X دانلود اهنگ نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

"تهران" شهر بی صاحب و رها شده

 "تهران" شهر بی صاحب و رها شده 2020-02-15T08:40:38+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا سبزعلیپور اقتصاددان و رئیس مرکز تجارت جهانی ایران نسبت به بی نظمی و بهم ریختگی اوضاع "کلان شهر تهران" واکنش نشان داد و طی یادداشتی اعتراضی، مسئولین شهری و شهردار تهران را مورد خطاب قرار داد و از "شهر تهران" بعنوان شهر بی صاحب و رها شده یاد کرد و خواستار رسیدگی به وضعیت نابسامان پایتخت ام القرای جهان اسلام و مرکز سیاسی، اقتصادی و.... ایران شد.!!

وی در ادامه چنین می نگارد: تهران یکی از کلان شهرهای جهان و تقریباً جزء بزرگترین و شاید اولین پایتخت های خاورمیانه میباشد که چشم جهانیان به "شهر تهران" بعنوان پایتخت ایران میباشد تا ببینند مسئولین ایرانی پایتخت شان را چگونه اداره و مدیریت میکنند و مردم "تهران" در چه شهری و به چه شکلی زندگی میکنند، در اصل "تهران" ویترین ایران و بنوعی آبروی ایران میباشد که مدیریت درست این شهر میتواند اولاً برای سایر شهرهای کشورمان الگو و ثانیاً برای ایران و ایرانی افتخار باشد و برعکس بهم ریختگی این شهر میتواند مایۀ سرافکندی و خجالت عموم ایرانیان علی الخصوص مسئولین ارشد کشوری باشد.

همچنانکه قبلاً نیز گفته ام مجدداً تأکید میکنم که شاید مردم بتوانند گرسنگی و بی پولی را تحمل کنند اما به جرأت میتوانم بگویم که هرگز ناامنی، نابسامانی، بهم ریختگی و تجاوز به جان و مال و ناموس شان را قبول نخواهند کرد!! اهمیت این موضوع و همچنین نابسامانی شهر تهران، شیوع ناامنی و تجاوز به جان و مال جمعی از شهروندان گرامی مان مدتهاست که فکر و ذهن نگارنده را شدیداً به خود مشغول کرده و همین دغدغه موجب شد تا اینجانب مجدداً به این مسئلۀ مهم پرداخته و طی یادداشتی موثق، موارد عینی و مستندی را جهت استحضار و حضور ذهن مسئولین محترم دولتی، شهری و انتظامی از جمله: اعضاء محترم شورای شهر تهران، جناب آقای حناچی شهردار تهران، سردار اشتری و سردار رحیمی فرماندهان محترم ناجا و فاتب، سردار هادیانفر و سردار مهماندار رؤسای راهور ایران و تهران، جناب آقای کلانتری معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست، جناب آقای حشمتی ریاست کل دادگستری استان تهران و جناب آقای القاصی مهر دادستان عمومی و انقلاب تهران، جناب آقای پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی، جناب آقای انصاری رئیس محترم سازمان تعزیرات حکومتی، رئیس اتاق اصناف و.... به رشتۀ تحریر درآورم تا شاید مفید به فایده باشد و بالاخره منجربه نظم و انضباط شهر تهران، تأمین امنیت، احساس آرامش و رضایت مردم عزیزمان شود.

علیرغم میل باطنی ام باید عرض کنم که متأسفانه حدود سه سالی است که شهر تهران نابسامان شده و دیگر نظم و انضباط سابق را ندارد و هر کس هرکاری دلش میخواهد انجام میدهد!! تا پایان سال 95 اگر کاری در شهرداری و شهر تهران پیش نمیرفت، بدین شکل توجیه میشد که چون دولت و شهرداریِ تهران با هم همسو نیستند به همین خاطر دولت با شهردار تهران همکاری نمیکند و بدهی خود را نیز به شهرداری پرداخت نمیکند و چوب هم لای چرخ شهرداری میگذارد که تا حدودی قابل پذیرش بود اما از ابتدای سال 96 با انتخاب اعضای پنجمین دوره شورای شهر تهران و متعاقباً انتخاب شهردار جدید تهران، دیگر بهانه های سابق از بین رفت و حدود سه سالی است که الحمدلله دولت و شورا و شهردار تهران با هم همسو میباشد و نه تنها دیگر چوبی لای چرخ همدیگر نمیگذارند بلکه با یکدیگر همکاری خوبی هم دارند و چه بسا دولت روحانی بدهی هایش را هم با شهرداری تهران تسویه کرده باشد.!!

از سه سال پیش به این سو توقع همگان بر این بود که چون دولت، شورا و شهردار با هم همسو هستند پس باید همکاری تنگاتنگ و خوبی با یکدیگر داشته باشند و اوضاع شهر تهران از تمامی سالهای پیشین بهتر شود و مردم این شهر دوران خوش و راحتی را تجربه کنند اما در کمال تأسف همه چیز برعکس شد و شهر تهران بدترین دوران مدیریت خود را طی سه سال گذشته تجربه کرد!! بقول قدیمی ها، چی فکر میکردم، چی شد!!!

