میرنیوز

مشکلاتی که گریبان تولید و صادرات کشور را گرفته است/ انتقاد از نحوه ارزش گذاری کالاهای صادراتی

 مشکلاتی که گریبان تولید و صادرات کشور را گرفته است/ انتقاد از نحوه ارزش گذاری کالاهای صادراتی 2021-05-01T12:52:17+04:30

احمد محمدزاده در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: با وجود همه فشارهای ناشی از تحریمها، عده ای هم چوب لای چرخ صادرات و تولید می کنند و اگر در گذشته با تحریم داخلی روبرو بودیم اکنون با یک تهدید داخلی مواجهیم.

41 سال است که در حوزه تولید و صادرات فعالیت دارد. 65 ساله است. عضو سابق هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران و رئیس سابق اولین خانه صنعت کشور است. خود را سرباز صنعت ایران می داند و می گوید: تا جانی و نایی در بدن دارم پای عهدم با صنعت این کشور می مانم، هرچند بسیاری از همسنگرانم در حوزه تولید و صادرات جلای وطن کرده اند و بریده اند.

به ساختار شرکتهای تولیدی و صنعتی نقد دارد، با بیان اینکه ساختار 90 درصد آنها خانوادگی است می گوید: چرا فرزندان سرمایه گذاران به علت مهاجرت ادامه حرفه پدر را که تولید و صادرات باشد رها می کنند؟

 وقتی اعضایی از خانواده به هر دلیل از این شرکتهای خانوادگی خارج می شوند شرکت در ادامه کار با مشکل مواجه می شود چنانچه به دلیل عدم تربیت مدیر و عدم تمایل در فرزندان صنعتگران که حاضر نیستند جا پای والدینش در تحمل مرارتها بگذارند دست آخر می ماند شرکت و کارخانه هایی با تجهیزات قدیمی و مدیرانی که با همه سختی ها، با عشق پای ادامه کارشان در صنعت مانده اند.

او می گوید: همه نگران پیرشدن جمعیت هستند، ای کاش به پیرشدن صاحبان صنعت و عدم وجود ادامه دهندگانی برای تداوم راه آنها نیز توجه شود.

با عشق از ایران و صنعت آن سخن می گوید گرچه در صدایش غم و سختی موج می زند. می گوید: تنها یک درخواست اساسی داریم؛ فقط بگذارند تولید و صادراتمان را بکنیم .

درد و دل زیاد دارد، از مشکلات بسیاری سخن به میان می آورد از ارزش کالای صادراتی و مالیات ارزش افزوده تا حتی مشکلات حمل و نقل و ترابری، می گوید: امسال چند مورد هم از این مشکلات حل شود به مشکلات عمومی حوزه تولید و صادرات کمک شده و منویات مقام معظم رهبری در امر تولید و رونق آن تحقق می یابد.

به نحوه کشف قیمت ها و تعیین ارزش برای کالاهای صادراتی نقد دارد و می گوید: از نیمه دوم سال 99 کرونای ارزشگذاری کالای صادراتی به جان صنعت و تولید و صادرات این کشور زده است و در این شرایط کسی پاسخمان را نمی دهد. به هرجا و هرکس می توانستیم نامه زدیم که با کشف قیمت صحیح بگذارید تولید و صادراتمان را بکنیم . در حالی که ارزشگذاری ها کاملاً غیرواقعی تعیین شده اند و از نیمه دوم سال گذشته بلاتکلیف مانده ایم تا در خصوص صادرات قبلی، کمیته هایی که قرار است در سال 1400 تشکیل جلسه دهند، چه تصمیم خواهند گرفت اینکه ارزش آنها عطف به ماسبق می شود یا خیر؟ در این شرایط دیگر جرأتی برای صادرات برای ما نمانده است.

غمین است. می گوید: به 13 کشور صادرات داشتیم. برای برندینگ کالاها و محصولاتمان و شناسایی آن در این کشورها زحمتهای بسیار کشیده ایم و اکنون بعد از گذشت 4 ماه در بلاتکلیفی، برگشته ایم به نقطه صفر.

ادامه می دهد: با مشکلاتی که قانون چک و ارزش افزوده و... برایمان به وجود آورده به نوعی کنار آمده ایم ولی کرونای ارزشگذاری کالاهای صادراتی ما را از پای درآورده و کسی نیست به وضعیت صنعت و صادرات کشور رسیدگی کند.

نگذاریم صنعت و افرادی مانند او از مشکلات و چوبهایی که لای چرخ تولید و صنعت و صادرات گذاشته می شود بمیرند.

