میرنیوز

۳ مشکل اصلی کارگران از نظر وزیر کار؛ امنیت شغلی، معیشت و تشکل‌یابی

 ۳ مشکل اصلی کارگران از نظر وزیر کار؛ امنیت شغلی، معیشت و تشکل‌یابی 2021-09-13T12:41:59+04:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت الله عبدالملکی،وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: نمایندگان تشکل‌های کارگری با عشق و بدون منافع مالی فعالیت می‌کنند و برخی از آنها راه زیادی را طی کرده اند تا در این نشست  نقطه‌نظرات و دغدغه های خود را ارایه دهند .

وی یادآور شد : بخشی از دغدغه‌ نمایندگان تشکل‌های کارگری که شامل رفاه کارگران، امنیت شغلی، مسکن و رفاه اجتماعی است به موضوعات کلان کشور برمی‌گردد، هر یک درصد تورمی که در جامعه بالا می‌رود بخشی از رفاه جامعه از جمله کارگران کاهش می‌ یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: رفاه کارگران بخشی از موضوعات کلان کشور است، ما مدافع حقوق کارگران هستیم، اگر تورم را مدیریت کنیم ، کارگران ‌دغدغه  دستمزد و مسائل معیشتی را نخواهند داشت و از سوی دیگر تولید کننده نیز به مشکل بر نمی خورد.

عبدالملکی از همه تشکل‌ها درخواست کرد گزارشی  از مشکلات صنفی و راه‌حل‌های پیشنهادی ارائه کنند تا این مسائل در کمیته‌های تخصصی مسکن، دستمزد و قراردادهای کارگری دسته‌بندی،مطرح و پیگیری شود.

وی تاکید کرد: در این کمیته‌ها تعدادی از نمایندگان کارگران و مجلس شورای اسلامی عضو خواهند شد و برنامه عملیاتی آن تدوین می‌‌شود.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: بخشی از مشکلات، خارج از اختیار این وزارتخانه است و باید در دولت پیگیری شود که در این باره قول قطعی خواهم داد.

وی مسائل جامعه کارگری را از دغدغه های آیت‌الله رئیسی دانست و گفت: مجلس شورای اسلامی نیز مجلس انقلابی و پای کار است که امیدواریم کارها جلو برود و گره‌ مشکلات حل شود.

  افزایش ظرفیت تشکل‌های کارگری تا دو برابر 

حاتم شاکرمی، معاون روابط کار نیز، گزارشی از وضعیت تشکل‌های کارگری در کشور ارائه داد و گفت:  13 هزار و 847  تشکل کارگری و کارفرمایی در کشور وجود دارد که از این تعداد 11 هزار و 68  تشکل به تشکل‌های کارگری مربوط است و 2 هزار و 779 تشکل نیز جزو تشکل‌های کارفرمایی هستند .

وی افزود : هم اکنون بر اساس قانون، چهار تشکل کارگری اصلی در کشور فعالیت دارد که شامل شورای اسلامی کار جامعه اسلامی کارگران ، انجمن‌های صنفی کارگری و کانون کارگران بازنشسته  می‌شود.

شاکرمی تصریح کرد : کانون کارگران بازنشسته در سطوح مختلف شهرستان، استان و ملی فعالیت می کنند.

معاون روابط کار ادامه داد : هم اکنون  2200 شورا ی اسلامی کار با حدود 11 هزار منتخب به عنوان اعضای اصلی شورا و 7000 نماینده کارگران واحد وجود دارد و  1496 انجمن صنفی کارگران  در کشور حدود 7480 اعضای هیات مدیره این انجمن فعالیت دارند .  

شاکرمی بیان داشت: همچنین 353 کانون بازنشستگان در سطوح مختلف شهرستانی، استانی و ملی فعالیت دارند.

وی در ادامه افزود:  نمایندگان کارگران این تشکل ها در مراجع تصمیم گیری مثل شورای عالی کار، شورای عالی حفاظت فنی ، شورای عالی اشتغال، مراجع حل اختلاف ، هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی ، کنفرانس بین المللی کار و هیئت های اجرایی مجموعه‌های فرهنگی و ورزشی  نیز حضور دارند.

شاکرمی افزود :  اولویت تشکل‌های کارگری با هر تفکر سیاسی ،همواره پایبندی به نظام، انقلاب و دفاع از منافع صنفی کارگران کشور بوده است .

