میرنیوز

آیا تعمیرات موبایل ۲۴ ساعته ممکن است؟

آیا تعمیرات موبایل ۲۴ ساعته ممکن است؟ 2022-04-09T09:22:47+04:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، بسیاری از کاربران گوشی‌های همراه هوشمند مدام این پرسش را مطرح می کنند که در صورت خرابی یک قطعه از موبایل خود، آیا امکان تعمیر سریع و حتی بعضی مواقع کمتر از ۲۴ ساعت آن وجود دارد یا خیر. در بحث موبایل و قطعات و اتصالات مربوط به آن، شاید بعضی قطعه‌ها و قسمت ها را بتوان حتی در مدت زمانی کم تعمیر نمود ولی تعمیر بعضی قطعه‌ ها مانند خود هارد، برد و بخش‌ های دیگر، نیاز به زمانی بیشتر بلکه دو یا سه روز دارد. برای شناخت و بررسی بیشتر، در ادامه به شرح کامل این موضوع می ‌پردازیم. با ما همراه باشید.

در حقیقت تعمیرکار موبایل تلفن به کسی گفته می‌شود که دارای شناخت کامل از انواع مختلف قطعه‌های موبایل و همچنین چگونگی قرار گیری این قطعات در کل سیستم الکتریکی دارد. مهم تر از همه این موارد، تعمیرکار موبایل، فردی است که با تبحر کافی، اقدام به حل نمودن عیب ‌های فنی ایجاد شده در موبایل می ‌کند.

همان طور که اطلاع دارید، عیب‌های زیاد و متنوعی ممکن است در یک سیستم موبایل هوشمند ایجاد شود. چه بسا هر یک از این ایرادهای به وجود آمده مانع از کارکرد صحیح دستگاه شده و کاربر نتواند استفاده لازم را از آن کند. بنابراین با توجه به اینکه در دنیای امروز استفاده زیادی از تلفن های همراه می‌شود، می ‌توان گفت که کوچک‌ترین خللی در این سیستم الکتریکی پیشرفته و هوشمند نباید سرسری گرفته شود و باید هر چه سریع ‌تر نسبت به تعمیر گوشی اقدام نمود.

تعمیرات ۲۴ ساعته موبایل

با توجه به پیچیدگی‌هایی که تلفن همراه هوشمند دارد، کسی را نمی توان یافت که از قبل درباره زمان خراب شدن اتفاقی گوشی همراه خود مطلع باشد. ایجاد ایراد در یک گوشی تلفن همراه، ممکن است بر اثر ضربه، سقوط از دست و برخورد به یک جسم سخت یا همچنین تحت اثر عوامل داخل گوشی باشد.

امکان دارد که بر اثر سقوط از دست، قسمت تاچ موبایل نیز دچار صدمه شده باشد. با توجه به این موضوع، نحوه کارکرد گوشی یعنی قابلیت لمسی بودن آن به مقدار زیادی محدود خواهد شد.

شاید ۹۰ درصد افرادی که دارای تلفن همراه هوشمند هستند، در بیشتر اوقات از زندگی خود، نیازهایشان را به وسیله این سیستم برطرف می‌نمایند. اگر شما نیز جزو این افراد هستید، حتماً به این فکر کرده اید که اگر احیاناً گوشی همراه شما دچار یک مشکل جدی شد، به چه صورت می ‌توانید سریع ‌تر آن را تعمیر نمایید.

در این زمان است که به سرعت به دنبال یک تعمیرکار خواهید بود که به شما وعده تعمیرات موبایل ۲۴ ساعته را دهد. ولی تعمیرکاران برای انجام تعمیر مناسب و دقیق نیاز به زمان و ابزارهای مخصوص دارند.

