میرنیوز

سیاست وزارت علوم افزایش قدرت علمی است

سیاست وزارت علوم افزایش قدرت علمی است 2020-10-18T13:10:58+03:30

به گزارش ایسنا، دکتر غلامحسین رحیمی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اثرگذاری دانشگاه‌ها در شهر و منطقۀ خود باید در اولویت قرار گیرد.

رحیمی در ادامه سفر خود به استان خراسان رضوی از دانشگاه‌های فردوسی مشهد، صنعتی قوچان و تربت حیدریه بازدید کرد.

وی، در نشست با رؤسا و معاونان دانشکده‌های دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه این دانشگاه، دانشگاهی هوشمند و پیشرو در زمینه فعالیت‌های پژوهشی است، گفت: دانشگاه فردوسی مشهد موقعیت بالایی در بین دانشگاه‌های کشور از منظر پژوهشی دارد و مسیرهای درستی را در پیش گرفته و بسیاری از برنامه‌هایی که پیش از این در اولویت قرار داشته را به اتمام رسانده است.

وی به اهمیت چاپ مقاله در مجلات بین‌المللی اشاره کرد و یادآور شد: تا زمانی که داده‌های اساتید و پژوهشگران در یک بستر بین‌المللی در معرض نقد و آزمون قرار نگیرد، مرجعیت علمی آن مشخص نخواهد شد.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از اهتمام دانشگاه فردوسی مشهد در ایجاد و تقویت دوره‌های پسادکتری قدردانی کرد و یادآور شد: آئین نامه پسادکتری در ماه‌های آینده به عنوان یک آئین نامه کلی به تصویب خواهد رسید که سایر دانشگاه‌های ایران نیز براساس این دستورالعمل اقدام کنند.

وی به ابتکار دانشگاه فردوسی مشهد در استمرار تحقیقات دانش آموختگان دکتری اشاره کرد و ادامه داد: این اقدام دانشگاه فردوسی مشهد می‌تواند به عنوان الگو برای سایر دانشگاه‌ها معرفی شود تا دانشجویان دکتری پس از اتمام دوره بتوانند از امکانات و ظرفیت‌های دانشگاه برای ارتقای پروژه‌های تحقیقاتی خود بهره ببرند.

رحیمی اضافه کرد: ظرفیت پذیرش دانشجویان دکتری باید محدود شود و در مقابل باید اقداماتی انجام دهیم که دانش آموختگان دکتری در جامعه رها نشوند و ظرفیت جذب آنها در صنعت و دانشگاه فراهم شود.

وی با اشاره به برتری دانشگاه فردوسی مشهد در بین دانشگاه‌های شرق کشور اظهار کرد: اثرگذاری دانشگاه‌ها در شهر و منطقۀ خود باید در اولویت دانشگاه‌ها قرار گیرد و رسالت دانشگاه فردوسی این است که تجربیات خود را در اختیار دانشگاه‌های منطقه قرار دهد تا به تدریج فاصله کیفی و بازده علمی دانشگاه‌های استان نیز ارتقا یابد.

دکتر بهرامی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد نیز با معرفی طرح های کلان پژوهشی دانشگاه در سال‌های اخیر عنوان کرد: معاونت پژوهش و فناوری براساس اکوسیستمی فعالیت می‌کند که ارزش‌های آن براساس رهبری در جهان، تاب آوری و رفاه عمومی و اجتماعی تعریف شده است.

وی ادامه داد: برای رسیدن به این ارزش‌ها، دانشگاه فردوسی مشهد سه فعالیت عمده یعنی پژوهش، نوآوری و تجاری سازی را در اولویت خود قرار داده است که نتیجه آن دسترسی به رضایتمندی برای جامعه دانشگاهیان خواهد بود.

