میرنیوز

ورود قوه قضائیه به موضوع مرغ لاین آرین

 ورود قوه قضائیه به موضوع مرغ لاین آرین 2023-03-18T16:50:07+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز رسانه و ارتباطات دادگستری کل استان تهران، علی القاصی، رئیس کل دادگستری استان تهران در نشست اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران با موضوع بررسی آخرین وضعیت تقویت و ارتقای مرغ لاین آرین که با حضور نمایندگان دستگاه‌های متولی و مسئول در این حوزه برگزار شد، با تشریح علل اهمیت مساله تقویت و ارتقای مرغ لاین آرین گفت: از جمله مصادیق مقاوم شدن اقتصاد، کاهش وابستگی به خارج از کشور، ارزآوری و تامین امنیت غذایی شهروندان، موضوع تقویت و ارتقای مرغ لاین آرین است؛ اما متاسفانه به‌‎رغم پیگیری‌های به‌عمل آمده در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران و مراجع نظارتی تاکنون اقدام شایسته‌ای در این حوزه صورت‌نگرفته و این مساله همچنان مغفول مانده است.

رئیس کل دادگستری استان تهران در ادامه اهمیت تقویت و ارتقای مرغ لاین آرین و نقش آن در پایداری امنیت غذایی کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: در سال 1362 با ورود گله‌های مرغ از کشور هلند، دانش فنی مرغ لاین وارد کشور شد و در ادامه با پیگیری‌های انجام شده و تلاش متخصصان داخلی، دست‌یابی به مرغ لاین داخلی از نوع نژاد آرین با هدف محافظت و نگهداری کامل از این دانش فنی از یک طرف و تامین حداکثری بازار داخلی از نژاد آرین از طرف دیگر، یک مجموعه صنعتی مرتبط با تولید، تکثیر و ارتقاء نژاد مرغ آرین در مجموعه بابلکنار با وسعت هزار و 130 هکتار تاسیس شد.

کاهش 65 درصدی سهم مرغ لاین آرین به دلیل کوتاهی مسئولان

وی در ادامه تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده در دهه هفتاد، حدود 75 درصد از نیاز بازار داخلی کشور از نژاد آرین تامین می‌شد؛ اما به‌دلیل کوتاهی‌های فراوان از جانب دستگاه‌های متولی، سهم بازار داخلی از نژاد آرین به حدود 10 درصد کاهش یافته است.
ضرورت اصلاح و ارتقاء نژاد مرغ لاین آرین

القاصی در ادامه با اشاره به اینکه صنعت احیاء مرغ لاین آرین دارای دو بُعد است، گفت: بُعد اول، اصلاح و ارتقاء نژاد مرغ لاین آرین است؛ به‌نوعی که علاوه بر تامین بازار داخلی، به‌عنوان یک مرکزیت برای این صنعت در بازار کشورهای منطقه ایفای نقش کند.

رئیس کل دادگستری استان تهران ادامه داد: بُعد دوم؛ افزایش سهم بازار داخلی از نژاد آرین به حداکثر میزان ممکن با تکثیر مرغ اجداد و مرغ مادر از نژاد ارتقاء یافته آرین است تا وابستگی صنعت مرغ به خارج از کشور در بدو امر کاهش یافته و در نهایت قطع شود.

گزارش دستگاه‌های نظارتی از قصور جهاد کشاورزی درباره مرغ لاین آرین

وی تصریح کرد: گزارشات دریافتی از نهادهای نظارتی  نشان از قصورهای متعدد برخی از سازمان‌ها و دستگاه‌های متولی و به‌طور خاص وزارت جهاد کشاورزی در اجرای تکالیف خود در خصوص برنامه‌های مرتبط با صنعت مرغ لاین آرین دارد.

القاصی اظهار کرد: به‌رغم اینکه وزارت جهاد کشاورزی به‌عنوان سازمان متولی مستقیم در گزارش خود برنامه زمان‌بندی تامین گوشت مرغ کشور از محل نژاد داخلی آرین را اعلام کرده بود؛ اما تاکنون برنامه‌ای اجرایی و عملیاتی مرتبط با این موضوع را ارائه نکرده است که جای تامل دارد.

