میرنیوز

زاپیامکس و نقش شگفت‌انگیز آن در درمان آرتروز زانو

 زاپیامکس و نقش شگفت‌انگیز آن در درمان آرتروز زانو 2022-08-28T11:02:05+04:30

این زانوبند با بهره‌گیری از سه تکنولوژی برتر و فوق پیشرفته اولتراسوند، مادون قرمز و کلاک پالس، پنجره‌ای جدید به دنیای درمان آرتروز زانو باز کرده است. استفاده راحت، کم حجم و سبک بودن از آن محصولی محبوب و شگفت‌آفرین به وجود آورده است. تاباندن گرما به عمق بافت‌های ناحیه آسیب دیده و کمک به افزایش جریان خون با حرارت، تسکین درد و کاهش التهاب را برای بیماران تضمین می‌کند. در ادامه همراه ما باشید تا این زانوبند زاپیامکس را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

زانوبند زاپیامکس (zapiamax) چیست؟

زاپیامکس دستگاهی برقی است که روی زانو بسته می‌شود و برای مدیریت و تسکین درد ناشی از بیماری‌های زانو به‌ویژه آرتروز کاربرد دارد. زاپیامکس با بهبود عملکرد حرکتی زانو در ثبات مفصلی و کنترل فشار روی زانو ایجاد نقش می‌کند. هدف کلان زانوبند زاپیامکس ارائه پشتیبانی در طول بهبودی آسیب ناشی از آرتروز و کمک به جلوگیری از بدتر شدن بیماری است.

اثرگذاری زانوبند زاپیامکس بر اساس عملکرد و سطح حمایت متفاوت است. این زانوبند با ارائه ماساژ و افزایش جریان خون از طریق حرارت، بی‌حرکتی و سفتی زانو ناشی از آرتروز را بهینه می‌سازد. زاپیامکس به گونه‌ای ساخته شده‌ که در کنترل و تسکین درد آرتروز با نیازهای بیمار در زمان معین مطابقت دارد و به درمان زانودرد  کمک می‌کند. نوآوری‌های جدید در زانوبند زاپیامکس، آن را مجزا از بقیه زانوبندها کرده و امکانات و خدمات جامع‌تری از طریق تکنولوژی UIC به کار رفته در آن در اختیار بیماران قرار می‌دهد.

آرتروز (آرتریت) زانو چیست؟

آرتروز بیماری جدی و دردناکی است که درد، تورم و سفتی مفصل زانو را به دنبال دارد و با افزایش سن بدتر می شود. آرتروز بزرگترین و قوی‌ترین مفصل بدن یعنی زانو را تحت تاثیر قرار داده و با سفت ساختن آن عملکرد حرکتی زانو را مختل می‌سازد. آرتروز زانو می‌تواند یک بیماری جدی و ناتوان کننده باشد.

اگرچه هیچ درمان قطعی برای آرتریت زانو وجود ندارد، ولی زانوبند زاپیامکس به عنوان دستگاهی معجزه‌گر در کاهش علائم درد و التهاب به یاری بیماران آمده تا از پیشرفت بالقوه بیماری جلوگیری کند و در  درمان خانگی زانو درد  موثر واقع شود.

مراحل شدت آرتروز زانو

شدت آرتروز در افراد مختلف و حتی یک فرد در طول زمان متفاوت است. به همین دلیل پزشکان برای راحتی در تشخیص و انتخاب بهترین روش برای درمان، این بیماری را از لحاظ شدت به چهار مرحله تقسیم‌بندی می‌کنند.

1. مرحله 1 (مینور):

مرحله یک مقداری ساییدگی و پارگی در مفصل زانو را در بر می‌گیرد که درد آن عمدتا احساس نخواهد شد.

2. مرحله 2 (خفیف):

مرحله خفیف با احساس درد و سفتی خود را نشان می‌هد، اما هنوز غضروف کافی برای جلوگیری از تماس واقعی استخوان‌ها وجود دارد. در این مرحله زانوبند زاپیامکس می‌تواند با بهبود بافت‌های زانو نقش کلیدی در پیش‌گیری آرتروز ایجاد کند.

