X نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

نامه اساتید مدیریت به رییس جمهور/ مدیریت مبارزه با کرونا باید بهبود یاید

نامه اساتید مدیریت به رییس جمهور/ مدیریت مبارزه با کرونا باید بهبود یاید 2020-03-26T13:56:18+04:30

به گزارش خبرنگار مهر، ۲۸ تن از استادان مدیریت دانشگاه‌های کشور و اعضای انجمن علمی مدیریت کشور در نامه‌ای به حسن روحانی، با انتقاد از وضعیت نابه سامان مدیریتی کشور، پیشنهادهایی در خصوص بهبود وضع مدیریت دولتی در مبارزه با کرونا ارائه دادند.

متن این نامه به این شرح است:

جناب آقای دکتر حسن روحانی

رئیس محترم جمهور

سلام علیکم

احتراماً، همانطور که مستحضر هستید گسترش سریع و خارج از کنترل شیوع ویروس کرونا به نحوی که در کمتر از ۳ هفته از یک یا دو استان به تمام استان‌های کشور سرایت نموده و در سطح بین المللی نیز به تمامی کشورها گسترش یافته است، ضرورت قاطعیت و سرعت عمل در تصمیم گیری و اقدامات پیشگیرانه عالمانه را بیش از پیش مشهود می‌سازد.

شیوع روزافزون این ویروس و نرخ فزاینده مرگ و میر تأسف بار ناشی از آن در ایران اسلامی همچون برخی کشورهای اروپایی، نگرانی جدی را در بین استادان مدیریت کشور از نحوه رسیدگی و تصمیم گیری و روند اقدامات صورت گرفته تاکنون در رابطه با اینگونه بحران‌های طبیعی و انسانی برانگیخته است.

با توجه به سوابق موفقیت و شکست و تجارب ناگوار به جای مانده از ضعف عملکرد سیستم اجرایی کشور در موارد پیشین علی رغم زحمات و جانفشانی‌های مسئولان مربوطه، امضا کنندگان این نامه طرح موارد زیر را از منظر بیان دغدغه و ارائه مشورت مشفقانه به حضرتعالی به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی و مسئول اجرای قانون اساسی و ریاست شورای عالی امنیت ملی در راستای مطالبه مشارکت جدی تر اقشار دانشگاهی در کمک به اصلاح امور بر خود فرض می‌دانند:

۱) اگر چه مدیریت بحران‌های طبیعی به سبب ماهیت خاصی که دارند، بیش و پیش از آنکه با ادبیات جنگی توصیف شوند نیازمند تشخیص‌های علمی و کارشناسانه و تدبیرهای هوشمندانه ای هستند که تنها در پیوند نظام دانایی و نظام تصمیم گیری کشور حاصل می‌شود؛ ولی با توجه به احتمالات جنگ بیولوژیک و تاکید صریح مقام معظم رهبری بر «شهید بودن آنان که برای حفظ سلامت مردم تلاش می‌کنند»، شرایط حاضر دال بر موقعیت خاصی است که قاطعیت دوران جنگ از سنخ کلام تاریخی امام (قدس سرّه) که "محاصره آبادان باید شکسته شود" را نیز تداعی می‌کند.

متأسفانه تا کنون چنین رویکرد قاطع و چابکی در مدیریت بحران مذکور را شاهد نبوده ایم. جانفشانی‌های کادر درمان و شهادت عزیزان حوزه سلامت و دیگر سازمان‌های فعال در این عرصه بیش از آنکه نتیجه منطقی جدال هوشمند با بحران طبیعی یا جنگ بیولوژیک باشد، نتیجه عدم استفاده مؤثر از تمامی ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل کشور به صورت هم افزاست.

۲) علی رغم تبعات اولیه گسترده و جدی بهداشتی و درمانی شیوع ویروس کرونا و محوریت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در این حوزه؛ وجوه متعدد این پدیده پیچیده به ویژه ابعاد اقتصادی، اجتماعی- فرهنگی و سیاسی- امنیتی آن بیانگر لزوم نگرش جامع در ارتقا جایگاه ستاد مدیریت بحران با ایفا نقش دستگاه‌های اجرایی مختلف کشوری و لشگری به ریاست رئیس جمهور به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور یا معاون اول وی و با داشتن اختیارات تام از سوی فرماندهی کل قوا برای به کارگیری کلیه ظرفیت‌های قابل استفاده در قوای سه گانه و نیروهای مسلح و سازمان صدا و سیما و با جلب همکاری گسترده بخش خصوصی و مردمی هست تا بتواند تصویری روشن از وضعیت جامعه و برنامه اقدام و عمل دولت و حکومت و تقسیم کار ملی را به نمایش بگذارد.

