میرنیوز

استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه یا استخدام نیروی متخصص شبکه؟

استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه یا استخدام نیروی متخصص شبکه؟ 2022-04-27T10:27:43+04:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، تصور کنید در یک روز پرمشغله کاری ناگهان شبکه اداره و شرکت شما دچار اختلال شود و شما می‌مانید و خروارها کار که برای انجام آنها نیازمند وصل شدن و رفع خطای شبکه تان هستید. این تنها یک مثال کوچک از اهمیت نیاز به خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار بود، صدها و هزاران مثال دیگر برای اثبات این نیاز وجود دارد که یقیناً تاکنون صاحبین کسب و کار و ارگان‌ها و سازمان‌های بسیاری با این مشکلات دست و پنجه نرم کرده اند که برخی از این سازمان‌ها با نداشتن پشتیبانی شبکه مناسب دچار خسارات سهمگین مالی و زمانی شده اند.

موارد قابل انجام توسط کارشناسان و پشتیبانان شبکه:

از دیگر پیش نیازهای ضروری قبل از بستن قرارداد با تیم خدمات پشتیبانی شبکه، دانستن دقیق امور و وظایف کارشناسان تیم پشتیبانی شبکه است که چند مورد از این وظایف عبارت اند از بکاپ گیری های منظم، آپدیت های مداوم، مانیتورینگ شبکه و عیب یابی و رفع ایرادات احتمالی همچنین جلوگیری از بروز مشکلات امنیتی و عیوب فنی. تیم پشتیبانی شبکه موظف است که به بهترین شکل ممکن اجرا شدن این موارد و دیگر وظایفی که برعهده دارد مطمئن و خاطرجمع شود.

همچنین نگهداری و پشتیبانی از شبکه و نرم افزارها و گاهاً سخت افزارها از مهم‌ترین و اصلی ترین عوامل پشتیبانی شبکه است که تاثیر بسزا و پررنگی بر نحوه درست و بی عیب کار شبکه دارد.

نحوه ارائه خدمات به مشتریان در شرکت‌های پشتیبانی شبکه:

یکی دیگر از موارد قابل توجه پیش از اعتماد کردن به شرکت‌ها و سازمان‌های ارائه دهنده "خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار" و همچنین خدمات نگهداری شبکه که باید دانست و در مورد آن اطلاعات کافی داشت، موضوع نحوه ارائه خدمات پشتیبانی شبکه و پشتیبانی شبکه کامپیوتری به مشتریان است. به عنوان مثال شرکت‌های رایکانت، پیشگام رایانه، کامکو، ترازنت و تعدادی شرکت دیگر، هم به صورت ریموت خدمات رسانی دارند و هم به صورت حضوری با ارسال کارشناس به محل. اما در همین حین شرکت‌هایی هم هستند که صرفاً به صورت حضوری و یا فقط غیر حضوری و ریموت خدمات ارائه می‌دهند. در نتیجه شما باید با توجه به نیاز خودتان و نحوه ارائه خدمات شرکت مورد نظر اقدام به انتخاب و بستن قرارداد پشتیبانی شبکه کنید.

برگزاری جلسات مشاوره و ارائه گزارش ماهیانه:

می‌توان گفت بهترین تیم‌های خدمات پشتیبانی شبکه تیم‌هایی هستند که در صورت وجود سوال یا ابهام از طرف شخص طرف قراردادشان با صبر و حوصله و به ساده‌ترین نحو ممکن برای مشتری خود به توضیح و حل مشکل بپردازند؛ به همین دلیل است که همیشه شرکت‌هایی که پیشنهاد جلسات ماهیانه برای مشاوره و ارائه گزارش پشتیبانی شبکه را می‌دهند محبوب تر از سایر شرکت‌های فعال در این زمینه هستند.