او که در کارنامه 41 سال فعالیت صنعتی اش ریاست اولین خانه صنعت کشور را دارد تصریح می کند: صادرات در شرایط  فعلی که مذاکرات نتیجه نگرفته رگ حیاتی اقتصاد کشور است. بسیار نقش محوری دارد و حتی دولت برخی از نیازهایش را از کانال همین بخش خصوصی انجام می دهد.

وی تأکید می کند: هرکس از هر طریقی که می تواند باید به سرپا نگه داشتن چرخ صنایع و تداوم صادرات کمک کند.

محمدزاده با اشاره به فرایند صادرات و تعیین اینکه هر صادرکننده به ازای هر میزان صادراتی چه میزان ارز باید به کشور بازگرداند می گوید: بعد از تعیین میزان ارز مربوطه به ازای صادرات برای تک تک کالاها، تعرفه مربوطه به گمرکات کشور ابلاغ می شود. هر کالایی برای اینکه از گمرک ترخیص شود باید 10 مرحله مهم را طی کند. اولین مرحله برای ترخیص هر کالایی ثبت اظهارنامه در سامانه EPL  است. به محض اینکه هر کالایی در گمرک توسط سامانه EPL اظهار می شود، این سامانه بلافاصله اظهارنامه را قفل و یا به اصطلاح کوتاژ می کند و برای هر اظهارنامه ای شماره کوتاژ یا شماره سریال اظهار نامه صادر می شود.

وی ادامه می دهد: در محدوده زمانی تعیین شده فرد موظف است پس از انجام صادرات به سه روش فرد موظف است عمل کند یا در ازای کالای صادراتی باید ارز وارد کشور کرده و در سامانه نیمایی به فروش برساند. یا در ازای صادرات واردات کند یا مجوز خود برای واردات را به فرد دیگری واگذار کند.

این صادرکننده گفت: ما تا قبل از دی سال گذشته بدون نیاز به کمکی از دولت صادرات کرده و در ازای آن مواد اولیه برای تولید خود وارد می کردیم . وقتی در زمان صادرات با نرخ ارزش مندرج در سامانه صادرات انجام شده صدور برگ عدم مرور زمان به محصولات صادر شده قبل از ارزشگذاری جدید و عطف به ماسبق کردن و نتیجه را محول کردن به کمیسیون چه معنای جز بلاتکلیف گذاشتن صادرکننده دارد.

وی می افزاید: این شرایط برای مایی که خود در ازای صادرات ارز وارد می کردیم، شرایطی ایجاد کرده که خود محتاج ارز شده ایم.

می گوید: خواهش ما صادر کنندگان این است که ارزشگذاری کالای صادراتی سالی یکبار ، آنهم در ابتدای سال صورت گیرد تا بتوان تکلیف خود را با طرف خارجی دانست.

او اضافه می کند: در زمان صدور کالا جهت تعیین ارزش گمرکی کالاهای صادراتی باید روزانه به سایت ارزش مراجعه کرد و از آخرین قیمتها و تغییرات احتمالی آگاه شد و در صورت نبود قیمت پایه صادراتی، ضمن بررسی ارزش اظهارشده توسط صاحب کالا با درج عبارت «فاقد هرگونه اعتبار جهت تسهیلات صادراتی از جمله جوایز صادراتی و واردات در مقابل صادرات و...» بر روی پروانه و اظهارنامه صادراتی، ظرف مدت 48 ساعت نسبت به ارسال اسناد و مدارک مربوطه برای تعیین ارزش گمرکی صادراتی به دفتر بررسی و تعیین ارزش باید اقدام کرد.

وی ادامه می دهد: کالاهای مشمول عوارض صادرات صرفا پس از تعیین و اعلام ارزش توسط دفتر بررسی و تعیین ارزش قابل صدور خواهند بود.

وی با این نقد که در حال حاضر جلوی چشم همگان برخی گران فروشی های قانونی صورت می گیرد، می گوید: تعیین قیمت رقابتی در بورس کالا  مشکلاتی برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان شده ایجاد کرده و در عوض بهشتی شده برای پالایشگاهی ها و پتروشیمی هایی که در بورس عرضه دارند.

او با اشاره به اینکه در مدت مشابه سال قبل اگر مراجعه به قیمت برخی محصولات مانند کالاهای پلیمری و شیمیایی در بورس شود متوجه درصد افزایش در طول سال می شوید. با تغییر قیمتها چطور می توان از این تغییرات برای طرف خارجی گفت. وقتی نمی توان این انتقال را به او داشت لذا مجبوری خود زیان این تغییرات را بپذیری.