فقدان یکپارچگی ساختاری بین نیروهای عمل کننده غیرنظامی و نظامی مرتبط با مدیریت این بحران در چارچوب ستاد فرماندهی واحد یکی از چالش‌های کلیدی است که رفع آن نیازمند اقدام فوری است.

۳) متأسفانه از ابتدای ورود این ویروس به کشور رویکرد به نمایش گذاشته شده توسط مسئولان اجرایی کشور نشان خوبی از توجه به حساس بودن شرایط و مخاطرات جدی ناشی از عدم کنترل سریع و قاطع شیوع آن و لزوم هشیاری و مقابله همگانی با این ویروس ناخوانده ارائه نمی‌دهد.

اگر اصرار به ادامه فعالیت ادارات و دستگاه‌های اجرایی غیر ضروری برای شرایط بحران باشد و اقدامات بازدارنده جدی برای جلوگیری از سفرهای نوروزی و جابه جایی جمعیتی درون و بین شهرها برای کنترل شیوع را به عمل نیاید، آیا می‌توان امیدی به نرسیدن تعداد مبتلایان به نقطه بحرانی و آوار شدن جمعیت انبوه خارج از ظرفیت بر نظام بهداشت و درمان و کنترل پیامدهای فاجعه بار آن برای خانوارها و کشور داشت!؟

۴) گستره روزافزون کشورهای درگیر در بحران شیوع ویروس کرونا و همچنین پیامدهای تحریم‌های ظالمانه که موجب عدم کفایت امکانات پزشکی و دارویی کشور برای مواجهه با این بیماری همه گیر شده است، مستلزم فعال شدن جدی وزارت خارجه برای دریافت کمک از همه کشورها و نهادهای مؤثر بین المللی و شکل دهی به همکاریهای منطقه‌ای و بین‌المللی به ویژه با کشورهای اروپایی و آسیایی دارای جایگاه اثرگذار در شورای امنیت و دیگر سازمان‌های بین المللی و بهره گیری از همه ظرفیت‌های موجود بین المللی برای کنترل اثرات این بحران جهانی با حفظ اصول سیاست خارجی کشور است.

۵) بازیابی سریع نقش مؤثر مجلس شورای اسلامی در کمک به مدیریت بحران از طریق رفع فوری خلاءها و فراهم نمودن اختیارات قانونی مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی مربوطه و بهره گیری از ظرفیت‌های نظارتی آن در انسجام بخشی به همراهی و همکاری نهادهای اجرایی مختلف کشور امری ضروی است. مبادا به نحوی عمل شود که مردم در میانه بحران احساس بی مجلسی کنند!

۶) همکاری و هماهنگی با قوه قضائیه برای شکل گیری سامانه قضائی ویژه به منظور رسیدگی فوری و عادلانه به تخلفات و ناکارآمدی‌های فردی و نهادی در مدیریت بحران و اطلاع رسانی سریع آن در راستای ایجاد فضای بازدارنده از احتکار، گران‌فروشی و اقدامات مجرمانه در این شرایط حساس ضروری است.

۷) بهره گیری از ظرفیت فقهی و اجتماعی مراجع معظم تقلید برای دستیابی به همراهی مؤثر مقلدان ایشان با الزامات دوران کنترل شیوع؛ و همچنین استفاده از صاحبنظران دانشگاهی و حوزوی برای جلب مشارکت عامه مردم در تأمین منابع و افزایش تاب‌آوری مصیبت‌زدگان و مبتلایان و خانواده‌های آنان نیازمند توجه ویژه است.

