میرنیوز

دستورالعمل طرح درمان وابستگی به دخانیات ابلاغ شد

دستورالعمل طرح درمان وابستگی به دخانیات ابلاغ شد 2021-06-07T19:35:21+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر، دستورالعمل اجرایی طرح درمان وابستگی به دخانیات در نظام درمانی کشور، با امضای علیرضا رئیسی معاون بهداشت و قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، به معاونین درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، ابلاغ شد.

در این ابلاغیه آمده است: به استناد ماده ۸ قانون تشکیل وزارت بهداشت و آئین نامه اجرایی آن، مصوب سال ۱۳۶۵ هیأت وزیران و اصلاحات سال ۱۳۶۶ و بندهای ۱۲، ۱۱ و ۱۶ ماده ۱ قانون تشکیلات و وظایف وزارت بهداشت، مصوب سال ۱۳۶۷ و ماده ۲۴ قانون مربوط به امور پزشکی، دارویی، مواد خوردنی و آشامیدنی مصوب ۱۳۳۴ و اصلاحات بعدی و ماده ۹ "قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات" مصوب سال ۱۳۸۵ و آئین نامه اجرایی آن مصوب سال ۱۳۸۶ هیأت دولت به منظور ارتقای سلامت نسل حال و آینده از طریق ایجاد بستر مناسب برای ارائه خدمات درمان وابستگی به دخانیات برای متقاضیان این خدمت و فراهم نمودن زمینه مشارکت بخش‌های غیر دولتی صلاحیت دار در اجرای قانون جامع دخانیات، دستورالعمل اجرایی طرح درمان وابستگی به دخانیات در نظام درمان کشور طبق موازین ذیل ابلاغ می‌گردد.

طبق ماده ۹ قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات

وزارت بهداشت موظف است فعالیت پیشگیرانه، درمان و توانبخشی افراد مبتلا به مصرف فرآورده‌های دخانی و خدمات مشاوره‌ای ترک دخانیات را در خدمات اولیه بهداشتی ادغام و زمینه‌های گسترش و حمایت از مراکز مشاوره‌ای و درمانی غیر دولتی ترک مصرف مواد دخانی را فراهم نماید.

تعاریف

ماده ۱: واحد مشاوره و درمان مصرف دخانیات: که در این آئین نامه به اختصار واحد نامیده می‌شود به واحدهایی اطلاق می‌گردد که امکانات ارائه خدمات مشاوره و خدمات درمانی و پیشگیری از عود (بازگشت به مصرف) دخانیات را به مراجعان ارائه می‌نمایند، این خدمات باید مطابق با استاندارد خدمت مشاوره و درمان مصرف دخانیات که توسط معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ می‌گردد، باشد.

ماده ۲: روش‌های درمانی ترک دخانیات:

الف: خدمات درمانی:

-جایگزین‌های نیکوتین: به ترکیبات حاوی نیکوتین اطلاق می‌شود که به اشکال آدامس، برچسب جلدی، آبنبات و اسپری جهت جایگزینی نیکوتین محصولات دخانی طبق استاندارد خدمت مشاوره و درمان مصرف دخانیات مصرف می‌شوند.

-داروهای ترک دخانیات: به داروهایی مانند بوپروپیون و وارنیکلین اطلاق می‌شود که برای کمک به فرایند ترک دخانیات طبق استاندارد خدمت مشاوره و درمان مصرف دخانیات تجویز می‌شود.

ب: خدمات مشاوره‌ای: مشاوره با مصرف کنندگان و ترغیب آنان به ترک و آموزش روش‌های نوین ترک با روش‌های غیردارویی

ماده ۳: فرد دوره دیده: پزشکان و روانشناسانی که دوره آموزشی مشاوره و درمان مصرف دخانیات مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را که مطابق سرفصل‌های اعلام شده برگزار می‌گردد، گذرانده باشند.

-تبصره: روانپزشکان الزامی برای گذراندن دوره‌های آموزشی مشاوره و درمان مصرف دخانیات نخواهند داشت.

