میرنیوز

تمامی اراضی کشاورزی تا ۴ سال آینده سنددار می شود

تمامی اراضی کشاورزی تا ۴ سال آینده سنددار می شود 2021-09-12T10:55:29+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی نژاد در یک برنامه تلویزیونی در رابطه با صادرات گل و گیاه اظهار کرد: ما ظرفیت های بی نظیر اقلیم و تنوع بسیار بالای تولید گل های زینتی در کشور داریم که می تواند ارزآوری خوبی برای کشور داشته باشد.

وی افزود: ما ۱۵ همسایه در اطراف کشور داریم که حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون نفر جمعیت را شامل می شود و ظرفیت و بازار خوبی برای صادرات گل به کشورهای اطراف ما وجود دارد این درحالی است که صادرات گل ما به برخی از کشورهای اطراف در سال ۲۰ هزار دلار است.

ساداتی نژاد با بیان این که ظرفیت های کشاورزی در کشور ما بسیار زیاد است، تصریح کرد: ما برای رسیدن به اهداف و استفاده کامل از ظرفیت های کشور به دو بال یا دو نقطه تمرکز نیاز داریم که یکی از این دو بال، کشاورزی تجاری یا اقتصادی است.

وی با بیان این که ما باید به کشاورزی به عنوان یک تجارت نگاه کنیم و ظرفیت آن را هم داریم، افزود: بال دوم دانش بنیان کردن و یا علمی کردن کشاورزی در کشور است که در این دو بخش دچار ضعف هستیم.

وزیر جهاد کشاورزی، عنوان کرد: ضریب نفوذ دانش و فناوری در کشور ما پایین است؛ البته ظرفیت های خوبی در حوزه علمی در کشور داریم، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، دانشکده های کشاورزی و موسسات تحقیقات کشاورزی را در کشور داریم اما باید ببینیم کشاورزی در میدان عمل چه میزان از این ظرفیت ها بهره برده است.

وی افزود: اگر مدل وزارت بهداشت را که آموزش را در کنار پزشکی آورده است بتوانیم در وزارت جهاد کشاورزی اجرا کنیم و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی را با مزرعه که کشت در حال انجام است تلفیق کنیم می توانیم یک اتفاق نادر را رقم بزنیم.

ساداتی نژاد ادامه داد: تلاش ما این است که با ظرفیت هایی که سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی دارد و آمادگی که در کشاورزان شاهد هستیم، بتوانیم با تغییر آیین نامه های ارتقا اعضای هیات علمی و ایجاد فرصت های مطالعاتی جدید تحت عنوان فرصت مطالعاتی مزرعه، اساتید را به مزرعه بفرستیم؛ ما آمادگی داریم در فصول کشت اعضاء هیات علمی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی را به مزارع بفرستیم تا هم حقوق دریافت کنند و هم از سود افزایش عملکرد منتفع شوند.

وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با آبخیزداری در کشور خاطرنشان کرد: حفظ منابع پایدار طبیعی تضمین کننده تولید است و آب هم یک محدودیت محسوب می شود و تغییر اقلیمی در دنیا محدودیت بالایی را در منابع آبی ایجاد کرده است بنابراین باید آب و خاک را صیانت کنیم.

وی افزود: امروز در تمام دنیا هم به دنبال نفوذ آب به داخل زمین و ذخیره در آبخوان ها هستند تا کشاورزان بتوانند در پایین دست از آن استفاده کنند؛ با این روش، میزان تبخیر و همچنین آلودگی آبها و فرسایش خاک کاهش خواهد یافت.

ساداتی نژاد ادامه داد: در طول سال های گذشته، با عنایت مقام معظم رهبری و اعتبارات صندوق توسعه ملی اقدامات خوبی در بخش آبخیزداری انجام شده است و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا اقدامات موثری در این بخش انجام شود، همچنین تلاش خواهیم کرد وزارت نیرو را هم با وزارت جهاد کشاورزی همراه کنیم و از منابع اعتباری وزارت نیرو برای حفظ آب و خاک استفاده کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: طرح امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی، ۱۴ ماده دارد که حدود ۱۰ ماده از آن به اتمام رسیده و تا هفته آینده کل طرح تصویب و برای تایید به شورای نگهبان ارسال خواهد شد، این قانون ابزارهای قانون تمرکز را تمهید می کند و با تصویب این قانون ستاد تنظیم بازار محصولات کشاورزی خواهیم داشت و وزارت جهاد کشاورزی به سمت فرماندهی واحد پیش خواهد رفت.

