میرنیوز

«دیوار» برای جلوگیری از آزار در زمان استخدام چه کرده است؟

 «دیوار» برای جلوگیری از آزار در زمان استخدام چه کرده است؟ 2022-08-14T14:37:18+04:30

بسیاری از این پلتفرم‌ها به صورت تخصصی برای کارجویان و کارفرمایان ساخته شدند و بسیاری از آن‌ها در کنار دیگر فعالیت‌ها، استخدام و کاریابی را هم پوشش می‌دهند. یکی از این پلتفرم‌ها دیوار است. یکی از آسیب‌های جدی در استخدام‌های آنلاین هم، موضوع آزار و مزاحمت است. زنان در این خصوص آسیب‌پذیرترند. برای پیشگیری از بروز آزار و مزاحمت در زمان استخدام چه باید کرد؟ دیوار برای پیشگیری از این موضوع چه کرده است؟ این گزارش را تا انتها بخوانید.

فراگیری استخدام آنلاین در جامعه

بخش آگهی‌های استخدامی دیوار با خود پلتفرم هم‌سن است. یعنی از اولین روزی که سایت دیوار به عنوان پلتفرمی برای انتشار آگهی راه اندازی شد، زیرساخت‌های انتشار آگهی استخدام را برای کارفرمایان ایجاد کرد تا کارجویان از سوی دیگر بتوانند با استفاده از این پلتفرم شغل مورد نیاز خود را پیدا کنند. در سال‌های اخیر به دلیل فراگیر شدن اینترنت میان مردم، استقبال از سایت‌های کاریابی افزایش یافت و شیوع کرونا نیز به این روند سرعت بیشتری بخشید. از این جهت می‌توان گفت که امروزه کاریابی از طریق پلتفرم‌های استخدامی بسیار موضوع مهمی است که در دل آن مزایا و معایب بسیار زیادی هم وجود دارد؛ مزایایی که کاربران را به استفاده بیشتر از پلتفرم‌ها تشویق می‌کند و معایبی که پلتفرم‌ها در رفع آن‌ها می‌کوشند از هم‌دیگر پیشی بگیرند.

دسته «استخدام و کاریابی»، جذاب‌ترین دسته برای کاربران

همانطور که در گزارش سال 1400 پلتفرم «دیوار» عنوان شده است، دسته «استخدام و کاریابی» بیشترین متوسط اقدام به تماس را در بین تمام آگهی‌های این پلتفرم در سال گذشته داشته و هر آگهی استخدامی به طور متوسط 63 بار به تماس منتهی شده است. این نشان‌دهنده‌ی فراگیر شدن شیوه استخدام آنلاین است. دلیل این فراگیری، افزایش دسترسی به منابع کاری و در عین حال راحت‌تر شدن دسترسی به منابعی است که به نیروی کار احتیاج دارند. نقش پلتفرم‌ها در این خصوص انکارناپذیر است.

طبق گفته‌های پیمان کاظمی، مدیر محصولِ «استخدام و کاریابی» در سایت دیوار، در یکسال گذشته بیش از 9 میلیون کارجو به بخش استخدام دیوار مراجعه کردند و بیش از 2 میلیون فرصت شغلی بر روی دیوار منتشر شده که از دل تمام این فرصت‌های شغلی حدود 600 هزار نفر شاغل شدند.

از مزیت‌های بخش استخدام دیوار، تمرکز آن بر روی مشاغلی است که نیاز به تحصیلات ویژه‌ و آکادمیک ندارند. درواقع تمام تلاش دیوار بر این بوده که بتواند فضایی راحت برای کارفرما و کارجو ایجاد کند. بیش از چند صد عنوان شغلی پرطرفدار در دیوار وجود دارد و برای آن آگهی منتشر می‌شود. در این عناوین شغلی، مشاغل فنی و خدماتی بیشتر دیده می‌شود. البته دیگر عناوین شغلی هم در این بخش وجود دارد اما حداکثر ظرفیت، مربوط به مشاغلی مانند فروشنده، منشی، آرایشگر، حسابدار، راننده، بازاریاب، کارگر تولیدی، مدرس، و... است.

