میرنیوز

نامه دانشجویان به سران قوا در اعتراض به تعلل در اجرای قانون مبارزه با قاچاق

نامه دانشجویان به سران قوا در اعتراض به تعلل در اجرای قانون مبارزه با قاچاق 2021-05-03T14:39:00+04:30

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با نزدیک شدن به سالگرد قرائت گزارش تحقیق و تفحص مجلس از روند مبارزه با قاچاق کالا و ارز، جمعی از بسیج‌هایی دانشجویی کشور طی سه نامه به رئیس جمهور، رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس قوه قضائیه ضمن انتقاد از تعلل در اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خواستار روشن شدن نتیجه گزارش تحقیق و تفحص، اجرای کامل قانون، نظارت دقیق بر اجرای قانون و برخورد قاطع با متخلفین شدند.

متن کامل سه نامه خطاب به سران سه قوه به این شرح است:

متن نامه دانشجویان به رئیس جمهور
 

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

جناب حجت الاسلام والمسلمین روحانی

سلام علیکم


همانگونه که مستحضرید قاچاق کالا و ارز یکی از مهمترین موانع شکوفایی تولید ملی و سنگی بزرگ در راه رونق اقتصادی کشور است که رهبر معظم انقلاب اسلامی و کارشناسان دلسوز و تولیدکنندگان شریف بارها در خصوص این مانع بزرگ و آسیب‌هایش تذکر و هشدار داده‌اند، اما متأسفانه (علیرغم تصویب قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۹۲) به علت عدم اجرای قانون شاهد مشکلات فراوان در تولید، توزیع و واردات و صادرات کالاها هستیم که سبب تذکرات مکرر رهبر انقلاب به دستگاه‌های مسئول شده است و در پیام نوروزی امسال نیز شاهد تذکر ایشان و برشمردن قاچاق کالا و ارز به عنوان یکی از موانع تولید بودیم.

با رفع موانع تولید از جمله اجرایی شدن کامل قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و قوانین مشابه می‌توانیم شاهد شکوفایی اقتصاد ایران اسلامی باشیم، ولی با کمال تأسف و تعجب علیرغم گذشت ۸ سال از تصویب و عدم اجرای کامل قانون سوال جدی پدید می‌آید که چه افراد و دست‌هایی مانع از ایجاد شفافیت و کنترل کالاها هستند که هر بار غارتگران به نحوی اقدام به غارت مردم و تولید نکنند که نمونه آخر آن مسئله مرغ طی چند روز اخیر بوده که کمیاب شد، ولی پس از افزایش قیمت به یکباره شاهد وفور توزیع آن هستیم!

اگر مکان کالاها با استفاده از اجرای تکالیف قانونی و رهگیری توسط سامانه‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز شفاف بود آیا شاهد امواج متوالی و تکراری احتکار، قاچاق و واردات بی رویه و … بودیم؟!
از این رو ما، دانشجویان دغدغه‌مند از جنابعالی سوالاتی به شرح ذیل داریم که:

۱) با توجه به گذشت بیش از ۷ سال از تصویب قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و روشن بودن آئین نامه‌های اجرایی و تکالیف دستگاه‌ها چرا همچنان این قانون مهم به طور کامل اجرا نشده است؟ عزمی نیست یا دست‌هایی مانع هستند؟ موانع عدم اجرای کامل قانون کدام مسائل و افراد هستند؟

۲) با توجه به گذشت بیش از ۷ سال از تصویب قانون و برگزاری جلسات متعدد به اسم اجرای قانون، چرا مطالبه لازم از نهادها و دستگاه‌های ذیربط برای اجرای کامل قانون انجام نشده است؟ و اگر شده است چرا برای اجرای قانون مقاومت وجود دارد؟

۳) چرا مسئولین متخلف از اجرای قانون جهت برخورد قضائی با ترک فعل‌ها به قوه قضائیه معرفی نشده و نمی‌شوند؟

۴) تا چه زمانی مردم همچنان باید تاوان عدم اجرای تکالیف قانونی و ترک فعل‌های مسئولین را بدهند؟

