میرنیوز

نتایج دستورات رییس جمهوری در بازدید سرزده از ایران خودرو

 نتایج دستورات رییس جمهوری در بازدید سرزده از ایران خودرو 2022-06-11T17:19:52+04:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از ایکوپرس- محمدمجید فولادگر در بازدید از ایران خودرو به منظور پی‌گیری روند تحقق فرامین هشت‌گانه رییس جمهوری، افزود: ایران خودرو برای تحقق این فرامین برنامه‌های بسیاری را در دستور کار قرار داده و به خوبی پی‌گیر موضوعات مطروحه بوده است، اما در بسیاری موارد با محدودیت هایی مواجه هستیم که سطوح بالاتر تصمیم گیری در کشور می تواند گره‌گشا باشد.

وی با بیان این‌که عزم جدی و ملی در ایران خودرو برای رفع مشکلات شکل گرفته است، افزود: این یک مسیر طولانی است و در حال حاضر برای افزایش کیفیت، کاهش قیمت و افزایش تولید ریل ها در ایران خودرو درحال اصلاح است، هرچند مشکلاتی که در صنعت خودرو به وجود آمده، مشکلات مزمن تدریجی است و برای حل و فصل شدن نیازمند صرف زمان و انرژی بیش‌تری هستیم.
فولادگر تصریح کرد: با شاخص های تعیین شده توسط ریاست جمهوری، حرکت به سمت بهبود شاخص‌ها اتفاق افتاده و ایران خودرو در موضوع کیفیت و افزایش تولید کامل خودرو تلاش ویژه ای داشته و اقدامات خوبی نیز صورت گرفته است.
وی با بیان این که تولید به صورت عبور مستقیم محصولات و نیز تامین قطعات، اقدامی سنجیده از سوی ایران خودرو است، افزود: مسایلی در خارج از صنعت خودرو وجود دارد که باید به کمک وزارت خانه و سایر نهادهای دخیل حل شود که یکی از آن‌ها، موضوع تامین قطعات و قیمت مواد اولیه است.
به گفته مدیرکل هماهنگی های ویژه ریاست جمهوری، قیمت گذاری دستوری و سرمایه ای شدن خودرو که تقاضای القایی بسیاری را ایجاد می کند نیز از مشکلات بیرونی صنعت خودرو است و به طور حتم این موضوع نیز با افزایش تیراژ تولید کم‌رنگ خواهد شد.
فولادگر برخی از موضوعات خودروسازی از جمله بهره وری، کیفیت، تیراژ تولید و تامین مواد اولیه را موضوعات داخلی و مربوط به برنامه ریزی خودروسازان دانست و گفت: طی ماه های اخیر ایران خودرو در رسیدگی به مسایل و مشکلات درونی عملکرد مطلوبی داشته و با توجه به چشم انداز برنامه های این شرکت به نظر می‌رسد تحولات عمده ای را در این مجموعه شاهد باشیم.
وی اظهار امیدواری کرد، با کمک و مشارکت نهادهای مختلف و مشارکت و انسجام بین بخشی، بتوانیم مسایل خارج از این صنعت را نیز حل کنیم تا دستورات ریاست جمهوری محترم محقق شود.

برنامه ریزی برای ارتقای قابل ملاحظه سطح کیفیت محصولات تولیدی در سال ١٤� ١ 
در ادامه، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز ضمن تاکید بر نگاه کارشناسی برای رفع مشکلات مرتبط با صنعت خودرو کشور گفت: نباید با پرداختن به موضوعات حاشیه‌ای از مشکلات و موانع تولید و رفع آن برای تحقق اهداف اصلی صنعت خودروی کشور غافل شد.
وی با تاکید بر ارایه تعریف صحیح از شاخص های تولید در خودروسازی، تولید ناقص و دارای کسری قطعه را یک ادبیات نادرست سال های اخیر دانست و گفت: اگر در سال گذشته خودرو ناقص تولید نمی شد، علاوه بر صرفه جویی چهار هزار میلیارد تومانی در هزینه ها، جهش 25 درصدی در کیفیت محصولات نیز محقق می شد و در بدبینانه ترین حالت، 15 هزار دستگاه خودرو کم تر تولید می شد و از همه مهم‌‌تر این‌که تبعات و حاشیه ها دامن گیر این صنعت نمی‌شد.

