میرنیوز

گفتگوی تفصیلی با مدیرعامل گروه ملی فولاد|رکورد تولید را شکستیم/ تولید لوله‌های جریانیِ برای صنعت نفت بعد ۵۵ سال

 گفتگوی تفصیلی با مدیرعامل گروه ملی فولاد|رکورد تولید را شکستیم/ تولید لوله‌های جریانیِ برای صنعت نفت بعد ۵۵ سال 2020-08-01T15:49:53+04:30

نادر جعفر یوسفی در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران در سال 1342 به عنوان‌نخستین کارخانه نورد فولاد کشور به‌منظور تولید انواع میلگرد آجدار و نبشی در شهر اهواز تأسیس و در سال 46 راه‌اندازی شده است،  اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1363 این مجموعه صنعتی به نام گروه ملی صنعتی فولاد ایران نام‌گذاری شد و از ابتدای سال 75 براساس صورت‌جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده فولاد خوزستان و تصویب مجامع عمومی فوق‌العاده شرکتهای ادغام‌شونده، شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران، مجمع فولاد اهواز و شرکت نورد کاویان تحت عنوان فولاد خوزستان متمرکز و تحت نظر مدیریت واحد تا پایان سال 79 اداره شدند.

وی افزود: از ابتدای سال 1380 این شرکت از فولاد خوزستان منفک شد و به فعالیت‌های تولیدی و بازرگانی خود به‌صورت مستقل ادامه داده است. براساس آمار در آبان 88 معادل 95.2 درصد از سهام شرکت ملی صنعتی فولاد ایران از طریق مزایده به شرکت توسعه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا واگذار و در اردیبهشت ماه 96 حدود 68.09 درصد از شرکت امیرمنصور آریا به بانک ملی ایران واگذار شده است.

یوسفی با بیان اینکه این مجموعه در سال گذشته 220 هزار تن تولید داشته است، افزود: در 4ماهه امسال با وجود تعدادی از مشکلات  160 هزار تن تولید داشته‌ایم که این رقم نشان از آن دارد سرعت این واحد تولیدی افزایش یافته است و به‌راحتی به اهداف میزان تولید خود دست پیدا خواهیم کرد. در سال آینده هم می‌خواهیم طی سه سال به ظرفیت 119 هزار تن برسیم.

*جزئیات فروش سهام شرکت ملی صنعتی فولاد ایران

مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران به ارائه توضیحاتی در مورد خرید سهم 68 درصدی شرکت ملی صنعتی فولاد ایران توسط بانک ملی  پرداخت و گفت: بابت مطالبات دولت از مجموعه امیرمنصور آریا، 27 درصد سهام به اموال تملیکی بانک‌ها انتقال و 5 درصد سهام ترجیحی به کارکنان تعلق پیدا کرد به نوعی عملاً 69 درصد بانک ملی، 27 درصد اموال تملیکی بانک‌ها که متعلق به دولت است در قالب مطالبات دولت از مجموعه امیرمنصور آریا و 5 درصد سهام ترجیحی کسب شد.

وی در پاسخ به این پرسش که گروه ملی فولاد را اگر بخواهیم به لحاظ شاخص عملکردی در دوره‌های مختلف تقسیم‌بندی کنیم دوره‌ اوج آن چه زمانی بوده است؟ گفت: تقریباً می‌‌توان گفت دوران اوج این شرکت انتهای زمان مجموعه امیرمنصور آریا بود. بعد از سال 90 تقریباً تا سال 95 همینطور تنزل پیدا کرد یعنی تولیدات از 1600 هزار تن در سال کاهش و سال 97 تقریباً‌ کل تولید این مجموعه به 98 هزار تن رسید.

