X دانلود اهنگ نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

جوانان، مخاطب اصلی رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب/وجود نگاه آسیب گرانه در اندیشه انقلابیون

جوانان، مخاطب اصلی رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب/وجود نگاه آسیب گرانه در اندیشه انقلابیون 2020-02-15T09:30:40+03:30

به گزارش ایسنا، دکتر سعید رضا عاملی در آئین اختتامیه همایش ملی "بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی" که در محل دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، ضمن گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: باید در این ایام از سردار سلیمانی یاد کنیم که در آئینه وجود خود یک تعریف جدید از نگاه به مردم، نگاه به انقلاب اسلامی و... ارائه کرد.

وی افزود: باید روش ها، منش ها و کردار خود را در سیره این شهید بزرگ بازتعریف کنیم و یاد بگیریم چگونه به زندگی نگاه کنیم. در این همایش کار بزرگی صورت گرفته و تا آنجا که من اطلاع دارم جامع ترین کار در مورد بیانیه گام دوم انقلاب همین کاری است که دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم انجام داده است.

دکتر عاملی گفت: باید به بیانیه گام دوم به عنوان یک اندیشه و ارزش راهبردی که بر نگاه ما در برنامه های پنج ساله، تدوین اسناد بالادستی، نگاه به جامعه، ظرفیت جوانان و ... تاثیر می گذارد، توجه کنیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ابعاد شخصیتی رهبر معظم انقلاب گفت: قبل از توجه به بیانیه گام دوم باید به مولف این بیانیه توجه کنیم؛ ما در اینجا از یک شخصیت الهی، حکیم، دوراندیش، دارای فکر منسجم، انقلابی، جهادی و پایدار در مسیر حق صحبت می کنیم که در این سال های رهبری ایشان که ادامه رهبری حضرت امام خمینی «ره» است، ظرفیت های بسیاری به ظرفیت های نظام افزوده شده است.

دکتر عاملی بیانیه گام دوم خلاصه و فشرده ای از اندیشه های حکیمانه رهبر معظم انقلاب است، افزود: ما اگر بخواهیم متن بیانیه گام دوم را درک کنیم باید در منظومه فکری ایشان به سند نگاه کنیم چون این متن یک خلاصه و فشرده ای از اندیشه های حکیمانه رهبر معظم انقلاب در زمینه انقلاب اسلامی و دستاوردهای عظیم این انقلاب است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نبود یک کار جامع پژوهشی در مورد ابعاد شخصیتی رهبر حکیم انقلاب «مدظله العالی» ادامه داد: امیدواریم نهادهایی مانند دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در این زمینه یک کار فاخر و مناسب انجام دهند.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران با طرح این سوال که چرا بیانیه گام دوم در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نگاشته شده است؛ گفت: در تحلیل های اجتماعی گفته می شود که در مسیر و فرایند تولید فکر و تحولات مهم اجتماعی، در یک سیر یا بازه زمانی مشخص از کارآمدی برخوردار است و ممکن است به دلایل مختلف از جمه ناکآرامدی نظام مدیریت و منابع انسانی، مسیر نزول و فرسودگی شروع شود، لذا اقدامات تحولی مثل گام دوم انقلاب یک نوع بازسازی، توانمندسازی و تزریق توان و نگاه جدید محسوب می شود.

وی افزود: بعد از این رشد، ممکن است آن فکر و اندیشه وارد مسیر فرسایشی شود و بیانیه گام دوم در نگاه اول جلوی فرسایشی شدن اندیشه و فکر انقلاب اسلامی را گرفته است و در واقع با یک نگاه بازنگری شده تلاش می شود یک راه برون رفت جدید و یک امید و نوآوری جدید، ترسیم شود.


در اندیشه روشنفکری رایج و اندیشه انقلابیون نگاه آسیب گرایانه وجود دارد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به این نکته که رهبر حکیم انقلاب «مدظله العالی» در ابتدای بیانیه گام دوم یک جمع بندی جدید از چهل سال گذشته انقلاب اسلامی ارائه کرده اند که البته این جمع بندی آسیب گرایانه نبوده است گفت: هم در اندیشه روشنفکری رایج و هم در اندیشه انقلابیون نگاه آسیب گرایانه وجود دارد و امروز هم احزاب سیاسی فقط آسیب ها را مطرح می کنند و به همین دلیل جامعه به یک تلخی و ناکامی و احساس ناکارآمدی دچار شده است.