۵) چرا به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به عنوان مرکز تخصصی متولی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اختیارات کافی جهت برخورد با مسئولین متخلف از اجرای قانون را نداده و نمی‌دهید؟ و اگر داده‌اید چرا برخورد جدی مشاهده نمی‌شود؟

ما دانشگاهیان بدین وسیله اعلام می‌کنیم به صورت مستمر اموری که موجبات آبادانی کشور و افزایش رفاه عمومی را فراهم خواهد کرد، از شما مسئولان مطالبه و پیگیری خواهیم نمود و مطالبه گری‌ها برای ایجاد شفافیت و اجرای قوانین و نظارت‌ها و برخورد با مسئولین متخلف ادامه خواهد داشت.
 

متن نامه این دانشجویان به رئیس مجلس شورای اسلامی

جناب آقای دکتر قالیباف

رئیس مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

یکی از مهمترین وظایف مجلس قانون گذاری است، اما این تنها وظیفه قوه مقننه نیست، بلکه بخش مکملی وجود دارد که مغفول مانده و آن بحث نظارت است. نظارتی که قانون اساسی مجوز آن را در همه حوزه‌ها به عهده این نهاد سپرده است و حتی اصل مصون بودن نمایندگان نیز برگرفته از اجرای تمام و کمال این وظیفه است.

با عنایت به اصل ۷۶ قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی حق تحقیق و تفحص در تمام امور کشور را دارد و تحقیق و تفحص از طریق مجلس می‌تواند مقدمه‌ای برای بکارگیری اهرم‌های تضمینی و پاسخگویی مؤثرتر نهادهای مسئول در برابر قانون و ضامنی برای اجرای آن باشد.

نکته مهم این است که اگر ابزار تحقیق و تفحص به صورت درست، کامل و در زمان مفید اعلام، اعمال و اجرا می‌شد، بسیاری از مشکلات در دستگاه‌ها و سازمان‌ها و نهادهای کشور وجود نداشت.
مجلس زمانی در رأس امور است که وظایف قانونی خود، خصوصاً وظایف نظارتی را درست و کامل انجام دهد، ولی تاکنون اقدام مؤثر و قابل قبولی از مجلس پس از انجام و قرائت تحقیق و تفحص‌های آن دیده نشده است.

چرا وقتی به خروجی تحقیق و تفحص‌ها و نظارت‌های مجلس نگاه می‌کنیم شروع کار و جنجال‌های رسانه‌ای را می‌توان دید، اما نقطه‌ای برای پایان تحقیق و تفحص‌ها با یک نتیجه مشخص مشاهده نمی‌کنیم؟

در شرایطی که کشور در تحریم به سر می‌برد اگر نظارتی قوی اعمال نشود، برخی کج روی‌ها و انحرافات می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را متوجه کشور کند که کوتاهی در این زمینه قطعاً موضوعی نابخشودنی است و به نتیجه نرسیدن تحقیق و تفحص‌ها و عدم برخورد جدی با متخلفین سبب دلسردی و بدبینی مردم می‌شود.

اکنون در برخی مسائل با مشکلات انباشته شده‌ای مواجه هستیم که علیرغم اینکه سرباز کرده‌اند، ولی سرریز نشده‌اند که مشکلات اقتصادی و معیشتی مهمترین و فوری‌ترین آنهاست که باید در اولویت کاری مجلس قرار داده شود، چون کاهش و افزایش آن‌ها بر کاهش و افزایش مشکلات اجتماعی و امنیت ملی و سیاسی تأثیر جدی دارد.

مسئله اصلی امروز کشور اقتصاد و معیشت مردم است که نبود نظارت دقیق و مناسب بر روی واردات، صادرات، تولید، توزیع، کنترل سلامت و اصالت و قیمت گذاری اجناس به ویژه اقلام روزمره و ضروری مردم سبب کمبودهای مصنوعی و واقعی و افزایش سرسام آور کالاها شده که کام تلخ مردم از مشکلات اقتصادی را تلخ‌تر کرده و سلامت جسمی و روانی جامعه را در برخی موارد به خطر انداخته و به صورت متوالی شاهد افزایش قیمت‌ها و کمبودهای کالایی هستیم در حالی که با نظارت مستمر، زنجیره‌ای و متوالی مناسب می‌توان از افزایش قیمت جلوگیری به عمل آورد.

