میرنیوز

معرفی خدمات تزریق پلاستیک در تهران

معرفی خدمات تزریق پلاستیک در تهران 2022-04-20T11:27:34+04:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، در سال ۱۸۶۷ برای نخستین بار تزریق پلاستیک صورت گرفت و توپ بازی بیلیارد به این واسطه تولید و ساخته شد و شیوه ساخت به این گونه بود که سلولوئید به داخل قالب تزریق گردید و در نهایت شکل مورد نظر را استخراج شد؛ در این رابطه چنین روش ساختی را با عنوان تزریق پلاستیک معرفی نمودند و پس از آن دستگاه‌های تزریق پلاستیک طراحی و تولید شد؛ البته در گذشته دستگاه‌ها بسیار مبتدی بودند اما امروزه شاهد استفاده از دستگاه‌های بسیار پیشرفته و پیچیده هستیم که به واسطه آنها می‌توان خدمات تزریق پلاستیک را انجام داد.

اگر بخواهیم یکی از بهترین مراکز خدمات تزریق پلاستیک را معرفی کنیم می‌توان مجموعه رنجبر را نام برد. در این مجموعه تمامی تلاش به کار گرفته شده است تا محصولات تولید شده با استفاده از به روزترین دستگاه‌ها و جدیدترین‌ها انجام گردد و کیفیت بالایی برای تمامی قطعات تولید شده در نظر گرفته می‌شود.

امروزه به صورت بسیار وسیع برای ساخت قطعات مختلف و شکل دهی آنها از جمله قطعات پلاستیکی برای بدنه خودروها، قطعات پزشکی، هواپیمایی، کشتیرانی و حتی قطعات ساده‌ای همچون اسباب‌بازی‌ها و بطری‌های آب از تزریق پلاستیک استفاده می‌شود. پلیمرها به عنوان یکی از ماده‌های اولیه شناخته می‌شوند که در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرند و به واسطه قیف‌ها به داخل دستگاه وارد شده و پس از آن ذوب می‌شوند و طی فرآیندی به درون قالب ریخته می‌شوند و بعد از عملیات خنک کاری از قالب استخراج خواهند شد و دستگاه تزریق پلاستیک این پروسه را انجام می‌دهد. ساخت قالب تزریق پلاستیک شامل دو مرحله اصلی تزریق و قالب برداری است.

شاید برای شما سوال باشد که دستگاه‌های تزریق پلاستیک چه مزیت‌هایی دارند؟ بد نیست که بدانید اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزیتی که در خصوص دستگاه‌های تزریق پلاستیک مطرح می‌شود این است که می‌توانند قطعات بسیار با کیفیت و ظریف را در نمونه‌های متفاوت در زمان بسیار کم تولید نمایند و البته با توجه به سرعت عمل بالای این دستگاه‌ها نمی‌توان کار را بی اهمیت یا آسان جلوه داد چرا که باید تمامی نکات لازم و ضروری در زمان کار با دستگاه رعایت شود تا به نتیجه مطلوب و دلخواه دست پیدا کنید. افزون بر آن باید دقت کرد که در تمامی مراحل برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید تخصص و مهارت بالایی وجود داشته باشد اما به صورت کلی می‌توان طرز کار تزریق پلاستیک را به چهار مرحله مجزا تقسیم بندی نمود که شامل آماده سازی دستگاه، تغذیه قالب، کاهش دما و مرحله نهایی است.

ساخت قالب تزریق پلاستیک

در کنار سرعت بالای تولید قطعات از روش تزریق پلاستیک می‌توان گفت که در این روش برای ساخت قطعات تنوع طرح وجود دارد و می‌توان شکل و طرح‌های مختلف را به این واسطه تولید نمود و همچنین کاهش اتلاف مواد و مقرون به صرفه بودن این روش از نظر نیروی کار از دیگر مزیت‌های روش تزریق پلاستیک به شمار می‌رود.

برای تزریق پلاستیک دستگاه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند چراکه به عنوان یکی از بهترین و کاربردی‌ترین روش‌های قالب سازی پلاستیک محسوب می‌گردد. به صورت کلی دستگاه تزریق پلاستیک شامل دستگاه افقی و دستگاه عمودی می‌باشد. در زمان طراحی قالب توجه کردن به نوع دستگاه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که تا حد بسیار زیادی نوع طراحی را تحت تأثیر قرار خواهد داد. محل قرار گرفتن قالب در دستگاه یا شیوه تزریق بسیار مهم است چرا که در طراحی قالب تأثیر بسیار بالایی خواهد گذاشت و به راحتی نباید از کنار این موضوع رد شد معمولاً به دو شیوه مارپیچی و پیستونی مواد به داخل قالب منتقل می‌شوند پس اگر بخواهیم از نظر سیستم انتقال مواد به انواع دستگاه اشاره کنیم باید دستگاه پیستونی و مارپیچی را در نظر بگیریم و از نظر حرکت صفحه متحرک انواع دستگاه به دستگاه جکی و دستگاه بازوی اشاره می‌کند چراکه در نظر گرفتن نوع حرکت صفحه متحرک دستگاه به عنوان یکی دیگر از نکات مهم محسوب می‌شود.

