: زمانی که کرونا آمد، ما از قبل چیزی به عنوان آموزش مجازی نداشتیم اما ظرف یک ماه ۹۸ درصد آموزش ما مجازی برگزار می شد. نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه علامه از یک به ۴۱ به ۱ به ۲۶ رسیده است. همچنین تعداد مقالات فارسی ما به نسبت به ۸ سال پیش سالانه دو برابر و مقالات خارجی ما ۴ برابر شده است.

سلیمی خاطرنشان کرد: امروز یک خوابگاه سطح سه و یا چهار نداریم و همه خوابگاه های ما سطح یک و دو هستند؛ در حال حاضر یک خوابگاه ما در سعادت آباد بالای هزار میلیارد تومان قیمت دارد.

رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اینکه این دانشگاه امروز بنیانگذار آموزش های مهارتی است، تصریح کرد: امروز ۵ هزار و ۲۰۰ نفر علاوه بر دوره رسمی یک دوره مهارتی می بینند و مدرک می گیرند.

در شاخص آزاداندیشی عقب هستیم

وی با بیان این مطلب که در حال حاضر در شاخص آزاداندیشی عقب هستیم و ما شرمنده ایم که نتوانستیم آزاداندیشی را به اندازه کافی گسترش دهیم، گفت: ما برای رشد عقلایی و دانشگاهی مان احتیاج به آرامش، محبت، احساس و دوستی داریم.

نگذارید در دانشگاه جو متضاد رویارویی شکل بگیرد

سلیمی در پایان خطاب به معتمدی سرپرست دانشگاه گفت: از شما می خواهم که نگذارید در دانشگاه جو متضاد رویارویی شکل بگیرد که در این شرایط، هیج اندیشه ای بارور نخواهد شد و خواهش من این است که کمک کنید این جو پایدار بماند و همه دانشگاه را متعلق به خودشان بدانند. اجازه بدهید این فضای آرامش که در دانشگاه ما وجود دارد همچنان باقی بماند.

در ادامه این مراسم عبدالله معتمدی سرپرست دانشگاه علامه طباطبایی گفت: اینطور مطرح می شود که نسل اول در دانشگاه ها، انتقال آموزش به نسل جوان است، نسل دوم بحث پژوهش هم مطرح می شود و در نسل سوم گفته می شود آموزش و پژوهش باید در خدمت فناوری و تجاری سازی علم باشد.

وی با اشاره به اینکه در ایران تغییر نام وزارت فرهنگ به وزارت علوم اتفاقی بود که در واقع در فرایند تکامل دانشگاه ها رخ داد، افزود: در نسل چهارم گفته شد دانشگاه ها نباید صرفا به عنوان بنگاه اقتصادی فعالیت کنند و اهداف دیگری مطرح شد.

معتمدی افزود: مثل اینکه دانشگاه ها فعالانه باید تلاش کنند که محیط اقتصادی و اجتماعی خود را مد نظر قرار دهند و هدف ایجاد جامعه بهتر و مشارکت فعال در شکل دهی به اجتماع باشد و نسبت به بهداشت، محیط زیست و اخلاق فعال و نقش آفرین باشند. حال این سوال پیش می آید که رابطه ما با این نسل بندی ها چیست؟ دانشگاه های ما در قالب کدام نسل باید جهت گیری داشته باشند و آیا اساسا باید در این قالب ها وارد شویم یا خیر؟

سرپرست دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: در این خصوص دو دیدگاه وجود دارد؛ نخست اینکه این حرف ها و تجربیات غرب و مربوط به دانشگاه های غربی است و مسیر حرکت دانشگاه های ما با غرب متفاوت است و نگاهی دیگر این است که علم، ایرانی و غیرایرانی ندارد. در مقابل این دو دیدگاه امام راحل و مقام معطم رهبری تعریفی از دانشگاه ارائه داده اند که ما به عنوان کسی که پرورش یافته نظام هستیم، نمی تواینم نسبت به این ارزش ها بی تفاوت باشیم.

