میرنیوز

چرا هر خانواده‌ای باید ماست کلسیویتای کاله در یخچال داشته باشد؟

چرا هر خانواده‌ای باید ماست کلسیویتای کاله در یخچال داشته باشد؟ 2022-06-14T11:06:42+04:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، مدتی است بحث پوکی استخوان و اثرات مخرب آن بر سلامت جامعه موضوع بحث محافل علمی و پزشکی شده است و با توجه به این که این روند نه به عنوان پاندمی؛ بلکه به عنوان اپیدمی، آرام و ریشه‌ای عمل می‌کند، کارشناسان ضمن تاکید بر ضرورت تنظیم بهینه رژیم غذایی خانواده‌ها بر حضور دائمی ماست و لبنیات در سفره مردم تاکید دارند.

خوشبختانه کشور ما از جمله کشورهایی است که در صنعت مواد غذایی یکی از جوامع توسعه یافته است. برخی از برندهای تولید مواد غذایی در آستانه نزدیک شدن به یک قرن فعالیت خود هستند و برخی دیگر با روزآمدسازی فرایندهای تولید و فرآوری محصولات خود، همپای کشورهای پیشرفته به پیش می‌روند.

خطوط توسعه یافته تولید ماست و لبنیات که توسط برندهای بزرگ کشور مانند کاله به طور مستمر توسعه داده می‌شوند و توسعه گروه‌های محصولی بر مبنای نیاز جامعه، یکی از دستاوردهای بزرگ صنایع غذایی کشور منطبق با دانش روز و کشفیات دانشمندان جهان در خصوص ارتباط تغذیه با برخی از بیماری‌ها از جمله پوکی استخوان است.

کلسیویتای کاله غنی شده با کلسیم؛ معجون سلامتی

در زمینه توسعه محصولات «سلامت محور» و پیشگیری کننده از برخی از بیماری‌های خطرناک، برند کاله یکی از پیشروترین نشان‌های تجاری در صنایع غذایی کشور است. از میان دستاوردهای مهم و تازه این برند می‌توان به ماست کلسیویتا که برای جلوگیری از پوکی استخوان با دو ماده مهم کلسیم و ویتامین دی به میزان کافی غنی شده‌اند اشاره کرد.

کلسیم، عامل اصلی تحکیم استخوان و ویتامین دی تسهیل کننده هضم و ذخیره سازی بهینه کلسیم در بدن و جلوگیری از دفع آن توسط کلیه‌هاست.

توسعه دهندگان این محصول علاوه بر توجه به غنای کلسیم (به عنوان ماده اصلی) در این محصول به غنای ویتامین دی در آن نیز توجه ویژه ای داشته اند.

ذکر این نکته لازم است که مصرف یک پیاله ماست کلسیویتای کاله دو برابر ماست معمولی کلسیم به بدن ما می‌رساند و ویتامین دی باعث جذب حداکثری کلسیم فوق در بدن می‌شود.

منابع معتبر جهانی درباره مصرف ماست و کلسیم چه می‌گویند؟ ‌

دانشگاه خصوصی مایو کلینیک Mayo Clinic که مدت ۱۳۳ سال است در زمینه فعالیت‌های پزشکی و تحقیقات سلامت در ایالت مینه سوتای آمریکا فعالیت می‌کند، در یادداشتی با عنوان «نکاتی درباره سلامت استخوان‌ها» که در سایت خود منتشر کرده، ضمن برشمردن مواردی که برای سلامت استخوان‌ها مفید و مواردی که برای این منظور مضر است، در یک راهنمایی ساده مواردی را قید می‌کند که مصرف روزانه کلسیم از منبع ماست را یکی مهمترین عوامل بر می‌شمرد: در این مقاله با ذکر این جمله که «شما می‌توانید چند گام ساده را برای جلوگیری یا کاهش سرعت تحلیل استخوان بردارید»، در ادامه این موارد را ذکر می‌کند که در اینجا به صورت فهرست وار ذکر می‌کنیم:

کلسیم زیادی را در رژیم غذایی خود بگنجانید. برای بزرگسالان ۱۹ تا ۵۰ ساله و مردان ۵۱ تا ۷۰ ساله، مقدار توصیه شده رژیم غذایی (RDA) ۱۰۰۰ میلی گرم (میلی گرم) کلسیم در روز است. این توصیه برای زنان ۵۱ سال و بالاتر و برای مردان ۷۱ سال و بالاتر به ۱۲۰۰ میلی گرم در روز افزایش می‌یابد.