عقب‌ماندگی قابل تامل در حوزه سهم بازار نژاد آرین با توجه به هدف‌گذاری انجام شده

القاصی اذعان کرد: به‌موجب این برنامه زمان‌بندی، در سال 1401 سهم نژاد آرین در بازار داخلی باید 30 درصد می‌رسید و در سال آتی، این رقم باید به 40 درصد برسد؛ این در حالی‌است که در حال حاضر، شش درصد از نیاز کشور از این سویه داخلی تامین می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان تهران در ادامه عدم تفکیک وظایف و شناسایی ماموریت‌های نهادها، دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف در اجرای صنعت مرغ لاین آرین را مورد اشاره قرار داد و گفت: در حال حاضر روش‌های حمایتی و بسته‌های پشتیبانی تشویقی-ترویجی برای توسعه مرغ آرین، برنامه اجرایی ندارد و با مشکلات و موانع متعددی رو به رو است. 

وی تصریح کرد: در کنار این موضوع، پیرامون نوسازی و ارتقاء سطح تاسیسات و تجهیزات آزمایشگاه‌ها و کارخانجات جوجه‌کشی و تهیه خوراک مرکز بابلکنار اقدامات و برنامه‌های عملیاتی خاصی در دستور کار قرار نگرفته است.

القاصی در ادامه با اشاره به کمرنگ شدن جاذبه‌های مرغ لاین آرین در بازارهای داخلی به‌دلیل عدم اصلاح و ارتقاء نژاد آرین و سوق پیدا کردن رغبت بازار به سمت سویه‌های خارجی اذعان کرد: متاسفانه اطلاع‌رسانی عمومی از نژاد مرغ آرین به‌درستی انجام نمی‌شود و بر همین اساس، فرهنگ مصرف عموم مردم به سمت و سوی مرغ داخلی آرین هدایت و متمرکز نمی‌شود.

ضرورت ارائه برنامه مشخص از سوی وزارت جهاد کشاورزی به‌منظور حمایت از نژاد مرغ آرین

رئیس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر ضرورت ارائه برنامه راهبردی مشخص از سوی وزارت جهاد کشاورزی به‌منظور حمایت از نژاد مرغ آرین از طریق تامین نیاز بازار داخلی اظهار کرد: در همین راستا؛ ضرورت دارد تا از جانب وزارت جهاد کشاورزی حمایت‌های مالی و برنامه‌های عملیاتی برای جبران خسارت به مرغ‌دارانی که با نژاد آرین در امر جوجه‌ریزی، تولید مرغ و تخم مرغ فعالیت دارند، تعریف و عملیاتی شود.

در ادامه این نشست، نمایندگان دستگاه‌ها و سازمان‌های متولی از جمله وزارت جهاد کشاورزی در حوزه اقدامات انجام شده پیرامون تقویت و ارتقای مرغ لاین آرین توضیحاتی ارائه دادند و علل عدم دست‌یابی به برخی از اهداف تعیین شده را تشریح نمودند.

القاصی در بخش دوم این نشست ضمن استماع اظهارات دستگاه‌ها و سازمان‌های متولی با تاکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی باید در اسرع وقت برنامه عملیاتی خود به‌منظور اصلاح و ارتقاء نژاد مرغ لاین آرین و تکثیر آن را به سازمان بازرسی کل کشور، سازمان برنامه و بودجه، مراجع نظارتی و دادگستری کل استان تهران ارائه کند، گفت: در همین راستا، ضرورت دارد تا سازمان بازرسی و وزارت اطلاعات بر عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در اجرای این صنعت مهم نظارت‌های لازم را داشته باشند.

دو راهبرد مهم و مشخص به‌منظور تقویت و ارتقای مرغ لاین آرین

رئیس کل دادگستری استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود «ارتقاء نژاد لاین آرین و رقابت‌پذیر کردن آن در بازارهای جهانی» و «تکثیر مرغ آرین با هدف تامین حداکثری نیاز داخلی از این نژاد» را دو راهبرد مهم و مشخص به‌منظور تقویت و ارتقای مرغ لاین آرین عنوان کرد و گفت: بدون ارتقاء نژاد آرین داخلی، نه تنها اقبال عمومی در بازارهای جهانی به‌دست نمی‌آید، بلکه در داخل کشور نیز تقاضا در خصوص آن افزایش نخواهد داشت و بر همین اساس ضرورت دارد تا این دو راهبرد در پروژه اجرای مرغ لاین آرین مد نظر قرار گیرد.