۸) مبارزه با کرونا هزینه دارد و ابتلاء به آن نیز بسیار پر هزینه تر بوده و افزون بر هزینه‌های مستقیم درمان، موجب بروز خسارت و هزینه‌های عدیده ای برای افراد و گروه‌های درگیر خواهد شد. توصیه می‌شود درباره اقشار آسیب‌پذیرتر جامعه، سرعت عمل بیشتری در تأمین امکانات لازم برای فراهم سازی حداقل معاش خانواده مبتلایان و کمک به کاهش خسارات وارده با توجه به ظرفیت‌های قانونی در اختیار دولت همچون بند الف تبصره ۱۴ قانون بودجه سالجاری صورت گیرد. در شرایط تحریم و کمبود منابع مالی قابل تخصیص عمومی، با توجه به ظرفیت چشمگیر مشارکت‌های مردمی و حمایت نخبگان و گروههای مرجع، برنامه ریزی برای بهره گیری از آن درجهت جبران کمبودها ضروری است.

۹) دامنه گسترده و طول دوره نامعلوم این بحران و پیامدهای آن در ایجاد اختلال جدی برای تولید و فعالیت‌های اقتصادی به ویژه در حوزه کسب و کارهای خدماتی، بیانگر شدت خسارات اقتصادی وارده به کسب و کارها و ناکافی بودن تمهیدات صورت گرفته تاکنون است.

با توجه به سهم بالای بخش خدمات و کسب و کارهای کوچک از تولید ناخالص و اشتغال کشور، آسیب شناسی از شرایط اینگونه کسب و کارها و طراحی راهکارهای حمایتی ضروری با بهره گیری از ظرفیت علمی دانشکده‌های مدیریت در سطح کشور از جمله اولویتهای اساسی است.

۱۰) با توجه به شواهد و تجربیات گذشته در بحران‌های سیل و زلزله در مناطقی از کشور که در پاره‌ای موارد شائبه کاهش اعتماد عمومی به نهادهای رسمی کشور را به ذهن متبادر می‌نمود، شکل گیری کمیته جلب مشارکت شخصیت‌های حقیقی و حقوقی و نخبگان و مردم با لحاظ استقلال عمل اجرایی آنها و نظارت عالیه ستاد مدیریت بحران ضروری است.

۱۱) با توجه به اهمیت برخورداری از سواد رسانه‌ای آحاد جامعه در کمک به مدیریت افکار عمومی به ویژه برای مواجهه با تحرکات مخرب رسانه‌های خارج از کشور و توانمندسازی آنها در مقابله با آثار روانی بحران، شکل گیری تیم کارشناسی و فنی از متخصصان دانشگاهی و غیردانشگاهی با جامع نگری رسانه‌ای به خصوص برای مدیریت فضای مجازی از اولویتهای جدی هست.

۱۲) با توجه به دغدغه‌های بیان شده فوق، در راستای استقرار اثربخش و کارآمد چرخه مدیریت بحران ملی توجه به الزامات زیر بسیار حیاتی است:

۱. ایجاد کارگروهی متشکل از بدنه نخبگی و جامعه علمی مدیریتی کشور؛ در این راستا استادان مدیریت کشور آمادگی خود را برای تعامل با مدیران اجرایی کشور در جهت رسیدن به راهکارهای اجرایی و عملیاتی در چنین شرایط ویژه ای اعلام می‌دارند

۲. توجه دادن بیش از پیش اذهان ملی به استمرار و تشدید وضعیت بحرانی اوضاع در کشور برای جلب توجه و مشارکت آنها در فرونشانی آلام و مصائب، تقویت پیشگیری‌ها، کاهش بار ظرفیت‌های مقابله و اثربخش تر کردن اقدامات مدیریتی و عملیاتی مدیریت بحران کشور

۳. تقویت مستمر چابکی مدیریت واحد و یکپارچه برای هماوردی با بحران ملی از طریق شناسایی ظرفیت‌های همکاری و هماهنگی تمامی ارکان تصمیم گیری در کشور (نهادهای فراقوه ای، قوای سه گانه، بخش خصوصی و نهادهای عمومی غیر دولتی و سازمانهای مردم نهاد و آحاد جامعه)

۴. لزوم پرداختن به ابعاد فکری و نظری الزامات حکمرانی و رهبری ملی تحت شرایط فشار و اضطرار در ذهن بازیگران اصلی در عرصه مواجهه با بحران ملی

۵. یکپارچگی و سرعت عمل تصمیم گیری سه قوه در راستای اجرای اثربخش چرخه مدیریت بحران ملی

۶. پیوند هوشمندانه طرح ریزی ملی سامانه مدیریت بحران با توجه به الزامات و ویژگی‌های خاص برنامه¬ریزی و کنترل بحران در مناطق، استان‌ها، شهرها و روستاها

