میرنیوز

تحصیل بیش از ۹ هزار دانشجوی دکتری/انتقاد از بی توجهی به نهاد دانشگاه در تصمیمات مهم

تحصیل بیش از ۹ هزار دانشجوی دکتری/انتقاد از بی توجهی به نهاد دانشگاه در تصمیمات مهم 2021-06-09T16:01:34+04:30

به گزارش ایسنا، دکتر نیلی احمدآبادی در همایش دهمین سال تأسیس دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران، گفت: خوشحالم که امروز دانشکده روزمه موفقی دارد و موضوعی که می‌توانست برای دانشگاه یک مشکل و یک موضوع مزمن بشود به دلیل سعه‌صدر و ظرفیت بزرگ دانشگاه تهران که قابلیت جذب عالی دارد و بلوغ اعضای محترم هیأت علمی این دانشکده از خود نشان دادند، امروز ما شاهد فعالیت موفق این دانشکده هستیم و به همه شما خسته نباشید میگویم و آرزوی توفیقات بیشتر دارم.

رئیس دانشگاه تهران در ادامه با اشاره به اهمیت بین‌رشته‌ای گفت: بین رشته‌ای پاسخی به مسائل چندبعدی و پیچیده‌تر است، مسائلی که رشته‌های موجود نتوانستند پاسخ مناسب را برای آنها به لحاظ آکادمیکی، اقتصادی و به لحاظ جامعه‌شناختی ارائه کنند.

دکتر نیلی با تاکید بر اینکه بین‌رشته‌ای یک اکوسیستم و یک امر فرایندی است که اگر آن را خوب تبیین نکنیم ممکن است در فرایند اجرا مسیر را دقیق نرویم افزود: «وقتی یک امری فرایندی و اکوسیستمی دیده شود باید همه اجزای یک سیستم در آن دخالت داشته باشند».
وی گفت: اکوسیستم از فرهنگ و باور شروع می‌شود و همه اجزا حول آن باور و فرهنگ سازماندهی می‌شوند و آن محیط را برای ما می‌سازند.

رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه که ما در ایران در بسیاری از مسائل به عنوان پیشرو عمل نمی‌کنیم، افزود: بینرشته‌های ما هم جنبه وارداتی دارد و به عنوان یک رشته آنها را معرفی می‌کنیم در حالی که ذات آنها بین‌رشته‌ای است ولی بعد به بلوغ می‌رسند و این بلوغ یک ماهیت و هویت رشته به اینها می‌دهد و در واقع بین‌رشته‌ای یک امر دینامیک است و امری است که با نگاه Impact یا outcome شروع می‌شود ولی به دلیل اینکه در ایران دانشگاه بخش جدایی ناپذیر اقتصاد کشور نیست و اصلا جزو اقتصاد کشور نیست و تصمیمات در کشور، فرایندها در خلق ثروت، دانشگاه نقش حداقلی دارد و خلق ثروت در کشور ما با منابع و ارزش محدود مثل نفت و منابع دیگر بوجود می‌آید، بنابراین به نقش دانشگاه در خلق ثروت توجهی نمی‌شود، در حالی که کشورهای دیگر اینگونه نیست و از قرن ۱۹ به بعد دانشگاه و علم بخشی از اقتصاد کشورها شده است.

دکتر نیلی با تاکید بر نقش دانشگاه‌های دنیا در توسعه و اقتصاد کشورها، گفت: اینکه می‌بیند در بسیاری از این دانشگاه‌ها کار پژوهشی انجام نمی‌شود و ۸۰ تا ۹۰ درصد تا found از بیرون از دانشگاه نیاید کاری انجام نمی‌دهند؛ این نه به دلیل سوداگری است بلکه به این دلیل است که علم و اثربخشی آن و نتیجه‌اش به آن اکوسیستم توسعه و اقتصاد کشور وصل باشد.