3. مرحله 3 (متوسط):

درد مرحله متوسط ​ به‌خصوص هنگام دویدن، راه رفتن، چمباتمه زدن و زانو زدن شدیدتر است. پس از استراحت طولانی مدت (مانند اول صبح) درد آن کامل خود را نمایان می‌کند. درد زیاد ناشی از باریک شدن غضروف و خارهای استخوانی دامنه حرکتی زانو را محدود می‌سازد.

در این مرحله تسکین درد و کاهش التهاب بدون مصرف دارو آرزویی است که بیمار به شدت به آن فکر می‌کند. خوشبختانه زاپیامکس با ارائه خدمات شگفت‌انگیز خود این آرزو را برای بیماران برآورده کرده و به وسیله گرما درد را از بین می‌برد. علاوه‌بر تسکین درد و کاهش التهاب زانوبند زاپیامکس از پیشروی بیماری نیز جلوگیری خواهد کرد.

4. مرحله 4 (شدید):

آرتروز شدید یعنی غضروف تقریبا از بین رفته است. زانو سفت، دردناک و احتمالا بی‌حرکت است. در این مرحله جراحی اصلی‌ترین راه درمان آرتروز به شمار می‌آید. زاپیامکس در مراقبت‌های بعد از جراحی و بازگرداندن عملکرد حرکتی زانو تاثیری شگفت‌انگیز دارد. در واقع این زانوبند به‌عنوان مکملی برای درمان زانودرد در کنار جراحی قرار دارد.

چه راهکارهایی برای درمان آرتروز زانو در دسترس است؟

با توجه به شدت و نو ع آرتروز روش‌های مختلفی برای این بیماری آزاردهنده در دسترس است. روش‌های درمان با توجه به شدت بیماری، سن بیمار، شرایط و تشخیص پزشک انتخاب می‌شوند.

1. اصلاح سبک زندگی

کاهش فعالیت‌های تشدید کننده بیماری مانند بالا رفتن از پله‌ها، فعالیت‌های پرتحرک (مانند دویدن یا تنیس) و کاهش وزن در کنترل آرتروز زانو مهم به نظر می‌رسند.

2. فیزیوتراپی

 تمرینات خاص به افزایش دامنه حرکتی و انعطاف پذیری زانو کمک می‌کند و موجب تقویت عضلات پای بیمار خواهد شد.

3. زاپیامکس یک نمونه از دستگاه‌های کمکی برای کنترل درد آرتروز زانو

 استفاده از وسایلی مانند عصا، کفش‌‌های مخصوص و زانوبندها می‌تواند مفید باشد. زانوبندها به ثبات و عملکرد زانو کمک می‌کنند، به‌ویژه اگر آرتروز در یک طرف زانو متمرکز باشد.  زانوبند طبی  با ایجاد ثبات و کم تحرکی در مفصل زانو به بهبود عملکرد این مفصل مهم کمک می‌‎کند می‌کند.

زانوبند زاپیامکس بدون عوارض است و تقریبا فرد مبتلا به آرتروز را بی‌نیاز از مصرف دارو می‌سازد. در بازه زمانی دو تا سه هفته فرد تاثیر معجزه‌آسای آن را متوجه خواهد شد. از آنجایی‌که دستگاه زاپیامکس در زمان‌های قابل استراحت نیز امکان استفاده دارد پس می‌توان آن را به محل کار یا جاهایی دیگر برد و از آن استفاده کرد. سبک و کم حجم بودن آن و همچنین وصل شدن به برق معمولی یا شهری، این دستگاه را مقبول همه افراد حتی آن‌هایی که مبتلا به آرتروز نیستند، ساخته است.

4. داروهای مسکن برای آرتروز

مسکن‌های بدون نسخه و داروهای ضد التهاب معمولا اولین انتخاب درمانی برای آرتریت زانو هستند. استامینوفن یک مسکن ساده و بدون نسخه است که می‌تواند در کاهش درد آرتروز موثر باشد.

