میرنیوز

علت گرم شدن قسمت فریزر در یخچال دوو و نحوه رفع ایراد

علت گرم شدن قسمت فریزر در یخچال دوو و نحوه رفع ایراد 2022-09-20T11:29:31+04:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، خرابی یخچال و فریزر از آن مشکلاتی است که در صورت سریع رفع نشدن، افراد را حسابی به دردسر خواهد انداخت. معیوب بودن یا درست کار نکردن قطعاتی مثل کمپرسور یا کندانسور یخچال فریزر، باعث ایجاد مشکلات متعدد و به تبع آنها، خراب و فاسدشدن مواد غذایی می‌شود. از رایج‌ترین مشکلات این وسایل در اکثر برندها، مانند دوو، گرم شدن یخچال یا فریزر است که دلایل مختلفی باعث این مشکل می‌شوند. در این مطلب، با علت‌ها و راهکارهای مشکل گرم شدن قسمت فریزر در یخچال دوو آشنا می‌شویم.

دلایل بروز مشکل گرم شدن قسمت فریزر در یخچال دوو

در صورتی که حتی یکی از بخش‌های این وسیله با ایراد و خرابی مواجه شوند، پروسه خراب شدن مواد غذایی آغاز می‌شود. این مساله به خصوص در مورد قسمت فریزر که در آن مواد غذایی فاسدشدنی وجود دارند، ایجاد مشکلات شدیدی می‌کند. اما رایج‌ترین دلایلی که باعث گرم شدن قسمت فریزر در یخچال دوو می‌شوند، در ادامه این مقاله تهیه شده توسط دیبا پشتیبان بعنوان نمایندگی تعمیرات یخچال دوو بررسی شده‌اند.

اختلال در جریان هوا در داخل فریزر

عمل چرخش فن و گردش هوا در بخش فریزر، باعث انتقال سرما و تبخیر آب حاصل از سرما در فریزر و در نتیجه خنک شدن و انجماد مواد غذایی می‌شود. هر اختلال و مشکلی در چرخه گردش هوا، از جمله گذاشتن مواد غذایی به مقدار زیاد در داخل فریزر و محدود شدن فضای گردش هوا، می‌تواند چرخه تبخیر را طولانی کند. وقتی چرخه تبخیر بیش از حد طولانی شود، کریستال‌های یخ تشکیل می‌شوند و در نتیجه این یخ‌ها به‌عنوان عایق عمل می‌کنند. این عایق ایجاد شده، باعث می‌شود میزان گردش هوا کاهش یابد و در نتیجه سرمای کافی در فریزر وجود نداشته باشد و مواد غذایی درون فریزر گرم شوند و رو به خرابی بروند. در این صورت باید عمل یخ زدایی را انجام بدهید تا جریان هوای مناسب در فریزر برقرار شود.

معیوب بودن فن خنک‌کننده یخچال فریزر دوو

در یخچال فریزر، یک فن خنک‌کننده وجود دارد که هوای گرم را از داخل آن خارج می‌کند. وقتی که فن خنک‌کننده خراب باشد، هوای گرم نمی‌تواند از یخچال فریزر خارج شود و داخل آن باقی می‌ماند و باعث گرم شدن قسمت فریزر می‌شود. یک موتور فن نامناسب یا تیغه فن معیوب باعث می‌شود که فن خنک کننده به درستی کار نکند. در این حالت پیشنهاد می‌کنیم موتور فن را تعویض کنید.