بخش قابل توجهی از این نظارت برخط بر روند جریان حرکت و مکانی و قیمتی کالاها از طریق اجرای تکالیف و سامانه‌های تعیین شده در

۱- قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب دی ۹۲ مجلس شورای اسلامی

۲- قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان مصوب مهر ۹۸ مجلس شورای اسلامی

قابل انجام است، ولی علیرغم گزارش تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از روند مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مصاحبه‌ها و دعواهای فراوان رسانه‌ای متولیان امر، از سال ۹۲ تاکنون قانون به صورت کامل انجام و عملیاتی نشده و بر زمین مانده و خبری از نتیجه گزارش و برخورد با متخلفین از قانون نیست؟

سوال اینجاست که منافع چه کسانی در میان است که طی این سال‌ها

الف- اجرای قانون نهایی نشده؟

ب- تاکنون برخوردی با مسئولین متخلف پس از گزارش تحقیق و تفحص مجلس نشده و همچنان شاهد سیل‌های ویرانگر قاچاق و واردات بی رویه و گران فروشی و احتکار و … هستیم؟ که اگر قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز دچار ترک فعل‌های مسئولین بی تعهد و تخصص نشده بود و پس از ۷ سال اجرا شده بود شاهد سیل‌های متوالی اقتصادی برای معیشت مردم نبودیم.

نظارت مجلس شورای اسلامی بر قوانینی که مصوب می‌کند و مطالبه و پیگیری کامل تحقیق و تفحص‌ها و نظارت‌ها تا اجرای کامل قانون و برخورد قضائی گامی است تا قانون شکنان بدانند که جمهوری اسلامی ایران جایی نیست که هر کس با رفتارهای سلیقه‌ای و قانون‌شکنی آسیبی به معیشت و سلامت و روح و روان مردم و امنیت جامعه بزند که اگر اجرایی شده بود، مشکلاتی مثل قاچاق و واردات بی رویه و توزیع نادرست کالا، حل شده بود!

لذا با عنایت به جایگاه نظارتی و همچنین مسئولیت سنگین نمایندگی ملت شریف ایران از شما نمایندگان تقاضا داریم تا با فوریت قراردادن اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نظارت مستمر بر اجرای کامل قانون و برخورد با مسئولین متخلف علاوه بر ایجاد شفافیت تجاری و اقتصادی، کمک به رونق تولید و حمایت از تولیدکنندگان شریف و بهبود معیشت و رفاه مردم از ایجاد اقتصاد سالم و رقابتی حمایت کرده و موجبات رشد و پیشرفت اقتصادی در سال جدید را فراهم آورید که همه سبب بهتر شدن حال همه مردم ایران خواهد شد که شما را به عنوان وکلای خود به مجلس شورای اسلامی فرستاده‌اند.

ما دانشگاهیان بدین وسیله اعلام می‌کنیم به صورت مستمر اموری که موجبات آبادانی کشور و افزایش رفاه عمومی را سبب خواهد شد از شما مسئولان مطالبه و پیگیری خواهیم نمود و مطالبه گری‌ها برای ایجاد شفافیت و اجرای قوانین و نظارت‌ها و برخورد با مسئولین متخلف ادامه خواهد داشت.
مطمئناً با انجام قوانین و راهکارهای شفافیت ساز و نظارت‌های لحظه‌ای برخط و مدیریت کارآمد و تخصصی متعهدانه شاهد حال خوب جامعه با روزهای شیرین پیش رو و رفاه عمومی و گذر از تلخی‌ها و مشکلات خواهیم بود.

متن نامه دانشجویان به رئیس قوه قضائیه

حجت الاسلام و المسلمین آقای سید ابراهیم رئیسی

ریاست محترم قوه قضائیه

سلام علیکم

با احترام همانگونه که مستحضرید مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از اولویت‌های فعلی نجات اقتصاد و از مهمترین مطالبات و دغدغه‌های مقام معظم رهبری و مردم شریف ایران بوده که طی دهه اخیر پررنگ‌تر شده و ضربات شدیدتری را به مردم و کشور وارد کرده است که بخش قابل توجهی از مشکلات معیشتی و اشتغال این روزهای جامعه نیز ناشی از رشد سرطان گونه این معضل خانه مان سوز است.