سامانه بازارگاه نواقصی داشته که در حال رفع آن هستیم

ساداتی نژاد با بیان این که بخشی از مشکلات بخش مرغ مربوط به چالش های تامین ارز واردات نهاده های دامی بوده است، گفت: اقدامات خوبی را هیئت دولت برای تامین ارز داشته و با تخصیص داده شده نهاده های مانده در گمرکات ترخیص و وارد بازار شده است.

وی با اشاره به این که سامانه بازارگاه هم نواقصی در تخصیص به موقع نهاده به دامداران داشته است که در حال برطرف کردن این مشکل هستیم، افزود: در حوزه تخصیص ارز، بازارگاه، ترانزیت نهاده از گمرک و تامین کسری در جوجه یک روزه نواقص و کسری ها را برطرف خواهیم کرد؛ برای برطرف کردن این کسری ها مجوز واردات تخم مرغ نطفه دار را داده ایم و تلاش می کنیم بازار به آرامش برسد.

وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با الگوی کشت عنوان کرد: ما باید برای تمام بخش های اکولوژیکی کشور الگوی کشت تعریف کنیم و در بخش هایی که محدودیت آب داریم نباید کشت آب بر استفاده کنیم. ما محدودیتی در شناخت مناطق و مطالعات اجرای الگوی کشت نداریم و حدود ۱۸ هزار نقشه مطالعاتی داریم که نشان می دهد در هر منطقه چه محصولی می توانیم کشت کنیم.

وی افزود: ما برای اجرای الگوی کشت نیاز به ابزارهایی داریم که هنوز آماده نبوده است، یکی از این ابزارها کشاورزی قراردادی است.

ساداتی نژاد ادامه داد: ما باید با کشاورزی قراردادی امنیت خاطر به کشاورز بدهیم که اگر به جای صیفی جات، یک گیاه دارویی را کشت می کند، یک شرکت داروسازی و یا شرکت صنایع غذایی با کشاورز قرارداد ببندد و محصول را از پیش از شروع کشت از کشاورز خریداری کند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به فاصله ۱۰ برابری تولید محصول توسط کشاورزان پیشرو با متوسط میزان تولید محصول در کشور، اذعان کرد: یکی از دلایلی که باعث می شود کشاورزی برای کشاورز اقتصادی نباشد همین فاصله زیاد است، کشاورزی غیر اقتصادی، رغبت را از کشاورزان خواهد گرفت؛ کشاورزی ما خرده مالکی است و کشاورز امکان مالی ندارد که کود برای زمین خود تهیه کند و یا از ترویج و آموزش لازم برخورددار نیست، بنابراین در کشاورزی قراردادی، نهاده تولید را شرکت پشتیبان تامین می کند و به کشاورز بذر، کود، سم و آموزش لازم را می دهد و در انتهای کار محصول را خریداری کرده و عملکرد هم افزایش می یابد.

باید الگوی کشت را با استفاده از کشاورزی قرادادی در کشور اجرا کنیم

وی با بیان این که ما در این دوره باید الگوی کشت را با استفاده از کشاورزی قرادادی در کشور اجرا کنیم، خاطرنشان کرد: یکی از ابزارهایی که تا امروز در اختیار وزارت جهاد کشاورزی نبود اما در حال حاضر در اختیار داریم تعیین قیمت محصولات کشاورزی است، با قانونی که سال گذشته مجلس شورای اسلامی تصویب کرد، شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شد و وزارت جهاد کشاورزی می تواند با تعیین قیمت کشاورزان را برای اجرای الگوی کشت تشویق کند.

ساداتی نژاد ادامه داد: ما قصد داریم تشکل های بخش کشاورزی را به میدان بیاوریم تا در سیاست گذاری ها و تصمیم گیری ها مشارکت داشته باشند، در حوزه بازار رسانی هم اگر از خود تشکل ها کمک بگیریم بازار به تعادل خواهد رسید.