منابع خوب کلسیم شامل محصولات لبنی، بادام، کلم بروکلی، کلم پیچ، ماهی آزاد کنسرو شده با استخوان، ساردین و محصولات سویا مانند توفو است. (ناگفته پیداست که در ایران ماست کلسیویتا عمده ترین محصول ارزان و سهل الوصول برای دریافت کلسیم است.)

به ویتامین D توجه کنید بدن شما برای جذب کلسیم به ویتامین D نیاز دارد.

لازم به ذکر است که این موسسه یکی از معتبرترین کلینیک‌های علوم پزشکی، تحقیقاتی و ترویجی در جهان است.

مطالعه همه این موارد، ما را خیلی سریع به محصولی راهنمایی می‌کند که به سادگی جایگزین مناسبی برای این راه‌های پیچ در پیچ و پرهزینه است و به سادگی میزان کافی کلسیم را به بدن ما می‌رساند.

در واقع به اذعان متخصصین، دو ماده ویتامین دی و کلسیم اضافه شده به محصول «کلسیویتای» کاله همه این کارها را یکجا برای بدن ما انجام می‌دهد.

کافی است به طور مستمر این محصول مفید را در رژیم غذایی روزانه یا هفتگی خانواده بگنجانیم.

یک پیاله ماست کلسیویتاحاوی دو برابر کلسیم موجود در ماست‌های معمولی و ۱۸۰ واحد ویتامین D۳ است که مصرف آن علاوه بر ایجاد تراکم استخوانی به تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از آلزایمر و بیماری‌های اعصاب و روان نیز کمک می‌کند.

ذکر این نکته در این جا کاملاً ضروری است که در مقابل پیشنهادهای مقاله فوق که بعضاً بسیار دور از دسترس و گران قیمت هستند، از آنجا که ماست کلسیویتا به راحتی در دسترس عموم است، یک منبع بسیار مناسب و کم هزینه برای جبران کمبود کلسیم است و این مساله از منظر مسئولیت اجتماعی برند کاله نیز بسیار حائز اهمیت است.

به عبارت دیگر ماست کلسیویتا به خاطر این که حاوی میزان مناسبی از کلسیم است در نتیجه مصرف آن حتی به عنوان یک مکمل غذایی درجلوگیری از پوکی استخوان در سنین جوانی و جلوگیری از پیشرفت پوکی استخوان در سالمندان نقش مهمی ایفا می‌کند.

ماست خورها، بیشتر از پوکی استخوان در امان هستند

از سوی دیگر، یک مقاله منتشر شده در روزنامه نیویورک تایمز نیز نتایج یک مشاهده میدانی را در ایرلند نشان می‌دهد که توسط Osteoporosis International انجام شده و براساس آن محققان ۴ هزار و ۳۱۰ بزرگسال ۶۰ ساله را به وسیله پرسشنامه و سایر منابع اطلاعاتی مرتبط با رژیم خوراکی روزانه آن‌ها مورد بررسی قرار دادند و سپس تراکم یا زوال استخوان را در آن‌ها به وسیله اشعه ایکس و M.R.I اندازه‌گیری کردند. نتیجه این مطالعه به صورت فهرست‌وار این گونه بود:‌

در مقایسه با افرادی که «ماست‌خوار» نبودند، افرادی که روزانه ماست می‌خوردند ۳ تا ۴ درصد افزایش تراکم استخوان داشتند.

مصرف روزانه ماست در مقایسه با افرادی که ماست نمی‌خوردند، با ۳۹ درصد کمتر خطر پوکی استخوان در زنان و ۵۲ درصد کمتر در مردان مرتبط بود.

کسانی که ماست مصرف می‌کنند در تست‌های آمادگی جسمانی نیز عملکرد بهتری داشتند.