5. جراحی‌های درمان آرتروز زانو

اگر درد ناشی از آرتریت باعث ناتوانی شود و با درمان غیرجراحی تسکین نیابد، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند که نباید خطرات و عوارض احتمالی آن را نادیده گرفت.

5. آرتروسکوپی

جراحی آرتروسکوپی اغلب برای درمان آرتروز زانو استفاده نمی‌شود. در مواردی که آرتروز با پارگی منیسک دژنراتیو همراه باشد از این نوع جراحی استفاده خواهد شد.

6. سینوکتومی

پوشش مفصل آسیب دیده در اثر آرتریت روماتوئید برای کاهش درد و تورم برداشته خواهد شد. برای رفع سفتی مفصل زانو ناشی از این جراحی، مکانیزم حرارتی زانوبند زاپیامکس بسیار موثر است و عملکرد حرکتی زانو را به طرز چشم‌گیری تقویت می‌کند.

7. استئوتومی

در جراحی استئوتومی زانو، استخوان ساق یا استخوان ران بریده شده و برای کاهش فشار روی مفصل زانو آن را تغییر شکل می‌دهند. استئوتومی زانو در مراحل اولیه آرتروز که فقط یک طرف مفصل زانو آسیب دیده انجام می‌شود.

8. تعویض کامل یا جزئی زانو (آرتروپلاستی)

پزشک غضروف و استخوان آسیب دیده را بر می‌دارد و سپس سطوح فلزی یا پلاستیکی جدیدی را برای بازیابی عملکرد زانو در آن قرار می‌دهد. مراقبت‌های بعد از جراحی بسیار حائز اهمیت خواهد بود. بدون شک زانوبند زاپیامکس به واسطه تکنولوژی نهفته در خود در بهبود عملکرد و تسکین درد زانو یکه تاز است.

سخن پایانی

آرتروز زانو یکی از شایع‌ترین دردهای مفصلی در افراد بالای 50 سال است که باعث اذیت و کاهش فعالیت آن‌ها می‌شود. از همین رو درمان این بیماری برای بهبود کیفیت و کاهش درد بسیار حائز اهمیت است. از جمله دستگاه‌های کمک درمانی و حتی می‌توان گفت درمان‌کننده آرتروز زانو، زانوبند زاپیامکس است که با بهره‌گیری از سه تکنولوژی بسیار موثر خود باعث کاهش درد آرتروز، بهبود آسیب‌های ایجاد شده و نرم شدن مفصل خواهد شد.

"این مطلب تبلیغاتی است"

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

افزایش نرخ دلار در صرافی‌های بانکی

افزایش نرخ دلار در صرافی‌های بانکی
2022-09-26T15:49:16+03:30
هر دلار امروز در صرافی‌های بانکی با ۹۲ تومان افزایش قیمت نسبت به روز کاری گذشته با نرخ ۲۸ هزار و ۷۹۳ تومان به فروش رسید.

مشاوره غرفه‌سازی گرید A با قیمت ارزان

مشاوره غرفه‌سازی گرید A با قیمت ارزان
2022-09-26T14:30:16+03:30
غرفه تأثیر چشمگیری بر حضور شما در نگاه دیگران و سایر رقبا دارد. با ما همراه باشید تا شما را با خدمات شرکت مهندسی فرارنگ بیشتر آشنا کنیم.

کنسلی بلیط تهران به استانبول چقدر هزینه دارد؟

کنسلی بلیط تهران به استانبول چقدر هزینه دارد؟
2022-09-26T14:30:15+03:30
اگر شما هم از مسافران استانبول هستید و به دلیل نگرانی از احتمال لغو برنامه سفر و کنسلی بلیط خود هنوز اقدام به رزرو بلیط هواپیما نکرده‌اید پیشنهاد می‌کنیم این...

قیمت خودروی تولید داخل؛ ۴ مهر ماه ۱۴۰۱

قیمت خودروی تولید داخل؛ ۴ مهر ماه ۱۴۰۱
2022-09-26T11:52:57+03:30
قیمت خودروی تولید داخل امروز دوشنبه ۴ مهر ماه ۱۴۰۱ تقریبا باثبات بود.

