میرنیوز

حداقل مزد ۳۳ درصد از هزینه ها را پوشش می دهد/ امنیت شغلی، خواسته اصلی کارگران

حداقل مزد ۳۳ درصد از هزینه ها را پوشش می دهد/ امنیت شغلی، خواسته اصلی کارگران 2021-09-13T09:28:43+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نمایندگان تشکل های کارگری در دیداری با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشکلات اصلی کارگران را تشریح کردند.

علی خدایی، نایب رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور در این نشست به عنوان نماینده کارگران در شورای عالی کار سه دسته از مشکلات اصلی کارگران را امنیت شغلی، معیشت کارگران و تشکل‌یابی عنوان کرد.

خدایی همچنین گفت: امروز دستمزد دریافتی کارگران حداکثر ۳۶ درصد از هزینه یک خانوار معمولی کارگران را پوشش می‌دهد.

به گفته نماینده کارگران در شورای عالی کار، درخواست کارگران این است هرچه سریع‌تر نشست شورای عالی کار در مورد رسیدگی به وضع معیشت کارگران و بررسی راهکار ترمیم قدرت خرید کارگران تشکیل شود.

وی همچنین خواستار جلوگیری از نفوذ جریان‌های سیاسی در حوزه تخصصی تشکل‌های کارگری شد.

امنیت شغلی، خواسته اصلی کارگران

سید محمد یاراحمدی، نماینده مجمع نمایندگان کارگری عنوان کرد: ما خوشحال هستیم که آقای رئیس جمهور با کارکنان بهشت زهرا و کارگران معدن زغال سنگ طبس دیدار کردند و این نشان می‌دهد دولت به کارگران توجه ویژه‌ دارد.

به گفته وی، خواسته کارگران امنیت شغلی است و در کارگاه‌های یک تا ۱۰ نفره باید نماینده کارگران حضور داشته باشند تا صدای کارگران در تشکل‌ها شنیده شود.

به گفته این نماینده کارگران در شورای عالی کار، هر سال واژه‌های اقتصادی مطرح می‌شود اما قراردادهای کارگری به سه ماه و کمتر رسیده در حالی که قراردادهای اجاره منزل حداقل یک ساله است که با این شرایط کارگر امنیت فکری ندارد.

وی خواستار سه‌جانبه‌گرایی در اداره سازمان تأمین اجتماعی، تهیه اقلام سبد معیشت، حل مشکل مسکن کارگران و حذف شرکت‌های پیمانکاری در مورد کارگران شد.

لزوم برقراری عدالت در حوزه اشتغال و حقوق زنان و تامین مسکن کارگران

ابوالفضل اشرف منصوری، نماینده کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور در خصوص مطالبات کارگران به اختصار گفت: تحقق اهداف کار شایسته و پیگیری و اجرای مصوبه دولت در زمینه کار شایسته، عدالت آموزشی در کارهای هم ارزش و اجرای مقاوله نامه بین‌المللی کار شماره ۱۰۰، برقراری عدالت در حوزه اشتغال و حقوق زنان و اجرای همسان‌سازی معیشت بازنشستگان مسکن کارگران، تضمین حقوق کارگران از طریق الحاق به مقاوله نامه‌های ۸۷ و ۹۸ سازمان بین‌المللی کار، اصلاح شورای عالی کار به منظور تقویت سه جانبه گرایی، ایجاد نظام فراگیر بیمه‌های اجتماعی و رفع موانع بیمه کارگران ساختمانی، ایجاد خدمات بیمه ای در کارگران، ارتقاء جایگاه مسئولان ایمنی، اصلاح آیین‌نامه مربوط به حضور مسئولان ایمنی و بهداشت، اصلاح قانون بیمه بیکاری، جلوگیری از قراردادهای موقت و مردمی کردن اقتصاد از طریق تعاونی های کارگری، مهمترین مطالبات جامعه کارگری از دولت به ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

درخواست حضور نماینده بازنشستگان در شورای عالی کار و هیات امنای تأمین اجتماعی

محمد اسدی، نماینده کانون عالی کارگران بازنشسته کشور گفت: باید به خواسته‌ تشکل‌های کارگری جامه عمل بپوشانید و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرا شود.

وی افزود: موضوع دیگر قانون الزام سازمان تأمین اجتماعی به تأمین هزینه درمان کارگران بازنشسته است اما چون این قانون رعایت نمی‌شود بازنشستگان مجبورند از بیمه‌های تکمیلی استفاده کنند.