معتمدی گفت: رهبری معتقدند دانشگاه باید محل تربیت جوانانی متدین، انقلابی، برخوردار از غیرت ملی، سختکوش و امیدوار باشد؛ این ها شعار نیستند بلکه افق هایی هستند که ما حتما ملزم هستیم نسبت به آن ها حساس باشیم. در عین حال اینکه معتقدیم مبانی خودمان را حفظ کنیم در مقابل این نگاهی که به جریان علمی داریم یک نگاه گزینشی باید باشد.

نیاز داریم چشم انداز تحولی در دانشگاه را مشخص کنیم

وی در ادامه خاطرنشان کرد: پارادایم های علمی مختلفی وجود دارد اما ما معتقدیم انسان ساحت های مختلفی دارد و برخی ساحت ها براساس این پارادایم ها قابل فهم است و برخی دیگر نیاز به پارادایم های جدیدی دارد؛ بنابرین این به معنای پشت کردن به علوم بشری نیست. می خواهیم مشخص کنیم که دانشگاه ما در چه مسیری باید حرکت کند.

معتمدی تاکید کرد: ما نیاز داریم که چشم انداز تحولی را مشخص کنیم و بدانیم در یک افق زمانی معین قرار است از چه نقطه ای به چه نقطه ای حرکت خواهیم کرد؟ چشم انداز ما براساس اسناد بالادستی مشخص می شود و مشی حرکت ما به سوی تحول را همین اسناد مشخص می کند.

وی با تاکید بر اینکه ما به دنبال تحول راهبردی هستیم که براساس آن چشم انداز خود را در یک افق زمانی مشخص کنیم، افزود: اگر راهبری دانشگاه در حوزه استادان مدنظر است باید با مشارکت تمامی استادان انجام شود و یا در خصوص کارمندان هم همینطور و باید از خود کارمندان کمک گرفت.

سرپرست دانشگاه علامه طباطبایی افزود: از دل این راهبردهای دانشگاه ما متوجه می شویم که به سمت چه ماموریت هایی باید حرکت کند. بنابراین اقدامات، فعالیت ها و راهبردها با مشارکت دانشگاهیان مشخص خواهیم کرد و البته برخی از این ماموریت ها مشخص شده و ممکن است برخی ها نیاز به فکر بیشتری داشته باشد.

تعدد دانشکده های علوم انسانی در خدمت نظام اجتماعی

معتمدی اضافه کرد: از دل این ماموریت ها ما نظام مسائل و موضوعات را پیدا می کنیم و دانشجویان تحصیلات تکمیلی ما می توانند از زمانی که برای رساله خود می گذارند به بهترین نحو استفاده کنند.

وی گفت: یکی از مشکلات جدی ما در حوزه فعالیت های مربوط به رساله ها و پایان نامه هاست. به تعبیر رهبری در هیچ زمانی از تاریخ حیات دانشگاهی در ایران دانشگاه های ایران در این حد از اقتدار و توانمندی و تخصص نبوده اند. امروز همان نسلی که پای جنگ ایستاد بخشی از آن نیروها در دانشگاه ها در کسوت هیات علمی مشغول به فعالیت هستند. ما در حوزه علوم انسانی با تعدد دانشکده ها مواجه هستیم و از این پتانسیل می توان برای خدمت نظام اجتماعی استفاده کرد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

ثبت‌نام پذیرفته شدگان آزمون ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

ثبت‌نام پذیرفته شدگان آزمون ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد
2021-10-23T13:22:34+03:30
ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از امروز اول آبان ماه آغاز شد.

پوکی استخوان در افراد بالای ۵۰‌ سال/خانم ها بیشتر درگیر می شوند

پوکی استخوان در افراد بالای ۵۰‌ سال/خانم ها بیشتر درگیر می شوند
2021-10-23T13:09:13+03:30
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، نسبت به بروز پوکی استخوان در افراد بالای ۵۰ سال هشدار داد.