۷. هدایت رسانه‌ای افکار عمومی ایرانیان برای ارتقای همدلی و حفظ سلامت ملی همگانی

۸. تقویت ساز و کارهای پایشی و کنترلی اثربخش مدیریت بحران و ایجاد بانک اطلاعاتی و نظام آماری کارآمد و واحد به عنوان یگانه مرجع قابل اعتماد برای همگان و مبنای تصمیم گیری و اعلام وضعیت بحران در کشور

۹. خلأیابی مستمر خط مشی‌ها و راهبردها برای تقویت چابکی و آمادگی کشور برای مقابله اثربخش با بحران فعلی و امکان استمرار آن

۱۰. مستندسازی تجربیات به دست آمده و علت یابی ناکارآمدهای ساختارهای موجود (سازمان مدیریت بحران، سازمان پدافند غیرعامل و …) و تمهیدات ساختاری برای مقابله هوشمندانه و فعال با بحران‌های احتمالی طبیعی و انسانی در آینده

ما استادان دانشکده‌های مدیریت کشور با شناخت مناسب از ظرفیت‌های نظام دانایی و دانشگاه‌های کشور و درک شرایط خطیر جاری و مخاطرات اساسی ناشی از سوءتدبیر و بی عملی در این موقعیت، آمادگی خود را برای کمک به بهره گیری از قابلیت‌ها و توانمندیهای گسترده موجود در کشور جهت خدمت شایسته به این مرز و بوم اعلام می‌داریم.

انتظار می‌رود با تعامل مستمر بین نظام اجرایی و قشر فرهیخته دانشگاهی و بهرهگیری از شیوه مدیریت اثربخش در بحران‌های عصر حاضر، آیندگان تصمیمات و اقدامات صورت گرفته را تحسین نموده و بیرون آمدن موفق از این آزمون الهی درس‌های ارزشمند و قابل ارائه ای برای نسل‌های آتی در پی داشته باشد.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

برخی از استادان مدیریت کشور و اعضای انجمن مدیریت دولتی ایران

۱- دکتر مجتبی امیری از دانشگاه تهران

۲- دکتر علی اصغر پور عزت از دانشگاه تهران

۳- دکتر احمد پویانفر دانشگاه خاتم

۴- دکتر فاطمه ثقفی از دانشگاه تهران

۵- دکتر احمد جعفر نژاد از دانشگاه تهران

۶- دکتر منصوره حورعلی از دانشگاه پیام نور واحد شاهرود

۷- دکتر علی حیدری از دانشگاه تهران

۸- دکتر حسن دانایی فرد از دانشگاه تربیت مدرس

۹- دکتر سید مهدی ذوالفقارزاده از دانشگاه تهران

۱۰- دکتر طاهر روشندل اربطانی از دانشگاه تهران

۱۱- دکتر عبدالحمید شمس از مؤسسه عالی پژوهش و مرکز آموزش مدیریت دولتی

۱۲- دکتر سید مهدی شریفی از دانشگاه تهران

۱۳- دکتر منوچهر شجاعی از دانشگاه تهران

۱۴- دکتر طیبه عباسی از دانشگاه تهران

۱۵- دکتر عزت اله عباسیان از دانشگاه تهران

۱۶- دکتر علی اکبر فرهنگی از دانشگاه تهران

۱۷- دکتر حمید رضا فلاح لاجیمی از دانشگاه مازندران

۱۸- دکتر آرین قلی پور از دانشگاه تهران

۱۹- دکتر مجید مختاریان پور از دانشگاه تهران

۲۰- دکتر محمد مرادی از دانشگاه تهران

۲۱- دکتر رضا ملک زاده از دانشگاه فردوسی مشهد

۲۲- دکتر عباس منوریان از دانشگاه تهران

۲۳- دکتر عباس نرگسیان از دانشگاه تهران

۲۴- دکتر نادر نقشینه از دانشگاه تهران

۲۵- دکتر علیرضا نوروزی از دانشگاه تهران

۲۶- دکتر محمد ولی پور خطیبی از دانشگاه مازندران

۲۷- دکتر حمید رضا یزدانی از دانشگاه تهران

۲۸- دکتر حمید رضا یوسفی زنوز از دانشگاه خوارزمی

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اقتصادی

استرالیا ۸۰ میلیارد دلار دیگر برای حمایت از مشاغل تخصیص داد

استرالیا ۸۰ میلیارد دلار دیگر برای حمایت از مشاغل تخصیص داد
2020-03-30T20:22:50+04:30
نخست‌وزیر استرالیا اعلام کرد که دولت او ۸۰ میلیارد دلار در ۶ ماه آینده برای حمایت از مشاغلی که با شیوع ویروس کرونا در معرض خطر قرار دارند تخصیص می‌دهد.