وی گفت: یکی از روش های هویت دهی به کشاورزان، مالکیت اراضی است که باید به آن پرداخته شود و در رفع مشکل سند دار شدن اراضی کشاورزی باید تسریع شود.

ساداتی نژاد، میزان صدور سند برای اراضی کشاورزی را ۴ درصد عنوان کرد و افزود: با این روند ۳۵ سال طول می کشد تا تمام اراضی کشاورزی سنددار شود

وی گفت: یک ماده از طرح امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولید کشاورزی که در مجلس در حال بررسی است به این بخش اختصاص یافته است و با برنامه ای که تبیین کرده ایم، بنا داریم تا ۴ سال آینده تمامی اراضی کشاورزی را سنددار کنیم و جشن پایان سنددار شدن اراضی کشاورزی را بگیریم.

وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با خرد شدن زمین های کشاورزی توسط وارثین کشاورزان گفت: ما باید در ابتدا زمین را سنددار کنیم، در این اسناد بر کاربری کشاورزی آن تاکید شده و باید با مشوق هایی مانند ایجاد شرکت های تعاونی، کشت و صنعت ها و ایجاد شرکت های سهامی زراعی، کشاورزی خرد را در کنار هم قرار دهیم تا کشاورزی یکپارچه و اقتصادی شود، همچنین قانون اجازه نمی دهد زمینی که سنددار شده به راحتی خرد شود.

ساداتی نژاد در رابطه با پروژه های شیلاتی خاطرنشان کرد: شیلات یک بخش جذاب، پر ثروت و پر محصول اما مغفول بوده است و می تواند ارزآوری بالایی برای کشور داشته باشد.

وی افزود: ما در کشور بیش از ۲۵۰۰ کیلومتر نوار ساحلی داریم اما این ظرفیت ها هنوز بالفعل نیست و یکی از برنامه های ما در وزارت جهاد کشاورزی، سرمایه گذاری در بخش شیلات و ورود بخش خصوصی به این بخش است؛ باید این ظرفیت عظیم را به خدمت ارزآوری کشور بیاوریم.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: ما ظرفیت های خوبی در سواحل و در دریا داریم اما هنوز از ظرفیت های خوب کشور در زمینه پرورش ماهی در دریا به خوبی استفاده نشده است.

ساداتی نژاد تصریح کرد: حدود ۵۰ درصد از ظرفیت تولید آبزی پروری کشور در استان های غیر ساحلی است که نشان دهنده ظرفیت بالای این استان ها و عدم استفاده صحیح از ظرفیت سواحل است.

وی در رابطه با تعیین قیمت خرید تضمینی گندم بیان کرد: طبق قانون باید پیش از آغاز فصل کشت، قیمت خرید تضمینی اعلام شود تا کشاورز بتواند برای کشت تصمیم بگیرد، قیمت گندم برای سال زراعی جدید ۷۵۰۰ تومان و کلزا ۱۵ هزار تومان اعلام شده است که این قیمت بر اساس قیمت نهاده ها، هزینه های تولید و سود کشاورز تعیین شده است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه یکی دیگر از مشکلاتی که تا پایان سال ۱۴۰۱ باید برطرف شود، تامین اطلاعات و داده است، گفت: نظام یکپارچه اطلاعات بخش کشاورزی می تواند به برنامه ریزی دقیق برای تولید و تامین بهنگام محصولات کشاورزی کمک کند و یک سامانه تحت عنوان رصدخانه کشاورزی راه اندازی خواهد شد تا بتوانیم از سطح زیرکشت تا میزان تولید محصول برآورد دقیق داشته باشیم.

ساداتی نژاد در زمینه زنان روستایی و جامعه عشایری گفت: جامعه عشایری بسیار زحمت کش هستند و در حوزه های خدماتی دچار مشکلاتی هستند، عشایر تامین کننده پروتئین در کشور ما هستند و با تمهیداتی که در نظر گرفته ایم اجازه صادرات درصدی از دام هایشان را خواهیم داد تا از منافع آن بهره مند شوند.

