میرنیوز

ناگفته‌هایی از کلینیک روانشناسی که بهتر است بدانید

ناگفته‌هایی از کلینیک روانشناسی که بهتر است بدانید 2022-08-10T16:00:00+04:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، امروزه با توجه به رشد و پیشرفت تکنولوژی و یکجا نشینی انسان‌ها، استرس و اضطراب در جوامع افزایش یافته و راهکارهای مختلفی برای کاهش این اضطراب وجود دارد، علاوه بر این مسئله افزایش و بروز برخی بیماری‌های روحی و روانی باعث شده نظم و آرامش خانواده‌ها و جامعه برهم ریخته شود، نبود ارامش در خانواده و دیگر محیط‌ها، حتی با بهترین امکانات خوشایند نیست پس سلامت روان و همچنین داشتن آرامش نسبی برای هر فردی لازم و ضروری است، اما به نظر شما راه حل یافتن این آرامش درونی چگونه است؟

سلامت روانی بسیار مهم است و دست یافتن به آن نیاز به دانستن و داشتن برخی مطالب و مسائل دارد، برخی اوقات به دلایل مختلفی همچون فضای خانواده یا شرایط رشد در کودکی و یا محل زندگی، شرایط مالی، ژنتیک و … ممکن است این سلامت روان دچار ضعف شود و مشکلاتی را به وجود آورد، این مسائل می‌تواند مواردی همچون اضطراب، استرس، اختلالات روانی و… را پدید آورد که همه این موارد نیاز به رسیدگی و درمان دارد، در درمان بیماری‌های روانی و بدست آوردن سلامت روان روش‌های مختلفی وجود دارد که متخصصین مربوط به خود را دارد و افراد با توجه به مشکل پیش آمده و مسائل مختلف می‌تواند این مسائل را برای شخص رفع کرده تا او و خانواده او بتوانند به خوبی به زندگی خود بپردازند و آرامش را در زندگی خود پر رنگ تر کنند، تمامی مشکلات و رفع آنها را می‌توان در یک کلینیک روانشناسی بررسی و رفع کرد، چرا که در کلینیک روانشناسی بخش‌های مختلفی وجود دارد که افراد با تخصص‌های مختلف در بخش‌های مختلف این مجموعه حضور دارند.

ویژگی‌های کلینیک روانشناسی

مشاورین در تخصص‌های مختلف و حرفه‌ای

مهمترین ویژگی یک روانشناسی و مشاوره خوب، استفاده از روانشناسان و مشاوران مجرب و متخصص است. روانشناسانی که علاوه بر تجربه بالا که مزیت بزرگی برای روانشناسان در مشاوره روانشناسی است، در علم روز و روش‌های نوین روان درمانی نیز مهارت دارند. وجود ترکیبی از مشاوران حرفه‌ای و مجرب در کادر روانشناسی و مشاوره می‌تواند گزینه مناسبی برای انتخاب مرکز باشد. اما بهترین راه برای شناسایی یک روانشناس خوب، مدرس یا هیئت علمی در دانشگاه‌های معتبر کشور است.

تجهیزات به روز و جدید

امروزه با پیشرفت تکنولوژی‌های مختلف می‌توان بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات روانی را درمان کرد. در صورت تجهیز مرکز روانشناسی و مشاوره به امکانات و تجهیزات جدید، می‌توان برخی از درمان‌های روان شناسی را با استفاده از تجهیزات مدرن انجام داد. این یک مزیت مهم برای مرکز است. در درمان برخی اختلالات مانند ADHD از روش‌های خاصی مانند بیوفیدبک و نوروفیدبک استفاده می‌شود. این روش‌ها به تجهیزات خاصی نیاز دارند و درمانگران باید برای استفاده از آنها آموزش ببینند. همچنین انجام تست‌های روانشناسی برای تشخیص اختلالات روانی و سنجش ضریب هوشی افراد در یک مرکز روانشناسی بسیار ضروری است. وجود این تجهیزات و امکانات در مرکز، نشانه به روز بودن مرکز و افکار و نگرش‌های رو به پیشرفت روانشناختی و مشاوره است.

روش‌ها و تجهیزات نوین

مشاوره آنلاین، مشاوره تلفنی، مشاوره به صورت غیر حضوری و مجازی و … بخشی از خدمات مشاوره یک مرکز مشاوره روانشناسی نوین و خوب است. از طریق مشاوره آنلاین یا مشاوره تلفنی، هزینه‌های مشاوره به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. این قضیه تمامی هزینه‌های سفر و وقت مرده شما در ترافیک را از بین خواهد برد. دسترسی سریع به مشاوره و استفاده از مشاوره روانشناسی در هر ساعت از شبانه روز، باعث استقبال زیاد مردم از این نوع خدمات روانشناسی و مشاوره شده است.

