میرنیوز

سرمایه‌گذاری۳هزار و ۸۷۰ میلیاردتومانی در گروه مینو طی ۴سال گذشته

سرمایه‌گذاری۳هزار و ۸۷۰ میلیاردتومانی در گروه مینو طی ۴سال گذشته 2022-04-24T16:40:49+04:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، دکتر عباسیانفر مدیرعامل هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان در آیین افتتاحیه رسمی شرکت صنایع چاپ و بسته بندی تندیس مینو و پروژه های توسعه ای شرکت صنعتی مینو با اشاره به سرعت انجام پروژه های مذکور گفت: امروز کارخانه‌ی کارتن سازی را افتتاح کردیم؛ پروژه‌ای که شاید به لحاظ سرعت در ایجاد، احداث و راه‌اندازی و بهره‌برداری نمونه‌ی فوق‌العاده‌ای در گروه صنعتی مینو باشد.

مدیرعامل گروه صنعتی مینو ادامه داد: از آغاز کلنگ‌زنی تا شروع به کار این پروژه، حدود ده ماه طول کشید و این پروژه به بهره‌برداری رسید. این کارخانه که سالانه قادر است صد و دوازده میلیون متر مربع کارتن تولید کند با سرمایه‌گذاری دویست و چهل و هشت میلیارد تومانی ایجاد شده و تصور می کنم با یک سوم از تولید این کارخانه، نیاز داخلی گروه صنعتی مینو تامین و مابقی روانه بازار شود. با توجه به ظرفیت موجود در گروه و به خصوص شرکت قاسم ایران و ارتباط آن با شرکت‌ها و تامین کننده‌های مختلف، به سهولت می‌توانیم این دو سوم تولید مازاد نیاز گروه را به بازار عرضه کنیم.

دکتر عباسیانفر با اشاره به فعالیت های انجام گرفته در به ثمر رسیدن این پروژه گفت: دوستان و مدیران زیادی در این پروژه زحمت کشیدند؛ از زحمات شبانه‌روزی آقای مهندس سهرابی تشکر ویژه می‌کنم. از آقای مهندس قلندرلکی در دوران تصدی ایشان و بعد از ایشان از آقای درفشی به عنوان مدیرعامل شرکت صنعتی مینو تشکر می‌کنم که زحمات بسیار زیادی متحمل شدند؛ همچنین از آقای مهرعطا در خصوص خرید ماشین آلات و تجهیزات و ترخیص آن از گمرک و تامین مواد اولیه تشکر می‌کنم و در نهایت از تمام مهندسین و تکنسین هایی که در این مسیر زحمت کشیدند سپاس گزاری می کنم.

مدیرعامل هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان اضافه کرد: برای راه اندازی و بهره برداری از خطوط جدید بیسکویت، حدود دویست و چهل میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده که یکی از این دو خط، امروز به بهره‌برداری رسید و دیگری نیز به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید و روزانه بین صد تا صد و بیست تن به ظرفیت تولید بیسکویت در گروه صنعتی مینو خواهد افزود.

دکتر عباسیانفر در ادامه به مرور کوتاهی بر فعالیت ها و پروژه‌هایی که طی چهار سال گذشته در گروه صنعتی مینو به بهره‌برداری رسیده، پرداخت و گفت: از سال ۱۳۹۷ تاکنون، پنج کارخانه به این مجموعه اضافه شده است و علاوه براین، فرآیند توسعه، نوسازی و بازسازی نیز در این گروه به صورت لاینقطع ادامه داشته و در تمام دوران‌ها و در تمام مدیریت‌ها این کار بدون وقفه انجام شده است.