موضوع قابل تأملی که سبب به حرکت درآمدن این چرخ لنگان می‌شود، برخورد با ترک فعل‌های قانونی مسئولان متولی اجرای قاچاق کالا و ارز می‌باشد که طبق آخرین گزارش‌های تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، موضوع عدم انجام کامل تکالیف قانونی و عدم همکاری‌ها علی الخصوص تبادل سیستمی اطلاعات به صورت برخط و کامل همچنان پا برجاست.
سوالات و مطالبات نامه ما تقدیم می‌گردد:

۱) علی رغم گزارش تحقیق و تفحص مجلس و تأکیدات رهبری مبتنی بر پیگیری، چرا خبری از برخورد با متخلفین نشده است؟ و چرا روند بررسی، برخورد و اعلام نتایج درباره این مسئله مهم انقدر طولانی شده است؟

۲) همانطور که برخورد با متخلفین از اساسی‌ترین اقدامات مربوط به مبارزه با قاچاق ارز و کالا می‌باشد، سوال ما این است که آخرین وضعیت برخورد با متخلفین چیست؟

۳) عدم اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، منجر به آسیب‌هایی همچون قاچاق، احتکار، تقلبی فروشی و … می‌گردد. از این رو چرا همچنان قانون به صورت کامل عملیاتی و نهایی نشده است که همچنان شاهد مشکلات فراوانی هستیم؟

۴) چه زمانی برخورد قضائی انجام و جلسات دادگاه متخلفین از قانون برگزار خواهد شد؟

از حضرتعالی به عنوان مسئولی دلسوز و خدمتگزار ملت در جمهوری اسلامی ایران و همچنین موظف و مکلف به برخورد قاطع و همه جانبه با مفاسد و قاچاق انتظار می‌رود تا اقدامات لازم در جهت تسهیل فرایند مبارزه با قاچاق ارز و کالا را مبذول نموده و (همانند سفرهای استانی که از رسانه‌های مختلف منعکس می‌گردد) نتایج

۱- اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

۲- برخورد قضائی با متخلفین و ترک فعل کنندگان قانون

۳- گزارش تحقیق و تفحص مجلس از قاچاق را به صورت مرتب به اطلاع عموم مردم برسانید.

ما دانشجویان پیشاپیش از پیگیری‌های جناب عالی و سایر مسئولان دلسوز کمال تشکر را داریم و تا برچیده شدن بساط قاچاق و فسادهای مرتبط، این امر را از متولیان امر به صورت مستمر و متوالی پیگیری خواهیم نمود و آمادگی داریم در صورت نیاز در این امر به قوه قضائیه کمک نمائیم. ان‌شاءالله خادمان مردم نزد خداوند متعال ماجور هستند.

امضاکندگان این سه نامه:

بسیج دانشجویی دانشگاه‌های:
آزاد اسلامی واحد تهران شمال
آزاد اسلامی واحد کرج
آزاد اسلامی واحد پرند
آزاد اسلامی واحد آمل
آزاد اسلامی واحد بوشهر
آزاد اسلامی واحد تهران غرب
آزاد اسلامی واحد زنجان
آزاد اسلامی واحد ارومیه
آزاد اسلامی واحد تهران شرق
آزاد اسلامی واحد شیراز
آزاد اسلامی واحد سمنان
آزاد اسلامی واحد رشت
آزاد اسلامی واحد تهران جنوب
آزاد اسلامی واحد تهران مرکز
آزاد اسلامی واحد علوم پزشکی تهران
آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات
روابط بین‌الملل
فرهنگیان تهران
شهید رجایی
خوارزمی
تربیت مدرس
علم و فرهنگ
صنعتی مالک اشتر
فنی حرفه‌ای دکتر شریعتی
صنعت هواپیمایی
شهید شمسی‌پور

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اقتصادی

وزارت اقتصاد: پرداخت سودهای بالا به سپرده‌ها باعث اخلال در بازار پول می‌شود

 وزارت اقتصاد: پرداخت سودهای بالا به سپرده‌ها باعث اخلال در بازار پول می‌شود
2021-05-08T11:27:03+04:30
وزارت اقتصاد اعلام کرد، بانکها با پرداخت سود بالاتر به سپرده ها علاوه بر اخلال در بازار پول و پرداخت هزینه بیشتر بابت سود سپرده ها، مشمول مالیات بیشتری نیز ...