به گفته اسدی، سال‌های قبل برای بیمه تکمیلی سه هزار تومان پرداخت می‌شود در دوره قبل این رقم به ۲۱ هزار تومان افزایش یافت که انتظار داریم ۵۰ درصد از حق بیمه تکمیلی را تامین اجتماعی تقبل کند.

نماینده کانون عالی بازنشستگان کشور بیان داشت: با توجه به اینکه حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به مصوبات شورای عالی کار گره خورده است، درخواست می کنیم نماینده‌ تشکل‌های ما در جلسات شورای عالی کار حضور داشته باشد. همچنین درخواست حضور نماینده بازنشستگان را در هیات امنای تأمین اجتماعی داریم.

ضرورت حضور جامعه کارگری و کارفرمایی در ساختار حاکمیتی شستا

ستار حاتم نژاد، مسئول جامعه اسلامی کارگران گفت: جامعه کارگری و کارفرمایی باید در ساختار حاکمیتی شستا حضور داشته باشند چون اموال شستا و تأمین اجتماعی متعلق به جامعه کارگری و کارفرمایی است، در حالی که هیچ یک از نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در سازمان تأمین اجتماعی و شستا دخالتی ندارند.

وی بیان داشت: ما در کشور یک میلیون کارگاه داریم، ۱۳ هزار تشکل کارگری وجود دارد و یکی از دلایل عدم توسعه تشکل‌های کارگری بی‌انگیزه بودن آنها است، باید برای کارگران دوره‌های آموزشی در نظر گرفته شود.

نماینده جامعه اسلامی کارگران ادامه داد: تشکل‌های کارگری نباید خانه خلوت احزاب باشند.

وی افزود: برخی از نمایندگان کارگران در شورای حل اختلاف ۲۰ سال در رأس تشکیلات حضور دارند که این حضور بیش از حد باعث فساد می‌شود، باید بخشنامه‌ای تدوین شود که هر نماینده کارگری یا کارفرما حداکثر دو دوره یا به طور متناوب سه دوره در شورای حل اختلاف باشد، همچنین در شورای عالی کار مدت‌ زمان از دو به سه سال افزایش یابد. برای توسعه کمی و کیفی تشکل‌ها نیز لازم است که اقدامات لازم صورت گیرد که دوره‌های آموزشی نیز در این زمینه ضروری است.

حداقل مزد کارگران، ۳۳ درصد از هزینه زندگی معمولی کارگر را پوشش دهد

حسن صادقی، معاون دبیر کل خانه کارگر اظهار داشت: ۲.۳ میلیون عضو غیر اجباری در خانه کارگر حضور دارند.

وی ادامه داد: باید سیاست دولت تثبیت نرخ ارز و کنترل نرخ تورم باشد چون آتش نرخ تورم از پول پرقدرت به وجود می‌آید.

معاون دبیرکل خانه کارگر عنوان کرد: باید روی ترمیم دستمزد کارگر تمرکز شود، در حال حاضر حداقل مزد کارگران می‌تواند ۳۳ درصد از هزینه زندگی معمولی کارگر را پوشش دهد، یعنی کارگر ۶۷ درصد کسری بودجه دارد که مجبور است شغل دیگری بگیرد، نیاز داریم از مردم برای بخش مولد اقتصاد دعوت کنیم.

اساسنامه صنفی انجمن رانندگان تغییر کند

هاشم مظاهری، دبیر انجمن صنفی رانندگان گفت: برخی تشکل‌های صوری در انتخابات انجمن رانندگان شرکت کردند ، بنابراین خواهان این هستیم اساسنامه صنفی انجمن رانندگان را تغییر دهید.

وی افزود: با وزارتخانه های صمت و راه و شهرسازی در مورد عدم اجرای قوانین، عدم نظارت و کنترل بر بازار لوازم جانبی مورد نیاز رانندگی مشکل داریم.

دبیر انجمن صنفی رانندگان عنوان کرد: ما از مسئولان بهداشت کار و حفاظت و ایمنی فنی می‌خواهیم بحث سخت و زیان‌آوری رانندگی جاده‌ها را مطرح کنند.

مظاهری اظهار داشت: در گذشته، در قانون بودجه ، یارانه‌ای برای حق بیمه رانندگان در نظر گرفته شده بود که در بودجه ۱۴۰۰ لغو شد، از سال ۱۳۹۷ بحث بیمه رانندگان دچار مشکل شده است.