وی با بیان این‌که از ابتدای خردادماه صد در صد تولیدات ایران خودرو بدون کسری قطعه و به صورت عبور مستقیم از خط تولید انجام می شود و برای عرضه به مشتریان در اختیار سازمان فروش قرار می گیرند، گفت: ما در حال حاضر شاهد افزایش ملموس سطح کیفی محصولات تولیدی سال جاری نسبت به اسفندماه سال قبل هستیم وبا به سرانجام رسیدن ٢٧٢ پروژه ارتقای کیفی در دست اقدام، دستاوردهای بزرگ تری نیز حاصل خواهد شد. 
خطیبی با بیان این که عملکرد ایران خودرو کاملا شیشه ای و شفاف است، مهم ترین دستاورد رویکردهای وزیر محترم صمت را در چند ماه اخیر، تولید کامل دانست و گفت: این موضوع موجب شده است تا ضعف های شبکه تامین مشخص و برای رفع آن برنامه ریزی شود.
وی با بیان این که علاوه بر ارتقای سطح کیفی تولیدات فعلی ایران خودرو توسعه محصولات جدید نیز با جدیت دنبال می شود، افزود: برای اجرای پروژه TF21 از مرحله طراحی تا تولید و عرضه، به طور کلی 18 ماه زمان در نظر گرفته شده و در روزهای آینده رونمایی از نمونه اولیه محصول پروژه K125 نیزصورت خواهد گرفت.
خطیبی با تاکید بر ارایه گزارش شفاف از کیفیت محصولات و برنامه های بهبود در حال اجرا گفت: ایران‌خودرو می کوشد تا با ارایه وضعیت کیفیت و برنامه های بهبود اطلاع رسانی لازم را انجام دهد. 
وی با بیان این‌که دلیلی ندارد خودروسازان زیر قیمت تمام شده محصولات خود را به فروش برسانند، تصریح کرد: به عنوان مثال در زنجیره تامین قطعات خودرو، در حوزه تامین فولاد و ورق، بسیاری از تامین کنندگان دولتی هستند و محصولات خود را با قیمت آزاد به خودروساز عرضه می کنند، ولی خودروساز موظف است محصول نهایی را با قیمت دستوری عرضه کند. این درحالی است که علاوه بر خرید مواد اولیه صنعت خودرو به قیمت آزاد، هزینه های تولید و منابع انسانی نیز کاملا منطبق با نرم جهانی است.
وی در خصوص اجرای استانداردهای ملی در محصولات ایران خودرو نیز گفت: در حال حاضر استانداردهای 85گانه در تمامی محصولات جدید ایران خودرو اعمال شده است و این شرکت در موضوع اخذ استانداردهایی که به تازگی رفع تعلیق شده‌اند نیز برنامه اجرایی ارایه کرده است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، خودروسازی را صنعتی پیچیده خواند و گفت: ما خودروساز نمی شویم مگر این‌که افزایش تولید داشته باشیم و برنامه تولید ما برای سال 1403، 1.5 میلیون دستگاه خودرو است که برای تحقق این برنامه، نیازمند سرمایه گذاری یک میلیارد و 200 میلیون یورو، معادل 40 هزار میلیارد تومان هستیم.
وی با بیان این‌که برای دستیابی به اهداف توسعه ای خود نیازمند همکاری با شرکت های دانش بنیان هستیم، بیان کرد: هرچند گروه صنعتی ایران خودرو در درون خود دارای شرکت های دانش بنیان است و طی سال های گذشته با آن‌ها همکاری داشته، اما این همکاری باید گسترش و توسعه یابد.
خطیبی گفت: هدف ما این است که ظرف پنج سال آینده خودروساز جهانی شویم و بتوانیم بر اساس یک نقشه راه مشخص به بازارهای منطقه ای نفوذ کرده، در زنجیره جهانی تولید خودرو قرار گیریم.

