میرنیوز

هنگام خرید بلیط هواپیما چارتر از این ۵ نکته غافل نشوید

هنگام خرید بلیط هواپیما چارتر از این ۵ نکته غافل نشوید 2022-09-03T09:02:17+04:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، بلیط چارتر با بلیط سیستمی تفاوت دارد. مهم‌ترین تفاوت بلیط چارتر با بلیط سیستمی این است که امکان تغییر روز و ساعت پرواز را ندارید و هیچ پولی بابت کنسلی بلیط به شما مسترد نخواهد شد. بلیط چارتر یکی از بهترین روش‌های سفر ارزان قیمت به نقاط مختلف ایران و جهان است. از طریق پلتفرم گردشگری تخصصی سفرمارکت می‌توانید بهترین بلیط چارتر به مقصدهای داخلی و خارجی پرطرفدار و پرتردد را تهیه کنید. در هنگام تهیه و خرید بلیط چارتر، باید نکاتی را بدانید. در این گزارش، نکاتی که باید در رزرو بلیط چارتر بدانید را بررسی کردیم.

بلیط چارتر یعنی چی؟

کلمه انگلیسی CHARTER به معنی دربست اجاره کردن است. فقط مختص صنعت هواپیمایی نیست. اما خوب در این صنعت کاربرد زیادی داشته و در رسانه‌ها و ادبیات گفتاری مردم نیز درباره زیاد می‌شنویم. آژانس‌های مسافرتی یا شرکت‌ها و سازمان‌ها، شماری یا همه صندلی‌های یک پرواز یا قطار یا اتوبوس یا اتاق‌های یک هتل را خریداری کرده و در اختیار مسافران قرار می‌دهند. مثلاً شرکتی ممکن است که ۱۰۰ کارگر داشته باشد و برای مقصد زیارتی یا گردشگری یا ماموریتی خاصی، نسبت با اجاره پرواز و اتاق هتل در شهر مقصد اقدام می‌کند.

در واقع بلیط چارتر هواپیما نیز همانند یک خرید عمده بوده که خرید عمده نیز به پرداخت هزینه کم‌تر شناخته شده است، پس بنابراین خرید بلیط چارتر هواپیما می‌تواند هزینه سفرتان را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

قابل ذکر است که بلیط چارتر هواپیما هم به صورت حضوری قابل خرید است و هم اینترنتی. قیمت بلیط چارتر هواپیما در زمان‌های کم تردد سال، یعنی زمانی که به ساعت پرواز نزدیک تر می‌شویم به حداقل می‌رسد. زیرا ممکن است همه صندلی‌ها به فروش نرسد و چارتر کننده ضرر کند. لذا بلیط ارزان قیمت به مشتری عرضه می‌شود تا همه ظرفیت صندلی‌ها پر شود.

البته عکس این قضیه نیز گاه رخ می‌دهد. یعنی با توجه به درخواست بالای مسافران برای خرید بلیط چارتر به مقصد خاص، قیمت بلیط چارتر افزایش پیدا می‌کند. به گونه‌ای ممکن است که از قیمت بلیط‌های سیستمی نیز زیادتر شود. اسفند و پس از ۱۵ فروردین، بهترین زمان برای خرید بلیط چارتر و بلیط ارزان هواپیما به مقصدهای محبوب توریستی کشور است. در اکثر اوقات ظرفیت پرواز سیستمی تکمیل است و خرید بلیط چارتری بهترین گزینه خواهد بود.

دقت کنید که خرید بلیط چارتر برای همه رده‌های سنی از کودک تا بزرگسال، به یک قیمت فروخته می‌شود و تفاوتی ندارد. قیمت بلیط چارتر بر اساس میزان درخواست افزایش یا کاهش خواهد یافت و نمی‌توانید برای خرید بلیط دقیقاً از قبل، مبلغ مشخصی را کنار بگذارید. به هر حال برای مسافران با عجله و آن‌ها که یهویی هوس سفر به ذهنشان خطور کرده مناسب است.

بلیط چارتر و سفری آسان و ارزان

بلیط چارتر، یعنی بلیط یک هواپیمای دربست به مقصدی مشخص در روز مشخص. بلیط چارتر یکی از انواع بلیط‌های هواپیما است که هم برای سفر به مقصدهای داخلی و هم برای جهانگردی، یکی از بهترین گزینه‌های سفری امن و سریع است. خرید آن همان‌طور که در ابتدای گفتار گفتیم، نیاز به دقت دارد.