خراب شدن کمپرسور از دلایل گرم شدن قسمت فریزر یخچال دوو

خراب شدن کمپرسور

کمپرسور، قلب یخچال فریزر است. هنگامی که کمپرسور به درستی کار نکند، کل پروسه خنک کردن حتی شروع هم نمی‌شود. کار کمپرسور، فشرده‌سازی گاز مبرد از حالت بخار خنک کم فشار به بخار داغ پر فشار است. گاز مبرد، به‌شکل بخار داغ با فشار بالا از طریق کندانسور جریان می‌یابد که در داخل آن به مایع با فشار بالا تبدیل می‌شود. این مایع از طریق چرخه تبخیر جریان می‌یابد، که در آن تبخیر می‌شود و به بخار کم فشار خنک تبدیل می‌شود. هوا به وسیله این چرخه خنک‌کننده، جریان می‌یابد و یخچال را خنک نگه می‌دارد. بنابراین، هنگامی که کمپرسور به‌طور منظم کار نکند، این چرخه در یخچال حتی شروع هم نمی‌شود و در این صورت فریزر هم تحت تأثیر قرار گرفته و گرم می‌شود.

عدم صدور دستور یخ‌زدایی؛ از دیگر دلایل گرم شدن قسمت فریزر در یخچال دوو

در فریزرهای بدون برفک، یک سیستم یخ‌زدایی وجود دارد که چرخه فریزر و یخ زدگی را کنترل می‌کند. اجزای سیستم یخ‌زدایی عبارتند از: تایمر دیفراست، المنت و ترمودیسک. تایمر دیفراست جریان بین عمل خنک کردن و حالت یخ‌زدایی را سوئیچ می‌کند. اگر حالت خنک‌کننده درست عمل نکند و یا متوقف شود، باعث ایجاد سرمای بیش از حد در چرخه تبخیر می‌شود، جریان هوا در داخل فریزر را کاهش می‌دهد و باعث گرم شدن آن می‌شود.

کمبود گاز مبرد در یخچال دوو

یکی دیگر از دلایل گرم شدن قسمت فریزر در یخچال دوو، کمبود گاز مبرد در آن است. اگر کمپرسور، قلب یخچال باشد، گاز مبرد مانند خون برای چرخه خنک کردن آن عمل می‌کند. نشت گاز مبرد یا کمبود آن نیز در خنک‌سازی یخچال فریزر تأثیرگذار است و باعث گرم شدن قسمت فریزر می‌شود.

خرابی فن اواپراتور

در یخچال فریزرها، هوای سرد از فریزر به بخش‌های دیگر داخل یخچال می‌رود. هنگامی که فن اواپراتور خراب باشد، نمی‌تواند هوای سرد را در داخل بخش مواد غذایی پخش کند. در نتیجه این فرآیند، سرما در فریزر تولید شده، اما به بخش مواد غذایی منتقل نمی‌شود.

کثیف بودن کندانسور یخچال فریزر

مبرد فشار بالا در کندانسور، در جریان تبدیل، مقدار زیادی گرما را آزاد می‌کند. اما وقتی کندانسور کثیف باشد، گرما از طریق آن به‌خوبی دفع نمی‌شود و گرما داخل یخچال فریزر می‌ماند و به قسمت فریزر منتقل شده و فرایند خنک‌سازی داخل دستگاه با اختلال روبه‌رو می‌شود. کندانسور همواره باید تمیز باشد.

معیوب بودن رله راه‌انداز موتور

رله راه‌انداز یک قطعه کوچک واقع در کنار کمپرسور است. این قطعه، به کمپرسور در راه‌اندازی آن کمک می‌کند. اگه رله راه‌انداز خراب باشد، کمپرسور شروع به کار نخواهد کرد. بنابراین فرآیند خنک کردن یخچال فریزر صورت نمی‌گیرد. در این حالت، به مرور قسمت فریزر در یخچال دوو گرم‌تر می‌شود.

ایراد داشتن خازن راه‌انداز

خازن راه انداز هم مانند رله، به کمپرسور کمک می‌کند تا کار خود را شروع کند. اگر این خازن سوخته باشد، ممکن است کمپرسور شروع به کار نکند و چرخه سرد کردن در یخچال فریزر صورت نگیرد. در این حالت خازن حتماً باید توسط تعمیرکار متخصص از مراکز خدمات پس از فروش و نمایندگی‌های تعمیرات لوازم خانگی دوو مانند دیبا پشتیبان daewooposhtiban.com تعویض شود.