قطعاً شما هم به عنوان کارفرما پس از سپردن شبکه خود به تیم پشتیبانی شبکه نیاز دارید تا از روند کاری این تیم با خبر باشید، در این جلسات ماهیانه که برخی شرکت‌ها در پکیج‌های پشتیبانی خود به آن اشاره می‌کنند، دقیقاً همین اتفاق می‌افتد.

پشتیبانی قوی و در دسترس:

انتظار همیشه برای انسان سخت بوده چه برسد به اینکه پای شبکه و شرکت فرد در میان باشد آن وقت است که دیگر چیزی به اسم صبر و حوصله در کار نیست و دقیقاً به همین دلیل است که وجود پشتیبانی در دسترس و قوی در تیم خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار حائز اهمیت بسیار زیادی است، برای انتخاب شرکت و تیم پشتیبانی شبکه خود حتماً به روش‌های ارتباط گیری و همچنین ساعات ارائه خدمات آن شرکت توجه لازم را داشته باشید به طور مثال بعضی از شرکت‌ها دارای خدمات رسانی ۲۴ ساعته هستند و در ساعات غیر کاری شما با ثبت تیکت در سامانه یا ارسال ایمیل می‌توانید مشکل خود را مطرح کنید و در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ سوال خود را دریافت کنید اما در همین حال شرکت‌هایی هستند که صرفاً در زمان اداری پاسخگوی شما هستند که بیشتر مناسب ادارات و ارگان‌های دولتی است.

تفاوت‌های خدمات پشتیبانی شبکه ریموت (غیرحضوری) با استخدام نیروی متخصص:

تا اینجا با برخی اطلاعات مورد نیاز قبل از بستن هرگونه قرارداد و یا استخدام نیروی متخصص در زمینه خدمات پشتیبانی شبکه آشنا شدیم و حال نوبت پاسخ به سوال اصلی مان است، استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه ریموت بهتر است و یا استخدام نیروی متخصص؟! برای جواب به این سوال و دریافتن تفاوت‌های میان این خدمات پشتیبانی شبکه به موارد زیر می‌پردازیم:

۱. تفاوت هزینه بین دو نیرو و یا تیم حضوری و ریموت:

هزینه‌ها مخصوصاً در این اوضاع و شرایط اقتصادی تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های صاحبین کسب و کار و مدیران سازمان‌ها و ارگان شده است پس در اولین مورد به تفاوت در هزینه‌ها می‌پردازیم: همانطور که حتماً می‌دانید حضور نیروی فیزیکی به صورت دائم و روزانه نیازمند هزینه‌هایی همچون ایاب و ذهاب، بیمه، حقوق ثابت ماهیانه و … است و از لحاظ هزینه‌ای استخدام یک نیرو جهت پشتیبانی شبکه عملاً توجیه اقتصادی ندارد چرا که یک نیرو یا تیم پشتیبانی شبکه ریموت و غیر حضوری با انجام دقیقاً همان کارها هزینه کمتری می‌گیرد چرا که نه نیازی به بیمه دارد و نه سایر مواردی که ذکر شد.

استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه یا استخدام نیروی متخصص شبکه؟

۲. دسترسی و کنترل بیشتر بر نیروی حضوری:

اغلب مدیران و صاحبین کسب و کار خیال می‌کنند با استخدام نیروی غیرحضوری تسلط و دسترسی کامل به این شخص و یا تیم را ندارند و ترجیح می‌دهند نیرو حضوری استخدام کنند اما این ایده کاملاً منسوخ و تاریخ گذشته است زیرا در دنیای تکنولوژی امروزی و با معرفی ده‌ها و صدها نرم افزار و سایت و اپلیکیشن برای کنترل و ارتباط از راه دور این مشکل از ریشه و پایه و اساس برطرف شده و دیگر نگرانی در این زمینه وجود ندارد. حتی در بعضی موارد ارتباط و دسترسی به نیروی ریموت بسیار بیشتر از نیروی حضوری می‌باشد، فکر کنید اداره و سازمان شما دو یا چند طبقه باشد و شما در طبقات بالایی و نیروی پشتیبانی شبکه در طبقات پایینی مستقر باشد، حال آیا رفتن به طبقات پایین و پیدا کردن آن فرد راحت تر است یا ارسال تیکت و یا پیام و ایمیل از همان جایی که هستید؟