برای کسب و کارهایی که به تولید محصولات پلاستیکی مشغول هستند مشخص کردن هزینه ساخت تزریق پلاستیک به عنوان یکی از اصلی ترین و مهمترین بخش‌ها برای آنها به شمار می‌رود ولی مواد اولیه که در پروسه ساخت تزریق پلاستیک مورد استفاده قرار می‌گیرند به عنوان یکی از اصلی ترین المان‌ها در تعیین هزینه ساخت تزریق پلاستیک به شمار می‌روند البته ماشینکاری و قیمت‌گذاری به عنوان فاکتورهای دیگر نیز شناخته می‌شوند که نقش بسزایی در تعیین قیمت‌ها دارند.

دستگاه تزریق پلاستیک

برای اینکه بتوانیم تمامی فرایندهای مرتبط با تزریق پلاستیک را به صورت صحیح انجام بدهیم باید یک دستگاه تزریق پلاستیک داشته باشیم چرا که بدون وجود این دستگاه هیچ اقدامی نمی‌توان به صورت اصولی و دقیق انجام بگیرد. به صورت کلی به دو بخش اصلی تزریق و قالب گیری برای دستگاه تزریق پلاستیک وجود دارد که هر کدام از این قسمت‌ها خود دارای چند بخش دیگر می‌باشند و می‌توان گفت اصلی‌ترین اجزایی که به بخش تزریق مرتبط هستند شامل موارد زیر است:

قسمت مارپیچی

نازل

بخش ورودی مواد اولیه

حرارت دهی و گرم کردن مواد اولیه

قالب گیری نیز به عنوان یکی دیگر از بخش‌های تزریق‌پلاستیک محسوب می‌شود که در این قسمت مواد اولیه به شکل نهایی می‌رسند و با توجه به شرایط مختلف خنک کردن آنها صورت می‌گیرد و قالب استخراج خواهد شد؛ البته با وجود سادگی این دستگاه بلکه دارای اجزای بسیار حساس است که حتماً باید تحت شرایط خاص به کار خود ادامه بدهد و همچنین اصول دقیق برای آنها در نظر گرفته شود.

توجه داشته باشید که تزریق پلاستیک را می‌توان به عنوان یک صنعت و نوپا معرفی کرد که با توجه به پیشرفت‌های بسیار خوبی که در آن صورت گرفته آسیب بسیار کمتری نسبت به روش‌های دیگر به محیط زیست وارد خواهد شد و افرادی که بتوانند وارد این صنعت شوند و به شیوه صحیح به تزریق پلاستیک بپردازند به درآمد نسبتاً بالایی دست پیدا خواهند کرد؛ البته برای شروع این کار حتماً به دستگاه‌های حرفه‌ای و خرید مواد اولیه گران‌قیمت نیاز است و در کنار آن استفاده از نیروی متخصص به عنوان یکی از اصلی ترین مواردی محسوب می‌شود که در هزینه ساخت قالب تزریق پلاستیک تأثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت.

تزریق پلاستیک رنجبر با استفاده از مدرن ترین دستگاه‌ها و مجهزترین ها سعی کرده تا بتواند در حیطه ساخت و تولید قطعات مختلف به بالاترین کیفیت در کوتاه‌ترین زمان ممکن دست پیدا کند.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

کیفیت خودروهای داخلی در حال ارتقاء است

کیفیت خودروهای داخلی در حال ارتقاء است
2022-05-24T16:17:15+04:30
نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: خودروسازان داخلی تلاش های زیادی کردند و چندسالی است که وارد حوزه طراحی و تولید پلتفرم های جدید شدند و کیفیت خودروهای داخلی ه...

راهنمای خرید انگشتر طلا خاص با قیمت مناسب

راهنمای خرید انگشتر طلا خاص با قیمت مناسب
2022-05-24T16:17:14+04:30
در این گزارش انواع مدل های انگشتر را به شما معرفی خواهیم کرد.

چرا در فروردین، خودرو کم تولید شد؟

چرا در فروردین، خودرو کم تولید شد؟
2022-05-24T12:30:35+04:30
در فروردین ماه سال جاری خودروسازان طبق دستور دولت، اقدام به تکمیل و تجاری‌سازی محصولات ناقص انباشت شده در پارکینگ های خود کرده اند که همین مساله منجر به کاه...