سرمایه گذاری هزار و ۱۷۰ میلیارد تومانی برای خرید و راه اندازی ۶ شرکت

مدیرعامل هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان ادامه داد: اولین کارخانه‌ای که در بهمن ماه ۱۳۹۷ خریداری شد، کارخانه‌ی روغن پرتو دانه‌ی خزر بود که در زمینی به مساحت ده هکتار در شهرک صنعتی بهشهر واقع شده و ظرفیت تولید آن چهارصد تن روغن در روز است؛ یک پکیج کامل از انواع روغن‌های جامد، مایع، مارگارین و روغن‌های صاف برای صنف صنعت و همچنین مصرف خانوار در بسته‌بندی‌های متنوع اعم از پت و حلب، در این کارخانه تولید می شود. گروه صنعتی مینو این کارخانه را با سرمایه‌گذاری دویست میلیارد تومانی خریداری کرد و از همان ابتدا چون مشکل ویژه‌ای نداشت با یک اورهال خیلی مختصر از اول فروردین ۱۳۹۸ شروع به کار کرد و از آن زمان تاکنون بدون وقفه تولید داشته است. اگر ما مشکل تامین روغن خام در کشور نداشتیم، به جرات می توان گفت طی دو سال ابتدایی، کل سرمایه ما برمی گشت ولی به خاطر مشکل مواد اولیه و بحران روغن خام که در کشور به وجود آمد ما به اهداف مد نظرمان نرسیدیم.

سرمایه‌گذاری۳هزار و ۸۷۰ میلیاردتومانی در گروه مینو طی ۴سال گذشته

مدیرعامل گروه صنعتی مینو به دومین کارخانه‌ای که در تیر ماه ۱۳۹۹ خریداری شد اشاره کرد و گفت: کارخانه‌ی قند فسا با سرمایه‌گذاری صد و پنج میلیارد تومان خریداری شد. این کارخانه در مساحت نوزده هکتار و در مرکز شهر فسا قرار گرفته و همچنین دویست و سیزده هکتار انواع باغات و اراضی کشاورزی دارد که شامل پنج حلقه چاه و دو حلقه قنات است.

دکتر عباسیانفر، شرکت کشت و صنعت ماریان یا همان برند معروف چاشنی را سومین کارخانه‌ای اعلام کرد که در آبان ماه ۱۳۹۹ خریداری شد و ادامه داد: این شرکت با سرمایه‌گذاری دویست و شصت و پنج میلیارد تومانی خریداری شد؛ این کارخانه در چهارباغ کرج به مساحت پنجاه و هفت هزار متر مربع واقع شده و انواع کمپوت، کنسرو، ترشیجات و مرباجات را تولید می‌کند.

مدیرعامل هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان با بیان این مطلب که شرکت مینو مارت یا فروشگاه های زنجیره‌ای پیوند را در فروردین ماه سال گذشته فعال کردیم و تاکنون تعداد سی فروشگاه در نقاط مختلف کشور افتتاح شده است، به پنجمین کارخانه ی خریداری شده توسط این هلدینگ اشاره کرد و گفت: کارخانه آب معدنی رباط زاگرس لرستان که در شهرستان خرم‌آباد واقع شده و مجهز به تجهیزات روز دنیا با بهترین برندهای اروپایی می باشد، با سرمایه گذاری صد و پنجاه و دو میلیارد تومانی به گروه ملحق شده که قادر است به جز آب معدنی؛ آب میوه، آب گازدار، انواع آب میوه‌های گازدار و ماءالشعیر را تولید کند.

ششمین شرکت و کارخانه ای که امروز به گروه صنعتی مینو پیوست، صنایع چاپ و بسته بندی تندیس مینو است که بخش قابل توجهی از نیاز داخلی شرکت های تولیدی را به نیازهای بسته بندی، کارتن و چاپ پاسخ می دهد.

دکتر عباسیانفر ادامه داد: برای این شش شرکت جمعاً نهصد و هفتاد میلیارد تومان هزینه شده و دویست میلیارد تومان هم برای سرمایه در گردش این پنج و شش پروژه هزینه شده که در مجموع، هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان برای خرید و راه‌اندازی و سرمایه در گردش این شش پروژه هزینه کردیم.

