میرنیوز

قیمت یک تریلی میلگرد چقدر است؟

 قیمت یک تریلی میلگرد چقدر است؟ 2022-05-11T09:18:44+04:30

ارزش میلگرد تحت تأثیر عوامل مختلف در نوسان است و در حجم بالایی خریدوفروش می‌شود. برای همین تعجب نکنید اگر از واحد تریلی و مقیاس‌های بزرگ برای تخمین قیمتش استفاده می‌کنند. البته در اعلام قیمت‌ها، میلگرد را براساس هر کیلوگرم هم عنوان می‌کنند اما استفاده از مقیاس‌های بزرگ‌تر درک بهتری به خریداران می‌دهد. در این مقاله می‌خواهیم بگوییم که قیمت یک تریلی میلگرد چقدر است؟ برای تخمین و ارزیابی هزینه‌های پروژه‌تان باید روی چه چیزهایی حساب کنید و از قیمت چه مواردی باخبر باشید؟

قیمت یک تریلی میلگرد و مقیاسی که ملموس است

تاجران و بازرگانان از واحد قابل‌شمارش تریلی برای سنجش مقدار میلگرد استفاده می‌کنند. حجم خرید این محصول از بازار آهن و فولاد زیاد است و معمولا در ابعاد وسیع از کارخانه تولیدی به سمت مقصد خریدار فرستاده می‌شود.

میلگرد از کالاهای مهم و استراتژیکی است که می‌تواند بودجه‌بندی پروژه‌ها را به‌شدت تحت‌الشعاع خود قرار بدهد. انتخاب جنسی باکیفیت و رصد مقدار موردنیاز از این محصول برای مدیران مالی و مهندسان پروژه‌های ساخت‌وساز بسیار مهم است. تمام خریداران هم مایلند که میلگرد را با کیفیتی مناسب، در حجمی زیاد و البته قیمتی مناسب خریداری کنند.

میلگرد معمولا در تناژ بالا خریداری می‌شود؛ برای مثال، برای هر مترمربع از یک ساختمان به حدود 50 کیلوگرم میلگرد احتیاج پیدا خواهید کرد. اگر بنا باشد که سوله یا ساختمانی بزرگ بسازید، قطعا حجم مصرفی میلگردتان بسیار زیاد خواهد شد. پس بی‌راه نیست که دست‌اندرکاران خریدوفروش این مقطع فولادی از واحد تریلی برای آن استفاده می‌کنند.

عوامل اثرگذر بر قیمت میلگرد را بشناسید

مسافت و حجم میلگردی که با تریلی‌ حمل می‌شود، روی قیمت نهایی اثر می‌گذارد. چنانچه فاصله مقصد از درب کارخانه یا محل دریافت میلگردها زیاد باشد، طبیعتا، هزینه‌های ارسال و کرایه تریلی هم بیشتر می‌شود. حجم میلگردها هم در این زمینه نقش دارد. هر تریلی دارای ظرفیت اسمی مشخصی است. اگر حجم میلگردی که حمل می‌کند، بیشتر از ظرفیت اسمی‌اش شود، کرایه و هزینه راه بیشتر خواهد شد.

البته مقوله تأثیرپذیری قیمت میلگرد بسیار پیچیده و تحت‌ تأثیر عوامل بسیار متنوعی است. برای مثال، نوسانات ارزی یعنی دلار می‌تواند وضعیت بازار را به‌شدت دگرگون کند. مسائل سیاسی و اقتصادی مختلف یا حتی جغرافیایی و اثراتی که روی تصمیم‌گیری‌های خردوکلان اقتصادی می‌گذارند، بازارهای تجاری مختلف از جمله میلگرد را هم تغییر می‌دهند. قیمت انواع مقاطع فولادی مثلا  قیمت میلگرد سایز 8 یا هم‌تایان دیگرش در گروی نوسانات مختلف بازار قرار دارد.

 

قیمت یک تریلی میلگرد را چطور به‌دست آورید

هر تریلی می‌تواند به‌طور متوسط، 22 تا 24 تُن را حمل کند. اگر قیمت روز میلگرد را بدانید، با توجه به حجم و ظرفیت تریلی‌های معمولی می‌توانید تخمینی درباره قیمت‌ها داشته باشید. برای مثال،قیمت میلگرد امروز در بازار  را بررسی کنید تا دست‌تان بیاید که هزینه تقریبی حمل‌ونقل این مقطع فولادی مهم در پروژه‌تان چقدر خواهد بود. یادتان باشد که هزینه مربوط به حمل هم در نظر گرفته می‌شود و قیمتی که در هنگام بارزدن می‌شنوید، حالت تخمینی دارد و می‌تواند تا زمان دریافت مرسوله تغییر کند.