۵۶ درصد از حق‌التدریسان به خارج مهاجرت می‌کنند

علی قزل‌سفلو، نماینده انجمن صنفی استادان حق‌التدریس دانشگاه گفت: جامعه استادان حق‌التدریس کشور مظلوم‌ترین هستند ۳۰ هزار استاد حق‌التدریس در کشور داریم که ۷۰ درصد آنها حتی شرایط ازدواج پیدا نمی‌کنند چون ما اصلاً بیمه و امنیت شغلی نداریم و در حال حاضر ۵۶ درصد از حق‌التدریسان به خارج مهاجرت می‌کنند.

وی گفت: ۳۱۳ مؤسسه آموزش عالی در کشور داریم که ۵۰ درصد آنها فاقد هیأت علمی هستند از ۵۰ درصد بقیه نیز برخی افراد بازنشسته را به کار گرفته‌اند تا بیمه ندهند.

قزل‌سفلو خاطرنشان کرد: باید در تعامل بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم مشکلات استادان حق‌التدریس حل شود.

۷۱۲ تشکل صنفی عضو خانه حمل‌ونقل کشور هستند

غلامرضا خادمی‌زاده، نماینده مجمع کارگران گفت: در خانه حمل‌ونقل ۱۵ تشکل صنفی و ۳۴۰ انجمن صنفی حضور دارند که در مجموع ۷۱۲ تشکل صنفی عضو خانه حمل‌ونقل کشور هستند که در زمان آقای رحمتی وزیر اسبق راه و ترابری ایجاد شده است.

خادمی‌زاده عنوان کرد: آنچه موجب فساد می‌شود انجمن‌های صوری هستند که تشکل‌های صوری درست کرده‌اند.

بسیاری از زنان کارگر بیمه نیستند

سمیه گلپور، رئیس کمیته بانوان کانون عالی انجمن صنفی کارگران اظهار داشت: ما تشکل‌های زیادی در حوزه زنان کارگری نداریم، بسیاری از زنان کارگر بیمه نیستند، در حالی که مانند مردان و یا حتی بیشتر از آنها کار می‌کنند.

وی گفت: برخی از زنان با حقوق ماهیانه ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومان هم کار می‌کنند و مشکلات بنیادی در قرارداد کارگری زنان وجود دارد. در برخی از قراردادهای کارگری برای زنان کمتر از ۳۰ روز قرارداد می‌بندند یا چک سفید امضا و سفته می‌گیرند .

گلپور گفت: مجلس شورای اسلامی اگرچه تصویب کرده مادری برای دوره زایمان ۹ ماه به مرخصی برود اما باید امنیت شغلی او رعایت شود.

وی خاطرنشان کرد: هنوز کارگروهی برای پیگیری مشکلات زنان کارگر نداریم، در حالی که میلیون ها زن در کشور مشغول کار هستند.

کمبود منابع انسانی در بخش حمل‌ونقل دریایی

سامان رضایی، دبیر انجمن دریانوردان تجاری ایران گفت: دریانوردان در راستای تأمین کالاهای اساسی اقدام می‌کنند در سال ۲۰۰۸ تعداد ۱۰۸ کشتی نفتکش تحریم شدند، انجمن صنفی دریانوردان برای حل مشکلات ناوگان حمل‌ونقل و حتی مشکل کشتی غرق شده سانچی اقدام کرد.

رضایی گفت: در مورد توقیف کشتی انگلیسی و کشتی کره جنوبی هم انجمن دریانوردان در تعامل با سازمان بین‌المللی کار و آی‌تی‌اف نسبت به حل این مسائل اقدام کرد.

وی گفت: ما در بخش منابع انسانی حمل‌ونقل دریایی دچار کمبود هستیم.

کمیته‌های تخصصی برای مسکن کارگران و مشکلات آنان تشکیل شود

علی بابایی، نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: باید عدالت مزدی در بین کارگران برقرار و قانون کار اصلاح شود در حال حاضر کارگران و کارفرمایان در مدیریت تأمین اجتماعی دخالتی ندارند، در حالی که باید بحث سه جانبه‌گرایی رعایت شود که اوج سه‌جانبه‌گرایی در شورای عالی کار است.

بابایی گفت: باید نشست های شورای عالی کار حداقل هر سه ماه یا ماهی یک بار برگزار شود.