آگاهی، شروع تغییر است

پلتفرم‌های کاریابی مسیر رسیدن به کار و نیرو را برای کارجویان و کارفرمایان بسیار راحت کرده‌اند، اما باید در نظر گرفت که در کنار این مزایا، معایبی هم بر سر راه اینگونه استخدام‌ها وجود دارد. همیشه در هر فرآیند استخدامی افراد متخلّفی هم وجود دارند که به دور از هرگونه رفتار حرفه‌ای، مصاحبه استخدامی را پیش می‌برند. در این بین افراد زیادی هستند که مصاحبه کاری را به سمت دیگری جز مسیر مصاحبه حرفه‌ای می‌کشانند. مسیری که طی کردن آن، منجر به آزار کارجو می‌شود.

دیوار به این موضوع جدا از نگاه کاری و حرفه‌ای، به چشم یک مسئولیت اجتماعی نگاه می‌کند. پیمان کاظمی درباره اقدامات دیوار در جهت کاهش سوءاستفاده کارفرمایان ازاین خدمات می‌گوید: زمانی که پلتفرم بزرگی مانند دیوار مسئولیت کاری را برعهده می‌گیرد، هدف خود را جلب رضایت کاربر از تعامل با پلتفرم مورد استفاده‌اش می‌گذارد و در صورتی که این تجربه ناخوشایند باشد،  پلتفرم از هدف خود دور شده است.

کاظمی معتقد است از ابتدای روزی که دیوار بخش آگهی استخدامی را راه‌اندازی کرده، به مخاطراتی که ممکن است برای کارجو به وجود بیاید فکر کرده و هر ساله با سخت‌گیرانه‌تر کردن بخش نظارت بر آگهی‌هایی که کارفرمایان در بخش استخدام و کاریابی در دیوار منتشر می‌کنند، به دنبال کاهش آزار و مزاحمت و همچنین سوءاستفاده‌های سودجویان در کلاهبرداری از کارجویان بوده است.

منشور حقوق استخدامی کارجویان چیست؟

یکی از این موضوعات آگاه سازی کارفرما و کارجو به وسیله انتشار منشور حقوق استخدامی در زمان استفاده از سرویس استخدام و کاریابی در پلتفرم دیوار است. این منشور حقوقی که کارجو را از مخاطراتی که ممکن است به وسیله کارجویی آنلاین با آن‌ها روبرو شود، آگاه کرده و به او توضیح می‌دهد که در صورت مشاهده هر کدام از موردهای تذکر داده شده در هنگام مصاحبه، پشتیبانی دیوار را خبر کرده و به او گزارش تخلف را بدهد.

طبق گفته‌های مدیر محصول استخدامِ دیوار، در بخش «استخدام و کاریابی» این پلتفرم، توصیه‌نامه‌ای با عنوان «زنگ‌ خطرهای قبل از همکاری» وجود دارد که کارجو با مطالعه آن، می‌تواند با نشانه‌های مزاحمت یا کلاهبرداری آشنا شده و به این ترتیب امنیت خود را در زمان مصاحبه تامین کند و در صورت مشاهده این نشانه‌ها، آگهی‌ها را گزارش کرده و از ادامه صحبت با کارفرما بپرهیزد. دیوار نیز با بررسی سریع گزارش‌ها، و در صورت دستیابی به داده‌های موثق، دسترسی کاربر متخلف را به سرعت قطع خواهد کرد.

پس از آگاهی، حمایت!

هر پلتفرم بزرگی این معضل را پیشِ روی خود دارد که افرادی از امکانات مفید آن در جهت نامناسب، سوءاستفاده کنند و با هدفی غیر از هدف آن پلتفرم از امکانات ارائه شده بهره ببرند.