سرمایه گذاری بیش از هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای بازسازی و نوسازی

مدیرعامل گروه صنعتی مینو با اشاره به نوسازی و بازسازی خطوط تولید با توجه به رشد تکنولوژی در جهان گفت: در شرکت صنعتی مینو ۴۷۰ میلیارد تومان طی چهار سال گذشته هزینه شده است. در شرکت صنعتی پارس مینو، دوازده پروژه اجرا شده که برای این پروژه ها مجموعاً ۳۴۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است. در شرکت قاسم ایران جهت خرید سی و هشت دستگاه ایسوزو، ۵۷ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و همچنین در شرکت صنایع غذایی مینو شرق نیز جهت اجرای پنج پروژه، ۹۳ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است. برای شرکت رهاورد سازندگی آزادگان ۳۲ میلیارد تومان ماشین‌آلات خریداری شده که در مجموع در شرکت های گروه بیش از هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

انقلابی در شرکت رسا

دکتر عباسیانفر در تشریح اقدامات ارزشمند شرکت رهاورد سازندگی آزادگان (رسا) گفت: اگر بخواهم به صورت ویژه به شرکت رسا بپردازم باید بگویم انقلابی در این شرکت ایجاد شده و در حال حاضر شرکت رسا صاحب گرید A ابنیه و اجرا است و اکثر گواهی های ISO و استانداردهای کشور را برای ساخت و ساز و ساختمان دریافت کرده است. شرکت رسا در حال حاضر ۲۶۵۰ واحد در حال ساخت دارد که از ۱۰ تا ۱۰۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است؛ ۵ هزار واحد زمین تحویل گرفته و تجهیز کارگاه شده است؛ ۱۰ هزار واحد قرارداد نوشته شده است و ۵۰ هزار واحد دیگر را از دولت از پروژه مسکن‌های ملی که قبلاً به سپاه واگذار کرده بود آماده‌ی انعقاد قرارداد است.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۸

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
2022-05-18T16:45:06+04:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۱ درصد کاهش به ۱۸۰۹ دلار و ۶۰ سنت رسید‌.

انجام دستور رییس جمهوری با انتشار آگهی واگذاری سهام سایپا

 انجام دستور رییس جمهوری با انتشار آگهی واگذاری سهام سایپا
2022-05-18T16:45:06+04:30
یکی از هشت دستور رییس جمهوری برای حل مشکلات صنعت خودروسازی کشور، تعیین تکلیف واگذاری مدیریت دولتی دو شرکت‌ خودروسازی بود که در راستای تحقق این دستور، روز گذ...

طراحی هم‌زمان مدل‌های بنزینی و برقی پروژه K۱۲۵ ایران خودرو

 طراحی هم‌زمان مدل‌های بنزینی و برقی پروژه K۱۲۵ ایران خودرو
2022-05-18T16:45:05+04:30
معاون تحقیقات ایران خودرو با اشاره به این‌که برقی‌سازی خودروها برنامه‌ریزی شده، خاطرنشان کرد: خودروی K۱۲۵ اولین محصولی است که هم زمان مدل بنزینی آن، با طراح...

اپراتور اول برنده نشان روابط عمومی دیجیتال ایران شد

 اپراتور اول برنده نشان روابط عمومی دیجیتال ایران شد
2022-05-18T16:45:05+04:30
در نهمین جشنواره ستارگان روابط‌عمومی ایران، همراه اول بدلیل پیشرو بودن در خدمات ارتباطی دیجیتال موفق به دریافت نشان‌های ستاره ملی روابط عمومی در حوزه روابط‌...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۸|طلا ارزان شد

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۸|طلا ارزان شد
2022-05-18T16:45:04+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۳۵۰هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴میلیون و ۱۵۰هزار تومان است.

اولین تولیدکننده فولاد ایران، جایزه برنامه ریزی را دریافت کرد

اولین تولیدکننده فولاد ایران، جایزه برنامه ریزی را دریافت کرد
2022-05-18T10:51:48+04:30
در این آیین که با تقدیر از فعالان و پیشکسوتان روابط عمومی کشور همراه بود، جایزه برنامه ریزی به علیرضا امیری مدیر روابط عمومی ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین تو...

پروژه مهم و ملی که ۱۲ سال معطل مانده است!

پروژه مهم و ملی که ۱۲ سال معطل مانده است!
2022-05-18T10:51:47+04:30
فرشید علیزاده ساوه شمشکی با گلایه از موانعی که بر سر راه این پروژه ملی مهم و فرامنطقه‌ای ایجاد شده، گفت این پروژه ۱۲ سال معطل روند اداری بیهوده مانده است.

سایت خرید کتاب‌های کمک درسی

سایت خرید کتاب‌های کمک درسی
2022-05-17T18:05:04+04:30
پاییز کتاب، کتابچی، چی بخونم و پایتخت، ۴ سایت برتر در این زمینه هستند که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۵| سکه چند شد؟

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۵| سکه چند شد؟
2022-05-17T17:45:03+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک میلیون و ۳۶۶ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان است.