صنایع فولادی ,

یوسفی در خصوص کارخانه های زیرمجموعه این واحد تولیدی افزود: این مجموعه عملاً از چند کارخانه تشکیل شده است که یکی از این کارخانجات در تولید انواع میلگرد ساده و آجدار فعالیت می کند. واحد کوثر ظرفیت اسمی 550 هزار تن تولید در سال را دارد. واحد تولیدی دیگر در بخش انواع میلگرد آجدار و ساده فعالیت می‌کند که ظرفیت آن هم بالغ بر 410 هزار تن است. علاوه بر این بخش تیرآهن هم ظرفیت تقریباً 380 هزار تن در سال دارد. یک بخش دیگر هم بخش لوله‌سازی است که در آن لوله‌های بدون دَرز یا مانیسمان زیر 6 اینچ تولید می شود و باید تأکید کنم ما تنها تولیدکنندۀ لولۀ بدون درز یا مانیسمان در کشور هستیم و ظرفیت این واحد 90 هزار تن است، جمعاً چیزی بالغ بر 1 میلیون و 435 هزار تن ظرفیت تولید محصولات نوردی در این مجموعه وجود دارد که به همراه یک واحد فولادسازی ظرفیت اسمی 430 هزار تن انواع شمش فولادی در این این مجموعه فراهم شده است.

این تولیدکننده در رابطه با فعال بودن ظرفیت واحدهای تولیدی زیر مجموعه خود گفت: از سال 97 با کمکی که بانک ملی در تامین سرمایه در گردش  و حقوق و دستمزد و تامین مواد اولیه جهت راه‌اندازی کارخانه انجام داد بعضی از بخش‌ها راه‌اندازی شد. البته روند به رشد این مجموعه باعث شد تا در نیمه دوم سال 98 تقریباً همۀ‌ خطوط فعال شوند. در حال حاضر هم همۀ بخش‌ها فعال هستند و ما اگر به صورت مستمر مواد اولیه را داشته باشیم می‌توانیم همۀ بخش‌ها را به صورت فعال نگه داشته و محصولات را به بازار عرضه کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که شما در بحث تولید در میان کارخانه‌های فولادی در جایگاه چند هستید، افزود: در حال حاضر ظرفیت اسمی ما تقریباً 15 درصد ظرفیت تولید محصولات نوردی کشور است به عبارتی یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکنندۀ محصولات نوردی کشور هستیم.

*تولید لوله‌های جریانیِ برای صنعت نفت بعد از 55 سال

مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران در خصوص روند فعالیت این شرکت برای افزایش تولید، گفت: ما در کشورمان بالغ بر 85 میلیون نفرجمعیت دارد، از یک طرف نزدیک به 400 میلیون نفر هم در کشورهای اطراف هستند. بر همین اساس مهمترین مقوله ما دسترسی به بازار مصرف است، این یکی از مزایای مجموعه ما و شرکت‌های تولیدی دیگر است  که باید از  آن استفاده کنیم.

 وی تصریح کرد: ما برای اولین بعد از 55 سال توانستیم از ظرفیت واحدهای لوله‌سازی در جهت تولید لوله‌های جریانیِ صنعت نفت استفاده کنیم و لوله‌های جریانی مورد نیاز صنعت نفت را برای اولین بار داخل کشور تولید کنیم که این یکی از افتخارات مجموعه گروه ملی فولاد طی این چند ماه گذشته است. سال گذشته برای اولین بار توانستیم تجهیزات آن را نصب  و به بهره‌برداری برسانیم به نحوی که تست ضخامت‌سنجی کل لوله‌ها انجام و در نهایت به تاییدیه وزارت نفت برای تامین لوله‌های جریانی رسید و تقریباً هفتۀ آینده اولین قرارداد منعقد و  کشور را در تامین این نوع محصول بی‌نیاز می شود.

یوسفی در پاسخ به اینکه شما اولین فولادی هستید که با وزارت نفت تفاهنامه امضاء می‌کنید؟ گفت: شرکت‌های دیگر هم در بحث لوله‌های بالاتر از 6 اینچ با وزارت نفت قرارداد دارند اما محصول ما استراتژیک  است. در بخش لوله جریانی و هم لوله درون چاهی ما به عنوان تنها تولیدکنندۀ  در صنعت نفت پاسخگوی نیازهای صنعت نفت کشور خواهیم بود.

