میرنیوز

تحقق ۱۰۰درصدی درآمدهای مالیات در هفت ماهه نخست امسال/ تلاش دولت و بانک مرکزی برای کنترل نقدینگی

تحقق ۱۰۰درصدی درآمدهای مالیات در هفت ماهه نخست امسال/ تلاش دولت و بانک مرکزی برای کنترل نقدینگی 2020-11-22T04:03:18+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، فرهاد دژپسند با حضور در برنامه «نگاه یک» با اشاره به اثرات سو اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا افزود: جامعه پزشکی و پرستاری، حدود ۹ ماه مشغول مراقبت از سلامت مبتلایان این بیماری هستند، کارکنان گمرک، بانک‌ها و سازمان امور مالیاتی هم در معرض ابتلاء به این بیماری هستند و بسیاری از این عزیزان را از دست دادیم.

وی با اشاره به لزوم رعایت محدودیت‌های ویژه کرونایی، ادامه داد: باید هر چه در توان داریم تلاش کنیم تا زنجیره تکثیر این ویروس را قطع کنیم.

دژپسند همچنین به اهمیت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اشاره و اضافه کرد: از سال ۱۳۹۲ که این سیاست‌ها ابلاغ شد هر قدر زمان می‌گذرد بیشتر به کارساز بودن این سیاست‌ها پی می‌بریم.

او افزود: این سیاست‌ها دامنه کاملی را پوشش می‌دهند و رویکردهایی که در آن وجود دارد از جمله مردم بنیان شدن، عدالت بنیانی، دانش بنیانی، برون گرایی و درون زایی، منظومه کاملی را شکل می‌دهند.

دژپسند با اشاره به اینکه همه بندهای سیاست‌های اقتصادی مقاومتی اجرا شده است، اضافه کرد: در شرایطی که در مصاف با جنگ تحمیلی اقتصادی هستیم آن بنیان‌ها به گونه‌ای باید شکل پیدا کند که آسیب پذیری، کم شود و تاب آوری افزایش یابد.

وی با بیان اینکه در شرایط جنگ تحمیلی اقتصادی و کرونا هستیم، گفت: کرونا به شدت دنیا را از نظر اقتصادی، متأثر کرده است، اما خوشبختانه توانستیم مانع از تحقق اهداف دشمنان شویم.

دژپسند ادامه داد: دو سال پیش در ۱۳ آبان سال ۱۳۹۷، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد می‌خواهد در مدت سه ماه، نظام ایران را تغییر دهد، اما ۲۴ ماه از این اعلام گذشته و اتفاقی نیفتاده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با این جنگ تحمیلی اقتصادی، مشکلاتی بر مردم تحمیل شد و تک تک آحاد جامعه ایران با این مشکلات، دست و پنجه نرم کردند، واردات دارو با مشکلاتی مواجه شد و سختی را بر مردم تحمیل کرد، اما به علت تلفیق مردم بنیانی و دانش بنیانی، دشمن نتوانست به اهداف خود برسد.

وی افزود: اسفند پارسال به واردات ماسک و دیگر تجهیزات مبارزه با کرونا نیاز داشتیم، اما این نیاز برطرف شده است و می‌توانیم صادرات کنیم.

دژپسند اضافه کرد: در ۷ ماه پارسال، ۲۷ هزار میلیارد تومان از منابع تنخواه استفاده کرده بودیم، اما این رقم در مدت مشابه امسال به علت افزایش تاب آوری و مردم بنیانی با کاهش ۱۵ هزار میلیارد تومانی به ۱۲ هزار میلیارد تومان رسید.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: بسیاری از مودی‌های مالیاتی، احساس مسئولیت کردند بنابراین مالیات به خوبی محقق شد و هفت دوازدهم امسال صد در صد محقق شد.

دژپسند با بیان اینکه با اصلاح روش‌هایی توانستیم هزینه‌ها را کنترل کنیم، گفت: روش تأمین مالی از طریق مراجعه به مردم از جمله فروش اوراق، کمک زیادی به ما کرده است و در ۷ ماه امسال از محل اوراق, ۱۱۷ هزار میلیارد تومان درآمد و تأمین مالی داشتیم که از این رقم، ۹۰ هزار میلیارد تومان از طریق فروش اوراق بوده است.

