میرنیوز

مشاوره ازدواج و ۱۲ نکته ای که باید بدانید

مشاوره ازدواج و ۱۲ نکته ای که باید بدانید 2022-03-19T09:56:15+03:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر،حتی اگر احساس می کنید که رابطه شما و شریک زندگی شما یک رابطه قوی است. برای مشاوره قبل از ازدواج تردید نکنید، زیرا قوی‌ترین رابطه‌ها نیز از یادگیری مهارت های مشاوره پیش از ازدواج سود می برند. نکات مشاوره ازدواج می تواند به شما کمک کند تا رابطه خود را بیش از پیش تقویت کنید و اگر در رابطه خود مشکل دارید، می توانید از آنها برای حل برخی از مشکلات زندگی مشترک استفاده کنید.

مهمترین نکات مشاوره ازدواج

ممکن است قبل از شروع زندگی مشترک زوج‌های جوان مشکلات مختلفی داشته باشند، اما راه‌های زیادی نیز وجود دارد که می‌توانید روی آنها کار کنید. مشاوران ازدواج بر روی برخی از مهم‌ترین نکات و مهم‌ترین زمینه‌هایی تمرکز می‌کنند که شما و همسرتان برای داشتن یک رابطه سالم و شاد و ازدواج طولانی‌مدت باید به آنها توجه کنید. اگر فعالانه در تلاش برای بهتر شدن رابطه خود هستید، بی تردید شروع خوبی خواهید داشت.

۱. صادق باشید

اولین چیزی که باید در مورد مشاوره ازدواج بدانید این است که شما و همسرتان باید با یکدیگر صادق باشید. اگر با یکدیگر و از طرفی با مشاور خود صادق نباشید، نمی توانید متوجه شوید که ریشه مشکلات شما چیست. اگر ندانید مشکلات رابطه شما چیست، نمی توانید آنها را حل کنید. بنابراین عدم صداقت تنها شما را با مشکلات بیشتری روبرو می کند. با صداقت کامل، می توانید به شریک زندگی خود بگویید که در رابطه خود چه چیزی را دوست دارید و چه چیزی را دوست ندارید و این به رابطه شما اجازه می دهد تا یکدیگر را درک کنید.

۲. ارتباط موثر برقرار کنید

شما باید با شریک زندگی خود و مشاوره خود ارتباط سازنده ای برقرار کنید. وقتی در مورد چیزی که شما را آزار می دهد صحبت می کنید، رابطه شما بهبود پیدا می کند. برقراری ارتباط موثر به این معنی است که وقتی درمانگر یا شریک زندگی شما از شما سوالی می پرسد یا مشکلی دارید، درباره آن حتما بحث کنید. سکوت گزینه خوبی نیست. هر زمانی که با قدرت و با انگیزه کامل در مورد هر چیزی که تجربه یا احساس می کنید بحث کنید، می توانید بر آن غلبه کنید. وقتی در مورد چیزهایی که از آنها خوشحال نیستید و متاسفانه در زندگی شما اتفاق می افتد، صحبت می کنید به خود و شریک زندگی تان کمک می کنید تا مشکل را حل کنید.

۳. به صورت سالم و سازنده انتقاد کنید

در هر رابطه ای زمان هایی وجود دارد که شما و شریک زندگی تان با یکدیگر اختلاف نظر دارید. زمان‌هایی پیش می‌آید که نمی‌توانید بفهمید که چه کاری باید انجام دهید، یا مطمئن نیستید که چگونه روی یک موضوع به توافق برسید. گاهی اوقات می توانید با یکدیگر توافق کنید، اما گاهی اوقات ممکن است نیاز داشته باشید که بیشتر در مورد یک تصمیم فکر کنید. هنگامی که این اتفاق می افتد، مهم است که بدانید چگونه به طور سالم از یکدیگر انتقاد کنید و چگونه آن اختلاف را به طور دوستانه حل کنید، بدون اینکه به یکدیگر حمله کنید.

مشاوره تلفنی ازدواج

۴. برای تغییر زندگی انعطاف پذیر باشید

اگر مایل به ایجاد تغییرات در زندگی خود نباشید، هرگز نمی توانید رابطه خود را بهبود ببخشید. اگر مایل به ایجاد تغییرات مثبت پس از صحبت با مشاوره ازدواج و شریک زندگی خود هستید، باید برای بدست آوردن آنچه که برای آینده و زندگی زناشویی خود مفید می دانید، تلاش کنید. تمایلی که شما برای تغییر دادن نکات منفی خود دارید به معنای رسیدن به نتایج مثبت است. اگر از ایجاد هر گونه تغییری امتناع می کنید، به احتمال زیاد رابطه شما قادر به بهبود نخواهد بود. ممکن است رابطه شما دیر یا زود به پایان برسد.