وی تاکید کرد: ما سالها است در کشور این موضوع را مطرح می‌کنیم و اگر نتوانیم دانشگاه و علم را به اکوسیستم و توسعه کشور وصل کنیم، همیشه این سوال پیش می‌آید پس نتیجه کار دانشگاه کجاست؟ به چه دردی می‌خورد؟ و باز همواره در ایجاد رشته‌های جدید، بین‌رشته‌ای وارد شده از خارج را به عنوان رشته وارد می‌کنیم باز فکر می‌کنیم رشته است.

رئیس دانشگاه تهران تصریح کرد: اگر می‌خواهیم از یک دانشگاه دنباله‌رو به یک دانشگاه پیشرو تبدیل شویم باید به تقاضا وصل بشویم و اگر به تقاضا وصل بشویم دیگر نمی‌توانیم دور هم جمع بشویم و بگوییم این دو را می‌ریزیم روی هم تا یک اتفاقی بیفتد، بلکه باید نقشه راه داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر نیلی احمدآبادی افزود: این نقشه راه اگر مرزهای دانش باشد که خوشبختانه ما بخوبی در مرز دانش هستیم که خیلی خوب و با ارزش است و حاضر نیستیم به هیچ وجه این ارزش را از دست بدهیم و این قاعده هر حرکت دیگری است.

رئیس دانشگاه تهران در ادامه با انتقاد از مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برای حذف مقالات ISI، این تصمیم را بسیار نگران کننده عنوان کرد و افزود: توجه کنید اگر این سرمایه را از دست بدهیم این بدین معنا نیست که همه فعالیت‌های دانشگاه کاربردی می‌شود و همه مسائل کشور حل می‌شود، بلکه با این اقدام سرمایه عظیمی را که بواسطه تلاش و کوشش و مرارت و بواسطه فعالیت‌های ملی و بین‌المللی بدست آوردیم از دست خواهیم داد؛ اینکه دانشجوی یک استادی که می‌خواست فارغ‌التحصیل بشود و نتوانسته است مقاله ISI بدهد پس بگوییم ISI بد است؛ نه اینگونه نیست و اصلاً منافاتی را ندارد.

دکتر نیلی  با اشاره به رابطه خطی و مستقیم تولید علم با تولید ناخالص ملی تاکید کرد: شما نمی‌توانید در دنیا کشوری را پیدا کنید که در حوزه توسعه و تولید ناخالص ملی رتبه بالا داشته باشد ولی در حوزه توسعه علم و یافته‌های علمی آن در قالب مقالات بین‌المللی پایین‌تر از کشورهای توسعه نیافته و یا در حال توسعه باشد، بلکه یک رابطه کاملاً معناداری بین تولید علم و توسعه وجود دارد.

رئیس دانشگاه تهران ضمن اشاره به اهمیت بین رشته‌ای گفت: در ایجاد بین‌رشته‌ای، باید رشته‌های که قبلاً عمیق شده‌اند و ما بر آن رشته‌ها مسلط شدیم بین‌رشته‌ای ایجاد کنیم و در واقع بین رشته‌ای پلی است بر روی پایه‌ای عمیق، مستدل بر اساس یافته‌های علمی مشخص.

دکتر نیلی تصریح کرد: نکته اصلی برای آنکه آن اکوسیستم در کشور درست شود این است که باید کوشش بکنیم به مسئولان توضیح بدهیم و قانع بکنیم که زنجیره بین علم و فناوری تا توسعه و تجارت باید یک زنجیره پیوسته باشد.

رئیس دانشگاه تهران تشکیل صندوق‌های مرتبط با حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان با هدف تجاری‌سازی علم تولیدی در دانشگاه‌ها را یک حلقه بسیار مهم عنوان کرده و افزود: اما حلقه بسیار اصلی این است که این علم تولیدی در دانشگاه که در قالب پایان‌نامه و رساله صورت می‌گیرد بر اساس تقاضا شکل بگیرد و اگر اینگونه نباشد و به این حلقه توجه نشود، شرکت‌های زایشی ما هم محدود خواهند بود.

