میرنیوز

نامزدهای ریاست جمهوری توجه به انرژی‌های تجدیدپذیر را در برنامه‌های خود قرار دهند

نامزدهای ریاست جمهوری توجه به انرژی‌های تجدیدپذیر را در برنامه‌های خود قرار دهند 2021-06-06T11:31:55+04:30

سید محمد جواد موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: با توجه به پتانسیل کشور در توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر که می‌تواند در کنار تولید برق، موجب ایجاد اشتغال و توسعه متوازن مناطق کشور شود، انتظار از نامزدهای ریاست جمهوری این است که توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر را به صورت جدی در برنامه‌های خود قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته شاهد شکل‌گیری بیش از ۲۰۰ شرکت فعال در زمینه طراحی و مهندسی، پیمانکاری، تولید و تامین تجهیز و خدمات مشاوره در سراسر کشور بوده‌ایم که موجب اشتغال ۲۰ هزار نفری در این حوزه شده‌اند و رئیس جمهور آینده در صورت توجه جدی به این حوزه و کمک گرفتن از تشکل‌های مرتبط برای برنامه‌ریزی، می‌تواند صدها هزار شغل در این حوزه ایجاد کنند.

موسوی تاکید کرد: شاید این یک هشدار باشد که ما در توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر حتی از کشورهای همسایه داریم عقب می‌مانیم.

نائب رییس کمیته تجدید پذیر سندیکای صنعت برق ادامه داد: علاوه بر این کمینه، کارگروه‌های فعال در انجمن سازندگان و تامین‌کنندگان کالا و خدمات انرژی‌های تجدیدپذیر پیشنهاداتی را برای نامزدهای ریاست جمهوری تهیه کرده‌اند.

نصب ۱۲ هزار نیروگاه خورشیدی روی سقف واحدهای صنعتی را در برنامه‌تان قرار دهید 

علیرضا داد، مدیر کارگروه نیروگاه‌های خورشیدی در شهرک‌های صنعتی انجمن خطاب به نامزدهای ریاست جمهوری بیان کرد به جای دادن برنامه خاموشی به صنایع، نصب ۱۲۰۰ مگاوات ظرفیت خورشیدی روی سقف صنایع را در برنامه‌های تان قرار دهید.

وی سوله‌های صنعتی را "بهشت توسعه نیروگاه‌های خورشیدی" توصیف کرد و افزود: توسعه نیروگاه‌های خورشیدی هم برای واحدهای صنعتی سودمند هستند و هم به وزارت نیرو برای تامین برق واحدهای صنعتی کمک می‌کنند و هم برای توسعه کسب و کار فعالین این حوزه سودمند هستند. پیشنهاد کارگروه ما به نامزدهای ریاست جمهوری این است که به جای خاموشی دادن به صنایع، برق خورشیدی را به صنایع ببریم.

داد، خطاب به نامزدها افزود، شما با احداث نیروگاه‌های خورشیدی روی سقف صنایع در حقیقت یک خط تولید جدید(خط تولید برق) در کنار خط تولید صنایع راه اندازی می‌کنید.

طرح "هر خانه یک نیروگاه خورشیدی" را در برنامه‌هایتان قرار دهید

نسترن رفیعی، مدیر کارگروه خورشیدی خانگی انجمن سازندگان و تامین کنندگان کالا و خدمات انرژی‌های تجدیدپذیر در گفت‌وگو درباره مصرف برق خانگی گفت: حدود یک سوم از مصرف برق ایران مربوط به مصارف خانگی است. ما از طرف کارگروه خورشیدی خانگی انجمن به نامزدهای ریاست جمهوری پیشنهاد می‌کنیم که طرح هر خانه یک نیروگاه خورشیدی را در برنامه‌های شان قرار دهند.

وی درباره امکان انجام این طرح افزود: نصب یک میلیون نیروگاه خورشیدی روی سقف خانه‌های مسکونی در ایران ظرف چهار سال امکانپذیر است و ظرفیت مجموع آن ۵ هزار مگاوات خواهد بود. با تولید برق دقیقا در محل مصرف خانگی، خاموشی را برای همیشه فراموش کنیم و از طرف دیگر دهها هزار شغل در بخش تولید تجهیزات و در بخش خدمات طراحی و نصب و نگهداری ایجاد کنیم.

