میرنیوز

فروشگاه اینترنتی مقداد ای تی، عرضه کننده تخصصی لپ تاپ

فروشگاه اینترنتی مقداد ای تی، عرضه کننده تخصصی لپ تاپ 2022-04-26T14:54:10+04:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، لپ تاپ‌ها به عنوان یکی از ضروری‌ترین و کاربردی‌ترین محصولات دیجیتالی، به بخش جدایی ناپذیر زندگی روزمره طیف وسیعی از اقشار جامعه نظیر گیمرها، دانشجویان، مهندسان و … تبدیل شده‌است و تهیه آن امری اجتناب ناپذیر به نظر می‌رسد. سالانه برندهای شناخته شده و نامدار از سراسر دنیا، لپ تاپ‌های پرچمدار و قدرتمند خود را روانه بازار می‌کنند. قیمت لپ تاپ‌های هر برند بسته به میزان فروش، قدرت سخت افزاری، خدمات پس از فروش و... می‌توانند متفاوت باشد و به عنوان مثال قیمت لپ تاپ دل می‌تواند بسیار متفاوت‌تر از قیمت لپ تاپ ایسر باشد. بنابراین شناسایی قیمت مناسب بر اساس توانایی‌ها و ویژگی‌های لپ تاپ امری دشوار و چالش برانگیز است.

قیمت گذاری‌های مختلف از سوی تولید کنندگان از یک سو و نوسانات بازار ارز و مشکلات واردات غیر مستقیم محصولات دیجیتالی بسیاری از برندها از سوی دیگر باعث شده، قیمت گذاری محصولات از جمله لپ تاپ در ایران، بسیار واگرا و متفاوت از سایر نقاط جهان باشد و معمولاً کاربران در چنین شرایطی به سختی می‌توانند تشخیص دهند، قیمت لپ تاپتحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد که پیشتر به برخی از آن‌ها اشاره شد، بعضی از آن‌ها استاندارد و بر اساس معیارهای مشخصی انجام می‌شود و برخی دیگر تحت تأثیر عواملی غیر قابل پیشبینی مانند طمع فروشنده، عدم توازن میان عرضه و تقاضا و.. می‌گیرد. حال پرسش اصلی اینجاست: کدام عوامل استانداردهای مشخص شده هستند و کدام‌ها را نمی‌توان پیش بینی کرد؟ در ادامه تلاش می‌کنیم شما را با برخی از عوامل کلیدی و مؤثر روی قیمت لپ تاپ آشنا کنیم.

قدرت سخت افزاری

اصلی‌ترین و پایه‌ای ترین موردی که تولید کنندگان در زمان قیمت گذاری لپ تاپ در نظر می‌گیرند، قدرت سخت افزاری و قیمت قطعاتی است که در معماری ساخت لپ تاپ استفاده شده‌است. این موردی برای تمامی برندها صادق است و فرقی ندارد شما به دنبال عوامل قیمت لپ تاپ دل باشید یا قیمت لپ تاپ ایسر. همواره در ابتدا کار باید میزان قدرت سخت افزاری و کارایی این قطعات مورد بررسی قرار گیرد. بدون شک هر چقدر قدرت سخت افزاری یک سیستم افزایش یابد، به تبع شاهد رشد قیمت آن نیز خواهیم بود.

هر ساله قطعات لپ تاپ‌های پرچمدار در حال ارتقا می‌باشند و برندهای فعال در این حوزه به صورت دائمی با معرفی مدل‌های بروزتر و جدیدتر، در تلاش هستند تا در این بازار چالشی و پر رقابت سهمی از بازار را به خود اختصاص دهند. هر چند برندهایی مانند لنوو، با اتخاذ راهکارهایی توانسته‌اند در عین ارائه سیستم‌های قدرتمند، قیمت به مراتب مناسب‌تری را روانه بازار کنند و شاید در مقابل قیمت لپ تاپ دل یا قیمت لپ تاپ ایسر هم رده، از قیمت مناسب‌تری برخوردار باشند اما، در مجموع سخت افزارهای بروز و پیشرو از قیمت به مراتب بالاتری از لپ تاپ‌های میان رده برخوردار هستند.