وی گفت: چون کار علمی در دانشگاه بر اساس تقاضا شکل نمی‌گیرد و بر اساس منابع مالی که از سوی دولت به دانشگاه‌های دولتی پرداخت می‌شود و بر اساس شهریه پرداختی در دانشگاه‌های خصوصی، دانشگاه‌ها اداره می‌شوند، بنابراین اکوسیستم اقتصادی این موضوع این است که یک پولی از دولت می‌آید و دانشگاه‌ها اداره می‌شوند و یک محصولی هم در قالب پایان‌نامه، رساله تولید می‌شود که همه اینها بسیار ارزشمند است و ما افتخار می‌کنیم که دانش‌آموختگان ما و مقالات و پایان‌نامه‌ها و رساله‌های ما بهترین هستند ولی این ارزش افزوده می‌تواند چندین برابر بشود اگر این کارهای تحقیقاتی (پایان‌نامه و رساله) بر اساس تقاضاهای که در وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دیگر وجود دارد انجام بشود.
 

دکتر نیلی  با انتقاد از اینکه از نهاد دانشگاه در تصمیمات مهم و قانونگذاری استفاده نمی‌شود، تصریح کرد: اینکه قوانین ما مشکل دارد، فرایندهای ما مشکل دارد به این دلیل است که از این بدنه عالم بی‌طرف متخصص استفاده نمی‌کنیم در حالی که اگر دانشگاه تهران به صورت نهادی در تصمیمات تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری نقش داشته باشد مسئولیت تصمیمات و اقداتی را که انجام می‌دهد را هم می‌پذیرد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه تهران بیش از ۹ هزار دانشجوی دکتری دارد و با طرح این پرسش که چه تعداد از دانشجویان دکترا و رساله‌هایشان متصل به یک تقاضای مشخص است؟ تاکید کرد: اگر می‌خواهیم بین‌رشته‌ای یک اکوسیستم و یک فرایند دائمی مستمر و زایشی در دانشگاه باشد باید به تقاضاها وصل باشد و بر اساس تقاضا شکل بگیرد».
رئیس دانشگاه ادامه داد: باید در تدوین بین‌رشته‌ای‌ها اولویت بندی داشته باشیم و چرایی تدوین و تأسیس را در نظر داشته باشیم.
 

دکتر نیلی گفت: دانشگاه تهران و بنده به عنوان رئیس دانشگاه هر آنچه که در سطح ملی می‌توانستم در دانشگاه تهران انجام بدهم، انجام دادم که یکی از این اقدامات بند (ط) تبصره ۹۰ است که از ابتکارات دانشگاه تهران در سطح ملی است که یکی از اهداف آن تشکیل صندوق آموزش عالی است که با تشکیل این صندوق تمامی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها همه از این صندوق برای انجام کارهای خود منابع مالی می‌گیرند و این صندوق مشخص می‌کند اگر دانشجویی درباره تقاضای مورد نیاز صندوق کار انجام بدهد هزینه را پرداخت می‌کند که با تشکیل این صندوق یک زنجیره شکل می‌گیرد که متأسفانه هنوز این پیشنهاد تصویب نشده است و نمیدانم چرا تشکیل نمی‌شود در حالی که شما می‌توانید ببینید در دنیا این NSF است که باعث تحول در آمریکا شده است.

وی با بیان اینکه در پژوهش کاربردی بیش از همه، دولت‌ها هزینه می‌کنند افزود: اینکه عنوان می‌شود دانشگاه‌ها بروند از صنعت پول بگیرند این صنایع درگیر مسائل متعدد هستند و توان تأمین همه منابع را ندارند و بنابراین اگر می‌خواهیم یک جهش صورت بگیرد و این مسیر دانش بنیان که مسیر بسیار خوبی است ادامه یابد باید از پژوهش‌های کاربردی حمایت شود.

رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه دانشگاه تهران هرگز به دلیل مشکلات در بیرون دانشگاه فعالیتش را متوقف نکرده است و به دنبال اکوسیستم و فعالیت‌های خود بوده است، تاکید کرد: هیچ گروه و دانشکده‌ای مقدس نیست مگر اینکه فعالیتش ارزشمند باشد و همه گروه‌ها و دانشکده‌ها برای انجام یک مأموریت تشکیل می‌شوند و هر زمانی که آن مأموریت تغییر کرد و هرزمانی که مأموریت موجودیتی نداشت گروه و دانشکده هم می‌توانند عوض بشوند؛ گروهی که نتواند هیأت علمی جذب کند، دانشجو بگیرد و بازار کاری برای آن وجود ندارد هیچ اصراری برای ادامه فعالیت آن وجود ندارد.

وی با اشاره به تفاوت گروه با رشته افزود: گروه یک ساختار اداری است که ارزش علمی ندارد ولی رشته ارزش علمی دارد که همه فعالیت‌های علمی حول رشته شکل می‌گیرد.

دکتر نیلی با تاکید بر رفع انحصار طلبی در گروه‌ها گفت: «ما به آرامی در دانشگاه برخی تفکرات انحصارطلبانه را تغییر می‌دهیم و از سوی دیگر در فعالیت‌های بین‌رشته‌ای و مشترک بین دو گروه و دو دانشکده برای هر دو عضو که کار مشترک انجام دهند امتیاز کامل تعلق می‌گیرد.

رئیس دانشگاه تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه دانشکده علوم فنون نوین در رشته‌های بین‌رشته‌ای تاکید کرد: «اگر این دانشکده می‌خواهد در دانشگاه تهران نقش واقعی ایفا کند باید به آن اکوسیستم و فرایند کمک کند و اگر می‌خواهد در زمینه بین‌رشته‌ای نقش پررنگی داشته باشد باید به آن فرایند و اکوسیستم که عرض کردم فکر کند».
رئیس دانشگاه تهران اظهار امیدواری کرد که دانشگاه‌ها، مراکز رشد و پارک‌های علم فناوری بتوانند آن اکوسیستم را ایجاد کنند به گونه‌ای که شرکت‌های دانش بنیان که مفهوم دانش و اثر دانش را در خلق ارزش درک می‌کنند آن اندازه بزرگ بشوند که متقاضی یافته‌های علمی دانشگاه بشوند.

دکتر نیلی احمدآبادی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر پرهیز از جزیرهای عمل کردن گفت: این مسائل و مشکلات ناشی از جزیره‌ای عمل کردن است که صنعت ما به دانشگاه کاری ندارد، کشاورزی‌مان به صنعت و… ما در دانشگاه نباید این اشتباه را انجام بدهیم مرکز نوآوری باید جزوی از دانشکده باشد و رئیس دانشکده همان اندازه که نگران گروهش است باید نگران مرکز نوآوری باشد.

رئیس دانشگاه تهران در پایان سخنان خود گفت: «دانشگاه تهران بهترین جا برای این تحولات است و امیدوارم با اتصال دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی این اشتباه استراتژیک تاریخی رفع بشود و دو دانشگاه بتوانند مرکز تحولات علمی کشور باشند.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

سناریوی تکراری تعویق زمان برگزاری آزمون ها/ساز مخالفی که دوباره کوک شد

سناریوی تکراری تعویق زمان برگزاری آزمون ها/ساز مخالفی که دوباره کوک شد
2021-06-13T06:08:17+04:30
کمتر از یک ماه مانده به برگزاری کنکور به عنوان بزرگترین و حساس ترین آزمون ملی کشور، بار دیگر داوطلبان این آزمون با حضور در شبکه اجتماعی توئیتر در قالب هشتگ ه...

همکاری محققان دانشگاه خلیج فارس با دانشگاه ماینتس آلمان

همکاری محققان دانشگاه خلیج فارس با دانشگاه ماینتس آلمان
2021-06-12T19:15:01+04:30
محققان دانشگاه خلیج فارس با دانشگاه ماینتس آلمان در انجام یک پروژه تحقیقاتی بین المللی شیرین سازی آب خلیج فارس با یکدیگر همکاری می‌کنند. ...

