میرنیوز

تبعیض میان دانشجویان دولتی و آزاد در تخصیص اینترنت رایگان/ حل مشکل ترمیم معدل تا ۱۵ آبان

تبعیض میان دانشجویان دولتی و آزاد در تخصیص اینترنت رایگان/ حل مشکل ترمیم معدل تا ۱۵ آبان 2020-10-14T08:47:47+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی طهرانچی در لایو اینستاگرامی با اشاره به سئوالات دانشجویان درباره تجمیع نرم‌افزارهای دانشگاه گفت: ما از سامانه سیدا به سامانه آموزشیار نرفتیم بلکه از مجموعه بی‌شمار نرم‌افزارهای متفاوتی که بر اساس سلایق و منطق‌های مختلفی در دانشگاه کار می‌کردند، به یک سامانه یکپارچه رفتیم.

۳۲۰ واحدی که با سیدا کار می‌کردند هیچ اتصالی به هم نداشتند

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه از ۵۰۰ واحد دانشگاه، ۳۲۰ واحد با سیدا بود و بقیه واحدها سامانه‌های دیگری داشتند، اظهار کرد: بین ۳۲۰ واحدی که با سیدا کار می‌کردند، هیچ اتصالی وجود نداشت یعنی سیداها با شکل و شمایل مختلف و بانک داده مختلف و شرایط مختلف در واحدها به صورت متفرق کار می‌کردند، بنابرین ما از سامانه محلی به سامانه ملی رفتیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مسائلی در نظام محلی وجود داشت که ما نمی‌توانستیم به دانشجو پاسخگو باشیم، اظهار کرد: اعمال مدیریت و حکمرانی دانشگاه در آن سیستم امکان‌پذیر نبود علاوه بر آن هیچ مرکز رسمی پاسخگوی این سامانه‌ها نبود و هیچ مرکز رسمی در دانشگاه ادمین این سامانه‌ها را در اختیار نداشت.

وی با اشاره به مشکلات دانشجویان در یکپارچه سازی گفت: تا پایان این ترم همه سیستم‌ها یکپارچه خواهند شد و بانک داده یکی می‌شود.

ماجرای ۶۰۰ شماره دانشجویی بدون صاحب

طهرانچی با اشاره به مشکلات سامانه قبلی گفت: تنوع بسیار زیاد رفتاری سازمان باعث شده‌بود کار در برخی موارد اجرا نشود مثلا در یک واحد ۶۰۰ دانشجو شماره دانشجویی داشتند ولی پیدا نمی‌شدند، پس از تحقیقات متوجه شدیم این واحد خوابگاه را به دانشجویان دولتی اجاره می‌داده و برای اینکه از این دانشجویان پول بگیرد در سامانه به اینها شماره دانشجویی داده است.

جزئیات جعل مدرک دانشگاه آزاد با استفاده از سامانه‌های قبلی 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مشکلات فراوان سامانه قبلی به گزارش یک رسانه در خصوص جعل مدرک دانشگاه آزاد اشاره کرد و ادامه داد: در این گزارش خبرنگار شهروند از یک موسسه جعل مدرک درخواست مدرک دانشگاه آزاد کرده بود و موسسه در ازای ۶۵ میلیون تومان، ۱۲۰ واحد کارنامه تولید کرده و متقاضی پس از گذراندن ۲۰ واحد درسی در یکی از واحدها مدرک دریافت می‌کرده است.

وی افزود: پس از بررسی انجام شده، بخش حقوقی و حراست دانشگاه با همکاری نهادهای امنیتی پیگیر جعل مدرک دانشگاه آزاد شدند، اخیرا هم متاسفانه نسخه نرم‌افزاری بیرون از دانشگاه پیدا شده و چون مجموعه متعهدی هم پشت نرم افزار نبود مجبور شدیم برای صیانت از دانشگاه سریع وارد کار شویم.

برخی واحدها ابلاغیه‌های تغییر سرفصل را انجام ‌نمی‌دادند

طهرانچی در پاسخ به سئوالی درباره تغییر سرفصل‌ها و مشکلات دانشجویان در این زمینه گفت: علت مشکلات این است که در برخی واحدها به ابلاغ تغییرات وزارتین یا دانشگاه در سرفصل‌ها عمل نشده  و اکنون پس از استانداردسازی واحدها برای برخی دانشجویان مشکلاتی پیش آمده است.