نمایشی به‌نام «مذاکره» و مردمِ همیشه زخم‌خورده/ میدان بازی دیپلمات‌ها گراندهتل وین است یا چهارراه استانبول؟

 نمایشی به‌نام «مذاکره» و مردمِ همیشه زخم‌خورده/ میدان بازی دیپلمات‌ها گراندهتل وین است یا چهارراه استانبول؟
2021-05-08T11:27:02+04:30
دوگانه تحریم ـ مذاکره ، درام تکراری دهه‌های اخیر اقتصاد ایران است که بازیگران مختلف داخلی و خارجی، به‌تناسب نقش و اهداف خویش، ژانرهای مختلفی از آن را بازی و...

افزایش قانونی و منطقی تعرفه در حال پیگیری است

افزایش قانونی و منطقی تعرفه در حال پیگیری است
2021-05-08T11:10:00+04:30
رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: افزایش حداقل کارکرد و بحث های مختلف مانند افزایش قانونی و منطقی تعرفه با توجه به شرایط در حال پیگیری است. ...

دلار همچنان در کانال ۲۰ هزار تومان باقی ماند

دلار همچنان در کانال ۲۰ هزار تومان باقی ماند
2021-05-08T11:06:41+04:30
قیمت هر دلار آمریکا(اسکناس) امروز شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ همچنان در کانال ۲۰ هزار تومانی باقی ماند و نرخ آن برای خرید ۲۰ هزار و ۲۳۴ تومان و برای فروش ۲۰ هزار ...

افزایش تبادل کالایی ایران و هند وارد فاز اجرایی شود

افزایش تبادل کالایی ایران و هند وارد فاز اجرایی شود
2021-05-08T11:06:41+04:30
معاون وزیر صمت در دیدار با سفیرهند با ابراز ناخرسندی از کاهش مبادلات تجاری بین ایران و هند برتلاش برای رفع موانع تجارت متقابل و یافتن راهکارهای جدید برای توس...

بازگشایی بازار بزرگ تهران و پاساژها از امروز/ گروه های ۳ و ۴ همچنان تعطیل

بازگشایی بازار بزرگ تهران و پاساژها از امروز/ گروه های ۳ و ۴ همچنان تعطیل
2021-05-08T11:06:40+04:30
رئیس اتاق اصناف تهران گفت: بازار بزرگ تهران و پاساژها از امروز بازگشایی و مجاز به فعالیت هستند اما گروه های شغلی ۳ و ۴ به هیچ وجه امکان فعالیت را ندارند.

نمایشی به نام «مذاکره» و مردمِ همیشه زخم‌خوره/میدان بازی دیپلمات‌ها گراندهتل وین است یا چهارراه استانبول؟

 نمایشی به نام «مذاکره» و مردمِ همیشه زخم‌خوره/میدان بازی دیپلمات‌ها گراندهتل وین است یا چهارراه استانبول؟
2021-05-08T11:13:59+04:30
دوگانه تحریم – مذاکره ، درام تکراری دهه های اخیر اقتصاد ایران است که بازیگران مختلف داخلی و خارجی ، به تناسب نقش و اهداف خویش ، ژانر های مختلفی از آن را باز...

غول بانکی روسیه تا سال ۲۰۳۰ ردپای کربن خود را به صفر می‌رساند

 غول بانکی روسیه تا سال ۲۰۳۰ ردپای کربن خود را به صفر می‌رساند
2021-05-08T10:59:59+04:30
بزرگترین بانک روسیه در بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد که قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ ردپای کربن شعب و دفاتر خود را به صفر برساند.