۵. در جلسات مشاروه ازدواج شرکت کنید

وقتی جلساتی را برای مشاوره ازدواج با همسرتان برنامه ریزی می کنید، باید مطمئن شوید که هر یک از شما متعهد به شرکت در این مشاوره پیش از ازدواج هستید. اگر مشاوره خانواده ای در کار نباشد، شما نمی توانید بر مشکلاتی که با آن روبرو هستید غلبه کنید. این بدان معنی است که مطمئن شوید که در جلسات مشاوره قبل از ازدواج خود شرکت می کنید تا همه چیزهایی را که قبلاً در مورد آنها صحبت کرده ایم در این جلسات بیان شود.

۶. حتما برای یکدیگر وقت بگذارید

گذراندن زمان با هم برای شناخت یکدیگر بسیار مهم است. متاسفانه این چیزی است که بسیاری از زوج ها به آن اهمیت نمی دهند، حتی به آن فکر نمی کنند. شما فرض می کنید که به دلیل زندگی مشترک زمان کافی را با هم می گذرانید، اما آیا در این زمان ها به اندازه کافی به شریک زندگی خود توجه می کنید؟ عادت کردن به زندگی ساده روزمره به عنوان هم خانه بیش از هر چیزی برای زندگی مشترک سمی است. زمانی را برای وقت گذراندن با یکدیگر برنامه ریزی کنید و به طور فعال کاری را با هم انجام دهید. حالا این میتواند صحبت کردن سر میز آشپزخانه باشد یا بیرون رفتن برای قرار ملاقات، مهم نیست چه فعالیتی باشد. مهم این است که شما به یکدیگر توجه کنید.

۷. به شریک زندگی خود گوش دهید

هر چند وقت یکبار نشستن و صحبت کردن با یکدیگر برای نشاط زندگی مشترک بسیار مهم خواهد بود. از این طریق در مورد روز یکدیگر و چیزهایی که برای یکدیگر مهم هستند، مطلع می شوید. اگر واقعاً بنشینید و صحبت کنید و سپس به حرف های یکدیگر گوش دهید، هر روز بهتر و بهتر با یکدیگر آشنا خواهید شد. که این یکی از مهمترین اهداف مشاوره ازدواج است. باید بدانید که از وقتی این فرآیند را شروع کنید به شریک زندگی خود نزدیک‌تر می‌شوید.

۸. حامی شریک زندگی خود باشید

شریک زندگی شما در زندگی خود با مشکلاتی رو به روست که برای او مهم و دشوار است. آن‌ها در موقعیت هایی قرار خواهند گرفت که احساس می‌کنند تنها هستند یا فکر می‌کنند بدون کمک باید از پس این مشکلات برآیند. این زمانی است که شما باید از عشق خود پشتیبانی کنید. فرقی نمی کند که آنها در برابر مشکلات قوی باشند یا نباشند. وظیفه شما این است که آنجا باشید و به آنها کمک کنید تا از این مشکلات عبور کنند. به شریک زندگی خود نشان دهید که به او وفادارید و مهم نیست که در زندگی آنها چه اتفاقی بیفتد. تحت هر شرایطی همیشه در در کنار آنها خواهید بود.

۹. به رابطه مثبت فکر کنید

حمایت از یکدیگر در زندگی مشترک مستلزم مثبت بودن است. این بدان معناست که با شریک زندگی خود در مورد چیزهای خوب صحبت کنید و به او امید دهید. او را به خاطر کارهای خوبی که انجام می دهد تحسین و تشویق کنید. یکی از مهمترین اصول مشاوره ازدواج این است که دستاوردهای شریک زندگی خود را تحسین کنید. به آنها بگویید که متوجه فداکاری هایی که در زندگی انجام می دهند، هستید. کمک های آنها را در رابطه به رسمیت بشناسید و از آنها سپاسگزار باشید. آنها را وظیفه ندانید. به هیچ وجه کارهایی که برای حمایت از شما و سایر اعضای خانواده انجام می دهند را نادیده نگیرید.