ماده ۴: دوره آموزشی مصوب: دوره آموزشی نظری و عملی بر اساس سر فصل‌های مصوب است که با همکاری معاونت‌های درمان و آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و پس از اخذ مجوز از وزارت بهداشت برگزار می‌گردد.

اهداف واحدهای مشاوره و درمان مصرف دخانیات:

۱- تلاش برای ترک کامل یا کاهش مصرف دخانیات و کاهش عوارض ناشی از مصرف این مواد در جامعه

۲- افزایش سطح آگاهی جامعه در خصوص مضرات ناشی از استعمال دخانیات یا مواجهه با دود دست دوم مواد دخانی

وظایف

ماده ۶- معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: گروه روانپزشکی و درمان اعتیاد مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های معاونت درمان وزارت بهداشت موظف است:

-سرفصل‌های آموزشی لازم برای برگزاری دوره‌های آموزشی را با همکاری معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه و فرایندهای اجرایی برگزاری این دوره‌های آموزشی را تعریف و ابلاغ نماید.

-پشتیبانی مالی و اجرایی لازم را از دانشگاه‌ها / دانشکده‌های علوم پزشکی به عمل آورد.

-فرم‌ها و سامانه‌های آنلاین مربوط به اجرای این طرح را طراحی و راه‌اندازی نماید.

ماده ۷- معاونت درمان دانشگاه / دانشکده: معاونت درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی موظفند در راستای اجرایی شدن اهداف این برنامه:

-منابع و تسهیلات لازم برای اجرا، پایش و ارزشیابی این طرح را با شرح وظایف زیر در معاونت درمان دانشگاه / دانشکده پیش‌بینی کند:

•هماهنگی لازم با کارشناسان مربوطه در گروه روانپزشکی و درمان اعتیاد مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های معاونت درمان وزارت بهداشت و سایر مجموعه‌های معاونت درمان و معاونت بهداشتی دانشگاه و سایر همکاران و سازمان‌های ذیربط در سطح استان

•پیگیری اجرایی امور مربوط به واحدهای مشاوره و درمان مصرف دخانیات و ابلاغ آئین نامه‌ها و دستورالعمل‌های دریافتی از معاونت درمان وزارت به واحدها

•پیگیری اجرایی برگزاری دوره‌های آموزشی مصوب

•ارتباط با واحدهای راه اندازی شده و پیگیری مسائل و مشکلات آنان

•گزارش گیری هر شش ماه یک بار از واحدها بر اساس فرم‌های ثبت اطلاعات تهیه شده در معاونت درمان وزارت و ارسال اطلاعات جمع‌آوری شده به صورت مکتوب یا آنلاین به معاونت درمان

•نظارت بر روند فعالیت‌های واحدها

-پس از اخذ مجوزهای لازم برای برگزاری دوره‌های مصوب آموزشی مربوط به این طرح و انجام هماهنگی‌های لازم نسبت به برگزاری این دوره‌ها اقدام نمایند.

-گواهی‌های لازم را به پزشکان و واحدهای متقاضی ارائه خدمات مشاوره و درمان مصرف دخانیات ارائه کنند.

ماده ۸- شرح خدمات واحدهای مشاوره و درمان مصرف دخانیات

-پذیرش آزاد داوطلبان درمان مصرف دخانیات و ارائه خدمات مشاوره‌ای، روانشناسی-روانشناختی، مهارت‌های رفتاری و درمان دارویی بر اساس استاندارد خدمت مشاوره و درمان مصرف دخانیات

-ارائه آموزش‌های لازم برای تداوم برنامه ترک در مراجعان بر اساس استاندارد خدمت مشاوره و درمان مصرف دخانیات

-فراهم کردن جزوات و اقلام آموزشی لازم و ارائه به بیماران

-تشکیل پرونده پزشکی برای مراجعان و تکمیل فرم‌های مربوط به گزارش دهی طبق دستورالعمل

-همکاری با کارشناس مرتبط در حوزه معاونت درمان دانشگاه و ارائه گزارش‌های دوره‌ای لازم

افراد و مراکز مجاز

ماده ۹- تمامی پزشکانی که در دوره‌های آموزشی مصوب ترک دخانیات شرکت و گواهی‌های مرتبط را اخذ نموده‌اند؛ می‌توانند در عنوان مطب خود از عبارت «ترک سیگار / دخانیات» مطابق با دستورالعمل‌های مربوط به تابلوی مطب‌ها استفاده کنند.