وی، واگذاری اموال دولتی را از دیگر روش‌های تأمین مالی دولت، بیان و اضافه کرد: صندوق‌های‌ای تی اف (ETF) و فروش دارایی‌های دولت به آحاد مردم با کارت ملی و به صورت برابر از جمله این روش‌ها بود که حدود ۵ و نیم میلیون نفر در خرید این صندوق‌ها مشارکت کردند و مردم با این روش صاحب سهام و دارایی شدند و توزیع عادلانه ثروت انجام شد.

دژپسند گفت: استفاده از این روش‌ها موجب شد که تا کنون بودجه کشور به گونه‌ای مدیریت شود تا بسیاری از نگرانی‌هایی اقتصاددانان بر طرف شود.

جلب سه میلیارد و هشتصد میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در ۷ ماه امسال توانستیم حدود سه میلیارد و هشتصد میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی را جلب کنیم که در مدت یک تا ۲ سال اجرایی می‌شود.

دژپسند در ادامه برنامه «نگاه یک» با اشاره به اینکه تورم در اقتصاد کشورمان، علل مختلفی از جمله فشار تقاضا، جهش هزینه‌ها و انتظارات داشته است، افزود: در برخی موارد هر سه این موارد با هم بوده است، اما اکنون علت عمده تورم ناشی از افزایش هزینه هاست.

وی با بیان اینکه حدود ۸۰ تا ۸۷ درصد واردات شامل کالاهای واسطه‌ای، مواد اولیه و ماشین آلات بوده است، ادامه داد: زمانی که این کالاها متأثر از نرخ ارز، دچار افزایش و جهش قیمتی می‌شوند این موضوع به فرآیند تولید منتقل می‌شود و هزینه‌های تمام شده تولید را افزایش می‌دهد و در نهایت، قیمت تمام شده کالا بالا می‌رود.

دژپسند اضافه کرد: کوچ نقدینگی به بازار سکه و ارز هم موجب افزایش نرخ‌ها می‌شود.

وی گفت: همه توان دشمن صرف شد تا نتوانیم صادرات نفتی و غیر نفتی را انجام دهیم و در صورت انجام صادرات نتوانیم منابع مالی آن را وارد کشور کنیم.

دژپسند افزود: در کنار این موضوع، متأسفانه در برخی مواقع سوداگران به فضای نا اطمینانی دامن زدند. خوشبختانه صادرکنندگان کشورمان در جبهه اقتصادی خارجی ما خوب کار کردند و ارز بسیاری را وارد کشور کردند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه بخش‌های خصوصی در شرایط تحریم کنونی بازیکن اصلی ما هستند، گفت: برخی افراد از موقعیت کنونی سو استفاده کردند که با آن‌ها برخورد شده است و با بقیه افراد متخلف هم برخورد لازم انجام می‌شود.

دژپسند با اشاره به اینکه مردم در حال تحمل مشکلات ناشی از افزایش قیمت‌ها هستند، اضافه کرد: باید کمک کنیم تا این شرایط مدیریت شود و کندکردن شتاب افزایش قیمت‌ها، دغدغه اصلی مسئولان است و تا حدی در این زمینه موفق بودیم، اما هنوز رضایت بخش نیست.

وی با اشاره به اینکه بستن پیمان‌های دو جانبه و چند جانبه در دست پیگیری است، گفت: فاصله گرفتن از دلاریزه شدن در گرو توسعه شرکت‌های دانش بنیان و ایفای نقش محوری توسط آن‌ها در اقتصاد است.

دژپسند افزود: درکنار آن‌ها باید از امکانات و دارایی‌ها، بهینه استفاده کنیم و مبنای رشد را به گونه‌ای سازمان دهیم که به استفاده بهینه از عوامل تولید داخل کشور منتهی شود.

او ادامه داد: البته این به معنای حصار کشیدن دور کشور نیست و باید از انتقال فناوری‌ها به داخل کشور استفاده کنیم.