قیمت میلگرد و سایر انواع آهن آلات هر روز در وبسایت آیرومارت به نشانیwww.iromart.com به‌روزرسانی می‌شود و می‌تواند مرجع بسیار خوبی برای استعلام روزانه قیمت این محصولات باشد.

در واقع، قیمت یک تریلی میلگرد زمانی نهایی می‌شود که محصول موردنظر از سوی خریدار دریافت گردد. البته این بازه چندان هم طولانی نیست یعنی از زمان ثبت سفارش تا بارزدن و رساندن مرسوله به دست مشتری، مدت‌زمان زیادی نمی‌گذرد. بنابراین، خریدار با همان قیمت تخمینی اولیه متوجه خواهد شد که هزینه حمل تریلی چقدر است.

هزینه‌های جانبی در فرایند حمل میلگرد را هم بشناسید

اگر قصد سفارش میلگرد و دریافت آن از طریق حمل با تریلی را دارید، حواستان را به هزینه‌های جانبی دیگر مسیر سفارش تا دریافت هم جمع کنید. هزینه‌های بارگیری، انبارداری و اموری مانند بیمه را هم در نظر بگیرید و در برآوردهای مالی و تخمین بودجه لازم برای این کار، آنها را هم محاسبه کنید.

یادتان باشد که کیفیت محصولات کارخانه‌های مختلف هم از نظر مرغوبیت میلگرد تولیدی و هم کیفیت بارزدن و حمل‌ونقل، می‌تواند متفاوت باشد. بدیهی است که کیفیت بهتر هزینه بیشتری را هم در پی خواهد داشت. به‌خاطر داشته باشید که سازمان باربری هم درصد سهمی در فرایند حمل‌ونقل برای خود در نظر می‌گیرد. این مقدار که حدود 7 تا 12درصد است هم روی هزینه‌های جانبی حمل میلگرد محاسبه می‌شود.

 

نگاهی به وزن میلگردها داشته باشید

میلگردها را در شاخه‌های 12متری تولید می‌کنند و به فروش می‌رسانند. بنا به نوع میلگرد که با قطرهای متنوع تولید می‌شود، عدد وزن را در 12 ضرب کنید تا متوجه شوید که وزن میلگردهای موردنظرتان چقدر است. قطر میلگردها به‌اندازه‌های 6، 8، 10، 12، 14، 16، 18، 20، 22، 25، 28، 32، 36، 40 و 50 است. هریک از این قطرها وزن مخصوص به خود را دارند.

از آنجا که طول شاخه‌ها 12متر است، با ضرب‌کردن وزن هریک از این میلگردها با قطرهای مختلف در 12 می‌توانید به نتیجه‌گیری درباره وزن بار میلگردهایتان برسید. این را هم بدانید که کارخانه‌ها میلگردها را به‌ شکل بندیل به‌فروش می‌رسانند. منظور از بندیل هم دسته‌ای از میلگردهاست که اندازه‌های یکسان دارند و به هم بسته می‌شوند. وزن بندیل‌ها تقریبا 2هزار تا 2هزار و 200 کیلوگرم است.

در آخر

مدیریت مالی پروژه‌های مختلف بخش بسیار مهمی از کار است. کسانی که در این زمینه وظایفی به‌عهده دارند، باید با قیمت‌ها آشنا باشند و از منابعی معتبر اقدام به استعلام‌گیری کنند. برای مثال، آگاهی از نمودار قیمت میلگرد 16 یا فرآورده‌های دیگر می‌تواند نقش مهمی در تخمین هزینه‌ها و تعیین بودجه داشته باشد.

مرجعی مانند آیرومارت (پیشرو صنعت نفت آسیا) در زمینه استعلام قیمت‌ها دقیق و به‌روز عمل می‌کند. این شرکت، علاوه بر اینکه به شما کمک می‌کند تا از قیمت‌ها و نوساناتشان مطلع شوید، در حوزه تأمین و بازرگانی مقاطع فولادی هم فعال است. برای خرید میلگرد و تخمین برآورد قیمت یک تریلی میلگرد یا هر مقطع فولادی دیگری روی این مرجع حساب کنید.