از سه سال گذشته که اعضاء پنجمین دورۀ شورای شهر تهران بر صندلی شورا تکیه زده اند متأسفانه تا به امروز چندان عملکرد مثبتی نداشته اند!! غالب این بزرگواران در چند ماه اول فعالیت شان، شهردار و اعضای سابق شورای شهر تهران را زیر سوال بردند و زمین و زمان را دزد و خلافکار معرفی کردند!!

سپس چند ماهی هم درگیر انتخاب شهردار تهران بودند و بخاطر اینکه مبادا یکی از اعضاء علی البدل که "اصولگرا" میباشد وارد شورا نشود از شهردار شدن "محسن هاشمی" که بخت بالایی هم داشت جلوگیری کردند!! یعنی بخاطر مسائل حزبی و جناحی از شهردار شدن آقای هاشمی جلوگیری کردند نه بواسطه منافع ملی و منافع مردم تهران!!

شخصی را تحت فشارهای جناحی و رفاقتی بعنوان شهردار تهران انتخاب نمودند، وی "محمدعلی نجفی" بود که روز 19 مرداد 96، توسط اعضاء شورا بعنوان شهردار تهران انتخاب شد و حاصل فعالیت وی، درگیری و کشمکش 7 ماهه اش با اعضاء شورای شهر تهران بود و نهایتاً به بهانه بیماری استعفا داد و در تاریخ 21 فروردین 97 شهرداری تهران را ترک نمود و امروز هم متأسفانه بواسطه همان داستان قتل در زندان میباشد!!

اعضاء شورای شهر تهران پس از استعفای نجفی، در تاریخ 26 اردیبهشت 97 سید محمدعلی افشانی را بعنوان شهردار تهران انتخاب نمودند که حضور ایشان نیز همچون نجفی در شهرداری تهران چندان سودی برای شهر تهران و مردم شریف این کلان شهر نداشت و افشانی هم بالاخره در تاریخ 26 آبان 97 بدلیل بازنشسته بودن و قانون منع به کارگیری بازنشستگان، مجبور به ترک شهرداری تهران شد!!

تا اینجای کار، چیزی حدود یکسال و نیم از آغاز بکار پنجمین دورۀ شورای شهر تهران گذشت و هیچ کار مثبتی برای تهران انجام نشد، فقط محمدعلی رفت و سید محمدعلی آمد که در ادامۀ این داستان، سید محمدعلی هم شهرداری تهران را ترک کرد.!!

سومین شهردار "پیروز حناچی" بود که روز سه شنبه 22 آبان 97 از سوی اعضای شورا با 11 رأی بعنوان شهردار تهران برگزیده شد که پس از گذشت حدود 15 ماه، خوشبختانه هنوز کسالتی نداشته و استعفا هم نداده و فعلاً بر روی صندلی شهردار تهران تکیه زده است.

اما حاصل عملکرد جناب آقای حناچی نیز در طی این مدت فقط دوچرخه سواری در روزهای سه شنبه بدون خودرو بوده و همچنین ایجاد مسیر دوچرخه سواری در کنار برخی از خیابانهای اصلی شهر که با صرف هزینۀ هنگفت انجام شده است، ولیکن از صبح تا شب 10 نفر دوچرخه سوار هم مشاهده نمیشود که از این مسیرها عبور کنند!! مسیر دوچرخه سواری شده است مسیر موتورسواران متخلف!! و چون مسیرهای ایجاد شده، بخشی از خیابانها را اشغال نموده و عرض خیابانها را نیز تنگ کرده، بنوعی موجب ایجاد ترافیک بیشتر و مزاحمت برای مردم شریف تهران شده است!!

از دیگر اقدامات جناب آقای حناچی:

* تبدیل مناطق طرح ترافیک و زوج و فرد به منطقه آلوده آنهم به بهانه "کنترل آلودگی هوای تهران"!!

* پیشنهاد برای رفع آلودگی هوای شهر سارایوو!!

* افتتاح چند باشگاه ورزشی و چند سونا و استخر زنانه و مردانه!!

* کمک 8 میلیاردی شهرداری به برگزاری جشنواره فیلم!!

* افتتاح پرحاشیه و ناقص زیرگذر یک‌ طرفۀ استاد معین در شهرداری منطقه9 !!

* بستن درب اتاق خود و تلفن دفتر شهردار به روی مردم!!

* و شاید چند کار از همین قبیل....

متأسفانه شهرداری تهران بنوعی شهر تهران را به حال خود رها کرده و دیگر چندان طرحهای عمرانی، بازسازی، زیباسازی، نوسازی و ... غیره در تهران انجام نمیشود و تهران بنوعی در جا زده و حتی در حال پسرفت نیز میباشد!!

دوستان اصلاح طلبِ ما علی الخصوص اعضاء شورای شهر تهران از عملکرد آقای قالیباف انتقاد میکردند و خود را توانمندتر از وی میدانستند، ولیکن بنده بعنوان نگارنده این یادداشت کاری به مسائل سیاسی، حزبی و جناحی ندارم اما اگر منصفانه قضاوت کنم باید بگویم که دوران قالیباف و عملکرد ایشان بعنوان شهردار تهران، زمین تا آسمان با عملکرد آقای حناچی تفاوت دارد. در زمان قالیباف شهر تهران همانند یک کارگاه بزرگ ساختمانی بطور شبانه روزی در حال ساخت و ساز و پیشبرد طرحها و پروژه های عظیم و جدید در جهت افزایش رفاه مردم بود و شهر زنده و فعال بود و دهها هزار نفر و هزاران پیمانکار خصوصی و غیردولتی مشغول کار بودند و هر روز وسائل، تجهیزات و تأسیسات جدیدی و تازه ای به چشم میخورد!!

