میرنیوز

اهمیت چیدمان مبلمان اداری در کسب و کار

اهمیت چیدمان مبلمان اداری در کسب و کار 2022-05-17T10:31:46+04:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، با خودمان صادق باشیم، وقتی برای اولین بار وارد یک شرکت یا اداره می‌شویم، میزان موفقیت مجموعه را از روی ظاهر و رنگ و چیدمان مبلمان داخلی آن قضاوت می‌کنیم. قطعاً شرکتی که دارای طراحی داخلی و مبلمان اداری جذاب و مطلوبی باشد، بر روی مراجعان خود اثرگذارتر بوده، و راحت‌تر می‌تواند اعتماد ما را جلب کند. در هر صورت، اکثر ما باور داریم که از کوزه همان برون تراود که در اوست!

بر این اساس، اهمیت طراحی و چیدمان داخلی یک مجموعه، دو چندان می‌شود. در این میان، مبلمان یکی از کلیدی‌ترین عناصری است که در یک محیط کاری به چشم می‌خورد و علاوه بر تحقق نیازمندی‌های کارکردی، در ایجاد تصویر ذهنی مطلوب از یک کسب و کار نیز، اهمیت بسیاری داراست. به عبارت دیگر، مبلمان اداری به عنوان نمودی از نگرش مدیران یک کسب و کار، می‌تواند میزان حرفه‌ای بودن یک مجموعه را نشان دهد. مثلاً زمانی که شما به عنوان مدیر یک مجموعه، مبل و صندلی راحتی را در محل کارتان تعبیه می‌کنید، فردی به نظر می‌رسید که به راحتی اعضای تیم خودش و همچنین مراجعان خود اهمیت می‌دهد؛ بنابراین، اهمیت طراحی مبلمان اداری را نمی‌توان نادیده گرفت و به همین دلیل است که محیط آرا، از اثربخشی این موضوع برایمان می‌گوید.

تأثیر مبلمان اداری در رشد کسب و کار

می‌توان گفت که مبلمان در مرکز توجه اداره یا شرکت شما قرار دارد. تحقیقات نشان می‌دهد که استفاده از صندلی و مبل مناسب در محیط کار، می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در رشد کسب‌وکار شما داشته باشد. به عنوان مثال، یک مبلمان باپرستیژ به کارمندان شما حس ارزشمندتر بودن می‌دهد. خیلی از شرکت‌های پیشرو دنیا، به کارمندان خودشان اجازه می‌دهند تا نوع صندلی مورد نظرشان را انتخاب کنند و از این طریق، به کارمندان خود انگیزه می‌دهند.

اما قبل از انتخاب هر مبلمانی، در نظر داشته باشید که چه وسایلی قرار است در اداره و شرکت خودتان بچینید. مثلاً، چند رایانه دارید و قرار است روی هر میز چه ابزارهایی قرار بگیرند. آیا میزهای شما قرار است جایی برای گلدان داشته باشند؟ حدوداً هر میز چند کشو داشته باشد؟ پاسخ به این سوالات می‌تواند انتخاب شما را دقیق‌تر و هدفمندتر کند. در ادامه، مهم‌ترین نکات انتخاب مبلمان اداری را بررسی می‌کنیم.

در انتخاب مبلمان اداری مناسب چه ملاحظاتی باید داشت؟

وقتی بحث از مبلمان اداری می‌شود، تنها انگیزه و راحتی در استفاده مسئله ما نیست و باید ملاحظات دیگری را هم در نظر بگیریم. به عنوان مثال، به عنوان یک مدیر، باید به فکر سلامت جسمی همکاران خودتان باشید. کارمندانی که ساعت‌های طولانی قرار است پشت میز و صندلی نامناسب بنشینند، در معرض آسیب‌های فیزیکی جدی قرار می‌گیرند. از سوی دیگر، احساس ناخوشایندی که در نتیجه نشستن روی صندلی‌های نامناسب به کارمندان شما دست می‌دهد، روی عملکردشان هم تأثیر منفی زیادی دارد.

رنگ بندی مبلمان

بنابراین، مبلمانی که انتخاب می‌کنید، علاوه بر کاربردی بودن، باید به حفظ سلامت کارمندان شما هم کمک کنند. همچنین، رنگ و طرح مبلمان هم باید با فضا و برند کسب‌وکارتان هم‌خوانی داشته باشد. به عنوان مثال، اگر رنگ غالب کسب‌وکار و برند شما طوسی و سفید است، بهتر است از طیف رنگ‌های تیره در چیدمان محل کارتان استفاده کنید. همچنین رنگ مبلمان برخی از اتاق‌های جلسات مشکی است تا حس شیک بودن و جدی بودن را به افراد انتقال دهد.