دکتر رحیمی و هیئت همراه همچنین از پژوهشکده هوا و خورشید، آزمایشگاه رباتیک و مرکز فناوری‌های پیشرفته که نمایشگاهی از طرح‌های برون دانشگاهی و شرکت‌های مرکز رشد در آن دایر بود، بازدید کردند.

تقویت «استاد محوری» 

رحیمی همچنین در بازدید از دانشگاه صنعتی قوچان در نشست با رئیس و اعضای هیئت رئیسه و تعدادی از مدیران و اساتید هیئت علمی این دانشگاه مشارکت در تولید علم و تقویت آن در سطح داخلی و حتی بین‌المللی را بسیار مهم دانست.

وی با بیان اینکه احتمالاً یکی از مشکلات شهر قوچان اشتغال است، تصریح کرد: بر همین اساس باید دانشگاه بسترسازی به‌منظور شکل‌گیری واحدهای فناور را انجام دهد، زیرا همین واحدها و مراکز رشد می‌توانند در اشتغال‌زایی نقش ایفا کنند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تأکید کرد: زمینه مثبت دیگر دانشگاه قوچان وجود صنایع زیاد میان قوچان و مشهد است؛ در نتیجه دانشگاه می‌تواند ارتباط قوی و مستمر با این صنایع برقرار کند و در راستای رفع نیازهای آن‌ها به‌موازات دیگر دانشگاه‌های خراسان رضوی قدم بردارد.

وی در ادامه بیان کرد: این دانشگاه از نظر علمی با توجه به تعداد اعضای هیئت علمی بسیار خوب درخشیده، یعنی اساتید اینجا توانستند مقالات خوبی را باکیفیت بالا در مجلات معتبر بین‌المللی چاپ کنند، اما تجهیزات متناسب با نیازهای رشته‌های فنی تأمین نشده است که این بخش را باید وزارت علوم تأمین کند.

رحیمی با بیان این که دانشگاه‌های متعددی دارای واحد تحقیق و توسعه هستند که هم برای دانشگاه و هم برای صنعت خوب است، گفت: دانشجویان می‌توانند دوره کارورزی را در همان واحد تحقیق و توسعه بگذرانند و از طرفی صنعت نیز هزینه زیادی برای ایجاد واحد تحقیق و توسعه نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه تقویت «استاد محوری» یکی از برنامه‌های در دستور کار وزارت علوم است، بیان کرد: یکی از ضعف‌ها در سطح‌بندی، درجه‌بندی‌ها بود که امروز تقویت پسادکتری، توجه به دستیارپژوهی و دوره‌های کوتاه‌مدت تحقیقاتی دانشجویان دکتری در دستور قرار گرفته است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ادامه داد: عمده مراکز رشد دانشگاه‌ها به کمک پارک جامع استان پدید آمده‌اند و شهرها در توسعه و تأسیس آن اهتمام زیادی داشته‌اند که لزوماً مالی نبوده است و با توجه به اینکه مسیر قوچان به مشهد صنعتی و پر پتانسیل است از مدیران شهر خواهش می‌کنم اهتمام جدی داشته باشند و ریاست دانشگاه جلسه‌ای جدی با مدیران شهری برگزار کند زیرا در قضاوت ما در وزارت علوم، برای آینده بسیار مؤثر است.

وی تصریح کرد: دانشگاه‌های دولتی باید نقش مهمی در توسعه علمی و مشارکت خوبی در مقیاس بین‌المللی داشته باشند. علاوه بر این در سطح منطقه در زمینه توسعه فناوری هم مشارکت داشته باشند و دانشگاهی که از این ویژگی‌ها برخوردار شد، باید چنین نقش‌پذیری‌هایی داشته باشد.

دکتر بهشتی رئیس دانشگاه قوچان نیز در این نشست به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و دستاوردهای این دانشگاه پرداخت و گفت: دانشگاه صنعتی قوچان از دانشگاه‌های نوپا در وزارت علوم است که از سال ۱۳۸۵ شروع به کار کرده است و در سال ۱۳۹۲ با تأیید نهایی به عنوان دانشگاه مهندسی فناوری‌های نوین قوچان به صورت مستقل کارش شروع شد و در ادامه تصمیم بر این شد تا به دانشگاه صنعتی قوچان تغییر نام پیدا کند.