وی افزود: همکاران طی ماه جاری کلیه مغایرت‌ها را استخراج کرده و با دانشجویان همراهی می‌کنند و دانشجویان نگران نباشند چرا که در استانداردسازی این مشکلات پیش می‌آید.

آمار انتخاب واحد ۹۵ درصدی از طریق سامانه دریافت شده است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: تا الان ۹۵ درصد دانشجویان ثبت نام کرده‌اند و این آمار به صورت بر خط از شبکه دریافت می‌شود.

حل مشکل ترمیم معدل تا ۱۵ آبان در همه واحدها

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص عدم اجرای بخشنامه ترمیم معدل در برخی واحدها، گفت: این مساله درست است و گفته‌ام که مطلب را با جدیت پیگیری کنند تا دانشجویان سریع تر ۶ واحد مازاد را اخذ کنند.

طهرانچی افزود: تصمیماتی که برای دانشجویان گرفته می‌شود باید بدون تبعیض انجام شود و همه واحدها حتی واحدهایی که هنوز به آموزشیار نپیوسته‌اند موظف هستند بخشنامه ترمیم معدل را انجام دهند، تا ۱۵ آبان مشکل ۶ واحد ترمیم معدل عملیاتی سازی می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به سئوالی در خصوص تشکیل نشدن کلاس‌ها اظهار کرد: اگر آموزش حضوری بود این فشار روی بچه‌ها کمتر بود چون بچه‌ها حضوری مشکلاتشان را پیگیری می‌کردند و سریعتر کلاس می‌رفتند.

وی افزود: نکته‌ بعدی که متاسفانه عقب افتاد این است که عملا حدود ۳۰۰ هزار دانشجوی جدید به ما اضافه می‌شوند در حالی که ما هنوز نمی‌دانیم دقیقا چه زمانی به ما می‌پیوندند.

کلاس‌ها از شنبه با جدیت آغاز می‌شوند

وی در ادامه تاکید کرد: از شنبه کلاس‌ها به جد شروع خواهد شد و هفته بعد از آن هم دانشجوهای سال اول به ما خواهند پیوست و دانشگاه به همان جدیتی که در فروردین و اردیبهشت و خرداد کلاس‌ها را پیش برد به کار خود ادامه می‌دهد و چیزی در آموزش کم نخواهیم گذاشت.

طهرانچی در خصوص طرح ۱۲+۴(۴ جلسه حضور و ۱۲ جلسه مجازی) اظهار کرد: واقعیت این است که ۱۶ هفته مستمر آموزش مجازی کیفیت لازم را ندارد، لذا این طرح را با وجود هزینه‌ بالاتر به واحدها ابلاغ کردیم چون استاد می‌بایست ۵ نفر، ۵ نفر به دانشجوها درس بدهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به سئوالی درباره مشکلات دانشجویان برای مراجعه به دانشگاه برای دروس آزمایشگاه، اظهار کرد: ما طرح آزمایشگاه در محل هم داریم و اگر کسی باید شهرش را جا بجا کند می‌تواند از این طرح استفاده کند ولی آزمایشگاه را نمی‌توان مجازی برگزار کرد.

وی با اشاره به نحوه برگزاری درس تربیت بدنی اظهار کرد: تربیت بدنی راه حل دیگری دارد و دوستان به ما وعده سامانه‌ای را داده‌اند که به زودی انجام می‌شود.

کم‌تورم‌ترین بخش زندگی، شهریه دانشگاه آزاد است

دکتر طهرانچی در خصوص اخذ شهریه کامل از دانشجویان با وجود آموزش مجازی با اشاره به افزایش افسارگسیخته در هزینه‌ها اظهار کرد: در این شرایط کم‌تورم‌ترین بخش زندگی مردم شهریه دانشگاه آزاد بوده‌است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: الان قیمت پایه آموزش ابتدایی که توسط وزارت آموزش و پروش اعلام شده است رقمی در حدود ۳ میلیون تومان است که مبلغ شهریه دانشگاه در مقایسه با آن رقم پایینی است البته این بدان معنا نیست که در تلاشیم شهریه را گران کنیم.