رفیعی درباره جهت‌گیری دنیا در این زمینه اضافه کرد: خدمت نامزدهای ریاست جمهوری عرض می‌کنیم که امروزه جهان به سمت نیروگاه‌های خورشیدی خانگی و تولید برق در محل مصرف رفته است. اگر به کشورهای پیشرفته نگاه کنیم، شاهد نصب میلیون‌ها نیروگاه خورشیدی خانگی هستیم، برای مثال در کشور آلمان بیش از ۲ میلیون سیستم خورشیدی خانگی نصب شده است که حدود دو سوم از کل ظرفیت نصب شده خورشیدی را تشکیل می‌دهند.

به گفته مدیر کارگروه خورشیدی خانگی انجمن سازندگان و تامین کنندگان کالا و خدمات انرژی‌های تجدید پذیر در کشور ترکیه نیز حدود ۶ هزار مگاوات (۶ گیگاوات) نیروگاه خورشیدی احداث شده که ۹۷ درصد از آن مربوط به سایز کمتر از یک مگاوات است.

مددجویان کمیته امداد را مجهز به نیروگاه‌های خورشیدی کنید

ایمان احمدی، نماینده شرکت‌های استان کرمان در شورای استان‌های انجمن سازندگان و تامین کنندگان کالا و خدمات انرژی‌های تجدیدپذیر به نصب نیروگاه‌های خورشیدی برای مددجویان کمیته امداد اشاره کرد و گفت: یکی از حوزه‌هایی که نیروگاه‌های خورشیدی خانگی می‌توانند نقش مهمی داشته باشند، احداث این گونه نیروگاه‌ها برای مددجویان کمیته امداد است. با توجه به وضعیت مددجویان که عمدتا از سنین بالا و یا زنان سرپرست خانوار هستند، و عملا قادر به انجام کارهای زیادی نیستند، احداث نیروگاه‌های خورشیدی در منازل آنها موجب درامدزایی و خودکفایی این مددجویان خواهد شد.

وی افزود: طرح "برکت آفتاب" توسط کمیته امداد و طرح "جهاد روشنایی" توسط بسیج مستضعفین دو طرحی بود که به مراحل اجرایی رسیدند که با اجرای این طرح‌ها مددجویان می‌توانند به تولید کننده برق تبدیل شده و به دولت برق بفروشند و درامد کسب کنند. 

نصب نیروگاه‌های خورشیدی در ادارات دولتی را اجرایی کنید

شهریار صابر، عضو شورای استان‌ها در انجمن سازندگان و تامین کنندگان کالا و خدمات انرژی‌های تجدیدپذیر ضمن اشاره به خاموشی‌های سال جاری و کمبود برق در کشور گفت: ما از سال ۱۳۹۸ در کارگروهی که برای نصب نیروگاه‌های تجدیدپذیر در ادارات دولتی تشکیل شد، پیگیر اجرایی شدن مصوبه هیات وزیران(مصوب شهریور ۱۳۹۵) در خصوص الزام ادارات دولتی به نصب نیروگاه‌های تجدیدپذیر بوده‌ایم که از این طریق ادارات فوق بتوانند بخش از برق خود را از انرژی های تجدیدپذیر تامین کنند.

پیشنهاد کارگروه ما به نامزدهای ریاست جمهوری این است که مصوبه الزام ادارات دولتی به تامین ۲۰ درصد از برق مصرفی از انرژی‌های تجدیدپذیر را اجرایی کنند و فرهنگ سازی در این زمینه را از خود دولت آغاز کنند.