دژپسند با بیان اینکه برای جهش تولید و اتکا به داخل باید فضای کسب و کار را بهبود ببخشیم، گفت: باید سرمایه گذاری را در تولید، تسهیل کنیم. در گذشته، ثبت و تأسیس یک شرکت، ۷۳ روز طول می‌کشد، اما اکنون این زمان به ۷۳ ساعت کاهش یافت و حتی موردی داشتیم که در مدت ۲۰ دقیقه شرکت خود را تأسیس کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به اینکه چرا کاهش ارزش پول ملی اتفاق افتاده است؟ گفت: بانک مرکزی تلاش بسیاری کرده است تا همه حفره‌های درز و نشت منابع را ببندد و مانع افزایش پایه پولی شود در عین حال الزامات مدیریتی و برخی از محدودیت‌ها وجود داشته است.

دژپسند با تاکید بر اینکه از منابع صندوق برای تأمین بودجه و پرداخت حقوق استفاده نشده است، افزود: امسال فقط ۴ درصد از منابع این صندوق را برداشت کردیم. برای مبارزه با کرونا حدود یک میلیارد یورو از منابع این صندوق برداشت شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه تلاش کردیم بازار سرمایه نقش محوری خود را در تأمین مالی اقتصاد، ایفا کند، گفت: در کل پارسال از بازار سرمایه, ۲۶۴ هزار میلیارد تومان تأمین مالی کردیم، اما این رقم فقط در شش ماه نخست امسال, ۳۲۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به اینکه بازار سرمایه ظرفیت بیش از این را دارد، ادامه داد: اگر اتفاقات ۲ ماه اخیر در این بازار رخ نمی‌داد، حتماً بیش از این تأمین مالی می‌کردیم.

دژپسند گفت: بسیاری، ابر تورم را پیش بینی می‌کردیم، اما این گونه نشد. از این رشد نقدینگی راضی نیستیم و همه تلاش دولت و بانک مرکزی برای کنترل نقدینگی است.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اقتصادی

نرخ ۴۲۰۰ تومانی برای ارز ترجیحی حذف شد / نرخ جایگزین ۱۱هزار تومان

نرخ ۴۲۰۰ تومانی برای ارز ترجیحی حذف شد / نرخ جایگزین ۱۱هزار تومان
2020-12-02T15:29:59+03:30
سخنگوی ستاد بودجه از حذف ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی در لایحه بودجه سال آینده خبر داد و گفت:‌ ارز ترجیحی از سال آینده با نرخ ۱۱هزار تومان برای واردات کالاهای اساس...

گفتگوی تسنیم با سخنگوی بودجه|مجموع فروش روزانه نفت در سال آتی ۲.۳ میلیون بشکه/نرخ ETS جایگزین ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌شود

 گفتگوی تسنیم با سخنگوی بودجه|مجموع فروش روزانه نفت در سال آتی ۲.۳ میلیون بشکه/نرخ ETS جایگزین ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌شود
2020-12-02T15:36:31+03:30
سخنگوی ستاد بودجه گفت: برآورد دولت از مجموع فروش نفت در سال آتی ۲.۳ میلیون بشکه در روز خواهد بود که این رقم مربوط به سهم دولت، صندوق توسعه ملی و شرکت نفت خو...

نرخ ۴۲۰۰ تومانی برای ارز ترجیحی حذف شد / نرخ جایگزین ۱۱۵۰۰ تومان

نرخ ۴۲۰۰ تومانی برای ارز ترجیحی حذف شد / نرخ جایگزین ۱۱۵۰۰ تومان
2020-12-02T15:16:36+03:30
سخنگوی ستاد بودجه از حذف ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی در لایحه بودجه سال آینده خبر داد و گفت:‌ ارز ترجیحی از سال آینده با نرخ ۱۱هزار و ۵۰۰ تومان برای واردات کالاها...

پشت‌پرده غیبت روحانی و نوبخت در ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۰ به مجلس/ دولتی که هیچ دفاعی ندارد!

 پشت‌پرده غیبت روحانی و نوبخت در ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۰ به مجلس/ دولتی که هیچ دفاعی ندارد!
2020-12-02T15:23:13+03:30
درحالی که قرار بود رئیس سازمان برنامه و بودجه به‌جای رئیس‌جمهور لایحه بودجه ۱۴۰۰ را تقدیم مجلس شورای اسلامی کند، در نهایت معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در یک اق...