پرواز چارتر در واقع پروازی است که آژانس‌های هواپیمایی، همه و یا شماری از صندلی‌های یک هواپیما از ایرلاین مشخص را اجاره کرده و آن را به قیمت‌های مختلف می‌فروشند. پروازهای چارتری همیشه در مسیرهای پر رفت و آمد داخلی و بین‌المللی است. مثل بلیط چارتر تهران کیش. بلیط چارتر تهران استانبول. بلیط چارتر آبادان به تهران. بسیاری از تورهای گردشگری از این صندلی‌ها استفاده کرده و هم بلیط آن‌ها نیز به طور مستقل به مسافران فروخته می‌شود.

اگر صندلی پرواز چارتر پر نشده و ظرفیت هواپیما تکمیل نشود، هزینه را بایستی آژانسی که آن پرواز را اجاره کرده پرداخت کند و این به معنی ضرر است. به همین خاطر، برای جبران ضرر یا کاهش حجم قابل توجهی از زیان صندلی پر نشده، آژانس مربوطه، صندلی اضافی فروخته نشده در یک پرواز به مقصدی مشخص را به قیمتی ارزان‌تر می‌دهد تا هواپیما با ظرفیت کامل راهی مقصد شود.

اگر شما مسافری خوش شانس باشید و مدام پلتفرم‌های گردشگری مربوط به رزرواسیون بلیط مثل سفرمارکت را چک کنید، می‌توانید به موقع از فروش این بلیط‌های چارتر به مقصدهای داخلی و خارجی مطلع شوید و پروازهای خیلی ارزانی به نقاط مختلف ایران و جهان نصیب شما و همسفران گرامی شما گردد.

مثلاً بلیط سیستمی که ۲۰ میلیون ریال قیمت دارد را گاهاً می‌توان ۵ میلیون ریال به صورت چارتری و لحظه آخری تهیه کرد.

هنگام خرید بلیط هواپیما چارتر از این ۵ نکته غافل نشوید

نکته اول: بلیط چارتری کنسلی ندارد

دقت کنید! چه بلیط چارتری با ۵۰ درصد تخفیف نسبت به قیمت بلیط سیستمی و عادی تهیه کرده باشید چه با ۹۰ درصد تخفیف! در صورتی که به هر دلیلی، از سفر منصرف شوید یا به پرواز نرسید، هیچ مبلغی از بلیط به شما مسترد نخواهد شد. یعنی بلیط چارتری، کنسلی ندارد. پول پرداخت شده برای خرید بلیط چارتری به مقصدهای داخلی و خارجی به هیچ وجه مسترد نمی‌شود. مگر این‌که کلاً پرواز چارتری لغو شود که آن وقت بر اساس پروتکل‌های بین‌المللی اقدام خواهد شد.

اگر قصد تهیه بلیط چارتری برای خود و همراهان دارید، حتماً برنامه سفر را از قبل مشخص کنید. حتماً زمان بندی پرواز و آماده شدن خود و همراهان را بررسی کرده تا اگر با هزار زحمت، بلیط چارتری خوبی به مقصد مورد نظر تهیه کردید و هزینه را پرداخت کردید، ضرر نکنید. چون پولی عودت نخواهد شد.

نکته دوم: بلیط چارتری در مسیرهای پر رفت و آمد

بلیط چارتری در هر مسیر داخلی و خارجی در دسترس نیست. مسیرهایی که مسافر کم دارد، گاهاً تا مدت‌ها بلیط چارتری ندارد. معمولاً برای مسیرهای شلوغ و پر تردد که ترافیک مسافر بالایی دارد مثل پرواز تهران مشهد، بلیط چارتری در دسترس است. اگر بخواهید برای پروازهای داخلی، بلیط چارتری بگیرید، پرواز مشهد و کیش و اهواز اکثر اوقات بلیط چارتری دارد که از طریق پلتفرم سفرمارکت می‌توانید نسبت به رزرو بلیط اقدام کنید.

هنگام خرید بلیط هواپیما چارتر از این ۵ نکته غافل نشوید

نکته سوم: بلیط چارتر مطمئن خریداری کنید

بله! همان‌طور که عطر را نباید از دست فروش خرید بخاطر بیماری‌های پوستی که عطرهای تقلبی برای بدن شما به ارمغان می‌آورد، بلیط چارتر را نیز نباید از کانال‌ها و گروه‌های اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی با تبلیغات گمراه کننده و اغواکننده خریداری کرد.

گاهاً مسافرانی که سواد اطلاعاتی کافی ندارند، اسیر فریبکاری کلاهبرداران اینترنتی و مجرمان سایبر شده و بلیط چارتری نامعتبر خریداری می‌کنند که موقع ورود به فرودگاه و دریافت کارت پرواز، متوجه بی‌اعتباری بلیط می‌شوند.