توسعه متوازن نیروگاه‌ها در سرفصل برنامه‌ دولت آینده  قرار گیرد

حامد پیروزبخت عضو شورای استان‌ها در انجمن سازندگان و تامین کنندگان کالا و خدمات انرژی‌های تجدیدپذیر ضمن تقسیم نیروگاه‌های خورشیدی به چهار دسته نیروگاه‌های خورشیدی کوچک مقیاس خانگی (Residential)، نیروگاه‌های تجاری (Commercial) ، نیروگاه‌های خورشیدی صنعتی (Industrial) و نیروگاه‌های بزرگ مقیاس زمینی (Utility Scale)، گفت:  مجموعا حدود ۱۲ درصد از نیروگاه‌های نصب شده خورشیدی کشور مربوط به سایز زیر یک مگاوات بوده است که این نشان دهنده عدم توجه کافی به این مقیاس از نیروگاه است.

وی اضافه کرد: این در حالی است که جهان به سمت نیروگاه‌های مقیاس کوچک در حرکت است و شاهد نصب میلیون‌ها نیروگاه خورشیدی کوچک مقیاس روی سقف خانه‌ها و واحدهای تجاری و صنعتی هستیم.

وی خواستار توجه وزارت نیرو به همه انواع نیروگاه های خورشیدی شد تا شاهد توسعه متوازن این نیروگاهها در کشور باشیم.

توسعه انرژی های تجدیدپذیر و تولید داخل تجهیزات را در دستور کار دولت خود قرار دهید

سعید شریعتی راد عضو شورای استان های انجمن خطاب به نامزدهای ریاست جمهوری گفت کشور ایران پتانسیل زیادی برای تولید داخل تجهیزات انرژی های تجدیدپذیر دارد. نیروهای متخصص و تحصیل کرده فراوان که در ایران وجود دارند، در صورت ایجاد بازار مناسب در کشور، می‌توانند در شرکت‌های دانش بنیان به تولید تجهیزات انرژی‌های تجدیدپذیر بپردازند و با توجه به بازار مناسب در کشورهای همسایه، تولیدات کشور ما به کشورهای همسایه نیز می تواند صادر شود.

توسعه دانش بنیان و استارتاپ‌ها در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر را در هدف گذاری کنید

محمد حسن غفوری، عضو شورای استان‌های انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر را یکی از زمینه‌های انقلاب صنعتی چهارم دانست و ادامه داد: دانش‌های نوین مانند هوش مصنوعی، بلاک چین (زنجیره بلوکی)، اینترنت اشیا بسرعت در این زمینه در حال گسترش هستند و اگر ایران می‌خواهد در این زمینه‌ها عقب نماند،  باید به سرعت خود را به قافله کشورها برساند.

وی یادآور شد: با توجه به فارغ التحصیلان بسیار قوی از دانشگاه‌های کشور، می‌توانیم در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر نیز همانند نانوتکنولوژی و سلول‌های بنیادی، به یکی از کشورهای پیشرو جهان تبدیل شویم و از نعمت خدادادی خورشید و باد که در کشور به وفور وجود دارد، برای توسعه دانش و همچنین ایجاد شرکت‌های قوی و کسب و کارهای نوین بهره ببریم.

موسوی خاطر نشان کرد: لذا نقش شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها را نباید در این زمینه ها فراموش کنیم و اگر می‌خواهیم دانش خود را تجاری سازی و مبدل به کسب و کارهای موفق کنیم و در سال‌های اینده شاهد شکل‌گیری شرکت‌های قوی در این زمینه باشیم، نه تنها به دانش، بلکه به زیست بوم (اکوسیستم) کارآفرینی توجه شود.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

مرکز درمانی مسیح‌ دانشوری به مگا بیمارستان تبدیل می شود

مرکز درمانی مسیح‌ دانشوری به مگا بیمارستان تبدیل می شود
2021-06-22T16:44:57+04:30
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از تبدیل بیمارستان مسیح دانشوری به یک مگابیمارستان خبر داد.

خانه‌ هوشمند ایران ۵۰درصد ارزان‌تر ساخته می شود

خانه‌ هوشمند ایران ۵۰درصد ارزان‌تر ساخته می شود
2021-06-22T16:04:58+04:30
یک شرکت دانش‌بنیان محصولات خود را در حوزه اینترنت اشیاء با قیمت ۵۰ درصد کمتر از محصول مشابه خارجی عرضه کرد.