دیوار در بخش چت، به گزارش‌هایی که کاربران از مزاحمت به این پلتفرم ارائه می‌کنند، در زمان بسیار کوتاهی رسیدگی می‌کند. این پلتفرم همچنین با پایش تکنولوژیک رفتار کاربران، می‌کوشد رفتار مخرب احتمالی آن‌ها، از جمله مزاحمت را به حداقل برساند. گام دیگری که دیوار برای پیشگیری و کاهش آزار و اذیت کارجویان به خصوص زنان برداشته است، سخت‌تر و دقیق‌تر کردن مراحل تائید آگهی کارفرمایان بوده و قدم بعدی، انتشار مطلبی برای آگاهی‌رسانی به کارجویان است. این پلتفرم همچنین به گزارش‌های تخلفات کاربران را به سرعت رسیدگی کرده و به صورت همه جانبه از فرد آزاردیده حمایت می‌کند. دیوار به این حمایت و همکاری به عنوان یک مسئولیت اجتماعی بزرگ نگاه می‌کند و در تلاش است تا هر شکلی از مخاطرات، و خصوصا موضوع آزار و مزاحمت را از سر راه کارجویان، خصوصا کارجویان زن که با مسائل و مشکلات بیشتری سروکار دارند بردارد و نگذارد هرشکلی از آزار نیروی جویای کار، مانعی بر سر راه کاریابی او شود.

پیمان کاظمی درباره اقدامات این پلتفرم به عنوان مدیر محصول این بخش می‌گوید: امنیت کاربران دیوار خط قرمز ماست و ما خود را موظف می‌دانیم تا جای ممکن جلوی رفتار اشتباه را در آگهی‌های استخدامی که در دیوار منتشر می‌شود بگیریم. در بخش قوانین استخدام دیوار، خیلی شفاف درباره رفتارهای مجاز و غیرمجاز برای کارفرما و کارجو توضیح داده شده است. دیوار به کاربران خود تاکید کرده است که در صورت دیدن هرگونه خطا چگونه رفتار کنند.

بایدها و نبایدها چیست؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در زمان مصاحبه کاری در پلتفرم‌های آنلاین دقت کرد، خارج نشدن از فضای گفتگوی آنلاین پلتفرم مورد نظر است. بسیاری از آزار و اذیت‌های گزارش‌شده توسط کاربران در فضای خارج از پلتفرم بوده است. به این ترتیب، یکی از توصیه‌های اکید دیوار به کارجویان و کاربران خود این است که در صورت مواجهه چنین تقاضایی حتما به پشتیبانی گزارش دهند و تا جای ممکن هیچگونه اطلاعات شخصی و غیرکاری از خود به آگهی‌دهنده ارائه ندهد. دومین موضوعی که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است گزارش سریع تخلف است. این تخلف می‌تواند آزار و مزاحمت، ارائه درخواست‌های غیرمعقول که هیچ‌گونه ارتباطی با موضوع کاری ندارد، درخواست پرداخت هرگونه وجه تحت هر عنوان، یا ارائه شماره کارت، حساب بانکی یا کد بورسی و ... باشد.

البته این موضوع را هم باید در نظر گرفت که هر اسکرین‌شاتی در فضای مجازی با عنوان آزار و اذیت کارفرمایان در پلتفرم‌های رسمی و معتبر، به معنای تصدیق آن گزارش یا خبر نیست. بسیاری از تصاویر منتشرشده از چت‌های کارفرمایان و کارجویان ممکن است برای دیگر صفحات کاریابی در شبکه‌های اجتماعی یا سایت‌های نامعتبر کاریابی باشد؛ برهمین اساس هر تصویری که در فضای مجازی با این عنوان منتشر می‌شود به معنای صحت آن و ارتباط مستقیم آن با پلتفرم‌های سرشناسِ کاریابی نیست. این پلتفرم‌ها بیش‌تر از صاحبان اکانت‌ها در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرم به اصالت کار خود بها می‌دهند و می‌کوشند به شکلی کنشگرانه از بروز هرگونه مزاحمت یا کلاهبرداری تا حد ممکن بکاهند.

اگر در طول مصاحبه شغلی به دلیل جنسیت خود مورد آزار و اذیت یا تبعیض قرار گرفته‌اید حتما آن را گزارش داده و جلوی ادامه روند مصاحبه را در لحظه بگیرید. به هیچ عنوان نگذارید که موضوع جنسیت، مانعی بر سر راه شما باشد. پلتفرم دیوار این حمایت را از کاربران خود می‌کند تا در صورت وقوع هر مزاحمتی به فرد آزاردیده کمک کند و در این راستا هرگونه همکاری با مراجع قضایی داشته باشد. بنابراین اگر احساس می‌کنید به دلیل جنسیت خود از داشتن موقعیت محروم شده‌اید، یا به دلیل امتناع از هر شکلی از رابطه، در پیشرفت شغلی خود با خللی روبرو شده‌اید، فرصت اقدام قانونی را از دست ندهید. این شکایت‌ها گام مهمی در جلوگیری از ادامه رفتار آزارگرانه کارفرمایان آزارگر است.