بطور مثال:

* بزرگراه های متعددی از جمله بزرگراه های امام علی (ع) و صیاد شیرازی، شهید زین الدین و....

* توسعه بزرگراه صدر و دو طبقه کردن آن

* ساخت تونل ها و زیر گذرهایی از جمله: تونل توحید و نیایش و زیرگذرهای همچون کردستان

* ساخت و توسعه پل های ماشین رو و عابر پیاده در سطح تهران

* تکمیل خطوط مترو و ساخت ایستگاههای مختلف

* ساخت و توسعه پارکها و بوستانهای مختلف در نقاط مختلف تهران

* ساخت مراکز ورزشی بزرگ و کوچک در سطح شهر

* توسعه ناوگان اتوبوسرانی و بی آر تی

* تبدیل به احسن ناوگان تاکسیرانی

* و... اجرای دهها و صدهها طرح و پروژه کلان عمرانی، رفاهی، حمل و نقل و... که جای ذکر و تشریح آنها در این یادداشت نیست.

حال کاری به این ندارم که کدام شهردار خوب بود و کدام بد بود، کدام اصولگرا بود و کدام اصلاح طلب، کدام خوش قیافه بود و کدام بد قیافه و.... ولیکن چنانچه به عملکردهای دو شهردار نگاه کنیم وجداناً کفۀ کدامیک از آنها سنگین تر است؟

نگارنده هرکز در دوران قالیباف ندیده و نشنیده بودم که کارگر یا کارمند و یا پرسنل شهرداری حقوق نگرفته باشند و یا حقوق شان معوق شده باشد اما طی سه سال گذشته ماهی نیست که حتی رفتگری به نگارنده مراجعه نکند و نگوید که حقوقم را هنوز نداده اند!!!

یا شهرداری به پیمانکار پول میدهد اما پیمانکار حقوق کارگران و رفتگران را دیر میدهد که باز شهرداری مقصر است که بر روند پرداختها نظارت نمیکند و یا اینکه شهرداری هم با پیمانکاران دیر تسویه میکند!!

شما را بخدا خودتان قضاوت کنید که آخر یکی دو میلیون تومان چیست که انتظار داریم یک رفتگر با این مبلغ زندگی اش را بخوبی اداره کند تازه این حقوق را هم با تأخیر به وی پرداخت میکنیم آنوقت مدیران محترم ارشد شهرداری تهران با چند ده میلیون تومان حقوق و مزایا هم چرخ زندگی شان بخوبی نمی چرخد.!!

اکثر سطل های زباله در سطح شهر شکسته و بدون چرخ و بعضاً کثیف رها شده اند!! کارتن جمع کن ها در سطح شهر و کوچه ها ضمن ایجاد مزاحمت برای مردم، چهره شهر را زشت و زننده کرده اند!! کودکان کار و متکدیان به وفور در سطح شهر دیده میشوند!! برخی از ایستگاههای اتوبوس تخریب شده اند!! بعضی از کوچه ها و معابر سطح شهر مدتهاست که از طرف سایر دستگاهها حفاری شده اند اما هنوز آسفالت نشده اند!! دوچرخه هایی که مثلاً برای استفاده مردم در سطح شهر تهران قرار داده شده چندان ناظری ندارد زیرا در برخی از کوچه ها و بن بست های محلات تهران دهها از این دوچرخه ها رها شده و هفته ها بی صاحب در گوشه ای افتاده اند اما کسی نسبت به جمع آوری آنها اقدام نمیکند!! و صدها ایراد و ناهماهنگی در سطح شهر تهران وجود دارد که بیان تک تک آنها از حوصلۀ این یادداشت و خوانندگان محترم خارج میباشد.

در زمان قالیباف علیرغم اینکه دولت با شهرداری همسو نبود اما تمامی دستگاهها و سازمانها ارتباط خوب و تنگاتنگی با شهرداری تهران داشتند و حرف همدیگر را میخریدند اما در دوران آقای حناچی که با دولت هم همسو میباشند، متأسفانه غالب دستگاهها و سازمانها از شهردار تهران دلخور و روابط شان با شهرداری تهران بسیار سرد است که همین سردی روابط باعث میشود تا هیچ نهادی حاضر به همکاری با شهرداری نباشند که ضرر این ناهماهنگی ها را مردم تهران متحمل میشوند البته همه دستگاهها اذعان میکنند که حاضر به همکاری با شهرداری تهران هستند اما آنها میگویند که شهرداری حاضر به همکاری با هیچ دستگاهی نیست!!

بطور مثال: روابط شهردار تهران با مسئولین نیروی انتظامی، راهور تهران، دستگاه قضایی، سازمان محیط زیست و... غیره بسیار سرد است که خود جای سوال دارد که چرا شهردار تهران در جهت حفظ منافع مردم تهران روابط خود را با این دستگاهها مستحکم نمی کند و با آنها همکاری تنگاتنگی جهت رفع مشکلات شهر ندارد؟!!