البته بسته به نوع قطعه نیز ممکن است تأثیر مستقیم نوآوری قطعه روی قیمت لپ تاپ کمتر یا بیشتر باشد. این مورد خود به هزینه تولید و میزان عرضه و تقاضا نیز وابسته است. به عنوان مثال در دوران شیوع جهانی ویروس کووید -۱۹ کارخانه تولید کارت‌های گرافیک با کمبود قطعات اولیه برای تولید کارت‌های گرافیک خود مواجه شدند و این موضوع سبب کمبود کارت‌های گرافیک در بازار و به دنبال آن افزایش قیمت این قطعات شد. لپ تاپ‌هایی که از یک نوع خاص از کارت‌های گرافیک کمیاب استفاده می‌کردند، در بازار کمیاب شدند و به دنبال آن قیمت آن‌ها نیز رشدی چشمگیر و خارج از عرف را تجربه کردند.

فروشگاه اینترنتی مقداد ای تی، عرضه کننده تخصصی لپ تاپ

طول عمری باتری

شاید زمانی که از کاربران بپرسند اصلی‌ترین تفاوت میان لپ تاپ‌ها با سیستم‌های خانگی در چیست، پاسخ آن‌ها پورتابل بودن لپ تاپ و امکان استفاده از آن بدون نیاز به پریز برق است. از زمان پیدایش اولین لپ تاپ‌ها، همواره بحث طول عمر لپ تاپ موردی حیاتی و خاص بوده و سازندگان سعی در بهینه کردن این بخش را دارند. قیمت لپ تاپ تأثیر مستقیمی از کیفیت لپ تاپ و همچنین طول عمر آن می‌گیرند و بسته به نوع باتری (لیتیومی و …) و همچنین میزان ذخیره انرژی که پس از هر بار شارژ کامل دارد، می‌گیرد.

بی دلیل نیست که هر ساله برندها در زمان بازاریابی برای محصول جدید خود که قرار است طی سال جاری روانه بازار شود، در کنار اشاره به مواردی همچون قدرت سخت افزاری و کیفیت صفحه نمایش، مانوری خاصی روی قدرت و طول عمر باتری‌های لپ تاپ خود می‌دهند و تاکید خاصی روی این بخش دارند، سالانه هزینه‌های فراوانی صرف بهینه کردن باتری‌های خود برای داشتن طول عمر و پایداری بیشتر می‌کنند.

جدا از هزینه‌ها و اهمیتی که سازندگان برای این قسمت از معماری لپ تاپ‌های خود قائل هستند. کاربران نیز برای اینکه بتوانند از سیستم‌های خود بدون نیاز به پریز برق و اتصال مستقیم استفاده کنند، ارزش فراوانی قائل هستند و در نتیجه بسیاری از آن‌ها حاضر هستند برای داشتن لپ تاپ با طول عمر باتری بیشتر، هزینه بیشتری بپردازند که بدون شک همین مسئله روی قیمت لپ تاپ تأثیری مستقیم دارند. برخی از لپ تاپ‌های امروزی بعضاً تا ۱۵ ساعت یا حتی بیشتر توانایی نگه داری انرژی پس از هر بار شارژ کامل را دارند. این موضوع به خوبی نشان دهنده اهمیت تولید کنندگان به این بخشی است.

طراحی ظاهری و کیفیت ساخت

در عصر امروز زیبایی و چشم نوازی ظاهری به بخش جدا ناشدنی از زندگی همه افراد بدل شده و محصولاتی مانند لوازم خانگی و محصولات دیجیتای که زمانی صرفاً برای رفع نیازهای روزمره مورد استفاده قرار می‌گرفتند، اکنون تبدیل به بخشی از زیبایی ظاهری خانه نیز شده‌اند و افراد در تهیه آن‌ها علاوه بر کارایی، زیبایی را نیز مد نظر قرار می‌دهند. مسلماً لپ تاپ‌ها نیز از این قاعده مستثنا نیستند و چه بسا یک لپ تاپ با کارایی کمتر و صرفاً به دلیل زیبایی بیشتر مورد توجه کاربران بیشتری باشند.

