میرنیوز

هر آنچه باید درباره دارالترجمه اسپانیایی بدانید

هر آنچه باید درباره دارالترجمه اسپانیایی بدانید 2023-07-22T13:38:54+03:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، اولین قدم برای انواع مهاجرت، سرمایه‌گذاری یا اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های خارج از کشور، ترجمه اسناد و مدارک شخص به زبان کشور مقصد است. بنابراین چنانچه شخصی قصد مهاجرت به کشور اسپانیا را دارد، ازطریق مراجعه به یک دارالترجمه اسپانیایی می‌تواند مدارک خود را ترجمه کند.

آشنایی با دارالترجمه اسپانیایی

زبان اسپانیایی یکی از مهم‌ترین زبان‌ها در جهان امروز به‌شمار می‌آید. به‌طوری که امروزه بیش از ۲۰ کشور به این زبان صحبت می‌کنند.

همچنین در سال‌های اخیر تعداد مسافران به کشور اسپانیا رشد قابل توجهی داشته است. بااین‌حال، تمامی افرادی که قصد مهاجرت به کشور اسپانیا را دارند از جمله دانشجویان و سرمایه‌گذاران باید مدارک خود را به زبان اسپانیایی ترجمه کنند. بنابراین افراد برای دریافت هرگونه ویزای اسپانیا باید ترجمه رسمی اسپانیایی مدارک خود را در اختیار داشته باشند. همچنین ترجمه رسمی آن‌ها باید حتماً در یک دارالترجمه اسپانیایی مورد تأیید سفارت انجام شود.

دارالترجمه اسپانیایی چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

دارالترجمه‌ها در زمینه ترجمه رسمی اسناد و مدارک، خدمات بسیار زیادی ارائه می‌دهند. برخی از مهم‌ترین خدمات آن‌ها عبارت‌اند از:

ترجمه متون اسپانیایی به فارسی

افراد برای ترجمه انواع متن‌های اسپانیایی می‌توانند به دارالترجمه‌ها مراجعه کنند. این ترجمه‌ها بدون کمک نرم‌افزار انجام می‌گیرد و بالاترین کیفیت را خواهند داشت.

ترجمه رسمی به زبان اسپانیایی

این نوع ترجمه که برای انواع مدارک و اسناد صورت می‌گیرد زیرنظر مترجم قوه قضائیه انجام می‌شود.

ترجمه تخصصی متون اسپانیایی

یکی‌دیگر از خدمات دارالترجمه اسپانیایی، ترجمه تخصصی متون است. این روش برای موضوعات تخصصی به کار می‌رود که دارای اصطلاحات و واژه‌های خاص هستند. به‌عنوان مثال برای ترجمه متون رشته کامپیوتر، فایل را برای کارشناس مربوطه ارسال می‌کنند و او پس از بررسی، قیمت انجام کار را مشخص می‌کند. این موضوع شامل ترجمه انواع فیلم‌ها، کتاب‌ها و رمان‌های اسپانیایی نیز می‌شود.

ترجمه تخصصی ویژه کسب‌وکارها

مدیران کسب‌وکار برای معرفی خود به بازارهای جهانی به ترجمه خدمات خود نیاز دارند تا بتوانند مشتریان بین‌المللی را جذب کنند. آن‌ها بدین منظور می‌توانند به سراغ این مراکز در سراسر کشور بروند.

اعزام مترجم هم‌زمان اسپانیایی

چنانچه فردی به یک مترجم هم‌زمان اسپانیایی برای سفرهای خود یا شرکت در همایش‌ها نیاز داشته باشد، می‌تواند از دارالترجمه‌ها کمک بگیرد.

دریافت تاییدیه‌های لازم از وزارت امور خارجه

پس از ترجمه رسمی مدارک درصورت تقاضای فرد این مرکز می‌تواند تاییدیه‌های دادگستری و وزارت امورخارجه را نیز برای او دریافت کند. این فرآیند حدود یک روز طول می‌کشد و هزینه آن جدا از هزینه ترجمه محاسبه خواهد شد. به‌طور کلی هزینه این کار به نوع مدرک و تعداد صفحات آن بستگی خواهد داشت.