عدم عجله برای جدا نمودن قطعات گوشی در تعمیرات ۲۴ ساعته موبایل

رعایت دقت و نهایت ظرافت در تمام تعمیرات ۲۴ ساعته گوشی موبایل نیز حائز اهمیت است. یعنی رعایت این اصل جز ملزومات مهم به شمار می‌آید. می دانید که عجله غالباً باعث ایجاد مشکلات ثانویه می‌شود.

به همین خاطر، حتی در جدا نمودن قطعات گوشی همراه نیز به هیچ وجه نباید عجله نمود. بعضی قطعات موجود بر روی گوشی مثل کانکتورهای برد و حتی دوربین‌ها و بعضی دیگر از قطعات مخصوص گوشی و اتصالات موجود در مدار گوشی همراه، بسیار زیاد حساس هستند و آنها را نباید با عجله و با فشار فراوان جدا کرد.

آیا واقعاً می‌شود طی ۲۴ ساعت گوشی موبایل را تعمیر کرد؟

پاسخ به این سؤال کاملاً متغیر و نسبی است. یعنی با توجه به اینکه کدام قسمت از گوشی یا چه قطعه‌ای و چه نوع اتصالی دچار مشکل شده است، ابزارهای مختلفی به کار برده می‌شوند. به عبارتی دیگر، تعمیر هر قسمت از گوشی موبایل هوشمند لزوماً طی ۲۴ ساعت یا کمتر از آن به وقوع نمی پیوندد. به عنوان مثال، بعضی از قسمت های گوشی را شاید بتوان حداقل در چند ساعت کوتاه انجام داد.

مانند تعویض باتری که به صورت مدام خیلی از افراد نسبت به آن اقدام می‌نمایند یا حتی تعویض ال سی دی گوشی، بخش سوکت شارژ، تعویض گلس که به دفعات زیادی، مردم نسبت به تغییر دادن آنها می پردازند.

موارد کمتر از اینها نیز وجود دارد به عنوان مثال کارهای نرم افزاری و امثال آن. مثلاً نصب یک برنامه غالباً در کمتر از ۳۰ دقیقه و شاید هم نزدیک ۵ دقیقه تمام شود.

اما اگر از طرفی دیگر به قضیه نگاه کنیم، تعمیر بعضی بخش‌های سخت افزاری گوشی هوشمند همراه، به زمانی بیش از ۲۴ ساعت و حتی بعضاً سه روز نیاز دارد. به عنوان مثال کارهای مربوط به هارد گوشی و سی پی یو آن یا در کل تعمیرات مربوط به برد گوشی. در حقیقت حتی هزینه تعمیر این بخش از گوشی نیز نسبت به بخش‌های قبلی ‌تر، بیشتر است.

در واقع حساسیتی که در این مراحل وجود دارد، در تعمیرات ساده مانند تعویض باتری و گلس وجود ندارد. بنابراین در کارهای پیچیده مانند تعمیر هارد و برد، تعمیرکار نیاز به زمانی بیشتر و آرامش نسبی برای انجام کار خود دارد. پس یک اشتباه محض است که از یک تعمیرکار بخواهیم هارد گوشی ما را در عرض ۴ الی ۵ ساعت تعمیر نماید و گوشی سالم را به ما تحویل دهد. تقریباً این کار یک امر غیر ممکن است.

تعمیرات موبایل 24 ساعته

درست چیده شدن قطعات در تعمیرات ۲۴ ساعته گوشی

نکته مهمی که وجود دارد این است که بعد از اتمام کار تعمیر باید حتماً اتصالات پیچی و قطعات گوشی به درستی انجام شود. یعنی همه قطعات در جای مناسب خود قرار گرفته و قاب گوشی به درستی نصب شود. علاوه بر آن، هر یک از اجزای گوشی از کابل‌های آن گرفته تا قطعات حساس تر باید به درستی تنظیم شوند.

در کل باید به ذهن خود بسپاریم که قرار نیست همه قطعات گوشی در مدت زمان ۲۴ ساعت تعمیر شوند. متأسفانه عده زیادی از افراد، اصرار مفرط به تعمیرکاران دارند تا هر چه سریع‌تر قطعات گوشی شان را تعمیر کنند که این به هیچ وجه تصمیم مناسبی نیست.

