X دانلود اهنگ نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

آغاز ثبت‌نام بنگاه‌های فاقد بیمه برای وام کرونا از هفته جاری/ شرط حفظ تمام کارگران حذف شد

 آغاز ثبت‌نام بنگاه‌های فاقد بیمه برای وام کرونا از هفته جاری/ شرط حفظ تمام کارگران حذف شد 2020-06-30T14:34:25+04:30

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پیدایش ویروس کووید 19 و الزامات بهداشتی برای پیشگیری و جلوگیری از این بیماری و حفظ جان و مال مردم, پیامدهای ناخوشایندی از جمله رکود در حوزه اقتصادی به همراه داشت و فعالان حوزه کسب و کار را تحت فشار قرار داده است. کارگروه پیامدهای ناشی از ویروس کرونا برای حمایت از واحدهایی که آسیب بیشتری دیدند و برای حفظ اشتغال آنها تسهیلات کرونایی در نظر گرفت. بر اساس تصمیمات اولیه مقرر شد این تسهیلات توسط وزارت کار تا پایان خرداد سال جاری به بنگاه های مشمول پرداخت شود. 

اما 5 شرط برای پرداخت تسهیلات به کارفرمایان وجود داشت. اول اینکه دارای لیست بیمه کارفرمایی یا خویش فرمایی باشند, دوم اینکه  بنگاه ها درسال 98 فعال بوده و در سال 99 فعال باشند. سوم اینکه کارگران واحدهای مشمول از بیمه بیکاری استفاده نکرده باشند. چهارم اینکه نیروی کار خود را تعدیل نکرده باشند و پنجم اینکه  بنگاه ها با نیروی کار خود  قرارداد همراه با  بیمه منعقد کرده باشند و نسبت به رعایت آن تا پایان سال متعهد بمانند. 

علی رغم اینکه در شروط دریافت تسهیلات حفظ اشتغال موجود ذکر شده بود، برای تسهیل شرایط عیسی منصوری, معاون اشتغال وزیر کار در 19خرداد ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه از برداشته شدن شرط حفظ تمام نیروهای کار برای پرداخت تسهیلات کرونا خبر داد و گفت: متقاضیان وام و تسهیلات کرونا از روز شنبه 24 خرداد ماه باید به شعبی که در سامانه بیمه بیکاری اعلام کرده مراجعه و تسهیلات خود را دریافت کنند.

حذف شرط حفظ تمام کارگران در بنگاهها

وی در خصوص حذف شرط حفظ تمام کارگران و نیروهای کار در یک بنگاه برای دریافت تسهیلات کرونا توضیح داد: از یک میلیون و 200 هزار بنگاهی که اطلاعات آنها را در اختیار داشتیم پیامک داریم و کارفرمایانی که تمایل داشتند و پیامک را دریافت کرده بودند در سامانه کارا ثبت نام کردند و در این دوره کرونا مشمول وام 12 درصدی می شوند.

منصوری ادامه داد: در ابتدا اصرار ما این بود که بنگاهها نیروی کار خود را حفظ کنند تا وام به آنها تعلق بگیرد ولی در حال حاضر این شرط برداشته شده و اگر بنگاهی با حداقل نیروی کار مشغول کار باشد به ازای تعداد نیروهای شاغل در بنگاه وام می گیرد؛ یعنی اگر کارفرمایی قبلا 10 نفر کارکن داشت با توجه به وام 12 میلیون تومانی، 120 میلیون تومان وام دریافت می کند ولی اگر یک نفر را هم حفظ کرده باشد معادل آن یک نفر به او تسهیلات پرداخت می شود.

