میرنیوز

نیازمند نگاه مساله‌محور فرهنگی تشکل‌های دانشجویی هستیم

نیازمند نگاه مساله‌محور فرهنگی تشکل‌های دانشجویی هستیم 2020-10-15T15:34:18+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست‌های جداگانه‌ای با مجموعه فرهنگ سازی سازمان بسیج دانشجویی کشور و شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان بر ایجاد همبستگی و وحدت بیشتر میان تمامی فعالان دانشجویی برای عبور هر چه بهتر از شرایط ناشی از شیوع کرونا در کشور تأکید کرد.

دکتر سیما سادات لاری در نشست با اعضای شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اظهار داشت: در چنین شرایطی وجود تشکل‌های دانشجویی بیشتر از پیش نیاز است تا امید لازم را در سطح دانشجویان و جامعه ایجاد کرده و منتقل کنند. در گذشته به قدری کانون‌های فعال دانشجویی در دانشگاه‌ها وجود داشت که حتی حضور دانشجویان به تنهایی در سطح دانشگاه‌ها نشاط و زندگی را در دانشگاه حفظ می‌کرد.

تلاش و حضور تشکل‌های دانشجویی در مسیر عبور از بحران کرونا در تاریخ ماندگار خواهد شد

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت افزود: اما اکنون شیوع بیماری کرونا، حضور دانشجویان را تحت الشعاع قرار داده است و فضای دانشگاه را از نشاط و شادی اولیه خود دور کرده که در چنین شرایطی تلاش و حضور هر تشکل دانشجویی در مسیر عبور از این بحران بزرگ در تاریخ ماندگار خواهد شد. اکنون رسالت شما سنگین‌تر است و با توجه به مشکلات پیچیده‌ای که وجود دارد، کار شما نیز سخت‌تر است.

لاری با تاکید بر اینکه باید نگاه دقیقی به بیماری کرونا داشته باشیم، خاطر نشان کرد: در این خصوص از دانشجویان علوم پزشکی به سبب حضوری که در مواجهه با بیماری داشتند تشکر می‌کنم و از دانشجویان وزارت علوم که در تولید ملزومات مبارزه با کرونا فعال بودند نیز کمال تشکر را دارم. در حال حاضر همه با بیماری در حال مبارزه هستیم با این تفاوت که اگر چه مانند همه کشورهای جهان مدیریت این بیماری را بر عهده داریم، در تحریم ظالمانه شدیدی نیز قرار گرفته‌ایم؛ اگر چه به لطف خدا و با تلاش و مجاهدت همه مردم این مشکلات را کمتر حس می‌کنیم.

همبستگی و در کنار هم بودن می‌تواند مشکلات را از میان ببرد

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید بر این‌که مشکلات اقتصادی در این میان نیز وجود دارد و بسیاری در این مسیر متحمل ضررهای بزرگی شدند که توان ارائه کمک‌های ویژه به این عزیزان وجود ندارد، اظهار داشت: در این شرایط همبستگی و در کنار هم بودن می‌تواند به ما کمک کند تا از این فضا خارج شویم و خدارا شکر این همبستگی همیشه و در زمان خود وجود داشته و دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: شرایط کنونی کشور شرایط جنگی است و هشت ماه است از بروز بیماری کرونا می‌گذرد که این مدت طولانی و نامشخص بودن سرانجام بیماری مردم را نگران‌تر می‌کند، در این میان عزیزان ما در جبهه مبارزه با بیماری با رشادت و دلاوری خاصی در حال مبارزه هستند و با وجود خستگی از مراقبت از بیماران دست نکشیده‌اند. ما امیدواریم همه دستگاه‌ها در این مسیر با همه امکانات به وزارت بهداشت کمک کنند که به لطف الهی بسیاری از دستگاه‌ها و نهادهای کشور این حضور را کم و بیش داشته‌اند.

وی مراقبت بیشتر مردم را موجب کاهش شیوع بیماری دانست و گفت: در صورتی که شیوع بیماری در کشور کاهش پیدا کند، مراقبت‌های درمانی با کیفیت بیشتری انجام خواهد شد، امیدواریم مردم مراقبت کنند تا افزایش چندبرابری ابتلای این روزهای مردم در سطج کشور بار دیگر با کاهش همراه شود و این کاهش در طولانی مدت سیر نزولی به خود بگیرد.