ماده ۱۰- در صورتی که مسئول فنی مراکز درمان سرپایی وابستگی به مواد مخدر و روانگردان دارای گواهی شرکت در دوره‌های آموزشی مصوب ترک دخانیات باشند، این مراکز می‌توانند از عنوان مرکز / کلینیک ترک سیگار / دخانیات استفاده نمایند.

ماده ۱۱- راه اندازی واحد مشاوره و درمان مصرف دخانیات در مراکز درمان سرپایی اختلال مصرف مواد مطابق مفاد دستورالعمل تأسیس این مراکز خواهد بود.

ماده ۱۲- بیمارستان‌ها و مراکز درمانی منتخب تحت پوشش معاونت درمان دانشگاه‌ها / دانشکده‌های علوم پزشکی کشور می‌توانند با به کارگیری پزشکان و روانشناسان دوره دیده نسبت به راه‌اندازی واحد ترک دخانیات اقدام نمایند.

دوره‌های آموزشی

ماده ۱۳- سرفصل‌های مورد نیاز و دستورالعمل اجرایی برگزاری دوره‌های آموزشی توسط گروه روانپزشکی و درمان اعتیاد مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های معاونت درمان وزارت بهداشت با همکاری معاونت آموزشی وزارت بهداشت تهیه خواهد شد.

چک لیست‌های پایش و نظارت

ماده ۱۴- پایش و نظارت بر واحدهای مشاوره و درمان مصرف دخانیات حسب مورد مطابق با مقررات عمومی، شرایط ساختمانی و تأسیساتی و تجهیزاتی آئین نامه‌های تأسیس مطب‌ها / درمانگاه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواهد بود.

این دستورالعمل در ۱۴ ماده در تاریخ ۲۰/‏۱۲/‏۱۳۹۹‬ به تصویب معاونت‌های درمان و بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیده است.

دکتر علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت

دکتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

راهیابی ۱۵ تیم به استارتاپ ویکند کشاورزی و سلامت هوشمند پارک فناوری تهران

راهیابی ۱۵ تیم به استارتاپ ویکند کشاورزی و سلامت هوشمند پارک فناوری تهران
2021-06-21T16:28:47+04:30
رویداد استارتاپ ویکند کشاورزی و سلامت هوشمند پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با حضور ۱۵ ایده منتخب در جهت بهره مندی از ایجاد کسب و کار و تولید ثروت پایدار با...

تلاش برای ایجاد زمینه فعالیت و رشد نخبگان در بخش کشاورزی

تلاش برای ایجاد زمینه فعالیت و رشد نخبگان در بخش کشاورزی
2021-06-21T16:28:46+04:30
رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران با اعلام آمادگی این واحد آموزشی برای کمک در جهت رشد بخش کشاورزی افزود: ما می کوشیم تا با فراهم کردن بستر مناسب...

انتقاد از پرداخته نشدن به حوزه کشاورزی علیرغم ظرفیت آن در کشور

انتقاد از پرداخته نشدن به حوزه کشاورزی علیرغم ظرفیت آن در کشور
2021-06-21T16:28:44+04:30
مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران با بیان اینکه تأمین مالی فناوری از پایه و اساس توسعه آن حوزه است، گفت: با وجود ظرفیت بالای حوزه کشاورزی در کشور ...

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآور در حوزه صادرات و ارزآوری غیرنفتی

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآور در حوزه صادرات و ارزآوری غیرنفتی
2021-06-21T16:28:39+04:30
مرکز نوآوری و شتابدهی صادرات ایران با دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران به منظور تحقق توسعه ارتباط بین صنعت و نخبگان تفاهم‌نامه‌ امضا کردند. ...