هزینه دستمزد کارکنان دانشگاه از درآمد شهریه‌ای 

طهرانچی در پاسخ به اینکه شهریه دانشجویان در چه مواردی هزینه می‌شود، ظهار کرد: این مطلب شفاف است و چیزی حدود ۸۰ الی ۸۵ درصد شهریه برای دستمزد کارمندان و اساتید پرداخت می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه سال گذشته ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در آمد شهریه داشتیم، گفت: از این مبلغ ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بابت حقوق کارکنان پرداخت شده است البته بدون در نظر گرفتن حق‌التدریس و حق‌التاخیر.

وی افزود: البته همه این مبلغ ۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد را هم دانشجویان نقدا پرداخت نمی‌کنند در صورتی که اگر یکجا پرداخت شود، می‌توان از ارزش افزوده آن استفاده کرد.

طهرانچی با اشاره به دلخوری کارکنان از افزایش حقوق کم در شرایط اقتصادی کشور، افزود: شرمنده کارکنان هستیم که نمی‌توانیم مثل دانشگاه دولتی که حقوق اساتید را ۵۰ درصد بالا بردند، افزایش حقوق داشته‌باشیم ولی صریح و کاملا روشن باید گفت ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان از شهریه را به ۵۸ هزار کارکنانی که زمان استخدام آن‌ها بیش از ۵ سال گذشته است و ربطی به دوران ما هم ‌ندارد، تقدیم می‌کنیم.

شرکت تولید بذر دانشگاه در اصفهان کاملاً دانش بنیان است و اخیرا ۶ عضو هیات علمی برای آن جذب کردیم، بیش از ۵۰ درصد این شرکت به نام اساتید ما است و امسال ۲۷۰ میلییارد تومان از سوی کارشناسان معاونت علمی در آن سرمایه گذاری شد.

دکتر طهرانچی با اشاره به اینکه استادان دانشگاه در اصفهان ۵ سال در ۲ گلخانه کار کردند و دانش به کار بردند تا به اینجا رسیدند، اظهار کرد: حتی یکی از عزیزان ما به خاطر سموم استفاده شده سلامتی خود را در این مسیر به خطر انداخت.

نباید از دانشجو در ایامی که از خوابگاه استفاده نکرده هزینه گرفت

وی با اشاره به اینکه اگر کسی خوابگاه استفاده نکند نباید هزینه آن را پرداخت کند، اظهار کرد: اگر کسی از دانشجویان بابت استفاده از خوابگاه هزینه‌ای گرفته باید آن را پس دهد.

طهرانچی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پرداخت شهریه دانشجویان، اظهار کرد: امسال بر خلاف سال‌های گذشته و به ضرر دانشگاه قرار شد در ابتدای ترم لزومی به تسویه بدهی شهریه نباشد و فقط شهریه ثابت همین ترم پرداخت شود، این یعنی یک تخفیف برای دانشجویان.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تقسیط بدهی قبلی دانشجویان، گفت: در مورد بدهی قبلی هم قرار شد ۵۰ درصد بدهکاری‌ پرداخت شود و مابقی آن را برایش تقسیط کنند.

طهرانچی اظهار کرد: هر دانشجویی که اشکالاتی در کارنامه مالی خود مشاهده کرد می‌تواند به واحد خود رجوع کرده و واحد موظف به تصحیح و حل مغایرت‌ها خواهد بود البته علت این مشکل سامانه نیست و مربوط به داده‌های قبلی است که در اختیار واحد بوده. مثلا در واحدی از دانشجو سفته گرفته‌اند و در جای بدهکار و بستانکاری ثبت کردند.

میزان بدهی دانشجویان ۱۰ درصد افزایش یافته است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: در دوران کرونا میزان بدهی دانشجویان ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده و دانشجویان از طریق وام قادر به رفع مشکلات این چنینی خود خواهند بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به سئوالی در خصوص لزوم ارائه دو مقاله توسط دانشجویان دکتری و مشکلات جدی که برای این دانشجویان پیش آمده‌است، اظهار کرد: دانشجویان دکتری دو دسته هستند، یک دسته دانشجویانی هستند که دفاع کردند و مقاله‌ی معتبری هم داده اند، ما به این دانشجویان وعده داده‌بودیم که چون دفاع کرده و یک مقاله هم دادند خاتمه درسشان اعلام شود، بخشنامه این دانشجویان صادر شده و به واحدها هم ابلاغ شده است.