کرونا سبک زندگی انسان‌ها را تغییر داد

لاری به فرصت‌های ایجاد شده در سایه شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: کرونا با همه آن‌چه که از درد و رنج و بیماری و فقدان عزیزان داشت و دارد اما برخی رفتارهای نادرست را از میان مردم جامعه دور کرد و این توانایی را به برخی افراد داد تا برخی رسوم اشتباه را به واسطه رعایت دستورالعمل‌های کرونا کنار بگذارند. ما باید در این مدت به مردم الگو بدهیم تا یاد بگیریم در چنین شرایطی چگونه می‌توان دیدار و ارتباط حضوری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را حفظ کرد.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان دارای ۸۰ دفتر و ۱۸ دفتر متعلق به علوم پزشکی است

در ادامه توحید تقی زاده دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در این جلسه با بیان تقدیر و تشکر از خانم دکتر لاری و کلیه تیم بهداشت و درمان کشور گفت: این روحیه و توان و مدیریت بحران در چنین شرایطی در کنار فعالیت‌های فرهنگی ستودنی است. خداقوتی از صمیم قلب به عزیزانی داریم که با وجود این‌که با خطر ابتلای خود به بیماری کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند اما از بالین بیماران کرونایی دور نمی‌شوند.

وی ادامه داد: انتخابات کنگره اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در تاریخ ۱۳ شهریورماه ۹۹ به صورت مجازی و بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد، به این نحو که سامانه‌ای طراحی و کدهایی اعلام شد تا در امنیت بالا این انتخابات برگزار شود که در نهایت ۹ عضو این شورا مشخص شدند که سه تن از آنها از دانشگاه‌های علوم پزشکی تابعه وزارت بهداشت هستند.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تصریح کرد: اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان دارای ۸۰ دفتر در سطح کشور است که ۱۸ عدد از این تعداد متعلق به علوم پزشکی است. این دفاتر در ابتدای شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های خود را در حوزه مبارزه با کرونا از جمله تولید لوازم بهداشتی مورد نیاز در مبارزه با کرونا از قبیل ماسک و محلول ضدعفونی متمر کز کردند.

در این نشست دکتر حسن زائری مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت نیز ضمن خوش‌آمد گویی به اعضای اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان این‌که در حوزه فعالیت تشکل‌های دانشجویی در معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به هیچ عنوان نگاه سیاسی وجود ندارد، گفت: معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در این حوزه بر انجام فعالیت دانشجویان و زمین نماندن این فعالیت‌ها تاکید دارد.

بسیج دانشجویی به سمت مساله محور شدن حرکت کرده است

در ادامه، نشست معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با مجموعه فرهنگ‌سازی سازمان بسیج دانشجویی کشور برگزار شد؛ در ابتدا محسن جهانی معاون فرهنگ‌سازی سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: رویکرد بسیج دانشجویی به مدت دو سال است که به سمت مساله محوری رفته، به این معنا که تمام پتانسیل و انرژی خود را در دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف در خصوص مسائلی که رشته‌ها مبتلابه آن هستند، متمرکز کرده است.

وی با بیان این‌که در این میان شناخت مسأله، پیدا کردن راه حل‌ها، مطالبه‌گری در راستای حل مسأله و در نهایت اقدام میدانی چهار رکن و محور اصلی در مساله‌یابی به شمار می‌رود، تصریح کرد: تشکیل هسته‌های مساله محور فرهنگی، سامانه‌ای تحت عنوان "کندو" دارد که هسته‌ها در این قالب شناسایی می‌شوند و به آن‌ها هویت داده و از آن‌ها حمایت می‌شود که نمونه کار آن در یک مورد چالش کرونا است.