بحران جهانی غذا بدلیل بیکار شدن کشاورزان قریب‌الوقوع است /لجستیک؛ چالش جدی صنایع فرآوری

بحران جهانی غذا بدلیل بیکار شدن کشاورزان قریب‌الوقوع است /لجستیک؛ چالش جدی صنایع فرآوری
2020-03-30T20:09:44+04:30
فائو در گزارش جدید خود اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا در جهان دسترسی به کارگران و زنجیره‌های تولید را در بخش کشاورزی مختل کرده و می‌تواند امنیت غذایی جهان را ...

بیمه گذاران شخص ثالث نگران عدم دریافت کد یکتا نباشند

بیمه گذاران شخص ثالث نگران عدم دریافت کد یکتا نباشند
2020-03-30T19:36:19+04:30
بیمه مرکزی اعلام کرد: بیمه گذاران شخص ثالث نگران دریافت نکردن کد یکتا نباشند.

بحران غذا در سایه شیوع کرونا/کشاورزان بیکار امنیت غذایی را تهدید می‌کنند

بحران غذا در سایه شیوع کرونا/کشاورزان بیکار امنیت غذایی را تهدید می‌کنند
2020-03-30T19:36:19+04:30
فائو در گزارش جدید خود نوشت: شیوع ویروس کرونا در جهان دسترسی به کارگران و زنجیره‌های تولید را در بخش کشاورزی مختل کرده و می‌تواند امنیت غذایی جهان را تحت تأث...

ذوب آهن اصفهان در تولید ، فروش و صادرات رکورد زد

 ذوب آهن اصفهان در تولید ، فروش و صادرات رکورد زد
2020-03-30T19:16:20+04:30
ذوب آهن اصفهان موفق به ثبت رکوردهایی در تولید ، فروش و صادرات گردید و این موفقیت ها با وجود مشکلات عدیده سال گذشته از جمله کمبود شدید مواد اولیه و نقدی...

اعتبار کارت‌های بازرگانی تا اردیبهشت ۹۹ تمدید شد

 اعتبار کارت‌های بازرگانی تا اردیبهشت ۹۹ تمدید شد
2020-03-30T19:16:18+04:30
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران خبر داد، اعتبار کارت های بازرگانی تا اردیبهشت ۹۹ تمدید شد.

واردات هرگونه کالای دارای مشابه تولید داخل ممنوع شد

 واردات هرگونه کالای دارای مشابه تولید داخل ممنوع شد
2020-03-30T19:16:18+04:30
قائم مقام وزیر صمت با بیان اینکه در سال ۹۹ هیچ کالایی که دارای مشابه تولید داخلی است، اجازه واردات نخواهد یافت، گفت: نقش‌آفرینی قدرتمند شبکه‌های خرده‌فروشی،...

دستور وزارت صمت؛ تعطیلی واحدهای تولیدی مرتبط با کرونا ممنوع است

 دستور وزارت صمت؛ تعطیلی واحدهای تولیدی مرتبط با کرونا ممنوع است
2020-03-30T19:16:17+04:30
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت به بررسی مهمترین اقدامات انجام شده در خصوص تولید اقلام و کالاهای بهداشتی و درمانی مرتبط با پیشگیری و درمان بیماری کرونا پ...

چه کسانی بیشترین آسیب را از کرونا دیدند؟

چه کسانی بیشترین آسیب را از کرونا دیدند؟
2020-03-30T17:26:14+04:30
رییس اتاق بازرگانی ایران و چین معتقد است در شرایط فعلی، دولت باید با ارزیابی دقیق از میزان آسیب وارد شده به بخش‌های مختلف، از اقشاری که بیشترین آسیب را دیدند...