در کنار این موضوعات، از کیفیت ساخت که یکی از ارکان ارزش گذاری لپ تاپ‌ها هستند نیز نباید غافل شد. مهم نیست به دنبال قیمت لپ تاپ دل باشید یا قیمت لپ تاپ ایسر. حتماً استحکام بدنه و مقاومت آن در برابر ضربه، در کنار سبکی و خوشدستی از مواردی هستند که تقاضا برای یک محصول را افزایش و کاهش می‌دهند و تولید کنندگان نیز با آگاهی از این موضوع، همواره طراحی ظاهری و کیفیت ساخت را مد نظر خود قرار می‌دهند و بسته به هزینه و انرژی صرف شده در این بخش، قیمت لپ تاپ‌های خود را رشد یا افت می‌دهند.

فروشگاه اینترنتی مقداد ای تی، عرضه کننده تخصصی لپ تاپ

نحوه قیمت گذاری لپ تاپ در ایران

در کشور ما علاوه بر تمامی موارد فوق که به تفصیل شرح داده شدند و چندین مورد فنی دیگر، مباحثی همچون نوسانات قیمت ارز و هزینه واردات نیز تأثیر مستقیمی روی قیمت لپ تاپ دارند و حتی مباحث هموچون کمیاب شدن یک مدل خاص و یک برند خاص نیز برای ایجاد تفاوت فاحش قیمتی میان فروشندگان مزید بر علت می‌شوند.

مقداد آی تی به عنوان یک نام شناخته شده و مورد اعتماد در زمینه فروش تخصصی لپ تاپ همواره در کنار ارائه تنوع بالا و دادن حق انتخاب به کاربران، با پشتیبانی مناسب و تضمین اصالت کالا در جلب رضایت مشتریان خود موفق عمل کرده است. قیمت گذاری‌های مقداد آی تی کاملاً بر حسب شرایط بازار و الگوهای منطقی است و این برند هیچگاه اعتبار خود را فدای شرایط هیجانی و احساسی نمی‌کند.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

دستگاه بسته‌بندی قند و شکلات پیروز پک

دستگاه بسته‌بندی قند و شکلات پیروز پک
2022-05-29T10:03:55+04:30
در این مطلب به بررسی دستگاه های بسته بندی قند حبه و شکلات این شرکت پرداخته‌ایم.

تحول دیجیتال در حمل‌ونقل خودرویی

تحول دیجیتال در حمل‌ونقل خودرویی
2022-05-29T10:03:54+04:30
شرکت دلفین با ارائه سه راهکار دیجیتالی کنترل رفتار راننده از راه دور، مدیریت سوخت مصرفی و نگهداری و تعمیرات پیش‌بینی شده توانست جایزه‌ برترین طرح در حفظ هوای...

هتل‌های ارزان قیمت تبریز

هتل‌های ارزان قیمت تبریز
2022-05-29T09:50:43+04:30
اگر شما هم می خواهید برای سفر به تبریز برنامه ریزی کنید و در جستجوی هتل های ارزان قیمت تبریز هستید با ما همراه باشید.

معرفی بهترین پیست‌های اسکی در تهران و اطراف تهران

معرفی بهترین پیست‌های اسکی در تهران و اطراف تهران
2022-05-29T09:50:42+04:30
در این گزارش با بهترین پیست های اسکی تهران و اطراف تهران بیشتر آشنا می شویم و به شما خواهیم گفت هریک از آن‌ها چه ویژگی‌ها و امکاناتی دارند.

بررسی ابزارهای تحلیل داده در شبکه‌های اجتماعی

بررسی ابزارهای تحلیل داده در شبکه‌های اجتماعی
2022-05-29T09:50:41+04:30
در این مطلب قصد داریم ابتدا ۳ ابزار خارجی مربوط به رصد فضای مجازی و نهایتا سامانه پایش و رصد اخبار و شبکه‌های اجتماعی لایف‌وب را که یک محصول ایرانی است، معرف...

