میرنیوز

دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی چیست؟ 2022-04-05T13:59:16+04:30

به گزارش ایسنا به نقل از طراحی داخلی، به منظور ایجاد محیطی زیبا و سالم تر، علم و هنری وجود دارد، که سبب ارتقای  طراحی دکوراسیون داخلی می شود. بنابراین کسی که مسئول طراحی دکوراسیون داخلی است، طراح دکوراسیون داخلی به حساب می آید، که نظارت، مدیریت، برنامه ریزی، تحقیق و هماهنگی پروژه‌های ارتقایی را بر عهده دارد. می‌توان گفت، طراحی دکوراسیون داخلی یک حرفه و حیطه ی شغلی چند وجهی از قبیل برنامه ریزی فضا، توسعه مفهومی، تحقیق، برنامه نویسی، بازرسی سایت و برقراری ارتباط با ذینفعان یک پروژه را در بر می گیرد.

طراحی دکوراسیون داخلی معانی متفاوتی دارد. برای مثال در لغت نامه وبستر، این گونه ذکر شده است، که طراحی دکوراسیون داخلی، علم یا یک هنر برنامه ریزی بوده و اجرای معماری داخلی مبلمان، نظارت بر طراحی را شامل می شود. هدف طراحی دکوراسیون داخلی تامین نیازهای لازم به منظور استفاده آسان بوده و فرآیند شکل گیری، زیباسازی و هماهنگی های لازم برای طراحی مناسب و شیک ساختمان را در پی دارد. برای طراحی دکوراسیون داخلی سبک‌ها و شیوه های مختلفی وجود دارد، که هر یک از افراد بر اساس سلیقه خود و برحسب وضعیت و شرایط پروژه، از میان سبک های متنوع دکوراسیون  داخلی، یکی را گزینش می کنند. اگر بخواهیم، به سبک های طراحی دکوراسیون داخلی اشاره کنیم. می ‌توان از سبک های کلاسیک، بوهمیایی، اسکاندیناوی، مدرن و سنتی نام برد. هریک از این سبک ها ویژگی و خصوصیات مختص به خود را دارند.

ما در این مقاله قصد داریم، به تمامی نکات مربوط به طراحی دکوراسیون داخلی اشاره کنیم. پس با ما همراه باشید.

 تاریخچه مربوط به طراحی دکوراسیون داخلی

یکی از مباحث مهم در دکوراسیون داخلی، دیزاین و طراحی هست، که از چیدمان مبل ها تا چیدمان کوچک ترین وسایل تزیینی در تمام قسمت های محیط را شامل می شود. در نظر گرفتن تناسبات، هماهنگی، یکپارچگی، رنگ و چیدمان در طراحی دکوراسیون داخلی، اهمیت بالایی دارد. طراحی دکوراسیون داخلی یک سیر تکمیلی و تکاملی داشته و به مرور زمان هر کدام از سبک دستخوش تغییرات شده اند. با توجه به اینکه سبک زندگی و فرهنگ های مختلفی در سرتاسر جهان وجود دارد. بنابراین بر اساس هر یک از این فرهنگ‌ها، انواع سبک و طراحی دکوراسیون داخلی به وجود آمده و در میان مردم رایج شده است.

طراحی دکوراسیون داخلی فقط مربوط به این دوران جدید نیست. بلکه در گذشته نیز به شکل‌های ساده‌تر، از طراحی دکوراسیون داخلی، بهره گرفته می شد. از ارجاعات کتاب اسطوره‌ای Vishwakarma  می‌توان دریافت، که معماران همانند طراحان داخلی در هند باستان مشغول به کار بودند. خانه ارواح و یا مدل‌های دیگری از خانه‌ها وجود داشته، که نقش انبار غذا را در گورستان‌های مصر باستان ایفا می‌کردند. طراحی دکوراسیون داخلی در قرن‌های هفدهم، هجدهم و اوایل نوزدهم، تبدیل به یکی از دغدغه‌های  ساختمان سازی شد. با توجه به اینکه در اواسط تا اواخر قرن نوزدهم، شرکت‌های مبلمان سازی پا به عرصه گذاشتن و همین شرکت‌ها در میان مردم گسترش پیدا کرد، این دوران به دوران رشد چشمگیر خدمات طراحی شهرت یافت.