عضو فراکسیون تعاون مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: باید کمیته‌های تخصصی برای مسکن کارگران و مشکلات آنان تشکیل شود.

طولانی بودن فرایند شکایت کارگری

یکی دیگر از نمایندگان کارگران هم از سامانه جامع روابط کار انتقاد کرد و گفت: در گذشته کارگران شکایت خود را به شورای حل ا ختلاف می‌بردند الان باید در سامانه جامع روابط کار ثبت‌نام کنند و برای یک شکایت کارگری ۲-۳ روز معطل می‌شوند.

این نماینده کارگری افزود: کارگران کوره‌پزخانه‌ها، دستمزد اندکی می‌گیرند ما حدود ۳۰ هزار کارگر داریم که از حداقل دستمزد شورای عالی کار هم محروم هستند، در حال حاضر پنج هزار کارگر در نیروگاه دماوند هستند که از دو سال قبل تشکل کارگری ندارند.

بیمه کارگران ساختمانی در مجلس معطل مانده است

اسعد صالحی، دیگر نماینده کارگران عنوان کرد:‌ بیمه کارگران ساختمانی هنوز در مجلس معطل مانده و ۲۰۰ هزار کارگر ساختمانی منتظر تعیین تکلیف بیمه تأمین اجتماعی هستند.

صالحی گفت: باید با اصلاح ماده ۵ سهمیه کارگران ساختمانی را آزاد کنیم.

با حل مشکلات کارگران معدن ، اقتصاد معدن رونق می گیرد

شوکت، دیگر نماینده صنفی کارگران در این نشست بیان داشت: ‌اگر کارگران ساختمانی بیمه شوند ماهانه بین ۷ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان حق بیمه به صندوق تأمین ا جتماعی واریز می‌شود در حالی که صندوق تأمین اجتماعی در حال حاضر، ماهانه چهار هزار میلیارد تومان کسری دارد و کارفرمایان که در کار ساخت و ساز هستند به راحتی می‌توانند به جبران کسری صندوق تأمین اجتماعی اقدام کنند.

وی افزود: خوشبختانه رئیس جمهور در نخستین اقدام بین کارگران بهشت زهرا و کارگران معدن رفت و از آنها دلجویی کرد که این نشان می‌دهد دولت می‌خواهد مشکلات کارگران معدن را حل کند.

این نماینده کارگری عنوان داشت: کشور ما با دارا بودن یک درصد جمعیت جهان ۷ درصد معادن جهان را در خود دارد و ما باید مشکلات کارگران معدن را حل کنیم تا اقتصاد معدن رونق بگیرد.

۱۵۰۰ انجمن کارگران داروخانه‌ها و ۲۱ کانون سراسری وجود دارد

یکی دیگر از نمایندگان کارگری در این نشست گفت: کارگران داروخانه‌ها همانند کارگران معدن مظلوم هستند، ۱۵۰۰ انجمن کارگران داروخانه‌ها و ۲۱ کانون سراسری وجود دارد، متأسفانه تشکل‌های صنعتی به جای حل و فصل مشکلات صنفی کارگران به فکر مسائل سیاسی هستند.

اصلاح قانون بیمه بیکاری در دستور کار قرار گیرد

ابوالفضل عنابستانی، عضو فراکسیون تعاون و اشتغال مجلس به اصلاح قانون بیمه بیکاری اشاره کرد و گفت: در شرایط کرونا، کارگرانی که حتی در سازمان تأمین اجتماعی ثبت نام نشده بودند، بیکار شده‌ و شغل خود را از دست داده‌اند.

وی با بیان اینکه لایحه اصلاح بیمه بیکاری ۱۰ سال است که در مجلس معطل مانده است، گفت: هر موقع آن را بررسی می‌کنیم با اصل ۷۵ روبرو می‌شود که مجلس نمی‌تواند طرحی که دارای بار مالی است مصوب کند، بنابراین از وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌خواهیم اصلاح قانون بیمه بیکاری را در دستور کار قرار دهد.

نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی همچنین در مورد طرح بیمه کارگران ساختمانی گفت: حدود ۴۰۰ هزار کارگر ساختمانی در کشور داریم که بیمه نیستند و سازمان تأمین اجتماعی هم زیر بار بیمه آنها نمی‌رود که باید فکری برای کارگران ساختمانی داشته باشیم.

