میرنیوز

کاربرد جی‌پی‌اس برای دریانوردی

 کاربرد جی‌پی‌اس برای دریانوردی 2022-04-04T12:35:58+04:30

دریانوردهای قدیمی ابزار کارآمدی برای پیدا کردن مسیرهای دریایی نداشتند و با دنبال کردن ستاره‌ها راه خود را پیدا می‌کردند. بعدها انواع قطب‌نما و دستگاه زاویه‌یاب به دریانوردان برای پیدا کردن مسیرها کمک می‌کردند. اما این وسایل هم دقیق نبوده و مشکلات خاص خود را داشتند.

حالا این روزها کار دریانوردها به لطف پیشرفت تکنولوژی و فناوری جی‌پی‌اس، راحت‌تر و امن‌تر شده است.  جی‌پی‌اس‌ها برای مکان‌یابی، تعیین مسیر، پیدا کردن نقاط خطر، ردیابی محموله‌های دریایی و جلوگیری از سرقت انواع قایق و کشتی به‌کار آمده و بسیاری از مشکلات دریانوردها را حل کرده‌اند. در این مطلب به‌طور کامل کاربرد جی پی اس برای دریانوردی را توضیح می‌دهیم.

جی‌پی‌اس دریایی چیست؟ اهمیت استفاده از جی‌پی‌اس در دریانوردی

وقتی نام جی‌پی‌اس وسط می‌آید، ذهن‌ها بیشتر به سمت ردیاب خودرو کشیده می‌شوند. جی‌پی‌اس دریایی چندان شناخته شده نیست اما کاربردهای متنوع و زیادی دارد. استفاده از انواع جی‌پی‌اس کشتیرانی وضعیت حمل‌ونقل دریایی را متحول کرده است. رانندگان اتومبیل با خرید جی‌ پی ‌اس امنیت خودروی خود را تا حد زیادی تامین می‌کنند. کاربرد جی پی اس برای دریانوردی نیز دقیقا به همین شکل است.

 آن‌ها به دقیق‌ترین شکل ممکن مکان قرارگیری کشتی‌ها و قایق‌ها را نشان داده و نقش مهمی در عملیات نجات و جستجو دارند. به همین دلیل است که با استفاده از انواع gps در دریانوردی، امنیت و کارایی کشتیرانی افزایش قابل‌توجهی داشته است.

به‌علاوه جی‌پی‌اس‌های دریایی ساختار و کارکرد پیچیده‌ای ندارند. دریانوردان، ماهی‌گیرها و صاحبان کشتی‌های باری و تفریحی به‌راحتی انواع جی‌پی‌اس را نصب می‌کنند و از مزایای متعدد آن‌ها بهره‌مند می‌شوند.

از جی‌پی‌اس در سیستم حمل‌ونقل دریایی چه استفاده‌ای می‌شود؟

دستگاه‌های جی‌پی‌اس براساس کاربردی که دارند در گروه‌بندی متفاوتی قرار می‌گیرند. به عنوان مثال  جاسازی دستگاه شنود در ماشین  و نصب ردیاب خودرو مانع سرقت اتومبیل می‌شود و برای مسیریابی کاربرد دارد. جی‌پی‌اس کشتیرانی هم با کاربرد‌های متفاوتی که دارد، باعث افزایش امنیت و کارآیی برای دریانوردان شده است. در ادامه بیشتر درباره کاربرد جی پی اس برای دریانوردی توضیح می‌دهیم.

1. حمل راحت، مطمئن و امن محموله‌های ارزشمند

کالاها و محموله‌های ارزشمند زیادی هر روز به وسیله کشتی‌ها جابه‌جا می‌شوند. صاحبان بار یا کشتی در سفرها حضور ندارند و همیشه نگران سلامت و امنیت بار خود هستند. آن‌ها حق دارند در جریان چگونگی حمل بار باشند و از سالم رسیدن محموله‌ها به مقصد مطمئن شوند.

جی‌پی‌اس کشتیرانی همه این مشکلات را حل می‌کند. صاحبان بار یا کشتی‌ها با استفاده از جی‌پی‌اس دریایی از مسیر دقیق حرکت بار خود باخبر می‌شوند. با استفاده از ردیاب، اگر مشکلی برای محموله‌ها به‌وجود بیاید در کوتاه‌ترین زمان به آن‌ها پیام ارسال می‎شود. اطلاع‌رسانی به موقع باعث رفع سریع ایراد و مشکل می‌شود.

شما هم می‌توانید با مراجعه به لیست قیمت ردیاب خودرو  یا ردیاب قایق و کشتی، اولین قدم را برای تامین امنیت دارایی‌های ارزشمند و محموله‌های خود بردارید.