ایجاد شبکه فناوری از مأموریتهای دانشگاه تهران/ایجاد فضا برای تیم های حوزه کشاورزی در پارک تهران

ایجاد شبکه فناوری از مأموریتهای دانشگاه تهران/ایجاد فضا برای تیم های حوزه کشاورزی در پارک تهران
2021-06-21T16:28:38+04:30
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با بیان این که ایجاد شبکه فناوری از مأموریت‌های اجتماعی و فناور دانشگاه تهران است، گفت: فهم اصلی ما در به کارگیری این شب...

تشخیص تقلبات زعفران با هوش مصنوعی/ ایجاد ارزش افزوده از ضایعات بُنه زعفران

تشخیص تقلبات زعفران با هوش مصنوعی/ ایجاد ارزش افزوده از ضایعات بُنه زعفران
2021-06-21T16:24:59+04:30
مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی با توجه به اهمیت استراتژیک محصول زعفران از اجرای طرح پژوهشی در خصوص اصالت سنجی زعفران با هوش مصنوعی و ایجاد ارزش افزوده از ضا...

نامه دستورالعمل اجرایی تزریق واکسن کرونا جعلی است

نامه دستورالعمل اجرایی تزریق واکسن کرونا جعلی است
2021-06-21T16:11:39+04:30
وزارت بهداشت اعلام کرد: نامه منتشر شده تحت عنوان دستورالعمل اجرایی اولویت تزریق واکسن کووید ۱۹ جعلی است.

نقش‌آفرینی بسیج اساتید در پاسخگویی به نیازهای علمی و پژوهشی جامعه

نقش‌آفرینی بسیج اساتید در پاسخگویی به نیازهای علمی و پژوهشی جامعه
2021-06-21T16:11:38+04:30
مرکز بسیج اساتید وزارت علوم، در بیانیه‌ای به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت دکتر چمران و روز بسیج اساتید بر نقش‌آفرینی بسیج اساتید در پاسخگویی به نیازهای علم...

رشد اعتبارات دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، فناوری در برنامه ششم توسعه

رشد اعتبارات دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، فناوری در برنامه ششم توسعه
2021-06-21T16:01:52+04:30
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از رشد اعتبارات دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، فناوری در برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: سهم دانشگاه‌ها و موسسات پژوه...

خورشید امروز به انقلاب تابستانی رسید/ در نیمکره شمالی دیرتر شب می‌شود

خورشید امروز به انقلاب تابستانی رسید/ در نیمکره شمالی دیرتر شب می‌شود
2021-06-21T15:44:58+04:30
کارشناس نجوم با بیان اینکه امروز صبح خورشید به نقطه انقلاب تابستانی رسیده است، گفت: ساکنین نیمکره شمالی زمین از جمله ایران، امروز طولانی‌ترین روز سال را در پ...

مطالبات فعالان صنعت ارتباطات از رئیس جمهور منتخب/ از دانش و تجربیات نخبگان استفاده واقعی شود

مطالبات فعالان صنعت ارتباطات از رئیس جمهور منتخب/ از دانش و تجربیات نخبگان استفاده واقعی شود
2021-06-21T15:44:57+04:30
اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران در نامه ای مطالبات فعالان ارتباطات از رئیس جمهور منتخب را عنوان کرد و خواستار استفاده واقعی دولت سیزدهم از ظرفیت و تجر...

خورشید امروز به انقلاب تابستانی رسید/ در نیمکره شمالی دیرتر شب می شود

خورشید امروز به انقلاب تابستانی رسید/ در نیمکره شمالی دیرتر شب می شود
2021-06-21T15:31:39+04:30
کارشناس نجوم با بیان اینکه امروز صبح خورشید به نقطه انقلاب تابستانی رسیده است، گفت: ساکنین نیمکره شمالی زمین از جمله ایران، امروز طولانی ترین روز سال را در پ...