توسعه زیرساخت خودروهای متصل به اینترنت اشیاء توسط دانش بنیان ها

توسعه زیرساخت خودروهای متصل به اینترنت اشیاء توسط دانش بنیان ها
2021-06-22T16:04:58+04:30
معاونت علمی و فناوری اعلام کرد یکی از پروژه‌هایی که برای ارتقای ایمنی خودروها در حال اجرا است، توسعه پلتفرم خودروهای متصل با استفاده از توان شرکت‌های دانش‌بن...

مهلت ارسال آثار سومین نمایشگاه ملی مد و لباس دانشجویی تمدید شد

مهلت ارسال آثار سومین نمایشگاه ملی مد و لباس دانشجویی تمدید شد
2021-06-22T16:04:57+04:30
مهلت ارسال آثار سومین نمایشگاه ملی مد، لباس و صنایع‌دستی ویژه توانمندی‌های دانشجویان دختر تا پنجم تیرماه امسال تمدید شد.

نتایج نهایی هشتمین آزمون استخدامی کشوری اعلام شد

نتایج نهایی هشتمین آزمون استخدامی کشوری اعلام شد
2021-06-22T16:04:57+04:30
نتایج نهایی هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۹ امروز اول تیرماه ۱۴۰۰ اعلام شد.

کاهش گازهای آلاینده با مبدل‌های ایران‌ساخت

کاهش گازهای آلاینده با مبدل‌های ایران‌ساخت
2021-06-22T15:54:56+04:30
فعالان فناور یکی از شرکتهای دانش‌بنیان موفق به تولید نمونه ایران‌ساخت مبدل‌های آلاینده شدند که به گفته آنها تولید این محصول باعث بی‌نیازی کشور از واردات و ار...

مبدل ایرانی برای کاهش گازهای آلاینده ساخته شد

مبدل ایرانی برای کاهش گازهای آلاینده ساخته شد
2021-06-22T15:51:37+04:30
یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت مبدل های ایرانی در راستای کاهش گازهای آلاینده ساخه شد.

جلسه اضطراری برای ارزیابی مستندات یک واکسن کووید-19

جلسه اضطراری برای ارزیابی مستندات یک واکسن کووید-19
2021-06-22T15:41:35+04:30
جلسه اضطراری کارگروه وزارتی اخلاق در پژوهش در روز دوشنبه مورخ 31 خرداد ماه برای بررسی واکسن کووید-19 شرکت آمیتیس ژن برگزار شد. ...

۷۰درصد هزینه مشاوره و اخذ استانداردها دانش بنیانها پرداخت می شود

۷۰درصد هزینه مشاوره و اخذ استانداردها دانش بنیانها پرداخت می شود
2021-06-22T15:24:57+04:30
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این صندوق ۷۰ درصد هزینه مشاوره و اخذ استانداردها، مجوزهای ملی و بین‌المللی و خدمات آزمایشگاهی را برای شرکت‌های د...

شکایت از مک دونالد به دلیل جمع آوری صدای مشتریان

شکایت از مک دونالد به دلیل جمع آوری صدای مشتریان
2021-06-22T15:24:56+04:30
طبق یک شکایت جدید رستوران های مک دونالد سیستم شناسایی صوتی را به طور آزمایشی به کار گرفته که بدون اجازه مشتریان صدای آنها را ثبت می کند.

آزمون آزمایشی الکترونیک برای داوطلبان کنکور دکتری گروه پزشکی برگزار می شود

آزمون آزمایشی الکترونیک برای داوطلبان کنکور دکتری گروه پزشکی برگزار می شود
2021-06-22T15:24:55+04:30
برای داوطلبان آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی علوم پزشکی آزمون آزمایشی الکترونیک برگزار می شود تا داوطلبان با نرم افزار آزمون آشنا شوند.