سرپرست سازمان امور دانشجویان ایران منصوب شد

سرپرست سازمان امور دانشجویان ایران منصوب شد
2021-06-12T18:48:17+04:30
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی حکمی دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم را با حفظ سمت به عنوان سرپرست سازمان امور دانشجویان ایران منصوب کرد...

معاون فرهنگی وزارت علوم سرپرست سازمان امور دانشجویان شد

معاون فرهنگی وزارت علوم سرپرست سازمان امور دانشجویان شد
2021-06-12T18:18:20+04:30
طی حکمی از سوی وزیر علوم معاون فرهنگی وزارت علوم با حفظ سمت به عنوان سرپرست سازمان امور دانشجویان ایران منصوب شد.

طرح استاد دانشگاه تهران در میان طرح‌های مشترک پژوهشگران ایران و ترکیه‌

طرح استاد دانشگاه تهران در میان طرح‌های مشترک پژوهشگران ایران و ترکیه‌
2021-06-12T17:01:42+04:30
طرح پژوهشی دکتر رهام رفیعی، عضو هیأت علمی دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران در میان طرح‌های منتخب مشترک پژوهشگران ایرانی و ترکیه‌ای در چارچوب برنامه TUB...

دیپلمات‌ها هدف مهاجمان سایبری قرار گرفتند/ حمله به وزارت خارجه کشورهای خاورمیانه

دیپلمات‌ها هدف مهاجمان سایبری قرار گرفتند/ حمله به وزارت خارجه کشورهای خاورمیانه
2021-06-12T16:31:38+04:30
بررسی‌های امنیتی نشان می‌دهد که گروهی از هکرهای دولتی از سال ۲۰۱۷ تاکنون دیپلمات‌ها را در نقاط مختلف جهان از جمله کشورهایی در آفریقا و خاورمیانه هدف حمله سای...

ارائه معافیت‌های گمرکی به دانش‌بنیان‌ها توسط معاونت علمی

ارائه معافیت‌های گمرکی به دانش‌بنیان‌ها توسط معاونت علمی
2021-06-12T16:11:35+04:30
معاونت علمی و فناوری اعلام کرد تسهیلات گمرکی قابل توجهی به شرکت‌های دانش‌بنیان تخصیص می یابد.  

حمایت یکسان از شرکت های خلاق و دانش بنیان صورت می گیرد

حمایت یکسان از شرکت های خلاق و دانش بنیان صورت می گیرد
2021-06-12T16:11:34+04:30
نماینده مجلس شورای اسلامی بر حمایت گسترده از شرکت‌های خلاق تاکید کرد و گفت: این شرکتها دوشادوش شرکت‌های دانش‌بنیان از تمام بسته‌های حمایتی مصوب بهره‌مند خواه...

دعوت به چالش ساخت حسگرهای شیمیایی مورد نیاز صنعت هوایی

دعوت به چالش ساخت حسگرهای شیمیایی مورد نیاز صنعت هوایی
2021-06-12T15:58:18+04:30
معاونت علمی و فناوری الش ساخت حسگرهای شیمیایی مورد نیاز صنعت هوایی را برگزار کرد و از محققان خواست که به این زمینه ورود پیدا کنند.

ارتباط کاهش ذخیره تخمدان با عوامل مربوط به سیستم ایمنی

ارتباط کاهش ذخیره تخمدان با عوامل مربوط به سیستم ایمنی
2021-06-12T15:58:17+04:30
محققان در پژوهشگاه ابن سینا در تحقیقات خود نشان دادند که کاهش ذخیره تخمدان با عوامل مربوط به سیستم ایمنی ارتباط زیادی دارد.