مطالبات فعالان صنعت مخابرات از رئیس جمهور منتخب/ از دانش و تجربیات نخبگان استفاده واقعی شود

مطالبات فعالان صنعت مخابرات از رئیس جمهور منتخب/ از دانش و تجربیات نخبگان استفاده واقعی شود
2021-06-21T15:31:38+04:30
اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران در نامه ای مطالبات فعالان این صنعت از رئیس جمهور منتخب را عنوان کرد و خواستار استفاده واقعی دولت سیزدهم از ظرفیت و تجر...

خوابگاه‌های دانشجویان دکتری در علوم پزشکی تهران بازسازی می شود

خوابگاه‌های دانشجویان دکتری در علوم پزشکی تهران بازسازی می شود
2021-06-21T15:31:38+04:30
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره شرایط خوابگاه‌های این دانشگاه گفت: ما در حال پیگیری، ساماندهی و بازسازی خوابگاه‌های دانشجویان دکتری هستیم.

دیش‌های استارلینک در گرمای شدید خاموش می‌شوند!

دیش‌های استارلینک در گرمای شدید خاموش می‌شوند!
2021-06-21T15:21:45+04:30
در پی اینکه یک کاربر سرویس اینترنت استارلینک در آریزونای آمریکا همزمان با گرمای بیش از حد هوا و داغ شدن دیش ماهواره خود بیش از ۷ ساعت ارتباط با اینترنت را از...

روش جدیدی برای شناسایی داروهای موثر در برابر باکتری‌های مقاوم

روش جدیدی برای شناسایی داروهای موثر در برابر باکتری‌های مقاوم
2021-06-21T15:21:43+04:30
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، روشی را ارائه داده‌اند که می‌تواند به شناسایی داروهای موثر در برابر باکتری‌های مقاوم نسبت به آنتی‌بیوتیک کمک کند. ...

ظرفیت پذیرش دانشجویان دکتری کاهش یافت/اعلام آمار نهایی پذیرش داوطلبان

ظرفیت پذیرش دانشجویان دکتری کاهش یافت/اعلام آمار نهایی پذیرش داوطلبان
2021-06-21T15:08:29+04:30
معاون آموزشی دانشگاه دانشگاه علامه طباطبایی از کاهش ظرفیت پذیرش دانشجویان دکتری این دانشگاه خبر داد و گفت: از مجموع مصاحبه شوندگان تعداد ۳۶۲ نفر در ۵۴ رشته د...

فراخوان شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اصلاح قانون ارتقاء اساتید

فراخوان شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اصلاح قانون ارتقاء اساتید
2021-06-21T15:05:00+04:30
ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به منظور اصلاح «آئین‌نامه ارتقاء مرتبه اعضای هیأت علمی موسسه‌های آموزش عالی، پژوهشی و فناوری دولتی و غیرد...

طرح ایلان ماسک برای حمل و نقل تغییر کرد

طرح ایلان ماسک برای حمل و نقل تغییر کرد
2021-06-21T14:51:41+04:30
طبق گزارشی جدید به نظر می رسد شرکت بورینگ ایلان ماسک قصد دارد به جای حمل و نقل انسان وارد حوزه باربری محموله ها شود و برای این منظور تونل های عریض تر حفر خوا...

نتایج انتخابات شورای صنفی دانشجویان دانشگاه ایران اعلام شد

نتایج انتخابات شورای صنفی دانشجویان دانشگاه ایران اعلام شد
2021-06-21T14:51:41+04:30
نتایج انتخابات الکترونیکی شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام شد.

ضرورت ارزیابی و آسیب‌شناسی طرح ارتقای بهره‌وری آموزش عالی

ضرورت ارزیابی و آسیب‌شناسی طرح ارتقای بهره‌وری آموزش عالی
2021-06-21T14:51:40+04:30
وزیر علوم، بر ضرورت ارزیابی و آسیب‌شناسی در اجرای طرح ارتقای بهره‌وری آموزش عالی تاکید کرد و گفت: باید به دنبال اثربخشی و بهره‌وری در نظام اداری آموزش عالی ب...