جهانی در تعریف مقوله فرهنگ، افزود: اصطلاح، مقوله یا مفهوم فرهنگ دارای معانی بسیار و ابعاد و استعمالات گوناگون وسیع و پیچیده است. از دلایل پیچیدگی فرهنگ می‌توان بیان داشت که فرهنگ از یک مقوله متجانس نیست بلکه متشکل از عناصر و بسیار متکثر است، با این وجود که انسجام خود را حفظ کرده و یک کل تجزیه ناپذیر و پویا را تشکیل داده است، این واژه در گذر زمان وارد علوم مختلف شده و از دیدگاه افراد با تخصص‌های متفاوت و رویکردهایی (اعم از مادی و معنوی) با تعاریف و مفاهیمی متعدد بیان شده است.
 
وی اضافه کرد: فرهنگ عاملی است که به زندگی انسان معنا و جهت می‌دهد، در حقیقت اساس و ریشه فرهنگ، عبارت است از عقیده، برداشت و تلقی هر انسانی از واقعیات و حقایق عالم و نیز خلقیات فردی و خلقیات اجتماعی و ملی است، امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) در این زمینه می‌فرمایند: «مراد ما از فرهنگ همان ذهنیت‌ها است. هرجا که من تعبیر فرهنگ را به کار می‌برم، مرادم آن معنای عام فرهنگ است».

هدف فعالیت‌های فرهنگی تغییر، تقویت و یا توسعه در ساختار ارزش‌ها است

وی افزود: فعالیت‌های فرهنگی، فعالیت‌هایی هستند که هدف آنها تغییر، تقویت و یا توسعه در ساختار ارزش‌ها، بینش‌ها، رفتارها و دانش‌های جامعه و مردم و در نتیجه روابط اجتماعی جامعه باشد. اگر مردم متحول شدند، دنیا متحول خواهد شد. اگر مردم از تحول عمیق برخوردار شدند، این حرکت تا ابد ادامه پیدا خواهد کرد. اگر اخلاق مردم، اخلاق اسلامی و قرآنی شد، تمام وعده های قرآن درباره این ملت تحقق پیدا خواهد کرد. ان شاالله این راه با مردم مؤمن ادامه پیدا کند و حرکت تا اهداف نهایی و غایی پیش برود چرا که نتیجه اش ناکامی دشمن و جلب برکات الهی است.

پیمایش سرمایه فرهنگی به سبک زندگی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی پرداخته است

در ادامه این نشست دکتر سیما سادات لاری با ابراز خرسندی از ارایه گزارشی علمی و دقیق در خصوص موضوعات مختلف فرهنگی حول محور مسائل دانشجویان، بیان داشت: من حس می‌کنم تحولی در بسیج دانشجویی رخ داده است و ایمان دارم نسل جدید آینده این کشور را بسیار مستحکم و با افتخار خواهند ساخت. من امروز ارایه گزارشی علمی،اصولی، مساله محور و آکادمیک را دیدم که بر این نکته تاکید داشت که برای تاثیر گذاری بر روی مردم باید با فکرشان درگیر شوید.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اخلاص در عمل را راز موفقیت در مسیر پیشبرد اهداف عالیه اسلام دانست و افزود: ما در مسیر ترویج اسلام تا هر کجا که صادقانه وارد عمل شدیم موفق بودیم و هر کجا غل‌وغشی وارد کار شده، کاری از پیش نرفته است.

سخنگوی وزارت بهداشت به تحقیقات انجام شده در حوزه فرهنگ در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی اشاره کرد و افزود: پیمایش سرمایه فرهنگی دانشجویان از جمله تحقیقات بسیار خوبی بوده است که با حجم نمونه بسیار بالایی در حدود ۲۰ هزار نفر انجام شده است و کاملا به سبک زندگی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی پرداخته است، اما در ادامه باید برای این مسیر بسته‌های سیاستی تعیین کرد تا با هم افزایی به راه‌های خوبی برسیم.

وی اظهار داشت: من خوشحالم موضوعات مختلف فرهنگی از جمله موضوعات مهمی چون ازدواج در قالب بسیج دانشجویی در حال برسی و در اولویت است.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

گام نوین محققان آمریکایی در درمان نابینایی

گام نوین محققان آمریکایی در درمان نابینایی
2020-10-23T11:37:38+03:30
دانشمندان آمریکایی اخیرا از ژن درمانی برای بازیابی بینایی در موش‌های نابینا استفاده کرده و قصد دارند اواخر سال جاری آزمایشات بالینی این روش را بر روی انسان آ...