قیمت سکه طرح جدید ۳ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید ۳ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید
2022-05-24T12:30:34+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری، یاری‌گر صنعت فولاد است

مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری، یاری‌گر صنعت فولاد است
2022-05-24T11:50:31+04:30
قالیباف با بیان این که ذوب آهن اصفهان کمترین بهره مندی از یارانه انرژی و مصرف گاز طبیعی را دارد،عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی در جهت تسهیل امور پیش روی صنعت ف...

گزارش عملکرد اسنپ در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد

گزارش عملکرد اسنپ در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد
2022-05-24T11:50:31+04:30
با حضور بنیانگذاران آلمانی گروه اسنپ از گزارش عملکرد این شرکت در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد.

راهنمای خرید تشک طبی از تشک خوشخواب

راهنمای خرید تشک طبی از تشک خوشخواب
2022-05-24T11:50:30+04:30
در ادامه برخی از موارد کاربردی ذکر شده که می توانید از آنها بهره ببرید.حتما قبل از خرید تشک خوشخواب قیمت تشک خوشخواب را بررسی کنید.

نرخ رسمی ۲۹ ارز افزایشی شد

نرخ رسمی ۲۹ ارز افزایشی شد
2022-05-24T10:03:53+04:30
بانک مرکزی در گزارشی نرخ رسمی ۴۶ ارز را منتشر کرد که بر اساس آن نرخ رسمی هفت ارز کاهش و ۲۹ ارز افزایش یافت؛ همچنین نرخ رسمی ۱۰ ارز ثابت ماند.

خودروی ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد

خودروی ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد
2022-05-23T14:10:36+04:30
قائم مقام ایران خودرو با شاره به تولید ۸۴۳۸۵ دستگاه خودرو، از حذف خودرو ناقص از فرآیند تولید در این گروه صنعتی خبر داد.

آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟

آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟
2022-05-23T14:10:35+04:30
آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟ همراه ما باشید تا به شما بگوییم این موضوع از چه جهاتی اهمیت دارد و چطور می توان آن را رفع کرد.

خرید میلگرد از نزدیک‌ترین کارخانه به پروژه شما

خرید میلگرد از نزدیک‌ترین کارخانه به پروژه شما
2022-05-23T14:10:34+04:30
در این گزارش کمک خواهیم کرد تا با شناسایی نزدیک ترین کارخانه به محل پروژه، بیشترین سود را از پروژه‌هایتان داشته باشید.

قیمت سکه طرح جدید به ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان کاهش یافت

قیمت سکه طرح جدید به ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان کاهش یافت
2022-05-23T11:57:09+04:30
قیمت سکه طرح جدید در معاملات امروز بازار آزاد تهران به نرخ ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله می شود.

جزئیات تازه از افتتاح مجازی حساب ارزی بانک ملی ایران

 جزئیات تازه از افتتاح مجازی حساب ارزی بانک ملی ایران
2022-05-22T13:43:45+04:30
افتتاح حساب پس انداز ارزی بانک ملی ایران به صورت مجازی و در بستر «نشان بانک» طی ۵ مرحله و در کوتاهترین زمان ، ممکن است.

خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد/ ثبت رکورد تولید ۲۷۹۲ خودرو کامل سواری و تجاری در یک روز

 خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد/ ثبت رکورد تولید ۲۷۹۲ خودرو کامل سواری و تجاری در یک روز
2022-05-22T13:43:45+04:30
قائم مقام توسعه و تولید ایران خودرو، با اعلام افزایش ۶۵ درصدی تولید خودرو کامل سواری از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته با تو...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۳/۰۱|آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و سکه

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۳/۰۱|آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و سکه
2022-05-22T13:43:45+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۳۹۴ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴میلیون و ۵۳۰ هزار تومان است.

آرامش در بازار روغن نباتی/ تولید روغن نباتی از تقاضا پیشی گرفت

آرامش در بازار روغن نباتی/ تولید روغن نباتی از تقاضا پیشی گرفت
2022-05-22T11:50:35+04:30
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان روغن نباتی گفت: با افزایش تولید روغن نباتی، تولید این محصول از تقاضای بازار پیشی گرفته و آرامش در بازار روغن نباتی برقرار شد.

بهترین هتل‌های کاشان در میان خانه های تاریخی و سنتی

بهترین هتل‌های کاشان در میان خانه های تاریخی و سنتی
2022-05-22T11:37:12+04:30
اگر شما هم قصد سفر به کاشان را دارید و به دنبال بهترین هتل های کاشان هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

آیا قیمت پروفیل سبک به تنهایی ملاک درستی برای خرید هست؟

 آیا قیمت پروفیل سبک به تنهایی ملاک درستی برای خرید هست؟
2022-05-22T10:23:51+04:30
آیا قیمت پروفیل سبک به تنهایی ملاک درستی برای خرید هست؟ در پاسخ به این پرسش با قاطعیت می توان گفت خیر.