وی در خصوص روند تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی زیر مجموعه گروه ملی صنعتی فولاد ایران هم به ارائه توضیحاتی پرداخت و اظهارداشت:  نوردی‌ها از دو طریق می‌توانند شمش را خریداری کنند، شمشی که مورد تایید بورس کالا باشد یا مستقیماً به بورس کالا ورود می‌کنند یا بعضی از شرکت‌ها شبیه شرکت ما از خارج از بورس براساس تاییدیه‌ای که وزارت صمت می‌دهد می‌توانیم با تامین‌کننده به صورت مستقیم ارتباط برقرار و شمش موردنیاز را خریداری کنیم.

این تولید کننده اضافه کرد: در حال حاضر سهمیه‌ شمش ما  از 20 هزار تن به 60 هزار تن در ماه افزایش یافته است برهمین اساس برای خرید این میزان شمش نیاز به سرمایه در گردش داشتیم که بانک ملی به ما کمک کرد. هم اکنون 60 هزار تن در ماه شمش از فولاد خوزستان تامین و از بورس یا خارج از بورس خریداری می‌کنیم. البته هنوز به این 60 هزار تن نرسیده‌ایم دلیلش این است که شرکت بعد از آن مشکلاتی که گریبانش را گرفت، بعضی از تجهیزات و ماشین‌آلاتش دچار فرسودگی شد که نیاز به قطعات و تعمیرات داشت.

  صنایع فولادی ,

وی در ادامه این گفت وگو به فعالیت‌ها و دستاوردهای اخیر گروه ملی صنعتی فولاد ایران اشاره کرد و گفت: راه اندازی کوثر بخش یک میلگرد و کلاف بخش دو تیر آهن و فولاد سازی لوله سازی صنایع فلزی بعد از چهار سال وقفه در تولید، تولیدات شرکت گروه ملی فولاد ایران در سال 97 با 97878 تن به پایین‌ترین میزان طی 10 سال گذشته رسیده بود که با برنامه ریزی های صورت پذیرفته تامین منابع مالی تخصیص شمس و آهن اسفنجی تعمیر تجهیزات و ماشین آلات این رقم در سال 98 به  224556تن و در سال و در سه ماهه اول سال 99 به 122780 تن رسیده که  این روند رشد نویدبخش رسیدن تولیدات شرکت در پایان سال به نقطه اوج خود به نسبت به سال‌های گذشته خواهد بود.

*رکورد تولید در گروه ملی صنعتی فولاد ایران شکسته شد

یوسفی تصریح کرد: ثبت رکورد تولید 48120 محصول در اردیبهشت ماه امسال که از آذرماه 95 تاکنون بی‌سابقه است، ثبت رکورد تولید 55110 تن محصول در خرداد ماه 99 از مهرماه 94 تاکنون ، تولید میلگرد دوشاخ برای اولین بار در شرکت، تولید میلگرد 8 و 10 بعد از شاخ شدن کلاف در کارخانه صنایع فلزی بعد از چهار سال از زمان توقف، تدوین سند برنامه ریزی استراتژیک شرکت برای اولین بار در شرکت، اخذ مصوبه هیئت مدیره بانک ملی ایران جهت افزایش سرمایه شرکت از دو هزار میلیارد ریال به 68 هزار میلیارد ریال به منظور اصلاح ساختار مالی شرکت و خروج از ماده 141 قانون تجارت، احیای اعتبار و اعتماد نزد تامین کنندگان مواد اولیه و قطعات شرکت و امکان خرید اعتباری پس از سالها و مختومه نمودن تعداد 9 فقره از مهمترین پرونده های قضایی به نفع شرکت از طریق مصالحه به صورت اقساط در چند مرحله و اخذ تخفیف به مبلغ بیش از 16 میلیارد ریال مختومه گردیده از جمله دستاوردهای اخیر این واحد صنعتی به شمار می آید.