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۸| برنت ۶۸ دلار و ۲۸ سنت شد

 قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۸| برنت ۶۸ دلار و ۲۸ سنت شد
2021-05-08T10:59:58+04:30
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات روز جمعه با ۱۹ سنت معادل ۰.۲۸ درصد افزایش به ۶۸ دلار و ۲۸ سنت رسید.

سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال آماده از دست دادن همه پول خود باشند

سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال آماده از دست دادن همه پول خود باشند
2021-05-08T10:26:36+04:30
رئیس بانک مرکزی انگلستان گفت: ارزهای دیجیتال هیچ ارزشی به لحاظ تاریخی نداشته‌اند و افرادی که در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند باید برای از دست دادن تمام پول خود آ...

خرید تضمینی ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم کشاورزان

 خرید تضمینی ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم کشاورزان
2021-05-08T10:33:16+04:30
مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید تصمینی یک میلیون و ۱۰۰ هزار تُن گندم تا ۱۸ اردیبهشت ماه در کشور خبر داد.

بازار داغ خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن؛ قیمت ۳۰۰ میلیونی امتیاز در پردیس

 بازار داغ خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن؛ قیمت ۳۰۰ میلیونی امتیاز در پردیس
2021-05-08T10:33:16+04:30
درحالی نماینده مجلس از معامله امتیاز طرح ملی مسکن به قیمت ۲۰۰ میلیون تومان خبر داد که در برخی شهرهای جدید این امتیاز تا ۳۰۰ میلیون خرید و فروش می‌شود.

فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟| تغییر سبک زندگی ملت‌ها با ترویج بازی‌های رایانه‌ای غربی

 فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟| تغییر سبک زندگی ملت‌ها با ترویج بازی‌های رایانه‌ای غربی
2021-05-08T10:33:15+04:30
ترویج بازی‌های رایانه‌ای غربی در کشور تهدیدات و آسیب‌های متعدد فرهنگی اجتماعی به‌دنبال دارد که در این گزارش بدان می‌پردازیم.

نرخ بیکاری سوییس در حال رسیدن به سه درصد

نرخ بیکاری سوییس در حال رسیدن به سه درصد
2021-05-08T10:17:09+04:30
شمار بیکاران سوییسی به ۱۵۱ هزار نفر کاهش یافت.

ارزهای دیجیتالی در استانه ۲.۵ تریلیون دلاری شدن!

ارزهای دیجیتالی در استانه ۲.۵ تریلیون دلاری شدن!
2021-05-08T10:17:09+04:30
روند صعودی قیمت ارزهای دیجیتالی کمکان ادامه دارد.

روز خوب بورس های جهان

روز خوب بورس های جهان
2021-05-08T10:17:08+04:30
بیشتر شاخص های مهم بورسی جهان صعود کردند.  

افزایش غیرمنتظره نرخ بیکاری آمریکا

افزایش غیرمنتظره نرخ بیکاری آمریکا
2021-05-08T10:17:05+04:30
نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان بر خلاف انتظارات افزایش یافت.  

نفت در برابر اکسیژن!

نفت در برابر اکسیژن!
2021-05-08T10:16:43+04:30
وزیر نفت هند روز جمعه از عربستان سعودی و سایر تولیدکنندگان نفت خاورمیانه برای تامین اکسیژن پزشکی مایع (LMO) برای کمک به این کشور در مبارزه با بحران کووید ۱۹ ...

رشد هفتگی نفت باوجود بحران کرونای هند

رشد هفتگی نفت باوجود بحران کرونای هند
2021-05-08T10:16:43+04:30
قیمتهای نفت برای دومین هفته متوالی صعود کرد اما تحت تاثیر کندی رشد اشتغال در آمریکا و وضعیت شیوع کرونا در هند بازه معاملاتی محدودی پیدا کردند. ...

درخواست سازمان ملل برای توقف فاینانس پروژه‌های سوخت فسیلی

درخواست سازمان ملل برای توقف فاینانس پروژه‌های سوخت فسیلی
2021-05-08T10:16:41+04:30
دبیرکل سازمان ملل متحد در یک کنفرانس اقلیمی، خواستار فاینانس پروژه‌های پاک به جای زیرساخت سوخت فسیلی از سوی بانکها شد.