وی در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه اصلاح نژاد مرغ لاین داخلی آرین در طول سال‌های گذشته انجام نشده و اقبال عمومی از جانب مرغ‌داران داخلی جهت جوجه‌ریزی از نژاد آرین کاهش یافته است؛ لذا پیشنهاد می‌شود تا به‌منظور اطمینان‌بخشی به مرغداران و حمایت از آن‌ها، برنامه خرید تضمینی مرغ از مرغ‌داران توسط وزارت جهاد کشاورزی در اسرع وقت تدوین و ابلاغ شود.

وی در ادامه بر ضرورت تدوین و ابلاغ سیاست واردات سویه‌های خارجی مرغ لاین با محوریت حمایت از سویه داخلی آرین به‌منظور افزایش سهم حداکثری این سویه در بازار داخلی از سوی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد و گفت: ضرورت دارد تا سیاست پایدار وزارت جهاد کشاورزی در تامین نیاز مرغ کشور از لاین داخلی، به موجب یک سند راهبردی توسط دولت تدوین و جهت اجرا به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شود تا مرغ‌داران کشور از بلاتکلیفی در خصوص اینکه ترکیب بازار داخلی از سویه‌های خارجی و داخلی چگونه خواهد بود، رها شوند و حداقل برای یک دوره چهار ساله، سیاست مشخص و منسجم تدوین و به مرغ‌داران ابلاغ شود.

بدون توجه به مشارکت بخش خصوصی‌پروژه احیاء مرغ لاین آرین به نتیجه نمی‌رسد

القاصی با تاکید بر ضرورت تشریک مساعی دستگاه‌ها و نهادهای سیاست‌گذار در حوزه تقویت و ارتقای مرغ لاین آرین با مرغ‌داران گفت: به‌منظور تسریع، تداوم و پایداری پروژه احیاء مرغ لاین آرین تشریک مساعی میان دستگاه‌ها و نهادهای سیاست‌گذار در حوزه تقویت و ارتقای مرغ لاین‌آرین، مرغ‌داران، اصناف و اتحادیه مرغ‌داران امری ضروری است؛ چرا که بدون توجه به مشارکت بخش خصوصی، این پروژه به‌سر منزل مقصود نخواهد رسید.

رئیس کل دادگستری استان تهران ضرورت تسهیل فرایند اعطاء تسهیلات لازم به تولیدکنندگان مرغ آرین از جمله تسهیل فرایند تامین نهاده‌های دامی مورد نیاز و تسهیلات بانکی را مورد اشاره قرار داد و گفت: لازم است تا با هم‌افزایی و تعامل با بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه بسته‌های تدریجی-تشویقی توسعه مرغ لاین آرین در اسرع وقت از جانب نظام بانکی و وزارت جهاد کشاورزی عملیاتی شود.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اقتصادی

سه راهکار قنبری برای "مهار تورم و رشد اقتصادی" کشور

 سه راهکار قنبری برای "مهار تورم و رشد اقتصادی" کشور
2023-03-24T14:04:40+04:30
یک کارشناس اقتصادی گفت: هر چه ارتباط با کشورهای همسایه و دیگر کشورها توسعه یابد، فضای سرمایه گذاری در کشور فراهم و اقتصاد به مردم سپرده شود، تولید رشد و تور...

مشخصات جدید خودرو شاهین اتوماتیک اعلام شد

 مشخصات جدید خودرو شاهین اتوماتیک اعلام شد
2023-03-24T14:04:40+04:30
معاون فنی و مهندسی گروه سایپا درباره شاهین اتوماتیک CVT گفت: موتور شاهین CVT همانند شاهین دنده‌ای G، مجهز به پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژ ۸ سوپاپه است.

فولادگر: خصولتی ها نباید رقیب بخش خصوصی باشند

 فولادگر: خصولتی ها نباید رقیب بخش خصوصی باشند
2023-03-24T14:04:40+04:30
یک کارشناس اقتصادی با تأکید بر اینکه هنوز مردم حضور جدی در بخش اقتصاد ندارند، گفت: عدم رشد تولید را باید حضور بخش خصولتی ها در اقتصاد عنوان کرد این بخش نبای...

وزیر کار: دولت سیزدهم مصمم بر مهار تورّم است

 وزیر کار: دولت سیزدهم مصمم بر مهار تورّم است
2023-03-24T14:04:39+04:30
وزیر کار گفت: دولت سیزدهم آستین همت را بالا زده تا کشور را از مشکلات برهاند، از همین رو مصمم بر مهار تورّم و از سوی دیگر به دنبال رشد تولید هستیم.