وی تصریح کرد : البته قوانین مربوط به تشکل‌های کارگری،کارفرمایی نیازمند اصلاح است  که باید با مشارکت کارگران و کارفرمایان صورت گیرد، خوشبختانه سیاست ما طی این سال‌ها اجرای قانون بوده است.

 مشکلات اصلی کارگران؛ امنیت شغلی، معیشت کارگران و تشکل‌یابی 

علی خدایی نایب رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور  نیز در این نشست به عنوان نماینده کارگران در شورای عالی کار سه دسته از مشکلات اصلی کارگران را امنیت شغلی، معیشت کارگران و تشکل‌یابی عنوان کرد.

خدایی همچنین گفت: امروز  دستمزد دریافتی کارگران حداکثر 36 درصد از هزینه یک خانوار معمولی کارگران را پوشش می‌دهد.

به گفته نماینده کارگران در شورای عالی کار، درخواست کارگران این است هرچه سریع‌تر نشست شورای عالی کار در مورد رسیدگی به وضع معیشت کارگران و بررسی راهکار ترمیم قدرت خرید کارگران تشکیل شود.

وی همچنین خواستار جلوگیری از نفوذ جریان‌های سیاسی در حوزه تخصصی تشکل‌های کارگری شد.

 امنیت شغلی، خواسته اصلی کارگران  

 سید محمد یاراحمدی نماینده مجمع نمایندگان کارگری عنوان کرد: ما خوشحال هستیم که آقای رئیس جمهور با کارکنان بهشت زهرا و کارگران معدن زغال سنگ طبس دیدار کردند و این نشان می‌دهد دولت به کارگران توجه ویژه‌ دارد. 

به گفته وی، خواسته کارگران امنیت شغلی است و در کارگاه‌های یک تا 10 نفره باید نماینده کارگران حضور داشته باشند تا صدای کارگران در تشکل‌ها شنیده شود.

به گفته این نماینده کارگران در شورای عالی کار ، هر سال واژه‌های اقتصادی مطرح می‌شود اما قراردادهای کارگری به سه ماه و کمتر رسیده در حالی که قراردادهای اجاره منزل حداقل یک ساله است که با این شرایط کارگر امنیت فکری ندارد.

وی خواستار سه‌جانبه‌گرایی در اداره سازمان تأمین اجتماعی،تهیه اقلام سبد معیشت ، حل مشکل مسکن کارگران و حذف شرکت‌های پیمانکاری در مورد کارگران شد.

 لزوم برقراری عدالت در حوزه اشتغال و حقوق زنان و تامین مسکن کارگران 

ابوالفضل اشرف منصوری، نماینده کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور در خصوص مطالبات کارگران به اختصار گفت :  تحقق اهداف کار شایسته و پیگیری و اجرای مصوبه دولت در زمینه کار شایسته ، عدالت آموزشی در کارهای هم ارزش و اجرای مقاوله نامه بین‌المللی کار شماره 100،  برقراری عدالت در حوزه اشتغال و حقوق زنان و اجرای همسان‌سازی معیشت بازنشستگان مسکن کارگران،  تضمین حقوق کارگران از طریق الحاق به مقاوله نامه‌های 87 و 98 سازمان بین‌المللی کار ، اصلاح شورای عالی کار به منظور تقویت سه جانبه گرایی،  ایجاد نظام فراگیر بیمه‌های اجتماعی و رفع موانع بیمه کارگران ساختمانی،  ایجاد خدمات بیمه ای در کارگران، ارتقاء جایگاه مسئولان ایمنی ، اصلاح آیین‌نامه مربوط به حضور مسئولان ایمنی و بهداشت ، اصلاح قانون بیمه بیکاری ، جلوگیری از قراردادهای موقت و مردمی کردن اقتصاد از طریق تعاونی های کارگری ، مهمترین مطالبات جامعه کارگری از دولت به ویژه وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی است .

  درخواست حضور نماینده  بازنشستگان  در شورای عالی کار و هیات امنای تأمین اجتماعی 

محمد اسدی، نماینده کانون عالی کارگران بازنشسته کشور گفت: باید به خواسته‌ تشکل‌های کارگری جامه عمل بپوشانید و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرا شود.

وی افزود: موضوع دیگر قانون الزام سازمان تأمین اجتماعی به تأمین هزینه درمان کارگران بازنشسته است اما چون این قانون رعایت نمی‌شود بازنشستگان مجبورند از بیمه‌های تکمیلی استفاده کنند. 