چند ماه پیش داستان ساختمان پلاسکو و معظلاتی که بواسطۀ آتش گرفتن آن بوجود آمد را متذکر شدم لکن محض یادآوری مجدداً بعرض عموم و مسئولین شهر تهران علی الخصوص جناب آقای حناچی شهردار محترم میرسانم، ساختمان پلاسکو حدود 17 طبقه بود آنهم با ارتفاع تقریبی50 متر.

آن ساختمان با مشخصات فوق موجب این همه خرابی و وحشت و ضرر و زیان شد اما نه تنها درس عبرتی برای مسئولین شهری و کسبه نشد بلکه در حال حاضر در سطح همین شهر تهران محلاتی هستند که چند صد متر طول دارند یعنی دهها برابر بزرگتر از ساختمان پلاسکو میباشند ( البته نه بصورت عمودی همچون بُرج و سر به فلک کشیده در آسمان بلکه بطور اُفقی و یعنی کوچه های پیج در پیج بر روی زمین) که متأسفانه توسط عده ای "کاسب نما" اِشغال و به بمب ساعتی مبدل شده اند.

بطوریکه برخی از "کاسب نماها" در بازارهای مختلفِ سطح شهر تهران بجای خرید یا اجارۀ مغازه های حاشیۀ خیابانهای اصلی که قیمتهای دهها و صدها میلیاردی دارند به داخل کوچه پس کوچه های تنگ و سُنتی نفوذ کرده و تک تک منازل آن کوچه ها را به قیمت نازلی خریده و یا اجاره کرده اند و آن املاک مسکونی را به انبار و یا محل کسب خود مبدل نموده و در داخل این منازل کالاهای مختلف را دپو و احتکار کرده اند که بعضاً غالب کالاهای دپو و انبار شده در منازل مسکونی اشتعال زا میباشند!!

بطور مثال: در منطقۀ 12 شهرداری تهران، برخی از کسبۀ خیابانهای سعدی جنوبی، اکباتان، ملت، امیرکبیر و لاله زار که عمدتاً فروشندۀ لوازم خودرو، لاستیک و تایر و کالاهای برقی و الکتریکی میباشند منازل و آپارتمانهای کوچه های اطراف را خریداری کرده و کالاهای خود را داخل این منازل انبار نموده اند.!!

آیا مسئولین محترم شهری از این خطر بزرگ اطلاع دارند که داخل تعدادی از همین منازل، لاستیک، تایرهای سواری و کامیون، تسمه های صنعتی و خودرو و .... آنهم در حجم بالا انبار شده و هر لحظه احتمال آتش گرفتن یکی از این انبارها وجود دارد که در صورت مشتعل شدن یکی از این انبارها، قطعاً مابقی انبارها نیز که دیوار به دیوار بهم متصل میباشند آتش گرفته و منطقه را نابود خواهند کرد؟!!

آیا مسئولین محترم شهرداری فکر این را کرده اند که در صورت وقوع آتش سوزی آنهم در آن حجم بسیار بالا و سوختن کالاهای لاستیکی و پلاستیکی، چگونه خودروهای امدادی و آتش نشانی جهت اطفاء حریق و نجات جان و مال مردم، وارد کوچه هایی خواهند شد که بیش از 2، 3 و یا 4 الی 5 متر عرض ندارند و با این وضعیت، خاموش کردن آتش در این کوچه های تنگ که دهها برابرِ "ساختمان پلاسکو" طول و وسعت دارند چند روز طول خواهد کشید؟   

چرا مسئولین محترم شهری در برابر این خطر بالقوه سکوت کرده و هیچ واکنش و عکس العملی نشان نمیدهند و چرا جان و مال و نابودی شهر تهران برای مسئولین بی اهمیت میباشد. آیا بی توجهی مسئولین محترم شهری در قبال این خطر بزرگ و همچنین عدم برخورد آنان با تهدیدات افرادی که به نام "کاسب" با جان و مال مردم بازی میکنند صرفاً بی اطلاعی از موضوع میباشد و یا خدایی ناخواسته مبالغی را تحت عنوانِ عوارض انباری که در اصل بنوعی عوارض بازی با جان و مال مردم میباشد را دریافت میکنند که چشمان شان را بر روی این تخلفات بزرگ بسته و یا می بندند؟

چرا عده ای از خدا بی خبر تحت نام کاسب (که اتفاقاً کلمۀ پُر معنا و قابل احترامی است) به خود اجازه میدهند تا با قانون گریزی به هر حربه ای برای کسب درآمدهای نجومی متوسل شده و جان و مال و زندگی مردم را در چنگال خود بگیرند و دستگاههای اجرایی و نظارتی انتظامی و قضایی نیز از کنار آن بی اعتنا عبور میکنند؟

مشکلات این "کاسب نماها" و رخنه آنان به محلات و کوچه پس کوچه ها فقط به مورد بالا ختم نمیشود و دهها مشکل و معضل و نابسامانی را برای مردم و ساکنین بوجود می آورند که در صورت درخواست مسئولین ذیربط، نگارنده آماده است تا این معضلات را مستند همراه با تصویر تقدیم حضور مسئولین محترم بنماید.