وی در رابطه با صادارت محصولات این واحد تولیدی گفت: شرکت ما یک شرکت خاص است چراکه به خاطر مشکلاتی که گریبان شرکت بود و  دلایل متعدد دیگر کارت بازرگانی نداریم مثلاً یک بدهی مالیاتی داشتیم باید آن را تعیین تکلیف می‌کردیم، بدهی سازمان تامین اجتماعی هم داشتیم که باید آن را هم تعیین تکلیف می‌کردیم و یک بدهی به گمرک داشتیم که خوشبختانه در سال گذشته موفق شدیم با اداره دارایی و سازمان امور مالیاتی به جمع‌بندی رسیده و بدهی‌هایمان را به صورت بدهی‌های گذشته با جرایم نزدیک 500 میلیارد تومان بود را براساس تمهیداتی که وزارت اقتصاد داشت و همکاری‌ای که سازمان امور مالیاتی استان انجام داد اصل بدهی‌مان را تقریباً به صورت 5 ساله تقسیط کردیم. همچنین با سازمان تامین اجتماعی هم توافقی داشتیم که کل بدهی‌های گذشته بالغ بر 200 میلیارد تومان بود را به صورت 5 ساله تقسیط کنند.

وی در خصوص بدهی های معوق این واحد تولیدی گفت: بدهی‌های معوق به همراه بدهی‌ها به بانک‌ها بالغ بر 2500 میلیارد تومان بود. یک بخشی از این بدهی به بانک ملی است که فکر می‌کنم بالغ بر 1350 میلیارد است، یک بخشی از آن برای بانک مسکن و صادرات است. اینها در قالب تسهیلاتی بودند که آن زمان سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا دریافت کرده بود که کماکان جزء بدهی‌های مجموعه است. البته 1300 میلیارد تومان اصل طلب در قالب سهام انتقال پیدا کرد.

*با افزایش سرمایه در شورای پول و اعتبار و سرمایه در گردش شرایط شرکت بهتر خواهد شد

وی اضافه کرد: از 2 میلیارد و 500 هزار تومان، شاید حدود 1700، 1800 میلیارد آن بدهی‌های بانکی است که در صددیم از محل مطالبات بانک ملی و از محل تجدید ارزیابی تقریباً از 200 میلیارد تومان به 6 هزار 800 میلیارد تومان افزایش سرمایه دهیم.  البته این موضوع با سه هدف انجام می شود نخست تعیین‌تکلیف مطالبات بانک ملی است. دوم ما برای اینکه بتوانیم از ظرفیت 60 هزار تن شمش‌مان استفاده کنیم و علاوه بر آن مواد اولیه برای واحد فولادسازی خریداری کنیم نیاز به سرمایه در گردش داریم که در همین راستا با نگاه بخش خصوصی یک طرح تهیه کردیم. اگر موفق شویم هم افزایش سرمایه در شورای پول و اعتبار بانک مرکزی و هم سرمایه در گردش  را کسب کنیم  شرایط شرکت بهتر خواهد شد و  برای تامین مواد اولیه دیگر دچار مشکل مالی نخواهیم بود و از رکوردهای 55 هزار تنی به سمت 80 هزار تن به بالا می رسیم چراکه ظرفیت تولید این مجموعه تقریباً 120 ، 119 هزار تن به صورت ماهیانه است.

وی با بیان اینکه در بخش فولادسازی ماده اولیه ما آهن اسفنجی است، افزود: البته در بخش هایی از قراضه هم استفاده می کنیم. در فرآیند  تولید تقریباً با ضریب 15 به 85 ضایعات به اضافه آهن اسفنجی در کوره قوس الکتریکی ذوب شده و بعد ریخته‌گری می‌شود.  یک کار خوب دیگری که انجام داده ایم این است که وزارتخانه ماهیانه 20 هزار تن سهمیه آهن اسفنجی اختصاص داده که آن را از گلگهر می‌گیریم بر همین اساس گلگهر تامین‌کنندۀ آهن اسفنجی ما است.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اقتصادی

فروغان گران سایه: تکلیف اقتصاد را روشن کنید

فروغان گران سایه: تکلیف اقتصاد را روشن کنید
2020-08-12T18:47:40+04:30
عضو اتاق بازرگانی ایران می‌گوید تا زمانی که تکلیف اقتصاد ایران در برخی ساختارها و مبانی حل نشود، هر روز مشکل رشد و اوج گیری قیمت یک کالای جدید به وجود آمده و...

تازه‌ترین اقدام برای تضمین برگشت ارزهای صادراتی

تازه‌ترین اقدام برای تضمین برگشت ارزهای صادراتی
2020-08-12T18:47:39+04:30
جدیدترین اقدام دولت برای اینکه بازگشت ارزهای صادراتی به کشور تضمین شود، ابلاغ مصوبه تعیین سقف ارزش کالای صادراتی برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی است. ...