مشاوره ازدواج تلفنی آویژه

۱۰. شریک زندگی خود را در جریان زندگی خود قرار دهید

زمان هایی پیش می آید که شما باید کارهایتان را به تنهایی انجام دهید. این بدان معنا نیست که شما باید به طور کامل به خودتان متکی باشید. در این مواقع راهی بیابید که با شریک زندگی خود در مورد این مسائل صحبت کنید. اجازه دادن به شریک زندگی خود برای دانستن اینکه چه کارهایی انجام می دهید راهی برای نگه داشتن او در جریان زندگی شماست. این یعنی اعتمادسازی خود جوش که در مشاوره های قبل از ازدواج بسیار بر این موضوع تاکید می شود.

۱۱. با کمک یکدیگر تصمیم بگیرید

وقتی صحبت از چیزی می شود که قرار است بر زندگی هر دوی شما تأثیر بگذارد، مهم است که آن تصمیمات را با هم بگیرید. فرض نکنید که شریک زندگی شما با تصمیمات شما همراه خواهد بود. در عوض، وقت بگذارید و به این فکر کنید که این تصمیم بر رابطه شما چه تاثیری دارد و سپس درباره آن صحبت کنید. اجازه دهید همسرتان نظرات شما را بداند و همچنین به او اجازه دهید نظرات خود را بیان کند تا بتوانید کاری را انجام دهید که برای هر دوی شما مفید باشد.

۱۲. به شریک زندگی خود توجه کنید

گاهی اوقات ارزش دارد که هر چند وقت یکبار برای زندگی خود خلاقیت داشته باشید. به صورت خودجوش برای شریک زندگی خود کار خاصی را انجام دهد. نشان دادن اینکه به همسرتان اهمیت می دهید کاری است که باید هر چند وقت یکبار انجام دهید. گاهی اوقات به این معنی است که کاری شیرین و خوب انجام دهید که او سورپرایز شود. لازم نیست کار بزرگی باشد، چیزهای کوچک هم می تواند برای آنها ارزشمند باشد و شریک زندگی شما ببینند چقدر برای شما مهم هستند.

پیدا کردن مشاوره ازدواج خوب

برای مراجعه به مشاوره ازدواج اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید فرد متخصصی را پیدا کرده اید که بتواند در این فرآیند به شما کمک کند. شما باید یک درمانگر مشاوره ازدواجی را پیدا کنید که شما و شریک زندگیتان به او اعتماد داشته باشید. از طرفی این مشاور ازدواج باید به شما برای بهبود ازدواجتان کمک کند. راه های زیادی برای پیدا کردن درمانگر مختلف وجود دارد، شما می توانید برای اطلاعات بیشتر به سایت مرکز مشاوره روانشناسی آویژه مراجعه کنید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

کیفیت خودروهای داخلی در حال ارتقاء است

کیفیت خودروهای داخلی در حال ارتقاء است
2022-05-24T16:17:15+04:30
نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: خودروسازان داخلی تلاش های زیادی کردند و چندسالی است که وارد حوزه طراحی و تولید پلتفرم های جدید شدند و کیفیت خودروهای داخلی ه...

راهنمای خرید انگشتر طلا خاص با قیمت مناسب

راهنمای خرید انگشتر طلا خاص با قیمت مناسب
2022-05-24T16:17:14+04:30
در این گزارش انواع مدل های انگشتر را به شما معرفی خواهیم کرد.

چرا در فروردین، خودرو کم تولید شد؟

چرا در فروردین، خودرو کم تولید شد؟
2022-05-24T12:30:35+04:30
در فروردین ماه سال جاری خودروسازان طبق دستور دولت، اقدام به تکمیل و تجاری‌سازی محصولات ناقص انباشت شده در پارکینگ های خود کرده اند که همین مساله منجر به کاه...

قیمت سکه طرح جدید ۳ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید ۳ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید
2022-05-24T12:30:34+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری، یاری‌گر صنعت فولاد است

مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری، یاری‌گر صنعت فولاد است
2022-05-24T11:50:31+04:30
قالیباف با بیان این که ذوب آهن اصفهان کمترین بهره مندی از یارانه انرژی و مصرف گاز طبیعی را دارد،عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی در جهت تسهیل امور پیش روی صنعت ف...

گزارش عملکرد اسنپ در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد

گزارش عملکرد اسنپ در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد
2022-05-24T11:50:31+04:30
با حضور بنیانگذاران آلمانی گروه اسنپ از گزارش عملکرد این شرکت در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد.