"این مطلب تبلیغاتی است"

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

ایران‌خودرو در مسیر اصلاح حرکت می‌کند

ایران‌خودرو در مسیر اصلاح حرکت می‌کند
2022-05-16T20:18:24+04:30
معاون وزیر صمت گفت: طبیعی است که مشکلات یک شبه قابل حل نیست و نیازمند زمان است، مهم این است که ایران خودرو در مسیر اصلاح حرکت می‌کند.

آگهی‌های استخدامی برنامه نویس در شرکت‌های بزرگ (بهار ۱۴۰۱)

آگهی‌های استخدامی برنامه نویس در شرکت‌های بزرگ (بهار ۱۴۰۱)
2022-05-16T09:58:33+04:30
برای استفاده از این فرصت و استخدام به عنوان برنامه نویس در بهترین سازمان‌ها و شرکت‌های ایران، کافی است به ایران تلنت مراجعه کنید.

در صورت بروز این علائم به دکتر قلب مراجعه کنید

در صورت بروز این علائم به دکتر قلب مراجعه کنید
2022-05-16T09:58:32+04:30
در ادامه با شایع‌ترین بیماری‌ های قلبی آشنا می‌شویم و علائم و علل هر کدام از آن‌ها را به تفصیل بررسی می‌کنیم.

نرخ رسمی ۲۳ ارز افزایشی شد

نرخ رسمی ۲۳ ارز افزایشی شد
2022-05-16T09:58:32+04:30
بانک مرکزی در گزارشی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز منتشر کرد که بر اساس آن نرخ رسمی ۹ ارز کاهش و ۲۳ ارز افزایش یافت. همچنین نرخ رسمی ۱۴ ارز ثابت ماند.

آمادگی کامل ایران خودرو دیزل برای نوسازی ناوگان حمل و نقل سنگین و نیمه سنگین کشور

  آمادگی کامل ایران خودرو دیزل برای نوسازی ناوگان حمل و نقل سنگین و نیمه سنگین کشور
2022-05-16T10:05:07+04:30
مدیرعامل ایران خودرو دیزل با اشاره به فرامین هشت ماده‌ای رییس جمهوری محترم و راهبردهای وزارت صمت در خصوص نوسازی ناوگان سنگین و نیمه سنگین کشور، از اعلام آما...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۱| آخرین قیمت‌ها در بازار طلا و ارز

  قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۱| آخرین قیمت‌ها در بازار طلا و ارز
2022-05-16T09:51:41+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸ عیار هرگرم یک‌ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

نحوه اختصاص مواداولیه روی بهره‌وری شرکت‌های فولادی تأثیر می‌گذارد

نحوه اختصاص مواداولیه روی بهره‌وری شرکت‌های فولادی تأثیر می‌گذارد
2022-05-15T16:25:05+04:30
مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت و هیأت همراه، ضمن بازدید از خطوط تولید ذوب‌آهن اصفهان، در نشستی با مدیرعامل و معاونین این مجتمع، راهکارهای تقویت و ارتقاء ...

تولید روزانه ۱۸۰۰ دستگاه خودرو با عبور مستقیم ۹۰ درصدی خودروها

تولید روزانه ۱۸۰۰ دستگاه خودرو با عبور مستقیم ۹۰ درصدی خودروها
2022-05-15T15:31:45+04:30
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: دستاوردهای حاصل شده در تولید ۱۸۰۰ دستگاه خودرو با عبور مستقیم ۹۰ درصدی، در دهه ۹۰ بی سابقه بوده و تمام موفقیت های حاصل شده...

اسنپ؛ حامی بازدیدکنندگان و ناشران سی‌وسومین نمایشگاه کتاب

اسنپ؛ حامی بازدیدکنندگان و ناشران سی‌وسومین نمایشگاه کتاب
2022-05-15T13:25:07+04:30
در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، اسنپ با ارائه خدمات اختصاصی به تمامی بازدیدکنندگان و ناشران از ۲۱ تا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، به عنوان حامی حمل‌ونقل ا...

بهترین زبان های برنامه نویسی سال ۱۴۰۱ برای یادگیری چیست؟

بهترین زبان های برنامه نویسی سال ۱۴۰۱ برای یادگیری چیست؟
2022-05-15T13:25:07+04:30
در این مطلب به محبوب‌ترین زبان‌های سال اشاره شده است و اهمیت آموزش پایتون، آموزش لاراول، آموزش ری اکت، آموزش جنگو و... شرح داده شده است.