نویسنده مقاله حاصل این مطالعه، به نام Eamon J. Laird که یکی از محققان کالج ترینیتی دوبلین است، می‌گوید: «پیام اصلی، این است که ماست منبع خوبی از کلسیم، ریزمغذی‌ها، ویتامین D، ویتامین‌های Bو همچنین پروتئین و پروبیوتیک‌هاست. ما فکر می‌کنیم که ترکیبی از این چیزها می‌تواند تأثیر مفیدی داشته باشد.»

نتیجه این مقاله با عنوان «ماست بخور تا استخوان‌هایت سالم بمانند» در نیویورک تایمز به چاپ رسیده است.

خلاصه و یک فهرست جالب

از سوی دیگر سایت yogurt nutrition نتیجه همین تحقیق را بازنشر داده و به طور مشخص نتایج این مطالعه را در قسمت‌هایی که مربوط به مصرف ماست است به این شکل برجسته کرده است که به بخش‌های مختصری از آن اشاره می‌کنیم:‌

خوردن ماست با استخوان‌های سالم‌تر و عملکرد فیزیکی در افراد بالای ۶۰ سال ارتباط دارد.

تشویق نسل مسن‌تر به خوردن بیشتر ماست می‌تواند یک استراتژی ارزشمند برای سلامت عمومی برای حفظ استخوان‌های قوی باشد.

در میان سالمندان، کسانی که بیشتر ماست می‌خورند نسبت به کسانی که به ندرت ماست می‌خورند عملکرد فیزیکی بهتری دارند.

محصولات لبنی یکی از غنی‌ترین منابع کلسیم و مواد مغذی هستند که برای سلامت استخوان‌ها مهم هستند.

در میان زنان، آنهایی که اغلب ماست می‌خوردند (بیش از یک بار در روز) استخوان‌های قوی‌تری داشتند.

در مردان، مصرف‌کنندگان زیاد ماست، ۱۲.۹ درصد میانگین غلظت ویتامین D بیشتری نسبت به غیر مصرف‌کنندگان داشتند.

هربار افزایش یک وعده در هفته مصرف ماست با ۳۹ درصد کاهش خطر پوکی استخوان در زنان و ۵۲ درصد کمتر در مردان مرتبط بود.

افزایش مصرف ماست می‌تواند یک استراتژی کم‌هزینه و نسبتاً کم خطر برای بهبود سلامت استخوان باشد که همراه با درمان استخوان استفاده می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

خرید رپورتاژ آگهی از لینکیار

خرید رپورتاژ آگهی از لینکیار
2022-07-02T17:11:19+04:30
ما در ادامه این مقاله به شما پلتفرم لینکیار و قابلیت های این پلتفرم را به شما معرفی خواهیم کرد.

پاکشوما؛ واحد برتر صنعتی کشور در سال ۱۴۰۱

پاکشوما؛ واحد برتر صنعتی کشور در سال ۱۴۰۱
2022-07-02T17:11:19+04:30
گروه صنعتی تولیدی پاکشوما بر اساس شاخص هایی مانند ایجاد اشتغال، سرمایه گذاری، تولید و صادرات به عنوان واحد واحد برتر صنعتی کشور در سال ۱۴۰۱ انتخاب شد.

حضور متفاوت شرکت ویستابست در چهاردهمین نمایشگاه در و پنجره

حضور متفاوت شرکت ویستابست در چهاردهمین نمایشگاه در و پنجره
2022-07-02T15:37:57+04:30
مسئولیت اجتماعی جزو وظایف سازمان‌ها و شرکت‌های موفق و آینده‌نگر است و امسال در چهاردهمین نمایشگاه در و پنجره شاهد اقدامات متفاوت شرکت ویستابست در این حوزه بو...

قیمت انواع ماهی امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت انواع ماهی امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱
2022-07-02T13:51:20+04:30
تازه‌ترین قیمت‌های انواع ماهی امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱ در بازار تهران اعلام شد.

حضور متفاوت شرکت ویستابست در چهاردهیمن نمایشگاه در و پنجره

حضور متفاوت شرکت ویستابست در چهاردهیمن نمایشگاه در و پنجره
2022-07-02T13:51:19+04:30
مسئولیت اجتماعی جزو وظایف سازمان‌ها و شرکت‌های موفق و آینده‌نگر است و امسال در چهاردهمین نمایشگاه در و پنجره شاهد اقدامات متفاوت شرکت ویستابست در این حوزه بو...