وی افزود: با دستور ریاست جمهوری برای احیای جهاد سازندگی به عنوان متولی جامعه روستایی کشور، تلاش خواهیم کرد به بخش زنان روستایی و عشایر که در این بخش فعال هستند پرداخته شود.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اقتصادی

چرا نرخ بلیت اتوبوس های اربعین نیم میلیون تومانی شده است؟

چرا نرخ بلیت اتوبوس های اربعین نیم میلیون تومانی شده است؟
2021-09-25T12:42:11+03:30
اگرچه گفته شده بلیت اتوبوس های بازگشت زائران اربعین به دلیل تردد یک سر خالی، دو برابر محاسبه می شود، اما در حال حاضر برخی اتوبوس ها تا ۴۸۰ هزار تومان از مساف...

شرایط حضور کارکنان در زمان واکسیناسیون و تغییر رنگ مناطق

شرایط حضور کارکنان در زمان واکسیناسیون و تغییر رنگ مناطق
2021-09-25T12:32:07+03:30
طبق اعلام سازمان اداری و استخدامی، با تغییر رنگ بندی مناطق در روزهای اخیر، حضور کارکنان در دستگاه ها طبق دستورالعمل قبلی و با تشخیص مسئولان مربوطه خواهد بود...

«بانک جی‌پی مورگان» با اتهام رشوه در معاملات نفتی برزیل روبرو شد

«بانک جی‌پی مورگان» با اتهام رشوه در معاملات نفتی برزیل روبرو شد
2021-09-25T12:28:50+03:30
دادستانی برزیل تحقیقاتی را در مورد نقش بانک جی‌پی مورگان در جریان رشوه و پول‌شویی در معاملات نفتی سال ۲۰۱۱ شرکت ملی پتروبراس آغاز کرده است. 

مجوزهای صادرات فولاد به مدت دو ماه تمدید شد

مجوزهای صادرات فولاد به مدت دو ماه تمدید شد
2021-09-25T12:15:31+03:30
 کارگروه تنظیم بازار تمدید مجوزهای صادرات فولاد میانی و محصولات فولادی را به مدت ۲ ماه (تا اول آذر ۱۴۰۰) تصویب کرد.

موکب اشتغال محرومان، پویش استفاده از ظرفیت‌ مردمی برای رفع بیکاری

موکب اشتغال محرومان، پویش استفاده از ظرفیت‌ مردمی برای رفع بیکاری
2021-09-25T12:15:30+03:30
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: موکب اشتغال محرومان، پویش جمع‌آوری‌ همه ظرفیت‌های مردمی برای رفع مساله بیکاری و ایجاد اشتغال محرومان است.

مسکو همچنان منبع قابل اعتماد انرژی خواهد بود

مسکو همچنان منبع قابل اعتماد انرژی خواهد بود
2021-09-25T12:15:30+03:30
معاون نخست‌وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که این کشور همچنان منبع قابل اعتماد انرژی در بازارهای جهانی خواهد بود.

پروازهای اربعین درآستانه رکوردزنی/ ۵۴۴ پرواز در ۶ روز

پروازهای اربعین درآستانه رکوردزنی/ ۵۴۴ پرواز در ۶ روز
2021-09-25T12:02:11+03:30
معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از انجام ۵۴۴ پرواز اربعین تا ساعت ۹ صبح امروز ۳ مهر خبر داد.

ارسال مرسولات به تهران کاهش یافت

ارسال مرسولات به تهران کاهش یافت
2021-09-25T11:52:09+03:30
معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست گفت: راه‌اندازی پنج هاب منطقه‌ای پست منجر به کاهش ۲۲ درصدی ارسال مرسولات به تهران شده است.

صادرات به کشورهای همسایه دو برابر می‌شود؟

صادرات به کشورهای همسایه دو برابر می‌شود؟
2021-09-25T11:52:09+03:30
هر چند در سال‌های گذشته بخش مهمی از برنامه تجاری ایران حول محور همکاری با کشورهای منطقه و همسایه تعریف شده اما همچنان سهم ایران از این بازار بسیار محدود است....

یک میلیارد دلار سرمایه و سود معطل اکسیژن!

یک میلیارد دلار سرمایه و سود معطل اکسیژن!
2021-09-25T11:38:48+03:30
با گذشت بیش از چهار ماه از افتتاح یک مجتمع پتروشیمی، این مجموعه به دلیل عدم تامین اکسیژن توسط یک مجتمع دیگر، هنوز به تولید نرسیده است. ...