وی افزود: این نگاه تلخ یک پوچی و هیچ سازی از سرمایه های انقلاب اسلامی در فضای اجتماعی را ایجاد کرده است. 

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: رهبر حکیم انقلاب «مدظله العالی» در این بیانیه به داشته ها، یافته ها و سرمایه ها توجه دارند و این نگاه بسیار مهم است که ما از داشته ها و سرمایه های خود یک جمع بندی داشته باشیم و مسیر تقویت توفیقات و موفقیت های جدید را دنبال کنیم.


استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران با اشاره به این موضع که نباید دستاوردهای کشور در چهل سال گذشته را به یک بُعد محدود کرد، گفت: ما نباید فقط به رشدهای کَمّی نگاه کنیم بلکه انقلاب اسلامی که بنیان آن بر استقلال، اسلام و نه گفتن به سیر تاریخی سلطه سیاسی و فرهنگی غرب بود، خود یک دستاورد مهم و کیفی است.

رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با اشاره به پیشرفت های علمی کشور افزود: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی هیچ دانشگاه ایرانی در میان دانشگاه های برتر جهان نبود، اما امروز به برکت انقلاب اسلامی ۶۸ دانشگاه ایرانی در میان دانشگاه های برتر جهان هستند.

 ایران به رتبه پانزدهم تولید علم جهان دست پیدا کرده است

وی ادامه داد: در گزارش اخیر بنیاد ملی علوم آمریکا «(N.S.F)–National Science Foundation» با استناد به آمار این موضوع گزارش شده که جمهوری اسلامی ایران به رتبه پانزدهم تولید علم جهان دست پیدا کرده است.

دکتر عاملی گفت: در نرخ شد علمی نیز ایران دارای رتبه اول است که عدد ۱۰.۹۹ نرخ رشد علمی کشورمان در طول سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ است که این باعث افتخار است اما این افتخار اصلی ما نیست.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به بُعد دیگری از بیانیه گام دوم گفت: رمز گشایی از نقاط مهم گفتمان انقلاب اسلامی، توجه به جوانان به عنوان اصلی ترین سرمایه اجتماعی انقلاب اسلامی – که بیش از ۴۰ بار در بیانیه نام جوانان برده شده است- از ابعاد دیگر بیانیه گام دوم است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» از دوران انقلاب اسلامی به عنوان یک دوران جدید یاد می کنند و تدوین راهبردهای محوری چهل ساله دوم انقلاب اسلامی از ابعاد دیگر این بیانیه مهم است. 

دکتر عاملی با اشاره به زیرساخت های نظری، مفهومی و روش شناختی بیانیه گام دوم ادامه داد: راهبرد حاکم بر این بیانیه ظرفیت شناسی و برجسته سازی توان ملی است و خواهیم دید این روش چقدر به روز و در نگاه راهبردی حائز اهمیت است.در واقع رمزگشایی از بنیان های مستحکم انقلاب اسلامی برای حرکت هم از ابعاد دیگر بیانیه گام دوم است.

وی با اشاره به توجه بیانیه گام دوم به نسل جوان افزود: نباید از این توجه این نکته استنباط شود که نظام نسبت به این بیانیه مهم مسئولیتی ندارد؛ بلکه برنامه های ۵ ساله، الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، اسناد شورای عالی انقلاب فرهنگی و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت باید از این بیانیه مهم تاثیر بگیرند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: بیانیه گام دوم در حقیقت یک نظام ارزشگذاری و بیان راهبردی برای آینده است که باید بر همه برنامه ریزی ها و سیاستگذاری ها تاثیر داشته باشد.

انتخاب نسل جوان به عنوان مخاطب اصلی بیانیه یک انرژی جدید برای انقلاب است

دکتر عاملی گفت: انتخاب نسل جوان توسط رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» به عنوان مخاطب اصلی بیانیه گام دوم در حقیقت انتخاب یک انرژی جدید برای انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به نقش جوانان در سال های دفاع مقدس افزود: جوانان ۱۹ و ۲۰ ساله در سال های دفاع مقدس جزء سرداران و فرماندهان بوده اند و این نشان می دهد که نسل جوان می تواند با یک انرژی متراکم و تازه انقلاب اسلامی را به جلو ببرد. 