سیزده بدر به جنگل‌ها و مراتع نروید/ یگان حفاظت از ترددها جلوگیری خواهند کرد

سیزده بدر به جنگل‌ها و مراتع نروید/ یگان حفاظت از ترددها جلوگیری خواهند کرد
2020-03-30T17:09:38+04:30
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، نسبت به تردد بی‌مورد در روز سیزده بدر در جنگل‌ها و مراتع هشدار داد.

واردات ۳۵۰ تن اقلام بهداشتی با انجام ۱۰ پرواز هفتگی

واردات ۳۵۰ تن اقلام بهداشتی با انجام ۱۰ پرواز هفتگی
2020-03-30T16:56:18+04:30
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از واردات بالغ بر ۳۵۰ تن اقلام بهداشتی با انجام حدوداً ۱۰ پرواز هفتگی خبر داد.

روسنفت دارایی‌های نفتی خود در ونزوئلا را می‌فروشد

روسنفت دارایی‌های نفتی خود در ونزوئلا را می‌فروشد
2020-03-30T15:09:41+04:30
روسنفت با تشدید تحریم‌های ایالات متحده آمریکا، دارایی‌های خود در ونزوئلا را به روسیه می‌فروشد.

قیمت خرید تضمینی سه محصول کشاورزی تعیین شد

قیمت خرید تضمینی سه محصول کشاورزی تعیین شد
2020-03-30T15:09:41+04:30
قیمت پیشنهادی خرید تضمینی سه محصول کشاورزی شامل چغندرقند، برگ سبز چای و پیله تر ابریشم سال زراعی ۹۸ - ۹۹ توسط اعضای شورای اقتصاد و هیات وزیران تعیین و ابلاغ ...

تعطیلی واحدهای تولیدی مرتبط با کرونا ممنوع است

تعطیلی واحدهای تولیدی مرتبط با کرونا ممنوع است
2020-03-30T15:09:40+04:30
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت گفت: به هیچ کدام از واحدهای تولیدی مرتبط با تامین تجهیزات مورد نیاز مقابله با بیماری کرونا، اجازه تعطیلی داده نمی شود.

روز سیزده بدر به جنگل‌ها و مراتع نروید

روز سیزده بدر به جنگل‌ها و مراتع نروید
2020-03-30T15:09:39+04:30
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، نسبت به تردد بی‌مورد در روز سیزده بدر در جنگل‌ها و مراتع هشدار داد.

قلک ارزی؛ یک عید سیل، یک عید کرونا!

قلک ارزی؛ یک عید سیل، یک عید کرونا!
2020-03-30T14:19:41+04:30
عید سال قبل و امسال برای منابع ارزی ذخیره شده نفتی چندان خوشایند نبود و جریان اتفاق‌های رخ داده و هزینه‌های سنگین ناشی از آن دامن صندوق توسعه ملی را نیز گرفت...

نماگر بورس بر قله ۵۴۷ هزار واحدی ایستاد

نماگر بورس بر قله ۵۴۷ هزار واحدی ایستاد
2020-03-30T14:16:18+04:30
شاخص بورس اوراق بهادار تهران با رشد ۲ هزار و ۱۲ واحدی در کانال ۵۴۷ هزارو ۶۶۱ واحد ایستاد.

بهره‌مندی کارفرمایان از حمایت‌های دولت مشروط به حفظ اشتغال موجود

بهره‌مندی کارفرمایان از حمایت‌های دولت مشروط به حفظ اشتغال موجود
2020-03-30T14:16:17+04:30
در دومین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی، پرداخت ۵۰ درصد غرامت دستمزد به کارگران دارای استراحت پزشکی بدون نظر کمیسیون پزشکی سازمان تامین اجتماعی که نیاز...

چه خبر از نسل بعدی اپل واچ؟

چه خبر از نسل بعدی اپل واچ؟
2020-03-30T14:06:38+04:30
تازه‌ترین گزارش‌ها حاکی از آن است که احتمالاً سری ششم ساعت‌های هوشمند اپل واچ به قابلیت تاچ آی‌دی مجهز خواهد بود.

سایه سیاه کرونا بر سر بورس‌های جهان

سایه سیاه کرونا بر سر بورس‌های جهان
2020-03-30T14:06:36+04:30
شاخص‌های بورسی امروز نیز ریزشی بودند.