محمدزاده با اشاره به مثالی گفت: تصور کنید کارگزار قیمت پایه یک محصول را که توسط یک شرکت پتروشیمی به صورت انحصاری تولید می شود را 25هزار تومان تعیین می کند. بعد در یک بازار رقابتی این کالا در نهایت بین 32 تا 36هزارتومان قیمت گذاری می شود، به نظر شما این گران فروشی قانونی مقابل چشم همگان نیست؟

وی تصریح می کند: درخواست داریم تا قیمت گذاری اساسی در خصوص مواد اولیه توسط خود دولت صورت گیرد  تا تکلیف صادرکننده مشخص شود. 

او تصریح می کند: ما از بورس کالا گله مند نیستیم، بلکه به سیاستگذاری و برخی فرایندها در تعیین قیمتهای رقابتی منتقدیم. چراکه متنفع نهایی این جریان عرضه کننده کالا و محصول در بورس است. علت اصلی تعیین قیمت رقابتی، عرضه کم و تقاضای بالاست.

وی تأکید می کند: نباید چنین اتفاقی به یک رویه تبدیل شود که دائماً در هر عرضه قیمت بالا رود، در حالی که قیمت ارز ثابت شده یا رو به کاهش است این مسأله قابل توجیه برای خریدار نیست.

این صادرکننده از تغییرات دائم قوانین گله مند است، می گوید: تقاضا داریم که حداقل تغییر قوانین که بیشتر در حد بخشنامه و بانگاه سلیقه ای است را به جای کوتاه مدت هر 6ماه یکبار انجام دهند. صادرکنندگان عملاً گیچ شده اند. قوانین مربوط به صادرات باید ثابت نگه داشته شود.

وی افزود: تغییرات دائم قوانین بسیار به تولید و صادرات کشور صدمه زننده است.

محمدزاده با اشاره به اعلام های ضربتی و ضرب الاجلی ممنوعیت کالاها بسیار ضربه زننده به صادرکننده از زوایای مختلف و نیز  آبروی کشور است می گوید: خواهشمان این است که حداقل دو ماه فرصت دهند تا صادرکننده به تعهدات خود عمل کند. اینگونه مسائل که دیگر نه ربطی به تحریم دارد و نه دیگر کشورها. با این ضرب الاجلها ما بازارهای بسیاری را از دست می دهیم و تلاشهای قبلی مان از دست می رود.

این تولیدکننده می گوید: 9درصد مربوط به مالیات ارزش افزوده به سختی به ما بازمی گردد در حالی که پس از انتخاب و طی مراحل یکی از سه روش واردات در ازای صادرات، عرضه ارز در سامانه نیما، یا واگذاری به دیگری، باید ارزش افزوده به ما بازگردد در حالی که این کار با دشواری همراه است.

وی می افزاید: با این اتفاق 9درصد نقدینگی ما حبس می شود و به نظر شما کجا می توان این میزان درصد را جبران کرد؟ با وام گرفتن از بانک و... با نرخهای آن چنانی؟

او ادامه می دهد: خواهش ما این است که شورای رقابت در خصوص کالاهای انحصاری و شبه انحصاری ورود کند و در نقش آفرینی آنها ایفای نقش کند. چطور است وقتی مرغ کم است در خصوص آن سهمیه بندی می شود ولی در مورد مواد اولیه چنین نیست؟

محمدزاده تأکید می کند : من موافق اقتصاد آزاد هستم نه سهمیه بندی ولی در جنگ اقتصادی شاید دیگر چاره ای نباشد.

 محمدزاده می گوید: در این 41 سال هرگز حس نکردم لازم است تا برای رسیدگی به وضعیت فعلی چوب لای چرخ و صنعت و صادرات گذاشتند نهادهای امنیتی ورود کنند ولی اکنون حس می کنم زمان ورود آنها به بحث است چراکه مشکل، مشکلی است که به کل جامعه و اینده اقتصاد کشور مربوط است.

وی به نحوه کشف قیمت ساده در خصوص هر کالا می گوید: فرض کنید بناست قیمت یک محصول مشخص شود. سود مغازه دار و کارخانه از آن کم می شود. تقسیم بر قیمت نیمایی به دلار می شود.  حال چطور کالاها کشف قیمت می شوند که تعیین ارزش آنها کاملاً غیرواقعی است؟

از 4 صبح تا پاسی از شب درگیر امور تولیدی و صنعتی است. از پای نمی ایستد ولی می گوید: این روزها سخت می گذرد. سختی از چرخهایی است که عامدانه لای چرخ صنعت و صادرات گذاشته می شود.