2. جستجو ونجات آسان با استفاده از gps

با استفاده از جی‌پی‌اس کشتیرانی محل دقیق کشتی‌ها روی دریا مشخص می‌شود. دریانوردان می‌توانند موقعیت دقیق خود را با کمک جی‌پی‌اس گزارش کنند. به‌علاوه تعیین سرعت حرکت کشتی‌ها هم با استفاده از جی‌پی‌اس ممکن است. با کمک ویژگی‌های گفته شده عملیات‌های جستجو و نجات روی دریاها با استفاده از جی‌پی‌اس دقیق‌تر انجام می‌شود.

 

3. حفظ امنیت قایق‌های تفریحی و اجاره‌ای

در مناطق توریستی قایق‌های زیادی در سواحل به افراد اجاره داده می‌شوند. خیلی از این قایق‌ها گران‌قیمت هستند و ممکن است به سرقت بروند یا دچار نقص شوند. صاحبان این قایق‌ها می‌توانند با استفاده از جی پی اس جلوی این اتفاق‌های ناگوار را بگیرند.

به‌علاوه صاحبان قایق‌ها می‌توانند با کمک gps برای وسیله خود محدوده‌ای امن تعریف کنند. با خروج قایق از محدوده مشخص شده، پیامک هشدار برای مالک ارسال شده تا به سرعت از وقوع هرگونه اتفاق ناخوشایندی جلوگیری شود.

4. کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری

زمان دقیق حرکت و رسیدن کشتی‌ها به کمک جی‌پی‌اس کشتیرانی قابل کنترل است. کافی است دریانوردان آموزش کار با جی‌پی‌اس دریایی را جدی بگیرند تا مسافت‌های طی‌شده توسط قایق‌ها را در اختیار داشته و زمان دقیق سرویس‌های دوره‌ای را کنترل کنند. وقتی سرویس‌های اجزای مختلف قایق سروقت انجام شوند، فرسودگی کمتری پیدا کرده و هزینه‌های مربوط به تعمیر آن‌ها نیز کاهش می‌یابند.

ویژگی‌های جی‌پی‌اس کشتیرانی؛ آموزش کار با جی‌پی‌اس دریایی

کاربرد جی پی اس برای دریانوردی سختی‌های زیادی را از پیش روی دریانوردان برداشته است. در ادامه به برخی از مزایای  gps  دریانوردی اشاره می‌کنیم:

خرید انواع جی‌پی‌اس دریایی، ردیاب خودرو، شخصی و آهنربایی از ایران رهیاب

در گذشته‌ای نه چندان دور آمار گم شدن بار کشتی‌ها و کانتینرها سرسام‌آور بود. مسیر حرکت دقیق کشتی‌ها مشخص نبود و در مواقع خطر کار خاصی از دست دریانوردان برنمی‌آمد. اما با کاربرد جی پی اس برای دریانوردی امروز، بسیاری از مشکلات قدیمی و چالش‌های دشوار دریانوردان حل شده است.

برای خرید انواع ردیاب باید اطلاعات کاملی در مورد آن‌‌ها داشته باشید تا بتوانید یک جی‌پی‌اس باکیفیت و بادوام تهیه کنید. شما می‌توانید با مراجعه به سایت ایران رهیاب به نشانی iranrahyab.com اطلاعات دقیقی در مورد انواع جی‌پی‌اس به دست آورده و با دریافت مشاوه، ردیاب را با مناسب‌ترین قیمت تهیه کنید.

"این مطلب تبلیغاتی است"

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

دستگاه بسته‌بندی قند و شکلات پیروز پک

دستگاه بسته‌بندی قند و شکلات پیروز پک
2022-05-29T10:03:55+04:30
در این مطلب به بررسی دستگاه های بسته بندی قند حبه و شکلات این شرکت پرداخته‌ایم.

تحول دیجیتال در حمل‌ونقل خودرویی

تحول دیجیتال در حمل‌ونقل خودرویی
2022-05-29T10:03:54+04:30
شرکت دلفین با ارائه سه راهکار دیجیتالی کنترل رفتار راننده از راه دور، مدیریت سوخت مصرفی و نگهداری و تعمیرات پیش‌بینی شده توانست جایزه‌ برترین طرح در حفظ هوای...

هتل‌های ارزان قیمت تبریز

هتل‌های ارزان قیمت تبریز
2022-05-29T09:50:43+04:30
اگر شما هم می خواهید برای سفر به تبریز برنامه ریزی کنید و در جستجوی هتل های ارزان قیمت تبریز هستید با ما همراه باشید.