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران ادامه داد: ما به انرژی جدید نیاز داریم و می خواهیم نسل جوان دوباره کار را دنبال کند اما مفهوم نسل جوان نباید به یک طبقه سنی محدود شود بلکه مراد اصلی از نسل جوان یک رویکرد و فکر دارای نوآوری است.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر عاملی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نظر یکی از متفکران غربی در مورد جوان گفت: تیلور معتقد است هر چقدر سن انسان کمتر است توانایی او برای فهم عمیق از واقعیت ها بیشتر است و این نکته با تجربه تائید شده است.

وی افزود: جوان از جهان دو فضایی شده امروز چیزهایی را درک می کند که ذهن افراد سالمند توانایی فهم این موضوعات را کمتر دارد.

رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با طرح موضوع حرکت در مرزهای دانش به عنوان یکی دیگر از محورهای بیانیه گام دوم، گفت: اگر حرکت در مرزهای دانش محقق شود این دغدغه که زبان فارسی به زبان علمی جهان تبدیل شود، قابل تحقق خواهد بود ولی رسیدن به این هدف پیشرو بودن در نوآوری و گذر کردن از مرزهای دانش است.

وی با اشاره به سه هدف مشترک گام اول دوم بیاینه گام دوم افزود: خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی وجه مشترک هدفگذاری در گام اول و دوم انقلاب اسلامی است. 

دکتر عاملی ادامه داد: جامعه پردازی یک مفهوم ابداع شده توسط رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» است و این مفهوم یعنی نگاه به ظرافت ها و پیچیدگی های اجتماعی، چون جامعه دارای چندین لایه متفاوت است.

وی در این زمینه گفت: جامعه دارای لایه شناختی، لایه ایمانی، لایه احساسی و لایه عاطفی است و ما در زمینه لایه احساسی و عاطفی با مشکلاتی مواجه هستیم و باید به عواطف و احساسات جامعه بیشتر توجه کنیم.

دکتر عاملی افزود: باید نگاه پدرانه به جامعه داشته باشیم که این نگاه در سیره شهید سلیمانی بارز است و آنچه که در مراسم تشییع این شهید عزیر مشاهده کردیم، عکس العمل جامعه نسبت به نگاه پدرانه سردار سلیمانی بود.

وی با اشاره به مفهوم تمدن سازی نوین اسلامی ادامه داد: تمدن اسلامی از منظر مادی یعنی پیچیدگی، ظرافت، شکوه و از نظر معنوی هم این تمدن شامل شخصیت های تمدن ساز و در راس آن ها ائمه معصومین «ع» است.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران با اشاره به طرح مفهوم تمدن سازی نوین اسلامی ادامه داد: رهبر حکیم انقلاب «مدظله العالی» از این مفهوم چند هدف را دنبال می کنند که یکی از این اهداف بازخوانی گذشته پرافتخار تمدن اسلامی است. ایشان تاکید کرد مفهوم نوین در ادبیات غرب ناظر بر مدل های جدید و فناوری های جدید ارتباطی است. مید مردم شناس می گوید تمدن آمریکا متعلق به کسانی است که می خواهند در امروز و آینده زندگی کند. این نگاه مید به نوعی نگاه نفی خدا و نفی سنت های ارزشمند گذشته است و نوین بودن را صرفا ناظر بر امروز و فردا می داند. ولی نگاه حکیم انقلات به تمدن نوین اسلامی، باز پردازش تمدن اسلامی بعنوان گوهری است که جامعه امروز بشری به آن نیازمند است. در واقع یک نوع استیناف اسلام ناب است که در سیره حضرت مهدی عج الله تعالی فرجه الشریف دنبال می شود.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ دکتر عاملی افزود: رهبر حکیم انقلاب «مدظله العالی» حرکت به سمت آینده مطلوب را از طریق نگاه به این آینده و تبیین راهبردها در این زمینه مهم می دانند. 