۳. حل نشدن مشکلات سخت افزاری به صورت ریموت:

احتمالاً این سوال برای شما هم پیش آمده که خب برای مشکلات سخت افزاری و سیستمی خود چه کار باید کنیم به صورت ریموت که این مشکلات حل نمی‌شوند؟ در جواب این سوال باید گفت که این مشکلات سیستمی تا حدی با تماس تلفنی و با مشورت دقیق کارشناسان با تجربه و صبور قابل حل است اما در صورت حل نشدن این مشکلات پلن حضور کارشناس در محل و حل مشکل که پیش تر گفته شد برخی از شرکت‌ها ارائه می‌دهند موجود است.

نتیجه گیری:

به طور کلی برای اکثریت ارگان‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌ها، استفاده از تیم و یا نیرو متخصص غیر حضوری و ریموت بسیار مناسب‌تر است هم از جهات اقتصادی که همانطور که گفته شد مقرون به صرفه تر است به دلیل حذف هزینه‌های اضافی ایاب و ذهاب و بیمه و … و همچنین بستن قرارداد با شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه ریموت بسیار از نظر صرفه جویی در وقت و انرژی مناسب است هرچند که اکثر این شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه در صورت لزوم، کارشناسان با تجربه خود را برای حل مشکل و ایرادات شبکه شما به شرکت و ارگان شما ارسال می‌کنند.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

دستگاه بسته‌بندی قند و شکلات پیروز پک

دستگاه بسته‌بندی قند و شکلات پیروز پک
2022-05-29T10:03:55+04:30
در این مطلب به بررسی دستگاه های بسته بندی قند حبه و شکلات این شرکت پرداخته‌ایم.

تحول دیجیتال در حمل‌ونقل خودرویی

تحول دیجیتال در حمل‌ونقل خودرویی
2022-05-29T10:03:54+04:30
شرکت دلفین با ارائه سه راهکار دیجیتالی کنترل رفتار راننده از راه دور، مدیریت سوخت مصرفی و نگهداری و تعمیرات پیش‌بینی شده توانست جایزه‌ برترین طرح در حفظ هوای...

هتل‌های ارزان قیمت تبریز

هتل‌های ارزان قیمت تبریز
2022-05-29T09:50:43+04:30
اگر شما هم می خواهید برای سفر به تبریز برنامه ریزی کنید و در جستجوی هتل های ارزان قیمت تبریز هستید با ما همراه باشید.

معرفی بهترین پیست‌های اسکی در تهران و اطراف تهران

معرفی بهترین پیست‌های اسکی در تهران و اطراف تهران
2022-05-29T09:50:42+04:30
در این گزارش با بهترین پیست های اسکی تهران و اطراف تهران بیشتر آشنا می شویم و به شما خواهیم گفت هریک از آن‌ها چه ویژگی‌ها و امکاناتی دارند.

بررسی ابزارهای تحلیل داده در شبکه‌های اجتماعی

بررسی ابزارهای تحلیل داده در شبکه‌های اجتماعی
2022-05-29T09:50:41+04:30
در این مطلب قصد داریم ابتدا ۳ ابزار خارجی مربوط به رصد فضای مجازی و نهایتا سامانه پایش و رصد اخبار و شبکه‌های اجتماعی لایف‌وب را که یک محصول ایرانی است، معرف...

۷ هتل معروف نزدیک تکسیم

۷ هتل معروف نزدیک تکسیم
2022-05-29T09:50:40+04:30
در ادامه با ۵ هتل معروف نزدیک تکسیم آشنا می شوید که دسترسی شما را بخش تاریخی استانبول، خیابان استقلال و اسکله بسیار آسان می‎کند.