نیک‌دهقان، مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل ایران‌خودرو شد

نیک‌دهقان، مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل ایران‌خودرو شد
2022-05-14T14:18:30+04:30
در حکمی از سوی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، محمود نیک دهقان به عنوان مدیر ارتباطات و امور بین الملل این گروه صنعتی منصوب شد.

طراحی تخصصی ویلا + سرمایه گذاری صحیح با طراحی بهینه و خاص

طراحی تخصصی ویلا + سرمایه گذاری صحیح با طراحی بهینه و خاص
2022-05-14T12:58:30+04:30
اگر از مالکین زمین‌های اطراف تهران و شهرهای شمالی هستید که قصد ساخت ویلا را دارند این مطلب را بخوانید.

رویداد جذاب نمایشگاه کتاب فیدیبو

رویداد جذاب نمایشگاه کتاب فیدیبو
2022-05-14T12:58:29+04:30
نمایشگاه مجازی کتاب‌هاای صوتی و الکترونیکی فیدیبو همزمان با نمایشگاه کتاب تهران در سایت و اپلیکیشن فیدیبو آغاز شد.

سئو سایت و درج آگهی رایگان برای آرایشگاه ها در شونارگ

سئو سایت و درج آگهی رایگان برای آرایشگاه ها در شونارگ
2022-05-14T12:58:28+04:30
در این مقاله برخی از بهترین شیوه ها و استراتژی های عملی برای رسیدن به اهداف سئو سایت را مورد بحث قرار خواهیم داد.

دیدار و نشست گروه صنعتی میهن و سفیر برزیل

دیدار و نشست گروه صنعتی میهن و سفیر برزیل
2022-05-14T12:58:28+04:30
سفیر برزیل به منظور افزایش مراودات اقتصادی در زمینه واردات و صادرات بین دو کشور ایران و برزیل با حضور در گروه صنعتی میهن با ابوالفضل پایداری دیدار و گفت وگو ...

نرخ رسمی ۲۷ ارز کاهشی شد

نرخ رسمی ۲۷ ارز کاهشی شد
2022-05-14T10:18:29+04:30
بانک مرکزی در گزارشی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز منتشر کرد که بر اساس آن نرخ رسمی ۲۷ ارز کاهش و ۱۲ ارز افزایش یافت. همچنین نرخ رسمی هفت ارز ثابت ماند.

تشریح فعالیت‌های همراه اول در ۵G/چالش‌ها و وظایف بخش‌های مختلف اکوسیستم ارتباطی در توسعه نقشه راه ملی ترسیم شد

  تشریح فعالیت‌های همراه اول در ۵G/چالش‌ها و وظایف بخش‌های مختلف اکوسیستم ارتباطی در توسعه نقشه راه ملی ترسیم شد
2022-05-14T09:45:05+04:30
معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول ضمن تشریح فعالیت‌های همراه اول روی شبکه راه‌اندازی شده ۵G توسط این اپراتور، در حضور مدیران ارتباطی کشور و رگولاتور ارتباطی ...

اولویت‌بندی فعال‌سازی معادن کوچک براساس پروژه‌های زیرساخت/ ارائه ۳۰بسته سرمایه‌گذاری در سال جاری

 اولویت‌بندی فعال‌سازی معادن کوچک براساس پروژه‌های زیرساخت/ ارائه ۳۰بسته سرمایه‌گذاری در سال جاری
2022-05-12T13:12:01+04:30
رئیس هیئت عامل ایمیدرو بر اولویت‌بندی فعال‌سازی معادن کوچک بر اساس اجرای پروژه‌های زیرساخت تأکید کرد.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۱| آخرین قیمت‌ها در بازار طلا و ارز

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۱| آخرین قیمت‌ها در بازار طلا و ارز
2022-05-12T13:12:01+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸ عیار هرگرم یک‌ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

تشریح فعالیت‌های همراه اول در ۵G/چالش‌ها و وظایف بخش‌های مختلف اکوسیستم ارتباطی در توسعه نقشه راه ملی ترسیم شد

 تشریح فعالیت‌های همراه اول در ۵G/چالش‌ها و وظایف بخش‌های مختلف اکوسیستم ارتباطی در توسعه نقشه راه ملی ترسیم شد
2022-05-12T12:58:41+04:30
معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول ضمن تشریح فعالیت‌های همراه اول روی شبکه راه‌اندازی شده ۵G توسط این اپراتور، در حضور مدیران ارتباطی کشور و رگولاتور ارتباطی ...