آشنایی با انواع سبک های طراحی دکوراسیون داخلی

همانطور که گفته شد، سبک های متفاوت و متنوعی برای طراحی دکوراسیون داخلی وجود دارد. هر یک از افراد با در نظر گرفتن روحیات و سلیقه‌ی خود، سبک مورد نظر را گزینش می‌کنند. در انتخاب سبک طراحی دکوراسیون تنها سلیقه و روحیات شخصی مطرح نیست، بلکه انتخاب سبک باید با توجه به میزان فضای در دسترس انجام شود. هر یک از سبک ها دارای ویژگی و متریال‌های متفاوت هستند و المان‌های استفاده شده در این سبک‌ها با یکدیگر تفاوت دارد. ما در این قسمت از مقاله به معرفی چند مورد از سبک‌های طراحی دکوراسیون داخلی می‌پردازیم.

سبک‌های دکوراسیون داخلی

سبک مونوکروماتیک

سبک ویکتوریایی

سبک یونان باستان

سبک روستیک

سبک کلاسیک

سبک آرت دکو

سبک سنتی ایرانی

سبک فرانسوی

سبک انگلیسی

سبک مراکشی

سبک ژاپنی

سبک مدرن

سبک هندی

سبک انگلیسی

سبک آرت نوو

سبک گوتیک

سبک سوئدی

سبک مصری

سبک اسلامی

سبک مینیمال

دکوراسیون داخلی چیست؟

معرفی سبک ژاپنی

رگ و ریشه سبک ژاپنی به مکتب ذن و فرهنگ سنتی ژاپن بر می‌گردد. این سبک علاوه بر زیباسازی، روی تمرکز و آرامش تاکید دارد. از ویژگی‌های بارز این  سبک می‌توان، به عناصر و متریال‌های طبیعی اشاره کرد. در سبک ژاپنی تعادل، نظم، ترتیب و مرتب بودن به خوبی و به وضوح قابل رویت است و تجملات در این سبک دیده نمی‌شود. وجود نور فراوان خورشید در سبک ژاپنی به شدت اهمیت دارد و رنگ غالب در این سبک، رنگ سفید هست. ایضا شوجی و تاتامی از اثاثیه و عناصر معماری ژاپن بوده، که در این سبک بسیار کار آمد و کاربردی هستند.

سبک روستیک چگونه، سبکی است؟!

در سبک روستیک از متریال‌های طبیعی و ارگانیک بهره گرفته می‌شود. با توجه به این که استفاده از مصالح و متریال‌های چوبی و سنگی خام که هیچ فرایندی تولیدی و مهندسی روی آن انجام نشده، ویژگی بارز این سبک است. در نتیجه وجود این ویژگی‌ها، جلوه طبیعی و ساده‌ای به سبک روستیک می‌بخشد. استفاده از متریال‌های پلاستیکی و فلزی در سبک روستیک که امروزه بسیار زیبا و جذاب جلوه می کند، به میزان محدودی هست.

سبک کلاسیک و خصوصیات آن

گستره‌ای از قواعد و مفاهیم که از فرهنگ و سبک زندگی روم و یونان باستان الهام گرفته است. این تعریف بر اساس دایره المعارف (Treccani)، سبک کلاسیک نامیده می‌شود. در هنر نیز این سبک مورد استفاده قرار می‌گیرد. از ویژگی‌های سبک کلاسیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

بهره‌ گیری از متریال‌های گران قیمت با کیفیت خوب

استفاده از مجسمه‌های آنتیک و لوکس

به کار گیری کتیبه و گچ بری

قرار دادن مبلمان ظریف و کنده کاری شده

وجود تقارن و هماهنگی در چیدمان وسایل

غالب بودن رنگ‌های خنثی و روشن

مراحل مربوط به طراحی دکوراسیون داخلی

مرحله ی اول: گردآوری اطلاعات در خصوص خواسته های کارفرما

مرحله ی دوم: جمع آوری اطلاعات فنی

مرحله ی سوم: تاکید و تمرکز روی خلق اثر در ذهن و طراحی

مرحله ی چهارم: پیاده‌سازی طرح با دست‌های آزاد یا همان (اسکیس) 