وی ادامه داد: در بخش پژوهشی همکاران ما در سال‌های گذشته فعالیت‌های مطلوبی داشته‌اند به طوری که تعداد تولیدات علمی به صورت سرانه از تعداد ۱۱ مقاله در سال ۲۰۱۳ به بیش از ۱۱۵ مقاله رسیده که حدود ۱۰ برابر در این شاخص رشد داشته‌ایم.

رئیس دانشگاه قوچان در ادامه با اشاره به اینکه در سال ۲۰۲۰ تعداد ۲ هزار و ۲۰۱ ارجاع به مقالات اساتید این دانشگاه شده است، افزود: شاخص H ما نیز در حال حاضر ۳۷ استکه قبلاً ۱۶ بوده است و در این قسمت نیز دو برابر رشد داشته‌ایم.

بهشتی در ادامه خاطرنشان کرد: در بخش درآمدها در دانشگاه‌های سطح کشور، خیلی شرایط خوبی نداریم اما در دانشگاه ما همکاران دراین بخش نیز ورود داشته‌اند و خوشبختانه پیشرفت ۵ برابری داشته‌ایم.

رئیس دانشگاه قوچان در ادامه به مقالات پراستناد و داغ این دانشگاه نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تعداد ۱۹ مقاله پراستناد و ۵ مقاله داغ داریم که از این جهت بعد از دانشگاه فردوسی مشهد در رتبه دوم استان قرار داریم.

وی در ادامه گفت: تعداد ۱۶۸ مقاله Q1 داریم که این تعداد مقاله در استان رقم بسیار خوبی است و مقالات JCR 115 استکه با توجه به تعداد اعضای فعال هیئت علمی این دانشگاه، تقریباً شاخص بالاتر از ۲ داریم.

بهشتی با بیان اینکه چشم اندازمان این است که دانشگاه صنعتی قوچان به برترین دانشگاه صنعتی شرق کشور تبدیل شود، افزود: بخش آزمایشگاه‌های دانشگاه به کمک خیرین ۴ برابر افزایش داشته است و سرانه آموزشی نیز ۲.۵ برابر شده است.

در ادامه معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دستاوردهای پژوهشی دانشگاه صنعتی قوچان، امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی و همچنین محوطه دانشگاه بازدید به عمل آورد.

حرکت به سمت افزایش قدرت علمی

رحیمی در ادامه سفر خود به استان خراسان رضوی ضمن بازدید از دانشگاه تربت حیدریه در نشست با اعضای هیئت رئیسه، مدیران و اعضای هیئت علمی این دانشگاه گفت: باید در راستای گسترش حوزه‌های فناوری و پژوهشی در دانشگاه‌ها اهتمام نمود.

وی افزود: طرح آمایش و ساماندهی دانشگاه‌ها در وزارت علوم مطرح و اصل طرح تصویب شده است.

رحیمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر از دانشگاه‌ها انتظار کیفیت در تولید علم در سطوح بین الملل را داریم و وزارت علوم در جهتی پیش می‌رود که قدرت علمی خود را افزایش دهد.

دکتر فتحی رئیس دانشگاه تربت حیدریه نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی درخصوص فعالیت‌های این دانشگاه و همچنین پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شهرستان تربت حیدریه در زمینه‌های کشاورزی، صنعت و معدن و تولیدات زعفران و پسته و ابریشم ارائه کرد.

رحیمی همچنین از پژوهشکده زعفران، سالن‌ها، آزمایشگاه‌ها و فضاهای فیزیکی و نمایشگاه پژوهشی و صنعتی محققان دانشگاه تربت حیدریه بازدید به عمل آورد.