می افزاید: مقام معظم رهبری به درستی مشکل اقتصادی را از ناحیه تولید تشخیص داده اند و بر آن تأکید کرده اند ولی پیرو منویات مقام معظم رهبری، از سوی دولت و سازمانهای مربوطه لازم است حمایت از تولید و صنعت و صادرات صورت گیرد. حداقل اگر حمایتی هم نیست حداقل مانع تراشی نشود.

***

هنوز حرفهای بسیار دارد، بنا می شود تا در فرصت دیگری مشکلات حوزه صادرات و تولیدکنندگان را با او ادامه دهیم. از آخرین مشکلش در حوزه حمل و نقل می گوید که حتی با 4 میلیون پیشنهاد برای افزایش کرایه هنوز نتوانسته وسیله نقلیه مربوطه را برای حل محصولات وارداتی اش که عمده مواد اولیه کارخانه هایش است بیابد.

نگران تولید و صادرات کشور است. در کلامش نوعی دلسوزی موجب می زند.... هنوز حرفهای بسیاری با او باقی است..... .

سخن پایانی محمدزاده این است:  کاش همه درک کنند در شرایط فعلی ورود یک دلار هم حیاتی است. هر کاری که مانع ورود ارز به کشور شود باید یک حرکت ضدامنیتی تلقی شود . ما دنبال این نیستیم که سازمانی یا فردی را زیرسوال ببریم؛ تنها یک تقاضا داریم هر کس به سهم خود کمک کند تا مشکلات حوزه تولید و صادرات حل شود.

گفت وگو از: مریم سلیمی

انتهای پیام/

 

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اقتصادی

خسارت ۵۰۰ میلیارد تومانی سیل به راه های کشور

خسارت ۵۰۰ میلیارد تومانی سیل به راه های کشور
2021-05-07T11:36:36+04:30
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از وارد شدن خسارت ۵۰۰ میلیارد تومانی سیل به محورهای مواصلاتی ...

حل مشکل تامین برق پایدار، یکبار برای همیشه/سهم اندک برق هسته ای در سبد تولید

حل مشکل تامین برق پایدار، یکبار برای همیشه/سهم اندک برق هسته ای در سبد تولید
2021-05-07T11:33:35+04:30
باورهای اشتباه درباره برق هسته ای از یک سو و چالش های بین المللی از سویی دیگر موجب شده تا نقش این فناوری در سبد تولید برق کشور رقم اندکی را به خود اختصاص دهد.

تصویب "حق مسکن ۴۵۰هزارتومانی کارگران" در کمیسیون اقتصادی دولت

 تصویب "حق مسکن ۴۵۰هزارتومانی کارگران" در کمیسیون اقتصادی دولت
2021-05-07T11:26:37+04:30
دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران درباره مصوبه حق مسکن کارگران گفت: مطابق آخرین اخبار مصوبه حق مسکن در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شده است و امیدواریم...

عمر شارژ باتری گوشی به چهار روز می‌رسد

عمر شارژ باتری گوشی به چهار روز می‌رسد
2021-05-07T11:10:49+04:30
شرکت IBM نخستین فناوری تولید تراشه دو نانومتری جهان را معرفی کرد که مصرف نیرو و عمر باتری در پردازنده هایی که در همه دستگاهها از گوشی و تبلت گرفته تا سرورهای...

صداقت اجباری اپلیکیشن‌های اندرویدی با کاربران

صداقت اجباری اپلیکیشن‌های اندرویدی با کاربران
2021-05-07T11:10:49+04:30
گوگل بخش ایمنی جدیدی را در فروشگاه اپلیکیشن پلی استور ایجاد می کند که به کاربران تلفن هوشمند اندرویدی اجازه می دهد مشاهده کنند طراحان برنامه چه اطلاعاتی را د...

تداوم افزایش قیمت جهانی نفت

تداوم افزایش قیمت جهانی نفت
2021-05-07T11:10:48+04:30
قیمت نفت در معاملات صبح جمعه بازار آسیا افزایش یافت و همسو با رشد بازارهای کالا و همچنین تحت تاثیر آمار اقتصادی مثبت آمریکا و چین، در مسیر ثبت دومین رشد هفتگ...