همچنین، اگر به دنبال ایجاد فضای با نشاط‌تری هستید، می‌توانید از رنگ‌های روشن مثل زرد، سفید و آبی استفاده کنید. در هر صورت، توجه داشته باشید که رنگ‌ها در انتقال حس، نقش مهمی ایفا می‌کنند.

چیدمان بر اساس فضا

مسئله بعدی که باید در نظر بگیرید، چیدمان مبلمان در فضای کاری شماست. مهم این است که بتوانیم از حداقل فضاها، بیشترین استفاده را ببریم. بنابراین، باید مبلمانی را انتخاب کنیم که با میزان فضایی که در اختیار داریم، متناسب است. یک مدیر توانمند باید پیش‌بینی کند که در آینده، احتمالاً چه تعداد نیرو به تیمش اضافه می‌شوند و بر این اساس دکوراسیون داخلی شرکت را بچیند.

در کنار همه این موارد، قیمت مبلمان هم اهمیت پیدا می‌کند. ما به عنوان مدیر یک مجموعه، باید توجه جدی به هزینه‌ها داشته باشیم و با توجه به منابع موجود، بتوانیم بهترین حالت هزینه‌ای را رقم بزنیم. بنابراین، میزان بودجه‌ای که در اختیار دارید هم در انتخاب شما مؤثر است.

قطعاً دور از واقعیت است که ادعا کنیم می‌شود بهترین مبلمان جهان را با کمترین هزینه ممکن خریداری کرد، اما می‌توان یک انتخاب متعادل داشت که نه سیخ بسوزد و نه کباب! یعنی همچنان می‌توانیم مبلمانی انتخاب کنیم که هم مشکل جسمی برای کارمندانمان ایجاد نکند، هم از نظر رنگ و مورفولوژی با محیط کار سازگار باشد و هم از قیمت مناسبی برخوردار باشد.

اهمیت چیدمان مبلمان اداری در کسب و کار

تا اینجا از اهمیت انتخاب مبلمان مناسب در ادارات صحبت کردیم. اینجا این نکته را هم اضافه کنیم که شما به عنوان مدیر یک مجموعه، باید میز و صندلی خاص مدیریتی خودتان را داشته باشید. داشتن مبلمان و میز مدیریتی مناسب می‌تواند شما را مدیری مقتدر و با پرستیژ نشان دهد. از ویژگی‌های مبلمان که گفتیم، در ادامه ویژگی‌های یک میز مدیریتی مناسب را هم بررسی می‌کنیم.

یک میز مدیریتی مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟

در اتاق مدیر یک مجموعه، اولین چیزی که نظر همه را جلب می‌کند، میز مدیریتی است. برای درک اهمیت میز مدیریتی، اتاقی را تصور کنید که در آن، فردی پشت یک میز ساده کوچک نشسته است. اگر برای اولین بار قرار است با مدیر مجموعه ملاقات کنید، شک می‌کنید فردی که پشت چنین میزی نشسته، واقعاً مدیر است یا نه!

در انتخاب میز مدیریتی خوب هم همانند مبلمان ملاحظاتی را در نظر داشته باشیم. به عنوان مثال، باید توجه داشته باشیم که میز مورد نظرمان چه تعدادی کشو دارد.

زیرا به عنوان یک مدیر نیاز دارید مدارک یا ابزارهای مختلف را دسته‌بندی کنید و در سریع‌ترین زمان به هر کدام دسترسی داشته باشید.

مسئله بعدی رنگ و طرح میز مدیریتی شماست. در بسیاری از موارد، رنگ میزهای مدیریتی طیفی از قهوه‌ای تیره، روشن، کرم، سفید و مشکی را شامل می‌شود. البته ممکن است برخی میزهای مدیریتی، دارای ترکیب رنگی منحصربفردی نیز باشند. اما نکته مهم این است که رنگ انتخابی شما با سایر عناصر موجود در اتاق‌تان در هارمونی باشد. مسئله بعدی، اندازه و حجم میز شما است که باید با فضای اتاق و نوع کار شما مطابقت داشته باشد.