دوره «آشنایی با ظرفیت‌های اسلام در عصر دیجیتال» برگزار می شود

دوره «آشنایی با ظرفیت‌های اسلام در عصر دیجیتال» برگزار می شود
2021-06-12T15:58:17+04:30
دوره آموزشی بلند مدت «آشنایی با ظرفیت‌های اسلام در عصر دیجیتال» در دانشگاه ترینیتی سنت دیوید کشور ولز برگزار می‌شود.

تزریق واکسن کووید ۱۹ منعی برای اهدای خون نیست

تزریق واکسن کووید ۱۹ منعی برای اهدای خون نیست
2021-06-12T15:44:55+04:30
تزریق واکسن کووید ۱۹ منعی برای اهدای خون نیست و افرادی که در برابر این بیماری واکسینه شده اند تنها برای مدت کوتاهی از اهدای خون معاف موقت می شوند.

افشای دخالت یک مقام مسئول در حمله سایبری به بیمارستان آمریکایی

افشای دخالت یک مقام مسئول در حمله سایبری به بیمارستان آمریکایی
2021-06-12T15:44:55+04:30
وزارت دادگستری آمریکا اتهاماتی را بر علیه یک مسئول سابق امنیت سایبری در این کشور تنظیم کرده و وی را متهم به دخالت در حملات سایبری به مرکز پزشکی گینت در جورجی...

هم اندیشی درباره افزایش مشارکت در انتخابات وظیفه دانشگاه هاست

هم اندیشی درباره افزایش مشارکت در انتخابات وظیفه دانشگاه هاست
2021-06-12T15:44:54+04:30
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: هم‌اندیشی و هم‌فکری درباره راهکارهای افزایش مشارکت در انتخابات وظیفه دانشگاه است.

آخرین رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان اعلام شد/"ام‌آی‌تی" برترین دانشگاه جهان

آخرین رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان اعلام شد/"ام‌آی‌تی" برترین دانشگاه جهان
2021-06-12T15:34:56+04:30
نظام رتبه‌بندی "کیواس"( QS) به تازگی رتبه‌بندی ۲۰۲۲ دانشگاه‌های جهان را منتشر کرد.

رییس نهاد رهبری در دانشگاه ها صفحه ای در توئیتر ندارد

رییس نهاد رهبری در دانشگاه ها صفحه ای در توئیتر ندارد
2021-06-12T15:34:56+04:30
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها فعالیت ریاست این نهاد در شبکه اجتماعی توئیتر را تکذیب کرد.

نیازهای فناورانه حوزه «ابزار دقیق و اتوماسیون» ارائه می شود

نیازهای فناورانه حوزه «ابزار دقیق و اتوماسیون» ارائه می شود
2021-06-12T15:31:34+04:30
رویداد ارائه نیازهای فناورانه حوزه «ابزار دقیق و اتوماسیون» برگزار می شود.

استفاده از هوش مصنوعی برای طراحی سریع تراشه

استفاده از هوش مصنوعی برای طراحی سریع تراشه
2021-06-12T15:31:34+04:30
گوگل با استفاده از هوش مصنوعی به مدل جدیدی برای طراحی سریع تراشه دست یافته است. از این طریق روندهای پیچیده مورد نیاز برای طراحی تراشه با دقت بالاتری انجام می...

مرکز جدید برای برگزاری آزمون زبان انگلیسی تولیمو اضافه شد

مرکز جدید برای برگزاری آزمون زبان انگلیسی تولیمو اضافه شد
2021-06-12T15:31:34+04:30
مرکز جدید در شهر یزد برای برگزاری آزمون الکترونیکی زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو (TOLIMO) در دوره های ۱۶۱ و ۱۶۲ ایجاد شد.

مهلت ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها تمدید شد/ثبت نام بیش از ۲۰ هزار داوطلب

مهلت ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها تمدید شد/ثبت نام بیش از ۲۰ هزار داوطلب
2021-06-12T15:21:35+04:30
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت ثبت نام در آزمون استخدام پیمانی دانشگاه ها، موسسات آموزشی، پژوهشی و پارک های علم و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و ف...