«جزئیات بودجه ۱۴۰۰»| با مهمترین ارقام کلان بودجه سال بعد آشنا شوید/دخل و خرج ۸۴۱ هزار میلیاردی دولت چگونه تامین خواهد شد؟

 «جزئیات بودجه ۱۴۰۰»| با مهمترین ارقام کلان بودجه سال بعد آشنا شوید/دخل و خرج ۸۴۱ هزار میلیاردی دولت چگونه تامین خواهد شد؟
2020-12-02T15:23:13+03:30
با احتساب درآمدهای ۳۱۷ هزار میلیارد تومانی، واگذاری دارییهای مالی ۳۰۰ هزار میلیاردی و واگذاری دارایی سرمایه ۲۲۵ هزار میلیاردی کل منابع دولت ۸۴۱ هزار میلیارد...

واکنش گمرک به ادعای جدید بانک مرکزی/ترخیص کالاهای رسوبی، هیچ تأثیری بر افزایش نرخ ارز نداشته و مانع کاهش نرخ ارز نبود

 واکنش گمرک به ادعای جدید بانک مرکزی/ترخیص کالاهای رسوبی، هیچ تأثیری بر افزایش نرخ ارز نداشته و مانع کاهش نرخ ارز نبود
2020-12-02T15:23:13+03:30
معاون فنی گمرک در خصوص اظهار نظر اخیر بانک مرکزی مبنی بر این که «حذف کد رهگیری بانک تأثیری در ترخیص کالاها از گمرک نداشت» گفت: بانک مرکزی در آمار ...

«مرغ ایرانی» | "مساعدت نیم‌بندِ" سازمان برنامه و بودجه، با برنامۀ ملی تأمین مرغ

 «مرغ ایرانی» | "مساعدت نیم‌بندِ" سازمان برنامه و بودجه، با برنامۀ ملی تأمین مرغ
2020-12-02T15:23:13+03:30
سازمان برنامه و بودجه در لایحۀ منتشر شده ردیفی کم‌رمق و ضعیف، برای مساعدت به برنامۀ احیای مرغ استاندارد داخلی اختصاص داده است.

آمار متناقض ۳ دستگاه از ترخیص کالا؛ نامحسوس یا ۴ میلیون تن؟

آمار متناقض ۳ دستگاه از ترخیص کالا؛ نامحسوس یا ۴ میلیون تن؟
2020-12-02T15:06:37+03:30
بعد از اجرای مصوبه مربوط به ترخیص فوری کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید با تمرکز بر رفع موانع ارزی و انتقاداتی که بانک مرکزی در این رابطه داشت، اخیرا اعلام ک...

روند پروانه های خروجی در گمرک طی آبان ماه تغییری نداشته است

روند پروانه های خروجی در گمرک طی آبان ماه تغییری نداشته است
2020-12-02T15:03:18+03:30
کارشناس ارشد ارزی بانک مرکزی با ارائه توضیحاتی در خصوص کد رهگیری کالاهای وارداتی، چگونگی تأمین ارز توسط بانک مرکزی را تشریح کرد.

دولت سال آینده ۹۰۷ میلیارد تومان مالیات از خانه های خالی و لوکس دریافت می کند

دولت سال آینده ۹۰۷ میلیارد تومان مالیات از خانه های خالی و لوکس دریافت می کند
2020-12-02T15:03:17+03:30
دولت در لایحه بودجه سال آینده پیش بینی کرده از خانه هال لاکچری ۷۰۷ میلیارد تومان و از خانه های خالی ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات دریافت کند.

قیمت سکه طرح جدید ۱۲ آذر ۹۹ به ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید ۱۲ آذر ۹۹  به ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید
2020-12-02T14:49:57+03:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹ به ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید.

شاخص اعتماد به نفس شرکت‌های کوچک آمریکا به پایین‌ترین سقوط کرد

شاخص اعتماد به نفس شرکت‌های کوچک آمریکا به پایین‌ترین سقوط کرد
2020-12-02T14:36:37+03:30
شاخص اعتماد به نفس شرکت‌های کوچک آمریکا بعد از پیروزی بایدن به پایین‌ترین سطح در تاریخ خود سقوط کرده است. 