ایجاد فضای آرامش بخش

مرکز مشاوره با شما صحبت می‌کند. یک مرکز مشاوره خوب باید امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، مکانی در داخل یا نزدیک مرکز مشاوره میان وعده و کولر آبی یا هر مخزن آب آشامیدنی دیگری را برای مراجعین خود فراهم کند. وجود صندلی کافی برای راحتی مراجعین نیز شرط مشاوره خوب است. همچنین نوع و میزان صندلی‌ها، نحوه برخورد منشی و … همه این موارد در یک کلینیک روانشناسی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مشاورین دلسوز و مسئولیت پذیر

هیچ مرکز مشاوره ایده آلی وجود ندارد. در برخی موارد، ممکن است لازم باشد پزشک یا مشاور شما را به متخصص دیگری ارجاع دهد. این متخصص ممکن است خارج از مشاوره باشد یا یک مطب مستقل داشته باشد. مرکز مشاوره می‌داند که در درجه اول درصدد خدمت رسانی به شما و ارتقای سلامت روان شماست، بنابراین در صورت لزوم شما را برای درمان بهتر و دقیق‌تر به مراکز مشاوره و سایر همکاران ارجاع می‌دهد.

پیگیری مشاوره‌ها

در صورت توقف یا تأخیر درمان، یک مشاوره خوب از شما دلیل می‌خواهد. پزشکان و متخصصان مراقبت از سلامت روان از شما می‌خواهند که هر چه زودتر بهبودی خود را پیدا کنید و بدانید که ترک درمان در برخی موارد وضعیت شما را بدتر می‌کند. مشاوری که تماس‌هایش محدود به پرداخت هزینه حضور در جلسه است، معمولاً بهترین مشاور نیست.

چرا باید به روانشناس مراجعه کنیم؟

اینکه چرا باید به روانشناس مراجعه کنیم سوالی است که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش بیاید. بسیاری بر این باورند که مراجعه به روانشناس تنها برای افرادی که دارای اختلالات روانی یا مشکلات سلامت روان هستند ضروری است در صورتی که این تصور اشتباه باشد. امروزه با وجود فشارها و استرس‌هایی که همه ما در زندگی تجربه می‌کنیم، داشتن فردی که بتواند ذهن مضطرب ما را آرام کند بسیار مهم است. مسائلی همچون استرس‌های شدید، اختلالات روانی، خودشناسی، بهبود رابطه در زوجین، افسردگی، ارتقای شغلی، ترک عادت‌های مخرب، مشکلات خانوادگی، فوبیا، مرگ عزیزان، وسواس، اخلال در اشتها و بسیاری موارد دیگر می‌توان به مشاور و کلینیک روانشناسی مراجعه کرد.

کلینیک روانشناسی دکتر مخدومی

کلینیک روانشناسی دکتر مخدومی با بخش‌های مختلف می‌تواند آرامش را برای شما به ارمغان بیاورد، این مجموعه با بهره گیری از بهترین اساتید و متخصصین در حوزه‌های روان شناختی می‌تواند تمامی مشکلات و مسائل را در مورد مسائل و موارد مربوط به سلامت روان را درمان کند، همچنین این مجموعه در مسائلی همچون روانشناسی سازمانی، مشاوره‌های تحصیلی روانکاوی و … دارای متخصصین خبره است که می‌تواند در تمامی مراحل زندگی به شما کمک کند، این مجموعه دارای پرونده خوبی در این حوزه است که بهترین‌ها را برای شما به ارمغان می‌آورد، برای ارتباط با این مجموعه می‌توانید با شماره (۰۲۱۷۲۹۳۶) تماس بگیرید و مشکل خود را مطرح نمایید تا حال خوب را به شما هدیه کنند.

images_1660055017.png

کلام آخر

مراجعه به کلینیک روانشناسی نباید تنها برای بیماری‌های حاد باشد و افراد باید بدانند که پیشگیری می‌تواند از بسیاری از موارد و مسائل مشکل ساز آینده جلوگیری کند، مشکلات روحی معمولاً خود را پس از مدتی نشان می‌دهند و افراد باید برای اینکه وضعیت سلامت روان خود را بررسی کنند به صورت دوره‌ای به روانشناس مراجعه کرده و مسائل زندگی خود را مطرح نمایند تا در آینده نیز دچار مشکلات جبران ناپذیر نشوند، امیدواریم همیشه حال دلتان عالی باشد.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

ماندگاری قیمت بیت کوین در کانال ۱۸ هزار دلاری

 ماندگاری قیمت بیت کوین در کانال ۱۸ هزار دلاری
2022-09-28T13:16:33+03:30
بیت کوین به عنوان بزرگ‌ترین ارز مجازی دنیا از نظر ارزش بازار امروز با ۰.۷۲ درصد کاهش حدود ۱۸۸۰۰ دلار معامله می‌شود.