لذا بلیط‌های چارتری را از منابع فروش مطمئن و راستی‌آزمایی شده مثل پلتفرم سفرمارکت تهیه کنید تا با خیال راحت سفری ارزان و آسان را برای خود و خانواده و همسفران گرامی به ارمغان آورید. اگر از آژانسی، بلیط چارتری خرید کردید که مجوز رسمی ندارد، دچار مشکلات بعدی خواهید شد.

به منظور جلوگیری از مخاطرات خرید بلیط هواپیما از منابع غیر رسمی و ناشناس، بایستی به کانال‌های معتبر فروش بلیط چارتری مراجعه کرد تا دغدغه کنسلی یا جعلی و بی اعتبار بودن بلیط چارتری صادر شده را نداشته باشید.

دقت کنید که با رزرواسیون بلیط چارتری به مقصدهای پر تردد داخلی و خارجی از منابع معتبر، در صورت کنسل شدن سفر به هر دلیلی، هزینه بلیط چارتر به شما عودت خواهد شد.

نکته چهارم: بلیط چارتری ارزان

بلیط چارتری ارزان به مقصدهای مختلف داخلی و خارجی در دسترس که توسط ایرلاین‌های داخلی ارائه می‌شود، معمولاً در روزهای میانی هفته و پس از تعطیلات رسمی ملی و مذهبی، ارزان‌تر ارائه می‌شود. معمولاً در روزهای پایانی هفته، قیمت بلیط هواپیما افزایش یافته و سعی کنید برای خرید بلیط چارتر، سفر خود را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که به وسط هفته موکول شود.

لذا برای خرید بلیط چارتر، از رزوهای پیک پرواز و ایامی که خیلی سفر انجام می‌شود فاصله بگیرید. اگر گاهاً برای خوش شانس‌ها، بلیط چارتری عالی به مقصدهای پر گردشگر در روزهای پایانی هفته نیز پیدا می‌شود.

نکته پنجم: بلیط چارتر و پرواز توقف دار

خرید بلیط هواپیمایی که توقف‌های زیادی در مسیر از مبدا به مقصد دارد، ارزان‌تر از پروازهای بدون توقف است که زمان کم‌تری را برای طی کردن مسیر هوایی بین مبدا و مقصد نیاز دارد. اگر قصد خرید بلیط ارزان هواپیما دارید، حتماً حواستان به پروازهای توقف دار باشد. توقف‌های طولانی، گاهاً قیمت‌های خیلی خوبی را نصیب گردشگران پر تحمل و علاقمندان به سفر ارزان می‌کند. به هر حال، همان‌طور که گفتیم، بلیط چارتری در ایام غیر تعطیل، بهتر و بیش‌تر از روزهای تعطیل یا منتهی به تعطیلات ملی و مذهبی یافت می‌شود.

بلیط‌های چارتری در طول سال به مسیرهای مختلف در دسترس است. اما در روزهای رکود مسافرت‌ها، بلیط چارتری بیش‌تر پیدا می‌شود تا سفری معقول و منطقی و خاطره‌انگیز به مقصدهای گردشگری معروف داشته باشید.

مخاطب گرامی

سفرمارکت همواره آماده تهیه بهترین قیمت بلیط هواپیما چارتری به مقصدهای پر طرفدار داخلی و کشورهای همسایه از کیش تا استانبول برای هموطنان است. مجله گردشگری سفرمارکت، شما را با جذاب‌ترین، بهترین و دیدنی‌ترین مقصدهای گردشگری، در ایران و سایر نقاط جهان آشنا می‌کند. پیج اینستاگرام سفرمارکت را نیز برای اطلاع از تخفیف‌های هیجان انگیز و جوایز مسابقات، دنبال کنید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

کسب درآمد از ضایعات با تولید زغال فشرده

کسب درآمد از ضایعات با تولید زغال فشرده
2022-09-24T16:16:29+03:30
در ادامه قصد داریم درباره نحوه تولید ذغال فشرده از ضایعات و کسب درآمد از آن صحبت کنیم.

رویداد فناورانه خودروهای آینده برگزار می شود

رویداد فناورانه خودروهای آینده برگزار می شود
2022-09-24T16:03:28+03:30
رویداد فناورانه خودروهای آینده با مشارکت مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا و گروه خودرویی ستاد حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگز...

قیمت سکه ۲ مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۲ مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید
2022-09-24T11:37:52+03:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

قیمت سکه، یک مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه، یک مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید
2022-09-23T13:42:51+03:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز جمعه یک مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید.

