میرنیوز

دور زدن دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

دور زدن دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی 2023-08-12T15:54:34+03:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، دور زدن دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی به معنای هک دستگاه ورود و خروج یا از کار انداختن دستگاه ساعت زنی است. چگونه دستگاه تشخیص اثر انگشت را دور بزنیم؟ این سوالی است که کارکنان یا پرسنل یک اداره به دنبال پاسخی برای آن می‌گردند. آیا واقعاً می‌توان دستگاه ثبت تردد را دور زد؟ بله؛ متأسفانه امکان دور زدن دستگاه انگشتی حضور و غیاب با ۲ روش وجود دارد:

جعل اثر انگشت

تعریف اثر انگشت فرد دیگر

اتوماسیون حضور و غیاب یک ابزار بسیار کارآمد برای سازمان‌هاست. تا پیش از رواج استفاده از انواع دستگاه ساعت زنی مانند سیستم حضور و غیاب اثرانگشتی، شرکت‌ها و ادارات مجبور بودند از روش‌های دیگری برای حضورغیاب پرسنل خود استفاده کنند. اگرچه ظهور انواع دستگاه ثبت ساعت ورود و خروج وظیفه سنگینی را از روی دوش سازمان‌ها برداشت، اما با وجود انواع دستگاه ثبت تردد هوشمند، هنوز هم نگرانی‌هایی وجود دارد که یکی از آن‌ها تقلب و هک دستگاه حضوروغیاب کارکنان است.

در ساخت انواع سیستم ورود و خروج بیومتریک مانند دستگاه ساعت زنی با اثر انگشت یا دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره از فناوری‌های پیشرفته‌تری کمک گرفته شده است. به همین‌خاطر امکان دور زدن این سیستم‌های ثبت ساعت به نسبت سیستم‌های قدیمی مانند دستگاه ورود و خروج رمزی کمتر است؛ اما باز هم نمی‌توان گفت که احتمال دور زدن اتوماسیون حضور و غیاب اثرانگشتی از سوی کارمندان متقلب صفر است.

قیمت دستگاه حضور و غیاب انگشت زنی غیرقابل هک

قیمت دستگاه حضور و غیاب با توجه به اینکه از چه روشی برای شناسایی استفاده می‌کند و خدمات پس از فروش آن شامل چه چیزهایی می‌شود تعیین می‌گردد. طبیعی است که هرچه دستگاه پیشرفته‌تر باشد، قیمت بیشتری نسبت به سایر حضور و غیاب کارکنان خواهد داشت. اگر به دنبال دستگاه ساعت زن انگشت زنی غیرقابل هک هستید، پیشنهاد ما خرید دستگاه‌های عبور و مرور با سنسور حرارتی است.

دور زدن و تقلب در دستگاه‌های ورود و خروج اثرانگشتی پیشرفته موجود در بازار دیگر به سادگی امکان پذیر نیست چراکه در ساخت سنسور تشخیص اثرانگشت این دستگاه‌ها از فناوری‌های هوشمندتری استفاده شده است. بنابراین ساخت مدل جعلی از اثرانگشت که بماند، حتی اگر انگشت فرد را قطع کنید و بر روی سنسور قرار دهید باز هم فایده‌ای ندارد! چراکه سنسورهای جدید قادرند بافت زنده را تشخیص دهند.

روش‌های دور زدن سیستم ثبت تردد اثر انگشتی

اگر می‌خواهید مانع تقلب پرسنل شوید، باید بدانید آن‌ها از چه شیوه‌هایی برای دور زدن دستگاه ساعت استفاده می‌کنند. تنها در این صورت است که می‌توانید تدابیری را برای پیشگیری از تقلب در اتوماسیون اداری در نظر بگیرید. برای مثال آیا می‌دانستید جعل اثر انگشت با ژلاتین یکی از روش‌های دور زدن سیستم ساعت زنی براساس اثرانگشت است؟! در ادامه به ۲ روش تقلب در سیستم ثبت تردد اشاره شده است.