زمان مرحله گروهی سیزدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی اعلام شد

زمان مرحله گروهی سیزدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی اعلام شد
2021-10-23T13:09:13+03:30
آزمون های مرحله دوم گروهی سیزدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور در روزهای ۱۲ و ۱۳ آبان ماه در دانشگاه علوم پزشکی کشور برگزار می شوند.

افزایش گونه ای از سویه دلتا در بخش هایی از اروپا

افزایش گونه ای از سویه دلتا در بخش هایی از اروپا
2021-10-23T12:55:54+03:30
یک گونه فرعی از سویه دلتا باعث افزایش شماری از عفونت ها در انگلستان شده و در این کشور و سایر کشورها تحت نظارت دقیق قرار گرفته است.

امکان حضور همه دانشجویان غیربومی وجود ندارد/ احتمال برگزاری ترکیبی کلاس ها

امکان حضور همه دانشجویان غیربومی وجود ندارد/ احتمال برگزاری ترکیبی کلاس ها
2021-10-23T12:55:53+03:30
معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه به لحاظ رعایت پروتکل ها، امکان حضور همه دانشجویان غیربومی در دانشگاه وجود ندارد، گفت: احتمالا کلاس ها به ...

شرکت‌های توسعه‌دهنده پروژه‌های متن‌باز حمایت می‌شوند

شرکت‌های توسعه‌دهنده پروژه‌های متن‌باز حمایت می‌شوند
2021-10-23T12:45:51+03:30
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت‌های توسعه‌دهنده پروژه‌های متن‌باز که طرحی در سطح بازارهای جهانی ارائه کنند، حمایت می‌کند. ...

از سرگیری فعالیت مریخ‌نورد چینی‌ها

از سرگیری فعالیت مریخ‌نورد چینی‌ها
2021-10-23T12:45:51+03:30
به گفته سازمان ملی فضایی چین، مریخ‌نورد ژورونگ و مدارگرد ماموریت تیان‌ون ۱ پس از یک ماه توقف عملیات خود را از سر گرفتند.

توسعه کلکسیون رده سلولی فیبروبلاستی بز «مرخز» توسط محققان کشور

توسعه کلکسیون رده سلولی فیبروبلاستی بز «مرخز» توسط محققان کشور
2021-10-23T12:42:34+03:30
محققان بانک سلولهای انسانی و جانوری مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران در راستای توسعه کلکسیون رده سلولی فیبروبلاستی بز مرخز اقدام به جداسازی، کشت و تکثیر ...

پذیرش مستقل دانشجو توسط مراکز آموزش علمی کاربردی در بهمن ماه

پذیرش مستقل دانشجو توسط مراکز آموزش علمی کاربردی در بهمن ماه
2021-10-23T12:42:33+03:30
کمیته تخصصی علمی کاربردی شورای گسترش آموزش عالی با پذیرش دانشجو برای بهمن ماه ۱۴۰۰ مراکز آموزش علمی کاربردی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی به صورت مستقل...

مدلسازی تاب‌آوری مالی در بانک‌های تجاری

مدلسازی تاب‌آوری مالی در بانک‌های تجاری
2021-10-23T12:32:31+03:30
محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به مدلسازی تاب‌آوری مالی در بانک‌های تجاری شدند که با یک دیدگاه جدید، ریسک مالی در بانک‌ها کاهش پیدا کند. ...

فراخوان پانزدهمین جشنواره آموزشی «شهید مطهری» منتشر شد

فراخوان پانزدهمین جشنواره آموزشی «شهید مطهری» منتشر شد
2021-10-23T12:15:55+03:30
پانزدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری همزمان با بیست و سومین همایش کشوری آموزش پزشکی در دو بخش دانشگاهی و کشوری در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

آئین نامه ارتقای اعضای هیأت علمی هنوز به شورا ارائه نشده است

آئین نامه ارتقای اعضای هیأت علمی هنوز به شورا ارائه نشده است
2021-10-23T12:15:54+03:30
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: آئین نامه ارتقا اعضای هیأت علمی، هنوز به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه نشده و در دست بازنگری است.