به گفته اسدی، سال‌های قبل برای بیمه تکمیلی سه هزار تومان پرداخت می‌شود در دوره قبل این رقم به 21 هزار تومان افزایش یافت که انتظار داریم 50 درصد از حق بیمه تکمیلی را تامین اجتماعی تقبل کند.

نماینده کانون عالی بازنشستگان کشور بیان داشت: با توجه به اینکه حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به مصوبات شورای عالی کار گره خورده است ،درخواست می کنیم  نماینده‌ی تشکل‌های ما در جلسات شورای عالی کار حضور داشته باشد. همچنین درخواست حضور نماینده  بازنشستگان  را در هیات امنای تأمین اجتماعی داریم .

 ضرورت حضور جامعه کارگری و کارفرمایی در ساختار حاکمیتی شستا 

ستار حاتم نژاد، مسئول جامعه اسلامی کارگران گفت: جامعه کارگری و کارفرمایی باید در ساختار حاکمیتی شستا حضور داشته باشند چون اموال شستا و تأمین اجتماعی متعلق به جامعه کارگری و کارفرمایی است، در حالی که هیچ یک از نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی  در سازمان تأمین اجتماعی و شستا دخالتی ندارند.

وی بیان داشت: ما در کشور یک میلیون کارگاه داریم، 13 هزار تشکل کارگری وجود دارد و یکی از دلایل عدم توسعه تشکل‌های کارگری بی‌انگیزه بودن آنها است، باید برای کارگران دوره‌های آموزشی در نظر گرفته شود.

نماینده جامعه اسلامی کارگران ادامه داد: تشکل‌های کارگری نباید خانه خلوت احزاب باشند.

وی افزود: برخی از نمایندگان کارگران در شورای حل اختلاف 20 سال در رأس تشکیلات حضور دارند که این حضور بیش از حد باعث فساد می‌شود، باید بخشنامه‌ای تدوین شود که هر نماینده کارگری یا کارفرما حداکثر دو دوره یا به طور متناوب سه دوره در شورای حل اختلاف باشد، همچنین در شورای عالی کار مدت‌ زمان از دو به سه سال ا فزایش یابد.

برای توسعه کمی و کیفی تشکل‌ها نیز لازم است که اقدامات لازم صورت گیرد که دوره‌های آموزشی نیز در این زمینه ضروری است.

 حداقل مزد کارگران ، 33 درصد از هزینه زندگی معمولی کارگر را پوشش دهد 

حسن صادقی معاون دبیر کل خانه کارگر  اظهار داشت: 2.3 میلیون عضو غیر اجباری در خانه کارگر حضور دارند.

وی ادامه داد: باید سیاست دولت تثبیت نرخ ارز و کنترل نرخ تورم باشد چون آتش نرخ تورم از پول پرقدرت به وجود می‌آید.

معاون دبیرکل خانه کارگر عنوان کرد: باید روی ترمیم دستمزد کارگر تمرکز شود، در حال حاضر حداقل مزد کارگران می‌تواند 33 درصد از هزینه زندگی معمولی کارگر را پوشش دهد، یعنی کارگر 67 درصد کسری بودجه دارد که مجبور است شغل دیگری بگیرد ، نیاز داریم از مردم برای بخش مولد اقتصاد دعوت کنیم .

 اساسنامه صنفی انجمن رانندگان تغییر کند 

هاشم مظاهری، دبیر انجمن صنفی رانندگان  گفت: برخی تشکل‌های صوری در انتخابات انجمن رانندگان شرکت کردند ، بنابراین خواهان این هستیم اساسنامه صنفی انجمن رانندگان را تغییر دهید.

وی افزود: با وزارتخانه های صمت و  راه و شهرسازی در مورد عدم اجرای قوانین، عدم نظارت و کنترل بر بازار لوازم جانبی مورد نیاز رانندگی مشکل داریم. 

دبیر انجمن صنفی رانندگان عنوان کرد: ما از مسئولان بهداشت کار و حفاظت و ایمنی فنی می‌خواهیم بحث سخت و زیان‌آوری رانندگی جاده‌ها را مطرح کنند.

مظاهری اظهار داشت: در گذشته، در قانون بودجه ، یارانه‌ای برای حق بیمه رانندگان درنظر گرفته  شده بود که در بودجه 1400 لغو شد، از سال 1397 بحث بیمه رانندگان دچار مشکل شده است.