خانوادۀ نگارندۀ این یادداشت نیز یکی از صدها و هزاران خانوار تهرانی است که بواسطه همین مشکلات، زندگی را به سختی همراه با عذاب سپری میکند که بدبختانه هیچ مسئول و هیچ دستگاه ذیربط شهری نیز به این مشکلات رسیدگی نمیکند.!!

بطور مثال: شهرداری تهران از مالکین برخی منازل پولهای کلان دریافت نموده و کاربری منازل مسکونی را تغییر داده است!! از همین رو عده در این منازل کالا خرید و فروش میکنند، کارهای خلاف انجام میدهند، کالاهای فیک و تقلبی را بسته بندی میکنند، افراد ناباب و متخلف را به داخل این منازل میبرند، سر و صدا میکنند، از صبح تا شب کالا حمل و تخلیه میکنند و بنوعی این منازل را به بارانداز کالا مبدل نموده اند!! در برابر زن و بچه مردم شوخی های رکیک میکنند و با موتور و وانت راه رفت و آمد مردم در کوچه ها را سد میکنند بعضاً مواد مخدر استعمال و خرید و فروش هم میکنند اما دریغ از یک دستگاه نظارتی!! وقتی هم به کاسب نماها اعتراض میشود سریعاً میگویند که پولش را شهرداری گرفته و به کسی ربطی ندارد!! آیا این است معنی شهرداری و ایجاد رفاه برای مردم؟

شهرداری تهران رفاه و آرامش و امنیت مردم را به چه قیمتی میفروشد؟ آیا قلب پایتخت ایران باید چنین اوضاعی داشته باشد و هیچ گوش شنوایی هم برای رسیدگی و سامان دادن به این وضعیت وجود نداشته باشد؟!! واقعاً چرا؟!!

چرا مسئولین نیروی انتظامی نسبت به این وضعیت بی تفاوت هستند و چرا اقدام بازدارنده ای در جهت بسامان کردن اوضاع مناطق تهران انجام نمیدهند؟ نقش ادارات اماکن، مبارزه با مواد مخدر، راهور و پلیس پیشگیری و پلیس امنیت در این میان چیست؟

چرا با تبلیغات وسیع از طریق رسانه های دیداری و نوشتاری اعلام میکنند که از فلان روز تمامی موتورسواران متخلف را توقیف و از آنان را سطح شهر جمع آوری میکنیم اما حتی یک هفته هم طول نمیکشد و موتورسواران متخلف در سطح شهر جولان میدهند و با جسارت و پُرروئی تمام در برابر دید مأمورین راهور باز هم تخلف میکنند و مأمورین هم کاری نمیتوانند بکنند.

آیا اجرای دقیق این طرحها و ایجاد نظم و انضباط در معابر و بهبود ترافیک کلان شهر تهران در گرو همکاری دقیق، تنگاتنگ و صمیمانه شهرداری تهران با پلیس نیست؟ پس چرا این ارتباط و همکاری بین این دو ارگان مهم مشاهده نمیشود؟!!

با عنایت به مطالب مطروحۀ فوق اصلی و ابدا برازنده کشور اسلامی ایران نیست که مردم برخی از محلات پایتخت این کشور درگیر چنین مشکلاتی بوده و از ناامنی و وجود مشکلات برخود بلرزند!! لذا شایسته بر این است تا مسئولین اَمر و دستگاههای ذیربط علی الخصوص دادستان محترم تهران بعنوان مدعی العموم، شهردار تهران بعنوان مدیر، برنامه ریز و ناظر بر شهر تهران، فرماندهی ناجا و فاتب و فرمانده راهور بعنوان حافظان نظم و انضباط شهری، رئیس سازمان محیط زیست بعنوان حافظ سلامتی محیط کار و زندگی مردم و.... به این معضل ورود نمایند و اقدامات عاجلی را در جهت رفع مشکلات و ساماندهی محلات تهران بمنظور فراهم آوردن محلی اَمن و پاک و بدون مزاحم برای زندگی شهروندان انجام دهند.

هر چند که این معضل مربوط به یک منطقۀ خاص تهران نمیباشد اما منطقه 12 تهران بیشترین سهم را داشته و شهروندان این منطقه تحت فشار میباشند!! از همین رو سهم شهرداری منطقۀ 12 و همچنین سرکلانتری هفتم تهران بزرگ در برقراری نظم و انضباط شهری و امنیت اجتماعی بیش از سایرین میباشد.

البته مجدداً تأکید و یادآوری میکنم که نگارندۀ این یادداشت و خانواده اش نیز متأسفانه از شرّ مزاحمتهای "کاسب نماها" در اَمان نبوده و در طی شبانه روز، لحظه ای مزۀ آرامش را نچشیده و احساس نمیکند!!

بخشی از مطالبی که جهت آگاه سازی مسئولین شهری ضروری و مورد نیاز بود نگاشته و به رشتۀ تحریر درآمد اما لازم به تأکید است که مبادا مشغلۀ روزانه و کثرت کارها موجب گردد تا مسئولین ذیربط، رسیدگی به این موضوع مهم را بورطۀ فراموشی بسپارند که خدایی ناخواسته اتفاقی همچون وقوع آتش سوزی بزرگ موجب شرمندگی و سرافکندگی در برابر ملت گردد.