چت فقط در دیوار!

آگهی‌های استخدام در دیوار کاملا در یک فضای قانونی با رعایت تمامی ضوابط و مقررات منتشر می‌شود اما خطا و آزار و اذیت عموما خارج از فضای پلتفرم دیوار اتفاق می‌افتد، به همین دلیل است که دیوار همیشه به تمامی کارجویان اصرار می‌کند هرگونه مکاتبه و گفتگویی را در فضای چت دیوار انجام دهند و به هیچ عنوان این گفتگو را به خارج از این فضا نبرند؛ زیرا اگر کارفرمایی این درخواست را از کارجو کرد، نخستین گام را در رفتارهای مخاطره آمیز برداشته است.

پیمان کاظمی در ادامه می‌گوید: تعداد مزاحمت‌های ثبت‌شده در برابر تعداد کاربرانی که از پلتفرم دیوار برای کاریابی استفاده می‌کنند بسیار کم است، اما در واقع این تعداد آزارهای و مزاحمت‌ها نیست که باعث اهمیت آن‌ها می‌شود، بلکه نفسِ خود موضوع مزاحمت و آزار است که برای ما در دیوار اهمیت دارد و روی آن حساس هستیم؛ هر شکلی از آزار، حتی اگر یک بار اتفاق بیافتد، محکوم است و ما با همه توان با هر آزاری در هر شکلی برخورد می‌کنیم. در پشتیبانی دیوار تیم‌هایی داریم که تمام توجه آن‌ها رسیدگی سریع به این آسیب‌ها و در اولین اقدام بعد از محرز شدن آزار، مسدود کردن حساب کاربری فرد خاطی است.

«تائید هویت» کاربران، کلید حل مشکلات

یکی از معضلاتی که پلتفرم‌های آگهی آنلاین در کشور دارند، موضوع «عدم تائید هویت افراد» است. درواقع، داشتن سیم‌کارت‌های متعدد افراد بالقوه می‌تواند برای هر پلتفرمی یک آسیب باشد. دیوار به تازگی در نسخه‌های آزمایشی خود به دنبال اضافه کردن موضوع تائید هویت به وسیله شماره ملی است تا از این رهگذار بتواند جلوی آزار رساندن فرد خاطیِ مسدودشده در دیوار را که به وسیله سیم‌کارت‌های دیگر همچنان امکان کلاهبرداری یا مزاحمت را دارا خواهد بود، بگیرد. چرا که با استفاده از فرآیند «تائید هویت»، دیگر کاربر تنها به وسیله شماره ملی خود می‌تواند آگهی ثبت کند و به این ترتیب، در صورت اعلام آزار توسط او، شماره ملی کاربر توسط پلتفرم مسدود شده و کاربر متخلف دیگر نمی‌تواند در دیوار اقدام به انتشار آگهی کند. این موضوع به کارجویان هم احساس امنیت داده و آن‌ها می‌توانند با خیال راحت و در امنیت بیشتری از دیوار به عنوان محلی برای یافتن شغل مورد نظر خود استفاده کنند و هم با این کار می‌توان متخلفین را بهتر می‌توان شناسایی کرد و در نهایت از فعالیت آن‌ها، براساس هویت‌شان، و نه شماره‌ تلفن‌همراه‌شان، جلوگیری کرد.

پیمان کاظمی درباره این موضوع نیز می‌گوید: ما به دنبال این هستیم که تائید هویت را برای ثبت آگهی در پلتفرم عملیاتی و اجرایی کنیم، زیرا این موضوع باعث کاهش آزار و اذیت شده و از این مسیر، حس اعتماد به کاربرِ کارجو منتقل می‌شود. علاوه بر اقدامات ذکر شده و همچنین عملیاتی‌شدن موضوع تایید هویت کاربران، دیوار در پی آن است تا سازمان‌ها بتوانند با برند سازمانی خود آگهی‌های کاریابی منتشر کنند تا به این ترتیب، به اعتبار آگهی‌ کاریابی خود کمک کنند.درواقع به دنبال این هستیم که برای ثبت آگهی، برند سازمانی نقش پررنگ‌تری داشته باشد و افراد با استفاده از برند سازمانی خود، درخواست نیروی کار مورد نیاز خود را ثبت کنند.