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان سخنان خود با تاکید بر لزوم تاثیرپذیری برنامه ریزی های کشور از بیانیه گام دوم انقلاب ادامه داد: باید بیانیه گام دوم انقلاب در ۸ برنامه ۵ ساله کشور یعنی از برنامه هفتم تا چهاردهم تاثیرگذار باشد.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

احتمال ابتلا به کرونا ویروس از طریق غذا وجود ندارد

احتمال ابتلا به کرونا ویروس از طریق غذا وجود ندارد
2020-04-06T00:44:16+04:30
به گفته یک متخصص ویروس شناسی، حتی اگر غذایی توسط فرد مبتلا به کووید۱۹ آماده شود، ریسک ابتلا به عفونت وجود ندارد.

استنشاق هوای آلوده موجب افزایش وزن می شود

استنشاق هوای آلوده موجب افزایش وزن می شود
2020-04-06T00:44:16+04:30
مطالعه جدید نشان می دهد افراد جوان قرارگرفته در معرض میزان بالاتر آلودگی اُزن دارای تنوع میکروبیومی کمتر و گونه های بیشتر باکتری های مرتبط با چاقی و بیماری ه...

داروی احتمالی کووید ۱۹ با بروز مشکلات چشمی مرتبط است

داروی احتمالی کووید ۱۹ با بروز مشکلات چشمی مرتبط است
2020-04-06T00:44:15+04:30
بعد از انجام آزمایشاتی بر روی داروی «هیدروکسی کلروکین» (HCQ) در جهت درمان بیماری کووید ۱۹، حال محققان به گزارشات متناقضی در مورد کارآیی این دارو دست یافته اند.

بیماری ریوی و آسم ریسک ابتلا به کووید ۱۹ شدید را افزایش می دهد

بیماری ریوی و آسم ریسک ابتلا به کووید ۱۹ شدید را افزایش می دهد
2020-04-06T00:44:15+04:30
طبق گزارش انجمن ریه آمریکا، افراد مبتلا به بیماری آسم و سایر بیماری های ریوی در معرض افزایش ریسک مشکلات جدی ناشی از کووید ۱۹ قرار دارند.

جزئیات طرح فاصله گذاری هوشمند/ کرونا همچنان جدی است

جزئیات طرح فاصله گذاری هوشمند/ کرونا همچنان جدی است
2020-04-06T00:30:53+04:30
معاون بهداشت وزارت بهداشت، در ارتباط با اجرای هوشمند طرح فاصله گذاری اجتماعی، توضیحاتی ارائه داد.

هشدار می دهم وضع تهران به لحاظ کنترل کرونا مطلوب نیست

هشدار می دهم وضع تهران به لحاظ کنترل کرونا مطلوب نیست
2020-04-05T23:17:36+04:30
مدیر ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: وضعیت تهران به لحاظ وضعیت بیماری، مطلوب نیست و ما به مسئولین امر هشدار می دهیم.

مراقب قارچ های سمی باشید/ مسمومیت در کدام استان ها بیشتر است

مراقب قارچ های سمی باشید/ مسمومیت در کدام استان ها بیشتر است
2020-04-05T22:24:15+04:30
ستاد مرکزی اطلاع رسانی داروها و سموم دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده های سلامت سازمان غذا و دارو، در اطلاعیه ای نسبت به بروز مسمومیت با قارچ های سمی هشدار داد.

مراقب قارچ های سمی باشید/بیشترین مسمومیت در کدام استان ها

مراقب قارچ های سمی باشید/بیشترین مسمومیت در کدام استان ها
2020-04-05T22:10:55+04:30
ستاد مرکزی اطلاع رسانی داروها و سموم دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده های سلامت سازمان غذا و دارو، در اطلاعیه ای نسبت به بروز مسمومیت با قارچ های سمی هشدار داد.

بیمارستان مسیح دانشوری هیچ مبلغی ازبیماران کرونایی دریافت نمی‌کند

بیمارستان مسیح دانشوری هیچ مبلغی ازبیماران کرونایی دریافت نمی‌کند
2020-04-05T18:24:17+04:30
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: این بیمارستان هیچ مبلغی از بیماران کرونایی دریافت نمی‌کند.

مراقب خطرات استفاده از ضدعفونی کننده ها در روزهای کرونایی باشید

مراقب خطرات استفاده از ضدعفونی کننده ها در روزهای کرونایی باشید
2020-04-05T18:10:59+04:30
یک فوق تخصص ریه نسبت به خطرات استفاده نادرست از ضدعفونی کننده ها در روزهای کرونایی هشدار داد.