کاهش خودروهای دارای کسری
قائم مقام توسعه و تولید مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در این نشست گفت: تعداد تولید در گروه صنعتی ایران خودرو، در پایان خرداد ماه به عدد 111 هزار دستگاه خواهد رسید که از مدت مشابه سال گذشته بیش‌تر است. 
کیانوش پورمجیب با تاکید بر این‌که بدون توقف به تولید ادامه می دهیم، اظهار کرد: میانگین تولید روزانه به حدود 2600 دستگاه رسیده و به زودی به 2900 دستگاه خواهد رسید و با این آهنگ تولید تا پایان آبان ماه، کل تولید سال گذشته را پشت سر خواهیم گذاشت و هدف گذاری تولید 725 هزار دستگاه را محقق خواهیم کرد.
وی با بیان این‌که در سال جاری، 100 هزار خودرو به صورت مونتاژی تولید خواهد شد، گفت: این اقدام کمک خوبی به افزایش نقدینگی خواهد کرد. 

گفتنی است، در این نشست گزارشی از وضعیت پیشرفت پروژه های توسعه ای، کیفیت، تولید و سایر شاخص‌های عملکردی گروه صنعتی ایران خودرو در عمل به فرامین هشت گانه رییس جمهوری محترم ارایه و به سوالات و ابهامات مدیرکل هماهنگی های ویژه ریاست جمهوری و هیات همراه پاسخ داده شد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

حضور متفاوت شرکت ویستابست در چهاردهمین نمایشگاه در و پنجره

حضور متفاوت شرکت ویستابست در چهاردهمین نمایشگاه در و پنجره
2022-07-02T15:37:57+04:30
مسئولیت اجتماعی جزو وظایف سازمان‌ها و شرکت‌های موفق و آینده‌نگر است و امسال در چهاردهمین نمایشگاه در و پنجره شاهد اقدامات متفاوت شرکت ویستابست در این حوزه بو...

قیمت انواع ماهی امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت انواع ماهی امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱
2022-07-02T13:51:20+04:30
تازه‌ترین قیمت‌های انواع ماهی امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱ در بازار تهران اعلام شد.

حضور متفاوت شرکت ویستابست در چهاردهیمن نمایشگاه در و پنجره

حضور متفاوت شرکت ویستابست در چهاردهیمن نمایشگاه در و پنجره
2022-07-02T13:51:19+04:30
مسئولیت اجتماعی جزو وظایف سازمان‌ها و شرکت‌های موفق و آینده‌نگر است و امسال در چهاردهمین نمایشگاه در و پنجره شاهد اقدامات متفاوت شرکت ویستابست در این حوزه بو...

عوامل موثر بر قیمت آهن آلات در ایران

عوامل موثر بر قیمت آهن آلات در ایران
2022-07-02T13:24:41+04:30
در ادامه در مورد مهم‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر روی قیمت آهن‌آلات صحبت می‌کنیم.

کشتیرانی جمهوری اسلامی با شرکت صدرا قرارداد ساخت دو کشتی رو - رو امضا کرد

  کشتیرانی جمهوری اسلامی با شرکت صدرا قرارداد ساخت دو کشتی رو - رو امضا کرد
2022-07-02T13:17:57+04:30
مراسم امضای قرارداد ساخت دو کشتی رو - رو توسط شرکت صدرا به سفارش کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ششم تیر ماه در ساختمان مرکزی کشتی رانی جمهوری اسلامی ...

مهم‌ترین نمایشگاه ورزش خاورمیانه برگزار خواهد شد

مهم‌ترین نمایشگاه ورزش خاورمیانه برگزار خواهد شد
2022-07-02T12:44:40+04:30
شمارش معکوس افتتاح مهمترین نمایشگاه ورزش خاورمیانه در تهران آغاز شده است، علی محتشم امیری مدیر برگزاری این رویداد در این باره توضیحات بیشتری می دهد.