روسیه دلار و یوروهایش را می فروشد!

روسیه دلار و یوروهایش را می فروشد!
2021-05-07T11:10:44+04:30
سهم یورو و دلار و پوند از ذخایر ارزی روسیه باز هم کمتر شد.

طلای جهانی در قله ۲.۵ماهه ایستاد

طلای جهانی در قله   ۲.۵ماهه ایستاد
2021-05-07T11:10:44+04:30
قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار آسیا افزایش یافت و به بالاترین رکورد در دو ماه و نیم گذشته رسید.

ناکامی بیتکوین در عبور از مرز روانی مهم

ناکامی بیتکوین در عبور از مرز روانی مهم
2021-05-07T11:10:22+04:30
بیتکوین هنوز نتوانسته است کانال ۶۰ هزار دلار را بشکند.

بیتکوین شاید یک میلیون دلار شود!

بیتکوین شاید یک میلیون دلار شود!
2021-05-07T11:10:22+04:30
سردبیر کوین دسک بیتکوین را یک دارایی فوق العاده جذاب برای نگهداری دانست.

افت قیمت دلار چه تاثیری بر بازار سرمایه دارد؟

افت قیمت دلار چه تاثیری بر بازار سرمایه دارد؟
2021-05-07T11:10:21+04:30
نرخ دلار درحالی بعد از ماه ها وارد کانال ۲۱ هزار تومان شده است که یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که بر اساس معادلات اقتصادی، نرخ دلار بین ۲۲ تا ۲۵ ه...

قیمت سکه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ به ۹ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ به ۹ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان رسید
2021-05-07T11:06:38+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ در بازار آزاد تهران به ۹ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان رسید.

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۷

 قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۷
2021-05-07T11:13:17+04:30
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۳ سنت معادل ۰.۴۸ درصد افزایش به ۶۸ دلار و ۴۲ سنت رسید.

موفقیت طرح جهش تولید مسکن در گرو تشکل وزارتخانه مستقل است

 موفقیت طرح جهش تولید مسکن در گرو تشکل وزارتخانه مستقل است
2021-05-07T11:13:17+04:30
دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان خواستار تفکیک وزارت راه و شهرسازی و تشکیل وزارت مسکن برای اجرای برنامه‌های مجلس در بخش مسکن کشور شد.

ممنوعیت کلیه سفرها در ایام عید فطر در سراسر کشور ابلاغ شد

 ممنوعیت کلیه سفرها در ایام عید فطر در سراسر کشور ابلاغ شد
2021-05-07T11:13:17+04:30
فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا ضمن ابلاغ رسمی ممنوعیت کلیه سفرها در ایام عید فطر در سراسر کشور، خواستار اتخاذ همه تمهیدات لازم برای تحقق ممنوعیت سف...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۷|هر اونس طلا ۱۸۱۸ دلار شد

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۷|هر اونس طلا ۱۸۱۸ دلار شد
2021-05-07T11:13:17+04:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۰ درصد افزایش به ۱۸۱۸ دلار و ۸۳ سنت رسید.

از حملات فیشینگ به سازمان خود دفاع کنید

از حملات فیشینگ به سازمان خود دفاع کنید
2021-05-07T10:43:26+04:30
با اقداماتی از جمله اجرای تمرینات شبیه‌سازی فیشینگ و بررسی منظم برای ارزیابی تغییرات تهدیدات علیه سازمان می‌توانید از سازمان خود در برابر حملات سایبری مهاجما...

سرنوشت کشاورزان با وضعیت فعلی بارش چه می‌شود؟

سرنوشت کشاورزان با وضعیت فعلی بارش چه می‌شود؟
2021-05-07T10:43:26+04:30
خشکسالی،  کاهش غیر طبیعی و طولانی مدت منابع رطوبتی (عمدتاً بارش) است که اثرات نامطلوبی بر گیاهان، حیوانات و انسان می گذارد.  مواجه با این پدیده زیان بار طبیع...

قیمت جهانی مواد غذایی برای یازدهمین ماه گران‌تر شد

قیمت جهانی مواد غذایی برای یازدهمین ماه گران‌تر شد
2021-05-07T10:43:25+04:30
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام کرد قیمت جهانی مواد غذایی در آوریل برای یازدهمین ماه متوالی افزایش یافت و به بالاترین حد از ماه مه سال ۲۰۱۴ صع...