سرویس سفر و گردشگری اپلیکیشن «اوانو» راه‌اندازی شد

 سرویس سفر و گردشگری اپلیکیشن «اوانو» راه‌اندازی شد
2022-05-22T10:23:51+04:30
سرویس سفر و گردشگری اپلیکیشن «اوانو» راه اندازی شد و کاربران می‌توانند با مراجعه به این سرویس از خدماتی همچون «خرید بلیط» و «رزرو ه...

خرید آهن‌آلات در سایت آهن بورس چگونه است؟

 خرید آهن‌آلات در سایت آهن بورس چگونه است؟
2022-05-22T10:23:50+04:30
یکی از مهمترین صنایع در هر کشوری صنعت آهن و فولاد است، چرا که از اصلی‌ترین فلزات برای ایجاد زیرساخت‌ها آهن و محصولات فولادی هستند.

افتتاحیه‌ای از جنس روابط‌عمومی و سرمایه‌های اجتماعی

 افتتاحیه‌ای از جنس روابط‌عمومی و سرمایه‌های اجتماعی
2022-05-22T10:23:50+04:30
افتتاحیه هفته ملی روابط‌عمومی، به میزبانی هلدینگ ماهور و با حضور استادان، مدیران و کارشناسان حوزه روابط‌عمومی و ارتباطات در سالن‌ همایش‌های طهران برگزار شد.

انواع روش های ساخت کلید را از تهران کلید بیاموزید!

 انواع روش های ساخت کلید را از تهران کلید بیاموزید!
2022-05-22T10:23:50+04:30
کلید سازی شبانه روزی زمانی که شما نمی دانید کلید سازی کجاست...

نشست تخصصی اولین جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات برگزار شد

 نشست تخصصی اولین جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات برگزار شد
2022-05-22T10:23:49+04:30
نشست تخصصی تشریح محورهای برگزاری اولین جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات به همت مرکز تحقیق‌وتوسعه همراه اول و با همکاری سی‌امین کنفرانس بین‌المللی مهندسی ...

برنده قرعه کشی پژو ۲۰۶ بیمه رازی مشخص شد

 برنده قرعه کشی پژو ۲۰۶ بیمه رازی مشخص شد
2022-05-22T10:23:49+04:30
برندگان خوش شانس جشنواره بزرگ بیمه رازی شامل ۱۰۰ عدد تبلت و یک عدد پژو ۲۰۶ مشخص شدند.

انواع سبک دکوراسیون داخلی

 انواع سبک دکوراسیون داخلی
2022-05-22T10:23:49+04:30
افراد زیادی هستند که امروزه قصد دارند به بازسازی دکوراسیون داخلی منزل خود بپردازند...

معرفی ۴ بسته ویژه و استثنایی رومینگ همراه اول در امارات

 معرفی ۴ بسته ویژه و استثنایی رومینگ همراه اول در امارات
2022-05-22T10:23:49+04:30
همراه اول با طراحی چهار بسته جدید و ویژه رومینگ دیتا و مکالمه، نرخ ارتباط با کشور امارات را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

از یک وکیل دیوان عدالت اداری باید چه انتظاراتی داشته باشیم؟

 از یک وکیل دیوان عدالت اداری باید چه انتظاراتی داشته باشیم؟
2022-05-22T10:23:48+04:30
دیوان عدالت اداری یکی از مراکز قضایی است که تحت نظارت قوه قضائیه فعالیت می کند...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۳۱

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
2022-05-22T10:23:47+04:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۵ درصد افزایش به ۱۸۴۶ دلار و ۵۰ سنت رسید.

تولید سورن پلاس دوگانه سوز در ایران خودرو تبریز

 تولید سورن پلاس دوگانه سوز در ایران خودرو تبریز
2022-05-22T10:23:47+04:30
مدیرعامل شرکت ایران خودرو تبریز گفت: از ابتدای امسال تا دهه سوم اردیبهشت‌ماه، با همت و تلاش بی وقفه کارکنان، با رشد صد درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بی...

خرید مازاد عرضه آهن اسفنجی به صورت غیربهین‌یاب مقدور شد

 خرید مازاد عرضه آهن اسفنجی به صورت غیربهین‌یاب مقدور شد
2022-05-22T10:23:46+04:30
بورس کالا در خصوص شرایط خرید آهن اسفنجی اعلام کرد: خرید از مازاد عرضه این محصول تا اطلاع ثانوی به صورت غیربهین‌یاب مقدور است.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)