چه مدارکی باید به زبان اسپانیایی ترجمه شود؟

متقاضیان برای مسافرت به اسپانیا باید ازطریق سفارت این کشور درخواست ویزا بدهند. کشور اسپانیا ویزاهای مختلفی صادر می‌کند که مهم‌ترین آن‌ها ویزای کاری، ویزای توریستی، ویزای ترانزیت و ویزای دعوت‌نامه‌ای هستند. بااین‌حال، افراد برای دریافت هرگونه ویزای این کشور باید ترجمه رسمی اسپانیایی مدارک مختلف را به سفارت تحویل دهند. همچنین ترجمه رسمی این مدارک باید در یک دارالترجمه اسپانیایی مورد تأیید سفارت انجام شود.

ترجمه مدارک لازم برای ویزای توریستی

مسافران برای دریافت ویزای توریستی باید یک سری مدارک را به زبان اسپانیایی ترجمه کنند. برخی از این موارد عبارت‌اند از:

گواهی اشتغال به کار یا جواز کسب

تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی

گواهی اشتغال به تحصیل

ترجمه مدارک لازم برای ویزای کاری

افراد برای کار در اسپانیا به ویزای کاری این کشور نیاز خواهند داشت. برخی از مواردی که برای درخواست ویزای مورد نظر باید به زبان اسپانیایی ترجمه شوند عبارت‌اند از:

پروانه مربوط به کسب‌وکار فرد

لیست پرداختی‌های بیمه

مدارک شناسایی متقاضی

فیش حقوقی

مراحل انجام ترجمه در دارالترجمه

مراحل انجام ترجمه در دارالترجمه اسپانیایی شامل موارد زیر است.

ثبت سفارش

ابتدا فرد ازطریق راه‌های مختلف از جمله ثبت اینترنتی یا مراجعه حضوری درخواست ترجمه خود را ثبت می‌کند و مدارک را تحویل می‌دهد.

بررسی مدارک توسط کارشناسان

در این مرحله مدارک درخواستی فرد توسط کارشناسان بررسی می‌شوند و قیمت انجام کار براساس تعداد صفحات و نوع مدرک به او اعلام می‌شود.

ترجمه

پس از تأیید قیمت و واریز مبلغ توسط مشتری ترجمه مدارک او براساس فرمت مورد تأیید قوه قضائیه انجام خواهد شد. سپس صحت و دقت ترجمه این مدرک توسط مترجم دیگری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تحویل مدرک به مشتری

پس از تأیید و امضای مدرک توسط مترجم، کار نهایی را برای مشتری ارسال خواهند کرد.

تعرفه انجام ترجمه

قیمت ترجمه مدارک به زبان اسپانیایی در دارالترجمه‌های مختلف با توجه به نوع مدرک و میزان تخصص مورد نیاز برای ترجمه متفاوت خواهد بود.

اگر فرد به‌دنبال ترجمه رسمی مدارک خود باشد، قیمت آن براساس نرخ‌نامه کانون مترجمان مشخص و محاسبه می‌شود. همچنین هزینه ترجمه تخصصی مطالب را با توجه به حجم مطالب و توسط مترجم تخصصی مشخص خواهند کرد.

تفاوت ترجمه رسمی و غیررسمی چیست؟

فرد برای دریافت انواع ویزاهای کاری، تحصیلی و توریستی این کشور به ترجمه رسمی مدارک خود نیاز دارد. ترجمه این مدارک باید در دارالترجمه‌های رسمی اسپانیایی انجام شود که مورد تأیید سفارت و در داخل کشور هستند.