اعلام همکاری گروه پاکشوما با برند جهانی کنوود

اعلام همکاری گروه پاکشوما با برند جهانی کنوود
2022-05-28T12:50:35+04:30
همکاری گروه پاکشوما و برند کنوود در تولید و عرضه محصولات خانگی آغاز شد.

قیمت سکه ۷ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۷ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید
2022-05-28T11:17:11+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید.

تعمیر یخچال در مشهد با سامان سرویس

تعمیر یخچال در مشهد با سامان سرویس
2022-05-28T10:37:11+04:30
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای تعمیر یخچال خود و انتخاب مرکز تعمیرات لوازم خانگی دچار تردید شده باشد. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم در چه مواردی...

۵ مهارت نرم ضروری برای موفقیت شغلی

۵ مهارت نرم ضروری برای موفقیت شغلی
2022-05-28T10:37:10+04:30
مهارت‌های نرم بیشتر حول محور شخصیت قرار دارند و از طریق تجربه بدست می‌آیند، در ادامه با ما همراه باشید تا انواع مهارت‌های نرم را به شما توضیح دهیم.

نرخ رسمی ۲۶ ارز افزایشی شد

نرخ رسمی ۲۶ ارز افزایشی شد
2022-05-28T08:50:29+04:30
بانک مرکزی در گزارشی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز منتشر کرد که بر اساس آن نرخ رسمی ۹ ارز کاهش و ۲۶ ارز افزایش یافت؛ همچنین نرخ رسمی ۱۱ ارز ثابت ماند.

پرداخت تسهیلات وحمایت بانک قرض الحسنه رسالت ازشرکت های دانش بنیان

پرداخت تسهیلات وحمایت بانک قرض الحسنه رسالت ازشرکت های دانش بنیان
2022-05-25T15:30:33+04:30
بانک قرض الحسنه رسالت در قالب تفاهم نامه با صندوق نوآوری و شکوفایی و با پرداخت تسهیلات از شرکت های دانش بنیان حمایت می کند.

قیمت سکه طرح جدید ۴ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید ۴ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان رسید
2022-05-25T14:37:17+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به ۱۴ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان رسید.

نرخ رسمی ۲۲ ارز افزایشی شد

نرخ رسمی ۲۲ ارز افزایشی شد
2022-05-25T10:43:54+04:30
بانک مرکزی در گزارشی نرخ رسمی ۴۶ ارز را منتشر کرد که بر اساس آن نرخ رسمی ۱۳ ارز کاهش و ۲۲ ارز افزایش یافت؛ همچنین نرخ رسمی ۱۱ ارز ثابت ماند.

آیا می‌دانید در صورت گم‌ کردن وسایل خود در مترو چه کنید؟

آیا می‌دانید در صورت گم‌ کردن وسایل خود در مترو چه کنید؟
2022-05-25T09:37:16+04:30
اگر وسیله خود را در مترو گم کردید به مدت یک هفته فرصت دارید تا به انتظامات ایستگاه مراجعه کنید و آن را تحویل بگیرید.

کیفیت خودروهای داخلی در حال ارتقاء است

کیفیت خودروهای داخلی در حال ارتقاء است
2022-05-24T16:17:15+04:30
نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: خودروسازان داخلی تلاش های زیادی کردند و چندسالی است که وارد حوزه طراحی و تولید پلتفرم های جدید شدند و کیفیت خودروهای داخلی ه...

راهنمای خرید انگشتر طلا خاص با قیمت مناسب

راهنمای خرید انگشتر طلا خاص با قیمت مناسب
2022-05-24T16:17:14+04:30
در این گزارش انواع مدل های انگشتر را به شما معرفی خواهیم کرد.

چرا در فروردین، خودرو کم تولید شد؟

چرا در فروردین، خودرو کم تولید شد؟
2022-05-24T12:30:35+04:30
در فروردین ماه سال جاری خودروسازان طبق دستور دولت، اقدام به تکمیل و تجاری‌سازی محصولات ناقص انباشت شده در پارکینگ های خود کرده اند که همین مساله منجر به کاه...