اختصاص "دوشنبه‌های استارتاپی" به طرح‌های پارک‌های علم و فناوری

اختصاص "دوشنبه‌های استارتاپی" به طرح‌های پارک‌های علم و فناوری
2020-10-23T11:10:58+03:30
صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای حمایت از طرح‌های قابل سرمایه گذاری، اقدام به برگزاری رویداد دوشنبه‌های استارتاپی خود با هدف جذب سرمایه به استارتاپ‌ها و فناو...

همکاری بین المللی دانشگاه علمی کاربردی با دانشگاه های افغانستان

همکاری بین المللی دانشگاه علمی کاربردی با دانشگاه های افغانستان
2020-10-23T11:07:40+03:30
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاه پیمان افغانستان را الگوی خوبی برای برگزاری دوره های مشترک مهارتی با دانشگاه های این کشور عنوان کرد.

آزمون مرحله دوم المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی ۱۵ آبان برگزار می شود

آزمون مرحله دوم المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی ۱۵ آبان برگزار می شود
2020-10-23T11:07:40+03:30
آزمون مرحله دوم انفرادی دوازدهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی در مناطق دهگانه آمایشی سراسر کشور ۱۵ آبان ماه ۹۹ برگزار می شود.

ماسکی که با ایجاد گرما "ویروس کرونا" را غیرفعال می‌کند

ماسکی که با ایجاد گرما "ویروس کرونا" را غیرفعال می‌کند
2020-10-23T10:57:40+03:30
محققان موسسه "ام.آی.تی" در مطالعه اخیرشان از ایده طراحی ماسکی منحصر به فرد خبر داده‌اند که قابل استفاده مجدد است و در فیلتر کردن و غیرفعال کردن ویر...

چین پیشتاز توسعه شبکه ۵G در جهان شد

چین پیشتاز توسعه شبکه ۵G در جهان شد
2020-10-23T10:54:21+03:30
چین ۶۹۰ هزار ایستگاه ۵G احداث کرده و در حوزه توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت همراه در سراسر جهان پیشتاز شده است.

مدیران ارشد فیس بوک و توئیتر به مجلس آمریکا احضار می شوند

مدیران ارشد فیس بوک و توئیتر به مجلس آمریکا احضار می شوند
2020-10-23T10:54:20+03:30
کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا رای داده در صورتیکه مدیران ارشد فیس بوک و توئیتر داوطلبانه در مجلس سنا شهادت ندهند، برای آنها احضاریه صادر شود.

پسته‌کاری در استانی که بیش از ۸ هزار کیلومترمربع آن دستخوش فرونشست خطرناک است !

پسته‌کاری در استانی که بیش از ۸ هزار کیلومترمربع آن دستخوش فرونشست خطرناک است !
2020-10-23T10:04:19+03:30
فرونشست در دشت‌های نجف آباد، مهیار شمالی، مهیارجنوبی، کاشان، گلپایگان، برخوار، اصفهان، اردستان، نطنز و فلاورجان به‌صورت خطرناکی مشاهده شده و آنچه که مشخص است...

"رمدسیویر" شرکت گیلیاد تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را دریافت کرد

"رمدسیویر" شرکت گیلیاد تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را دریافت کرد
2020-10-23T10:04:19+03:30
سازمان غذا و داروی آمریکا داروی رمدسیویر شرکت داروسازی و بیوتکنولوژی آمریکایی گیلیاد (Gilead Sciences‎) را تایید کرد.

آزمایش بالینی دو واکسن کرونا از سرگرفته می شود

آزمایش بالینی دو واکسن کرونا از سرگرفته می شود
2020-10-23T10:01:02+03:30
آزمایش بالینی دو واکسن کووید ۱۹ بالقوه «آکسفورد» و «جانسون و جانسون» در آمریکا در هفته آینده دوباره از سرگرفته می شود.

زمانبندی کلاس‌های دانشجویان جدید تغییر کرد/ آغاز کلاس‌ از ۱۴ آبان

زمانبندی کلاس‌های دانشجویان جدید تغییر کرد/ آغاز کلاس‌ از ۱۴ آبان
2020-10-23T10:01:01+03:30
براساس اعلام معاونت آموزشی دانشگاه علم و صنعت زمان بندی کلاس های دانشجویان جدید الورود تغییر کرد.