راهنمای خرید تشک طبی از تشک خوشخواب

راهنمای خرید تشک طبی از تشک خوشخواب
2022-05-24T11:50:30+04:30
در ادامه برخی از موارد کاربردی ذکر شده که می توانید از آنها بهره ببرید.حتما قبل از خرید تشک خوشخواب قیمت تشک خوشخواب را بررسی کنید.

نرخ رسمی ۲۹ ارز افزایشی شد

نرخ رسمی ۲۹ ارز افزایشی شد
2022-05-24T10:03:53+04:30
بانک مرکزی در گزارشی نرخ رسمی ۴۶ ارز را منتشر کرد که بر اساس آن نرخ رسمی هفت ارز کاهش و ۲۹ ارز افزایش یافت؛ همچنین نرخ رسمی ۱۰ ارز ثابت ماند.

خودروی ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد

خودروی ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد
2022-05-23T14:10:36+04:30
قائم مقام ایران خودرو با شاره به تولید ۸۴۳۸۵ دستگاه خودرو، از حذف خودرو ناقص از فرآیند تولید در این گروه صنعتی خبر داد.

آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟

آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟
2022-05-23T14:10:35+04:30
آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟ همراه ما باشید تا به شما بگوییم این موضوع از چه جهاتی اهمیت دارد و چطور می توان آن را رفع کرد.

خرید میلگرد از نزدیک‌ترین کارخانه به پروژه شما

خرید میلگرد از نزدیک‌ترین کارخانه به پروژه شما
2022-05-23T14:10:34+04:30
در این گزارش کمک خواهیم کرد تا با شناسایی نزدیک ترین کارخانه به محل پروژه، بیشترین سود را از پروژه‌هایتان داشته باشید.

قیمت سکه طرح جدید به ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان کاهش یافت

قیمت سکه طرح جدید به ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان کاهش یافت
2022-05-23T11:57:09+04:30
قیمت سکه طرح جدید در معاملات امروز بازار آزاد تهران به نرخ ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله می شود.

جزئیات تازه از افتتاح مجازی حساب ارزی بانک ملی ایران

 جزئیات تازه از افتتاح مجازی حساب ارزی بانک ملی ایران
2022-05-22T13:43:45+04:30
افتتاح حساب پس انداز ارزی بانک ملی ایران به صورت مجازی و در بستر «نشان بانک» طی ۵ مرحله و در کوتاهترین زمان ، ممکن است.

خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد/ ثبت رکورد تولید ۲۷۹۲ خودرو کامل سواری و تجاری در یک روز

 خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد/ ثبت رکورد تولید ۲۷۹۲ خودرو کامل سواری و تجاری در یک روز
2022-05-22T13:43:45+04:30
قائم مقام توسعه و تولید ایران خودرو، با اعلام افزایش ۶۵ درصدی تولید خودرو کامل سواری از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته با تو...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۳/۰۱|آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و سکه

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۳/۰۱|آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و سکه
2022-05-22T13:43:45+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۳۹۴ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴میلیون و ۵۳۰ هزار تومان است.

آرامش در بازار روغن نباتی/ تولید روغن نباتی از تقاضا پیشی گرفت

آرامش در بازار روغن نباتی/ تولید روغن نباتی از تقاضا پیشی گرفت
2022-05-22T11:50:35+04:30
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان روغن نباتی گفت: با افزایش تولید روغن نباتی، تولید این محصول از تقاضای بازار پیشی گرفته و آرامش در بازار روغن نباتی برقرار شد.

بهترین هتل‌های کاشان در میان خانه های تاریخی و سنتی

بهترین هتل‌های کاشان در میان خانه های تاریخی و سنتی
2022-05-22T11:37:12+04:30
اگر شما هم قصد سفر به کاشان را دارید و به دنبال بهترین هتل های کاشان هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

آیا قیمت پروفیل سبک به تنهایی ملاک درستی برای خرید هست؟

 آیا قیمت پروفیل سبک به تنهایی ملاک درستی برای خرید هست؟
2022-05-22T10:23:51+04:30
آیا قیمت پروفیل سبک به تنهایی ملاک درستی برای خرید هست؟ در پاسخ به این پرسش با قاطعیت می توان گفت خیر.