آزمون های میان دوره پیش کارورزی و علوم پایه ۲۸ آبان برگزار می شود

آزمون های میان دوره پیش کارورزی و علوم پایه ۲۸ آبان برگزار می شود
2021-10-23T12:15:54+03:30
آزمون های میان دوره پیش کارورزی، علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی در آبان ماه ۱۴۰۰ برگزار می شود و دانشجویان متقاضی می توانند از ۵ آبان نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

توسعه کلکسیون رده سلولی فیبروبلاستی بز مرخز

توسعه کلکسیون رده سلولی فیبروبلاستی بز مرخز
2021-10-23T12:05:51+03:30
محققان بانک سلول‌های انسانی و جانوری مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران وابسته به جهاد دانشگاهی، در مطالعه‌ای موفق به جداسازی، کشت و تکثیر سلول‌های فیبروبلا...

درگیری اپل و اپیک گیمز وارد مرحله تازه‌تری شد

درگیری اپل و اپیک گیمز وارد مرحله تازه‌تری شد
2021-10-23T12:02:34+03:30
شرکت اپیک گیمز سازنده بازی فورت نایت روز گذشته با تلاش‌های اپل برای متوقف کردن دستورات دادگاه ضد انحصار به منظور مجازات این شرکت مخالفت کرد.

کهکشان راه‌شیری در حال بلعیدن یک کهکشان همنوع‌خوار است!

کهکشان راه‌شیری در حال بلعیدن یک کهکشان همنوع‌خوار است!
2021-10-23T11:52:31+03:30
سال‌ها است دانشمندان می‌دانند که کهکشان راه‌ شیری یک کهکشان‌ هم‌نوع‌خوار است. اما اکنون گروهی از ستاره‌شناسان دانشگاه بولونیا(Bologna) به شواهدی دست یافته‌ان...

پرتاب موشک ماهواره بر کره جنوبی با شکست مواجه شد

پرتاب موشک ماهواره بر کره جنوبی با شکست مواجه شد
2021-10-23T11:49:14+03:30
کره جنوبی نخستین موشک تولید داخل خود را روز گذشته به فضا فرستاد. اما این موشک نتوانست به طور کامل شبه ماهواره ای را که همراه خود حمل می کرد، در مدار زمین قرا...

انتشار گزارش تفصیلی عملکرد ۷ ساله دانشگاه شریف در آینده نزدیک

انتشار گزارش تفصیلی عملکرد ۷ ساله دانشگاه شریف در آینده نزدیک
2021-10-23T11:25:51+03:30
رئیس سابق دانشگاه صنعتی شریف طی نامه‌ای، از همکاری و حمایت اساتید، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه قدردانی و به برخی از موفقیت‌ها و پیشرفت‌های این دانشگاه در...

اهمیت سلامت جنسی در مبتلایان به بیماری قلبی‌عروقی

اهمیت سلامت جنسی در مبتلایان به بیماری قلبی‌عروقی
2021-10-23T11:12:32+03:30
یکی از مسائلی که در مبتلایان به بیماری‌های قلبی و عروقی کمتر مورد توجه قرار گرفته است، سلامت جنسی این افراد است. سلامت جنسی و بهبود روابط زناشویی در این دسته...

ساخت خودرو پرنده با الهام از انیمیشن علمی-تخیلی!

ساخت خودرو پرنده با الهام از انیمیشن علمی-تخیلی!
2021-10-23T11:12:32+03:30
یک شرکت استارتاپی در سوئد وسیله‌ی نقلیه پرنده‌ای ساخته است که همه قادرند با آن پرواز کنند.

مهمترین چالش های کسب‌ و کارهای نوپا در حوزه هوایی

مهمترین چالش های کسب‌ و کارهای نوپا در حوزه هوایی
2021-10-23T11:09:14+03:30
رئیس گروه هوایی ستاد توسعه فناوری های فضایی معاونت علمی در قالب یادداشتی، شاخص ترین چالشهای کسب و کارهای نوپا در حوزه هوایی را مورد بررسی قرار داد و راهکارها...