قیمت سکه امروز ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شد

قیمت سکه امروز ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شد
2022-09-26T11:35:25+03:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

عرضه خودرو اطلس با موتور جدید M15+ سایپا

عرضه خودرو اطلس با موتور جدید M15+ سایپا
2022-09-26T11:22:06+03:30
مدیر پروژه اطلس سایپا گفت: روند پیشرفت پروژه خودرو اطلس شتاب گرفته و در تاریخ ۲۵ شهریورماه سال جاری تولید ۲۷ بدنه از این خودرو در مرحله VP آغاز شده است.

قیمت امروز ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شد

قیمت امروز ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شد
2022-09-26T11:22:06+03:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

صادرات تایر آزاد شد

صادرات تایر آزاد شد
2022-09-26T09:38:42+03:30
بر اساس بخشنامه گمرک ایران، صادرات تایر آزاد شده است.

کسب درآمد از ضایعات با تولید زغال فشرده

کسب درآمد از ضایعات با تولید زغال فشرده
2022-09-24T16:16:29+03:30
در ادامه قصد داریم درباره نحوه تولید ذغال فشرده از ضایعات و کسب درآمد از آن صحبت کنیم.

رویداد فناورانه خودروهای آینده برگزار می شود

رویداد فناورانه خودروهای آینده برگزار می شود
2022-09-24T16:03:28+03:30
رویداد فناورانه خودروهای آینده با مشارکت مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا و گروه خودرویی ستاد حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگز...

قیمت سکه ۲ مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۲ مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید
2022-09-24T11:37:52+03:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

قیمت سکه، یک مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه، یک مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید
2022-09-23T13:42:51+03:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز جمعه یک مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید.

عرضه گسترده مرغ منجمد با قیمت ۴۰ هزار تومان در بازار

عرضه گسترده مرغ منجمد با قیمت ۴۰ هزار تومان در بازار
2022-09-23T13:42:51+03:30
سرپرست جهاد کشاورزی استان تهران از عرضه گسترده مرغ منجمد با قیمت ۴۰ هزار تومان برای تنظیم بازار خبر داد.

تأمین دستگاه‌های اکسیژن‌ساز بلاروس از تولیدات دانش‌بنیان ایرانی

تأمین دستگاه‌های اکسیژن‌ساز بلاروس از تولیدات دانش‌بنیان ایرانی
2022-09-21T16:16:12+04:30
با پیشرفت متخصصان تولید تجهیزات پزشکی به ویژه در شرکت‌های دانش بنیان، دستگاه‌های اکسیژن‌ساز بلاروس از تولیدات ایرانی تأمین می‌شود.

کوییک سایپا در ونزوئلا هم محبوب شد

کوییک سایپا در ونزوئلا هم محبوب شد
2022-09-21T16:16:12+04:30
خودروهای کوییک و ساینا در نمایشگاه اختصاصی علمی، فناوری و صنعتی ایران در ونزوئلا خوش درخشیدند.

شرایط فروش اقساطی خودرو با حداقل پیش پرداخت

شرایط فروش اقساطی خودرو با حداقل پیش پرداخت
2022-09-21T16:16:11+04:30
در ادامه نکاتی را درباره شرایط فروش اقساطی خودرو با حداقل پیش پرداخت ارائه خواهیم کرد.

نکاتی درباره نگهداری از باطری ماشین در پاییز و زمستان

نکاتی درباره نگهداری از باطری ماشین در پاییز و زمستان
2022-09-21T12:29:35+04:30
باطری ماشین از قطعات مهم محسوب می‌شود که در فصل‌های سرد بیشتر از بهار و تابستان به مراقبت و نگهداری نیاز دارد؛ در ادامه به نکات مهمی در این باره اشاره خواهد شد.

سئو یا گوگل ادوردز؛ کدام یک برای کسب و کار شما بهتر است؟

سئو یا گوگل ادوردز؛ کدام یک برای کسب و کار شما بهتر است؟
2022-09-21T12:29:35+04:30
در پاسخ به سوال سئو یا گوگل ادز کدام یک بهتر است؛ باید گفت بسته به اینکه هدف شما چیست می توان از سئو یا ادوردز با هم یا جدا استفاده کرد. با ما همراه باشید تا...