معیوب بودن ترمیستور یا سنسور دما

ترمیستور یک سنسور یا حسگر دمایی است که دمای هوا را در داخل یخچال دوو کنترل می‌کند و شروع و توقف چرخه خنک‌کننده را بر عهده دارد. اگر ترمیستور معیوب یا خراب باشد، یخچال فریزر اصلاً خنک نمی‌شود و با کار مداوم هر دو قسمت گرم می‌شوند و یا به‌طور مداوم خنک نمی‌کنند.

فضای گرم و عدم تبادل حرارتی مناسب؛ از دلایل گرم شدن قسمت فریزر

همانطور که پیشتر اشاره شد وظیفه کندانسور، دفع حرارت و گرما از داخل یخچال فریزر به بیرون است و اگر این عمل دفع به خوبی صورت نگیرد، گرما داخل دستگاه می‌ماند و باعث گرم شدن قسمت فریزر و یخچال می‌شود. حال اگر اطراف دستگاه، فضا بسته باشد و یا یک چشمه حرارتی به کندانسور گرما دهد، داخل یخچال و فریزر گرم‌تر هم می‌شود.

فرسودگی لاستیک‌های دور درب یخچال فریزر

لاستیک‌هایی که دور درب یخچال فریزر قرار دارند، مانند عایقی برای آن عمل می‌کنند. این لاستیک‌ها، از دستگاه حفاظت می‌کنند تا سرمای آن به بیرون منتقل نشود و یا هوای گرم به داخل دستگاه وارد نشود که باعث ایجاد برفک شود. در طول زمان و استفاده مداوم از یخچال فریزر، ممکن است این لاستیک‌ها آسیب ببینند و فرسوده شوند. در این صورت، ورود گرما از طریق آنها صورت می‌گیرد و باعث گرم شدن قسمت فریزر در یخچال دوو می‌شود. در این حالت، باید نوارهای دور درب را عوض کنید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

کسب درآمد از ضایعات با تولید زغال فشرده

کسب درآمد از ضایعات با تولید زغال فشرده
2022-09-24T16:16:29+03:30
در ادامه قصد داریم درباره نحوه تولید ذغال فشرده از ضایعات و کسب درآمد از آن صحبت کنیم.

رویداد فناورانه خودروهای آینده برگزار می شود

رویداد فناورانه خودروهای آینده برگزار می شود
2022-09-24T16:03:28+03:30
رویداد فناورانه خودروهای آینده با مشارکت مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا و گروه خودرویی ستاد حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگز...

قیمت سکه ۲ مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۲ مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید
2022-09-24T11:37:52+03:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

قیمت سکه، یک مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه، یک مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید
2022-09-23T13:42:51+03:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز جمعه یک مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید.

عرضه گسترده مرغ منجمد با قیمت ۴۰ هزار تومان در بازار

عرضه گسترده مرغ منجمد با قیمت ۴۰ هزار تومان در بازار
2022-09-23T13:42:51+03:30
سرپرست جهاد کشاورزی استان تهران از عرضه گسترده مرغ منجمد با قیمت ۴۰ هزار تومان برای تنظیم بازار خبر داد.

تأمین دستگاه‌های اکسیژن‌ساز بلاروس از تولیدات دانش‌بنیان ایرانی

تأمین دستگاه‌های اکسیژن‌ساز بلاروس از تولیدات دانش‌بنیان ایرانی
2022-09-21T16:16:12+04:30
با پیشرفت متخصصان تولید تجهیزات پزشکی به ویژه در شرکت‌های دانش بنیان، دستگاه‌های اکسیژن‌ساز بلاروس از تولیدات ایرانی تأمین می‌شود.