کاهش ارزبری ۱۰۹ میلیون یورویی با انعقاد ۹۰ تفاهم‌نامه با دانش‌بنیان‌ها

 کاهش ارزبری ۱۰۹ میلیون یورویی با انعقاد ۹۰ تفاهم‌نامه با دانش‌بنیان‌ها
2022-05-17T17:45:02+04:30
مدیرعامل ساپکو گفت: به منظور مشارکت حداکثری شرکت‌های دانش بنیان، ساپکو از سال ۱۳۹۸ تاکنون، موفق به عقد ۹۰ تفاهم ‌نامه با شرکت‌ها و موسسات و نهادهای دانش بنی...

رونمایی از تازه‌ترین امکانات محصولات سفارشی ایران خودرو/ افتتاح مرکز جوارکارگاهی فنی حرفه‌ای در آپکو

 رونمایی از تازه‌ترین امکانات محصولات سفارشی ایران خودرو/ افتتاح مرکز جوارکارگاهی فنی حرفه‌ای در آپکو
2022-05-17T17:45:02+04:30
با حضور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، حسینی‌نیا، معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی حرفه‌ای کشور، مراسم افتتاح مرکز کارگاهی فنی ...

سایبربان/ حمله سایبری گسترده به شرکت ارتباطات مبین نت

 سایبربان/ حمله سایبری گسترده به شرکت ارتباطات مبین نت
2022-05-17T17:45:01+04:30
مبین‌نت در اطلاعیه‌ای اعلام کرده افت سرعت و قطعی اینترنت روز گذشته این شرکت به دلیل حملات گسترده سایبری بوده است.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۶

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۶
2022-05-17T17:45:01+04:30
قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز با ۰.۰۷ درصد کاهش به ۱۸۱۰ دلار و ۵۸ سنت رسید.

ثبت نام نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان در همایش ظرفیت‌های همکاری با گروه صنعتی ایران‌خودرو آغاز شد

 ثبت نام نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان در همایش ظرفیت‌های همکاری با گروه صنعتی ایران‌خودرو آغاز شد
2022-05-17T17:45:01+04:30
ثبت‌نام نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان در «همایش همکاری شرکت‌ها و نهادهای دانش‌بنیان و گروه صنعتی ایران‌خودرو» آغاز شد.

ظرفیت‌های بورس کالا برای اقتصاد ایران/ خاندوزی: خودرو در بورس کالا معامله شود

 ظرفیت‌های بورس کالا برای اقتصاد ایران/ خاندوزی: خودرو در بورس کالا معامله شود
2022-05-17T17:45:01+04:30
وزیر امور اقتصادی و دارایی در نخستین همایش برترین های بورس کالای ایران از روند مطلوب بورس کالا تقدیر و با اشاره به تداوم این مسیر روبه بهبود ظرفیت های مغفول...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۶| آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و ارز

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۶| آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و ارز
2022-05-17T17:45:01+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

ریسپکت سدان جدید از بهمن موتور+ عکس

 ریسپکت سدان جدید از بهمن موتور+ عکس
2022-05-17T17:45:01+04:30
قرار است سدان جدید بهمن موتور به نام ریسپکت (Respect) تا تیر ماه راهی بازار شود.

محصولات جدید گروه صنعتی ایران‌خودرو در نمایشگاه شهرآفتاب رونمایی شد

 محصولات جدید گروه صنعتی ایران‌خودرو در نمایشگاه شهرآفتاب رونمایی شد
2022-05-17T17:45:01+04:30
معاون وزیر صمت با بیان این‌که ایران‌خودرو اقداماتی که برنامه‌ریزی شده را به خوبی پیش می برد، گفت: طبیعی است که مشکلات یک شبه قابل حل نیست و نیازمند زمان است...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۷

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
2022-05-17T17:45:00+04:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۸۲۵ دلار و ۲۹ سنت رسید.