14 رسته و550 زیر رسته مشمول تسهیلات کرونا

معاون اشتغال وزیر کار خاطرنشان کرد: در حال حاضر با 14 رسته اصلی و 550 زیررسته مواجه هستیم که یک میلیون و 200 هزار بنگاه می‌شوند. وزارت کار رسته های اصلی را از ابتدا مورد مطالعه قرار داد تا به 10 رسته رسید و پس از تلفیق آنها با 14 رسته و حدود 550 زیر رسته مواجه شدیم که از شیوع ویروس کرونا شدیدا آسیب دیده اند و برخی از این رسته ها در حوزه گردشگری، مراکز اقامتی، رستورانها، اغذیه فروشی ها بودند، برخی آموزشگاههای رانندگی، آرایشگاهها و سالنهای زیبایی، مراکز تولید و فروش صنایع دستی، کیف و کفش، پوشاک، مراکز عرضه آجیل و خشکبار، باشگاهها و مجتمع های ورزشی و تفریحی و حمل و نقل مسافری برون شهری و بین شهری که در این 14 رسته می گنجیدند.

پرداخت 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات کرونا به کسب و کارها

اما اکنون عیسی منصوری درباره آخرین وضعیت این تسهیلات گفته است:پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در هفته‌های اخیر آغاز شده و تاکنون 40 هزار میلیارد ریال پرداخت شده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون  اظهارداشت: تاکنون حدود900هزار نفر در سامانه ثبت نام کردند و در حال حاضر نیز حدود 76 هزار پرونده در شعب بانک‌ها وجود دارد.

منصوری افزود: متقاضیان دریافت تسهیلات کارفرما یا خویش فرما هستند و هر کدام از پرونده‌هایی که به شعب بانک‌ها ارسال شده تعداد زیادی اشتغال را دربرمی‌گیرد. ظرف چند روز اخیر 143 هزار پرونده از طریق سامانه کارا به بانک‌ها ارسال،  658 پرونده نیز تصویب شده و آماده انتقال به مرحله بعد است.

معاون توسعه کارآفرینی وزارت تعاون گفت: با توجه به اینکه پرداخت تسهیلات اخیرا شروع شده است و به تدریج رو به افزایش است پیش بینی می‌کنیم 380 هزار پرونده در آینده نزدیک به مرحله پرداخت برسد که حدود یک میلیون اشتغال را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی درباره زمان پرداخت تسهیلات به رسته‌های مختلف به عنوان نمونه بخش حمل و نقل، گفت: فرآیند بررسی درخواست‌ها طولانی نیست و توقفی در کار نیست. سیستمی طراحی شده که افراد امضای طلایی ندارند به محض ثبت نام و وارد کردن اطلاعات در سامانه دستگاه‌های مختلف، سه روز فرصت دارند بررسی‌های لازم را انجام دهند و چنانچه نظرشان اعلام نشود سیستم به صورت اتوماتیک درخواست را به بانک اعلام می‌کند.

وی ادامه داد: پس از ارسال پرونده به بانک، بلافاصله پیامک برای متقاضی ارسال می‌شود که باید برای احراز هویت مراجعه و ضمانت تعیین شده را فراهم کند. تلاش کردیم اخذ ضمانت تسهیل شود برای نمونه رانندگان و خویش‌فرمایان می‌توانند سفته یا چک به بانک ارائه کنند و نیاز به ضامن نیست.بانک‌ها یک هفته فرصت دارند اقدامات لازم در خصوص احراز هویت و تکمیل پرونده را انجام دهند. ممکن است برخی از بانک‌ها با سامانه آشنا نباشند و نشستن پرونده در سامانه و درون سیستم بانکی زمان‌بر باشد.

شرایط بنگاه های بدون بیمه 

معاون توسعه اشتغال وزارت تعاون درباره پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای فاقد بیمه، گفت: طی مذاکراتی که با دستگاه‌ها و تشکل‌های مختلف داشتیم، خواستیم که اطلاعات افراد شاغل و بنگاه‌های فاقد بیمه را ارائه دهند و تا کنون نیز اطلاعات قابل توجهی ارائه شده است. مشکل ما این بود که اطلاعات صرفاً در حد کد ملی و داشتن یک جواز بود که این کافی نیست زیرا برای نمونه ممکن است فرد جواز فعالیت را دریافت کرده باشد اما در این زمینه فعال نباشد، بنابراین با پرداخت تسهیلات به آنها حق افراد دیگر تضییع شود.