کوییک سایپا در ونزوئلا هم محبوب شد

کوییک سایپا در ونزوئلا هم محبوب شد
2022-09-21T16:16:12+04:30
خودروهای کوییک و ساینا در نمایشگاه اختصاصی علمی، فناوری و صنعتی ایران در ونزوئلا خوش درخشیدند.

شرایط فروش اقساطی خودرو با حداقل پیش پرداخت

شرایط فروش اقساطی خودرو با حداقل پیش پرداخت
2022-09-21T16:16:11+04:30
در ادامه نکاتی را درباره شرایط فروش اقساطی خودرو با حداقل پیش پرداخت ارائه خواهیم کرد.

نکاتی درباره نگهداری از باطری ماشین در پاییز و زمستان

نکاتی درباره نگهداری از باطری ماشین در پاییز و زمستان
2022-09-21T12:29:35+04:30
باطری ماشین از قطعات مهم محسوب می‌شود که در فصل‌های سرد بیشتر از بهار و تابستان به مراقبت و نگهداری نیاز دارد؛ در ادامه به نکات مهمی در این باره اشاره خواهد شد.

سئو یا گوگل ادوردز؛ کدام یک برای کسب و کار شما بهتر است؟

سئو یا گوگل ادوردز؛ کدام یک برای کسب و کار شما بهتر است؟
2022-09-21T12:29:35+04:30
در پاسخ به سوال سئو یا گوگل ادز کدام یک بهتر است؛ باید گفت بسته به اینکه هدف شما چیست می توان از سئو یا ادوردز با هم یا جدا استفاده کرد. با ما همراه باشید تا...

ویژگی‌های مهم درب ضد سرقت استاندارد

ویژگی‌های مهم درب ضد سرقت استاندارد
2022-09-21T12:29:35+04:30
در ادامه این مطلب توضیح می‌دهیم که چرا یک درب ضد سرقت استاندارد محصول بهتری از درب‌های ورودی معمولی است و چه ویژگی‌هایی آن را متمایز ساخته است.

قیمت سکه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید
2022-09-21T11:36:12+04:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

هدف دولت از تشکیل وزارت بازرگانی مشخص نیست/ بازار را کنترل کنید

هدف دولت از تشکیل وزارت بازرگانی مشخص نیست/ بازار را کنترل کنید
2022-09-21T10:02:54+04:30
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: دولت به جای فضاسازی درباره تشکیل وزارت بازرگانی بهتر است به اقدامات لازم در حوزه تنظیم و کنترل بازار در این حوزه بپردازد.

معرفی فنس الکتریکی

معرفی فنس الکتریکی
2022-09-20T15:29:30+04:30
فنس الکتریکی برای حفاظت از امکان و جلوگیری از سرقت نصب و راه اندازی می شود و در ادامه با آن بیشتر آشنا خواهید شد.

قیمت سکه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید
2022-09-20T11:56:13+04:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

آگاهی‌بخشی به صاحب حساب و ذینفع چک برگشتی از طریق ارسال پیامک

 آگاهی‌بخشی به صاحب حساب و ذینفع چک برگشتی از طریق ارسال پیامک
2022-09-20T11:49:50+04:30
با هدف توسعه خدمات الکترونیک و در راستای آگاهی‌بخشی به صاحب حساب و ذینفع چک، خدمت "ارسال پیامک ثبت چک برگشتی و رفع سوءاثر در سامانه سماچک"، توسط ب...

ارایه ارز زیارتی به ۱۲۱ هزار زائر عتبات توسط بانک ملی ایران

 ارایه ارز زیارتی به ۱۲۱ هزار زائر عتبات توسط بانک ملی ایران
2022-09-20T11:49:49+04:30
بانک ملی ایران با ارایه خدمات ارز زیارتی به بیش از ۱۲۱ هزار زائر عتبات در ایام اربعین حسینی (ع)، رتبه نخست شبکه بانکی را به خود اختصاص داد.

قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

 قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟
2022-09-20T11:49:49+04:30
قیمت ایمپلنت دندان به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. اما به طور کلی هزینه کاشت دندان بالا است.