دانشجویان دکتری موظف به اخذ ۵ امتیاز پژوهشی هستند

وی با اشاره به اینکه شرایط مصوبات جدید به نفع دانشجو است، افزود: در مصوبات قبلی تا کسی دفاع نمی‌کرد تا زمان دفاع باید شهریه می‌داد. نکته دوم در مصوبات جدید این است که چون برخورد عددی بی‌معناست گفتیم ۵ امتیاز پژوهشی؛ حالا این ۵ امتیاز می‌تواند از یک مقاله معتبر درجه ۱ یا یک کرسی نظریه پردازی یا یک ثبت اختراع جهانی حاصل بشود، اگر کار ضعیف‌تر از رساله‌ش استخراج کرد می‌شود ۲ یا ۳ امتیاز، ولی ما نگفتیم یک، دو یا سه.

طهرانچی تصریح کرد: اگر کار ضعیف‌تر از رساله‌ش استخراج کرد می شود ۲ یا ۳ امتیاز. ولی ما نگفتیم یک، دو یا سه. گفتیم ۵ امتیاز پژوهشی از برون‌داد علمی اش که این برون داد علمی یا مقاله است یا ثبت اختراع یا یک محصول دانش‌بنیان یا کرسی نظریه‌پردازی‌.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: نکته دوم، وقتی دانشجو به حد استاندارد رسید و کفایت دستاورد علمی داشت، پذیرش مقاله را انجام داد، تزش را تمام کرد و استاد هم او را کاندید کرد، در شورای معتبری پیش دفاع می‌کند و از تاریخ پیش دفاع تا زمان دفاع دیگر لازم نیست مبلغی بپردازد. در واقع ما ملاحظه دانشجویان را کرده‌ایم، دیدیم دانشجو یک کار خوب علمی انجام می‌دهد و تا چاپ بشود ۳ ماه تا ۶ ماه طول می‌کشد، و در این مدت از دانشجو شهریه نگرفتیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در بعضی موارد که پروسه مقاله دوم طول می‌کشد، با پذیرش یک مقاله هم دانشجو پیش دفاع را انجام می دهد، اظهار کرد: اگر چه دانشجو ۵ امتیاز را در مرحله کفایت بدست نمی‌آورد ولی فرصت دارد مقاله خوبی ارائه دهد و نیاز نیست به ژورنال ضعیفی مراجعه کند لذا می‌تواند بدون پرداخت هزینه پیگیر مقاله دوم در مجلات معتبر علمی شود، این شرایط هم استاندارد سازی بوده هم کیفیت بخشی بوده هم ملاحظه کارهای دانشجویی را در نظر دارد.

ملاک در جذب هیات علمی قدرت علمی است

طهرانچی با رد ادعای عدم استفاده از فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد در جذب اعضای هیات علمی این دانشگاه اظهار کرد: در فراخوان جذب، دانشگاه آزاد اسلامی از همه ظرفیت علمی دانش‌آموختگان کشور استفاده می‌کند چرا که یک هیئت علمی باید قوی باشد چه دولتی چه غیردولتی. دانشگاه اگر خودش هم تولید کند و هم مصرف کننده باشد، افت خواهد کرد لذا اگر هر دانشگاهی برای جذب هیئت علمی صرفا فارغ التحصیلان خود را جذب کند آینده خوبی نخواهد داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در فراخوان‌هایی که داشتیم حدود نیمی از بچه‌ها، فارغ‌التحصیلان خوب دانشگاه آزاد بوده‌‍اند.

حل مشکل دانشجویان اتباع خارجی در چند هفته آینده

وی با اشاره به مشکلات دانشجویان اتباع خارجی برای ورود به سامانه‌ها، بخشی از این مشکلات را ناشی از تحریم‌ها دانست و اظهار کرد: این اشکال، اشکال درون دانشگاه آزاد است. از طرفی هم حفظ اطلاعات بچه‌ها باعث می‌شود در این شرایط این ارتباطات دچار مشکل شود.

طهرانچی با بیان اینکه مشکل این دانشجویان بعد از چند هفته رفع خواهد شد، اظهار کرد: همکاران ما پیگیر هستند و در روابط بین‌المللی مشکلی نداریم.