طرفداران وانت پیکاپ تمام برقی تسلا اهل کدام کشورند؟

طرفداران وانت پیکاپ تمام برقی تسلا اهل کدام کشورند؟
2020-03-30T14:06:35+04:30
تازه‌ترین گزارش ها حاکی از آن است که بیشترین طرفداران پیکاپ تمام الکتریکی و جدید سایبر تراک تسلا بعد از آمریکای شمالی، اهل استرالیا هستند. ...

نگاهی به رنو کولیوس مدل ۲۰۲۰

نگاهی به رنو کولیوس مدل ۲۰۲۰
2020-03-30T14:06:32+04:30
رنو کولیوس مدل ۲۰۲۰ با ظاهر و امکانات جدید قصد دارد نظر و رضایت طرفداران شاسی بلندهای سایز متوسط را به خود جلب کند.

نقش صنعت لیزینگ و تامین مالی در مقابله با کرونا

نقش صنعت لیزینگ و تامین مالی در مقابله با کرونا
2020-03-30T14:06:32+04:30
دبیرکل انجمن ملی لیزینگ ایران مجموعه اقدامات و نقش صنعت لیزینگ کشور در جهت مقابله با ویروس کرونا و جبران خسارات آن، چه در حال و چه پس از کرونا را تشریح کرد. ...

کدام اپلیکیشن‌ها در زمان بحران کرونا رکورد بیشترین دانلود را زدند؟

کدام اپلیکیشن‌ها در زمان بحران کرونا رکورد بیشترین دانلود را زدند؟
2020-03-30T14:06:31+04:30
این گزارش به مروری بر اپلیکیشن‌هایی با بیشترین تعداد دفعات دانلود در زمان شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان می‌پردازد. ...

تامین مالی پروژه‌های بخش خصوصی کیش از طریق بازار سرمایه

تامین مالی پروژه‌های بخش خصوصی کیش از طریق بازار سرمایه
2020-03-30T14:06:30+04:30
طبق مذاکرات صورت گرفته، بازار سرمایه با سرمایه‌ای بیش از ۴۰۰۰ میلیارد تومان با هدف حمایت از فعالان اقتصادی، آماده تامین مالی پروژه‌های بخش خصوصی کیش است. ...

از دستمزد کارگران چه خبر؟

از دستمزد کارگران چه خبر؟
2020-03-30T14:06:28+04:30
نماینده کارگران در شورای عالی کار احتمال تعیین دستمزد کارگران در هفته جاری را بعید دانست و گفت: به دلیل عدم تعیین دستمزد، بسیاری از کارگران نگران بستن قراردا...

"نوآفرینی" برای استارت‌آپ‌ها

"نوآفرینی" برای استارت‌آپ‌ها
2020-03-30T14:06:27+04:30
طرح "نوآفرین" با هدف حمایت از کسب‌وکارهای نوپا شکل گرفته تا موانع استارت‌آپ‌ها از جمله بیمه، مالیات، سرمایه‌گذاری و مجوز را برطرف کند و به گفته وزی...

وجود ۷۰۰۰ میلیارد تومان پروژه فعال در شهرهای جدید

وجود ۷۰۰۰ میلیارد تومان پروژه فعال در شهرهای جدید
2020-03-30T14:06:27+04:30
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از فعال بودن پروژه‌های مشارکتی به ارزش ۷۰۰۰ میلیارد تومان در شهرهای جدید خبر داد و گفت: سال ۱۳۹۸ با وجود تحریم‌ها، شرایط رکود...

افزایش ۱۵ تا ۷۷ درصدی حقوق بازنشستگان

افزایش ۱۵ تا ۷۷ درصدی حقوق بازنشستگان
2020-03-30T14:02:57+04:30
وزیز تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با تحقق وعده اعتبار تخصیصی سازمان برنامه و بودجه، ما می توانیم تقریبا بین ۱۵.۸ درصد تا ۷۷.۳ درصد حقوق بازنشستگان را افزای...

نظام اجاره‌داری حرفه‌ای در گام‌های پایانی/سامانه املاک پس از تکمیل تحویل سازمان مالیاتی می‌شود

نظام اجاره‌داری حرفه‌ای در گام‌های پایانی/سامانه املاک پس از تکمیل تحویل سازمان مالیاتی می‌شود
2020-03-30T13:49:42+04:30
معاون وزیر راه و شهرسازی از راه اندازی نظام اجاره داری در آینده ای نزدیک خبر داد.