۷ هتل معروف نزدیک تکسیم

۷ هتل معروف نزدیک تکسیم
2022-05-29T09:50:40+04:30
در ادامه با ۵ هتل معروف نزدیک تکسیم آشنا می شوید که دسترسی شما را بخش تاریخی استانبول، خیابان استقلال و اسکله بسیار آسان می‎کند.

اعلام همکاری گروه پاکشوما با برند جهانی کنوود

اعلام همکاری گروه پاکشوما با برند جهانی کنوود
2022-05-28T12:50:35+04:30
همکاری گروه پاکشوما و برند کنوود در تولید و عرضه محصولات خانگی آغاز شد.

قیمت سکه ۷ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۷ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید
2022-05-28T11:17:11+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید.

تعمیر یخچال در مشهد با سامان سرویس

تعمیر یخچال در مشهد با سامان سرویس
2022-05-28T10:37:11+04:30
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای تعمیر یخچال خود و انتخاب مرکز تعمیرات لوازم خانگی دچار تردید شده باشد. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم در چه مواردی...

۵ مهارت نرم ضروری برای موفقیت شغلی

۵ مهارت نرم ضروری برای موفقیت شغلی
2022-05-28T10:37:10+04:30
مهارت‌های نرم بیشتر حول محور شخصیت قرار دارند و از طریق تجربه بدست می‌آیند، در ادامه با ما همراه باشید تا انواع مهارت‌های نرم را به شما توضیح دهیم.

نرخ رسمی ۲۶ ارز افزایشی شد

نرخ رسمی ۲۶ ارز افزایشی شد
2022-05-28T08:50:29+04:30
بانک مرکزی در گزارشی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز منتشر کرد که بر اساس آن نرخ رسمی ۹ ارز کاهش و ۲۶ ارز افزایش یافت؛ همچنین نرخ رسمی ۱۱ ارز ثابت ماند.

پرداخت تسهیلات وحمایت بانک قرض الحسنه رسالت ازشرکت های دانش بنیان

پرداخت تسهیلات وحمایت بانک قرض الحسنه رسالت ازشرکت های دانش بنیان
2022-05-25T15:30:33+04:30
بانک قرض الحسنه رسالت در قالب تفاهم نامه با صندوق نوآوری و شکوفایی و با پرداخت تسهیلات از شرکت های دانش بنیان حمایت می کند.

قیمت سکه طرح جدید ۴ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید ۴ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان رسید
2022-05-25T14:37:17+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به ۱۴ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان رسید.

نرخ رسمی ۲۲ ارز افزایشی شد

نرخ رسمی ۲۲ ارز افزایشی شد
2022-05-25T10:43:54+04:30
بانک مرکزی در گزارشی نرخ رسمی ۴۶ ارز را منتشر کرد که بر اساس آن نرخ رسمی ۱۳ ارز کاهش و ۲۲ ارز افزایش یافت؛ همچنین نرخ رسمی ۱۱ ارز ثابت ماند.

آیا می‌دانید در صورت گم‌ کردن وسایل خود در مترو چه کنید؟

آیا می‌دانید در صورت گم‌ کردن وسایل خود در مترو چه کنید؟
2022-05-25T09:37:16+04:30
اگر وسیله خود را در مترو گم کردید به مدت یک هفته فرصت دارید تا به انتظامات ایستگاه مراجعه کنید و آن را تحویل بگیرید.

کیفیت خودروهای داخلی در حال ارتقاء است

کیفیت خودروهای داخلی در حال ارتقاء است
2022-05-24T16:17:15+04:30
نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: خودروسازان داخلی تلاش های زیادی کردند و چندسالی است که وارد حوزه طراحی و تولید پلتفرم های جدید شدند و کیفیت خودروهای داخلی ه...

راهنمای خرید انگشتر طلا خاص با قیمت مناسب

راهنمای خرید انگشتر طلا خاص با قیمت مناسب
2022-05-24T16:17:14+04:30
در این گزارش انواع مدل های انگشتر را به شما معرفی خواهیم کرد.