تبعیض میان دانشجویان دولتی و آزاد در تخصیص اینترنت رایگان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به وعده‌ وزیر ارتباطات مبنی بر رایگان شدن ارتباطات دانشگاه، اظهار کرد: متاسفانه با وجود اینکه این محدودیت ها را ستاد کرونا به ما تحمیل کرده است، در تخصیص اینترنت رایگان میان دانشجویان دولتی و آزاد تبعیض قائل شده‌اند و این مطالبه به حق دانشجویان است.

طهرانچی در ادامه افزود: سال گذشته با مجموعه دولت نامه‌نگاری داشتیم اما ظاهرا بخشی از دولت مسائلی را مطرح کرده‌اند که مانع شده ‌است و هم ما هم وزیر ارتباطات پیگیر این موضوع هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: ما آی‌پی‌ها را در اختیار وزارت ارتباطات گذاشتیم و منتظریم موانع را حل کنند.

فارغ التحصیلی منوط به سامانه آموزشیار نیست

طهرانچی با اشاره به بخشنامه دانشگاه مبنی بر اینکه هیچ کار فراغت از تحصیلی منوط بر سامانه جدید نباشد، گفت: چون سامانه قدیم همچنان در اختیار واحدها است، برای صدور گواهی موقت فراغت از تحصیل، اختیاراتی به رئیس واحد داده شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: اساسا فارغ التحصیلی منوط به سامانه آموزشیار نیست و دانشجویانی که ترم زوج ۹۸-۲ و ترم تابستان ۹۹، درسشان تمام شده است، روسای واحدها اختیار کامل برای انجام امور فارغ‌التحصیلی دارند.

ثبت بیش از ۳ میلیون نمره برای ترم بهمن و نیمسال تابستان

وی در خصوص ثبت نشدن نمره برخی دانشجویان اظهار کرد: این مشکل فقط به دانشگاه و سامانه مربوط نیست و استاد نیز در ثبت نمره‌ها نقش دارد.

طهرانچی با بیان اینکه اساتید در کار با سامانه باید کمی به خود زحمت بدهند، گفت: ما حتی در خصوص نمراتی که اساتید اعلام کرده بودند اما در سامانه آموزش‌ها تثبیت نکرده بودند، نامه‌ای زدیم که خود اداره امتحانات می‌تواند این نمرات را در سامانه وارد کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دربخش دیگری از این گفتگو اظهار کرد: در یک دانشگاه بسیار متنوع مانند دانشگاه آزاد حتماً اساتید و کارمندان بسیار خوبی داریم و حتماً مواردی هم پیدا می‌شود که مطلوب نیست.

وی با اشاره به اینکه سامانه‌سپاری باعث کاهش حضور عوامل انسانی در فرآیندها می‌شود. افزود: در نظام سازمانی ما بایستی با سامانه سپاری مشکلات بچه‌ها را به حداقل برسانیم.

طهرانچی اظهار کرد: الان در پژوهش‌یار وقتی که پایان‌نامه یا پروپوزال دست استاد می‌رسد، اگر بررسی استاد بیشتر از زمان مجاز طول بکشد برای استاد اخطار می رود، اگر در ‌شورای آموزشی بیشتر از زمان مجاز طول بکشد برای رئیس گروه اخطار می رود و ... چون سامانه‌سپاری شده نظم شکل گرفته است.

اگر استاد یا کارمندی تخلف کرد به واحد رسیدگی به شکایت مراجعه شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه سامانه آموزشیار هم به دنبال پاسخگویی نظام دانشگاه است، گفت: حالا اگه اثبات شد که یک کارمند یا استاد تخلفی انجام می دهد راهش مراجعه به رسیدگی به شکایات است.

وی با اشاره به وجود نظام ارزیابی اساتید در آموزشیار اظهار کرد: در حقیقت یک نظام ارزیابی دانشگاه از اساتید را خواهیم داشت.