وی در بازدید از پژوهشکده زعفران دانشگاه تربت حیدریه با بیان اینکه برای کیفی‌سازی در صنعت زعفران احتیاج به یک مؤسسه پژوهشی است که هم متشکل از تجهیزات مناسب و هم محققان دانشگاهی و کارشناسان پژوهشی است، اظهار کرد: وقتی این سه ویژگی با هم جمع شوند و مدیریت خوبی داشته باشد عملاً بهترین عامل برای کیفی سازی فعالیت‌ها در حوزه‌های مختلف تولید، فرآوری و فروش زعفران است که الحمدالله در پژوهشکده زعفران تربت حیدریه فراهم شده است. بسیار ارزشمند است که جوانان دانشگاهی ایده‌های خود را تبدیل به یک موضوع کسب و کار کنند و موضوع کسب و کار را تبدیل به شرکت کنند.

وی افزود: در تربت حیدریه سیاست توسعه واحدهای فناور و واحدهای نوآور و مراکز رشد علمی و فناوری مطرح است که آمادگی داریم به نوعی با مشارکت پارک جامع استان و دانشگاه تربت حیدریه و کمک مسئولان و مدیریت شهری پردیس علم و فناوری به‌وجود آید.

دکتر فتحی رئیس دانشگاه تربت حیدریه نیز در حاشیه این بازدید درخصوص بهینه‌سازی و کیفی‌سازی متناسب با جدیدترین آمیزه‌های علمی گفت: هدف پژوهشکده ملی زعفران تربت حیدریه تنها بحث پژوهشی نبوده و جز معدودترین پژوهشکده‌ها در کل کشور است که علاوه بر فعالیت‌های پژوهشی و رسالت اصلی که پژوهش است در حوزه فعالیت‌های خدماتی، آموزشی و ترویجی به پایگاهی تبدیل شده است که مورد وثوق کشاورزان قرارگرفته و با مراجعه به این مرکز کلیه کارهای آزمایشگاهی نمونه‌هایشان را انجام می‌دهند.

بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، وی افزود: پژوهشکده زعفران در حوزه خدمات آزمایشگاهی، آموزشی، ترویجی و فرهنگی و اجتماعی در دوسال گذشته نقش‌آفرینی کرده و امیدواریم که در افق آینده این فعالیت‌ها با قوت و قدرت ادامه پیدا کند و ماحصل همه این فعالیت‌ها ارتقای کمی و کیفی صنعت زعفران در شهرستان تربت حیدریه باشد.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

صفحه تکتونیکی گمشده در آمریکای شمالی پیدا شد!

صفحه تکتونیکی گمشده در آمریکای شمالی پیدا شد!
2020-10-24T11:17:41+03:30
متخصصان ژئوفیزیک ثابت کردند که صفحه تکتونیکی گمشده ملقب به "رستاخیز" واقعاً در آمریکای شمالی وجود داشته است.

راهکارهای کنترل سندرم تخمدان پلی‌کیستیک/ دو علامت تشخیص بیماری

راهکارهای کنترل سندرم تخمدان پلی‌کیستیک/ دو علامت تشخیص بیماری
2020-10-24T11:14:21+03:30
یک جراح و متخصص زنان و زایمان، از کاهش وزن و تغذیه سالم به عنوان راهکار اصلی کنترل علائم سندرم تخمدان پلی‌کیستیک نام برد.

یک اپلیکیشن سکته مغزی را ردیابی می کند

یک اپلیکیشن سکته مغزی را ردیابی می کند
2020-10-24T11:14:20+03:30
محققان اپلیکیشنی توسعه داده اند که با کمک هوش مصنوعی نشانه های سکته را در بیمار ردیابی و در چند دقیقه نتایج را نشان می دهد.