بورس های جهانی به روند خوبشان ادامه دادند

بورس های جهانی به روند خوبشان ادامه دادند
2021-05-07T10:43:25+04:30
بیشتر شاخص های مهم بورسی جهانی سبز شدند.

دلار در بازارهای جهانی ریخت!

دلار در بازارهای جهانی ریخت!
2021-05-07T10:43:24+04:30
ارزش دلار مقابل بیشتر ارزهای مهم ریزش کرد.

حرکت بازار خودرو برخلاف جهت تصمیم شورای رقابت!

حرکت بازار خودرو برخلاف جهت تصمیم شورای رقابت!
2021-05-07T10:43:24+04:30
به دنبال افزایش قیمت کارخانه‌ای محصولات خودروسازان برای سال جاری توسط شورای رقابت، تصورها براین بود که طبق روال دفعات پیش، قیمت‌ها در بازار آزاد نیز افزایش ی...

تدوین و بازنگری ۱۹ آیین نامه در راستای صیانت از سلامت نیروی کار

 تدوین و بازنگری ۱۹ آیین نامه در راستای صیانت از سلامت نیروی کار
2021-05-07T10:33:17+04:30
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در دولت تدبیر و امید ۱۰آیین نامه جدید تدوین و ۹آیین‌نامه در شورای عالی حفاظت فنی بازنگری شده است .

هواشناسی ایران ۱۴۰۰/۰۲/۱۷|باران و رعدوبرق ۵روزه در ۲۵ استان/ هشدار تشدید فعالیت سامانه بارشی در ۱۰ استان

 هواشناسی ایران ۱۴۰۰/۰۲/۱۷|باران و رعدوبرق ۵روزه در ۲۵ استان/ هشدار تشدید فعالیت سامانه بارشی در ۱۰ استان
2021-05-07T10:33:17+04:30
سازمان هواشناسی از بارش باران، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق در ۲۵ استان تا سه‌شنبه آینده خبر و نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی در ۱۰ استان هشدار داد.

بخشنامه جدید الزام به دورکاری و مرخصی اضطراری کارکنان دولت در شرایط هشدار کرونا

 بخشنامه جدید الزام به دورکاری و مرخصی اضطراری کارکنان دولت در شرایط هشدار کرونا
2021-05-07T10:33:17+04:30
بخشنامه جدید الزام به دورکاری و مرخصی اضطراری کارکنان دولت در شرایط هشدار کرونا از سوی سازمان اداری و استخدامی ابلاغ شد.

تصویب " حق مسکن ۴۵۰ هزار تومانی کارگران" در کمیسیون اقتصادی دولت

 تصویب " حق مسکن ۴۵۰ هزار تومانی کارگران" در کمیسیون اقتصادی دولت
2021-05-07T10:33:16+04:30
دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران درباره مصوبه حق مسکن کارگران گفت:مطابق آخرین اخبار مصوبه حق مسکن در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شده است و امیدواریم ...

بهبود پرشتاب صادرات نفت ایران در ماه‌های آینده

بهبود پرشتاب صادرات نفت ایران در ماه‌های آینده
2021-05-07T10:17:10+04:30
تحلیلگران ژئوپلیتیکی واشنگتن به میزان فزاینده ای انتظار دارند آمریکا و ایران تا پایان ماه میلادی جاری به توافقی برسند که به رفع تحریمها علیه نفت، پتروشیمی، ک...

اینترنت رایگان اساتید دانشگاهی تمدید شد

اینترنت رایگان اساتید دانشگاهی تمدید شد
2021-05-07T10:17:10+04:30
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تمدید بسته‌های اینترنتی اساتید دانشگاهی خبر داد.

نرخ طلایی دلار در اقتصاد ایران چند است؟

نرخ طلایی دلار در اقتصاد ایران چند است؟
2021-05-07T10:17:09+04:30
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گوید در صورتی که شوک جدید و شدیدی به اقتصاد ایران وارد نشود، بهبود در وضعیت برخی شاخص‌ها در سال ۱۴۰۰ ممکن خواهد بود...

بازگشایی برخی اصناف با شرایط جدید+ لیست مشاغل مجاز به فعالیت

بازگشایی برخی اصناف با شرایط جدید+ لیست مشاغل مجاز به فعالیت
2021-05-07T10:17:07+04:30
از روز شنبه مشاغل گروه ۱ و۲ و همچنین بازارها و پاساژها در همه شهرهای نارنجی و قرمز از جمله تهران مجاز به فعالیت هستند و جریمه تخلف واحدهای صنفی از پروتکل‌های...
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)