مرحله ی پنجم: اجرا و وارد کردن طرح با استفاده از نرم‌افزار به صورت ۲ بعدی

مرحله ی ششم: ارائه و ۳ بعدی سازی

مرحله ی هفتم: ارائه‌ی نقشه و تکثیر

دکوراسیون داخلی چیست؟

ما در این مطلب  در رابطه با طراحی  داخلی صحبت کردیم و همانطور که گفته شد، انواع متفاوت و متنوعی از آنها وجود دارد. که افراد با استفاده از فنون طراحی داخلی و شرایط خود می‌توانند، هر یک از سبک‌ها را به صورت مناسب و اصولی گزینش کنند. به شما پیشنهاد می‌شود، برای طراحی دکوراسیون از تیم‌های طراحی دکوراسیون داخلی ماهر و مجرب کمک بگیرید. در صورتی که شرایط و بودجه کافی برای همکاری با تیم‌های طراحی دکوراسیون داخلی را نداشتید، می‌توانید سایت‌ها و منابع مختلف مربوط به طراحی داخلی را راهنما خود قرار دهید.

سبک‌های طراحی  فقط به موارد فوق محدود نمی‌شود. بلکه انواع متفاوتی از سبک‌ها وجود دارد، که هر یک از این سبک‌ها یک ویژگی بارز و مختص به خود را دارند، که از فرهنگ و تمدن‌های مختلف الهام گرفته‌اند و همین ویژگی‌ها و خصوصیات آنها را یونیک و خاص کرده است.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

پرداخت تسهیلات وحمایت بانک قرض الحسنه رسالت ازشرکت های دانش بنیان

پرداخت تسهیلات وحمایت بانک قرض الحسنه رسالت ازشرکت های دانش بنیان
2022-05-25T15:30:33+04:30
بانک قرض الحسنه رسالت در قالب تفاهم نامه با صندوق نوآوری و شکوفایی و با پرداخت تسهیلات از شرکت های دانش بنیان حمایت می کند.

قیمت سکه طرح جدید ۴ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید ۴ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان رسید
2022-05-25T14:37:17+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به ۱۴ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان رسید.

نرخ رسمی ۲۲ ارز افزایشی شد

نرخ رسمی ۲۲ ارز افزایشی شد
2022-05-25T10:43:54+04:30
بانک مرکزی در گزارشی نرخ رسمی ۴۶ ارز را منتشر کرد که بر اساس آن نرخ رسمی ۱۳ ارز کاهش و ۲۲ ارز افزایش یافت؛ همچنین نرخ رسمی ۱۱ ارز ثابت ماند.

آیا می‌دانید در صورت گم‌ کردن وسایل خود در مترو چه کنید؟

آیا می‌دانید در صورت گم‌ کردن وسایل خود در مترو چه کنید؟
2022-05-25T09:37:16+04:30
اگر وسیله خود را در مترو گم کردید به مدت یک هفته فرصت دارید تا به انتظامات ایستگاه مراجعه کنید و آن را تحویل بگیرید.

کیفیت خودروهای داخلی در حال ارتقاء است

کیفیت خودروهای داخلی در حال ارتقاء است
2022-05-24T16:17:15+04:30
نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: خودروسازان داخلی تلاش های زیادی کردند و چندسالی است که وارد حوزه طراحی و تولید پلتفرم های جدید شدند و کیفیت خودروهای داخلی ه...

راهنمای خرید انگشتر طلا خاص با قیمت مناسب

راهنمای خرید انگشتر طلا خاص با قیمت مناسب
2022-05-24T16:17:14+04:30
در این گزارش انواع مدل های انگشتر را به شما معرفی خواهیم کرد.

چرا در فروردین، خودرو کم تولید شد؟

چرا در فروردین، خودرو کم تولید شد؟
2022-05-24T12:30:35+04:30
در فروردین ماه سال جاری خودروسازان طبق دستور دولت، اقدام به تکمیل و تجاری‌سازی محصولات ناقص انباشت شده در پارکینگ های خود کرده اند که همین مساله منجر به کاه...