معرفی بهترین پیست‌های اسکی در تهران و اطراف تهران

معرفی بهترین پیست‌های اسکی در تهران و اطراف تهران
2022-05-29T09:50:42+04:30
در این گزارش با بهترین پیست های اسکی تهران و اطراف تهران بیشتر آشنا می شویم و به شما خواهیم گفت هریک از آن‌ها چه ویژگی‌ها و امکاناتی دارند.

بررسی ابزارهای تحلیل داده در شبکه‌های اجتماعی

بررسی ابزارهای تحلیل داده در شبکه‌های اجتماعی
2022-05-29T09:50:41+04:30
در این مطلب قصد داریم ابتدا ۳ ابزار خارجی مربوط به رصد فضای مجازی و نهایتا سامانه پایش و رصد اخبار و شبکه‌های اجتماعی لایف‌وب را که یک محصول ایرانی است، معرف...

۷ هتل معروف نزدیک تکسیم

۷ هتل معروف نزدیک تکسیم
2022-05-29T09:50:40+04:30
در ادامه با ۵ هتل معروف نزدیک تکسیم آشنا می شوید که دسترسی شما را بخش تاریخی استانبول، خیابان استقلال و اسکله بسیار آسان می‎کند.

اعلام همکاری گروه پاکشوما با برند جهانی کنوود

اعلام همکاری گروه پاکشوما با برند جهانی کنوود
2022-05-28T12:50:35+04:30
همکاری گروه پاکشوما و برند کنوود در تولید و عرضه محصولات خانگی آغاز شد.

قیمت سکه ۷ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۷ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید
2022-05-28T11:17:11+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید.

تعمیر یخچال در مشهد با سامان سرویس

تعمیر یخچال در مشهد با سامان سرویس
2022-05-28T10:37:11+04:30
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای تعمیر یخچال خود و انتخاب مرکز تعمیرات لوازم خانگی دچار تردید شده باشد. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم در چه مواردی...

۵ مهارت نرم ضروری برای موفقیت شغلی

۵ مهارت نرم ضروری برای موفقیت شغلی
2022-05-28T10:37:10+04:30
مهارت‌های نرم بیشتر حول محور شخصیت قرار دارند و از طریق تجربه بدست می‌آیند، در ادامه با ما همراه باشید تا انواع مهارت‌های نرم را به شما توضیح دهیم.

نرخ رسمی ۲۶ ارز افزایشی شد

نرخ رسمی ۲۶ ارز افزایشی شد
2022-05-28T08:50:29+04:30
بانک مرکزی در گزارشی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز منتشر کرد که بر اساس آن نرخ رسمی ۹ ارز کاهش و ۲۶ ارز افزایش یافت؛ همچنین نرخ رسمی ۱۱ ارز ثابت ماند.

پرداخت تسهیلات وحمایت بانک قرض الحسنه رسالت ازشرکت های دانش بنیان

پرداخت تسهیلات وحمایت بانک قرض الحسنه رسالت ازشرکت های دانش بنیان
2022-05-25T15:30:33+04:30
بانک قرض الحسنه رسالت در قالب تفاهم نامه با صندوق نوآوری و شکوفایی و با پرداخت تسهیلات از شرکت های دانش بنیان حمایت می کند.

قیمت سکه طرح جدید ۴ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید ۴ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان رسید
2022-05-25T14:37:17+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به ۱۴ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان رسید.

نرخ رسمی ۲۲ ارز افزایشی شد

نرخ رسمی ۲۲ ارز افزایشی شد
2022-05-25T10:43:54+04:30
بانک مرکزی در گزارشی نرخ رسمی ۴۶ ارز را منتشر کرد که بر اساس آن نرخ رسمی ۱۳ ارز کاهش و ۲۲ ارز افزایش یافت؛ همچنین نرخ رسمی ۱۱ ارز ثابت ماند.

آیا می‌دانید در صورت گم‌ کردن وسایل خود در مترو چه کنید؟

آیا می‌دانید در صورت گم‌ کردن وسایل خود در مترو چه کنید؟
2022-05-25T09:37:16+04:30
اگر وسیله خود را در مترو گم کردید به مدت یک هفته فرصت دارید تا به انتظامات ایستگاه مراجعه کنید و آن را تحویل بگیرید.

کیفیت خودروهای داخلی در حال ارتقاء است

کیفیت خودروهای داخلی در حال ارتقاء است
2022-05-24T16:17:15+04:30
نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: خودروسازان داخلی تلاش های زیادی کردند و چندسالی است که وارد حوزه طراحی و تولید پلتفرم های جدید شدند و کیفیت خودروهای داخلی ه...