درخواست ۳۰ میلیون تست سریع/اوضاع نانوایی ها خوب نیست

درخواست ۳۰ میلیون تست سریع/اوضاع نانوایی ها خوب نیست
2020-10-23T09:47:41+03:30
معاون بهداشت وزارت بهداشت، با اعلام اینکه در حال حاضر روزانه ۴۰ هزار تست کرونا در کشور انجام می‌شود، گفت: درخواست ۳۰ میلیون تست سریع داریم که ۲۵ دقیقه ای جوا...

نسخه انگلیسی «سالنامه مهاجرتی ایران» منتشر شد/ ایران در جمع کشورهای مهاجرفرست قرار ندارد

نسخه انگلیسی «سالنامه مهاجرتی ایران» منتشر شد/ ایران در جمع کشورهای مهاجرفرست قرار ندارد
2020-10-23T09:47:40+03:30
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نسخه انگلیسی سالنامه مهاجرتی ایران را به چاپ رساند.

خرید در چت واتس اپ ممکن می شود

خرید در چت واتس اپ ممکن می شود
2020-10-23T09:47:40+03:30
فیس بوک در بیانیه ای اعلام کرد امکان خرید کالا در چت واتس اپ را برای کاربرانش فراهم می کند.

علت بروز مسمومیت های دارویی/هشدار به خانواده ها

علت بروز مسمومیت های دارویی/هشدار به خانواده ها
2020-10-23T09:34:23+03:30
رئیس سازمان غذا و دارو، گفت: آمار بالای مصرف دارو در جامعه از یک سو احتمال بروز تداخلات دارویی را بالا خواهد برد و از سوی دیگر اشتباهاتی در تجویز و مصرف دارو...

چالش های اخلاقی در آموزش پزشکی مجازی بررسی می شوند

چالش های اخلاقی در آموزش پزشکی مجازی بررسی می شوند
2020-10-23T09:34:23+03:30
چالش های اخلاقی در آموزش پزشکی مجازی با موضوعاتی از جمله خصایص اخلاقی اساتید، حریم خصوصی و سلوک دانشجویی در عرصه یادگیری در وبینار کشوری بررسی می شوند.

درخواست ۳۰ میلیون تست ۲۵ دقیقه ای/اوضاع نانوایی ها خوب نیست

درخواست ۳۰ میلیون تست ۲۵ دقیقه ای/اوضاع نانوایی ها خوب نیست
2020-10-23T09:20:59+03:30
معاون بهداشت وزارت بهداشت، با اعلام اینکه در حال حاضر روزانه ۴۰ هزار تست کرونا در کشور انجام می‌شود، گفت: درخواست ۳۰ میلیون تست سریع داریم که ۲۵ دقیقه ای جوا...

ارائه فناوری‌های نوین مهندسی مواد و متالورژی در نمایشگاه آنلاین بین‌المللی

ارائه فناوری‌های نوین مهندسی مواد و متالورژی در نمایشگاه آنلاین بین‌المللی
2020-10-23T09:10:59+03:30
نهمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی ایران (iMat2020) به همت انجمن مهندسی متالورژی و مواد ایران و انجمن علمی ریخته‌گری به صورت آنلاین ب...

روش‌های افزایش ایمنی در برابر بیماری‌ها با استفاده از پروبیوتیک‌ها

روش‌های افزایش ایمنی در برابر بیماری‌ها با استفاده از پروبیوتیک‌ها
2020-10-23T09:10:59+03:30
رییس موسسه علوم و صنایع غذایی از برگزاری هفتمین کارگاه آسیا- اقیانوسیه پروبیوتیک‌ها به صورت مجازی خبر داد.

ویتامین‌های طبیعی مقابله با کرونا را بشناسیم/ اهمیت مصرف روزانه سبزیجات

ویتامین‌های طبیعی مقابله با کرونا را بشناسیم/ اهمیت مصرف روزانه سبزیجات
2020-10-23T09:07:42+03:30
یک متخصص تغذیه با اشاره به اهمیت مصرف ویتامین‌ها در زمان افزایش شیوع کرونا و آنفلوانزا، به معرفی منابع غذایی پرداخت که با مصرف آنها می‌توان این ویتامین‌ها را...