توضیح وزیر ارتباطات درباره گرانفروشی دو اپراتور تلفن همراه

توضیح وزیر ارتباطات درباره گرانفروشی دو اپراتور تلفن همراه
2020-08-12T18:47:39+04:30
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پرونده تخلف دو اپراتور همراه اول و ایرانسل به سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان ارجاع داده شده است و روز گذشته این سازمان، قطع...

جایگزینی کولر گازی فرسوده به کجا رسید؟

جایگزینی کولر گازی فرسوده به کجا رسید؟
2020-08-12T18:47:38+04:30
در حال حاضر پنج میلیون دستگاه کولر گازی فرسوده در ایران وجود دارد که این تجهیزات دو برابر کولرهای پربازده برق مصرف می‌کنند. طبق گفته سخنگوی صنعت برق مطابق مج...

اختلاف قیمت هر متر خانه در پایتخت به ۸۸ میلیون رسید

اختلاف قیمت هر متر خانه در پایتخت به ۸۸ میلیون رسید
2020-08-12T18:47:37+04:30
گزارش‌های رسمی از این حکایت دارد که اختلاف حداقل و حداکثر قیمت فروش هر متر خانه در تهران به حدود ۸۸ میلیون تومان رسیده است.

زنگنه: اختلافی میان وزارتخانه های نفت و اقتصاد نیست و نبوده است

زنگنه: اختلافی میان وزارتخانه های نفت و اقتصاد نیست و نبوده است
2020-08-12T18:47:37+04:30
وزیر نفت گفت: ما همیشه موافق خصوصی‌سازی پالایشگاه‌های نفت بودیم و الان هم هستیم و این تصمیمی که دولت داشته را ما اجرا خواهیم کرد. ...

بیمه بیکاری کرونا را نگرفتید بخوانید

بیمه بیکاری کرونا را نگرفتید بخوانید
2020-08-12T18:47:36+04:30
نحوه دریافت مقرری بیمه بیکاری کرونا برای آن دسته از مشمولان و متقاضیان دریافت بیمه بیکاری ایام کرونا که تاکنون موفق به ثبت نام نشده یا از لیست مشمولان جاماند...

تشدید سختگیری‌های کرونایی در فرودگاه‌ها با کمک ناجا

تشدید سختگیری‌های کرونایی در فرودگاه‌ها با کمک ناجا
2020-08-12T18:47:36+04:30
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از تشدید اقدامات سختگیرانه در فرودگاه‌ها و سفرهای هوایی مردم برای پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد. ...

تاخیر در واریز وجه فروش سهام عدالت را با وزیر اقتصاد در میان بگذارید

تاخیر در واریز وجه فروش سهام عدالت را با وزیر اقتصاد در میان بگذارید
2020-08-12T18:47:36+04:30
طبق اعلام وزارت اقتصاد دارندگان سهام عدالت که سهام خود را فروخته‌اند و در واریز وجه حاصل از آن فروش با تاخیر مواجه شده‌اند، می‌توانند برای رفع آن، این مشکل ر...

دو شرط مهم ایران برای واردات واکسن کرونا از روسیه

دو شرط مهم ایران برای واردات واکسن کرونا از روسیه
2020-08-12T18:47:35+04:30
رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران به انتشار خبر دست یابی روسیه به واکسن کرونا واکنش نشان داد.

تأخیر در واریز پول فروش سهام عدالت را به وزارت اقتصاد گزارش کنید

 تأخیر در واریز پول فروش سهام عدالت را به وزارت اقتصاد گزارش کنید
2020-08-12T16:37:31+04:30
فروشندگان سهام عدالت چنانچه با تأخیر غیرمعمول در واریز مبلغ حاصل از فروش سهام عدالتشان مواجه شده اند به وزارت اقتصاد پیام بدهند.