چرا در فروردین، خودرو کم تولید شد؟

چرا در فروردین، خودرو کم تولید شد؟
2022-05-24T12:30:35+04:30
در فروردین ماه سال جاری خودروسازان طبق دستور دولت، اقدام به تکمیل و تجاری‌سازی محصولات ناقص انباشت شده در پارکینگ های خود کرده اند که همین مساله منجر به کاه...

قیمت سکه طرح جدید ۳ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید ۳ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید
2022-05-24T12:30:34+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری، یاری‌گر صنعت فولاد است

مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری، یاری‌گر صنعت فولاد است
2022-05-24T11:50:31+04:30
قالیباف با بیان این که ذوب آهن اصفهان کمترین بهره مندی از یارانه انرژی و مصرف گاز طبیعی را دارد،عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی در جهت تسهیل امور پیش روی صنعت ف...

گزارش عملکرد اسنپ در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد

گزارش عملکرد اسنپ در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد
2022-05-24T11:50:31+04:30
با حضور بنیانگذاران آلمانی گروه اسنپ از گزارش عملکرد این شرکت در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد.

راهنمای خرید تشک طبی از تشک خوشخواب

راهنمای خرید تشک طبی از تشک خوشخواب
2022-05-24T11:50:30+04:30
در ادامه برخی از موارد کاربردی ذکر شده که می توانید از آنها بهره ببرید.حتما قبل از خرید تشک خوشخواب قیمت تشک خوشخواب را بررسی کنید.

نرخ رسمی ۲۹ ارز افزایشی شد

نرخ رسمی ۲۹ ارز افزایشی شد
2022-05-24T10:03:53+04:30
بانک مرکزی در گزارشی نرخ رسمی ۴۶ ارز را منتشر کرد که بر اساس آن نرخ رسمی هفت ارز کاهش و ۲۹ ارز افزایش یافت؛ همچنین نرخ رسمی ۱۰ ارز ثابت ماند.

خودروی ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد

خودروی ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد
2022-05-23T14:10:36+04:30
قائم مقام ایران خودرو با شاره به تولید ۸۴۳۸۵ دستگاه خودرو، از حذف خودرو ناقص از فرآیند تولید در این گروه صنعتی خبر داد.

آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟

آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟
2022-05-23T14:10:35+04:30
آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟ همراه ما باشید تا به شما بگوییم این موضوع از چه جهاتی اهمیت دارد و چطور می توان آن را رفع کرد.

خرید میلگرد از نزدیک‌ترین کارخانه به پروژه شما

خرید میلگرد از نزدیک‌ترین کارخانه به پروژه شما
2022-05-23T14:10:34+04:30
در این گزارش کمک خواهیم کرد تا با شناسایی نزدیک ترین کارخانه به محل پروژه، بیشترین سود را از پروژه‌هایتان داشته باشید.

قیمت سکه طرح جدید به ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان کاهش یافت

قیمت سکه طرح جدید به ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان کاهش یافت
2022-05-23T11:57:09+04:30
قیمت سکه طرح جدید در معاملات امروز بازار آزاد تهران به نرخ ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله می شود.

جزئیات تازه از افتتاح مجازی حساب ارزی بانک ملی ایران

 جزئیات تازه از افتتاح مجازی حساب ارزی بانک ملی ایران
2022-05-22T13:43:45+04:30
افتتاح حساب پس انداز ارزی بانک ملی ایران به صورت مجازی و در بستر «نشان بانک» طی ۵ مرحله و در کوتاهترین زمان ، ممکن است.

خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد/ ثبت رکورد تولید ۲۷۹۲ خودرو کامل سواری و تجاری در یک روز

 خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد/ ثبت رکورد تولید ۲۷۹۲ خودرو کامل سواری و تجاری در یک روز
2022-05-22T13:43:45+04:30
قائم مقام توسعه و تولید ایران خودرو، با اعلام افزایش ۶۵ درصدی تولید خودرو کامل سواری از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته با تو...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۳/۰۱|آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و سکه

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۳/۰۱|آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و سکه
2022-05-22T13:43:45+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۳۹۴ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴میلیون و ۵۳۰ هزار تومان است.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)