بورس ۲۶۹۹ واحد افت کرد/ شاخص به یک میلیون و ۴۷۰ هزار واحد رسید

بورس ۲۶۹۹ واحد افت کرد/ شاخص به یک میلیون و ۴۷۰ هزار واحد رسید
2020-12-02T14:36:37+03:30
شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز چهارشنبه ۱۲ آذر با افت ۲۶۹۹ واحدی به پایان رساند و روی یک میلیون و ۴۷۰ هزار و ۹۶۷ واحد ایستاد.

فروش خودرو در فرانسه ۲۷ درصدسقوط کرد

فروش خودرو در فرانسه ۲۷ درصدسقوط کرد
2020-12-02T14:23:17+03:30
کمیته تولیدکنندگان اتومبیل فرانسه (CCFA) اعلام کرد، فروش اتومبیل در فرانسه در ماه نوامبر تحت تاثیر دومین دور محدودیت‌های قرنطینه‌ای، ۲۷.۰۳ درصد نسبت به ماه م...

اعتبارات حمل و نقل ۲۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت

اعتبارات حمل و نقل ۲۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت
2020-12-02T14:13:20+03:30
بر اساس لایحه بودجه ۱۴۰۰ که امروز تقدیم مجلس شورای اسلامی شد، اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای برآورد شده برای فصل حمل و نقل حدود ۲۴۰۰ میلیارد ت...

سهم ۷۰ هزار میلیارد تومانی پیش فروش نفت

سهم ۷۰ هزار میلیارد تومانی پیش فروش نفت
2020-12-02T14:13:20+03:30
بر اساس لایحه بودجه ۱۴۰۰، ‌دولت پیش‌بینی کرده که در سال آینده ۷۰ هزار میلیارد تومان نفت را به شیوه ارزی و ریالی پیش فروش کند.

کاهش درآمد حاصل از افزایش عوارض گمرکی واردات لوازم آرایشی!

کاهش درآمد حاصل از افزایش عوارض گمرکی واردات لوازم آرایشی!
2020-12-02T14:13:19+03:30
بر اساس لایحه بودجه ۱۴۰۰ درآمد حاصل از افزایش ۱۵ درصد به عوارض گمرکی و سود بازرگانی واردات لوازم آرایشی و بهداشتی نسبت به سال جاری ۶۰ درصد کاهش داشته است. ...

درآمد اسقاط خودروهای فرسوده بیش از ۲ برابر شد

درآمد اسقاط خودروهای فرسوده بیش از ۲ برابر شد
2020-12-02T14:13:19+03:30
در حالی که مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده بارها از رکود بر فعالیت این صنف گلایه کرده و اند و تا پایان مرداد ماه امسال نیزو حدود ۵۰ هزار گواهی اسقاط د...

احتمال ازسرگیری واردات نفت ایران از سوی هند

احتمال ازسرگیری واردات نفت ایران از سوی هند
2020-12-02T14:13:18+03:30
وزیر نفت هند اعلام کرد کشورش خواهان متنوع کردن واردات نفت خود از جمله ازسرگیری واردات از ایران و ونزوئلا پس از روی کار آمدن جو بایدن، رییس جمهور منتخب آمریکا...

جزئیات افزایش مالیات‌ها در سال آینده/ مالیات بر درآمد دارای بیشترین افزایش

جزئیات افزایش مالیات‌ها در سال آینده/ مالیات بر درآمد دارای بیشترین افزایش
2020-12-02T14:13:17+03:30
بررسی لایحه بودجه سال آینده نشان می‌دهد که درآمدهای پیش بینی شده از انواع مالیات‌ها افزایش یافته و مالیات بر درآمدها بیشترین افزایش را نسبت به باقی مالیات‌ها...

عوارض خروج از کشور سال آینده تغییر نمی کند/ سفر اول ۲۶۴هزار تومان

عوارض خروج از کشور سال آینده تغییر نمی کند/ سفر اول ۲۶۴هزار تومان
2020-12-02T14:09:58+03:30
دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی کرده از هر مسافر ۲۶۴ هزار تومان عوارض خروج از کشور برای اولین سفر خارجی اخذ شود.