جعل اثر انگشت؛ اصلی‌ترین روش دور زدن دستگاه انگشت زنی

یکی از اصلی‌ترین روش‌هایی که پرسنل متقلب از آن طریق اقدام به دور زدن دستگاه انگشت زنی اداری می‌کنند، جعل اثر انگشت است. تاکنون گزارش‌هایی مبنی بر جعل اثر انگشت با رژ لب و جعل اثر انگشت با ژلاتین ارائه شده است! بطور کلی باید گفت جعل اثرانگشت چندان کار ساده‌ای نیست و شخصی که قصد دارد دستگاه انگشت زنی اداری را دور بزند، باید فردی حرفه‌ای در این زمینه باشد!

شرکت افق فراویژن

با توجه به اینکه ساخت یک مدل از اثرانگشت یکی از راه‌های تقلب در دستگاه انگشت زن است، شرکت‌های تولیدکننده اتوماسیون اداری نیز سعی کرده‌اند از فناوری‌های پیشرفته‌تری در طراحی دستگاه‌های حضور غیاب پرسنل استفاده کنند که به هیچ طریقی امکان تقلب در آن‌ها وجود نداشته باشد. از همین‌رو انواع جدید دستگاه‌های عبور و مرور انگشتی موجود در بازار مجهز به سنسورهای پیشرفته‌تری شده‌اند که می‌توانند مدل جعلی اثرانگشت را از مدل اثرانگشت زنده و واقعی تشخیص دهند. سنسور دستگاه حضور و غیاب حرارتی یکی از همین سنسورهای جدید است که اثرانگشت پرسنل را براساس حرارت تشخیص می‌دهد. پس اگر می‌خواهید راه تقلب در دستگاه‌های انگشت زنی را از طریق جعل اثرانگشت ببندید، مدل‌های جدید و به‌روز سیستم ساعت زنی با اثرانگشت را خریداری کنید.

ثبت اثر انگشت با مشخصات فردی دیگر

نحوه کار با دستگاه حضور و غیاب انگشتی به این صورت است که ابتدا اثرانگشت تمامی پرسنل به همراه مشخصات آن‌ها باید در دستگاه ساعت زنی تعریف شود. حال اگر کسی جز مدیران یا افراد مورد اعتماد مدیر به اتوماسیون اداری دسترسی داشته باشند، می‌توانند اثرانگشت یک فرد را با مشخصات فرد دیگری در سیستم تعریف کنند. برای مثال تصور کنید شما همان پرسنل متقلبی هستید که قصد دارید دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی را دور بزنید.

راهکاری که پیش‌رو دارید این است که با همکاری یکی از همکاران خود، به تنظیمات دستگاه حضورغیاب دسترسی پیدا کنید و اثر یکی از انگشتان دستتان را برای او تعریف کنید. با چنین روشی می‌توان دستگاه را گول زد و ورود و خروج هر دو شخص را ثبت کرد. این روش نسبت به روش قبلی ساده‌تر است و کافیست رمز مادر دستگاه حضور و غیاب را داشته باشید و بتوانید وارد منوی دستگاه شوید. برای پیشگیری از این روش دور زدن سیستم تشخیص اثر انگشت، به هیچ عنوان رمز دستگاه تردد را در اختیار هیچ فرد دیگری قرار ندهید.

آیا امکان هک سامانه حضور و غیاب نیز وجود دارد؟

برخی از سازمان‌ها ترجیح می‌دهند به جای دستگاه حاضر و غایب، از یک نرم افزار حضورغیاب بدون نیاز به دستگاه استفاده کنند. انواع اپلیکیشن ساعت زنی که امکان نصب بر روی کامپیوتر یا تلفن همراه را دارند، برای شرکت‌هایی که بخشی از پرسنل آن‌ها به صورت دورکار با آن‌ها همکاری می‌کنند بسیار مناسب است.

در سامانه حضور و غیاب بدون هیچ گونه محدودیتی شیفت‌های متنوعی را برای پرسنل در ساعات مختلف تعریف کنید. همچنین می‌توانید شیفت‌ها را به گروهای مختلف و یا همه پرسنل انتساب دهید. در برنامه حضور و غیاب اندروید، آی او اس و تحت وب شیفت‌های ساعتی برای بخشی از پرسنل خود که به صورت ساعتی کار می‌کنند تعریف کنید.