منصوری بیان کرد: طی هماهنگی که با دستگاه‌ها داشتیم مقرر شد لیست افرادی که هویت آنها احراز شده و در حال حاضر فعال هستند ارائه شود. از این هفته ثبت نام کسب و کارها و افراد متقاضی که بیمه نیستند شروع می‌شود و پرداخت تسهیلات به آنها از هفته آینده شروع می‌شود.

 انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اقتصادی

اقتصاد اروپا امسال ۸.۳ درصد آب می‌رود

اقتصاد اروپا امسال ۸.۳ درصد آب می‌رود
2020-07-07T21:34:24+04:30
بازوی اجرایی اتحادیه اروپا، کمیسیون اروپایی، روز سه‌شنبه پیش‌بینی اقتصادی خود برای سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را تغییر داد.

۴ شرکت برتر تکنولوژی حالا هر کدام بیش از ۱ تریلیون دلار می‌ارزند

۴ شرکت برتر تکنولوژی حالا هر کدام بیش از ۱ تریلیون دلار می‌ارزند
2020-07-07T21:34:23+04:30
ارزش هر کدام از ۴ شرکت برتر تکنولوژی جهان از ۱ تریلیون دلار فراتر رفت. این سطحی است که از قبل از پاندمی کرونا تا کنون دیده نشده بود.

خانه های حاشیه نشینان کرج و اصفهان سند دار می شود/سندداربودن؛ شرط پرداخت وام

خانه های حاشیه نشینان کرج و اصفهان سند دار می شود/سندداربودن؛ شرط پرداخت وام
2020-07-07T21:21:03+04:30
معاون وزارت راه و شهرسازی گفت: دفاتر تسهیلگری باید در محدوده و محلات هدف بازآفرینی شهری، از تمام ظرفیت ها برای تسهیل امور در امر بازآفرینی شهری استفاده کنند.

رشد ۱۴ درصدی تجارت ایران و اتحادیه اوراسیا

رشد ۱۴ درصدی تجارت ایران و اتحادیه اوراسیا
2020-07-07T21:21:02+04:30
معاون وزیر صمت گفت: تجاری ایران و اتحادیه اوراسیا از ابتدای اجرای موافقتنامه موقت تشکیل منطقه تجارت آزاد تا انتهای خرداد، ۱۴ درصد رشد داشته است.

قیمت جهانی طلا باز هم افرایش یافت / طلای آمریکا ۱۸۱۰ دلار

قیمت جهانی طلا باز هم افرایش یافت / طلای آمریکا ۱۸۱۰ دلار
2020-07-07T21:07:45+04:30
عصر سه‌شنبه، در حالی که رشد مجدد شیوع کرونا تقاضا برای خرید سرمایه‌های امنی مانند طلا و امید برای تسهیلات تقویتی از سوی دولت‌ها را بالا برده است، قیمت طلا جه...

مرز شلمچه رسما بازگشایی شد/ ۳.۵ میلیون تن کالای اساسی در انتظار ترخیص

مرز شلمچه رسما بازگشایی شد/ ۳.۵ میلیون تن کالای اساسی در انتظار ترخیص
2020-07-07T21:07:44+04:30
سخنگوی گمرک گفت: مرز شلمچه رسما بازگشایی شد و احتمالا از فردا ورود و خروج کامیون‌ها از این مرز آغاز می‌شود.

وعده وزیر جهاد کشاورزی برای کاهش قیمت مرغ/ از ذخایر خوب نهاده‌های دامی برخورداریم

وعده وزیر جهاد کشاورزی برای کاهش قیمت مرغ/ از ذخایر خوب نهاده‌های دامی برخورداریم
2020-07-07T18:14:26+04:30
وزیر جهاد کشاورزی گفت: ذخایر عظیمی از مرغ وجود دارد که با ابلاغ وزارت صنعت، معدن و تجارت در بازار توزیع می شود و قیمت را به شدت کاهش می‌دهد.