 جامعه استادان حق‌التدریس کشور، مظلوم‌ترین هستند 

علی قزل‌سفلو، نماینده انجمن صنفی استادان حق‌التدریس دانشگاه گفت: جامعه استادان حق‌التدریس کشور مظلوم‌ترین هستند 30 هزار استاد حق‌التدریس در کشور داریم که 70 درصد آنها حتی شرایط ازدواج پیدا نمی‌کنند چون ما اصلاً بیمه و امنیت شغلی نداریم و در حال حاضر 56 درصد از حق‌التدریسان به خارج مهاجرت می‌کنند. 

وی گفت: 313 مؤسسه آموزش عالی در کشور داریم که 50 درصد آنها فاقد هیأت علمی هستند از 50 درصد بقیه نیز برخی افراد بازنشسته را به کار گرفته‌اند تا بیمه ندهند. 

قزل‌سفلو خاطرنشان کرد: باید در تعامل بین وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم مشکلات استادان حق‌التدریس حل شود. 

712 تشکل صنفی عضو خانه حمل‌ونقل کشور هستند

غلامرضا خادمی‌زاده، نماینده مجمع کارگران گفت: در خانه حمل‌ونقل 15 تشکل صنفی و 340 انجمن صنفی حضور دارند که در مجموع 712 تشکل صنفی عضو خانه حمل‌ونقل کشور هستند که در زمان آقای رحمتی وزیر اسبق راه و ترابری ایجاد شده است. 

خادمی‌زاده عنوان کرد: آنچه موجب فساد می‌شود انجمن‌های صوری هستند که  تشکل‌های صوری درست کرده‌اند. 

 بسیاری از زنان کارگر بیمه نیستند 

سمیه گلپور، رئیس کمیته بانوان کانون عالی انجمن صنفی کارگران اظهار داشت: ما تشکل‌های زیادی در حوزه زنان کارگری نداریم، بسیاری از زنان کارگر بیمه نیستند، در حالی که مانند مردان و یا حتی بیشتر از آنها کار می‌کنند.

وی گفت: برخی از زنان با حقوق ماهیانه 500 هزار تا یک میلیون تومان هم کار می‌کنند و مشکلات بنیادی در قرارداد کارگری زنان وجود دارد. در برخی از قراردادهای کارگری برای زنان کمتر از 30 روز قرارداد می‌بندند یا چک سفید امضا و سفته می‌گیرند .

گلپور، رئیس کمیته بانوان کانون عالی انجمن صنفی کارگران گفت: مجلس شورای اسلامی اگرچه تصویب کرده مادری برای دوره زایمان 9 ماه به مرخصی برود اما باید امنیت شغلی او رعایت شود.

وی خاطرنشان کرد: هنوز کارگروهی برای پیگیری مشکلات زنان کارگر نداریم، در حالی که میلیون ها زن در کشور مشغول کار هستند.

 کمبود منابع انسانی در بخش حمل‌ونقل دریایی 

سامان رضایی، دبیر انجمن دریانوردان تجاری ایران گفت: دریانوردان در راستای تأمین کالاهای اساسی اقدام می‌کنند در سال 2008 تعداد 108 کشتی نفتکش تحریم شدند، انجمن صنفی دریانوردان برای حل مشکلات ناوگان حمل‌ونقل و حتی مشکل کشتی غرق شده سانچی اقدام کرد. رضایی گفت: در مورد توقیف کشتی انگلیسی و کشتی کره جنوبی هم انجمن دریانوردان در تعامل با سازمان بین‌المللی کار و آی‌تی‌اف نسبت به حل این مسائل اقدام کرد. ما در بخش منابع انسانی حمل‌ونقل دریایی دچار کمبود هستیم.

 کمیته‌های تخصصی برای مسکن کارگران و مشکلات آنان تشکیل شود 

علی بابایی، نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: باید عدالت مزدی در بین کارگران برقرار و قانون کار اصلاح شود در حال حاضر کارگران و کارفرمایان در مدیریت تأمین اجتماعی دخالتی ندارند، در حالی که باید بحث سه جانبه‌گرایی رعایت شود که اوج سه‌جانبه‌گرایی در شورای عالی کار است. 

بابایی گفت: باید نشست های شورای عالی کار حداقل هر سه ماه یا  ماهی یک بار برگزار شود. 

عضو فراکسیون تعاون مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: باید کمیته‌های تخصصی برای مسکن کارگران و مشکلات آنان تشکیل شود.