عوامل موثر بر قیمت آهن آلات در ایران

عوامل موثر بر قیمت آهن آلات در ایران
2022-07-02T13:24:41+04:30
در ادامه در مورد مهم‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر روی قیمت آهن‌آلات صحبت می‌کنیم.

کشتیرانی جمهوری اسلامی با شرکت صدرا قرارداد ساخت دو کشتی رو - رو امضا کرد

  کشتیرانی جمهوری اسلامی با شرکت صدرا قرارداد ساخت دو کشتی رو - رو امضا کرد
2022-07-02T13:17:57+04:30
مراسم امضای قرارداد ساخت دو کشتی رو - رو توسط شرکت صدرا به سفارش کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ششم تیر ماه در ساختمان مرکزی کشتی رانی جمهوری اسلامی ...

مهم‌ترین نمایشگاه ورزش خاورمیانه برگزار خواهد شد

مهم‌ترین نمایشگاه ورزش خاورمیانه برگزار خواهد شد
2022-07-02T12:44:40+04:30
شمارش معکوس افتتاح مهمترین نمایشگاه ورزش خاورمیانه در تهران آغاز شده است، علی محتشم امیری مدیر برگزاری این رویداد در این باره توضیحات بیشتری می دهد.

قیمت برنج امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت برنج امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱
2022-07-02T12:31:20+04:30
قیمت انواع برنج امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱ در بازار تهران اعلام شد.

قیمت گوشت قرمز امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت گوشت قرمز امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱
2022-07-02T11:24:49+04:30
قیمت‌های گوشت گرم گوسفندی و گوساله امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱ در بازار تهران اعلام شد.

قیمت سکه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ به ۱۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ به ۱۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسید
2022-07-02T11:24:43+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به ۱۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسید.

مواد اولیه پلیمری و شیمیایی کارخانجات چگونه تأمین می‌شود؟

مواد اولیه پلیمری و شیمیایی کارخانجات چگونه تأمین می‌شود؟
2022-07-02T11:11:23+04:30
در ادامه استراتژی‌های اصلی تأمین مواد اولیه پلیمری و شیمیایی که صنایع مختلف به کار می‌بندند را بررسی می‌کنیم؛ پیش از آن اما لازم است که انواع کلی مواد اولیه ...

قیمت‌ میوه و تره‌بار امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت‌ میوه و تره‌بار امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱
2022-07-02T10:04:41+04:30
تازه‌ترین قیمت‌ انواع میوه و تره‌بار، امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱ در بازار تهران اعلام شد.

همه چیز درباره ویزای مولتی شینگن

همه چیز درباره ویزای مولتی شینگن
2022-07-02T09:51:24+04:30
درباره ویزای مولتی شینگن چقدر اطلاعات دارید، آیا می‌دانید شینگن چیست و چه کشورهایی را در بر می‌گیرد؟ با ما همراه باشید تا به سوالات پاسخ دهیم.

قیمت تقریبی آپارتمان در مناطق ۲۲ گانه /گیشا متری ۷۴ میلیون تومان

قیمت تقریبی آپارتمان در مناطق ۲۲ گانه /گیشا متری ۷۴ میلیون تومان
2022-07-02T09:24:43+04:30
قیمت تقریبی خرید و فروش آپارتمان در مناطق ۲۲ گانه تهران را می‌توانید در این گزارش مشاهده کنید.

قیمت خودروی تولید داخل امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت خودروی تولید داخل امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱
2022-07-02T08:57:58+04:30
قیمت خودروی تولید داخل امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه با اندکی تغییرات همراه شد.

پیام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به مناسبت روز صنعت و معدن

پیام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به مناسبت روز صنعت و معدن
2022-07-01T15:44:50+04:30
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در پیامی روز صنعت و معدن را به تلاشگران و فعالان عرصه صنعت و معدن کشور به‌ ویژه خانواده بزرگ صنعت خودروسازی تبریک گفت.