جزییات سررسید یک اوراق نفت خام سنگین صادارتی

 جزییات سررسید یک اوراق نفت خام سنگین صادارتی
2022-09-28T13:16:33+03:30
شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه جزییات سررسید یک اوراق نفت خام سنگین صادارتی را اعلام کرد.

اعلام فرآیند تحویل قرارداد آتی صندوق طلا سررسید مهر

 اعلام فرآیند تحویل قرارداد آتی صندوق طلا سررسید مهر
2022-09-28T13:16:32+03:30
بورس کالا زمان انجام فرآیند تحویل قراردادهای آتی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری پشتوانه طلای لوتوس را اعلام کرد.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۷/۰۴

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
2022-09-28T13:16:32+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۱ درصد کاهش به ۱۶۳۸ دلار و ۸۰ سنت رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۷/۰۴

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
2022-09-28T13:16:32+03:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۳۰۴ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴میلیون و ۲۰۰هزار تومان است.

انتصاب سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات

 انتصاب سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات
2022-09-28T13:16:32+03:30
آئین تکریم و معارفه مدیریت فناوری اطلاعات شرکت بیمه ملت برگزار شد.

جلسه مهم ریاست سازمان بورس با دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی

 جلسه مهم ریاست سازمان بورس با دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی
2022-09-28T13:16:31+03:30
روز گذشته جلسه‌ای در سازمان بورس و اوراق بهادار با موضوع بررسی مشکلات پیش‌روی صنعت پتروشیمی برگزار شد.

افزایش ارزش بیت کوین به بالاتر از ۲۰۰۰۰ دلار

 افزایش ارزش بیت کوین به بالاتر از ۲۰۰۰۰ دلار
2022-09-28T13:16:31+03:30
قیمت بیت کوین به‌عنوان بزرگ‌ترین ارز مجازی دنیا از نظر ارزش بازار امروز با بیش‌از ۷ درصد افزایش به ۲۰۲۱۰ دلار رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۷/۰۵

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
2022-09-28T13:16:31+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۶۵ درصد افزایش به ۱۶۳۲ دلار و ۸۵ سنت رسید.

روسیه از روبل دیجیتال برای معامله با چین استفاده می‌کند

 روسیه از روبل دیجیتال برای معامله با چین استفاده می‌کند
2022-09-28T13:16:30+03:30
روسیه قصد دارد با توجه به تحریم‌های غربی و قطع دسترسی به زیرساخت‌های بازار مالی جهانی، از روبل دیجیتال در معاملات خود با چین استفاده کند.

ارزش بازار آتی در بورس کالا به ۷.۲ همت رسید

 ارزش بازار آتی در بورس کالا به ۷.۲ همت رسید
2022-09-28T13:16:29+03:30
در نیمه نخست امسال بیش از یک میلیون و ۲۴۹ هزار قرارداد آتی به ارزش ۷.۲ همت در بورس کالا منعقد شد.

معامله ۴۷۶ میلیون گواهی سپرده کالایی در ۶ ماه گذشته

 معامله ۴۷۶ میلیون گواهی سپرده کالایی در ۶ ماه گذشته
2022-09-28T13:16:29+03:30
بازار گواهی سپرده در نیمه نخست امسال با ثبت معامله نزدیک ۴۷۶ میلیون گواهی سپرده کالایی به ارزش ۱۱.۲ همت رسید. در شهریور ماه نیز ۵۱ میلیون و ۵۹۱ گواهی سپرده ...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۷/۰۶

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
2022-09-28T13:16:28+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۴ درصد کاهش به ۱۶۲۴ دلار و ۹۳ سنت رسید.

قیمت سکه امروز ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان/ ثبات نسبی در قیمت سکه

قیمت سکه امروز ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان/ ثبات نسبی در قیمت سکه
2022-09-28T11:36:22+03:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ روی رقم ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تثبیت شد.

قیمت روغن کاهش یافت/ کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت برنج

قیمت روغن کاهش یافت/ کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت برنج
2022-09-28T10:16:22+03:30
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: قیمت روغن ۵ کیلویی از ۴۰۰ هزار به ۲۹۵ هزار و روغن مایع ۹۰۰ گرمی از ۶۸ هزار به ۵۵ هزار تومان رسیده است.