طهرانچی در پایان خاطرنشان کرد: ما در مجموعه ۲۴ هزار استاد خوب و۴۰ هزار حق‌التدریس داریم و دانشگاهی که دانشجو برایش مهم است و نسبت به دانشجو علاقه دارد، بر نمی‌تابد که نسبت به این دانشجو بد رفتاری بشود یا نسبت به آنچه که بایستی از لحاظ علمی به او داده شود کم گذاشته شود.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

برگزاری بزرگترین رویداد آنلاین کشور در دانشگاه شریف/اعلام مهلت ثبت‌نام

برگزاری بزرگترین رویداد آنلاین کشور در دانشگاه شریف/اعلام مهلت ثبت‌نام
2020-10-28T11:57:27+03:30
مسابقات برنامه‌نویسی آنلاین CodeJam Sharif به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای آنلاین کشور توسط دانشگاه صنعتی شریف و گروه Sharif ICT در آذرماه سال ۱۳۹۹ برگزار...

غذای ویژه بیماران PKU به زودی در کشور تولید می شود

غذای ویژه بیماران PKU به زودی در کشور تولید می شود
2020-10-28T11:54:09+03:30
رئیس اداره شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه سازمان غذا و دارو، با بیان اینکه بیش از ۳۰۰۰ بیمار فنیل کتونوریا در کشور وجود دارد، گفت: غذای ویژه بیماران PKU برای...

برگزاری کلاس‌های حضوری منوط به رعایت قوانین جدید

برگزاری کلاس‌های حضوری منوط به رعایت قوانین جدید
2020-10-28T11:44:06+03:30
دانشگاه "امریکن"( American) اعلام کرد که در ترم آتی کلاس‌های بیشتری را به صورت حضوری برگزار خواهد کرد.

نقش ویتامین دی در جلوگیری از ابتلاء به بیماری قلبی عروقی

نقش ویتامین دی در جلوگیری از ابتلاء به بیماری قلبی عروقی
2020-10-28T11:44:05+03:30
نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد ویتامین دی در جلوگیری از بیماری عروق کرونر نقش دارد.

فیس‌بوک ده‌ها حساب کاربری را مسدود کرد

فیس‌بوک ده‌ها حساب کاربری را مسدود کرد
2020-10-28T11:40:57+03:30
تنها یک هفته قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، فیس‌بوک از مسدود کردن حساب‌های کاربری متعدد که قصد داشتند روی افکار عمومی این کشور تأثیر منفی بگذار...

دانشجویان شورای صنفی خواستار انجام تست کرونا خوابگاهی ها شدند

دانشجویان شورای صنفی خواستار انجام تست کرونا خوابگاهی ها شدند
2020-10-28T11:40:53+03:30
اعضای شورای صنفی دانشجویان علوم پزشکی شهیدبهشتی از دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه خواستند برای دانشجویان خوابگاهی تست دوره ای کرونا انجام شود.

سلسله نشست‌های «واکاوی تجربه زیسته دختران دانشجو»

سلسله نشست‌های «واکاوی تجربه زیسته دختران دانشجو»
2020-10-28T11:30:47+03:30
سرپرست سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی از برگزاری سلسله نشست‌های دانشجویی «واکاوی تجربه زیسته دختران دانشجو» با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران خبر داد. ...

حل مشکل ٤٠٧١ عضو هیات علمی فاقد ردیف استخدامی

حل مشکل ٤٠٧١ عضو هیات علمی فاقد ردیف استخدامی
2020-10-28T11:30:46+03:30
معاون اداری، مالی و مدیریت وزارت علوم از اخذ ۹۰۱ شناسه کارمندی برای اعضای غیر هیات علمی دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: مشکل تعداد ۴۰۷۱ نفر از اعضای هیات علمی که ...

ستارگان در حال انفجار در "سحابی رتیل"

ستارگان در حال انفجار در "سحابی رتیل"
2020-10-28T11:17:26+03:30
"تلسکوپ فضایی هابل" تصویری از یک خوشه ستاره‌ای را در "سحابی رتیل" ثبت کرده که برخی از ستارگان آن در حال تبدیل شدن به ابرنواختر هستند. ...

تشخیص کووید-۱۹ از روی "امضای تنفس" تنها در یک دقیقه

تشخیص کووید-۱۹ از روی "امضای تنفس" تنها در یک دقیقه
2020-10-28T11:17:26+03:30
دانشمندان "دانشگاه لافبورو" انگلیس در حال ساخت آزمایش تنفس ساده‌ای هستند که می‌تواند بدون نیاز به سواب، کووید-۱۹ را از روی منحصربفرد بودن تنفس در ع...