قیمت برنج امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت برنج امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱
2022-07-02T12:31:20+04:30
قیمت انواع برنج امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱ در بازار تهران اعلام شد.

قیمت گوشت قرمز امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت گوشت قرمز امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱
2022-07-02T11:24:49+04:30
قیمت‌های گوشت گرم گوسفندی و گوساله امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱ در بازار تهران اعلام شد.

قیمت سکه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ به ۱۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ به ۱۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسید
2022-07-02T11:24:43+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به ۱۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسید.

مواد اولیه پلیمری و شیمیایی کارخانجات چگونه تأمین می‌شود؟

مواد اولیه پلیمری و شیمیایی کارخانجات چگونه تأمین می‌شود؟
2022-07-02T11:11:23+04:30
در ادامه استراتژی‌های اصلی تأمین مواد اولیه پلیمری و شیمیایی که صنایع مختلف به کار می‌بندند را بررسی می‌کنیم؛ پیش از آن اما لازم است که انواع کلی مواد اولیه ...

قیمت‌ میوه و تره‌بار امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت‌ میوه و تره‌بار امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱
2022-07-02T10:04:41+04:30
تازه‌ترین قیمت‌ انواع میوه و تره‌بار، امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱ در بازار تهران اعلام شد.

همه چیز درباره ویزای مولتی شینگن

همه چیز درباره ویزای مولتی شینگن
2022-07-02T09:51:24+04:30
درباره ویزای مولتی شینگن چقدر اطلاعات دارید، آیا می‌دانید شینگن چیست و چه کشورهایی را در بر می‌گیرد؟ با ما همراه باشید تا به سوالات پاسخ دهیم.

قیمت تقریبی آپارتمان در مناطق ۲۲ گانه /گیشا متری ۷۴ میلیون تومان

قیمت تقریبی آپارتمان در مناطق ۲۲ گانه /گیشا متری ۷۴ میلیون تومان
2022-07-02T09:24:43+04:30
قیمت تقریبی خرید و فروش آپارتمان در مناطق ۲۲ گانه تهران را می‌توانید در این گزارش مشاهده کنید.

قیمت خودروی تولید داخل امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت خودروی تولید داخل امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱
2022-07-02T08:57:58+04:30
قیمت خودروی تولید داخل امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه با اندکی تغییرات همراه شد.

پیام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به مناسبت روز صنعت و معدن

پیام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به مناسبت روز صنعت و معدن
2022-07-01T15:44:50+04:30
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در پیامی روز صنعت و معدن را به تلاشگران و فعالان عرصه صنعت و معدن کشور به‌ ویژه خانواده بزرگ صنعت خودروسازی تبریک گفت.

بزودی در ایران خودرو؛ تولید روزانه ۲ هزار و ۹۰۰ خودرو

بزودی در ایران خودرو؛ تولید روزانه ۲ هزار و ۹۰۰ خودرو
2022-07-01T10:51:25+04:30
مدیر عامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، از افزایش تولید روزانه ایران‌خودرو به دو هزار و ۵۰۰ دستگاه خبر داد و گفت: بزودی تولید در این گروه صنعتی به ۲ هزار و ۹۰۰ دست...

فوری و آسان استخدام شوید!

فوری و آسان استخدام شوید!
2022-06-30T11:23:41+04:30
اگر به دنبال ورود به بازار کار هستید یا می‌خواهید شرکت یا شغل فعلی خود را تغییر دهید این دوره آموزشی می‌تواند برای شما کارساز باشد.

اولین صندوق تضمین اصل سرمایه چندضامنی در یک قدمی پذیره‌نویسی

اولین صندوق تضمین اصل سرمایه چندضامنی در یک قدمی پذیره‌نویسی
2022-06-29T14:37:01+04:30
هفته گذشته سازمان بورس و اوراق بهادار موافقت اصولی «صندوق تضمین» را به گروه مالی کاریزما اعطا کرد.