 طولانی بودن فرایند شکایت کارگری 

یکی دیگر از نمایندگان کارگران هم از سامانه جامع روابط کار انتقاد کرد و گفت: در گذشته کارگران شکایت خود را به شورای حل ا ختلاف می‌بردند الان باید در سامانه جامع روابط کار ثبت‌نام کنند و برای یک شکایت کارگری 2-3 روز معطل می‌شوند.

این نماینده کارگری افزود: کارگران کوره‌پزخانه‌ها، دستمزد اندکی می‌گیرند ما حدود 30 هزار کارگر داریم که از حداقل دستمزد شورای عالی کار هم محروم هستند، در حال حاضر پنج هزار کارگر در نیروگاه دماوند هستند که از دو سال قبل تشکل کارگری ندارند. 

 بیمه کارگران ساختمانی در مجلس معطل مانده است 

 اسعد صالحی، دیگر نماینده کارگران عنوان کرد:‌  بیمه کارگران ساختمانی هنوز در مجلس معطل مانده و 200 هزار کارگر ساختمانی منتظر تعیین تکلیف بیمه تأمین اجتماعی هستند. باید با اصلاح ماده 5 سهمیه کارگران ساختمانی را آزاد کنیم.

 با حل مشکلات کارگران معدن ، اقتصاد معدن رونق می گیرد 

شوکت، دیگر نماینده صنفی کارگران در این نشست بیان داشت: ‌اگر کارگران ساختمانی بیمه شوند ماهانه بین 7 تا 10 هزار میلیارد تومان حق بیمه به صندوق تأمین ا جتماعی واریز می‌شود در حالی که صندوق تأمین اجتماعی در حال حاضر، ماهانه چهار هزار میلیارد تومان کسری دارد و کارفرمایان که در کار ساخت و ساز هستند به راحتی می‌توانند به جبران کسری صندوق تأمین اجتماعی اقدام کنند.

وی افزود: خوشبختانه رئیس جمهور  در نخستین اقدام بین کارگران بهشت زهرا و کارگران معدن رفت و از آنها دلجویی کرد که این نشان می‌دهد دولت می‌خواهد مشکلات کارگران معدن را حل کند. 

این نماینده کارگری عنوان داشت: کشور ما با دارا بودن یک درصد جمعیت جهان 7 درصد معادن جهان را در خود دارد و ما باید مشکلات کارگران معدن را حل کنیم تا اقتصاد معدن رونق بگیرد.

 1500 انجمن کارگران داروخانه‌ها و 21 کانون سراسری وجود دارد 

یکی دیگر از نمایندگان کارگری در این نشست گفت: کارگران داروخانه‌ها همانند کارگران معدن مظلوم هستند، 1500 انجمن کارگران داروخانه‌ها و 21 کانون سراسری وجود دارد، متأسفانه تشکل‌های صنعتی به جای حل و فصل مشکلات صنفی کارگران به فکر مسائل سیاسی هستند.

 اصلاح قانون بیمه بیکاری در دستور کار قرار گیرد 

ابوالفضل عنابستانی، عضو فراکسیون تعاون و اشتغال مجلس  به  اصلاح قانون بیمه بیکاری اشاره کرد و گفت: در شرایط کرونا ، کارگرانی  که حتی در سازمان تأمین اجتماعی ثبت نام نشده بودند، بیکار شده‌ و شغل خود را از دست داده‌اند.

وی با بیان اینکه لایحه اصلاح بیمه بیکاری 10 سال است که در مجلس معطل مانده گفت: هر موقع آن را بررسی می‌کنیم با اصل 75 روبرو می‌شود که مجلس نمی‌تواند طرحی که دارای بار مالی است مصوب کند، بنابراین از وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌خواهیم اصلاح قانون بیمه بیکاری را در دستور کار قرار دهد.

نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی همچنین در مورد طرح بیمه کارگران ساختمانی گفت: پیش‌بینی می‌شود حدود 400 هزار کارگر ساختمانی در کشور داریم که بیمه نیستند و سازمان تأمین اجتماعی هم زیر بار بیمه آنها نمی‌رود که باید فکری برای کارگران ساختمانی داشته باشیم.

عضو فراکسیون تعاون گفت: باید صندوق تأمین اجتماعی و هیأت امنای تأمین اجتماعی احیا شود و کار آن را به خود کارگران و کارفرمایان واگذار کنیم. کارگران قیم نمی‌خواهند و ما در مجلس آمادگی داریم قانون را اصلاح کنیم و در فراکسیون تعاون و صحن مجلس برای اصلاح قانون کار تلاش می‌کنیم.