افزایش نرخ دلار در صرافی‌های بانکی

افزایش نرخ دلار در صرافی‌های بانکی
2022-09-26T15:49:16+03:30
هر دلار امروز در صرافی‌های بانکی با ۹۲ تومان افزایش قیمت نسبت به روز کاری گذشته با نرخ ۲۸ هزار و ۷۹۳ تومان به فروش رسید.

مشاوره غرفه‌سازی گرید A با قیمت ارزان

مشاوره غرفه‌سازی گرید A با قیمت ارزان
2022-09-26T14:30:16+03:30
غرفه تأثیر چشمگیری بر حضور شما در نگاه دیگران و سایر رقبا دارد. با ما همراه باشید تا شما را با خدمات شرکت مهندسی فرارنگ بیشتر آشنا کنیم.

کنسلی بلیط تهران به استانبول چقدر هزینه دارد؟

کنسلی بلیط تهران به استانبول چقدر هزینه دارد؟
2022-09-26T14:30:15+03:30
اگر شما هم از مسافران استانبول هستید و به دلیل نگرانی از احتمال لغو برنامه سفر و کنسلی بلیط خود هنوز اقدام به رزرو بلیط هواپیما نکرده‌اید پیشنهاد می‌کنیم این...

قیمت خودروی تولید داخل؛ ۴ مهر ماه ۱۴۰۱

قیمت خودروی تولید داخل؛ ۴ مهر ماه ۱۴۰۱
2022-09-26T11:52:57+03:30
قیمت خودروی تولید داخل امروز دوشنبه ۴ مهر ماه ۱۴۰۱ تقریبا باثبات بود.

قیمت سکه امروز ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شد

قیمت سکه امروز ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شد
2022-09-26T11:35:25+03:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

عرضه خودرو اطلس با موتور جدید M15+ سایپا

عرضه خودرو اطلس با موتور جدید M15+ سایپا
2022-09-26T11:22:06+03:30
مدیر پروژه اطلس سایپا گفت: روند پیشرفت پروژه خودرو اطلس شتاب گرفته و در تاریخ ۲۵ شهریورماه سال جاری تولید ۲۷ بدنه از این خودرو در مرحله VP آغاز شده است.

قیمت امروز ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شد

قیمت امروز ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شد
2022-09-26T11:22:06+03:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

صادرات تایر آزاد شد

صادرات تایر آزاد شد
2022-09-26T09:38:42+03:30
بر اساس بخشنامه گمرک ایران، صادرات تایر آزاد شده است.

کسب درآمد از ضایعات با تولید زغال فشرده

کسب درآمد از ضایعات با تولید زغال فشرده
2022-09-24T16:16:29+03:30
در ادامه قصد داریم درباره نحوه تولید ذغال فشرده از ضایعات و کسب درآمد از آن صحبت کنیم.

رویداد فناورانه خودروهای آینده برگزار می شود

رویداد فناورانه خودروهای آینده برگزار می شود
2022-09-24T16:03:28+03:30
رویداد فناورانه خودروهای آینده با مشارکت مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا و گروه خودرویی ستاد حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگز...

قیمت سکه ۲ مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۲ مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید
2022-09-24T11:37:52+03:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

قیمت سکه، یک مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه، یک مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید
2022-09-23T13:42:51+03:30
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز جمعه یک مهر ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید.

عرضه گسترده مرغ منجمد با قیمت ۴۰ هزار تومان در بازار

عرضه گسترده مرغ منجمد با قیمت ۴۰ هزار تومان در بازار
2022-09-23T13:42:51+03:30
سرپرست جهاد کشاورزی استان تهران از عرضه گسترده مرغ منجمد با قیمت ۴۰ هزار تومان برای تنظیم بازار خبر داد.

تأمین دستگاه‌های اکسیژن‌ساز بلاروس از تولیدات دانش‌بنیان ایرانی

تأمین دستگاه‌های اکسیژن‌ساز بلاروس از تولیدات دانش‌بنیان ایرانی
2022-09-21T16:16:12+04:30
با پیشرفت متخصصان تولید تجهیزات پزشکی به ویژه در شرکت‌های دانش بنیان، دستگاه‌های اکسیژن‌ساز بلاروس از تولیدات ایرانی تأمین می‌شود.

کوییک سایپا در ونزوئلا هم محبوب شد

کوییک سایپا در ونزوئلا هم محبوب شد
2022-09-21T16:16:12+04:30
خودروهای کوییک و ساینا در نمایشگاه اختصاصی علمی، فناوری و صنعتی ایران در ونزوئلا خوش درخشیدند.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)