خوش بینی بازار به افزایش قیمت طلا در هفته جاری

خوش بینی بازار به افزایش قیمت طلا در هفته جاری
2021-05-08T10:16:40+04:30
نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد عصبانیت جای خود را به آسودگی خیال داده و تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران غیرحرفه ای به افزایش قیمت طلا در معاملات هفته ...

ایران چهارمین تولیدکننده بزرگ اوپک شد

ایران چهارمین تولیدکننده بزرگ اوپک شد
2021-05-08T10:16:39+04:30
نظرسنجی اخیر آرگوس نشان داد تولید ایران ماه میلادی گذشته به میزان ۸۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت و به ۲.۳۵ میلیون بشکه در روز رسید و ایران از کویت پیش افتاد...

ظرفیت تولید روغن ۳ برابر نیاز کشور است

ظرفیت تولید روغن ۳ برابر نیاز کشور است
2021-05-08T10:16:39+04:30
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفت که ظرفیت تولید روغن سه برابر نیاز کشور است و در زمینه تامین مواد اولیه نیز گشایش‌های خوبی در پایان سال گذ...

چگونه وب‌سایت خود را رفع فیلتر کنیم؟

چگونه وب‌سایت خود را رفع فیلتر کنیم؟
2021-05-08T10:16:38+04:30
برای رفع فیلتر وب‌سایت‌ها، باید به پورتال خدمات الکترونیکی کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مراجعه و درخواست رفع فیلتر از آن سایت را ارایه کنید. ...

۴ عامل علیه رشد قیمتها در بازار مسکن + قیمت

۴ عامل علیه رشد قیمتها در بازار مسکن + قیمت
2021-05-08T10:16:38+04:30
در شرایطی که دفاتر املاک از امروز کار خود را آغاز می کنند، چهار عامل افت قیمت ارز، مذاکرات وین، افت انتظارات تورمی و کاهش توان متقاضیان به عنوان چهار وزنه سن...

کرونا هم زورش به باجه‌های عوارضی‌ آزادراه‌ها نرسید

کرونا هم زورش به باجه‌های عوارضی‌ آزادراه‌ها نرسید
2021-05-08T10:16:37+04:30
با وجود مصوبات و ابلاغیه‌های مختلف از سوی دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر الکترونیکی شدن عوارض آزادراهی، تنها ۳۰ درصد آزادراه‌های کشور ایستگاه‌های عو...

امسال ۷۰ هزار واحد وام ۴۵۰ میلیونی مسکن دریافت می کنند

امسال ۷۰ هزار واحد وام ۴۵۰ میلیونی مسکن دریافت می کنند
2021-05-08T10:13:19+04:30
عضو هیئت مدیره بانک عامل بخش مسکن گفت: امسال پرداخت تا ۷۰ هزار فقره تسهیلات ساخت مسکن را در برنامه داریم.

سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال آماده دست دادن همه پول خود باشند

سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال آماده دست دادن همه پول خود باشند
2021-05-08T10:13:18+04:30
رئیس بانک مرکزی انگلستان گفت: ارزهای دیجیتال هیچ ارزشی به لحاظ تاریخی نداشته‌اند و افرادی که در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند باید برای از دست دادن تمام پول خود آ...

سهم دلار و یورو در ذخایر ارزی روسیه بازهم کاهش یافت

سهم دلار و یورو در ذخایر ارزی روسیه بازهم کاهش یافت
2021-05-08T10:13:18+04:30
بانک مرکزی روسیه در گزارش جدید سالانه خود اعلام کرد که در سال ۲۰۲۰ سهم دلار، یورو و پوند را در ذخایر ارزی خود ذخایر ارزی خود کاهش داده و سهم طلا و یوآن را با...

بورس در ماه آینده به کدام سو می رود؟

بورس در ماه آینده به کدام سو می رود؟
2021-05-08T10:03:18+04:30
یک کارشناس بازار سرمایه ضمن بررسی عوامل تاثیرگذار بر این بازار، پیش بینی کرد که وضعیت بازار سرمایه با توجه به توافقات سیاسی و ثبات قیمت دلار و همچنین وضعیت ن...
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)