سه گام اساسی دیوار برای پیشگیری از آزار

دیوار از ابتدای شکل گیری و بخش استخدام به عنوان بازوی این پلتفرم در اتصال نیروی کار به کارفرما، مهمترین اصل را حفظ سلامت پلتفرم و کاهش رفتارهای مخرب اعلام کرده است. این موضوع در یکسال گذشته هم مستثنی نبوده و دیوار پیوسته می‌کوشد تا این اصل را در سرویس‌دهی به کارجویان خود ارتقا دهد. کاظمی می‌گوید در یکسال گذشته تلاش کردیم در ابتدا رفتار مشکوک را شناسایی کنیم تا قبل از هرگونه اتفاقی که منجر به مزاحمت یا کلاهبرداری شود از آن پیشگیری کنیم و جلوی فعالیت متخلف را بگیریم. در دومین قدم رفتارهای کنترلی و رصد پلتفرم را افزایش دادیم تا به گزارش‌های کاربران با دقت و سرعت بیشتری رسیدگی شود. در سومین اقدام، اطلاع‌رسانی به کاربران را شفاف‌تر کردیم تا کاربران با حقوق خود بیشتر و بهتر آشنا شوند و خود آن‌ها افرادی باشند که جلوی ادامه‌دار شدن روند آزار را بگیرند.

او همچنین می‌گوید: «این مسیر همچنان ادامه دارد و تمام تلاش ما جلوگیری از هرگونه آزار و اذیت رساندن به کارجویان و کارفرمایانی است که از دیوار به عنوان ابزاری برای دریافت خدمات کاریابی استفاده می‌کنند.»

و اما در پایان به یاد داشته باشیم...

پلتفرم‌های کاریابی نقش مهمی در پیشگیری از آزار برای کارجویان، و خصوصا پیشگیری از آزار زنان کارجو دارند. اما نقش خود کاربران را هم در این امر مهم نمی‌توان نادیده انگاشت. کاربران می‌توانند با استفاده از ظرفیت گزارش‌دهی به هر پلتفرم کاریابی، نقش خود را در پیشگیری از آزار و مزاحمت به درستی ایفا کنند. اگرچه این، نافی مسئولیت پلتفرم‌ها در حفظ سلامت پلتفرم‌شان نیست اما کاربران هم با ارائه گزارش از کاربران متخلف به این پلتفرم‌ها در سلامت پلتفرم‌ها و ارتقای امنیت آن‌ها نقش به‌سزایی دارند. اینطور نیست؟


انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

کسب درآمد از ضایعات با تولید زغال فشرده

کسب درآمد از ضایعات با تولید زغال فشرده
2022-09-24T16:16:29+03:30
در ادامه قصد داریم درباره نحوه تولید ذغال فشرده از ضایعات و کسب درآمد از آن صحبت کنیم.

رویداد فناورانه خودروهای آینده برگزار می شود

رویداد فناورانه خودروهای آینده برگزار می شود
2022-09-24T16:03:28+03:30
رویداد فناورانه خودروهای آینده با مشارکت مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا و گروه خودرویی ستاد حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگز...

قیمت سکه ۲ مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۲ مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید
2022-09-24T11:37:52+03:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

قیمت سکه، یک مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه، یک مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید
2022-09-23T13:42:51+03:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز جمعه یک مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید.

عرضه گسترده مرغ منجمد با قیمت ۴۰ هزار تومان در بازار

عرضه گسترده مرغ منجمد با قیمت ۴۰ هزار تومان در بازار
2022-09-23T13:42:51+03:30
سرپرست جهاد کشاورزی استان تهران از عرضه گسترده مرغ منجمد با قیمت ۴۰ هزار تومان برای تنظیم بازار خبر داد.