رفع مشکلات و نابسامانی های محلاتِ مسئله دار و تأمین امنیت مردم اجرا شدنی است و دستگاههای ذیربط میتوانند با همکاری هم به این مهم دست یابند، فلذا پیشنهاد نگارنده بر این است تا یکی از مناطق مورد بحث را میتوان بعنوان "پایلوت" انتخاب و با هماهنگی و پشتیبانی مدیران شهری و سایر دستگاههای ذیربط شهری، آن محل را به محلۀ نمونه مبدل نمود و در صورت موفقیت طرح، میتوان این روش مدیریتی را به دیگر محلات نیز تعمیم داد.

در خاتمه برای چندمین بار به مسئولین و مدیران محترم شهر تهران یادآوری میکنم که هیچ دشمن داخلی و خارجی نمیتواند مردم شریف ایران را اینقدر دلخور، دلنگران و نسبت به مسئولین و دولتمردان ایران اسلامی بدبین و بی اعتماد بکند که شبانه روز مسئولین را ناله و نفرین کنند اما متأسفانه دولت روحانی و مسئولین شهری تهران با کم لطفی، کم کاری، تصمیمات نادرست، سوءمدیریت و بی توجهی خود به مردم شریف ایران، شهر تهران را بی صاحب رها کرده و مردم بزرگوار و همشهریان عزیزمان را دلخور و ناراحت کردند.

انتهای پیام/

 

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اقتصادی

فعالیت صنوف کم‌ریسک حتما منطبق بر پروتکل‌های بهداشتی/بازرسان به دقت بر اجرای ضوابط نظارت دارند

فعالیت صنوف کم‌ریسک حتما منطبق بر پروتکل‌های بهداشتی/بازرسان به دقت بر اجرای ضوابط نظارت دارند
2020-04-05T23:17:39+04:30
قائم‌مقام وزیر صمت با اشاره به نظارت بازرسان بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی تعیین شده از سوی وزارت بهداشت برای آغاز فعالیت صنوف کم‌ریسک، گفت: ورود سایر رسته...

متقاضیان بیمه بیکاری چگونه اقدام کنند؟ / اختصاص ۵هزار میلیارد تومان بودجه به صندوق بیمه بیکاری

متقاضیان بیمه بیکاری چگونه اقدام کنند؟ / اختصاص ۵هزار میلیارد تومان بودجه به صندوق بیمه بیکاری
2020-04-05T18:37:39+04:30
یک مقام مسئول ضمن تشریح جزئیات حمایت دولت در بخش بیمه بیکاری، گفت: بر اساس مصوبه دولت مقرر شد مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه بیکاری تخصیص داده شود.

وزیر صمت: بزودی در تولید ماسک طبی خودکفا می‌شویم

وزیر صمت: بزودی در تولید ماسک طبی خودکفا می‌شویم
2020-04-05T18:11:02+04:30
وزیر صمت گفت: در روزهای آینده با راه‌اندازی دستگاه‌های جدید، تولید ماسک افزایش پیدا می‌کند و دیگر نیاز به واردات آن نخواهیم داشت.

آگهی ثبت‌نام خرید کامیون دست‌دوم جعلی است/ مردم فریب نخورند

 آگهی ثبت‌نام خرید کامیون دست‌دوم جعلی است/ مردم فریب نخورند
2020-04-05T18:17:42+04:30
مقام مسئول سازمان راهداری انتشار آگهی ثبت‌نام کامیون‌های زیر ۳ سال ساخت را جعلی و فریبکارانه اعلام کرد و گفت:تاکنون هیچگونه مجوزی برای ثبت نام این نوع کامیو...

خودکفایی در تولید ماسک تا چند روزه آینده

 خودکفایی در تولید ماسک تا چند روزه آینده
2020-04-05T18:17:39+04:30
وزیر صمت گفت: در روز‌های آینده با راه‌اندازی دستگا‌ه‌های جدید، تولید ماسک افزایش پیدا می‌کند و دیگر نیاز به واردات آن نخواهیم داشت.

نوسازی و ساخت ۱۴۵ هزار واحد مسکونی در بافت‌های ناکارآمد شهری در سال جهش تولید

نوسازی و ساخت ۱۴۵ هزار واحد مسکونی در بافت‌های ناکارآمد شهری  در سال جهش تولید
2020-04-05T17:57:39+04:30
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری از برنامه این شرکت برای نوسازی و تولید ۱۴۵ هزار واحد مسکونی در بافت‌های ناکارآمد شهری در سال جهش تولید خبر داد.

ضوابط فعالیت‌های ساختمانی در دوران شیوع کرونا ابلاغ می شود

ضوابط فعالیت‌های ساختمانی در دوران شیوع کرونا ابلاغ می شود
2020-04-05T17:57:39+04:30
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در روزهای آینده پروتکل انجام فعالیت‌های ساختمانی، توقف و یا محدود کردن انجام پروژه‌ها با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در ستاد مبار...