امکان افزایش مقاومت به سایش و خوردگی ابزارآلات

امکان افزایش مقاومت به سایش و خوردگی ابزارآلات
2020-10-24T11:04:19+03:30
یکی از شرکت‌های دانش بنیان، دستگاه لایه نشانی شیمیایی بخار به‌کمک پلاسما را به بازار عرضه کرده که با استفاده از آن می‌توان نانوپوشش‌هایی از جنس تیتانیم (TiN)...

مهلت ثبت نام در فراخوان جذب اعضای هیات علمی علوم پزشکی اعلام شد

مهلت ثبت نام در فراخوان جذب اعضای هیات علمی علوم پزشکی اعلام شد
2020-10-24T11:01:01+03:30
متقاضیان شرکت در هفدهمین فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی تا آخر آبان ماه فرصت دارند در این فراخوان شرکت کنند.

ثبت نام پذیرفته شدگان رشته های علوم پزشکی آزاد آغاز شد

ثبت نام پذیرفته شدگان رشته های علوم پزشکی آزاد آغاز شد
2020-10-24T11:01:01+03:30
ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از امروز شنبه (۳ آبان) آغاز شد.

عملیات نمونه برداری ناسا از سیارک موفقیت آمیز نبود

عملیات نمونه برداری ناسا از سیارک موفقیت آمیز نبود
2020-10-24T10:47:41+03:30
فضاپیمای ناسا بیش از میزان پیش بینی شده از سیارک بن نو نمونه جمع آوری کرده و به همین دلیل ذرات آن در فضا در حال انتشار است.

جایگاه فضای مجازی در بیانیه گام دوم کجاست/ ما در شرایط استعمار مجازی به سر می‌بریم

جایگاه فضای مجازی در بیانیه گام دوم کجاست/ ما در شرایط استعمار مجازی به سر می‌بریم
2020-10-24T10:47:40+03:30
رئیس مرکز مطالعات فضای مجازی در تشریح جایگاه فضای مجازی در بیانیه گام دوم گفت: جامعه ایرانی در عرصه فضای مجازی در مرحله پیشاانقلاب به سر می‌برد و باید انقلاب...

ایجاد فضای تولید علم و کار پژوهشی قرآنی در دانشگاه‌های علوم پزشکی

ایجاد فضای تولید علم و کار پژوهشی قرآنی در دانشگاه‌های علوم پزشکی
2020-10-24T10:47:40+03:30
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به برنامه‌های این مرکز و تاکید بر ارتقاء سطح دانش دینی در سطح دانشگاهیان علوم پزشکی از ایجاد فضای تولید علم و کا...

مشکلات ثبت نام خانواده ایثارگران و شهدا در سامانه جذب بررسی شد

مشکلات ثبت نام خانواده ایثارگران و شهدا در سامانه جذب بررسی شد
2020-10-24T10:47:39+03:30
هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی شورای عالی انقلاب فرهنگی، مشکلات ثبت نام خانواده‌های ایثارگران و شهدا در سامانه مرکز جذب وزارت علوم و بهداشت را بررسی کرد.

سیستمی که می تواند زلزله را پیش بینی کند

سیستمی که می تواند زلزله را پیش بینی کند
2020-10-24T10:37:38+03:30
سیستم هوش مصنوعی تشخیص زلزله دانشگاه "استنفورد" که تحت رهبری "مصطفی موسوی" دانشمند ایرانی این دانشگاه توسعه یافته، با تشخیص فعالیت های لر...

افزایش ۲۰۰۰ تخت ICU به ظرفیت بیمارستانی کشور تا پایان سال

افزایش ۲۰۰۰ تخت ICU به ظرفیت بیمارستانی کشور تا پایان سال
2020-10-24T10:34:21+03:30
معاون درمان وزارت بهداشت، از افزایش دو هزار تخت مراقبت های ویژه به ظرفیت تخت های قبلی در بیمارستان های کشور خبر داد.