قیمت سکه طرح جدید ۳ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید ۳ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید
2022-05-24T12:30:34+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری، یاری‌گر صنعت فولاد است

مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری، یاری‌گر صنعت فولاد است
2022-05-24T11:50:31+04:30
قالیباف با بیان این که ذوب آهن اصفهان کمترین بهره مندی از یارانه انرژی و مصرف گاز طبیعی را دارد،عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی در جهت تسهیل امور پیش روی صنعت ف...

گزارش عملکرد اسنپ در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد

گزارش عملکرد اسنپ در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد
2022-05-24T11:50:31+04:30
با حضور بنیانگذاران آلمانی گروه اسنپ از گزارش عملکرد این شرکت در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد.

راهنمای خرید تشک طبی از تشک خوشخواب

راهنمای خرید تشک طبی از تشک خوشخواب
2022-05-24T11:50:30+04:30
در ادامه برخی از موارد کاربردی ذکر شده که می توانید از آنها بهره ببرید.حتما قبل از خرید تشک خوشخواب قیمت تشک خوشخواب را بررسی کنید.

نرخ رسمی ۲۹ ارز افزایشی شد

نرخ رسمی ۲۹ ارز افزایشی شد
2022-05-24T10:03:53+04:30
بانک مرکزی در گزارشی نرخ رسمی ۴۶ ارز را منتشر کرد که بر اساس آن نرخ رسمی هفت ارز کاهش و ۲۹ ارز افزایش یافت؛ همچنین نرخ رسمی ۱۰ ارز ثابت ماند.

خودروی ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد

خودروی ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد
2022-05-23T14:10:36+04:30
قائم مقام ایران خودرو با شاره به تولید ۸۴۳۸۵ دستگاه خودرو، از حذف خودرو ناقص از فرآیند تولید در این گروه صنعتی خبر داد.

آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟

آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟
2022-05-23T14:10:35+04:30
آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟ همراه ما باشید تا به شما بگوییم این موضوع از چه جهاتی اهمیت دارد و چطور می توان آن را رفع کرد.

خرید میلگرد از نزدیک‌ترین کارخانه به پروژه شما

خرید میلگرد از نزدیک‌ترین کارخانه به پروژه شما
2022-05-23T14:10:34+04:30
در این گزارش کمک خواهیم کرد تا با شناسایی نزدیک ترین کارخانه به محل پروژه، بیشترین سود را از پروژه‌هایتان داشته باشید.

قیمت سکه طرح جدید به ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان کاهش یافت

قیمت سکه طرح جدید به ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان کاهش یافت
2022-05-23T11:57:09+04:30
قیمت سکه طرح جدید در معاملات امروز بازار آزاد تهران به نرخ ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله می شود.

جزئیات تازه از افتتاح مجازی حساب ارزی بانک ملی ایران

 جزئیات تازه از افتتاح مجازی حساب ارزی بانک ملی ایران
2022-05-22T13:43:45+04:30
افتتاح حساب پس انداز ارزی بانک ملی ایران به صورت مجازی و در بستر «نشان بانک» طی ۵ مرحله و در کوتاهترین زمان ، ممکن است.

خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد/ ثبت رکورد تولید ۲۷۹۲ خودرو کامل سواری و تجاری در یک روز

 خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد/ ثبت رکورد تولید ۲۷۹۲ خودرو کامل سواری و تجاری در یک روز
2022-05-22T13:43:45+04:30
قائم مقام توسعه و تولید ایران خودرو، با اعلام افزایش ۶۵ درصدی تولید خودرو کامل سواری از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته با تو...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۳/۰۱|آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و سکه

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۳/۰۱|آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و سکه
2022-05-22T13:43:45+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۳۹۴ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴میلیون و ۵۳۰ هزار تومان است.