البته بعضی قطعات و اتصالات هستند که شاید با یک نگاه جزئی و اقدامات اولیه تعمیر شوند؛ مانند تعویض باتری و حتی نصب نرم افزارهای مختلف. ولی اشاره شد که بعضی از قطعات حساس مانند هارد به مدت زمانی بیشتر از ۲۴ ساعت به منظور تعمیر نیاز دارند. پس می توانیم با در نظر گرفتن این موضوع، با خیال آسوده گوشی خود را به تعمیرکار بسپاریم.

در پایان باید بگوییم که یکی از مراکز خوب و با سابقه در حوزه تعمیر گوشی‌های هوشمند، مرکز تعمیرات موبایل است که دارای تیمی حرفه‌ای از مهندسان و تعمیرکاران موبایل بوده که قادرند تعمیر گوشی سامسونگ، آیفون، هواوی، شیائومی، نوکیا، سونی و دیگر برندها را طی مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت انجام دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مجموعه می‌توانید به آدرس https://tamiratemobile.com/ مراجعه نمایید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

کیفیت خودروهای داخلی در حال ارتقاء است

کیفیت خودروهای داخلی در حال ارتقاء است
2022-05-24T16:17:15+04:30
نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: خودروسازان داخلی تلاش های زیادی کردند و چندسالی است که وارد حوزه طراحی و تولید پلتفرم های جدید شدند و کیفیت خودروهای داخلی ه...

راهنمای خرید انگشتر طلا خاص با قیمت مناسب

راهنمای خرید انگشتر طلا خاص با قیمت مناسب
2022-05-24T16:17:14+04:30
در این گزارش انواع مدل های انگشتر را به شما معرفی خواهیم کرد.

چرا در فروردین، خودرو کم تولید شد؟

چرا در فروردین، خودرو کم تولید شد؟
2022-05-24T12:30:35+04:30
در فروردین ماه سال جاری خودروسازان طبق دستور دولت، اقدام به تکمیل و تجاری‌سازی محصولات ناقص انباشت شده در پارکینگ های خود کرده اند که همین مساله منجر به کاه...

قیمت سکه طرح جدید ۳ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید ۳ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید
2022-05-24T12:30:34+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری، یاری‌گر صنعت فولاد است

مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری، یاری‌گر صنعت فولاد است
2022-05-24T11:50:31+04:30
قالیباف با بیان این که ذوب آهن اصفهان کمترین بهره مندی از یارانه انرژی و مصرف گاز طبیعی را دارد،عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی در جهت تسهیل امور پیش روی صنعت ف...

گزارش عملکرد اسنپ در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد

گزارش عملکرد اسنپ در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد
2022-05-24T11:50:31+04:30
با حضور بنیانگذاران آلمانی گروه اسنپ از گزارش عملکرد این شرکت در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد.

راهنمای خرید تشک طبی از تشک خوشخواب

راهنمای خرید تشک طبی از تشک خوشخواب
2022-05-24T11:50:30+04:30
در ادامه برخی از موارد کاربردی ذکر شده که می توانید از آنها بهره ببرید.حتما قبل از خرید تشک خوشخواب قیمت تشک خوشخواب را بررسی کنید.

نرخ رسمی ۲۹ ارز افزایشی شد

نرخ رسمی ۲۹ ارز افزایشی شد
2022-05-24T10:03:53+04:30
بانک مرکزی در گزارشی نرخ رسمی ۴۶ ارز را منتشر کرد که بر اساس آن نرخ رسمی هفت ارز کاهش و ۲۹ ارز افزایش یافت؛ همچنین نرخ رسمی ۱۰ ارز ثابت ماند.