برقراری پروازهای فوق‌العاده اربعین در صورت نیاز

برقراری پروازهای فوق‌العاده اربعین در صورت نیاز
2021-09-25T11:25:30+03:30
معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از انجام ۵۴۴ پرواز اربعین تا ساعت ۹ صبح امروز خبر داد.

نوسان شدید قیمت جوجه یکروزه در بازار/ذرت و سویا در بازارگاه شارژ نشده است

نوسان شدید قیمت جوجه یکروزه در بازار/ذرت و سویا در بازارگاه شارژ نشده است
2021-09-25T11:25:29+03:30
دبیر کانون مرغداران گوشتی از نوسانات قیمتی جوجه یکروزه در بازار خبر داد.

برگ برنده خاندوزی برای مهار تورم

برگ برنده خاندوزی برای مهار تورم
2021-09-25T11:25:29+03:30
در شرایطی که سیر صعودی تورم همچنان مهمان اقتصاد ایران است و وزیر اقتصاد بر تامین کسری بودجه بدون روش‌های تورم‌زا تاکید می‌کند، افزایش انتشار اوراق با جذاب کر...

چین؛ پیشتاز کشورهای دنیا در اختراعات هوش مصنوعی

 چین؛ پیشتاز کشورهای دنیا در اختراعات هوش مصنوعی
2021-09-25T11:28:47+03:30
طبق گزارش ها، جمهوری خلق چین در سال ۲۰۲۰ میلادی، ۷۶ درصد از کل اختراعات جهان در حوزه هوش مصنوعی را به خود اختصاص داده است.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۱۴۰۰/۰۷/۳

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۱۴۰۰/۰۷/۳
2021-09-25T11:28:47+03:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۱۴۸ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۱میلیون و ۸۶۶ هزار تومان و قیمت دلار ...

عرضه ۵۲.۸ هزار تن گوشت به کشتارگاه‌ها

عرضه ۵۲.۸ هزار تن گوشت به کشتارگاه‌ها
2021-09-25T10:55:32+03:30
طبق اعلام مرکز آمار، وزن گوشت قرمز عرضه‌شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در مرداد ۱۴۰۰ جمعاً ۵۲.۸ تن گزارش شده، که سهم گوشت گاو و گوساله ب...

قیمت دلار ۳ مهر ۱۴۰۰ به ۲۶ هزار و ۷۳۳ تومان رسید/ هر یورو؛ ۳۱ هزار و ۵۳۵ تومان

قیمت دلار ۳ مهر ۱۴۰۰ به ۲۶ هزار و ۷۳۳ تومان رسید/ هر یورو؛ ۳۱ هزار و ۵۳۵ تومان
2021-09-25T10:55:32+03:30
قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ در صرافی های بانکی به ۲۶ هزار و ۷۳۳ تومان رسید.

کشف دو هزار و ۱۱۴ گرم تریاک از کامیون خالی برگشتی از افغانستان

کشف دو هزار و ۱۱۴ گرم تریاک از کامیون خالی برگشتی از افغانستان
2021-09-25T10:55:32+03:30
سخنگوی گمرک گفت: مربیان سگ‌های مواد یاب گمرک ماهیرود خراسان جنوبی توانستند از کامیون خالی برگشتی از افغانستان بیش از دو کیلوگرم تریاک کشف کنند.

رشد ۳۰ هزار واحدی بورس/ شاخص قله ۱.۴ میلیون واحدی را پس گرفت

رشد ۳۰ هزار واحدی بورس/ شاخص قله ۱.۴ میلیون واحدی را پس گرفت
2021-09-25T10:55:31+03:30
شاخص کل بورس در میانه معاملات امروز ۳ مهر با رشد ۳۰ هزار واحدی، ارتفاع یک میلیون و ۴۱۶ هزار واحدی را پس گرفت.

افزایش ۱.۲ درصدی تردد در محورهای برون‌شهری

افزایش ۱.۲ درصدی تردد در محورهای برون‌شهری
2021-09-25T10:55:31+03:30
آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۳۲۰ ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، در مقایسه با دیروز ۱.۲ درصد افزایش تردد را نشان می‌دهد.