نرم افزار ثبت ساعت مزایای زیادی دارد. برای مثال می‌توانید این اپلیکیشن‌های حضورغیاب پرسنل را به نرم افزار حسابداری خود متصل کرده و به راحتی حقوق کارکنان را محاسبه کنید. اما موضوعی وجود دارد این است که حتی انواع برنامه ثبت ساعت نیز از خرابکاری افراد متقلب در امان نیستند! از آنجایی که امکان تقلب در سامانه ساعت زنی نیز وجود دارد، توصیه می‌کنیم بهترین و نرم افزار حضور و غیاب موجود در بازار را خریداری کنید.

نرم افزار حضور و غیاب دستگاه حضور و غیاب افق فراویژن

نرم افزار حضور و غیاب آنلاین؛ نرم افزاری امن و مطمئن

سامانه‌های ثبت تردد انواع متفاوتی دارند:

نرم افزار حضور و غیاب اندروید

برنامه ورود و خروج ios

اپلیکیشن ثبت تردد تحت وب یا نرم افزار حضور و غیاب آنلاین

سامانه ساعت زن تحت ویندوز

سامانه حضور و غیاب ابری

هر یک از برنامه‌های فوق مزایا و معایب خاص خود را دارند اما اگر به دنبال یکی از بهترین انواع برنامه‌های ثبت ساعت هستید که امکان هک یا دور زدن آن به نسبت سایر نرم افزارها کمتر باشد، توصیه ما خرید نرم افزار حضور و غیاب آنلاین یا تحت وب است. برای استفاده از برنامه حضور و غیاب آنلاین نیازی به نصب بر روی سیستم کاربران ندارید و اطلاعات ثبت شده آن‌ها از طریق مرورگرهای کامپیوتری قابل دسترسی است.

مشاوره رایگان خرید دستگاه حضورو غیاب:

۰۲۱-۴۵۸۹۲

۰۹۱۲۶۴۰۳۱۶۰

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۵
2024-04-14T11:46:02+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۷۸۱ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۵ میلیون تومان است.

زمان اولین حراج سکه در سال جدید اعلام شد+شرایط

 زمان اولین حراج سکه در سال جدید اعلام شد+شرایط
2024-04-14T11:46:01+03:30
دهمین جلسه حراج سکه طلا در روز دوشنبه مورخ ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۳، برگزار خواهد شد. دارایی موضوع این حراج، تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی ضرب سال ...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
2024-04-14T11:05:33+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۵ درصد افزایش به ۲۲۸۶ دلار و ۲۸ سنت رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
2024-04-14T11:05:32+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۵۰۴ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

خریدهای هیجانی در بازار طلا و سکه/ حباب سکه ۲ برابر شد

 خریدهای هیجانی در بازار طلا و سکه/ حباب سکه ۲ برابر شد
2024-04-14T11:05:32+03:30
با توجه به افزایش قیمت اونس جهانی و تحولات خاورمیانه، قیمت طلا و ارز در بازار داخلی با افزایش محسوس همراه شده است. طبق اعلام فعالان بازار طلا و جواهر، حباب ...

قیمت جهانی طلا ۱۴۰۳/۰۱/۱۷/ رشد ۲۵ درصدی قیمت طلا طی ۶ ماه

 قیمت جهانی طلا ۱۴۰۳/۰۱/۱۷/ رشد ۲۵ درصدی قیمت طلا طی ۶ ماه
2024-04-14T11:05:31+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۱ درصد کاهش به ۲۲۸۱ دلار و ۴۸ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰
2024-04-14T11:05:31+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۵۱ درصد افزایش به ۲۳۴۱ دلار و ۵۹ سنت رسید.