بزودی در ایران خودرو؛ تولید روزانه ۲ هزار و ۹۰۰ خودرو

بزودی در ایران خودرو؛ تولید روزانه ۲ هزار و ۹۰۰ خودرو
2022-07-01T10:51:25+04:30
مدیر عامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، از افزایش تولید روزانه ایران‌خودرو به دو هزار و ۵۰۰ دستگاه خبر داد و گفت: بزودی تولید در این گروه صنعتی به ۲ هزار و ۹۰۰ دست...

فوری و آسان استخدام شوید!

فوری و آسان استخدام شوید!
2022-06-30T11:23:41+04:30
اگر به دنبال ورود به بازار کار هستید یا می‌خواهید شرکت یا شغل فعلی خود را تغییر دهید این دوره آموزشی می‌تواند برای شما کارساز باشد.

اولین صندوق تضمین اصل سرمایه چندضامنی در یک قدمی پذیره‌نویسی

اولین صندوق تضمین اصل سرمایه چندضامنی در یک قدمی پذیره‌نویسی
2022-06-29T14:37:01+04:30
هفته گذشته سازمان بورس و اوراق بهادار موافقت اصولی «صندوق تضمین» را به گروه مالی کاریزما اعطا کرد.

راهکار طلایی کاهش خلافی خودرو در تابستان ۱۴۰۱

راهکار طلایی کاهش خلافی خودرو در تابستان ۱۴۰۱
2022-06-29T13:17:00+04:30
در این مطلب، درباره کاهش خلافی خودرو، نکات و راهکارهایی را مطرح کرده ایم که به شما در این زمینه بسیار کمک می کند.

قیمت انواع ماهی امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت انواع ماهی امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱
2022-06-29T13:16:59+04:30
تازه‌ترین قیمت‌های انواع ماهی امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱ در بازار تهران اعلام شد.

فرودگاه کیش به چه شهرهایی پرواز دارد؟ معرفی مسیرهای داخلی و خارجی

فرودگاه کیش به چه شهرهایی پرواز دارد؟ معرفی مسیرهای داخلی و خارجی
2022-06-29T13:03:38+04:30
در این مقاله به بررسی مسیرهای پروازی به جزیره کیش می‌پردازیم.

قیمت گوشت قرمز امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت گوشت قرمز امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱
2022-06-29T11:56:58+04:30
قیمت‌های گوشت گرم گوسفندی و گوساله امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱ در بازار تهران اعلام شد.

قیمت مرغ ثابت ماند/ هر کیلو ۵۵

قیمت مرغ ثابت ماند/ هر کیلو ۵۵
2022-06-29T11:43:37+04:30
قیمت مرغ گرم بسته‌بندی کیسه‌ای امروز هشتم تیرماه نسبت به روز گذشته بدون تغییر، در بازه قیمتی ۵۵ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت ماند.

قیمت سکه ۸ تیر به ۱۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۸ تیر به ۱۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید
2022-06-29T11:43:36+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به ۱۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید.

قیمت‌ میوه و تره‌بار امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت‌ میوه و تره‌بار امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱
2022-06-29T10:50:19+04:30
تازه‌ترین قیمت‌ انواع میوه و تره‌بار، امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱ در بازار تهران اعلام شد.

قیمت خودروی تولید داخل امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت خودروی تولید داخل امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱
2022-06-29T10:36:59+04:30
قیمت خودروی تولید داخل امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه نسبت به روز گذشته با اندکی تغییرات همراه شد.

دومین شعبه فروشگاه هفت سلامت در بیمارستان شریعتی تهران افتتاح شد

دومین شعبه فروشگاه هفت سلامت در بیمارستان شریعتی تهران افتتاح شد
2022-06-29T08:23:37+04:30
دومین شعبه فروشگاه هفت سلامت ۴ تیرماه با حضور جمعی از مدیران در بیمارستان شریعتی تهران افتتاح شد.

تدوین نظام بودجه‌بندی نوین در گروه سایپا بر مبنای مدل QCD

تدوین نظام بودجه‌بندی نوین در گروه سایپا بر مبنای مدل QCD
2022-06-28T18:10:16+04:30
معاون اقتصادی گروه سایپا از تدوین و اجرای نظام بودجه‌بندی نوین در سطح گروه سایپا در سال 1401 خبر داد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)