راهکار طلایی کاهش خلافی خودرو در تابستان ۱۴۰۱

راهکار طلایی کاهش خلافی خودرو در تابستان ۱۴۰۱
2022-06-29T13:17:00+04:30
در این مطلب، درباره کاهش خلافی خودرو، نکات و راهکارهایی را مطرح کرده ایم که به شما در این زمینه بسیار کمک می کند.

قیمت انواع ماهی امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت انواع ماهی امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱
2022-06-29T13:16:59+04:30
تازه‌ترین قیمت‌های انواع ماهی امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱ در بازار تهران اعلام شد.

فرودگاه کیش به چه شهرهایی پرواز دارد؟ معرفی مسیرهای داخلی و خارجی

فرودگاه کیش به چه شهرهایی پرواز دارد؟ معرفی مسیرهای داخلی و خارجی
2022-06-29T13:03:38+04:30
در این مقاله به بررسی مسیرهای پروازی به جزیره کیش می‌پردازیم.

قیمت گوشت قرمز امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت گوشت قرمز امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱
2022-06-29T11:56:58+04:30
قیمت‌های گوشت گرم گوسفندی و گوساله امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱ در بازار تهران اعلام شد.

قیمت مرغ ثابت ماند/ هر کیلو ۵۵

قیمت مرغ ثابت ماند/ هر کیلو ۵۵
2022-06-29T11:43:37+04:30
قیمت مرغ گرم بسته‌بندی کیسه‌ای امروز هشتم تیرماه نسبت به روز گذشته بدون تغییر، در بازه قیمتی ۵۵ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت ماند.

قیمت سکه ۸ تیر به ۱۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۸ تیر به ۱۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید
2022-06-29T11:43:36+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به ۱۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید.

قیمت‌ میوه و تره‌بار امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت‌ میوه و تره‌بار امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱
2022-06-29T10:50:19+04:30
تازه‌ترین قیمت‌ انواع میوه و تره‌بار، امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱ در بازار تهران اعلام شد.

قیمت خودروی تولید داخل امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت خودروی تولید داخل امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱
2022-06-29T10:36:59+04:30
قیمت خودروی تولید داخل امروز چهارشنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه نسبت به روز گذشته با اندکی تغییرات همراه شد.

دومین شعبه فروشگاه هفت سلامت در بیمارستان شریعتی تهران افتتاح شد

دومین شعبه فروشگاه هفت سلامت در بیمارستان شریعتی تهران افتتاح شد
2022-06-29T08:23:37+04:30
دومین شعبه فروشگاه هفت سلامت ۴ تیرماه با حضور جمعی از مدیران در بیمارستان شریعتی تهران افتتاح شد.

تدوین نظام بودجه‌بندی نوین در گروه سایپا بر مبنای مدل QCD

تدوین نظام بودجه‌بندی نوین در گروه سایپا بر مبنای مدل QCD
2022-06-28T18:10:16+04:30
معاون اقتصادی گروه سایپا از تدوین و اجرای نظام بودجه‌بندی نوین در سطح گروه سایپا در سال 1401 خبر داد.

نقشه راه بیمه سرمد تشریح شد؛ رشد درآمد و افزایش بهره‌وری برای رسیدن به سودآوری پایدار

 نقشه راه بیمه سرمد تشریح شد؛ رشد درآمد و افزایش بهره‌وری برای رسیدن به سودآوری پایدار
2022-06-28T14:57:01+04:30
مدیرعامل بیمه سرمد گفت: برای تحقق نقشه راه و چشم‌انداز سرمد، راهی جز سودآوری پایدار نداریم و این مهم با رشد درآمد و افزایش بهره‌وری قابل تحقق است.

مراحل گرفتن خلافی خودرو از سه روش بسیار آسان و رایگان در کمتر از یک دقیقه

 مراحل گرفتن خلافی خودرو از سه روش بسیار آسان و رایگان در کمتر از یک دقیقه
2022-06-28T14:57:01+04:30
برای گرفتن خلافی از طریق پیامک باید مبلغ حدود ۳۵۰ تومان و از طریق اپلیکیشن‌ها حدود ۵ هزار تومان بپردازید...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)