دلار مبادله‌ای ثابت ماند؛ یورو کاهش یافت

 دلار مبادله‌ای ثابت ماند؛ یورو کاهش یافت
2024-04-14T11:05:30+03:30
در معاملات امروز مرکز مبادله طلا و ارز ایران، هر اسکناس دلار آمریکا به ۴۳هزار و ۵۶۷ تومان و حواله دلار نیز به ۴۰هزار و ۶۴۸ تومان رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰
2024-04-14T11:05:29+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۵۲۶ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

کاهش ۴.۵ میلیونی قیمت سکه در ۲ روز/ خریدار نیست

 کاهش ۴.۵ میلیونی قیمت سکه در ۲ روز/ خریدار نیست
2024-04-14T11:05:29+03:30
کشتی آرای با تأکید بر کاهش ۴.۵ میلیونی قیمت سکه و ۲ هزار تومانی قیمت دلار، گفت: فعالان بازار با احتیاط عمل می کنند و دیگر کسی طلا نمی خرد.

مدیر عامل پاکسان: سال ۱۴۰۳ در تاریخ پاکسان ماندگار خواهد شد

 مدیر عامل پاکسان: سال ۱۴۰۳ در تاریخ پاکسان ماندگار خواهد شد
2024-04-14T11:05:28+03:30
شهریار محمدی راد سال ۱۴۰۳ را نقطه عطفی در تاریخ شرکت پاکسان دانست و از اتفاقات بزرگ برای این مجموعه در این سال خبر داد.

زمان جدید حراج شمش طلا اعلام شد+شرایط

 زمان جدید حراج شمش طلا اعلام شد+شرایط
2024-04-14T11:05:28+03:30
هفدهمین جلسه حراج شمش طلای استاندارد مرکز مبادله ارز و طلای ایران یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳، برگزار می‌شود.

قیمت روز ارزهای مبادله‌ای/ یورو رشد کرد

 قیمت روز ارزهای مبادله‌ای/ یورو رشد کرد
2024-04-14T11:05:27+03:30
در معاملات امروز مرکز مبادله طلا و ارز ایران، هر اسکناس دلار آمریکا به ۴۳ هزار و ۵۶۷ تومان و حواله دلار نیز به ۴۰ هزار و ۶۴۸ تومان رسید.

آدرس غلط درباره تاثیر خودروهای داخلی بر تصادفات

 آدرس غلط درباره تاثیر خودروهای داخلی بر تصادفات
2024-04-14T11:05:26+03:30
تحقیقات نشان می‌دهد خطای انسانی با سهم ۵۲ درصد بیش‌ترین سهم از تصادفات جاده‌ای در ایران را به خود اختصاص می‌دهد. ناایمن بودن جاده‌ها ۲۰ درصد، عامل مشترک ۱۶ ...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۱

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۱
2024-04-14T11:05:26+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۶۴۹ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۲

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۲
2024-04-14T11:05:25+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد افزایش به ۲۳۵۵ دلار و ۱۴ سنت رسید.

تحول ساختار تولید ذوب آهن اصفهان در راستای تحقق شعار سال

 تحول ساختار تولید ذوب آهن اصفهان در راستای تحقق شعار سال
2024-04-14T11:05:25+03:30
آیین دیدار نوروزی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با معاونین ، مدیران و سرپرستان با حضور آیت الله رهبر مسئول هماهنگی تبلیغات اسلامی....

دست‌یابی به بالاترین میزان تولید در تاریخ فولاد سبا

 دست‌یابی به بالاترین میزان تولید در تاریخ فولاد سبا
2024-04-14T11:05:24+03:30
طبق اهدافی که در سال ۱۴۰۲ برای مجتمع فولاد سبا تعریف شده بود...

دستاوردهای فولاد مبارکه در بازاریابی وفروش محصولات

 دستاوردهای فولاد مبارکه در بازاریابی وفروش محصولات
2024-04-14T11:05:23+03:30
معاونت فروش و بازاریابی شرکت فولاد مبارکه، از تحقق تمامی اهداف فولاد مبارکه در بخش فروش و بازاریابی و رشد ۵۰ درصدی میزان درآمد حاصل از فروش محصولات فولاد مب...