تأمین دستگاه‌های اکسیژن‌ساز بلاروس از تولیدات دانش‌بنیان ایرانی

تأمین دستگاه‌های اکسیژن‌ساز بلاروس از تولیدات دانش‌بنیان ایرانی
2022-09-21T16:16:12+04:30
با پیشرفت متخصصان تولید تجهیزات پزشکی به ویژه در شرکت‌های دانش بنیان، دستگاه‌های اکسیژن‌ساز بلاروس از تولیدات ایرانی تأمین می‌شود.

کوییک سایپا در ونزوئلا هم محبوب شد

کوییک سایپا در ونزوئلا هم محبوب شد
2022-09-21T16:16:12+04:30
خودروهای کوییک و ساینا در نمایشگاه اختصاصی علمی، فناوری و صنعتی ایران در ونزوئلا خوش درخشیدند.

شرایط فروش اقساطی خودرو با حداقل پیش پرداخت

شرایط فروش اقساطی خودرو با حداقل پیش پرداخت
2022-09-21T16:16:11+04:30
در ادامه نکاتی را درباره شرایط فروش اقساطی خودرو با حداقل پیش پرداخت ارائه خواهیم کرد.

نکاتی درباره نگهداری از باطری ماشین در پاییز و زمستان

نکاتی درباره نگهداری از باطری ماشین در پاییز و زمستان
2022-09-21T12:29:35+04:30
باطری ماشین از قطعات مهم محسوب می‌شود که در فصل‌های سرد بیشتر از بهار و تابستان به مراقبت و نگهداری نیاز دارد؛ در ادامه به نکات مهمی در این باره اشاره خواهد شد.

سئو یا گوگل ادوردز؛ کدام یک برای کسب و کار شما بهتر است؟

سئو یا گوگل ادوردز؛ کدام یک برای کسب و کار شما بهتر است؟
2022-09-21T12:29:35+04:30
در پاسخ به سوال سئو یا گوگل ادز کدام یک بهتر است؛ باید گفت بسته به اینکه هدف شما چیست می توان از سئو یا ادوردز با هم یا جدا استفاده کرد. با ما همراه باشید تا...

ویژگی‌های مهم درب ضد سرقت استاندارد

ویژگی‌های مهم درب ضد سرقت استاندارد
2022-09-21T12:29:35+04:30
در ادامه این مطلب توضیح می‌دهیم که چرا یک درب ضد سرقت استاندارد محصول بهتری از درب‌های ورودی معمولی است و چه ویژگی‌هایی آن را متمایز ساخته است.

قیمت سکه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید
2022-09-21T11:36:12+04:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

هدف دولت از تشکیل وزارت بازرگانی مشخص نیست/ بازار را کنترل کنید

هدف دولت از تشکیل وزارت بازرگانی مشخص نیست/ بازار را کنترل کنید
2022-09-21T10:02:54+04:30
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: دولت به جای فضاسازی درباره تشکیل وزارت بازرگانی بهتر است به اقدامات لازم در حوزه تنظیم و کنترل بازار در این حوزه بپردازد.

معرفی فنس الکتریکی

معرفی فنس الکتریکی
2022-09-20T15:29:30+04:30
فنس الکتریکی برای حفاظت از امکان و جلوگیری از سرقت نصب و راه اندازی می شود و در ادامه با آن بیشتر آشنا خواهید شد.

قیمت سکه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید
2022-09-20T11:56:13+04:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

آگاهی‌بخشی به صاحب حساب و ذینفع چک برگشتی از طریق ارسال پیامک

 آگاهی‌بخشی به صاحب حساب و ذینفع چک برگشتی از طریق ارسال پیامک
2022-09-20T11:49:50+04:30
با هدف توسعه خدمات الکترونیک و در راستای آگاهی‌بخشی به صاحب حساب و ذینفع چک، خدمت "ارسال پیامک ثبت چک برگشتی و رفع سوءاثر در سامانه سماچک"، توسط ب...

ارایه ارز زیارتی به ۱۲۱ هزار زائر عتبات توسط بانک ملی ایران

 ارایه ارز زیارتی به ۱۲۱ هزار زائر عتبات توسط بانک ملی ایران
2022-09-20T11:49:49+04:30
بانک ملی ایران با ارایه خدمات ارز زیارتی به بیش از ۱۲۱ هزار زائر عتبات در ایام اربعین حسینی (ع)، رتبه نخست شبکه بانکی را به خود اختصاص داد.

قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

 قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟
2022-09-20T11:49:49+04:30
قیمت ایمپلنت دندان به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. اما به طور کلی هزینه کاشت دندان بالا است.

مزایا و معایب خرید دزدگیر اماکن چیست؟

 مزایا و معایب خرید دزدگیر اماکن چیست؟
2022-09-20T11:49:48+04:30
خرید دزدگیر اماکن یکی از مطمئن‌ترین و بهترین روش‌ها برای حفاظت از اموال و دارایی‌ها و داشتن آرامش روان است. با بهره‌گیری از سیستم دزدگیر اماکن می‌توانید از ...

قیمت قفسه فلزی چند است؟

 قیمت قفسه فلزی چند است؟
2022-09-20T11:49:47+04:30
قفسه‌های فلزی یکی از کاربردی‌ترین محصولات ساخته شده از فلزات هستند.

تقدیر معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید از مدیریت قوی در بانک دی

 تقدیر معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید از مدیریت قوی در بانک دی
2022-09-20T11:49:45+04:30
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از خدمات مدیرعامل بانک دی در جهت بهبود روند فعالیت و کاهش مشکلات عدیده این بانک تقدیر کرد.

تفاوت لمینت و کامپوزیت و روکش در چیست ؟

 تفاوت لمینت و کامپوزیت و روکش در چیست ؟
2022-09-20T11:49:45+04:30
تفاوت لمینت و کامپوزیت و روکش دندان با یک دیگر کاملا واضح است ولی هر سه در دسته دندان پزشکی زیبایی قرار گرفته اند.

مرکز نوآوری در شرکت ستاره ایران راه‌اندازی می‌شود

 مرکز نوآوری در شرکت ستاره ایران راه‌اندازی می‌شود
2022-09-20T11:49:45+04:30
مدیرعامل شرکت ستاره ایران، از انعقاد تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برای ایجاد مرکز نوآوری در این شرکت خبر داد و گفت: برای نخستین بار است ک...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۶/۲۹

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
2022-09-20T11:49:42+04:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۷ درصد افزایش به ۱۶۷۷ دلار و ۵ سنت رسید.

کاهش قیمت بیت کوین تا پایین‌ترین رقم طی ۳ ماه گذشته

 کاهش قیمت بیت کوین تا پایین‌ترین رقم طی ۳ ماه گذشته
2022-09-20T11:49:42+04:30
قیمت بیت کوین ۷.۴ درصد در معاملات امروز کاهش یافته و به ۱۸۲۷۳ دلار رسیده‌است.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۶/۲۹

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
2022-09-20T11:49:42+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۳۱۳ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

علت گرم شدن قسمت فریزر در یخچال دوو و نحوه رفع ایراد

علت گرم شدن قسمت فریزر در یخچال دوو و نحوه رفع ایراد
2022-09-20T11:29:31+04:30
معیوب بودن فن خنک کننده یکی از دلایل گرم شدن قسمت فریزر در یخچال فریزر دوو است. برای آگاهی از بقیه علت ها با ما همراه باشید.

قیمت خودروی تولید داخل؛ ۲۹ شهریور ۱۴۰۱/ نوسان جزئی قیمت ها

قیمت خودروی تولید داخل؛ ۲۹ شهریور ۱۴۰۱/ نوسان جزئی قیمت ها
2022-09-20T11:29:31+04:30
قیمت خودروی تولید داخل امروز سه شنبه ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۱ نسبت به روز گذشته دچار نوسان شد.

دلار در بازار توافقی ۳۰۳۱۵ تومان

دلار در بازار توافقی ۳۰۳۱۵ تومان
2022-09-20T11:02:53+04:30
قیمت دلار در بازار توافقی هم اکنون به مبلغ ۳۰ هزار ۳۱۵ تومان معامله می‌شود.

تا چند ساعت بعد از کامپوزیت دندان نباید چیزی خورد؟

تا چند ساعت بعد از کامپوزیت دندان نباید چیزی خورد؟
2022-09-20T08:36:10+04:30
در ادامه همراه ما باشید تا با جواب این سوال که تا چند ساعت بعد از کامپوزیت نباید چیزی خورد آشنا شوید.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)