عرضه گسترده مرغ منجمد با قیمت ۴۰ هزار تومان در بازار

عرضه گسترده مرغ منجمد با قیمت ۴۰ هزار تومان در بازار
2022-09-23T13:42:51+03:30
سرپرست جهاد کشاورزی استان تهران از عرضه گسترده مرغ منجمد با قیمت ۴۰ هزار تومان برای تنظیم بازار خبر داد.

تأمین دستگاه‌های اکسیژن‌ساز بلاروس از تولیدات دانش‌بنیان ایرانی

تأمین دستگاه‌های اکسیژن‌ساز بلاروس از تولیدات دانش‌بنیان ایرانی
2022-09-21T16:16:12+04:30
با پیشرفت متخصصان تولید تجهیزات پزشکی به ویژه در شرکت‌های دانش بنیان، دستگاه‌های اکسیژن‌ساز بلاروس از تولیدات ایرانی تأمین می‌شود.

کوییک سایپا در ونزوئلا هم محبوب شد

کوییک سایپا در ونزوئلا هم محبوب شد
2022-09-21T16:16:12+04:30
خودروهای کوییک و ساینا در نمایشگاه اختصاصی علمی، فناوری و صنعتی ایران در ونزوئلا خوش درخشیدند.

شرایط فروش اقساطی خودرو با حداقل پیش پرداخت

شرایط فروش اقساطی خودرو با حداقل پیش پرداخت
2022-09-21T16:16:11+04:30
در ادامه نکاتی را درباره شرایط فروش اقساطی خودرو با حداقل پیش پرداخت ارائه خواهیم کرد.

نکاتی درباره نگهداری از باطری ماشین در پاییز و زمستان

نکاتی درباره نگهداری از باطری ماشین در پاییز و زمستان
2022-09-21T12:29:35+04:30
باطری ماشین از قطعات مهم محسوب می‌شود که در فصل‌های سرد بیشتر از بهار و تابستان به مراقبت و نگهداری نیاز دارد؛ در ادامه به نکات مهمی در این باره اشاره خواهد شد.

سئو یا گوگل ادوردز؛ کدام یک برای کسب و کار شما بهتر است؟

سئو یا گوگل ادوردز؛ کدام یک برای کسب و کار شما بهتر است؟
2022-09-21T12:29:35+04:30
در پاسخ به سوال سئو یا گوگل ادز کدام یک بهتر است؛ باید گفت بسته به اینکه هدف شما چیست می توان از سئو یا ادوردز با هم یا جدا استفاده کرد. با ما همراه باشید تا...

ویژگی‌های مهم درب ضد سرقت استاندارد

ویژگی‌های مهم درب ضد سرقت استاندارد
2022-09-21T12:29:35+04:30
در ادامه این مطلب توضیح می‌دهیم که چرا یک درب ضد سرقت استاندارد محصول بهتری از درب‌های ورودی معمولی است و چه ویژگی‌هایی آن را متمایز ساخته است.

قیمت سکه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید
2022-09-21T11:36:12+04:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

هدف دولت از تشکیل وزارت بازرگانی مشخص نیست/ بازار را کنترل کنید

هدف دولت از تشکیل وزارت بازرگانی مشخص نیست/ بازار را کنترل کنید
2022-09-21T10:02:54+04:30
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: دولت به جای فضاسازی درباره تشکیل وزارت بازرگانی بهتر است به اقدامات لازم در حوزه تنظیم و کنترل بازار در این حوزه بپردازد.

معرفی فنس الکتریکی

معرفی فنس الکتریکی
2022-09-20T15:29:30+04:30
فنس الکتریکی برای حفاظت از امکان و جلوگیری از سرقت نصب و راه اندازی می شود و در ادامه با آن بیشتر آشنا خواهید شد.

قیمت سکه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید
2022-09-20T11:56:13+04:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

آگاهی‌بخشی به صاحب حساب و ذینفع چک برگشتی از طریق ارسال پیامک

 آگاهی‌بخشی به صاحب حساب و ذینفع چک برگشتی از طریق ارسال پیامک
2022-09-20T11:49:50+04:30
با هدف توسعه خدمات الکترونیک و در راستای آگاهی‌بخشی به صاحب حساب و ذینفع چک، خدمت "ارسال پیامک ثبت چک برگشتی و رفع سوءاثر در سامانه سماچک"، توسط ب...