مازاد میعانات گازی بایدمدیریت شود/ نفت سنتزی برای پالایشگاه ها

مازاد میعانات گازی بایدمدیریت شود/ نفت سنتزی برای پالایشگاه ها
2020-07-07T18:01:02+04:30
معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اجرای برنامه ارسال نفت سنتزی به پالایشگاه‌های شمالی، این اقدام را دستاورد مدیریت یکپارچه میعانات گازی و زمینه...

رشد ۷۳ درصدی تولید آلومینیوم

رشد ۷۳ درصدی تولید آلومینیوم
2020-07-07T18:01:02+04:30
طی بهار امسال آلومینیوم با جهش ۷۳ درصدی در صدر رشد تولید ایستاد و پس از آن آهن اسفنجی و فولاد خام قرار گرفتند.

پرداخت حقوق اردیبهشت و خرداد کارگران هفت تپه تا دهم مرداد

پرداخت حقوق اردیبهشت و خرداد کارگران هفت تپه تا دهم مرداد
2020-07-07T16:54:23+04:30
معاون روابط کار وزارت تعاون گفت: کارفرمای شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه متعهد شد حقوق و مزایای اردیبهشت و خرداد ۱۳۹۹ را بلافاصله پس از رفع مسدودی حساب شرکت و...

معرفی نقاط اولویت‌دار جایگاه سوخت در تهران

معرفی نقاط اولویت‌دار جایگاه سوخت در تهران
2020-07-07T16:54:23+04:30
معاون بازرگانی شرکت ملی پخش منطقه تهران از معرفی نقاط اولویت‌دار این منطقه برای احداث جایگاه عرضه فرآورده با توجه به بررسی‌های انجام‌شده خبر داد.

نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی اعلام شد / فروش ۱۹۰۰ میلیارد تومان بین ۵ بانک و ۹ صندوق سرمایه گذاری

نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی اعلام شد / فروش ۱۹۰۰ میلیارد تومان بین ۵ بانک و ۹ صندوق سرمایه گذاری
2020-07-07T16:54:22+04:30
بانک مرکزی در اطلاعیه ای نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی (۱۷ تیر ماه ۱۳۹۹) را اعلام کرد و از برگزاری حراج جدید اوراق بدهی دولتی در تاریخ ۲۴ تیر ماه سال جاری خبر ...

بومی‌سازی قطعات کلیدی توربین‌های گازی

بومی‌سازی قطعات کلیدی توربین‌های گازی
2020-07-07T16:54:22+04:30
یک مقام مسئول گفت: بخش دیگر از قطعات کلیدی و حساس توربین‌­های گازی توسط شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در راستای حمایت از ساخت داخل و همکاری شرکت­‌های دانش‌بنیا...

معاون رئیس جمهور: ﻃﺮح ﮐﻼن ملی ﺳﺎﺧﺖ ﺧﺎﻧﻮاده ﻣﻮﺗﻮر تیوان بی نظیر است

 معاون رئیس جمهور: ﻃﺮح ﮐﻼن ملی ﺳﺎﺧﺖ ﺧﺎﻧﻮاده ﻣﻮﺗﻮر تیوان بی نظیر است
2020-07-07T17:00:57+04:30
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان وجود چشم انداز روشن برای پروژه تیوان گفت: ﻃﺮح ﮐﻼن ﻣ� ﯽ ﻓﻨﺎوری و ﻧﻮآوری ﻃﺮاﺣﯽ و ﺳﺎﺧﺖ ﺧﺎﻧﻮاده ﻣﻮﺗﻮر ﭘﺮﻗﺪرت، ﮐﻢ ﻣﺼﺮف و ﯾ...