عوارض صادرات برای شیرخشک، خامه و کره اعمال شد

 عوارض صادرات برای شیرخشک، خامه و کره اعمال شد
2020-08-12T15:44:12+04:30
دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به اینکه با هدف تأمین لبنیات مصرفی مردم به قیمت مناسب، یارانه‌ای بابت تأمین نهاده‌ها پرداخت می‌شود، گفت: در عمل به دلیل سودآو...

تولید گوشت قرمز ۱۹ درصد افزایش یافت

 تولید گوشت قرمز ۱۹ درصد افزایش یافت
2020-08-12T15:04:11+04:30
مرکز آمار اعلام کرد: تیرماه امسال در مجموع ۳۶ هزار و ۲۰۰ تن گوشت قرمز تولید شد که نسبت به ماه قبل ۱۹ درصد افزایش نشان می دهد.

۱.۵ میلیون تن میوه و سبزی تازه خوری در ۴ ماهه صادر شد

 ۱.۵ میلیون تن میوه و سبزی تازه خوری در ۴ ماهه صادر شد
2020-08-12T15:04:11+04:30
مدیرکل هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: صادرات بیش از ۱.۵ میلیون تن میوه و سبزیجات طی دوره ۴ماهه نخست سال جاری به...

عباسپور: عملکرد بد دولت در اقتصاد به حساب مدرس خیابانی نوشته شد

 عباسپور: عملکرد بد دولت در اقتصاد به حساب مدرس خیابانی نوشته شد
2020-08-12T15:04:11+04:30
عضو کمیسیون صنایع مجلس از بررسی دو طرح فولادی و خودرویی در کمیته صنعت کمیسیون صنایع خبر داد و گفت: عملکرد بد اقتصادی دولت به حساب مدرس خیابانی نوشته شد.

اعلام موفقیت در عبور از پیک مصرف برق تابستان ۹۹ توسط وزیر نیرو

 اعلام موفقیت در عبور از پیک مصرف برق تابستان ۹۹ توسط وزیر نیرو
2020-08-12T14:37:32+04:30
وزیر نیرو روز شنبه، طی مراسمی عبور موفق از پیک تابستان سال جاری را بدون بروز خاموشی در کشور اعلام رسمی خواهد کرد.

الزام پیمانکاران طرح‌های گازی به استفاده از شریکان خارجی صاحب فناوری

 الزام پیمانکاران طرح‌های گازی به استفاده از شریکان خارجی صاحب فناوری
2020-08-12T14:37:32+04:30
معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه پیمانکاران ملزم به بهره‌گیری از شریکان خارجی صاحب فناوری هستند، اعلام کرد که توسعه میدان ذخیره‌سازی شوریجه در دستور...

راه اندازی مجدد پرواز تهران-وین از شنبه آینده

 راه اندازی مجدد پرواز تهران-وین از شنبه آینده
2020-08-12T14:37:32+04:30
هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از راه اندازی پرواز تهران-وین طی شنبه هفته آینده خبر داده است.

متوسط قیمت یک متر زمین در تهران ۲۵ میلیون تومان شد

 متوسط قیمت یک متر زمین در تهران ۲۵ میلیون تومان شد
2020-08-12T14:37:32+04:30
مرکز آمار ایران اعلام کرد، متوسط قیمت یک متر زمین در تهران ۲۵ میلیون تومان شد.

رئیس جمهور برای معرفی سرپرست جدید وزارت صمت باید حکم حکومتی بگیرد

 رئیس جمهور برای معرفی سرپرست جدید وزارت صمت باید حکم حکومتی بگیرد
2020-08-12T13:44:11+04:30
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت رئیس جمهور برای معرفی سرپرست جدید وزارت صمت باید حکم حکومتی بگیرد به دلیل آنکه قانون اجازه بیش از سه ماه را نمی‌دهد.

امضای قرارداد نوسازی ۵۰۰۰ کامیون فرسوده/ سرنوشت نافرجام طرح آخوندی تکرار می شود؟

 امضای قرارداد نوسازی ۵۰۰۰ کامیون فرسوده/ سرنوشت نافرجام طرح آخوندی تکرار می شود؟
2020-08-12T13:44:11+04:30
قرارداد نوسازی ۵۰۰۰ کامیون فرسوده بین سازمان راهداری و بخش خصوصی امضا شد.در دوره وزیر سابق قرار بود ۶۵ هزار کامیون نوسازی شود که در نهایت ۵۰۰۰ دستگاه نوسازی...