پانزدهمین همایش ملّی علوم و مهندسی آبخیزداری ایران برگزار می‌شود

پانزدهمین همایش ملّی علوم و مهندسی آبخیزداری ایران برگزار می‌شود
2020-10-24T10:24:18+03:30
پانزدهمین همایش ملّی علوم و مهندسی آبخیزداری ایران در روزهای ششم و هفتم آبان ماه سال جاری با همکاری انجمن آبخیزداری ایران و به‌صورت نیمه حضوری در دانشگاه علو...

اعمال محدودیت‌های شدید کرونایی در ۴۳ شهرستان

اعمال محدودیت‌های شدید کرونایی در ۴۳ شهرستان
2020-10-24T10:21:00+03:30
سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: در ۴۳ شهرستان بحرانی کشور که بیشترین میزان ابتلاء به کرونا را دارند، از روز دوشنبه به مدت یک هفته محدودیت‌های شدید اعمال می شود.

تاب آوری زیرساخت های ارتباطی بحث و بررسی می شود

تاب آوری زیرساخت های ارتباطی بحث و بررسی می شود
2020-10-24T10:07:42+03:30
وضعیت تاب آوری زیرساخت های ارتباطی در نشست هم افزایی فعالان فضای مجازی پاک به بحث و بررسی گذاشته می شود.

هواوی سرویس های رقیب گوگل را ارائه کرد/ از پتال سرچ تا پتال مپس

هواوی سرویس های رقیب گوگل را ارائه کرد/ از پتال سرچ تا پتال مپس
2020-10-24T10:07:42+03:30
هواوی سرویس های جایگزین گوگل از جمله موتور جستجو، نقشه و اسناد را در یک مراسم رونمایی کرد.

تزریق اعتبار ۲۲ میلیون یورویی برای تجهیز آزمایشگاهها/ دانشگاه های کم برخوردار سهم بیشتری می گیرند

تزریق اعتبار ۲۲ میلیون یورویی برای تجهیز آزمایشگاهها/ دانشگاه های کم برخوردار سهم بیشتری می گیرند
2020-10-24T09:54:22+03:30
مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی وزارت علوم از تزریق اعتبار ۲۲ میلیون یورویی برای تجهیز آزمایشگاه های دانشگاه ها خبر داد.

تعیین تکلیف ۵۴ پرونده بورسیه بلاتکیلف در فراخوان امسال جذب

تعیین تکلیف ۵۴ پرونده بورسیه بلاتکیلف در فراخوان امسال جذب
2020-10-24T09:44:18+03:30
پرونده ۵۴ بورسیه بلاتکیلف در فراخوان جذب امسال اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزشی عالی تعیین تکلیف خواهد شذ.

کووید ۱۹ یک چالش جدی برای سلامت است/ باورهای غلط درمانی

کووید ۱۹ یک چالش جدی برای سلامت است/ باورهای غلط درمانی
2020-10-24T09:41:16+03:30
نایب رئیس کمیته ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر کشور، کووید ۱۹ را چالش جدی سلامت خواند که حدود ۳۰ هزار نفر را در ایران به کام مرگ کشانده است.

تزریق اعتبار ۲۲ میلیون یورویی برای تجهیز آزمایشگاههایی/ دانشگاه های کم برخوردار سهم بیشتری می گیرند

تزریق اعتبار ۲۲ میلیون یورویی برای تجهیز آزمایشگاههایی/ دانشگاه های کم برخوردار سهم بیشتری می گیرند
2020-10-24T09:41:15+03:30
مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی وزارت علوم از تزریق اعتبار ۲۲ میلیون یورویی برای تجهیز آزمایشگاه های دانشگاه ها خبر داد.