نحوه محاسبه اجاره‌بهای خوابگاه‌های دانشجویی در ترم جاری/تمدید مهلت ثبت‌نام وام

نحوه محاسبه اجاره‌بهای خوابگاه‌های دانشجویی در ترم جاری/تمدید مهلت ثبت‌نام وام
2020-04-05T17:21:01+04:30
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از تمدید مهلت ثبت‌نام برای دریافت وام‌های دانشجویی تا ۱۵ اردیبهشت ۹۹ خبر داد و گفت: محاسبه دریافت اجاره بها و اخذ آن از ...

کاهش ارزبری با تولید کودهای زیستی توسط شرکتهای دانش بنیان

کاهش ارزبری با تولید کودهای زیستی توسط شرکتهای دانش بنیان
2020-04-05T17:04:16+04:30
معاونت علمی و فناوری اعلام کرد که تولید کودهای زیستی توسط شرکتهای دانش بنیان منجر به کاهش ارزبری خواهد شد.

فرصت مجدد ثبت نام در آزمون زبان انگلیسی و مهارتهای عربی

فرصت مجدد ثبت نام در آزمون زبان انگلیسی و مهارتهای عربی
2020-04-05T16:50:56+04:30
مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اعلام کرد زمان ثبت نام مجدد در آزمون های زبان انگلیسی و مهارت های عربی از امروز یکشنبه۱۷ فروردین ماه آغاز و تا روز چهارشنبه ۲۰...

کنگره بین‌المللی آموزش ریاضی در چین به تعویق افتاد

کنگره بین‌المللی آموزش ریاضی در چین به تعویق افتاد
2020-04-05T16:40:58+04:30
رئیس چهاردهمین کنگره بین‌المللی آموزش ریاضی اعلام کرده که برگزاری این رویداد به تعویق افتاده است.

جهان چه زمانی پایان می‌یابد؟

جهان چه زمانی پایان می‌یابد؟
2020-04-05T16:40:57+04:30
یک روز جهان به پایان خواهد رسید و دانشمندان ایده‌های مختلفی درباره چگونگی وقوع آن دارند، اما فعلا نباید نگران بود، چرا که هنوز وقت بسیار است و به گفته برخی م...

بیمارستان سیار ۵۰۰ تختخوابی در غرب آسیا کم نظیر است

بیمارستان سیار ۵۰۰ تختخوابی در غرب آسیا کم نظیر است
2020-04-05T15:57:36+04:30
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، در بازدیداز بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی سیار آیت الله صدوقی، گفت: این بیمارستان از نظر نیروی انسانی، سرعت عمل، و اثرب...

تمجید زالی از تجهیزات بیمارستان سیار ۵۰۰ تختخوابی سپاه

تمجید زالی از تجهیزات بیمارستان سیار ۵۰۰ تختخوابی سپاه
2020-04-05T15:44:18+04:30
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران ضمن بازدیداز بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی سیار آیت الله صدوقی گفت:این بیمارستان از نظر نیروی انسانی، سرعت عمل، کارایی و...

نظر وزارت بهداشت در مورد جمع آوری معتادان/ شرط بازگشایی مطب ها

نظر وزارت بهداشت در مورد جمع آوری معتادان/ شرط بازگشایی مطب ها
2020-04-05T15:30:56+04:30
سخنگوی وزارت بهداشت، در خصوص مسائل مبتلا به کرونا در حوزه سلامت کشور، پاسخگوی سئوالات خبرنگاران بود.

تصویب ۱۳۳ طرح پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در زمینه کرونا

تصویب ۱۳۳ طرح پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در زمینه کرونا
2020-04-05T15:30:55+04:30
معاونت تحقیقات و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی تهران از تصویب ۱۳۳ طرح پژوهشی در زمینه کرونا خبر داد.

پیش بینی نیاز کرونایی ها به دستگاه تنفس مصنوعی با هوش مصنوعی

پیش بینی نیاز کرونایی ها به دستگاه تنفس مصنوعی با هوش مصنوعی
2020-04-05T15:17:37+04:30
محققان دانشگاه کپنهاگ از هوش مصنوعی برای برآورد اینکه کدامیک از افراد مبتلا به کرونا به استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی نیاز دارند، استفاده کرده اند.