همچنین با توجه به سایر المان‌ها و عناصری که در مجموعه به کار بردید، لازم است تعیین کنید که میز شما مدرن یا کلاسیک باشد. نکته‌ای که واقعاً مهم است، حسی است که شما پس از نشستن پشت میز پیدا می‌کنید. به یاد داشته باشید که قرار است پشت میز خودتان تصمیم‌های بسیار مهم و سرنوشت‌سازی بگیرید. هرگونه ناهنجاری می‌تواند تمرکز شما را بگیرد و در تصمیم‌هایتان تأثیرگذار باشد. بنابراین، اهمیت بسیار زیادی دارد که از میز و صندلی خودتان رضایت کافی داشته باشید.

اهمیت چیدمان مبلمان اداری در کسب و کار

در پایان، اگر به دنبال دریافت خدمات سریع مشاوره و طراحی، نصب و اجرای پارتیشن و انتخاب مبلمان اداری برای کسب و کار خودتان هستید، مجموعه معتبر محیط آرا، را به شما معرفی می‌کنیم. این مجموعه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۵ در زمینه تولید انواع مبلمان اداری آغاز کرده است و امروز به پشتوانه تجربه و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری قدرتمند، بزرگ‌ترین کارخانه تولید مبلمان اداری در کشور محسوب می‌شود و در طی چند دهه اخیر با بیش از ۲۰۰۰ کسب و کار موفق و پیشرو ایرانی بصورت تخصصی در حوزه مبلمان اداری همکاری پایدار داشته است. برای مشاهده انواع مبلمان اداری محیط آرا و آشنایی با سایر محصولات این مجموعه، از سایت آن به آدرس https://mohitara.com دیدن کنید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

تولید ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو در سه ماهه اول امسال/ کاهش ۶۰ درصدی خودروهای ناقص در سال جاری

تولید ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو در سه ماهه اول امسال/ کاهش ۶۰ درصدی خودروهای ناقص در سال جاری
2022-06-26T08:33:26+04:30
گروه خودروسازی سایپا در خردادماه سال جاری توانست حدود ۴۴ هزار دستگاه خودرو تولید کند و این در حالی است که در این ماه به دلیل افزایش دمای هوا، با مشکلاتی از ...

انتظارات جدید دانشجویان از دانشگاه‌ها

انتظارات جدید دانشجویان از دانشگاه‌ها
2022-06-25T18:14:10+04:30
دانشگاه ها و نظام آموزشی کشور طی دوسال اخیر به دلیل کرونا بارها با بحران های مختلف رو به رو شده اند و در این شرایط تازه انتظارات متفاوتی از سوی دانشجویان نیز...

روند تغییرات قیمت بلیط هواپیما در آستانه تعطیلات تابستانی

روند تغییرات قیمت بلیط هواپیما در آستانه تعطیلات تابستانی
2022-06-25T18:14:09+04:30
در ادامه به چگونگی تعیین قیمت بلیط هواپیما و عوامل موثر بر آن اشاره خواهیم کرد.

مهمترین اولویت در شرکت مس مسئله نیروی انسانی است

  مهمترین اولویت در شرکت مس مسئله نیروی انسانی است
2022-06-25T15:14:04+04:30
مدیرعامل شرکت مس گفت: از نظر من مهمترین موضوع در شرکت مس مسئله نیروی انسانی است که از همه جهات از اولویت بالایی برخوردار است. از این رو با برنامه‌ریزی و در ...

قیمت انواع ماهی امروز شنبه چهارم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت انواع ماهی امروز شنبه چهارم تیرماه ۱۴۰۱
2022-06-25T14:27:26+04:30
تازه‌ترین قیمت‌های انواع ماهی امروز شنبه چهارم تیرماه ۱۴۰۱ در بازار تهران اعلام شد.

قیمت مرغ به ۴۸ هزار تومان رسید

قیمت مرغ به ۴۸ هزار تومان رسید
2022-06-25T12:14:08+04:30
قیمت مرغ کامل تازه، بسته‌بندی کیسه‌ای (پوشش کیسه نایلونی) امروز شنبه چهارم تیرماه ۱۴۰۱ در بازار تهران با ۸ هزار تومان افزایش نسبت به هفته گذشته به 48 هزار ت...

رویداد پیداشو؛ قصه کسانی که به لحظه‌های خود نور می‌تابانند

رویداد پیداشو؛ قصه کسانی که به لحظه‌های خود نور می‌تابانند
2022-06-25T11:47:31+04:30
برند مای‌لیدی در راستای ماموریت خود برای توانمندسازی زنان، اولین رویداد از مجموعه رویدادهای پیداشو را سوم تیرماه ۱۴۰۱ برگزار کرد.