مجوز تولید واکسن بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان صادر شد

مجوز تولید واکسن بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان صادر شد
2020-12-02T14:09:57+03:30
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: بذر واکسن بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور تولید شده است و تاکنون سه شرکت بخش خصوصی مجوز تولید واکسن این بیماری را گر...

پیش بینی اکونومیست از رشد ۲ درصدی اقتصاد ایران در ۱۴۰۰/ افزایش نرخ تورم به ۳۲ درصد

 پیش بینی اکونومیست از رشد ۲ درصدی اقتصاد ایران در ۱۴۰۰/ افزایش نرخ تورم به ۳۲ درصد
2020-12-02T14:16:32+03:30
واحد اطلاعات اکونومیست با پیش بینی نرخ تورم ۳۲ درصدی ایران در سال آینده نوشت: با کاهش تحریم آمریکا بر صادرات نفت ایران در پی از سرگیری مذاکرات هسته ای، احتم...

اقتصادِ پسابرجام نفس کشید یا از نفس افتاد؟ /دست‌وپای کودک نوپای ایران را هم قطع کردید!

 اقتصادِ پسابرجام نفس کشید یا از نفس افتاد؟ /دست‌وپای کودک نوپای ایران را هم قطع کردید!
2020-12-02T14:16:32+03:30
جناب آقای عبدی در یاددشتی خطاب به اصلاح طلبان اینگونه نوشت که " تعهد بدهید در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدا نمی دهید، تا مجلس از سر برجام دست بردارد و اقت...

وام ودیعه ۷۰ میلیونی مسکن برای خانوارهایی که فرزند سوم بیاورند

وام ودیعه ۷۰ میلیونی مسکن برای خانوارهایی که فرزند سوم بیاورند
2020-12-02T14:00:00+03:30
در لایحه بودجه سال آینده به منظور حمایت از فرزندآوری، به خانوارهای فاقد مسکن که صاحب فرزند سوم شده یا می‌شوند، وام ودیعه ۷۰ میلیونی مسکن داده می‌شود. ...

حقوق تا ۴ میلیون تومان از مالیات معاف شد

حقوق تا ۴ میلیون تومان از مالیات معاف شد
2020-12-02T13:53:18+03:30
در لایحه بودجه سال آینده مشخص شده که حقوق سالانه ۴۸ میلیون تومان یعنی ماهانه ۴ میلیون تومان از مالیات معاف هستند.

جرایم رانندگی ۲ درصد افزایش می یابد/ سهم ناجا و راهداری از بیمه

جرایم رانندگی ۲ درصد افزایش می یابد/ سهم ناجا و راهداری از بیمه
2020-12-02T13:49:59+03:30
دولت در لایحه بودجه سال آینده پیشنهاد داد تا ۴۰۰ میلیارد تومان از درآمد بیمه شخص ثالث میان ناجا با سهم ۶۳ درصد، سازمان راهداری ۲۷ درصد و اورژانس ۱۰ درصد توزی...

«جزئیات بودجه ۱۴۰۰»|افزایش جرایم رانندگی در سال آینده

 «جزئیات بودجه ۱۴۰۰»|افزایش جرایم رانندگی در سال آینده
2020-12-02T13:56:34+03:30
با پیشنهاد دولت بناست جرایم رانندگی در سال ۱۴۰۰ با افزایش همراه شود.

«جزئیات بودجه ۱۴۰۰» | پیش بینی درآمد ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت از واگذاری داراییهای مالی+جدول

 «جزئیات بودجه ۱۴۰۰» | پیش بینی درآمد ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت از واگذاری داراییهای مالی+جدول
2020-12-02T13:56:34+03:30
براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، درآمد دولت ۳۱۷ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده و ۲۹۸ هزار میلیارد تومان نیز از طریق فروش دارایی های مالی پیش بینی شده است.

اصلاح ناچیز شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

 اصلاح ناچیز شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته
2020-12-02T13:56:34+03:30
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت ناچیز ۲۶۹۳واحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۴۷۰هزار واحد قرار گرفت.