عضو فراکسیون تعاون مجلس گفت: باید صندوق تأمین اجتماعی و هیأت امنای تأمین اجتماعی احیا شود و کار آن را به خود کارگران و کارفرمایان واگذار کنیم. کارگران قیم نمی‌خواهند و ما در مجلس آمادگی داریم قانون را اصلاح کنیم و در فراکسیون تعاون و صحن مجلس برای اصلاح قانون کار تلاش می‌کنیم.

رحمت الله نوروزی دیگر نماینده مجلس در این نشست اظهار داشت: در حال حاضر ۱۱ هزار و ۳۰۰ عنوان قانونی در کشور داریم که باید بسیاری از این قوانین تنقیح شوند که بحث امنیت شغلی کارگران، ساماندهی قراردادهای موقت کار از جمله این موارد است.

وی بر اجرای سه‌جانبه‌گرایی با حضور نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت در مورد قوانین کار و کارگری تاکید کرد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اقتصادی

راهکارهای بانکی برای جلوگیری از افزایش و تجمیع مطالبات معوق

 راهکارهای بانکی برای جلوگیری از افزایش و تجمیع مطالبات معوق
2021-09-22T14:35:02+03:30
یک کارشناس بانکی با اشاره به این که افزایش مطالبات معوق یکی از دغدغه های مدیران نظام بانکی است گفت رعایت بهداشت اعتباری و اخذ وثائق و تضامین کافی در هنگام ا...

تولیدکنندگان و فروشندگان شوینده ملزم به ثبت اطلاعات در سامانه تجارت شدند

 تولیدکنندگان و فروشندگان شوینده ملزم به ثبت اطلاعات در سامانه تجارت شدند
2021-09-22T14:35:02+03:30
مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت گفت: به کلیه واحدهای تولیدی ابلاغ شده تا نسبت به ثبت اطلاعات میزان تولید و فروش محصولات پوشک و پودر شوینده به ت...

افت ۴ هزار واحدی شاخص/ بورس در ارتفاع یک میلیون و ۳۸۶ هزار واحدی

افت ۴ هزار واحدی شاخص/ بورس در ارتفاع یک میلیون و ۳۸۶ هزار واحدی
2021-09-22T14:15:14+03:30
شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز ۳۱ شهریور با کاهش ۴۸۰۰ و توقف در جایگاه یک میلیون و ۳۸۶ هزار واحدی به کار خود پایان داد.

ممنوعیت واردات برنج تا زمان مقرر ادامه می یابد

ممنوعیت واردات برنج تا زمان مقرر ادامه می یابد
2021-09-22T14:15:13+03:30
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ذخایر برنج خارجی برای عرضه به بازار کافی است، گفت: ممنوعیت واردات برنج تا زمان مقرر ادامه می یابد.

افت ۴ هزار واحدی شاخص/ بورس در یک میلیون و ۳۸۶ هزار واحدی

افت ۴ هزار واحدی شاخص/ بورس در یک میلیون و ۳۸۶ هزار واحدی
2021-09-22T14:01:50+03:30
شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز ۳۱ شهریور با کاهش ۴۸۰۰ و توقف در جایگاه یک میلیون و ۳۸۶ هزار واحدی به کار خود پایان داد.

پایان جنجال سبوس با ابلاغ نرخ مصوب توسط شرکت بازرگانی دولتی + سند

 پایان جنجال سبوس با ابلاغ نرخ مصوب توسط شرکت بازرگانی دولتی + سند
2021-09-22T14:08:25+03:30
شرکت بازرگانی دولتی ایران قیمت مصوب هر کیلوگرم سبوس را ۱۴۰۰ تومان به کارخانه های آرد ابلاغ کرد.

قیمت سکه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ به ۱۱ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ به ۱۱ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان رسید
2021-09-22T13:48:37+03:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ در بازار آزاد تهران به ۱۱ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان رسید.

هشدار سازمان همکاری و توسعه اقتصادی درباره خطرات ناشی از تورم جهانی

 هشدار سازمان همکاری و توسعه اقتصادی درباره خطرات ناشی از تورم جهانی
2021-09-22T13:55:18+03:30
سازمان همکاری و توسعه اقتصادی OECD هشدار داد که بانک های مرکزی جهان باید راهکارهای روشنی را برای مقابله با خطرات ناشی از تورم ارائه دهند.