رحمت الله نوروزی دیگر نماینده مجلس در این نشست اظهار داشت: در حال حاضر 11 هزار و 300 عنوان قانونی در کشور داریم که باید بسیاری از این قوانین تنقیح شوند که بحث امنیت شغلی کارگران، ساماندهی قراردادهای موقت کار از جمله این موارد است.

وی بر اجرای سه‌جانبه‌گرایی با حضور نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت در مورد قوانین کار و کارگری تاکید کرد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اقتصادی

چگونه هزینه قبض برق را ۳۵ درصد کاهش دهیم؟

چگونه هزینه قبض برق را ۳۵ درصد کاهش دهیم؟
2021-09-17T18:38:15+04:30
با اجرای راهکارهای کاهش مصرف انرژی گرمایشی در بخش ساختمان و لوازم برقی می توان قیمت قبض برق را تا ۳۵ درصد کاهش داد.

نخست وزیر هند خواستار افزایش تجارت آسیا از طریق بندر چابهار ایران شد

 نخست وزیر هند خواستار افزایش تجارت آسیا از طریق بندر چابهار ایران شد
2021-09-17T18:41:35+04:30
نخست وزیر هند تأکید کرد که کشورهای آسیای مرکزی می‌توانند با اتصال به بندر چابهار در ایران، ظرفیت های اقتصادی گسترده ای را شکوفا کنند.

قیمت سبد نفتی اوپک؛ ۷۴ دلار و ۱۷ سنت

قیمت سبد نفتی اوپک؛ ۷۴ دلار و ۱۷ سنت
2021-09-17T17:41:38+04:30
قیمت سبد نفتی اوپک دیروز (پنج‌شنبه، ۲۵ شهریورماه) ۷۴ دلار و ۱۷ سنت ثبت شد.

گزارش رویترز از افزایش فروش محصولات پتروشیمی و سوخت ایران با وجود تحریم‌ها

 گزارش رویترز از افزایش فروش محصولات پتروشیمی و سوخت ایران با وجود تحریم‌ها
2021-09-17T17:08:15+04:30
رویترز با اشاره به افزایش صادرات سوخت و محصولات پتروشیمی ایران در سال‌های اخیر با وجود تحریم‌های شدید آمریکا نوشت: درآمد ایران از صادرات بنزین در سال ۲۰۲۰ ب...

کشف ۹۶۲گرم تریاک از جعبه «تخته نرد» قبل از پرواز به استرالیا

کشف ۹۶۲گرم  تریاک از جعبه «تخته نرد» قبل از پرواز به  استرالیا
2021-09-17T16:48:20+04:30
سخنگوی گمرک گفت: محموله پستی جعبه تخته نرد چوبی به مقصد استرالیا که حاوی ۹۶۲گرم تریاک بود با هوشیاری کارکنان بخش امانات پستی گمرک کشف و ضبط شد.

محموله واکسن اهدایی اتریش وارد فرودگاه امام شد

 محموله واکسن اهدایی اتریش وارد فرودگاه امام شد
2021-09-17T16:41:36+04:30
محموله واکسن کرونا اهدایی کشور اتریش شامل یک میلیون دوز واکسن آسترازنکا از طریق فرودگاه بین‌المللی حضرت امام خمینی (ره) وارد کشور شد.

۲ میلیون دُز واکسن دیگر وارد کشور می شود

۲ میلیون دُز واکسن دیگر وارد کشور می شود
2021-09-17T16:08:20+04:30
معاون فنی گمرک گفت: تا ساعاتی دیگر ۲ میلیون دُز واکسن دیگر به کشور وارد می‌شود.

سه گروهی که بیشترین وام کرونا را گرفتند

سه گروهی که بیشترین وام کرونا را گرفتند
2021-09-17T15:58:16+04:30
بر اساس گزارش معاونت اشتغال وزارت کار، بیشتر بنگاه‌های متقاضی تسهیلات کرونا از نوع کسب و کارهای خرد و کوچک بوده و ۶۴ درصد تسهیلات پرداختی کرونا متعلق به سه ر...

برنامه‌ریزی برای ساخت حدود هفت هزار کیلومتر راه روستایی در کشور

برنامه‌ریزی برای ساخت حدود هفت هزار کیلومتر راه روستایی در کشور
2021-09-17T15:28:43+04:30
رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از توانمندی این سازمان برای ساخت هفت هزار کیلومتر راه روستایی در سال به شرط افزایش اعتبارات خبر داد.