حذف ترم تنها با تایید کمیسیون موارد خاص/ شرایط دفاع از پایان نامه

حذف ترم تنها با تایید کمیسیون موارد خاص/ شرایط دفاع از پایان نامه
2020-04-05T15:17:37+04:30
دانشگاه الزهرا در اطلاعیه ای با تاکید بر استمرار آموزش مجازی، تسهیلات آموزشی این دانشگاه را برای دانشجویان تشریح کرد.

بیش از یک میلیون «دانشجو-درس» در آموزش مجازی علوم پزشکی ارائه شد

بیش از یک میلیون «دانشجو-درس» در آموزش مجازی علوم پزشکی ارائه شد
2020-04-05T15:17:36+04:30
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی از ارائه بیش از یک میلیون و سیصد دانشجو/ درس در آموزش مجازی دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد.

شیوه‌نامه دانشگاه آزاد برای تولید دانش مواجهه با چالش‌های ویروس کرونا و کاربست آن

شیوه‌نامه دانشگاه آزاد برای تولید دانش مواجهه با چالش‌های ویروس کرونا و کاربست آن
2020-04-05T15:07:35+04:30
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شیوه‌نامه «تولید دانش مواجهه با چالش‌های حاصل از معضل جهانی کرونا ویروس و استخراج روش‌های کاربست این دانش و بررسی حکمرانی در جهان پس...

۳ محصول در حوزه فناوری مکاترونیک و مخابرات تولید شد

۳ محصول در حوزه فناوری مکاترونیک و مخابرات تولید شد
2020-04-05T15:04:16+04:30
یک شرکت دانش بنیان در پارک فناوری پردیس موفق به تولید محصولاتی مهم در حوره مکاترونیک و مخابرات شده است.

چهاردهمین کنگره بین‌المللی آموزش ریاضی به تعویق افتاد

چهاردهمین کنگره بین‌المللی آموزش ریاضی به تعویق افتاد
2020-04-05T14:54:17+04:30
رئیس چهاردهمین کنگره بین‌المللی آموزش ریاضی اعلام کرده که برگزاری این رویداد به تعویق افتاده است.

برگزاری چهاردهمین کنگره بین‌المللی آموزش ریاضی به تعویق افتاد

برگزاری چهاردهمین کنگره بین‌المللی آموزش ریاضی به تعویق افتاد
2020-04-05T14:40:57+04:30
رئیس چهاردهمین کنگره بین‌المللی آموزش ریاضی اعلام کرده که برگزاری این رویداد به تعویق افتاده است.

نظر وزارت بهداشت در مورد جمع آوری معتادان/شرایط فعالیت مطب ها

نظر وزارت بهداشت در مورد جمع آوری معتادان/شرایط فعالیت مطب ها
2020-04-05T14:37:38+04:30
سخنگوی وزارت بهداشت، در خصوص مسائل مبتلا به کرونا در حوزه سلامت کشور، پاسخگوی سئوالات خبرنگاران بود.

جایزه ۷۵ هزار دلاری برای کشف قابلیت هک دوربین‌های آیفون و مک

جایزه ۷۵ هزار دلاری برای کشف قابلیت هک دوربین‌های آیفون و مک
2020-04-05T14:37:38+04:30
یک محقق امنیتی توانست روشی برای دور زدن محدودیت‌های وضع شده توسط اپل برای دسترسی به دوربین‌های آیفون و رایانه‌های مک ابداع کند و به همین علت از اپل ۷۵ هزار د...

ایجاد صفحه اطلاع رسانی کرونا در مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

ایجاد صفحه اطلاع رسانی کرونا در مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی
2020-04-05T14:37:37+04:30
صفحه ویژه اطلاع رسانی ویروس کرونا در مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی راه اندازی شد.

آخرین مهلت دانشجویان برای ثبت نام وام های دانشجویی

آخرین مهلت دانشجویان برای ثبت نام وام های دانشجویی
2020-04-05T14:37:37+04:30
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد: مهلت ثبت نام وام های دانشجویی تا ۱۵ اردیبهشت ۹۹ تمدید شده و دیگر این مهلت تمدید نخواهد شد.