واگذای سرخابی‌ها پیش از تصویب نظام جامع باشگاه‌داری محکوم به شکست است

 واگذای سرخابی‌ها پیش از تصویب نظام جامع باشگاه‌داری محکوم به شکست است
2021-09-22T13:55:17+03:30
رئیس فراکسیون ورزش و جوانان مجلس گفت: واگذاری سرخآبی‌ها نیاز به مصوبه مجلس دارد؛ ضمن اینکه پیش از واگذاری باید لایحه نظام جامع باشگاه‌داری به سامان برسد چرا...

شاخص بورس تابستان را منفی به پایان رساند

 شاخص بورس تابستان را منفی به پایان رساند
2021-09-22T13:55:15+03:30
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت ۴هزارواحدی مواجه شد.

پایان جنجال سبوس با ابلاغ نرخ مصوب توسط شرکت بازرگانی دولتی

 پایان جنجال سبوس با ابلاغ نرخ مصوب توسط شرکت بازرگانی دولتی
2021-09-22T13:55:12+03:30
شرکت بازرگانی دولتی ایران قیمت مصوب هر کیلوگرم سبوس را ۱۴۰۰ تومان به کارخانه های آرد ابلاغ کرد.

خطر داغ‌ شدن بازار امضاهای طلایی با اجرای طرح واردات خودرو

 خطر داغ‌ شدن بازار امضاهای طلایی با اجرای طرح واردات خودرو
2021-09-22T13:55:08+03:30
دبیر انجمن خودروسازان گفت: صدور مجوز واردات خودرو بدون انتقال ارز منجر به ایجاد شبکه غیرقانونی موازی با بانک مرکزی خواهد شد و برخی افراد می‌توانند با پرداخت...

سازمان هواپیمایی: هواپیمای ایلوشین خادمان زائران اربعین را به عراق منتقل کرد

 سازمان هواپیمایی: هواپیمای ایلوشین خادمان زائران اربعین را به عراق منتقل کرد
2021-09-22T13:55:08+03:30
سازمان هواپیمایی کشور در واکنش به انتشار فیلم پرواز هواپیمای ایلوشین به عراق اعلام کرد:‌ این پرواز برای جابجایی زائران اربعین غیرتجاری و مسافری است.

برخی در تلاش برای دو نرخی کردن سبوس و ایجاد رانت هستند

برخی در تلاش برای دو نرخی کردن سبوس و ایجاد رانت هستند
2021-09-22T13:38:20+03:30
یک کارشناس حوزه آرد، نان و گندم با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت هر کیلو سبوس برای دامداران ۳۵۰۰ تومان است گفت: برخی افراد در تلاش برای دو نرخی کردن سبوس و...

روز پرصعود و نزول برای بورس

روز پرصعود و نزول برای بورس
2021-09-22T13:38:19+03:30
شاخص کل بازار سرمایه روزی پرنوسان را پشت سر گذاشت؛ به طوری که در ساعات ابتدایی معاملات توانست تا رقم‌ یک میلیون و ۳۹۳ هزار واحد افزایش یابد اما در ساعات میان...

کاهش ۵۷ درصدی تولید ناخالص داخلی ایران طی ۳ سال

کاهش ۵۷ درصدی تولید ناخالص داخلی ایران طی ۳ سال
2021-09-22T13:35:04+03:30
رئیس اتاق ایران گفت: طبق آخرین گزارش بانک جهانی تولید ناخالص داخلی ایران که در سال ۹۶ (به قیمت جاری) ۴۴۵ میلیارد دلار بوده، با ۵۷ درصد کاهش به ۱۹۱ میلیارد دل...

سداد تکنولوژی ۵G را بومی‌سازی می‌کند/ شکست تحریم‌های حوزه مخابرات

سداد تکنولوژی ۵G را بومی‌سازی می‌کند/ شکست تحریم‌های حوزه مخابرات
2021-09-22T13:35:03+03:30
مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد با تاکید بر شکستن دیوار تحریم‌های مخابراتی با بهره‌گیری از دانش جوانان نخبه ایرانی، از بومی‌سازی تکنولوژی‌های جدید بخصوص ...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۶/۳۱

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
2021-09-22T13:41:39+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۷ درصد افزایش به ۱۷۷۵ دلار و ۸۰ سنت رسید.

مالیات و جریمه در انتظار کسانی که در سامانه اسکان خوداظهاری نکنند

مالیات و جریمه در انتظار کسانی که در سامانه اسکان خوداظهاری نکنند
2021-09-22T13:21:44+03:30
معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی گفت: آن دسته از مالکانی که تا پایان مهر ماه، مشخصات خود را ثبت نکنند، حتی اگر واحد آنها خالی نباشد، مشمول ۲۰ درصد جریمه...