ویژگی‌های مهم درب ضد سرقت استاندارد

ویژگی‌های مهم درب ضد سرقت استاندارد
2022-09-21T12:29:35+04:30
در ادامه این مطلب توضیح می‌دهیم که چرا یک درب ضد سرقت استاندارد محصول بهتری از درب‌های ورودی معمولی است و چه ویژگی‌هایی آن را متمایز ساخته است.

قیمت سکه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید
2022-09-21T11:36:12+04:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

هدف دولت از تشکیل وزارت بازرگانی مشخص نیست/ بازار را کنترل کنید

هدف دولت از تشکیل وزارت بازرگانی مشخص نیست/ بازار را کنترل کنید
2022-09-21T10:02:54+04:30
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: دولت به جای فضاسازی درباره تشکیل وزارت بازرگانی بهتر است به اقدامات لازم در حوزه تنظیم و کنترل بازار در این حوزه بپردازد.

معرفی فنس الکتریکی

معرفی فنس الکتریکی
2022-09-20T15:29:30+04:30
فنس الکتریکی برای حفاظت از امکان و جلوگیری از سرقت نصب و راه اندازی می شود و در ادامه با آن بیشتر آشنا خواهید شد.

قیمت سکه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید
2022-09-20T11:56:13+04:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

آگاهی‌بخشی به صاحب حساب و ذینفع چک برگشتی از طریق ارسال پیامک

 آگاهی‌بخشی به صاحب حساب و ذینفع چک برگشتی از طریق ارسال پیامک
2022-09-20T11:49:50+04:30
با هدف توسعه خدمات الکترونیک و در راستای آگاهی‌بخشی به صاحب حساب و ذینفع چک، خدمت "ارسال پیامک ثبت چک برگشتی و رفع سوءاثر در سامانه سماچک"، توسط ب...

ارایه ارز زیارتی به ۱۲۱ هزار زائر عتبات توسط بانک ملی ایران

 ارایه ارز زیارتی به ۱۲۱ هزار زائر عتبات توسط بانک ملی ایران
2022-09-20T11:49:49+04:30
بانک ملی ایران با ارایه خدمات ارز زیارتی به بیش از ۱۲۱ هزار زائر عتبات در ایام اربعین حسینی (ع)، رتبه نخست شبکه بانکی را به خود اختصاص داد.

قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

 قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟
2022-09-20T11:49:49+04:30
قیمت ایمپلنت دندان به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. اما به طور کلی هزینه کاشت دندان بالا است.

مزایا و معایب خرید دزدگیر اماکن چیست؟

 مزایا و معایب خرید دزدگیر اماکن چیست؟
2022-09-20T11:49:48+04:30
خرید دزدگیر اماکن یکی از مطمئن‌ترین و بهترین روش‌ها برای حفاظت از اموال و دارایی‌ها و داشتن آرامش روان است. با بهره‌گیری از سیستم دزدگیر اماکن می‌توانید از ...

قیمت قفسه فلزی چند است؟

 قیمت قفسه فلزی چند است؟
2022-09-20T11:49:47+04:30
قفسه‌های فلزی یکی از کاربردی‌ترین محصولات ساخته شده از فلزات هستند.

تقدیر معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید از مدیریت قوی در بانک دی

 تقدیر معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید از مدیریت قوی در بانک دی
2022-09-20T11:49:45+04:30
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از خدمات مدیرعامل بانک دی در جهت بهبود روند فعالیت و کاهش مشکلات عدیده این بانک تقدیر کرد.

تفاوت لمینت و کامپوزیت و روکش در چیست ؟

 تفاوت لمینت و کامپوزیت و روکش در چیست ؟
2022-09-20T11:49:45+04:30
تفاوت لمینت و کامپوزیت و روکش دندان با یک دیگر کاملا واضح است ولی هر سه در دسته دندان پزشکی زیبایی قرار گرفته اند.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)