مهار تورم و رشد تولید با دلار زدایی از اقتصاد کشور ممکن است

 مهار تورم و رشد تولید با دلار زدایی از اقتصاد کشور ممکن است
2023-03-24T14:04:39+04:30
مهمترین آفتی که دلار به اقتصاد ایران تحمیل کرده از منظر تحریم‌ها و تورم وارداتی بسیار است و باید برای مهارکردن تورم و رشد تولید با دلار زدایی مقابله کرد.

۴ پیشنهاد برای مهار تورم و رشد تولید

 ۴ پیشنهاد برای مهار تورم و رشد تولید
2023-03-24T14:04:39+04:30
فعالیت سه شیفته و شبانه روزی کارخانجات موجب می‌شود تا نه تنها شرکتها نیروهای تعدیل کردۀ خود را مجدداً به کار دعوت کنند بلکه نیروهای جدید دیگری را نیز استخدا...

جزئیات مصوبه تعیین ساعات آغاز به کار ادارات و مشاغل مختلف در سال ۱۴۰۲ + جدول

 جزئیات مصوبه تعیین ساعات آغاز به کار ادارات و مشاغل مختلف در سال ۱۴۰۲ + جدول
2023-03-24T14:04:39+04:30
بر اساس مصوبه هییت دولت، جزئیات آغاز به کار ادارات و مشاغل مختلف در سال جدید مشخص شد.

وزیر نفت: امسال رکوردی تازه در صادرات نفت ثبت می‌شود

 وزیر نفت: امسال رکوردی تازه در صادرات نفت ثبت می‌شود
2023-03-24T14:04:39+04:30
وزیر نفت اعلام کرد: در سال ۱۴۰۱، بالغ بر ۱۹۰ میلیون بشکه نفت بیشتر از سال ۱۳۹۹ و ۸۳ میلیون بشکه بیشتر از سال ۱۴۰۰ نفت صادر شد و بی‌شک در سال ۱۴۰۲ رکوردی تاز...

فروش ۶۱ تا ۶۳ هزار تومانی مرغ در اولین روز ماه مبارک رمضان

 فروش ۶۱ تا ۶۳ هزار تومانی مرغ در اولین روز ماه مبارک رمضان
2023-03-24T12:04:38+04:30
بر اساس مشاهدات میدانی هر کیلوگرن مرغ در اولین روز ماه مبارک رمضان در محدود ۶۳ تا ۶۵ هزار تومان و در میادین میوه و تره بار تهران ۶۱ هزار تومان به فروش می‌رسد.

هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۱/۰۴/ ورود سامانه بارشی به کشور طی روز یکشنبه/ باران و برف کشور را فرا می‌گیرد

 هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۱/۰۴/ ورود سامانه بارشی به کشور طی روز یکشنبه/ باران و برف کشور را فرا می‌گیرد
2023-03-24T12:04:38+04:30
سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی روز یکشنبه ۶ فروردین خبر داد و اعلام کرد: بارش باران و برف کشور را فرا می‌گیرد.

وضعیت راه‌های کشور؛ جاده چالوس و هراز مسدود شد

 وضعیت راه‌های کشور؛ جاده چالوس و هراز مسدود شد
2023-03-24T12:04:37+04:30
سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از انسداد جاده چالوس، آزادراه تهران-شمال و محور هراز تا اطلاع بعدی و تردد روان خودروها در محور فیروزکوه خبر داد.

کاهش پایدار تورم در گرو جلوگیری از شوک اقتصادی است

 کاهش پایدار تورم در گرو جلوگیری از شوک اقتصادی است
2023-03-24T12:04:37+04:30
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به روشهای کاهش پایدار تورم، جلوگیری از شوک های تورمی را رکن اصلی کنترل تورم و همچنین بلای جان این روزهای اقتصاد ایران دانست.

تکمیل ۵۲هزار مگاوات تعمیرات نیروگاهی/ نیروگاه‌ها برای تابستان آماده می‌شوند

 تکمیل ۵۲هزار مگاوات تعمیرات نیروگاهی/ نیروگاه‌ها برای تابستان آماده می‌شوند
2023-03-24T12:04:37+04:30
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بهره‌برداری تولید شرکت برق حرارتی گفت: نیمی از برنامه تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی برای افزایش آمادگی این واحدها به منظور تولید برق ...