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۶/۳۱| برنت ۷۵ دلار و ۳۱ سنت شد

 قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۶/۳۱| برنت ۷۵ دلار و ۳۱ سنت شد
2021-09-22T13:28:21+03:30
قیمت نفت برنت دریای شمال امروز با ۹۵ سنت معادل ۱.۳ درصد رشد به ۷۵ دلار و ۳۱ سنت رسید.

نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی و مواد غذایی آغاز به کار کرد

 نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی و مواد غذایی آغاز به کار کرد
2021-09-22T13:15:00+03:30
بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی و صنایع غذایی با حضور مسوولان آغاز به کار کرد.

صعود طلا در آستانه تصمیم پولی بانک مرکزی آمریکا

صعود طلا در آستانه تصمیم پولی بانک مرکزی آمریکا
2021-09-22T12:58:24+03:30
قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی که سرمایه گذاران منتظر اعلام نتیجه نشست بانک مرکزی آمریکا بودند، اندکی افزایش پیدا کرد. ...

نفت یک دلار دیگر گران شد

نفت یک دلار دیگر گران شد
2021-09-22T12:58:23+03:30
قیمت نفت روز چهارشنبه در واکنش به آماری که کاهش بیش از حد انتظار ذخایر سوخت آمریکا در هفته گذشته را نشان داد، بیش از یک دلار افزایش یافت و به صعود شب گذشته ا...

تشکیل مرکز جهاد آب در وزارت نیرو

تشکیل مرکز جهاد آب در وزارت نیرو
2021-09-22T12:58:23+03:30
وزیر نیرو از تشکیل مرکز جهاد آب در ستاد وزارت نیرو خبر داد و گفت: توجه به موضوع اقتصاد آب و برق باید در متن برنامه‌ها باشد و این مهم، به معنی افزایش قیمت ای...

۷۴۴ میلیارد از یارانه‌ها به دانش‌آموزان رسید

۷۴۴ میلیارد از یارانه‌ها به دانش‌آموزان رسید
2021-09-22T12:58:23+03:30
آنچه در مدت اخیر از محل درآمد ناشی از هدفمندی یارانه‌ها و طبق قانون بودجه به دانش‌آموزان اختصاص پیدا کرده به بیش از ۷۴۰ میلیارد تومان ‌می‌رسد. ...

بیش از ۶۰ درصد قانون کار هنوز اجرا نشده است!

بیش از ۶۰ درصد قانون کار هنوز اجرا نشده است!
2021-09-22T12:58:22+03:30
دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد مواد قانون کار تاکنون اجرایی نشده، گفت: اگر کارفرمایان به تکالیف خود که در قانون پیش بی...

برخی مستاجران عطای وام را به لقایش بخشیدند

برخی مستاجران عطای وام را به لقایش بخشیدند
2021-09-22T12:58:21+03:30
مهلت ثبت نام برای وام اجاره، امروز به پایان می رسد و البته احتمال تمدید این زمان وجود دارد. اما موانع چندگانه‌ای همچون معرفی ضامن رسمی با ۱۰ سال سابقه که حدا...

سازمان تعاون روستایی تبدیل به سازمان جهاد سازندگی کشور می‌شود

 سازمان تعاون روستایی تبدیل به سازمان جهاد سازندگی کشور می‌شود
2021-09-22T12:34:59+03:30
وزیر جهاد کشاورزی همزمان با انتصاب سرپرست سازمان تعاون روستایی، او را مکلف کرد که مقدمات تبدیل این سازمان به سازمان جهاد سازندگی را فراهم آورد.

حذف مدیران منفعت‌طلب با اجرای ابلاغیه تعارض منافع

 حذف مدیران منفعت‌طلب با اجرای ابلاغیه تعارض منافع
2021-09-22T12:34:59+03:30
اجرای ابلاغیه تعارض منافع در سازمان نظام مهندسی ساختمان باعث می‌شود با پوست‌اندازی و حذف مدیران منفعت‌طلب، این سازمان‌ها به ریل قانون برگردند.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۱۴۰۰/۰۶/۳۱

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
2021-09-22T12:21:43+03:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۱۲۱ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۱میلیون و ۷۰۰هزار تومان و قیمت دلار ۲...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)