انجام بیش از ۲۴ هزار تست pcr در مبادی مرزی کشور

انجام بیش از ۲۴ هزار تست pcr در مبادی مرزی کشور
2021-06-12T15:18:15+04:30
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در طرح مراقبت‌ های بهداشتی هلال‌ احمر در مبادی مرزی کشور، تاکنون ۲۴ هزار ۵۸۱ مورد تست پی سی آر از مسافران مشکوک...

مهلت ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری تمدید شد

مهلت ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری تمدید شد
2021-06-12T15:18:15+04:30
مهلت ثبت نام و اصلاحات دفترچه‌ راهنمای ثبت‌نام در آزمون استخدام پیمانی دانشگاه ها، موسسات آموزشی، پژوهشی و پارک های علم و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری...

حمایت محک از ۱۷ هزار کودک مبتلا به سرطان خون

حمایت محک از ۱۷ هزار کودک مبتلا به سرطان خون
2021-06-12T14:51:36+04:30
موسسه خیریه محک در ۳۰ سال فعالیت خود بیش از ۱۷ هزار کودک مبتلا به سرطان خون را تحت حمایت قرار داده است.

۲۸خرداد آخرین مهلت دانشجویان برای شرکت در مسابقه سیزده

۲۸خرداد آخرین مهلت دانشجویان برای شرکت در مسابقه سیزده
2021-06-12T14:51:35+04:30
دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور فقط تا پایان ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ فرصت دارند تا یک پرسش را از رئیس‌جمهور منتخب در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در حوزه‌ه...

تاکنون ۸۰۲ هزار و ۵۹۴ نفر دوز دوم واکسن کرونا را زده اند

تاکنون ۸۰۲ هزار و ۵۹۴ نفر دوز دوم واکسن کرونا را زده اند
2021-06-12T14:38:15+04:30
گزارش های روزانه وزارت بهداشت نشان می‌دهد که تاکنون بیش از ۵ میلیون و ۱۰۷ هزار دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

اطلاعات مشتریان مک دونالد فاش شد

اطلاعات مشتریان مک دونالد فاش شد
2021-06-12T14:38:15+04:30
طی یک حمله هکری اطلاعات مشتریان رستوران های زنجیره ای مک دونالد در کره جنوبی و تایوان فاش شده است.

ژورنال کلاب "مدیریت، به اشتراک‌گذاری و تجمیع داده‌ها در پژوهش‌های پزشکی"

ژورنال کلاب "مدیریت، به اشتراک‌گذاری و تجمیع داده‌ها در پژوهش‌های پزشکی"
2021-06-12T14:28:14+04:30
ژورنال کلاب "مدیریت، به اشتراک‌گذاری و تجمیع داده‌ها در پژوهش‌های پزشکی" به صورت مجازی توسط دکتر داود خلیلی، مدیر گروه آمار و اپیدمیولوژی پژوهشکده ...

شناسایی۷۴۴۴ بیمار جدید کرونایی/۱۱۵ نفر دیگر قربانی شدند

شناسایی۷۴۴۴ بیمار جدید کرونایی/۱۱۵ نفر دیگر قربانی شدند
2021-06-12T14:11:37+04:30
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۵ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

پاسخ عملی به نیازهای جامعه با پاسخگویی اجتماعی میسر می شود

پاسخ عملی به نیازهای جامعه با پاسخگویی اجتماعی میسر می شود
2021-06-12T14:11:36+04:30
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران جشنواره پاسخگویی اجتماعی دانشگاه را فرصتی طلایی برای پاسخ عملی به نیازهای جامعه دانست و گفت: دستاوردهای این جشنواره باید تبدیل...

ناسا به نیمه‌ پنهان ماه می‌رود

ناسا به نیمه‌ پنهان ماه می‌رود
2021-06-12T14:01:35+04:30
ناسا قصد دارد برای اولین بار به نیمه‌ی پنهان ماه سفر کند تا برای ارسال یک فضانورد زن برای اولین بار و یک فضانورد مرد در سال ۲۰۲۴ آماده شود. ...
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)