مرحله دوم حمایت از پیام رسان های داخلی آغاز شد/ همکاری در تمدید بازپرداخت تسهیلات مالی

مرحله دوم حمایت از پیام رسان های داخلی آغاز شد/ همکاری در تمدید بازپرداخت تسهیلات مالی
2020-10-28T11:00:55+03:30
معاون مرکز ملی فضای مجازی از آغاز مرحله دوم حمایت از پیام رسان های داخلی با تاکید بر تلاش بیشتر آنها برای ارتقا و تقویت خود و نیز ایجاد نتیجه مطلوب خبر داد.

توسعه تست تنفسی برای تشخیص کرونا در یک دقیقه

توسعه تست تنفسی برای تشخیص کرونا در یک دقیقه
2020-10-28T10:47:34+03:30
محققان انگلیسی مشغول توسعه تستی هستند که در یک دقیقه نشانگرهای کووید۱۹ را در تنفس فرد شناسایی می کند.

تاریخ ارسال فضانوردان با کپسول اسپیس ایکس مشخص شد

تاریخ ارسال فضانوردان با کپسول اسپیس ایکس مشخص شد
2020-10-28T10:47:34+03:30
 طبق بیانیه ناسا، کپسول کرو دارگون اسپیس ایکس در ۲۴ آبان ۴ فضانورد را به مدار زمین می برد.

فیس بوک دهها حساب کاربری را مسدود کرد

فیس بوک دهها حساب کاربری را مسدود کرد
2020-10-28T10:47:33+03:30
تنها یک هفته قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، فیس‌بوک از مسدود کردن حساب‌های کاربری متعدد که قصد داشتند روی افکار عمومی این کشور تأثیر منفی بگذار...

کنترل لوازم خانگی در حین رانندگی ممکن شد

کنترل لوازم خانگی در حین رانندگی ممکن شد
2020-10-28T10:47:32+03:30
شرکت مرسدس بنز دستیار صوتی هوشمند خود را به روز کرد تا امکان کنترل لوازم خانگی از راه دور و در حین رانندگی ممکن شود.

اعتبار وام شهریه صندوق رفاه دانشگاه پیام نور افزایش یافت

اعتبار وام شهریه صندوق رفاه دانشگاه پیام نور افزایش یافت
2020-10-28T10:47:32+03:30
معاون دانشجویی دانشگاه پیام نور گفت به منظور کمک به پرداخت شهریه دانشجویان، بالاترین اعتبار وام شهریه دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به دانشگاه پی...

کارنامه داوطلبان آزمون های ارشد و دکتری دانشگاه آزاد منتشر شد

کارنامه داوطلبان آزمون های ارشد و دکتری دانشگاه آزاد منتشر شد
2020-10-28T10:37:27+03:30
مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی از انتشار کارنامه داوطلبان آزمون های دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد ۱۳۹۹ این دانشگاه خبرداد. ...

پایان فعالیتهای عمرانی رصدخانه ملی ایران در کاشان/ نورگیری در تابستان ۱۴۰۰

پایان فعالیتهای عمرانی رصدخانه ملی ایران در کاشان/ نورگیری در تابستان ۱۴۰۰
2020-10-28T10:34:13+03:30
مدیر پروژه رصدخانه ملی ایران از پایان فعالیتهای عمرانی رصد خانه ملی ایران در کاشان خبر داد.

تسهیلات ویژه دانشگاه آزاد برای ثبت‌نام غیر حضوری دانشجویان

تسهیلات ویژه دانشگاه آزاد برای ثبت‌نام غیر حضوری دانشجویان
2020-10-28T10:34:12+03:30
سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی از توافق با سازمان نظام وظیفه برای ارائه خدمات غیرحضوری به دانشجویان جدید این دانشگاه خبر داد.

از بادهای مخالف نهراسیم و دنبال انرژی ها و تشویق های بیرونی هم نباشیم

از بادهای مخالف نهراسیم و دنبال انرژی ها و تشویق های بیرونی هم نباشیم
2020-10-28T10:24:06+03:30
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: اگر ما جامعه را زشت می بینیم و احساس می کنیم دیگران آنگونه که باید و شاید نیستند بدانیم که مشکل از خود ما است و ابتدا باید خود...