تولید روزانه بنزین به ۱۱۵میلیون لیتر رسید/ مصرف ۱۴۴میلیون لیتر بنزین در یک‌روز

 تولید روزانه بنزین به ۱۱۵میلیون لیتر رسید/ مصرف ۱۴۴میلیون لیتر بنزین در یک‌روز
2023-03-23T14:50:04+04:30
معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش با بیان اینکه تولید روزانه بنزین در کشور به ۱۱۵میلیون لیتر رسید،‌ گفت: رشد مصرف بنزین در سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۰ به ع...

تناسب و همسویی مهار تورم و رشد تولید/ حرکت در مسیر رشد تولید، به مهار تورم منجر می‌شود

 تناسب و همسویی مهار تورم و رشد تولید/ حرکت در مسیر رشد تولید، به مهار تورم منجر می‌شود
2023-03-23T14:23:28+04:30
کارشناس اقتصادی معتقد است، مهار تورم و رشد تولید، دو شعاری است که در اقتصاد ما باهم تناسب و همسویی دارد و گام برداشتن در جهت رشد تولید می تواند به مهار تورم...

ریشه تورم ایران صرفا در سیاست‌های پولی نیست/ رشد تولید در بلندمدت پایه مهمی برای مهار تورم فراهم می‌کند

 ریشه تورم ایران صرفا در سیاست‌های پولی نیست/ رشد تولید در بلندمدت پایه مهمی برای مهار تورم فراهم می‌کند
2023-03-23T14:23:27+04:30
کارشناس‌ اقتصادی، با اشاره به اینکه، ریشه تورم ایران صرفا در سیاست‌های پولی نیست، تاکید کرد، با مهار تورم می توانیم به سمت رونق تولید حرکت کنیم.

حذف ارز ترجیحی در کوتاه مدت منجر به تشدید تورم شد/ اصلاح بانکها؛ تصمیمِ سخت دولت برای مهار تورم

 حذف ارز ترجیحی در کوتاه مدت منجر به تشدید تورم شد/ اصلاح بانکها؛ تصمیمِ سخت دولت برای مهار تورم
2023-03-23T14:23:27+04:30
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به یکی از شوک‌های وارد شده به نقدینگی ناشی از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بود که در کوتاه‌مدت در تورم مؤثر بوده، گفت: اصلاح بانکی یک تصم...

بکارگیری تمام ظرفیتها در راستای تحقق رشد تولید/ تسهیل گری فعالیت بخش تجاری از اولویتهای اصلی گمرک است

 بکارگیری تمام ظرفیتها در راستای تحقق رشد تولید/ تسهیل گری فعالیت بخش تجاری از اولویتهای اصلی گمرک است
2023-03-23T14:23:27+04:30
معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران با اشاره به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری از بکارگیری تمام ظرفیت های گمرک در راستای تحقق شعار سال در حوزه ...

ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در ۲ سال گذشته دست یافته است؛ مصمم به کاهش نرخ تورم هستیم

 ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در ۲ سال گذشته دست یافته است؛ مصمم به کاهش نرخ تورم هستیم
2023-03-23T14:23:27+04:30
وزیر اقتصاد با بیان "مصمم به کاهش نرخ تورم هستیم" گفت: علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه آمریکا، ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در حداقل دو سال گذشت...

تاثیر بسته حمایتی سازمان بورس بر شاخص کل

 تاثیر بسته حمایتی سازمان بورس بر شاخص کل
2023-03-23T12:50:02+04:30
تصویب بسته حمایتی ۱۰ بندی هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و اجرای آن، باعث بازگشت اعتماد سهامداران به بازار سهام شده و با همراهی مولفه‌های دیگر اقتصاد...

تولید روزانه بنزین به ۱۱۵ میلیون لیتر رسید/ مصرف ۱۴۴ میلیون لیتر بنزین در یک‌روز

 تولید روزانه بنزین به ۱۱۵ میلیون لیتر رسید/ مصرف ۱۴۴ میلیون لیتر بنزین در یک‌روز
2023-03-23T12:50:01+04:30
معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش با بیان اینکه تولید روزانه بنزین در کشور به ۱۱۵ میلیون لیتر رسید،‌ گفت: رشد مصرف بنزین در سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۰ به ...