سرگردانی زائران اربعین در فرودگاه امام به دلیل کارشکنی هواپیمایی العراقیه

 سرگردانی زائران اربعین در فرودگاه امام به دلیل کارشکنی هواپیمایی العراقیه
2021-09-25T11:02:13+03:30
در حالی تعدادی از زائران اربعین حسینی بلیت شرکت هواپیمایی العراقیه را خریداری کرده‌اند که به دلیل کارشکنی این شرکت ۴۸ ساعت است که این زائران در فرودگاه امام...

ایران سومین سال پیاپی نایب رییس کمیته همکاری های فنی آیمو شد

 ایران سومین سال پیاپی نایب رییس کمیته همکاری های فنی آیمو شد
2021-09-25T11:02:13+03:30
نماینده دائم ایران در سازمان بین المللی دریانوردی توانست با اکثریت قاطع آرا کشورهای عضو آیمو، براى سومین سال پیاپى به عنوان نایب رییس کمیته همکاری های فنی س...

در چه شرایطی زمستان هم خاموش می‌شویم؟

در چه شرایطی زمستان هم خاموش می‌شویم؟
2021-09-25T10:32:09+03:30
تابستان امسال، با خاموشی‌های متعدد همراه بود، هر چند که در شرایط فعلی تب خاموشی‌ها آرام گرفته اما این احتمال وجود دارد که در زمستان نیز مجدد شاهد قطع برق باش...

ارائه اینترنت رایگان برای دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها

ارائه اینترنت رایگان برای دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها
2021-09-25T10:32:09+03:30
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارائه اینترنت رایگان به اساتید دانشگاه‌ها، معلمان و دانشجویان در آغاز سال جدید تحصیلی خبر داد. ...

۱۵۰۰ میلیارد تومان به حساب بیمه سلامت واریز شد

 ۱۵۰۰ میلیارد تومان به حساب بیمه سلامت واریز شد
2021-09-25T10:35:26+03:30
پرداخت ۱۵ هزار میلیارد ریال به حساب سازمان بیمه سلامت ایران، در اجرای ردیف ۱۸ تبصره ماده۱۴ قانون بودجه صورت گرفت.

معرفی گرانفروشان بلیت پروازهای اربعین به سازمان تعزیرات حکومتی

 معرفی گرانفروشان بلیت پروازهای اربعین به سازمان تعزیرات حکومتی
2021-09-25T10:22:06+03:30
سرپرست اداره کل بازرسی، ارزیابی عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی از معرفی گران‌فروشان بلیت اربعین به سازمان تعزیرات حکومتی خبر داد.

آب در مخازن ۱۹۹ سد ملی کشور به حداقل رسیده است

آب در مخازن ۱۹۹ سد ملی کشور به حداقل رسیده است
2021-09-25T10:02:12+03:30
معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: سال آبی گذشته با ۳۷ درصد کاهش بارندگی در مقایسه با متوسط ۵۲ سال گذشته به پایان رسید و می‌توان این سال را خشک‌ترین سال نیم قرن...

روزانه ۵۰ پرواز به عراق داریم/ علت ازدحام فرودگاه امام چه بود؟

روزانه ۵۰ پرواز به عراق داریم/ علت ازدحام فرودگاه امام چه بود؟
2021-09-25T10:02:11+03:30
سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام انجام شدن روزانه ۵۰ پرواز به عراق گفت: علت ازدحام در فرودگاه امام، مراجعه بدون روادید تعدادی از زائران است.

ناکامی بیتکوین در شکستن مقاومت ۴۳ هزار دلاری

ناکامی بیتکوین در شکستن مقاومت ۴۳ هزار دلاری
2021-09-25T09:52:09+03:30
ارزش بیتکوین و ارزهای دیجیتالی مهم نزولی باقی ماند.  

چین برای مقابله با رمزارزها جدی است؟

چین برای مقابله با رمزارزها جدی است؟
2021-09-25T09:52:08+03:30
بانک مرکزی چین ضمن ممنوعیت هرگونه فعالیت مرتبط با ارزهای دیجیتالی در این کشور، نهادهایی را  مامور نظارت بر این قانون کرده است.   ...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)