سرویس سفر و گردشگری اپلیکیشن «اوانو» راه‌اندازی شد

 سرویس سفر و گردشگری اپلیکیشن «اوانو» راه‌اندازی شد
2022-05-22T10:23:51+04:30
سرویس سفر و گردشگری اپلیکیشن «اوانو» راه اندازی شد و کاربران می‌توانند با مراجعه به این سرویس از خدماتی همچون «خرید بلیط» و «رزرو ه...

خرید آهن‌آلات در سایت آهن بورس چگونه است؟

 خرید آهن‌آلات در سایت آهن بورس چگونه است؟
2022-05-22T10:23:50+04:30
یکی از مهمترین صنایع در هر کشوری صنعت آهن و فولاد است، چرا که از اصلی‌ترین فلزات برای ایجاد زیرساخت‌ها آهن و محصولات فولادی هستند.

افتتاحیه‌ای از جنس روابط‌عمومی و سرمایه‌های اجتماعی

 افتتاحیه‌ای از جنس روابط‌عمومی و سرمایه‌های اجتماعی
2022-05-22T10:23:50+04:30
افتتاحیه هفته ملی روابط‌عمومی، به میزبانی هلدینگ ماهور و با حضور استادان، مدیران و کارشناسان حوزه روابط‌عمومی و ارتباطات در سالن‌ همایش‌های طهران برگزار شد.

انواع روش های ساخت کلید را از تهران کلید بیاموزید!

 انواع روش های ساخت کلید را از تهران کلید بیاموزید!
2022-05-22T10:23:50+04:30
کلید سازی شبانه روزی زمانی که شما نمی دانید کلید سازی کجاست...

نشست تخصصی اولین جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات برگزار شد

 نشست تخصصی اولین جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات برگزار شد
2022-05-22T10:23:49+04:30
نشست تخصصی تشریح محورهای برگزاری اولین جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات به همت مرکز تحقیق‌وتوسعه همراه اول و با همکاری سی‌امین کنفرانس بین‌المللی مهندسی ...

برنده قرعه کشی پژو ۲۰۶ بیمه رازی مشخص شد

 برنده قرعه کشی پژو ۲۰۶ بیمه رازی مشخص شد
2022-05-22T10:23:49+04:30
برندگان خوش شانس جشنواره بزرگ بیمه رازی شامل ۱۰۰ عدد تبلت و یک عدد پژو ۲۰۶ مشخص شدند.

انواع سبک دکوراسیون داخلی

 انواع سبک دکوراسیون داخلی
2022-05-22T10:23:49+04:30
افراد زیادی هستند که امروزه قصد دارند به بازسازی دکوراسیون داخلی منزل خود بپردازند...

معرفی ۴ بسته ویژه و استثنایی رومینگ همراه اول در امارات

 معرفی ۴ بسته ویژه و استثنایی رومینگ همراه اول در امارات
2022-05-22T10:23:49+04:30
همراه اول با طراحی چهار بسته جدید و ویژه رومینگ دیتا و مکالمه، نرخ ارتباط با کشور امارات را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

از یک وکیل دیوان عدالت اداری باید چه انتظاراتی داشته باشیم؟

 از یک وکیل دیوان عدالت اداری باید چه انتظاراتی داشته باشیم؟
2022-05-22T10:23:48+04:30
دیوان عدالت اداری یکی از مراکز قضایی است که تحت نظارت قوه قضائیه فعالیت می کند...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۳۱

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
2022-05-22T10:23:47+04:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۵ درصد افزایش به ۱۸۴۶ دلار و ۵۰ سنت رسید.

تولید سورن پلاس دوگانه سوز در ایران خودرو تبریز

 تولید سورن پلاس دوگانه سوز در ایران خودرو تبریز
2022-05-22T10:23:47+04:30
مدیرعامل شرکت ایران خودرو تبریز گفت: از ابتدای امسال تا دهه سوم اردیبهشت‌ماه، با همت و تلاش بی وقفه کارکنان، با رشد صد درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بی...

خرید مازاد عرضه آهن اسفنجی به صورت غیربهین‌یاب مقدور شد

 خرید مازاد عرضه آهن اسفنجی به صورت غیربهین‌یاب مقدور شد
2022-05-22T10:23:46+04:30
بورس کالا در خصوص شرایط خرید آهن اسفنجی اعلام کرد: خرید از مازاد عرضه این محصول تا اطلاع ثانوی به صورت غیربهین‌یاب مقدور است.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)