برگشت عشایر از کوچ به دلیل کرونا ۱۵ تا ۳۰ روز به تاخیر افتاد

 برگشت عشایر از کوچ به دلیل کرونا ۱۵ تا ۳۰ روز به تاخیر افتاد
2020-04-05T18:04:21+04:30
رئیس سازمان امور عشایر گفت: برگشت عشایر از کوچ به دلیل بروز بیماری کرونا و احتمال آلودگی به این بیماری در زمان بازگشت از کوچ، ممنوع و ۱۵ تا ۳۰ روز به تاخیر ...

وزارت جهاد کشاورزی: محدودیت‌ تردد فعالیت‌ها و مشاغل بخش کشاورزی برداشته شود

 وزارت جهاد کشاورزی: محدودیت‌ تردد فعالیت‌ها و مشاغل بخش کشاورزی برداشته شود
2020-04-05T18:04:20+04:30
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در نامه‌ای خطاب به رحمانی فضلی وزیر کشور و نایب رئیس شورای عالی مدیریت بحران کشور و نمکی وزیر بهداشت، خواستار مستثنا شدن تردد مربو...

تسهیلات تکلیفی، بانک ها را به سمت قهقرا سوق می‌دهد

 تسهیلات تکلیفی، بانک ها را به سمت قهقرا سوق می‌دهد
2020-04-05T18:04:20+04:30
رئیس کل اسبق بانک مرکزی گفت : یکی از مشکلات بزرگ پیش روی بانک‌ها در کشور موضوع «تسهیلات تکلیفی» است که از سوی دولت به سیستم بانکی کشور تحمیل می شو...

گازبهای مشترکان خانگی تا ۱۵ اردیبهشت مانند زمستان محاسبه می‌شود

گازبهای مشترکان خانگی تا ۱۵ اردیبهشت مانند زمستان محاسبه می‌شود
2020-04-05T17:30:59+04:30
به‌منظور تعیین الگوی مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی، با پیشنهاد وزارت نفت و شرکت ملی گاز و تصویب هیئت دولت، گازبهای مشترکان خانگی همه اقلیم‌ها تا ۱۵ اردیبهشت بر...

اجلاس اضطراری اوپک به تعویق افتاد / احتمال برگزاری در روز پنج شنبه

اجلاس اضطراری اوپک به تعویق افتاد /  احتمال برگزاری در روز پنج شنبه
2020-04-05T17:30:58+04:30
منابع آگاه خبر دادند که اجلاس اوپک و متحدان آن که قرار بود روز دوشنبه بصورت ویدئوکنفرانس برگزار شود با تداوم تنش‌ بین عربستان و روسیه به تعویق افتاده و احتما...

۲ میلیون سفر هوایی در جهان لغو شد/ کاهش ۶۵ درصدی فروش بلیت

۲ میلیون سفر هوایی در جهان لغو شد/ کاهش ۶۵ درصدی فروش بلیت
2020-04-05T17:17:37+04:30
انجمن بین المللی شرکت های هواپیمایی (یاتا) اعلام کرد: شمار افرادی که سفرهای هوایی خود را به دلیل شیوع کرونا لغو کرده اند، از ۲ میلیون نفر گذشت.

اولین عملیات حمل‌ونقل ترکیبی بین هند- ایران- افغانستان برقرار شد

اولین عملیات حمل‌ونقل ترکیبی بین هند- ایران- افغانستان برقرار شد
2020-04-05T17:17:36+04:30
اولین عملیات حمل‌ونقل ترکیبی تحت رویه تیر بین هند- ایران- افغانستان برقرار شد.

احتمال پیوستن نروژ به توافق جامع کاهش عرضه نفت

احتمال پیوستن نروژ به توافق جامع کاهش عرضه نفت
2020-04-05T17:04:18+04:30
وزیر نفت و انرژی نروژ اعلام کرد که احتمال دارد نروژ هم در صورت موافقت دیگر تولیدکنندگان بزرگ، تولید نفت خود را کاهش دهد.

محاسبه قیمت گاز مطابق ایام سرد/وزن قبض ها کم می شود

محاسبه قیمت گاز مطابق ایام سرد/وزن قبض ها کم می شود
2020-04-05T16:50:57+04:30
طبق تصویب هیأت دولت و به منظور تعیین الگوی مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی، دوره سرد همه اقلیم‌ها تا ۱۵ اردیبهشت سال ۱۳۹۹ تمدید شد.

سیل، محدودیتی در انتقال گاز ایجاد نکرد/پایان تعمیرات تا مهرماه

سیل، محدودیتی در انتقال گاز ایجاد نکرد/پایان تعمیرات تا مهرماه
2020-04-05T16:37:37+04:30
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران تأکید کرد که با وجود سیلاب‌های اخیر، هیچ‌گونه محدودیتی در انتقال گاز پیش نیامد.

جکت فاز ۱۱ پارس جنوبی اوایل امسال نصب می‌شود

جکت فاز ۱۱ پارس جنوبی اوایل امسال نصب می‌شود
2020-04-05T16:24:18+04:30
یک مقام مسوول با اعلام اینکه جکت فاز ۱۱ اوایل امسال نصب می شود، گفت: ظرفیت برداشت روزانه گاز از میدان مشترک پارس جنوبی پارسال به بیش از ۷۰۰ میلیون مترمکعب رسید.