جاده چالوس و آزادراه تهران ـ شمال بازگشایی شد/ بارش باران و برف در جاده‌های ۵ استان

 جاده چالوس و آزادراه تهران ـ شمال بازگشایی شد/ بارش باران و برف در جاده‌های ۵ استان
2023-03-23T11:43:21+04:30
سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از بارش باران و برف در جاده‌های ۵ استان و بازگشایی جاده چالوس و آزادراه تهران ـ شمال خبر داد.

یادداشت‌| شتاب در تغییر برای حل بحران آب

 یادداشت‌| شتاب در تغییر برای حل بحران آب
2023-03-23T11:16:38+04:30
معاون آب و آبفای وزیر نیرو به مناسبت انتخاب شعار «شتاب در تغییر برای حل بحران آب» برای روز جهانی آب امسال (دوم فروردین)، طی یادداشتی بر ضرورت مشار...

متوسط ۱۲۲ میلیون لیتری مصرف روزانه بنزین در ۱۰ روز پایانی سال

 متوسط ۱۲۲ میلیون لیتری مصرف روزانه بنزین در ۱۰ روز پایانی سال
2023-03-23T11:16:38+04:30
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: در ده روزه پایانی سال ۱۴۰۱، به طور میانگین ۱۲۱.۸ میلیون لیتر بنزین در کشور به مصرف رسیده است که این عدد نسبت به ...

اهتمام شرکت ملی نفت به تحقق "مهار تورم و رشد تولید"

 اهتمام شرکت ملی نفت به تحقق "مهار تورم و رشد تولید"
2023-03-23T11:16:38+04:30
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: در دوره فعالیت وزارت نفت در دولت سیزدهم افزایش تولید در بخش نفت و گاز اولویت جدی بوده و با فرمایشات مقام معظم رهبری این مقو...

احتمال بروز سیل و طغیان رودخانه های کشور در دو هفته اول فروردین

 احتمال بروز سیل و طغیان رودخانه های کشور در دو هفته اول فروردین
2023-03-23T11:16:38+04:30
سخنگوی صنعت آب از احتمال بروز سیل و طغیان رودخانه های کشور در دو هفته اول فروردین خبر داد و شرکت آب منطقه‌ای تهران نیز احتمال بروز سیلاب در استان تهران را ج...

برای عبور از تورم باید سه منبع ناترازی مالی دولت مرتفع شود

 برای عبور از تورم باید سه منبع ناترازی مالی دولت مرتفع شود
2023-03-23T10:49:58+04:30
یک کارشناس اقتصادی معتقد است، اقتصاد ایران به صوتر سنتی درگیر ناترازیهای مختلف است، برای مهار تورم باید سه منبع اصلی ایجاد ناترازی مالی دولت مرتفع شود.

ساخت ۱۱ هزار واحد مسکونی با مشارکت شهرداری تهران/نیکزاد: هیچ پروژه‌ای متوقف نشده است

 ساخت ۱۱ هزار واحد مسکونی با مشارکت شهرداری تهران/نیکزاد: هیچ پروژه‌ای متوقف نشده است
2023-03-23T10:49:58+04:30
رئیس بنیاد مسکن با اشاره به ساخت ۱۱ هزار و ۲۳۰ واحد با مشارکت شهرداری تهران، گفت: ساخت مسکن در حاشیه شهرهای زاهدان و چابهار در حال انجام است.

جاده چالوس و آزادراه تهران-شمال بازگشایی شد/ بارش باران و برف در جاده‌های ۵ استان

 جاده چالوس و آزادراه تهران-شمال بازگشایی شد/ بارش باران و برف در جاده‌های ۵ استان
2023-03-23T10:49:57+04:30
سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از بارش باران و برف در جاده‌های ۵ استان و بازگشایی جاده چالوس و آزادراه تهران-شمال خبر داد.

کارشناس مالیاتی: پیش‌بینی‌ناپذیری اقتصاد بیشترین آسیب را به تولید وارد می‌کند

 کارشناس مالیاتی: پیش‌بینی‌ناپذیری اقتصاد بیشترین آسیب را به تولید وارد می‌کند
2023-03-23T10:49:57+04:30
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه پیش‌بینی‌ناپذیری اقتصاد بیشترین آسیب را به تولید وارد می‌کند،‌ گفت: تمرکز سیستم مالیاتی کشور باید بر روش محاسبه مالیات و نه...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)