آرامش در بازار روغن نباتی/ تولید روغن نباتی از تقاضا پیشی گرفت

آرامش در بازار روغن نباتی/ تولید روغن نباتی از تقاضا پیشی گرفت
2022-05-22T11:50:35+04:30
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان روغن نباتی گفت: با افزایش تولید روغن نباتی، تولید این محصول از تقاضای بازار پیشی گرفته و آرامش در بازار روغن نباتی برقرار شد.

بهترین هتل‌های کاشان در میان خانه های تاریخی و سنتی

بهترین هتل‌های کاشان در میان خانه های تاریخی و سنتی
2022-05-22T11:37:12+04:30
اگر شما هم قصد سفر به کاشان را دارید و به دنبال بهترین هتل های کاشان هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

آیا قیمت پروفیل سبک به تنهایی ملاک درستی برای خرید هست؟

 آیا قیمت پروفیل سبک به تنهایی ملاک درستی برای خرید هست؟
2022-05-22T10:23:51+04:30
آیا قیمت پروفیل سبک به تنهایی ملاک درستی برای خرید هست؟ در پاسخ به این پرسش با قاطعیت می توان گفت خیر.

سرویس سفر و گردشگری اپلیکیشن «اوانو» راه‌اندازی شد

 سرویس سفر و گردشگری اپلیکیشن «اوانو» راه‌اندازی شد
2022-05-22T10:23:51+04:30
سرویس سفر و گردشگری اپلیکیشن «اوانو» راه اندازی شد و کاربران می‌توانند با مراجعه به این سرویس از خدماتی همچون «خرید بلیط» و «رزرو ه...

خرید آهن‌آلات در سایت آهن بورس چگونه است؟

 خرید آهن‌آلات در سایت آهن بورس چگونه است؟
2022-05-22T10:23:50+04:30
یکی از مهمترین صنایع در هر کشوری صنعت آهن و فولاد است، چرا که از اصلی‌ترین فلزات برای ایجاد زیرساخت‌ها آهن و محصولات فولادی هستند.

افتتاحیه‌ای از جنس روابط‌عمومی و سرمایه‌های اجتماعی

 افتتاحیه‌ای از جنس روابط‌عمومی و سرمایه‌های اجتماعی
2022-05-22T10:23:50+04:30
افتتاحیه هفته ملی روابط‌عمومی، به میزبانی هلدینگ ماهور و با حضور استادان، مدیران و کارشناسان حوزه روابط‌عمومی و ارتباطات در سالن‌ همایش‌های طهران برگزار شد.

انواع روش های ساخت کلید را از تهران کلید بیاموزید!

 انواع روش های ساخت کلید را از تهران کلید بیاموزید!
2022-05-22T10:23:50+04:30
کلید سازی شبانه روزی زمانی که شما نمی دانید کلید سازی کجاست...

نشست تخصصی اولین جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات برگزار شد

 نشست تخصصی اولین جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات برگزار شد
2022-05-22T10:23:49+04:30
نشست تخصصی تشریح محورهای برگزاری اولین جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات به همت مرکز تحقیق‌وتوسعه همراه اول و با همکاری سی‌امین کنفرانس بین‌المللی مهندسی ...

برنده قرعه کشی پژو ۲۰۶ بیمه رازی مشخص شد

 برنده قرعه کشی پژو ۲۰۶ بیمه رازی مشخص شد
2022-05-22T10:23:49+04:30
برندگان خوش شانس جشنواره بزرگ بیمه رازی شامل ۱۰۰ عدد تبلت و یک عدد پژو ۲۰۶ مشخص شدند.

انواع سبک دکوراسیون داخلی

 انواع سبک دکوراسیون داخلی
2022-05-22T10:23:49+04:30
افراد زیادی هستند که امروزه قصد دارند به بازسازی دکوراسیون داخلی منزل خود بپردازند...

معرفی ۴ بسته ویژه و استثنایی رومینگ همراه اول در امارات

 معرفی ۴ بسته ویژه و استثنایی رومینگ همراه اول در امارات
2022-05-22T10:23:49+04:30
همراه اول با طراحی چهار بسته جدید و ویژه رومینگ دیتا و مکالمه، نرخ ارتباط با کشور امارات را به میزان قابل توجهی کاهش داد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)