پرواز فوق‌العاده به بلاروس برای بازگرداندن ایرانیان و دانشجویان

پرواز فوق‌العاده به بلاروس برای بازگرداندن ایرانیان و دانشجویان
2020-07-07T16:44:24+04:30
مدیرکل روابط عمومی "هما" از برنامه‌ریزی پروازی فوق العاده از سوی این شرکت هواپیمایی به پایتخت بلاروس برای انتقال ایرانیان و دانشجویان شاغل به تحصیل...

عرضه نیم میلیارد دلاری در سامانه نیما

عرضه نیم میلیارد دلاری در سامانه نیما
2020-07-07T16:44:23+04:30
جریان معاملات ارزی بین صرافان طی سه روز اول هفته، از این حکایت داردب که حدود ۵۰۰ میلیون دلار با میانگین نرخ حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان در سامانه نیما عرضه و مع...

ارز و طلا دوباره جدا شدند!

ارز و طلا دوباره جدا شدند!
2020-07-07T16:44:23+04:30
امروز در بازار ارز شاهد تغییر روند قیمت‌ها و کاهش نرخ دلار و یورو بودیم اما در بازار طلا و سکه قیمت‌ها صعودی ماند.

ممنوعیتی برای واردات گوشی های بالای ۳۰۰ یورو وجود ندارد/جزئیات ترخیص موبایل در ۳.۵ ماه اخیر

ممنوعیتی برای واردات گوشی های بالای ۳۰۰ یورو وجود ندارد/جزئیات ترخیص موبایل در ۳.۵ ماه اخیر
2020-07-07T16:27:44+04:30
لطیفی افزود: ممنوعیت واردات گوشی های بالای ۳۰۰ یورو به گمرک اعلام نشده و آنچه امروز در کمیته مشترک بانک مرکزی و وزارت صمت اتفاق افتاد، منتفی بودن این ممنوعیت...

هیچ ضمانتی در بازار بورس وجود ندارد/ سرمایه گذاران با مطالعه وارد شوند

هیچ ضمانتی در بازار بورس وجود ندارد/ سرمایه گذاران با مطالعه وارد شوند
2020-07-07T16:27:43+04:30
وزیر اقتصاد گفت: بازار بورس بازاری ریسکی است سرمایه گذار اولاً باید با مطالعه وارد شود سپس آموزش ببیند و بعد معامله انجام دهد.

اعتبار دفترچه‌های بیمه درمانی تا پایان مرداد تمدید شد

اعتبار دفترچه‌های بیمه درمانی تا پایان مرداد تمدید شد
2020-07-07T16:14:23+04:30
معاون وزیر کار گفت: با موافقت متولیان ذی ربط، اعتبار دفترچه های بیمه درمانی تا پایان مرداد ماه تمدید شدند.

معاون رئیس جمهور: ﻃﺮح ﮐﻼن ﻣ� ﯽ ﺳﺎﺧﺖ ﺧﺎﻧﻮاده ﻣﻮﺗﻮر تیوان بی نظیر است

 معاون رئیس جمهور: ﻃﺮح ﮐﻼن ﻣ� ﯽ ﺳﺎﺧﺖ ﺧﺎﻧﻮاده ﻣﻮﺗﻮر تیوان بی نظیر است
2020-07-07T16:07:38+04:30
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان وجود چشم انداز روشن برای پروژه تیوان گفت: ﻃﺮح ﮐﻼن ﻣ� ﯽ ﻓﻨﺎوری و ﻧﻮآوری ﻃﺮاﺣﯽ و ﺳﺎﺧﺖ ﺧﺎﻧﻮاده ﻣﻮﺗﻮر ﭘﺮﻗﺪرت، ﮐﻢ ﻣﺼﺮف و ﯾ...

سامانه دریافت گزارشات مردمی فرار مالیاتی رونمایی شد

سامانه دریافت گزارشات مردمی فرار مالیاتی رونمایی شد
2020-07-07T15:47:44+04:30
همزمان با روز مالیات، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، از افتتاح سامانه الکترونیکی دریافت گزارشات مردمی فرار مالیاتی خبر داد.