ارایه ارز زیارتی به ۱۲۱ هزار زائر عتبات توسط بانک ملی ایران

 ارایه ارز زیارتی به ۱۲۱ هزار زائر عتبات توسط بانک ملی ایران
2022-09-20T11:49:49+04:30
بانک ملی ایران با ارایه خدمات ارز زیارتی به بیش از ۱۲۱ هزار زائر عتبات در ایام اربعین حسینی (ع)، رتبه نخست شبکه بانکی را به خود اختصاص داد.

قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

 قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟
2022-09-20T11:49:49+04:30
قیمت ایمپلنت دندان به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. اما به طور کلی هزینه کاشت دندان بالا است.

مزایا و معایب خرید دزدگیر اماکن چیست؟

 مزایا و معایب خرید دزدگیر اماکن چیست؟
2022-09-20T11:49:48+04:30
خرید دزدگیر اماکن یکی از مطمئن‌ترین و بهترین روش‌ها برای حفاظت از اموال و دارایی‌ها و داشتن آرامش روان است. با بهره‌گیری از سیستم دزدگیر اماکن می‌توانید از ...

قیمت قفسه فلزی چند است؟

 قیمت قفسه فلزی چند است؟
2022-09-20T11:49:47+04:30
قفسه‌های فلزی یکی از کاربردی‌ترین محصولات ساخته شده از فلزات هستند.

تقدیر معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید از مدیریت قوی در بانک دی

 تقدیر معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید از مدیریت قوی در بانک دی
2022-09-20T11:49:45+04:30
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از خدمات مدیرعامل بانک دی در جهت بهبود روند فعالیت و کاهش مشکلات عدیده این بانک تقدیر کرد.

تفاوت لمینت و کامپوزیت و روکش در چیست ؟

 تفاوت لمینت و کامپوزیت و روکش در چیست ؟
2022-09-20T11:49:45+04:30
تفاوت لمینت و کامپوزیت و روکش دندان با یک دیگر کاملا واضح است ولی هر سه در دسته دندان پزشکی زیبایی قرار گرفته اند.

مرکز نوآوری در شرکت ستاره ایران راه‌اندازی می‌شود

 مرکز نوآوری در شرکت ستاره ایران راه‌اندازی می‌شود
2022-09-20T11:49:45+04:30
مدیرعامل شرکت ستاره ایران، از انعقاد تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برای ایجاد مرکز نوآوری در این شرکت خبر داد و گفت: برای نخستین بار است ک...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۶/۲۹

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
2022-09-20T11:49:42+04:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۷ درصد افزایش به ۱۶۷۷ دلار و ۵ سنت رسید.

کاهش قیمت بیت کوین تا پایین‌ترین رقم طی ۳ ماه گذشته

 کاهش قیمت بیت کوین تا پایین‌ترین رقم طی ۳ ماه گذشته
2022-09-20T11:49:42+04:30
قیمت بیت کوین ۷.۴ درصد در معاملات امروز کاهش یافته و به ۱۸۲۷۳ دلار رسیده‌است.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۶/۲۹

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
2022-09-20T11:49:42+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۳۱۳ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

علت گرم شدن قسمت فریزر در یخچال دوو و نحوه رفع ایراد

علت گرم شدن قسمت فریزر در یخچال دوو و نحوه رفع ایراد
2022-09-20T11:29:31+04:30
معیوب بودن فن خنک کننده یکی از دلایل گرم شدن قسمت فریزر در یخچال فریزر دوو است. برای آگاهی از بقیه علت ها با ما همراه باشید.

قیمت خودروی تولید داخل؛ ۲۹ شهریور ۱۴۰۱/ نوسان جزئی قیمت ها

قیمت خودروی تولید داخل؛ ۲۹ شهریور ۱۴۰۱/ نوسان جزئی قیمت ها
2022-09-20T11:29:31+04:30
قیمت خودروی تولید داخل امروز سه شنبه ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۱ نسبت به روز گذشته دچار نوسان شد.

دلار در بازار توافقی ۳۰۳۱۵ تومان

دلار در بازار توافقی ۳۰۳۱۵ تومان
2022-09-20T11:02:53+04:30
قیمت دلار در بازار توافقی هم اکنون به مبلغ ۳۰ هزار ۳۱۵ تومان معامله می‌شود.

تا چند ساعت بعد از کامپوزیت دندان نباید چیزی خورد؟

تا چند ساعت بعد از کامپوزیت دندان نباید چیزی خورد؟
2022-09-20T08:36:10+04:30
در ادامه همراه ما باشید تا با جواب این سوال که تا چند ساعت بعد از کامپوزیت نباید چیزی خورد آشنا شوید.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)