تولید ۳۶۱۶ دستگاه خودرو در گروه صنعتی ایران خودرو در یک روز/ ۶۸درصد تولید محصولات سواری کامل و بدون کسری قطعه

 تولید ۳۶۱۶ دستگاه خودرو در گروه صنعتی ایران خودرو در یک روز/ ۶۸درصد تولید محصولات سواری کامل و بدون کسری قطعه
2022-05-12T12:58:41+04:30
گروه صنعتی ایران خودرو موفق شد چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، با تولید ۳۶۱۶ دستگاه خودرو در دو حوزه سواری و تجاری سنگین و نیمه سنگین، از رکورد تولید روزانه عبور ...

تورم اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها کمتر از ۱۰ درصد است

 تورم اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها کمتر از ۱۰ درصد است
2022-05-12T12:58:41+04:30
محمد رضا فرزین رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی گفت: براساس مطالعه چهار مرکز پژوهشی، تورم ناشی از طرح اصلاح یارانه‌ها کمتر از ۱۰ درصد خواهد بود.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۲

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
2022-05-12T12:58:41+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸ عیار هرگرم یک‌ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

امضای تفاهمنامه همکاری بین بانک ملی ایران و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی

  امضای تفاهمنامه همکاری بین بانک ملی ایران و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی
2022-05-12T12:45:18+04:30
مدیرعامل بانک ملی ایران و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تفاهمنامه تأمین مالی طرح احداث مخزنگاه شهید نادر مهدوی را در حضور وزیر نفت امضا کر...

معرفی انواع دستگاه تصفیه آب و روش‌های موجود

معرفی انواع دستگاه تصفیه آب و روش‌های موجود
2022-05-11T19:25:25+04:30
در ادامه به معرفی انواع دستگاه های آب شیرین کن و ذکر نکاتی در ارتباط با آنها پرداخته ایم.

آیا کوییک ماشین خوبی است؟ رانندگی با آرامش را تجربه کنید!

آیا کوییک ماشین خوبی است؟ رانندگی با آرامش را تجربه کنید!
2022-05-11T15:12:11+04:30
در ادامه ویژگی‌های کوییک را بررسی می‌کنیم و در آخر، یک روش خریدوفروش آسان برای آن معرفی خواهیم کرد.

کدام شرکت ارزان ترین بیمه بدنه خودروی صفر را ارائه می دهد؟

کدام شرکت ارزان ترین بیمه بدنه خودروی صفر را ارائه می دهد؟
2022-05-11T15:12:10+04:30
در ادامه این متن درباره مزیت‌های بیمه بدنه و انواع پوشش‌های آن توضیحاتی خواهیم داد.

چگونه در ازکی‌وام بیمه اقساطی بخریم؟

چگونه در ازکی‌وام بیمه اقساطی بخریم؟
2022-05-11T11:52:07+04:30
اگر موعد تمدید بیمه خودروی شما فرارسیده یا قصد دارید چند نوع بیمه را همزمان خریداری کنید با ما همراه باشید.

بازار رمزارزها دوباره قرمزپوش شد؛ بیت‌کوین به زیر۳۵ هزار دلار سقوط کرد

 بازار رمزارزها دوباره قرمزپوش شد؛ بیت‌کوین به زیر۳۵ هزار دلار سقوط کرد
2022-05-11T09:18:45+04:30
قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتال کاهش قابل توجهی پیدا کرده و بیت‌کوین می‌تواند بر اساس همبستگی آن با اس‌اندپی۵۰۰ در ۳۰ هزار دلار نزول پیدا کند. قیمت بیت کوین د...

مدیران گروه صنعتی ایران خودرو متعهد به تولید خودروی بدون کسری شدند

 مدیران گروه صنعتی ایران خودرو متعهد به تولید خودروی بدون کسری شدند
2022-05-11T09:18:45+04:30
در میثاق نامه ای که به امضای مدیران ارشد گروه صنعتی ایران خودرو رسید، این خودروساز متعهد به تولید خودروی کامل و بدون کسری قطعه از ابتدای خردادماه شد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)