یک میلیون کولر گازی جایگزین کولرهای پرمصرف می‌شود

 یک میلیون کولر گازی جایگزین کولرهای پرمصرف می‌شود
2020-08-12T13:17:31+04:30
سخنگوی صنعت برق گفت: مطابق مجوز شورای اقتصاد، در فاز نخست یک میلیون کولر گازی پربازده از سازندگان داخلی تامین و برای جایگزینی با کولرهای پر مصرف در اختیار م...

سردار اشتری: نظارت بر فرودگاهها سختگیرانه تر می شود

 سردار اشتری: نظارت بر فرودگاهها سختگیرانه تر می شود
2020-08-12T13:17:31+04:30
فرمانده نیروی انتظامی از سختگیرانه تر شدن نظارت بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی در فرودگاهها خبر داد.

ثبت سفارش ۴ کالای لوازم خانگی منوط به اخذ شناسه شد

ثبت سفارش ۴ کالای لوازم خانگی منوط به اخذ شناسه شد
2020-08-12T13:00:58+04:30
بر اساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) ثبت سفارش گوشتکوب برقی، همزن برقی، آسیاب الکتریکی و مخلوط کن الکتریکی در ذیل کد تعرفه ۸۵۰۹۴۰۰۰ منوط به اخذ شناسه...

افت بازار مسکن ناشی از سه متغیر

افت بازار مسکن ناشی از سه متغیر
2020-08-12T13:00:57+04:30
نوسانات ارزی در روزهای گذشته در کنار حرکت زیگزاگی شاخص بورس و ارسال اخباری‌ مبنی بر گشایش اقتصادی، منجر به تعلیق معاملات مسکن طی یک هفته اخیر شده است. ...

روز پرنوسان برای بورس

روز پرنوسان برای بورس
2020-08-12T13:00:57+04:30
شاخص کل بازار سرمایه که در ساعات ابتدایی معاملات امروز مجدد به کانال دو میلیون واحد بازگشت و تا دو میلیون و ۳۹ هزار واحد پیش رفت، در ساعات میانی و پایانی رون...

چهارراه تامین کسری بودجه، ورود ممنوع استقراض!

چهارراه تامین کسری بودجه، ورود ممنوع استقراض!
2020-08-12T13:00:56+04:30
آن‌طور که از اظهارات رئیس کل بانک مرکزی برمی‌آید فقط چهار راه برای تامین مالی سالم کسری بودجه باقی‌مانده که از بین آن هم فقط فروش سهام و اموال دولت و انتشار ...

استفاده از ظرفیت ماده ۱۰۰ مالیات الزامی نیست/ توصیه به صنوف برای رعایت پروتکل ها

 استفاده از ظرفیت ماده ۱۰۰ مالیات الزامی نیست/ توصیه به صنوف برای رعایت پروتکل ها
2020-08-12T13:04:12+04:30
رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به ادامه تعطیلی قهوه خانه ها و تالارها در کشور، گفت: استفاده از ظرفیت ماده ۱۰۰ قانون مالیات الزامی نیست.

کلیات لایحه افزایش سرمایه‌ شرکت‌های پذیرفته شده در بورس تصویب شد

کلیات لایحه افزایش سرمایه‌ شرکت‌های پذیرفته شده در بورس تصویب شد
2020-08-12T12:17:35+04:30
نمایندگان مجلس با کلیات لایحه افزایش سرمایه‌ شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و اوراق بهادار یا فرابورس ایران از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم موافقت کردند.

خزانه داری کل کشور: گزارش عملکرد خزانه هر ماه به مراجع مختلف ارسال می‌شود

 خزانه داری کل کشور: گزارش عملکرد خزانه هر ماه به مراجع مختلف ارسال می‌شود
2020-08-12T12:24:13+04:30
خزانه داری کل کشور اعلام کرد، گزارش عملکرد این مجموعه هر ماه به دفترمقام معظم رهبری، سران قوا، کمیسیون‌های برنامه و بودجه و اقتصاد مجلس شورای اسلامی، مرکز پ...