قیمت سکه طرح جدید ۳ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید ۳ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید
2022-05-24T12:30:34+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری، یاری‌گر صنعت فولاد است

مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری، یاری‌گر صنعت فولاد است
2022-05-24T11:50:31+04:30
قالیباف با بیان این که ذوب آهن اصفهان کمترین بهره مندی از یارانه انرژی و مصرف گاز طبیعی را دارد،عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی در جهت تسهیل امور پیش روی صنعت ف...

گزارش عملکرد اسنپ در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد

گزارش عملکرد اسنپ در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد
2022-05-24T11:50:31+04:30
با حضور بنیانگذاران آلمانی گروه اسنپ از گزارش عملکرد این شرکت در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد.

راهنمای خرید تشک طبی از تشک خوشخواب

راهنمای خرید تشک طبی از تشک خوشخواب
2022-05-24T11:50:30+04:30
در ادامه برخی از موارد کاربردی ذکر شده که می توانید از آنها بهره ببرید.حتما قبل از خرید تشک خوشخواب قیمت تشک خوشخواب را بررسی کنید.

نرخ رسمی ۲۹ ارز افزایشی شد

نرخ رسمی ۲۹ ارز افزایشی شد
2022-05-24T10:03:53+04:30
بانک مرکزی در گزارشی نرخ رسمی ۴۶ ارز را منتشر کرد که بر اساس آن نرخ رسمی هفت ارز کاهش و ۲۹ ارز افزایش یافت؛ همچنین نرخ رسمی ۱۰ ارز ثابت ماند.

خودروی ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد

خودروی ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد
2022-05-23T14:10:36+04:30
قائم مقام ایران خودرو با شاره به تولید ۸۴۳۸۵ دستگاه خودرو، از حذف خودرو ناقص از فرآیند تولید در این گروه صنعتی خبر داد.

آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟

آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟
2022-05-23T14:10:35+04:30
آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟ همراه ما باشید تا به شما بگوییم این موضوع از چه جهاتی اهمیت دارد و چطور می توان آن را رفع کرد.

خرید میلگرد از نزدیک‌ترین کارخانه به پروژه شما

خرید میلگرد از نزدیک‌ترین کارخانه به پروژه شما
2022-05-23T14:10:34+04:30
در این گزارش کمک خواهیم کرد تا با شناسایی نزدیک ترین کارخانه به محل پروژه، بیشترین سود را از پروژه‌هایتان داشته باشید.

قیمت سکه طرح جدید به ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان کاهش یافت

قیمت سکه طرح جدید به ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان کاهش یافت
2022-05-23T11:57:09+04:30
قیمت سکه طرح جدید در معاملات امروز بازار آزاد تهران به نرخ ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله می شود.

جزئیات تازه از افتتاح مجازی حساب ارزی بانک ملی ایران

 جزئیات تازه از افتتاح مجازی حساب ارزی بانک ملی ایران
2022-05-22T13:43:45+04:30
افتتاح حساب پس انداز ارزی بانک ملی ایران به صورت مجازی و در بستر «نشان بانک» طی ۵ مرحله و در کوتاهترین زمان ، ممکن است.

خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد/ ثبت رکورد تولید ۲۷۹۲ خودرو کامل سواری و تجاری در یک روز

 خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد/ ثبت رکورد تولید ۲۷۹۲ خودرو کامل سواری و تجاری در یک روز
2022-05-22T13:43:45+04:30
قائم مقام توسعه و تولید ایران خودرو، با اعلام افزایش ۶۵ درصدی تولید خودرو کامل سواری از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته با تو...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۳/۰۱|آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و سکه

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۳/۰۱|آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و سکه
2022-05-22T13:43:45+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۳۹۴ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴میلیون و ۵۳۰ هزار تومان است.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)