دفترچه های بیمه تا پایان مرداد تمدید اعتبار شدند

دفترچه های بیمه تا پایان مرداد تمدید اعتبار شدند
2020-07-07T15:21:04+04:30
معاون وزیر کار گفت: با موافقت متولیان ذی ربط، دفترچه های بیمه تا پایان مرداد ماه تمدید اعتبار شدند.

صنوف آسیب دیده از کرونا فقط تا پایان تیر برای دریافت تسهیلات فرصت دارند

 صنوف آسیب دیده از کرونا فقط تا پایان تیر برای دریافت تسهیلات فرصت دارند
2020-07-07T15:27:38+04:30
دبیر هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور با اعلام‌ آخرین مهلت ثبت نام صنوف آسیب دیده متقاضی دریافت تسهیلات تا پایان تیرماه گفت: به ازای هر نفر شاغل دارا...

جایگزینی ۵۰۰۰ موتورسیکلت برقی با بنزینی تا پایان سال جاری

 جایگزینی ۵۰۰۰ موتورسیکلت برقی با بنزینی تا پایان سال جاری
2020-07-07T15:27:38+04:30
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون از دو کارخانه سازنده بازدید کرده ایم و در تلاشیم با همکاری فعالان این عرصه، تا پایان سال ...

اجرای طرح کاداستر برای رفع تداخلات اراضی ضروری است

اجرای طرح کاداستر برای رفع تداخلات اراضی ضروری است
2020-07-07T14:27:44+04:30
رئیس سازمان امور اراضی کشور بر اهمیت اجرای کاداستر اراضی کشاورزی برای رفع تداخلات اراضی دولتی و مردم تاکید کرد.

مصوبه جدید تمدید ترخیص خودروهای دپویی باید اصلاح شود

مصوبه جدید تمدید ترخیص خودروهای دپویی باید اصلاح شود
2020-07-07T14:04:22+04:30
به اعتقاد دبیر انجمن واردکنندگان خودرو، مصوبه جدید تمدید ترخیص خودروهای دپویی هم مشکلی را حل نخواهد کرد. در این مصوبه به‌جای تغییر برخی عبارات باید قید می گر...

زودتر وام کرونای کسبه را پرداخت کنید

زودتر وام کرونای کسبه را پرداخت کنید
2020-07-07T14:04:22+04:30
قائم مقام بانک مرکزی تأکید کرد: در طرح اعطای تسهیلات به صاحبان کسب‌وکار آسیب دیده ناشی از ویروس کرونا تا ۱۴ تیر امسال، ۱۴۷ هزار و ۹۰۰ واحد کسب‌وکار، از طریق ...

وزارت صمت: معادن سنگ تزئینی با مطالبه حقوق دولتی تعطیل نشدند

 وزارت صمت: معادن سنگ تزئینی با مطالبه حقوق دولتی تعطیل نشدند
2020-07-07T14:07:39+04:30
مدیرکل دفتر نظارت امور معدنی وزارت صمت با بیان اینکه هیچ معدن سنگ تزئینی در کشور صرفاً بدلیل مطالبه حقوق دولتی تعطیل نشده است، گفت: عدم وجود بازار فروش...

جایزه ۱۰میلیون‌تومانی توانیر بابت سوت‌زنی/ مراکز غیرقانونی تولید ارز دیجیتال را افشا کنید

 جایزه ۱۰میلیون‌تومانی توانیر بابت سوت‌زنی/ مراکز غیرقانونی تولید ارز دیجیتال را افشا کنید
2020-07-07T14:07:39+04:30
مدیرعامل شرکت توانیر از برنامه جدی این شرکت برای شناسایی مراکز غیرقانونی تولید ارز دیجیتال خبر داد و گفت: به کسانی که در شناسایی این مراکز کمک کنند و گزارشی...