شناسایی ۱۰۴۸۵ بیمار جدید کرونایی/ ۱۳۶ نفر دیگر فوت شدند

شناسایی ۱۰۴۸۵ بیمار جدید کرونایی/ ۱۳۶ نفر دیگر فوت شدند
2021-06-21T14:38:19+04:30
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا در شبانه روز گذشته را ۱۳۶ نفر اعلام کرد.

رشدی شتابان ایران در نوآوری و توسعه دانش بنیانها

رشدی شتابان ایران در نوآوری و توسعه دانش بنیانها
2021-06-21T14:38:18+04:30
معاونت علمی و فناوری اعلام کرد یونسکو در آخرین گزارش خود به رشد استارت اپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق ایران اشاره کرده است.

درخواست از دولت جدید برای توجه به ICT / حرکت کشور به سمت تحول دیجیتال تسریع شود

درخواست از دولت جدید برای توجه به ICT / حرکت کشور به سمت تحول دیجیتال تسریع شود
2021-06-21T14:38:18+04:30
سازمان نظام صنفی رایانه ای با اظهار امیدواری از اینکه ICT در برنامه ریزی های دولت سیزدهم مورد توجه جدی قرار گیرد، از وزیر آینده ارتباطات خواست تا حرکت کشور ب...

۹۳۶ هزار و ۳۵۰ نفر دوز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند

۹۳۶ هزار و ۳۵۰ نفر دوز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند
2021-06-21T14:24:57+04:30
گزارش های روزانه وزارت بهداشت نشان می‌دهد که تاکنون ۹۳۶ هزار و ۳۵۰ نفر دوز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

فراخوان هم اندیشی اصلاح آیین‌نامه ارتقای مرتبه اعضای هیات علمی

فراخوان هم اندیشی اصلاح آیین‌نامه ارتقای مرتبه اعضای هیات علمی
2021-06-21T14:15:19+04:30
فراخوان هم‌اندیشی و تعامل اثربخش با اساتید در زمینه اصلاح «آیین‌نامه ارتقای مرتبه اعضای هیات علمی موسسه‌های آموزش‌عالی، پژوهشی و فناوری دولتی و غیردولتی» در ...

شناسایی ۱۰۴۸۵ بیمار جدید کرونایی/۱۳۶ نفر دیگر فوت شدند

شناسایی ۱۰۴۸۵ بیمار جدید کرونایی/۱۳۶ نفر دیگر فوت شدند
2021-06-21T14:11:40+04:30
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا در شبانه روز گذشته را ۱۳۶ نفر اعلام کرد.

برگزاری دوره‌های علمی کاربردی ویژه کارکنان نیروهای مسلح

برگزاری دوره‌های علمی کاربردی ویژه کارکنان نیروهای مسلح
2021-06-21T14:11:39+04:30
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در بازدید از مرکز آموزش علمی کاربردی شهید صیاد شیرازی از آمادگی این دانشگاه برای برگزاری دوره‌های علمی کاربردی ویژه کارکنان نی...

لزوم‌ ارتباط سازمان یافته میان رئیس جمهور، نخبگان و دانشگاهیان

لزوم‌ ارتباط سازمان یافته میان رئیس جمهور، نخبگان و دانشگاهیان
2021-06-21T13:58:18+04:30
بسیج اساتید دانشگاه شریف در پیامی به رئیسی خواستار ارتباط سازمان یافته میان شخص رئیس جمهور و نخبگان و دانشگاهیان شدند.

ضرورت آسیب‌شناسی اجرای طرح ارتقاء بهره‌وری آموزش عالی

ضرورت آسیب‌شناسی اجرای طرح ارتقاء بهره‌وری آموزش عالی
2021-06-21T13:48:22+04:30
وزیر علوم بر ضرورت ارزیابی و آسیب‌شناسی در اجرای طرح ارتقای بهره‌وری آموزش عالی تاکید کرد و گفت: باید به دنبال اثربخشی و بهره‌وری در نظام اداری آموزش عالی با...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)