تشکیل کارگروه بازنگری آیین‌نامه ارتقای اعضای هیأت علمی/اعلام شاخص های تدوین آیین نامه جدید

تشکیل کارگروه بازنگری آیین‌نامه ارتقای اعضای هیأت علمی/اعلام شاخص های تدوین آیین نامه جدید
2021-06-22T15:01:36+04:30
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از بازنگری آیین‌نامه ارتقای مرتبه اعضای هیأت علمی خبر داد و گفت: یین‌نامه جدید  با مشورت با دانشگاه های کشور و تشکیل ده کارگروه...

طراحی بازی‌های موبایلی ایرانی به صورت بومی

طراحی بازی‌های موبایلی ایرانی به صورت بومی
2021-06-22T15:01:36+04:30
یک شرکت دانش‌بنیان موفق به طراحی بازی‌های موبایلی ایران به صورت بومی ‌و انتشار آن میان مردم شده است.

دفترچه آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار پنجم اصلاح شد

دفترچه آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار پنجم اصلاح شد
2021-06-22T14:58:16+04:30
دفترچه راهنمای آزمون استخدام پیمانی دانشگاه‌ها، موسسات آموزشی، پژوهشی و پارک های علم و فناوری وزارت علوم سال ۱۴۰۰ برای بار پنجم اصلاح شد.

امکان مشاهده سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ فراهم شد

امکان مشاهده سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ فراهم شد
2021-06-22T14:58:16+04:30
امکان مشاهده سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری‌ سال‌ ۱۴۰۰ در روزهای ۱۹ تا ۲۱ تیرماه ۱۴۰۰ فراهم شد.

ارتقای ۵ پله ای رتبه جهانی دانشگاه آزاد در میزان تولیدات علمی

ارتقای ۵ پله ای رتبه جهانی دانشگاه آزاد در میزان تولیدات علمی
2021-06-22T14:08:15+04:30
بر اساس آخرین ویرایش پایگاه علم کلاریویت آنالاتیکس (ESI)، دانشگاه آزاد اسلامی با پنج پله صعود در جایگاه ۹۱ جهان در میزان تولیدات علمی قرار گرفت. ...

ایرانی ها تاکنون ۵ میلیون و ۳۷۶ هزار دوز واکسن کرونا زده اند

ایرانی ها تاکنون ۵ میلیون و ۳۷۶ هزار دوز واکسن کرونا زده اند
2021-06-22T14:04:56+04:30
طبق گزارش های روزانه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا روز گذشته بیش از ۵ میلیون و ۳۷۶ هزار دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

شناسایی ۱۱۷۱۶ بیمار جدید کرونایی/۱۱۶ نفر دیگر فوت شدند

شناسایی ۱۱۷۱۶ بیمار جدید کرونایی/۱۱۶ نفر دیگر فوت شدند
2021-06-22T14:04:56+04:30
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا در شبانه روز گذشته را ۱۱۶ نفر اعلام کرد.

ربات جراحی از راه دور وارد فاز حیوانی شد/ استقبال اندونزی از ربات ایرانی

ربات جراحی از راه دور وارد فاز حیوانی شد/ استقبال اندونزی از ربات ایرانی
2021-06-22T13:51:36+04:30
مدیر عامل شرکت دانش بنیان تولید کننده ربات جراحی گفت: به تازگی جراحی از راه دور روی حیوانات را با ربات آغاز کردیم و پس از طی این مرحله با اخذ مجوز در حوزه ان...

رونمایی از ابررایانه جدید تسلا برای آموزش هوش مصنوعی

رونمایی از ابررایانه جدید تسلا برای آموزش هوش مصنوعی
2021-06-22T13:41:34+04:30
شرکت "تسلا" از ابررایانه جدید خود موسوم به "دوجو"(Dojo) که برای آموزش هوش مصنوعی استفاده می‌شود، رونمایی کرد. ...

میز مشاوره حقوقی در پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود

میز مشاوره حقوقی در پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود
2021-06-22T13:28:17+04:30
با اعلام اداره کل سرمایه‌گذاری و بومی سازی فناوری، میز مشاوره حقوقی هفته اول تیرماه پارک فناوری پردیس با هدف ارائه خدمات مشاوره‌ای، ۶ تیرماه برگزار خواهد شد....