تصمیم جدید کشورهای G۷ برای حفاظت از داده/ تسهیل تجارت دیجیتال

تصمیم جدید کشورهای G۷ برای حفاظت از داده/ تسهیل تجارت دیجیتال
2021-10-23T10:29:14+03:30
اعضای گروه هفت بر سر تسهیل مدیریت داده‌های کاربران اینترنت در کشورهای خود و نیز برطرف کردن موانع تجارت دیجیتال به توافق رسیدند.

دانشگاه را به محفل آزاداندیشی علمی بین استاد و دانشجو تبدیل کنید

دانشگاه را به محفل آزاداندیشی علمی بین استاد و دانشجو تبدیل کنید
2021-10-23T10:29:13+03:30
سرپرست دانشگاه علامه خطاب به فعالان دانشجویی گفت: اهتمام داشته باشید که دانشگاه را به محفل آزاداندیشی علمی بین اساتید و دانشجویان تبدیل کنید و خود را در مقا...

برترین های آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی معرفی شدند

برترین های آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی معرفی شدند
2021-10-23T10:29:13+03:30
برترین های شصت و هشتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی و سی و پنجمین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصی پزشکی در دو فهرست ۵ و ۱۰ درصد برتر معرفی شدند.

عواملی که بهره‌وری افراد را در محل کار کاهش می‌دهد

عواملی که بهره‌وری افراد را در محل کار کاهش می‌دهد
2021-10-23T10:19:11+03:30
پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با انجام یک مطالعه تاثیر عوامل روانی اجتماعی را در بهره‌وری افراد مورد بررسی قرار دادند. ...

پایش بیش از ۷۴۴ هزار نفر در مرزهای کشور

پایش بیش از ۷۴۴ هزار نفر در مرزهای کشور
2021-10-23T10:02:34+03:30
رئیس سازمان امداد و نجات گفت: در طرح پایش سلامت مسافران ورودی به کشور، ۷۴۴ هزار و ۸۹۸ نفر از مسافران پایش شدند.

مدلسازی تاب‌آوری مالی در بانک‌های تجاری توسط محققان کشور

مدلسازی تاب‌آوری مالی در بانک‌های تجاری توسط محققان کشور
2021-10-23T10:02:34+03:30
محققان کشور موفق به مدلسازی تاب‌آوری مالی در بانک‌های تجاری شدند که با یک دیدگاه جدید، ریسک مالی در بانک ها کاهش پیدا کند.

کارخانه چهار میلیارد یورویی تولید تراشه در ایتالیا تاسیس می شود

کارخانه چهار میلیارد یورویی تولید تراشه در ایتالیا تاسیس می شود
2021-10-23T10:02:33+03:30
مقامات ایتالیا در تلاش برای اقناع شرکت اینتل به منظور سرمایه گذاری چند میلیارد یورویی با هدف تأسیس یک کارخانه تولید تراشه در این کشور هستند.

ارتباط آلودگی هوا و پوکی استخوان/درمان پوکی استخوان طولانی‌مدت است

ارتباط آلودگی هوا و پوکی استخوان/درمان پوکی استخوان طولانی‌مدت است
2021-10-23T09:52:33+03:30
رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره مطالعات انجام شده درخصوص ارتباط آلودگی هوا و پوکی استخوان گفت: در مناطقی که آلودگی هوای بی...

برپایی بیمارستان های سیار هلال احمر در صورت شیوع پیک ششم کرونا/ تداوم خدمات هلال برای مهار کرونا

برپایی بیمارستان های سیار هلال احمر در صورت شیوع پیک ششم کرونا/ تداوم خدمات هلال برای مهار کرونا
2021-10-23T09:49:15+03:30
دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: در صورت شیوع مجدد ویروس کرونا و افزایش تعداد بیماران، آمادگی لازم برای راه اندازی دوباره بیمارستان های سیار و صحرایی خود را داریم.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)