آمادگی شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو در تعطیلات عید فطر

 آمادگی شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو در تعطیلات عید فطر
2024-04-14T11:05:23+03:30
طرح ویژه خدمات و امداد شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو هم‌زمان با ایام تعطیلات عید سعید فطر از ۲۱ تا ۲۵ فروردین ‌ماه امسال اجرا می‌شود.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۴

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۴
2024-04-14T11:05:22+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۶۸ درصد افزایش به ۲۳۸۸ دلار و ۷۷ سنت رسید.

طلای جهانی از ۲۴۰۰ دلار گذشت

 طلای جهانی از ۲۴۰۰ دلار گذشت
2024-04-14T11:05:21+03:30
قیمت جهانی طلا با ادامه روند صعودی خود، در معاملات امروز از ۲۴۰۰ دلار عبور کرد.

خاندوزی: محصولات بانک تجارت نمونه‌ای موفق در خدمات بانکی کشور است

 خاندوزی: محصولات بانک تجارت نمونه‌ای موفق در خدمات بانکی کشور است
2024-02-26T06:01:09+03:30
وزیر امور اقتصادی و دارایی در جریان مراسم رونمایی از محصولات «نو» بانک تجارت، این محصولات را نمونه‌ای موفق در تامین مالی بخش‌های مختلف اقتصاد کشور...

حباب سکه ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافت

 حباب سکه ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافت
2024-02-26T06:01:09+03:30
در هفته اخیر با وجود افزایش بهای انس جهانی و افزایش نسبی قیمت ارز حباب سکه کاهش پیدا کرد که علت آن هم خبر توزیع سکه‌های بانک مرکزی از ۱۳ اسفند ماه بود.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۱۲/۰۵

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
2024-02-26T06:01:08+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۵۴ درصد افزایش به ۲۰۳۵ دلار و ۴۰ سنت رسید.

حمایت ایران خودرو از نوجوانان و جوانان آموزش دیده بهزیستی

 حمایت ایران خودرو از نوجوانان و جوانان آموزش دیده بهزیستی
2024-02-20T16:21:29+03:30
مدیرعامل ایران خودرو از برنامه اشتغال افراد آموزش‌دیده «هنرستان فنی و حرفه‌ای ایساکو» در شبکه خدمات پس از فروش و قطعه‌سازان طرف قرارداد این گروه ص...

ارائه سفته الکترونیک پارسیان با ویژگی‌های خاص

 ارائه سفته الکترونیک پارسیان با ویژگی‌های خاص
2024-02-20T16:21:29+03:30
مدیر توسعه فناوری بانک پارسیان از ارائه سفته الکترونیک با ویژگی‌های خاص به عنوان یک سند معتبر و قابل تأیید...

بخشودگی جرایم دیرکرد بازپرداخت اقساط در بانک سینا

 بخشودگی جرایم دیرکرد بازپرداخت اقساط در بانک سینا
2024-02-20T16:21:28+03:30
همزمان با اعیاد شعبانیه، طرح «مهر سینا» در بانک سینا با موضوع بخشودگی جرایم دیرکرد در بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی مشتریان اجرایی شده است.

اسامی برگزیدگان بهمن ماه قرعه‌کشی تسهیلات طرح "امید رفاه" بانک رفاه کارگران اعلام شد

 اسامی برگزیدگان بهمن ماه قرعه‌کشی تسهیلات طرح "امید رفاه" بانک رفاه کارگران اعلام شد
2024-02-20T16:21:28+03:30
اسامی برگزیدگان سی‌وهشتمین قرعه‌کشی تسهیلات طرح "امید رفاه" بانک رفاه کارگران ویژه بهمن ماه ۱۴۰۲، اعلام شد.

عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن: بانک های توسعه ای معماری کسب و کار و فناوری اطلاعات خود را تغییر دهند

 عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن: بانک های توسعه ای معماری کسب و کار و فناوری اطلاعات خود را تغییر دهند
2024-02-20T16:21:27+03:30
عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن گفت: بانک های توسعه ای بر اساس بانکداری نسل چهار باید معماری کسب و کار و فناوری اطلاعات خود را تغییر دهند
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)