درخواست ۳۰ میلیون تست سریع/میزان رعایت پروتکل های بهداشتی

درخواست ۳۰ میلیون تست سریع/میزان رعایت پروتکل های بهداشتی
2020-10-23T09:07:41+03:30
معاون بهداشت وزارت بهداشت، با اعلام اینکه در حال حاضر روزانه ۴۰ هزار تست کرونا در کشور انجام می‌شود، گفت: درخواست ۳۰ میلیون تست سریع داریم که ۲۵ دقیقه ای جوا...

دستگاه ونتیلاتور ایرانی به اردن و اندونزی صادر می شود

دستگاه ونتیلاتور ایرانی به اردن و اندونزی صادر می شود
2020-10-23T08:54:22+03:30
مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده ونتیلاتور با بیان اینکه مجوز برای صادرات محدود را اخذ کردیم، گفت: ما علاوه بر تامین نیاز داخل، امکان صادرات دو هزار دستگ...

آخرین وضعیت قانون رسیدگی به تخلفات اعضای هیأت علمی در دولت

آخرین وضعیت قانون رسیدگی به تخلفات اعضای هیأت علمی در دولت
2020-10-23T08:54:21+03:30
مدیر کل هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیأت علمی وزارت علوم از تایید قانون رسیدگی به تخلفات اعضای هیأت علمی در کمیسیون فرعی ...

ساخت رنگ فوق سفید با نرخ دفع 95.5 درصدی نور خورشید

ساخت رنگ فوق سفید با نرخ دفع 95.5 درصدی نور خورشید
2020-10-23T08:44:20+03:30
محققان دانشگاه "پردو" موفق به ساخت یک رنگ فوق العاده سفید شده اند که 95.5 درصد از نور خورشید را منعکس می کند و به خنک شدن ساختمان ها کمک شایانی می ...

اقتصاد دانش بنیان در صنعت خودرو با تمرکز بر فناوری‌های پاک در تولید

اقتصاد دانش بنیان در صنعت خودرو با تمرکز بر فناوری‌های پاک در تولید
2020-10-23T08:44:20+03:30
کنفرانس پیشرفت‌های اخیر و روندهای آینده صنعت خودرو، دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

عرضه محصولاتی برای پایش هوشمند سلامت از راه دور

عرضه محصولاتی برای پایش هوشمند سلامت از راه دور
2020-10-23T08:44:19+03:30
گروهی از مهندسان دانشگاه صنعتی شریف محصولاتی برای پایش سلامت از راه دور عرضه کردند.

ویروس در دو حالت از بین می رود/در دنیا شرایط خوبی نداریم

ویروس در دو حالت از بین می رود/در دنیا شرایط خوبی نداریم
2020-10-23T08:41:00+03:30
رئیس انجمن آموزش پزشکی ایران، گفت: ویروس در دو صورت از بین می‌رود اول اینکه میزبان آن فوت کند و دوم میزبان آن ایمن شود.

تولید سیستم‌هایی برای پایش هوشمند سلامت از راه دور

تولید سیستم‌هایی برای پایش هوشمند سلامت از راه دور
2020-10-23T08:31:00+03:30
گروهی از مهندسان دانشگاه صنعتی شریف محصولاتی برای پایش سلامت از راه دور عرضه کردند.

تفاوت آموزش ریاضی در ایران و کره

تفاوت آموزش ریاضی در ایران و کره
2020-10-23T08:31:00+03:30
در پژوهشی که توسط محققان کشورمان و با مقایسه وضعیت آموزش ریاضی در کشور ایران و کره جنوبی انجام شده است، محققان توصیه‌های مختلفی را برای بهبود این حوزه در کشو...

سن اوج گیری و افول عملکرد مغز

سن اوج گیری و افول عملکرد مغز
2020-10-23T08:30:59+03:30
در یک مطالعه 24 هزار مسابقه شطرنج با شطرنج بازان حرفه ای که بین سال های 1890 تا 2014 برگزار شده بود، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند و مشخص شد که عملکرد مغز د...