بیماران سرطانی می توانند واکسن کرونا بزنند

بیماران سرطانی می توانند واکسن کرونا بزنند
2021-06-22T13:24:57+04:30
تزریق واکسن کرونا یا عدم تزریق آن از اصلی ترین دغدغه های مبتلایان به سرطان است و این بیماران باید بدانند که صرف نظر از هر نوع درمان، می توانند واکسن کرونا را...

پایش ماهواره ای تغییرات سطح آب دریاچه ارومیه/ کاهش ۱۰ درصدی مساحت مهمترین پهنه آبی کشور

پایش ماهواره ای تغییرات سطح آب دریاچه ارومیه/ کاهش ۱۰ درصدی مساحت مهمترین پهنه آبی کشور
2021-06-22T13:24:57+04:30
نتایج پایش ماهواره‌ای دریاچه ارومیه نشان می دهد که سطح آب این دریاچه به عنوان بزرگترین دریاچه داخلی ایران، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۰ درصد کاهش داشته است.

کنکور ۱۴۰۰ در کدام شهرها برگزار می‌شود/ آغاز رقابت یک میلیون کنکوری از ۹ تیر

کنکور ۱۴۰۰ در کدام شهرها برگزار می‌شود/ آغاز رقابت یک میلیون کنکوری از ۹ تیر
2021-06-22T13:24:56+04:30
کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ در روزهای ۹ تا ۱۲ تیرماه ۱۴۰۰ در ۴۱۴ شهرستان و بخش مختلف کشور با رقابت یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۳۱ داوطلب برگزار می شود.

تسکین درد با ایمپلنت مغزی

تسکین درد با ایمپلنت مغزی
2021-06-22T13:14:58+04:30
مطالعه اخیر محققان مرکز "سلامت لانگون نیویورک" نشان می‌دهد که یک ایمپلنت مغز رایانه‌ای به طور موثری درد کوتاه مدت و مزمن جوندگان را تسکین می‌دهد. ...

شهریه دروس مجازی ترم تابستان اعلام شد/ آغاز انتخاب واحد از ۱۹ تیرماه

شهریه دروس مجازی ترم تابستان اعلام شد/ آغاز انتخاب واحد از ۱۹ تیرماه
2021-06-22T13:11:37+04:30
براساس اعلام دانشگاه الزهرا انتخاب واحد مجازی برای ترم تابستان از ۱۹ تیر آغاز می شود و تا ۲۳ تیر ادامه دارد.

توسعه پرداخت هوشمند در حمل‌ونقل شهری با سامانه‌های بومی

توسعه پرداخت هوشمند در حمل‌ونقل شهری با سامانه‌های بومی
2021-06-22T13:01:34+04:30
با تلاش ۸ شرکت دانش‌بنیان و خلاق سیستم پرداخت در حمل‌ونقل شهری با بومی‌سازی سامانه‌ها توسعه یافت و هوشمند شد.

پنجم تیرماه آخرین مهلت ثبت نام در نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۰

پنجم تیرماه آخرین مهلت ثبت نام در نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۰
2021-06-22T12:58:16+04:30
سازمان نظام صنفی رایانه ای آخرین مهلت ثبت نام شرکت های فناوری اطلاعات برای حضور در نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۰ را پنجم تیرماه جاری اعلام کرد.

مطالبات تکنسین‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای از دولت سیزدهم

مطالبات تکنسین‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای از دولت سیزدهم
2021-06-22T12:58:16+04:30
مسئول مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای از دولت سیزدهم خواست تا فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای سربازیشان را در صنعت بگذرانند.

اعتبار علمی نشریه فرانسوی زبان

اعتبار علمی نشریه فرانسوی زبان
2021-06-22T12:34:57+04:30
نشریه فرانسوی زبان Recherches en langue française (زبان پژوهی فرانسه) اعتبار علمی مصوب از وزارت علوم تحقیقات و فناوری را کسب کرد. ...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)