خودروی ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد

خودروی ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد
2022-05-23T14:10:36+04:30
قائم مقام ایران خودرو با شاره به تولید ۸۴۳۸۵ دستگاه خودرو، از حذف خودرو ناقص از فرآیند تولید در این گروه صنعتی خبر داد.

آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟

آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟
2022-05-23T14:10:35+04:30
آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟ همراه ما باشید تا به شما بگوییم این موضوع از چه جهاتی اهمیت دارد و چطور می توان آن را رفع کرد.

خرید میلگرد از نزدیک‌ترین کارخانه به پروژه شما

خرید میلگرد از نزدیک‌ترین کارخانه به پروژه شما
2022-05-23T14:10:34+04:30
در این گزارش کمک خواهیم کرد تا با شناسایی نزدیک ترین کارخانه به محل پروژه، بیشترین سود را از پروژه‌هایتان داشته باشید.

قیمت سکه طرح جدید به ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان کاهش یافت

قیمت سکه طرح جدید به ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان کاهش یافت
2022-05-23T11:57:09+04:30
قیمت سکه طرح جدید در معاملات امروز بازار آزاد تهران به نرخ ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله می شود.

جزئیات تازه از افتتاح مجازی حساب ارزی بانک ملی ایران

 جزئیات تازه از افتتاح مجازی حساب ارزی بانک ملی ایران
2022-05-22T13:43:45+04:30
افتتاح حساب پس انداز ارزی بانک ملی ایران به صورت مجازی و در بستر «نشان بانک» طی ۵ مرحله و در کوتاهترین زمان ، ممکن است.

خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد/ ثبت رکورد تولید ۲۷۹۲ خودرو کامل سواری و تجاری در یک روز

 خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد/ ثبت رکورد تولید ۲۷۹۲ خودرو کامل سواری و تجاری در یک روز
2022-05-22T13:43:45+04:30
قائم مقام توسعه و تولید ایران خودرو، با اعلام افزایش ۶۵ درصدی تولید خودرو کامل سواری از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته با تو...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۳/۰۱|آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و سکه

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۳/۰۱|آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و سکه
2022-05-22T13:43:45+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۳۹۴ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴میلیون و ۵۳۰ هزار تومان است.

آرامش در بازار روغن نباتی/ تولید روغن نباتی از تقاضا پیشی گرفت

آرامش در بازار روغن نباتی/ تولید روغن نباتی از تقاضا پیشی گرفت
2022-05-22T11:50:35+04:30
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان روغن نباتی گفت: با افزایش تولید روغن نباتی، تولید این محصول از تقاضای بازار پیشی گرفته و آرامش در بازار روغن نباتی برقرار شد.

بهترین هتل‌های کاشان در میان خانه های تاریخی و سنتی

بهترین هتل‌های کاشان در میان خانه های تاریخی و سنتی
2022-05-22T11:37:12+04:30
اگر شما هم قصد سفر به کاشان را دارید و به دنبال بهترین هتل های کاشان هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

آیا قیمت پروفیل سبک به تنهایی ملاک درستی برای خرید هست؟

 آیا قیمت پروفیل سبک به تنهایی ملاک درستی برای خرید هست؟
2022-05-22T10:23:51+04:30
آیا قیمت پروفیل سبک به تنهایی ملاک درستی برای خرید هست؟ در پاسخ به این پرسش با قاطعیت می توان گفت خیر.

سرویس سفر و گردشگری اپلیکیشن «اوانو» راه‌اندازی شد

 سرویس سفر و گردشگری اپلیکیشن «اوانو» راه‌اندازی شد
2022-05-22T10:23:51+04:30
سرویس سفر و گردشگری اپلیکیشن «اوانو» راه اندازی شد و کاربران می‌توانند با مراجعه به این سرویس از خدماتی همچون «خرید بلیط» و «رزرو ه...