بااین‌حال، بسیاری از دارالترجمه‌ها در کشور، ترجمه غیر رسمی مدارک و اسناد را نیز انجام می‌دهند. ترجمه غیررسمی همان ترجمه عام است که در آن متن به زبان دیگری برگردانده می‌شود.

زمان‌بندی تحویل ترجمه

زمان‌بندی تحویل ترجمه مدارک در دارالترجمه‌ها متفاوت است. این موضوع به عوامل مختلفی از جمله تعداد صفحات و نوع مدرک بستگی دارد. بااین‌حال ترجمه مدارک رسمی معمولاً بین یک تا سه روز به فرد تحویل داده خواهند شد. همچنین برخی مراکز، ترجمه فوری و آنلاین مدارک را نیز انجام می‌دهند. متقاضی برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان تحویل مدارک می‌تواند با دارالترجمه تماس بگیرد.

جمع‌بندی

در سال‌های اخیر تعداد افرادی که از ایران به اسپانیا مهاجرت کرده‌اند بسیار افزایش یافته است. بااین‌حال هر فردی برای دریافت انواع ویزاهای کشور اسپانیا از جمله ویزای کاری، تحصیلی و توریستی به ترجمه رسمی مدارک خود نیاز خواهد داشت. متقاضی برای ترجمه این مدارک می‌تواند به یک دارالترجمه اسپانیایی معتبر در کشور مراجعه کند و ترجمه رسمی آن‌ها را تحویل بگیرد. همچنین درصورتی که خود فرد بخواهد این مراکز می‌توانند تاییدیه‌های لازم را از دادگستری، وزارت امورخارجه یا کنسولگری اسپانیا نیز دریافت کنند.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۵
2024-04-14T11:46:02+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۷۸۱ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۵ میلیون تومان است.

زمان اولین حراج سکه در سال جدید اعلام شد+شرایط

 زمان اولین حراج سکه در سال جدید اعلام شد+شرایط
2024-04-14T11:46:01+03:30
دهمین جلسه حراج سکه طلا در روز دوشنبه مورخ ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۳، برگزار خواهد شد. دارایی موضوع این حراج، تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی ضرب سال ...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
2024-04-14T11:05:33+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۵ درصد افزایش به ۲۲۸۶ دلار و ۲۸ سنت رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
2024-04-14T11:05:32+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۵۰۴ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

خریدهای هیجانی در بازار طلا و سکه/ حباب سکه ۲ برابر شد

 خریدهای هیجانی در بازار طلا و سکه/ حباب سکه ۲ برابر شد
2024-04-14T11:05:32+03:30
با توجه به افزایش قیمت اونس جهانی و تحولات خاورمیانه، قیمت طلا و ارز در بازار داخلی با افزایش محسوس همراه شده است. طبق اعلام فعالان بازار طلا و جواهر، حباب ...

قیمت جهانی طلا ۱۴۰۳/۰۱/۱۷/ رشد ۲۵ درصدی قیمت طلا طی ۶ ماه

 قیمت جهانی طلا ۱۴۰۳/۰۱/۱۷/ رشد ۲۵ درصدی قیمت طلا طی ۶ ماه
2024-04-14T11:05:31+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۱ درصد کاهش به ۲۲۸۱ دلار و ۴۸ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰
2024-04-14T11:05:31+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۵۱ درصد افزایش به ۲۳۴۱ دلار و ۵۹ سنت رسید.

دلار مبادله‌ای ثابت ماند؛ یورو کاهش یافت

 دلار مبادله‌ای ثابت ماند؛ یورو کاهش یافت
2024-04-14T11:05:30+03:30
در معاملات امروز مرکز مبادله طلا و ارز ایران، هر اسکناس دلار آمریکا به ۴۳هزار و ۵۶۷ تومان و حواله دلار نیز به ۴۰هزار و ۶۴۸ تومان رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰
2024-04-14T11:05:29+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۵۲۶ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

کاهش ۴.۵ میلیونی قیمت سکه در ۲ روز/ خریدار نیست

 کاهش ۴.۵ میلیونی قیمت سکه در ۲ روز/ خریدار نیست
2024-04-14T11:05:29+03:30
کشتی آرای با تأکید بر کاهش ۴.۵ میلیونی قیمت سکه و ۲ هزار تومانی قیمت دلار، گفت: فعالان بازار با احتیاط عمل می کنند و دیگر کسی طلا نمی خرد.