مزایا و معایب خرید دزدگیر اماکن چیست؟

 مزایا و معایب خرید دزدگیر اماکن چیست؟
2022-09-20T11:49:48+04:30
خرید دزدگیر اماکن یکی از مطمئن‌ترین و بهترین روش‌ها برای حفاظت از اموال و دارایی‌ها و داشتن آرامش روان است. با بهره‌گیری از سیستم دزدگیر اماکن می‌توانید از ...

قیمت قفسه فلزی چند است؟

 قیمت قفسه فلزی چند است؟
2022-09-20T11:49:47+04:30
قفسه‌های فلزی یکی از کاربردی‌ترین محصولات ساخته شده از فلزات هستند.

تقدیر معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید از مدیریت قوی در بانک دی

 تقدیر معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید از مدیریت قوی در بانک دی
2022-09-20T11:49:45+04:30
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از خدمات مدیرعامل بانک دی در جهت بهبود روند فعالیت و کاهش مشکلات عدیده این بانک تقدیر کرد.

تفاوت لمینت و کامپوزیت و روکش در چیست ؟

 تفاوت لمینت و کامپوزیت و روکش در چیست ؟
2022-09-20T11:49:45+04:30
تفاوت لمینت و کامپوزیت و روکش دندان با یک دیگر کاملا واضح است ولی هر سه در دسته دندان پزشکی زیبایی قرار گرفته اند.

مرکز نوآوری در شرکت ستاره ایران راه‌اندازی می‌شود

 مرکز نوآوری در شرکت ستاره ایران راه‌اندازی می‌شود
2022-09-20T11:49:45+04:30
مدیرعامل شرکت ستاره ایران، از انعقاد تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برای ایجاد مرکز نوآوری در این شرکت خبر داد و گفت: برای نخستین بار است ک...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۶/۲۹

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
2022-09-20T11:49:42+04:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۷ درصد افزایش به ۱۶۷۷ دلار و ۵ سنت رسید.

کاهش قیمت بیت کوین تا پایین‌ترین رقم طی ۳ ماه گذشته

 کاهش قیمت بیت کوین تا پایین‌ترین رقم طی ۳ ماه گذشته
2022-09-20T11:49:42+04:30
قیمت بیت کوین ۷.۴ درصد در معاملات امروز کاهش یافته و به ۱۸۲۷۳ دلار رسیده‌است.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۶/۲۹

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
2022-09-20T11:49:42+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۳۱۳ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

قیمت خودروی تولید داخل؛ ۲۹ شهریور ۱۴۰۱/ نوسان جزئی قیمت ها

قیمت خودروی تولید داخل؛ ۲۹ شهریور ۱۴۰۱/ نوسان جزئی قیمت ها
2022-09-20T11:29:31+04:30
قیمت خودروی تولید داخل امروز سه شنبه ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۱ نسبت به روز گذشته دچار نوسان شد.

دلار در بازار توافقی ۳۰۳۱۵ تومان

دلار در بازار توافقی ۳۰۳۱۵ تومان
2022-09-20T11:02:53+04:30
قیمت دلار در بازار توافقی هم اکنون به مبلغ ۳۰ هزار ۳۱۵ تومان معامله می‌شود.

تا چند ساعت بعد از کامپوزیت دندان نباید چیزی خورد؟

تا چند ساعت بعد از کامپوزیت دندان نباید چیزی خورد؟
2022-09-20T08:36:10+04:30
در ادامه همراه ما باشید تا با جواب این سوال که تا چند ساعت بعد از کامپوزیت نباید چیزی خورد آشنا شوید.

مرکز فروش معتبر صندلی ماساژور در تهران

مرکز فروش معتبر صندلی ماساژور در تهران
2022-09-19T14:56:14+04:30
در ادامه شما را با صندلی ماساژور، مزایای آن و مرکز فروشی معتبر برای خرید آن آشنا خواهیم کرد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)