خرید آهن‌آلات در سایت آهن بورس چگونه است؟

 خرید آهن‌آلات در سایت آهن بورس چگونه است؟
2022-05-22T10:23:50+04:30
یکی از مهمترین صنایع در هر کشوری صنعت آهن و فولاد است، چرا که از اصلی‌ترین فلزات برای ایجاد زیرساخت‌ها آهن و محصولات فولادی هستند.

افتتاحیه‌ای از جنس روابط‌عمومی و سرمایه‌های اجتماعی

 افتتاحیه‌ای از جنس روابط‌عمومی و سرمایه‌های اجتماعی
2022-05-22T10:23:50+04:30
افتتاحیه هفته ملی روابط‌عمومی، به میزبانی هلدینگ ماهور و با حضور استادان، مدیران و کارشناسان حوزه روابط‌عمومی و ارتباطات در سالن‌ همایش‌های طهران برگزار شد.

انواع روش های ساخت کلید را از تهران کلید بیاموزید!

 انواع روش های ساخت کلید را از تهران کلید بیاموزید!
2022-05-22T10:23:50+04:30
کلید سازی شبانه روزی زمانی که شما نمی دانید کلید سازی کجاست...

نشست تخصصی اولین جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات برگزار شد

 نشست تخصصی اولین جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات برگزار شد
2022-05-22T10:23:49+04:30
نشست تخصصی تشریح محورهای برگزاری اولین جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات به همت مرکز تحقیق‌وتوسعه همراه اول و با همکاری سی‌امین کنفرانس بین‌المللی مهندسی ...

برنده قرعه کشی پژو ۲۰۶ بیمه رازی مشخص شد

 برنده قرعه کشی پژو ۲۰۶ بیمه رازی مشخص شد
2022-05-22T10:23:49+04:30
برندگان خوش شانس جشنواره بزرگ بیمه رازی شامل ۱۰۰ عدد تبلت و یک عدد پژو ۲۰۶ مشخص شدند.

انواع سبک دکوراسیون داخلی

 انواع سبک دکوراسیون داخلی
2022-05-22T10:23:49+04:30
افراد زیادی هستند که امروزه قصد دارند به بازسازی دکوراسیون داخلی منزل خود بپردازند...

معرفی ۴ بسته ویژه و استثنایی رومینگ همراه اول در امارات

 معرفی ۴ بسته ویژه و استثنایی رومینگ همراه اول در امارات
2022-05-22T10:23:49+04:30
همراه اول با طراحی چهار بسته جدید و ویژه رومینگ دیتا و مکالمه، نرخ ارتباط با کشور امارات را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

از یک وکیل دیوان عدالت اداری باید چه انتظاراتی داشته باشیم؟

 از یک وکیل دیوان عدالت اداری باید چه انتظاراتی داشته باشیم؟
2022-05-22T10:23:48+04:30
دیوان عدالت اداری یکی از مراکز قضایی است که تحت نظارت قوه قضائیه فعالیت می کند...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۳۱

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
2022-05-22T10:23:47+04:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۵ درصد افزایش به ۱۸۴۶ دلار و ۵۰ سنت رسید.

تولید سورن پلاس دوگانه سوز در ایران خودرو تبریز

 تولید سورن پلاس دوگانه سوز در ایران خودرو تبریز
2022-05-22T10:23:47+04:30
مدیرعامل شرکت ایران خودرو تبریز گفت: از ابتدای امسال تا دهه سوم اردیبهشت‌ماه، با همت و تلاش بی وقفه کارکنان، با رشد صد درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بی...

خرید مازاد عرضه آهن اسفنجی به صورت غیربهین‌یاب مقدور شد

 خرید مازاد عرضه آهن اسفنجی به صورت غیربهین‌یاب مقدور شد
2022-05-22T10:23:46+04:30
بورس کالا در خصوص شرایط خرید آهن اسفنجی اعلام کرد: خرید از مازاد عرضه این محصول تا اطلاع ثانوی به صورت غیربهین‌یاب مقدور است.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)