پنجاه و چهارمین محموله واکسن وارداتی کرونا وارد کشور شد

پنجاه و چهارمین محموله واکسن وارداتی کرونا وارد کشور شد
2021-09-17T15:28:42+04:30
سه میلیون دوز واکسن سینوفارم صبح امروز از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) ترخیص شد.

برنامه رنو برای تعدیل نیروی ۲ هزار نفر در فرانسه

 برنامه رنو برای تعدیل نیروی ۲ هزار نفر در فرانسه
2021-09-17T15:34:54+04:30
شرکت خودروسازی رنو اعلام کرد که با حرکت به سمت خودروهای برقی و استخدام نیرو در موقعیت های شغلی دیگر، ۲۰۰۰ نفر از نیروهای مهندسی و پشتیبانی خود را در فرانسه ...

جدول واکسن‌های وارداتی/ با احتساب محموله جدید چینی، ۵۸ میلیون دوز واکسن ترخیص شد

 جدول واکسن‌های وارداتی/ با احتساب محموله جدید چینی، ۵۸ میلیون دوز واکسن ترخیص شد
2021-09-17T15:34:54+04:30
بررسی آمارها نشان میدهد، تا روز جمعه ۲۶ شهریور ماه حدود ۵۳ میلیون دوز واکسن از گمرک ترخیص شده است.

خلف وعده کاهش ۲۵ درصدی قیمت طرح ملی مسکن

 خلف وعده کاهش ۲۵ درصدی قیمت طرح ملی مسکن
2021-09-17T15:34:54+04:30
در حالی معاون وزیر راه بهمن ۹۸ وعده کاهش ۲۵ درصدی قیمت طرح ملی مسکن را داده بود که مدیرعامل عمران پردیس گفت:هزینه ساخت هر متربع این واحدها ۵.۵ میلیون است.

روایتی تازه از جوسازی کسانی که به اسم رسوب، بدنبال ترخیص کالاهای مختلف هستند

 روایتی تازه از جوسازی کسانی که به اسم رسوب، بدنبال ترخیص کالاهای مختلف هستند
2021-09-17T15:34:54+04:30
چند سالی است که موضوع رسوب کالاهای مختلف در گمرک به ویژه کالاهای ممنوعه که امکان ترخیص ندارند، به صورت مرتب در رسانه‌ها و دیگر محافل توسط واردکنند...

چین واردات نفت را کاهش داد و گاز بیشتری وارد کرد

چین واردات نفت را کاهش داد و گاز بیشتری وارد کرد
2021-09-17T15:15:06+04:30
یک گزارش جدید از اداره آمار دولتی چین نشان می‌دهد که بزرگترین خریدار نفت خام جهان از ابتدای ۲۰۲۱ تا کنون واردات نفت خود را ۵.۷ درصد کاهش داده اما ۲۰ درصد گاز...

جزئیات واردات ۵۸ میلیون دُز واکسن/ ۷۷ درصد در دو ماه

جزئیات واردات ۵۸ میلیون دُز واکسن/ ۷۷ درصد در دو ماه
2021-09-17T14:51:37+04:30
طبق گزارش‌های رسمی با واردات اخیر، میزان ورود واکسن به کشور به بیش از ۵۸.۳ میلیون دُز رسیده است.

طرح منطقه آزاد مجازی چیست؟

طرح منطقه آزاد مجازی چیست؟
2021-09-17T14:11:40+04:30
فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، در نشست با وزیر ارتباطات، خواهان آن شده‌اند که دولت موضع‌گیری شفافی درباره طرح موسوم به صیانت کاربران داشته باشد. ضرور...

رسوب کالا در گمرک یکی از شگردهای متخلفان است

رسوب کالا در گمرک یکی از شگردهای متخلفان است
2021-09-17T14:08:20+04:30
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از برخی ابعاد رسوب کالا در گمرک پرده برداشت و این موضوع را یکی از شگردهای قاچاقچیان برای واردات بی‌رویه دانست.

تخلیه ۲ میلیون تن کالای دپو شده در بنادر کشور

تخلیه ۲ میلیون تن کالای دپو شده در بنادر کشور
2021-09-17T13:55:02+04:30
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۲ میلیون تن کالای دپوشده در بنادر کشور وجود دارد از تخلیه کالاهای اساسی تا یک ماه و نیم آینده خبر داد.