راهنمای خرید انگشتر طلا خاص با قیمت مناسب

راهنمای خرید انگشتر طلا خاص با قیمت مناسب
2022-05-24T16:17:14+04:30
در این گزارش انواع مدل های انگشتر را به شما معرفی خواهیم کرد.

چرا در فروردین، خودرو کم تولید شد؟

چرا در فروردین، خودرو کم تولید شد؟
2022-05-24T12:30:35+04:30
در فروردین ماه سال جاری خودروسازان طبق دستور دولت، اقدام به تکمیل و تجاری‌سازی محصولات ناقص انباشت شده در پارکینگ های خود کرده اند که همین مساله منجر به کاه...

قیمت سکه طرح جدید ۳ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید ۳ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید
2022-05-24T12:30:34+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری، یاری‌گر صنعت فولاد است

مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری، یاری‌گر صنعت فولاد است
2022-05-24T11:50:31+04:30
قالیباف با بیان این که ذوب آهن اصفهان کمترین بهره مندی از یارانه انرژی و مصرف گاز طبیعی را دارد،عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی در جهت تسهیل امور پیش روی صنعت ف...

گزارش عملکرد اسنپ در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد

گزارش عملکرد اسنپ در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد
2022-05-24T11:50:31+04:30
با حضور بنیانگذاران آلمانی گروه اسنپ از گزارش عملکرد این شرکت در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد.

راهنمای خرید تشک طبی از تشک خوشخواب

راهنمای خرید تشک طبی از تشک خوشخواب
2022-05-24T11:50:30+04:30
در ادامه برخی از موارد کاربردی ذکر شده که می توانید از آنها بهره ببرید.حتما قبل از خرید تشک خوشخواب قیمت تشک خوشخواب را بررسی کنید.

نرخ رسمی ۲۹ ارز افزایشی شد

نرخ رسمی ۲۹ ارز افزایشی شد
2022-05-24T10:03:53+04:30
بانک مرکزی در گزارشی نرخ رسمی ۴۶ ارز را منتشر کرد که بر اساس آن نرخ رسمی هفت ارز کاهش و ۲۹ ارز افزایش یافت؛ همچنین نرخ رسمی ۱۰ ارز ثابت ماند.

خودروی ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد

خودروی ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد
2022-05-23T14:10:36+04:30
قائم مقام ایران خودرو با شاره به تولید ۸۴۳۸۵ دستگاه خودرو، از حذف خودرو ناقص از فرآیند تولید در این گروه صنعتی خبر داد.

آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟

آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟
2022-05-23T14:10:35+04:30
آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟ همراه ما باشید تا به شما بگوییم این موضوع از چه جهاتی اهمیت دارد و چطور می توان آن را رفع کرد.

خرید میلگرد از نزدیک‌ترین کارخانه به پروژه شما

خرید میلگرد از نزدیک‌ترین کارخانه به پروژه شما
2022-05-23T14:10:34+04:30
در این گزارش کمک خواهیم کرد تا با شناسایی نزدیک ترین کارخانه به محل پروژه، بیشترین سود را از پروژه‌هایتان داشته باشید.

قیمت سکه طرح جدید به ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان کاهش یافت

قیمت سکه طرح جدید به ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان کاهش یافت
2022-05-23T11:57:09+04:30
قیمت سکه طرح جدید در معاملات امروز بازار آزاد تهران به نرخ ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله می شود.

جزئیات تازه از افتتاح مجازی حساب ارزی بانک ملی ایران

 جزئیات تازه از افتتاح مجازی حساب ارزی بانک ملی ایران
2022-05-22T13:43:45+04:30
افتتاح حساب پس انداز ارزی بانک ملی ایران به صورت مجازی و در بستر «نشان بانک» طی ۵ مرحله و در کوتاهترین زمان ، ممکن است.

خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد/ ثبت رکورد تولید ۲۷۹۲ خودرو کامل سواری و تجاری در یک روز

 خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد/ ثبت رکورد تولید ۲۷۹۲ خودرو کامل سواری و تجاری در یک روز
2022-05-22T13:43:45+04:30
قائم مقام توسعه و تولید ایران خودرو، با اعلام افزایش ۶۵ درصدی تولید خودرو کامل سواری از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته با تو...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۳/۰۱|آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و سکه

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۳/۰۱|آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و سکه
2022-05-22T13:43:45+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۳۹۴ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴میلیون و ۵۳۰ هزار تومان است.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)