مدیر عامل پاکسان: سال ۱۴۰۳ در تاریخ پاکسان ماندگار خواهد شد

 مدیر عامل پاکسان: سال ۱۴۰۳ در تاریخ پاکسان ماندگار خواهد شد
2024-04-14T11:05:28+03:30
شهریار محمدی راد سال ۱۴۰۳ را نقطه عطفی در تاریخ شرکت پاکسان دانست و از اتفاقات بزرگ برای این مجموعه در این سال خبر داد.

زمان جدید حراج شمش طلا اعلام شد+شرایط

 زمان جدید حراج شمش طلا اعلام شد+شرایط
2024-04-14T11:05:28+03:30
هفدهمین جلسه حراج شمش طلای استاندارد مرکز مبادله ارز و طلای ایران یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳، برگزار می‌شود.

قیمت روز ارزهای مبادله‌ای/ یورو رشد کرد

 قیمت روز ارزهای مبادله‌ای/ یورو رشد کرد
2024-04-14T11:05:27+03:30
در معاملات امروز مرکز مبادله طلا و ارز ایران، هر اسکناس دلار آمریکا به ۴۳ هزار و ۵۶۷ تومان و حواله دلار نیز به ۴۰ هزار و ۶۴۸ تومان رسید.

آدرس غلط درباره تاثیر خودروهای داخلی بر تصادفات

 آدرس غلط درباره تاثیر خودروهای داخلی بر تصادفات
2024-04-14T11:05:26+03:30
تحقیقات نشان می‌دهد خطای انسانی با سهم ۵۲ درصد بیش‌ترین سهم از تصادفات جاده‌ای در ایران را به خود اختصاص می‌دهد. ناایمن بودن جاده‌ها ۲۰ درصد، عامل مشترک ۱۶ ...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۱

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۱
2024-04-14T11:05:26+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۶۴۹ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۲

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۲
2024-04-14T11:05:25+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد افزایش به ۲۳۵۵ دلار و ۱۴ سنت رسید.

تحول ساختار تولید ذوب آهن اصفهان در راستای تحقق شعار سال

 تحول ساختار تولید ذوب آهن اصفهان در راستای تحقق شعار سال
2024-04-14T11:05:25+03:30
آیین دیدار نوروزی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با معاونین ، مدیران و سرپرستان با حضور آیت الله رهبر مسئول هماهنگی تبلیغات اسلامی....

دست‌یابی به بالاترین میزان تولید در تاریخ فولاد سبا

 دست‌یابی به بالاترین میزان تولید در تاریخ فولاد سبا
2024-04-14T11:05:24+03:30
طبق اهدافی که در سال ۱۴۰۲ برای مجتمع فولاد سبا تعریف شده بود...

دستاوردهای فولاد مبارکه در بازاریابی وفروش محصولات

 دستاوردهای فولاد مبارکه در بازاریابی وفروش محصولات
2024-04-14T11:05:23+03:30
معاونت فروش و بازاریابی شرکت فولاد مبارکه، از تحقق تمامی اهداف فولاد مبارکه در بخش فروش و بازاریابی و رشد ۵۰ درصدی میزان درآمد حاصل از فروش محصولات فولاد مب...

آمادگی شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو در تعطیلات عید فطر

 آمادگی شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو در تعطیلات عید فطر
2024-04-14T11:05:23+03:30
طرح ویژه خدمات و امداد شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو هم‌زمان با ایام تعطیلات عید سعید فطر از ۲۱ تا ۲۵ فروردین ‌ماه امسال اجرا می‌شود.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۴

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۴
2024-04-14T11:05:22+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۶۸ درصد افزایش به ۲۳۸۸ دلار و ۷۷ سنت رسید.