ایرانی‌ها آپارتمان خود را در دوبی رها کردند و برگشتند

ایرانی‌ها آپارتمان خود را در دوبی رها کردند و برگشتند
2021-09-17T13:44:57+04:30
رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه وعده اقامت با خرید آپارتمان در ترکیه و دوبی، سرابی است که بعضی هموطنان عزیز گرفتارش می‌شوند گفت: به دلیل مشکلات زندگ...

تجارت ایران در محاصره چند تهدید!

تجارت ایران در محاصره چند تهدید!
2021-09-17T13:44:56+04:30
با حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت،  علیرضا پیمان پاک به عنوان رییس جدید سازمان توسعه تجارت کار خود را آغاز کرده و به گفته کارشناسان، به نظر می‌رسد او در همان ما...

منطقه آزاد مجازی چیست؟

منطقه آزاد مجازی چیست؟
2021-09-17T13:44:56+04:30
فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، در نشست با وزیر ارتباطات، خواهان آن شده‌اند که دولت موضع‌گیری شفافی درباره طرح موسوم به صیانت کاربران داشته باشد. ضرور...

برنج بورسی گران از آب در آمد/ هر کیلو برنج سورت نشده ۴۰ هزار و ۵۰۰ تومان

 برنج بورسی گران از آب در آمد/ هر کیلو برنج سورت نشده ۴۰ هزار و ۵۰۰ تومان
2021-09-17T13:48:15+04:30
قیمت هرکیلوگرم برنج در بورس به صورت سورت نشده و دارای شکستگی ۴۰ هزار و ۵۰۰ تومان خرید و فروش شد که بعد از سورت قیمت آن حدود ۴۵ هزار تومان خواهد بود.

وزیر نفت: برای استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی آماده‌ایم

 وزیر نفت: برای استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی آماده‌ایم
2021-09-17T13:48:15+04:30
وزیر نفت گفت: آمادگی داریم از ظرفیت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به منظور توسعه میدان‌ها، با اولویت میدان‌های مشترک نفت و گاز استفاده کنیم.

قیمت سکه و طلا از مسیر صعود دور زد و کاهشی شد

قیمت سکه و طلا از مسیر صعود دور زد و کاهشی شد
2021-09-17T13:31:37+04:30
طبق تحلیل دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران از وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی، به دنبال کاهش در مجموع ۳۲ دلاری اونس جهانی و خبرهای مثبت سیا...

زنجیره تولید محصولات لبنی ساماندهی می شود

زنجیره تولید محصولات لبنی ساماندهی می شود
2021-09-17T13:15:00+04:30
وزیر صنعت از ساماندهی زنجیره صنعت لبنیات خبر داد.

تخلیه ۲ میلیون کالای دپو شده در بنادر کشور

تخلیه ۲ میلیون کالای دپو شده در بنادر کشور
2021-09-17T13:01:38+04:30
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۲میلیون کالای دپوشده در بنادر کشور وجود دارد از تخلیه کالاهای اساسی تا یک ماه و نیم آینده خبر داد.

بدهی کشورهای جهان به رکورد ۲۹۶ تریلیون دلار رسید

 بدهی کشورهای جهان به رکورد ۲۹۶ تریلیون دلار رسید
2021-09-17T13:08:18+04:30
در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، در حالی که دولت ها، شرکت‌ها و خانوارها همچنان به علت بحران ناشی از شیوع کرونا وام‌های بیشتری گرفتند، حدود ۴.۸ تریلیون دلار ب...

ثبت اطلاعات در سامانه های تجارت و جامع انبارها الزامی شد

 ثبت اطلاعات در سامانه های تجارت و جامع انبارها الزامی شد
2021-09-17T13:08:18+04:30
معاون وزیر صمت اعلام کرد: بنابر تصمیمات دولت به منظور شفاف سازی نظام تولید و توزیع و همچنین کنترل قیمتها در کشور، دستورالعمل ضرورت ثبت اطلاعات در سامانه جام...

افزایش دوباره قیمت ها در بازار/ هر عدد تخم مرغ ۱۷۰۰ تومان شد

 افزایش دوباره قیمت ها در بازار/ هر عدد تخم مرغ ۱۷۰۰ تومان شد
2021-09-17T13:08:18+04:30
در طول ۱۵ روز اخیر روند افزایش قیمت تخم مرغ با سرعت بیشتری انجام شده و تخم از ۱۳۵۰ به ۱۷۰۰ تومان رسیده است.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)