قیمت میوه و تره‌بار امروز شنبه چهارم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت میوه و تره‌بار امروز شنبه چهارم تیرماه ۱۴۰۱
2022-06-25T10:54:11+04:30
تازه‌ترین قیمت‌ انواع میوه و تره‌بار، امروز شنبه چهارم تیرماه ۱۴۰۱ در بازار تهران اعلام شد.

قیمت خودروی تولید داخل امروز شنبه چهارم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت خودروی تولید داخل امروز شنبه چهارم تیرماه ۱۴۰۱
2022-06-25T08:27:30+04:30
قیمت خودروی تولید داخل امروز شنبه چهارم تیرماه ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه نسبت به روز گذشته با اندکی تغییرات همراه شد.

تولید ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو در سه ماهه اول امسا ل / ‏ کاهش ۶۰ درصدی خودروهای ناقص در سال جاری

تولید ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو در سه ماهه اول امسا ل / ‏ کاهش ۶۰ درصدی خودروهای ناقص در سال جاری
2022-06-24T14:13:24+04:30
گروه خودروسازی سایپا در خردادماه سال جاری توانست حدود ۴۴ هزار دستگاه خودرو تولید کند و این در حالی است که در این ماه به دلیل افزایش دمای هوا، با مشکلاتی از ...

قیمت آپارتمان‌های نوساز در مناطق مختلف تهران

قیمت آپارتمان‌های نوساز در مناطق مختلف تهران
2022-06-24T09:59:59+04:30
قیمت خرید و فروش آپارتمان نوساز در مناطق مختلف تهران را می‌توانید در این گزارش مشاهده کنید.

قیمت خودروی تولید داخل امروز جمعه سوم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت خودروی تولید داخل امروز جمعه سوم تیرماه ۱۴۰۱
2022-06-24T09:19:57+04:30
قیمت خودروی تولید داخل امروز جمعه سوم تیرماه ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه نسبت به روز گذشته با اندکی تغییرات همراه شد.

مهمترین اولویت در شرکت مس مسئله نیروی انسانی است

 مهمترین اولویت در شرکت مس مسئله نیروی انسانی است
2022-06-23T18:13:20+04:30
مدیرعامل شرکت مس گفت: از نظر من مهمترین موضوع در شرکت مس مسئله نیروی انسانی است که از همه جهات از اولویت بالایی برخوردار است. از این رو با برنامه‌ریزی و در ...

تولید روزانه از مرز سه هزار دستگاه گذشت/ تولید بیش از ۱۴۷ هزار دستگاه در گروه صنعتی ایران خودرو

 تولید روزانه از مرز سه هزار دستگاه گذشت/ تولید بیش از ۱۴۷ هزار دستگاه در گروه صنعتی ایران خودرو
2022-06-23T18:13:20+04:30
گروه صنعتی ایران خودرو موفق شد، علاوه بر عبور از مرز سه هزار دستگاه تولید روزانه، ۶۰ هزار و ۷۸۳ دستگاه خودرو کامل سواری در خردادماه امسال تولید کند که این ع...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۴/۰۲| طلا چند شد؟

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۴/۰۲| طلا چند شد؟
2022-06-23T18:13:19+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک میلیون و ۴۴۲ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان است.

طرح فروش بدون قرعه کشی ایران خودرو اعلام شد

طرح فروش بدون قرعه کشی ایران خودرو اعلام شد
2022-06-23T17:53:15+04:30
طرح فروش بدون قرعه کشی برخی از محصولات ایران خودرو از سوی وزارت صمت اعلام شد.

هدیه روزهای رایتلی به مشترکین رایتل در تابستان ادامه دارد/ ۱۰۰ گیگابایت اینترنت برای همه

  هدیه روزهای رایتلی به مشترکین رایتل در تابستان ادامه دارد/ ۱۰۰ گیگابایت اینترنت برای همه
2022-06-23T11:59:53+04:30
با طرح روزهای رایتلی، تابستان را با ۱۰۰ گیگابایت اینترنت هدیه شروع کنید.

قیمت برنج امروز پنج‌شنبه دوم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت برنج امروز پنج‌شنبه دوم تیرماه ۱۴۰۱
2022-06-23T11:39:54+04:30
قیمت انواع برنج امروز پنج‌شنبه دوم تیرماه ۱۴۰۱ در بازار تهران اعلام شد.