طلای جهانی از ۲۴۰۰ دلار گذشت

 طلای جهانی از ۲۴۰۰ دلار گذشت
2024-04-14T11:05:21+03:30
قیمت جهانی طلا با ادامه روند صعودی خود، در معاملات امروز از ۲۴۰۰ دلار عبور کرد.

خاندوزی: محصولات بانک تجارت نمونه‌ای موفق در خدمات بانکی کشور است

 خاندوزی: محصولات بانک تجارت نمونه‌ای موفق در خدمات بانکی کشور است
2024-02-26T06:01:09+03:30
وزیر امور اقتصادی و دارایی در جریان مراسم رونمایی از محصولات «نو» بانک تجارت، این محصولات را نمونه‌ای موفق در تامین مالی بخش‌های مختلف اقتصاد کشور...

حباب سکه ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافت

 حباب سکه ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافت
2024-02-26T06:01:09+03:30
در هفته اخیر با وجود افزایش بهای انس جهانی و افزایش نسبی قیمت ارز حباب سکه کاهش پیدا کرد که علت آن هم خبر توزیع سکه‌های بانک مرکزی از ۱۳ اسفند ماه بود.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۱۲/۰۵

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
2024-02-26T06:01:08+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۵۴ درصد افزایش به ۲۰۳۵ دلار و ۴۰ سنت رسید.

حمایت ایران خودرو از نوجوانان و جوانان آموزش دیده بهزیستی

 حمایت ایران خودرو از نوجوانان و جوانان آموزش دیده بهزیستی
2024-02-20T16:21:29+03:30
مدیرعامل ایران خودرو از برنامه اشتغال افراد آموزش‌دیده «هنرستان فنی و حرفه‌ای ایساکو» در شبکه خدمات پس از فروش و قطعه‌سازان طرف قرارداد این گروه ص...

ارائه سفته الکترونیک پارسیان با ویژگی‌های خاص

 ارائه سفته الکترونیک پارسیان با ویژگی‌های خاص
2024-02-20T16:21:29+03:30
مدیر توسعه فناوری بانک پارسیان از ارائه سفته الکترونیک با ویژگی‌های خاص به عنوان یک سند معتبر و قابل تأیید...

بخشودگی جرایم دیرکرد بازپرداخت اقساط در بانک سینا

 بخشودگی جرایم دیرکرد بازپرداخت اقساط در بانک سینا
2024-02-20T16:21:28+03:30
همزمان با اعیاد شعبانیه، طرح «مهر سینا» در بانک سینا با موضوع بخشودگی جرایم دیرکرد در بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی مشتریان اجرایی شده است.

اسامی برگزیدگان بهمن ماه قرعه‌کشی تسهیلات طرح "امید رفاه" بانک رفاه کارگران اعلام شد

 اسامی برگزیدگان بهمن ماه قرعه‌کشی تسهیلات طرح "امید رفاه" بانک رفاه کارگران اعلام شد
2024-02-20T16:21:28+03:30
اسامی برگزیدگان سی‌وهشتمین قرعه‌کشی تسهیلات طرح "امید رفاه" بانک رفاه کارگران ویژه بهمن ماه ۱۴۰۲، اعلام شد.

عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن: بانک های توسعه ای معماری کسب و کار و فناوری اطلاعات خود را تغییر دهند

 عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن: بانک های توسعه ای معماری کسب و کار و فناوری اطلاعات خود را تغییر دهند
2024-02-20T16:21:27+03:30
عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن گفت: بانک های توسعه ای بر اساس بانکداری نسل چهار باید معماری کسب و کار و فناوری اطلاعات خود را تغییر دهند
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)