فراخوان دانش‌بنیان‌ها برای ساخت گجت‌های غیرتهاجمی با هدف اندازه‌گیری گلوکز

فراخوان دانش‌بنیان‌ها برای ساخت گجت‌های غیرتهاجمی با هدف اندازه‌گیری گلوکز
2020-10-24T09:31:00+03:30
فراخوانی برای حل نیاز تحقیقاتی در زمینه طراحی و ساخت گجت غیرتهاجمی اندازه‌گیری گلوکز با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی منتشر شد.  ...

تولید مکمل نانویی زردچوبه برای ارتقاء سیستم ایمنی بدن

تولید مکمل نانویی زردچوبه برای ارتقاء سیستم ایمنی بدن
2020-10-24T09:31:00+03:30
یکی از شرکت‌های فناوری دارویی با تولید مکمل دارویی حاوی عصاره زردچوبه، موفق به افزایش اثربخشی مواد موثر دارویی موجود در زردچوبه در بدن شده که مصرف این مکمل ع...

تشخیص سکته با کمک تلفن همراه

تشخیص سکته با کمک تلفن همراه
2020-10-24T09:30:59+03:30
پژوهشگران "دانشگاه پنسیلوانیا" در بررسی جدید خود، نوعی اپلیکیشن ابداع کرده‌اند که می‌تواند نشانه‌های سکته را در بیمار به سرعت تشخیص دهد تا بیمار زو...

سنوات ترم هفتم دانشجویان ارشد تمدید شد/ مهلت درخواست برگزاری دفاع تا ۲۴ آبان

سنوات ترم هفتم دانشجویان ارشد تمدید شد/ مهلت درخواست برگزاری دفاع تا ۲۴ آبان
2020-10-24T09:14:20+03:30
براساس اعلام دانشگاه شهید بهشتی سنوات ترم هفتم دانشجویان کارشناسی ارشد تمدید شد.

برگزاری رویداد جذب سرمایه ویژه طرح های فناوری و دانش بنیان

برگزاری رویداد جذب سرمایه ویژه طرح های فناوری و دانش بنیان
2020-10-24T09:01:00+03:30
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری رویداد جذب سرمایه ویژه طرح‌های واحدهای فناور و دانش بنیان مستقر در پارک‌های علم و...

مرخصی های استعلاجی کادر درمان/باید رفتارمان را تغییر دهیم

مرخصی های استعلاجی کادر درمان/باید رفتارمان را تغییر دهیم
2020-10-24T08:47:44+03:30
معاون کل وزارت بهداشت، با اشاره به روند رو افزایش موارد ابتلا و مرگ و میرهای کرونایی در کشور، نسبت به فرسودگی کادر درمان و خروج روزانه تعدادی از نیروها از مس...

فیس بوک در یک قدمی شکایت دادستان های ایالتی آمریکا

فیس بوک در یک قدمی شکایت  دادستان های ایالتی آمریکا
2020-10-24T08:47:43+03:30
طبق گزارشی جدید، ماه آینده میلادی فیس بوک به جرم نقض قوانین آنتی تراست با شکایتی از سوی دادستان های ایالتی آمریکا روبرو خواهد شد.

کیت‌های تشخیص سریع کرونا تا ماه آینده تولید می‌شوند/ کاربرد در مراکز عمومی

کیت‌های تشخیص سریع کرونا تا ماه آینده تولید می‌شوند/ کاربرد در مراکز عمومی
2020-10-24T08:47:43+03:30
مدیر کسب و کار یک شرکت دانش‌بنیان از تولید کیت‌های تشخیص سریع در این شرکت خبر داد و گفت: این کیت‌ها تا ماه دیگر در خط تولید قرار می‌گیرند.

تقویم جدید آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام شد

تقویم جدید آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام شد
2020-10-24T08:47:42+03:30
تقویم جدید آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران برای سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ اعلام شد.

نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد این هفته اعلام می‌شود

نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد این هفته اعلام می‌شود
2020-10-24T08:47:42+03:30
نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ تا دوشنبه ۵ آبان ماه اعلام می شود.