کمک دولت به اصناف باید تا پایان فروردین عملیاتی شود

 کمک دولت به اصناف باید تا پایان فروردین عملیاتی شود
2020-04-05T16:30:59+04:30
رئیس اتاق اصناف تهران از درخواست اعطای وام بدون بهره و تعیین تکلیف کمک دولت در بخش های بیمه و مالیاتی تا پایان فروردین ماه در جلسه با استاندار تهران خبر داد.

چراغ سبز دولت برای برگزاری جلسه شورای عالی کار/ پرونده مزد ۹۹ تا آخر هفته بسته می شود؟

 چراغ سبز دولت برای برگزاری جلسه شورای عالی کار/ پرونده مزد ۹۹ تا آخر هفته بسته می شود؟
2020-04-05T16:30:58+04:30
در حالی که قبل از سال ۹۹ جلسات شورای عالی کار برای تعیین مزد برگزار شد که به دلیل اختلاف نظرهای بین نمایندگان کارگران و کارفرمایان به نتیجه نرسید، خبرهای رس...

پروژه‌های عمرانی مکلف به انطباق با شرایط معلولان هستند

پروژه‌های عمرانی مکلف به انطباق با شرایط معلولان هستند
2020-04-05T15:57:39+04:30
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری مصوبه این شورا در خصوص منطبق سازی پروژه های عمرانی شهری و روستایی با شرایط معلولان را به دستگاه های ذی ربط ابلاغ کرد.

قدرت صنعت پتروشیمی در گروی فاصله گرفتن از خام فروشی

قدرت صنعت پتروشیمی در گروی فاصله گرفتن از خام فروشی
2020-04-05T15:57:38+04:30
مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: برای داشتن صنعتی پویا و اقتصادی قدرتمند باید صنعت پتروشیمی ایران از خام‌فروشی فاصله بگیرد.

فرضیه فریز مزدی مردود است/تعیین دستمزد ۹۹ تا قبل از اردیبهشت

 فرضیه فریز مزدی مردود است/تعیین دستمزد ۹۹ تا قبل از اردیبهشت
2020-04-05T16:04:19+04:30
عضو کمیته مزد شورایعالی کار درباره فریز مزدی گفت:  فرضیه فریز مزدی بکلی مردود است و کسانی که این موضوع را مطرح می‌کنند، فقط در این شرایط بحرانی کا...

افزایش جمعیت دام سبک کشور به ۶۵ میلیون راس در اسفند ۹۹

 افزایش جمعیت دام سبک کشور به ۶۵ میلیون راس در اسفند ۹۹
2020-04-05T15:24:25+04:30
تعداد گوسفند و بره موجود در دامداری‌های کشــور در اسفند ماه ٤٨.٢ میلیون رأس و تعداد بز و بزغاله ١٦.٧ میلیون رأس بوده است که نسبت به آذر ماه، به ترتیب ١٦.٧ و...

محیط کار امن در ایران خودرو برای تولید فراهم است

 محیط کار امن در ایران خودرو برای تولید فراهم است
2020-04-05T15:24:24+04:30
حفظ و ارتقای سلامت کارکنان و ایمن سازی محیط کار وتولید در مقابله با ویروس کرونا، اولویت نخست ایران خودرو است.

بخشنامه جدید بانک مرکزی برای تسویه بدهکاران بانکی

 بخشنامه جدید بانک مرکزی برای تسویه بدهکاران بانکی
2020-04-05T15:24:23+04:30
بانک مرکزی در بخشنامه ای به بانک‌های عامل شرایط تسویه بدهی بدهکاران بانکی را ابلاغ و تأکید کرد که بدهکاران برای ارائه درخواست خود تا پایان خرداد ۹۹ فرصت دار...

حسن سبحانی: ظرفیت‌های بالقوه زیادی برای بالفعل شدن جهش تولید داریم

 حسن سبحانی: ظرفیت‌های بالقوه زیادی برای بالفعل شدن جهش تولید داریم
2020-04-05T15:24:23+04:30
یک استاد دانشگاه بر ضرورت تبدیل ظرفیت های بالقوه به بالفعل در کشور تاکید کرد.

چرا تعمیرگاه‌های خودرو غیرقانونی پلمب می‌شود؟

 چرا تعمیرگاه‌های خودرو غیرقانونی پلمب می‌شود؟
2020-04-05T15:24:22+04:30
رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران گفت: علیرغم مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر عدم تعطیلی تعمیرگاه های خودرو، آقایان اقدام به پلمب برخی واحدهای تعمیرگاه خودرو...

۸۲ میلیون دلار کیوی صادر شد/ قیمت هرکیلو کیوی ایرانی ۷۵ سنت

 ۸۲ میلیون دلار کیوی صادر شد/ قیمت هرکیلو کیوی ایرانی ۷۵ سنت
2020-04-05T15:24:21+04:30
مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت: در ده ماه ابتدای سال ۹۸، حدود ۱۱۲ هزار تن کیوی به ارزش بیش از ۸۲ میلیون دلار، به سایر کش...

رشد ۸۳ درصدی حمل کالای اساسی از بندر چابهار

 رشد ۸۳ درصدی حمل کالای اساسی از بندر چابهار
2020-04-05T15:24:21+04:30
مقام مسئول سازمان راهداری از رشد ۸۳ درصدی حمل کالای اساسی از بندر چابهار طی ۴۵ روز اخیر خبر داد.