قیمت میوه و تره‌بار امروز پنج‌شنبه دوم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت میوه و تره‌بار امروز پنج‌شنبه دوم تیرماه ۱۴۰۱
2022-06-23T11:26:36+04:30
تازه‌ترین قیمت‌ انواع میوه و تره‌بار امروز پنج‌شنبه دوم تیرماه ۱۴۰۱ در بازار تهران اعلام شد.

قیمت خودروی تولید داخل امروز پنج‌شنبه دوم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت خودروی تولید داخل امروز پنج‌شنبه دوم تیرماه ۱۴۰۱
2022-06-23T10:46:36+04:30
قیمت خودروی تولید داخل امروز پنج‌شنبه دوم تیرماه ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه نسبت به روز گذشته با اندکی تغییرات همراه شد.

قیمت خودرو تولید داخل امروز پنج‌شنبه دوم تیرماه ۱۴۰۱

قیمت خودرو تولید داخل امروز پنج‌شنبه دوم تیرماه ۱۴۰۱
2022-06-23T09:53:14+04:30
قیمت خودرو تولید داخل امروز پنج‌شنبه دوم تیرماه ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه نسبت به روز گذشته با اندکی تغییرات همراه شد.

تولید روزانه ایران‌خودرو از مرز ۳ هزار دستگاه گذشت/ تولید بیش از ۱۴۷ هزار دستگاه

تولید روزانه ایران‌خودرو از مرز ۳ هزار دستگاه گذشت/ تولید بیش از ۱۴۷ هزار دستگاه
2022-06-22T15:59:59+04:30
گروه صنعتی ایران خودرو موفق شد علاوه بر عبور از مرز ۳ هزار دستگاه تولید روزانه، ۶۰ هزار و ۷۸۳ دستگاه خودرو کامل سواری در خردادماه امسال تولید کند.

افزایش سقف فردی تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در بانک ملت

 افزایش سقف فردی تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در بانک ملت
2022-06-22T15:13:12+04:30
بانک ملت بر اساس بخشنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سقف فردی تسهیلات قرض الحسنه ازدواج معرفی شدگان سایت ازدواج بانک مرکزی را از ابتدای سال ۱۴۰۱ افزایش ...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۳/۳۱

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
2022-06-22T15:13:12+04:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۹ درصد افزایش به ۱۸۴۰ دلار و ۴۷ سنت رسید.

کنسرسیوم اکتشاف معدنی پایا، به سمت تدوین برنامه های جدید پیش رود

 کنسرسیوم اکتشاف معدنی پایا، به سمت تدوین برنامه های جدید پیش رود
2022-06-22T15:13:12+04:30
رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: توسعه اکتشاف در کشور، نیازمند نگاه جدید است و کنسرسیوم پایا باید به سمت تدوین برنامه های جدید در حوزه اکتشاف پیش رود.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۳/۳۱| سکه امروز چند شد؟

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۳/۳۱| سکه امروز چند شد؟
2022-06-22T15:13:12+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک میلیون و ۴۳۱ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

شرکت فولاد هرمزگان نمونه بارز یک بنگاه اقتصادی متعهد به مسئولیت های اجتماعی است

 شرکت فولاد هرمزگان نمونه بارز یک بنگاه اقتصادی متعهد به مسئولیت های اجتماعی است
2022-06-22T15:13:12+04:30
آئین تجلیل از تیم فوتبال ساحلی کارگران فولاد هرمزگان قهرمان مسابقات جهانی ایتالیا در صحن شورای شهر بندرعباس برگزار شد.

هدیه روزهای رایتلی به مشترکین رایتل در تابستان ادامه دارد/ ۱۰۰ گیگابایت اینترنت برای همه

 هدیه روزهای رایتلی به مشترکین رایتل در تابستان ادامه دارد/ ۱۰۰ گیگابایت اینترنت برای همه
2022-06-22T15:13:11+04:30
با طرح روزهای رایتلی، تابستان را با ۱۰۰ گیگابایت اینترنت هدیه شروع کنید.

تیم هندبال مس کرمان به هند اعزام شد

 تیم هندبال مس کرمان به هند اعزام شد
2022-06-22T15:13:11+04:30
تیم هندبال مس کرمان که به‌‌ عنوان نماینده شرکت مس و کشورمان در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا در کشور هندوستان شرکت خواهد کرد با بدرقه دکتر علی رستمی مدیرعامل ...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۱

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
2022-06-22T15:13:11+04:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۶درصد کاهش به ۱۸۲۸دلار و ۱۳سنت رسید.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)