زمان قانونی حضور دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور کاهش یافت

زمان قانونی حضور دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور کاهش یافت
2020-10-28T10:20:51+03:30
مدیرکل امور دانش آموختگان وزارت علوم اعلام کرد: به علت شیوع کرونا زمان قانونی حضور دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور برای پذیرفته شدگان بهمن ۹۸ و پس از...

روشی برای انتخاب بهترین هدهای جدید چاپگر دیجیتال از سوی محققان دانشگاهی

روشی برای انتخاب بهترین هدهای جدید چاپگر دیجیتال از سوی محققان دانشگاهی
2020-10-28T10:10:47+03:30
به منظور شناسایی و معرفی بهترین نوع هدهای چاپگر دیجیتال در صنعت، محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر روشی را برای ارزیابی فنی این هدها ارائه کردند. ...

بورس تحصیلی در رشته «رهبری بهداشت جهانی» اعطا می شود

بورس تحصیلی در رشته «رهبری بهداشت جهانی» اعطا می شود
2020-10-28T10:07:33+03:30
دانشکده بهداشت دانشگاه هنگ کنگ در رشته رهبری بهداشت جهانی برای سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ بورس تحصیلی می دهد.

ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور در علوم پزشکی شهیدبهشتی غیرحضوری شد

ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور در علوم پزشکی شهیدبهشتی غیرحضوری شد
2020-10-28T10:07:30+03:30
دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی اعلام کرد ثبت نام تمامی پذیرفته شدگان کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ به صورت مجازی و غیر حضوری انجام می شود.

پیام تسلیت وزیر علوم به مناسبت درگذشت غلامعباس توسلی

پیام تسلیت وزیر علوم به مناسبت درگذشت غلامعباس توسلی
2020-10-28T09:57:29+03:30
وزیر علوم به مناسبت درگذشت دکتر غلامعباس توسلی استاد دانشگاه تهران پیام تسلیت صادر کرد.

حسگرهایی که فعالیت ژن‌های درون سلول‌ را بررسی می‌کنند

حسگرهایی که فعالیت ژن‌های درون سلول‌ را بررسی می‌کنند
2020-10-28T09:57:28+03:30
پژوهشگران انگلیسی، حسگرهایی ابداع کرده‌اند که می‌توانند فعالیت‌ ژن‌ها را در سلول‌ها مورد بررسی قرار دهند.

شامپانزه‌های مسن دوستان واقعی خود را گزینش می‌کنند

شامپانزه‌های مسن دوستان واقعی خود را گزینش می‌کنند
2020-10-28T09:57:28+03:30
نتایج یک مطالعه جدید روی شامپانزه‌ها نشان می‌دهد که آنها هرچه پیرتر می‌شوند، دوستان غیرواقعی خود را کنار می‌گذارند و حتی تمایل بیشتری به تنهایی سپری کردن اوق...

ورود رادیاتورهای ایرانی حاوی نانوذرات به ۳ کشور همسایه

ورود رادیاتورهای ایرانی حاوی نانوذرات به ۳ کشور همسایه
2020-10-28T09:57:27+03:30
با کاربردی شدن نانو ذرات زیرکونیوم به رادیاتور تولیدی یکی از شرکت‌های فناور علاوه بر آنکه رتبه اتلاف انرژی آن از C به B ارتقا یافت، موفق به صادرات آن به ۳ کش...

دو علت ناکامی در مقابله با کرونا/ فقط ۱۴ درصد پروتکل‌ها رعایت می‌شود

دو علت ناکامی در مقابله با کرونا/ فقط ۱۴ درصد پروتکل‌ها رعایت می‌شود
2020-10-28T09:54:09+03:30
وزیر بهداشت، در نشست مشترک با اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گزارشی از وضعیت بیماری کرونا در کشور ارائه داد.

پنل‌های خورشیدی بزرگ را دوست داریم!

پنل‌های خورشیدی بزرگ را دوست داریم!
2020-10-28T09:30:49+03:30
آژانس فضایی اروپا اخیرا در حساب کاربری خود در اینستاگرام با انتشار این تصویر نوشت: ما پنل‌های خورشیدی بزرگ را دوست داریم و نمی‌توانیم دروغ بگوییم. ...