محصول ۸ شرکت در بورس کالا پذیرش شد

 محصول ۸ شرکت در بورس کالا پذیرش شد
2022-05-17T17:45:00+04:30
بورس کالای ایران از پذیرش محصول ۸ شرکت در بازار اصلی و فرعی این بورس خبر داد.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۷| طلا امروز چند شد؟

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۷| طلا امروز چند شد؟
2022-05-17T17:45:00+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک میلیون و ۳۷۵ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

اتصال ۴۱۰ روستای کشور از طریق همراه اول و با دستور وزیر ارتباطات به شبکه ملی اطلاعات

 اتصال ۴۱۰ روستای کشور از طریق همراه اول و با دستور وزیر ارتباطات به شبکه ملی اطلاعات
2022-05-17T17:45:00+04:30
همزمان با روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی، اتصال بیش از ۶۰۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات برقرار شد که همراه اول اتصال ۴۱۰ مورد از روستاها را برعهده داشت.

ذوب آهن اصفهان برترین شرکت در بورس کالا از لحاظ تنوع محصولات

ذوب آهن اصفهان برترین شرکت در بورس کالا از لحاظ تنوع محصولات
2022-05-17T10:31:47+04:30
ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین و برترین شرکت در عرضه متنوع محصولات در بورس کالای ایران و همچنین چهارمین شرکت برتر در ارزش محصولات ارائه شده در بورس برگزیده شد.

اهمیت چیدمان مبلمان اداری در کسب و کار

اهمیت چیدمان مبلمان اداری در کسب و کار
2022-05-17T10:31:46+04:30
در این مقاله مهم‌ترین نکات انتخاب مبلمان اداری را بررسی می‌کنیم.

حضور پلتفرم «سلامت بقراط» در همایش جامع کووید ۱۹

حضور پلتفرم «سلامت بقراط» در همایش جامع کووید ۱۹
2022-05-17T10:18:28+04:30
پلتفرم سلامت بقراط با ده مرکز فعال‌سازی و آموزش نسخه نویسی در اولین همایش جامع کووید ۱۹ با نام تخصصی مدوفارم ۱۴۰۱ شرکت کرد.

ایران‌خودرو در مسیر اصلاح حرکت می‌کند

ایران‌خودرو در مسیر اصلاح حرکت می‌کند
2022-05-16T20:18:24+04:30
معاون وزیر صمت گفت: طبیعی است که مشکلات یک شبه قابل حل نیست و نیازمند زمان است، مهم این است که ایران خودرو در مسیر اصلاح حرکت می‌کند.

آگهی‌های استخدامی برنامه نویس در شرکت‌های بزرگ (بهار ۱۴۰۱)

آگهی‌های استخدامی برنامه نویس در شرکت‌های بزرگ (بهار ۱۴۰۱)
2022-05-16T09:58:33+04:30
برای استفاده از این فرصت و استخدام به عنوان برنامه نویس در بهترین سازمان‌ها و شرکت‌های ایران، کافی است به ایران تلنت مراجعه کنید.

در صورت بروز این علائم به دکتر قلب مراجعه کنید

در صورت بروز این علائم به دکتر قلب مراجعه کنید
2022-05-16T09:58:32+04:30
در ادامه با شایع‌ترین بیماری‌ های قلبی آشنا می‌شویم و علائم و علل هر کدام از آن‌ها را به تفصیل بررسی می‌کنیم.

نرخ رسمی ۲۳ ارز افزایشی شد

نرخ رسمی ۲۳ ارز افزایشی شد
2022-05-16T09:58:32+04:30
بانک مرکزی در گزارشی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز منتشر کرد که بر اساس آن نرخ رسمی ۹ ارز کاهش و ۲۳ ارز افزایش یافت. همچنین نرخ رسمی ۱۴ ارز ثابت ماند.

آمادگی کامل ایران خودرو دیزل برای نوسازی ناوگان حمل و نقل سنگین و نیمه سنگین کشور

  آمادگی کامل ایران خودرو دیزل برای نوسازی ناوگان حمل و نقل سنگین و نیمه سنگین کشور
2022-05-16T10:05:07+04:30
مدیرعامل ایران خودرو دیزل با اشاره به فرامین هشت ماده‌ای رییس جمهوری محترم و راهبردهای وزارت صمت در خصوص نوسازی ناوگان سنگین و نیمه سنگین کشور، از اعلام آما...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)