میرنیوز

یک ترازوی خوب چه ترازویی است؟ فروشگاه اسکیل

یک ترازوی خوب چه ترازویی است؟ فروشگاه اسکیل 2021-09-15T13:55:38+04:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، ترازو وسیله‌ای است که در هر شغل و مکانی بالقوه می‌تواند وجود داشته باشد. این وسیله به قدری به زندگی امروز ما گره خورده است و معامله‌های خرد ما را راه می‌اندازد، که دیگر به چشم نمی‌آید! از همین رو اگر در هر یک از جایگاه‌هایی باشید که گفته شد، و قصد خرید ترازو داشته باشید، با چه متر و معیارهایی به سراغ آن خواهید رفت؟ آیا می‌دانید یک ترازوی خوب چه ترازویی است؟ آیا می‌دانید انواع ترازو کدام‌اند؟ آیا قابلیت‌های آنها را می‌شناسید؟ پیش از همه اینها، از کجا ترازو بخرید؟ برای پاسخ دادن به این سوال‌ها و اینکه بدانید یک ترازوی خوب چه ترازویی است، این یادداشت را مطالعه کنید.

انواع ترازوها

بهتر است برای پاسخ دادن به سوال این یادداشت، تصوری کلی از انواع ترازو داشته باشیم. به این ترتیب باید بدانیم انواع ترازو کدام‌اند. ترازوها به چند دسته کلی تقسیم می‌شوند: ترازوی آزمایشگاهی، ترازوی صنعتی، ترازوی فروشگاهی و ترازوی پزشکی. هر یک از این دسته‌ها به انواع کوچک‌تری نیز تقسیم می‌شوند. برای مثال در دسته ترازوی فروشگاهی ترازوی علمک‌دار یا بدون علمک، ترازوی پرینتردار و ترازوی بدون پرینتر از انواع ریزتر در این دسته‌بندی هستند. یا در دسته‌بندی ترازوی پزشکی می‌توان سراغ ترازوی قد و وزن، ترازوی نوازاد یا ترازوی ویلچری و غیره را گرفت.

حال بدیهی است که بنا به نیاز و زمینه استفاده دست به انتخاب ترازو بزنیم. اکنون برای خرید ترازو باید دانست اگر خانه‌دار باشید و نیازمند ترازو، باید در جست‌وجوی ترازوی آشپزخانه یا ترازوی زیرپایی باشید. اگر میوه‌فروش هستید، ترازوی فروشگاهی چاره کارتان است. و اگر طلافروش، ترازوی طلاکشی یا ترازوی گرمی به نیازتان پاسخ خواهد داد. اکنون یک قدم به سوی خرید ترازوی خوب پیش رفته‌اید. پس از شناسایی انواع ترازو و اطمینان از خرید ترازو از دسته‌ای مشخص، باید قابلیت‌های ترازوها را شناخت تا هرچه بیشتر به نیاز و خواسته خود از ترازویی که می‌خواهیم، نزدیک شویم.

ترازوها چه دارند؟

در دنیای ترازوها قابلیت‌ها دائماً در حال تکامل‌اند. نیازهای هر روزه و شکل‌های جدید خرید و معامله سبب می‌شود قابلیت‌های نو در انواع ترازو ظهور کنند. به این ترتیب باید دانست امروزه ترازوها از چه قابلیت‌ها و فناوری‌هایی برای پاسخ دادن به نیازهای مشتریان برخوردارند. اگرچه به علت سرعت ورود تکنولوژی‌ها، چنین یادداشت‌هایی پس از مدتی قدیمی جلوه خواهند کرد، با این حال گزیری از شناخت آنها نیست.

نمایشگر

از ابتدایی‌ترین چیزهایی که هنگام خرید انواع ترازو توجه را جلب می‌کند، نمایشگر است. نمایشگر در هر نوعی از ترازو وجود دارد. ممکن است نمایشگری از نوع LCD یا LED باشد یا نمایشگری لمسی با امکان نمایش تصویر و ویدئو برای تبلیغ. فهمیدن تفاوت LCD از LED ممکن است قدری سخت باشد و شاید تنها نشانه رنگی بودن اعداد در نمایشگرهای LED است. اما مهم‌تر از آن، این است که مطمئن شوید نمایشگر نور پس‌زمینه داشته باشد. فقدان نور پس‌زمینه (به‌خصوص در نمایشگرهای LCD) می‌تواند در نور کم استفاده از هر ترازویی را دشوار کند. علاوه بر اینها، لازم است برای نمایشگر هر ترازویی بدانید که سگمنت‌های نمایشگر چقدر است. حتماً نام نمایشگر ۷ سگمنت یا ۸ سگمنت را شنیده‌اید. این اعداد به توانایی نمایشگر در نمایش اعداد بزرگ اشاره دارد. یعنی یک نمایشگر ۷ سگمنت می‌تواند عددی ۷ رقمی را نمایش دهد، و نمایشگر ۸ سگمنت عددی ۸ رقمی.

همواره هنگام خرید ترازو به یاد داشته باشید که ترازو را در حالت روشن ببینید و به نمایشگر آن توجه کنید. این کار چند فایده دارد. نمایشگر بیشتر قابلیت‌هایی را که ترازو دارد با شکل‌های مشخص نمایش می‌دهد. به این ترتیب شما می‌توانید علت نمایش شکل‌ها را بدانید یا از فروشنده بپرسید. مثلاً نمایشگری که میزان باقی مانده باطری یا ساعت و تاریخ را نمایش می‌دهد، امکاناتی کاربردی را برای شما فراهم کرده است. یا هنگام فشردن دکمه‌ای خاص احتمالاً شکلی خاص روی نمایشگر ظاهر خواهد شد. به این ترتیب مشاهده دقیق آنچه در نمایشگر به نمایش درمی‌آید، راهنمای بسیار خوبی برای پی بردن به خوب بودن ترازو خواهد بود.

ترازو

بدنه

بدنه ترازوها بر حسب کاربری تفاوت دارد و بهتر است خریدار بداند چه جنسی برای کدام ترازو بهتر است. برای مثال ترازوی صنعتی باید بدنه‌ای محکم‌تر از ترازوی فروشگاهی یا ترازوی آزمایشگاهی داشته باشد. آلومینیومی بودن یا فلزی بودن ترازوهای صنعتی مرسوم است. بدنه در ترازوی فروشگاهی اغلب از جنس پلاستیک فشرده است و در ترازویی مانند زیرپایی، جایش را به شیشه نشکن می‌دهد. به همین خاطر انتظار این را نداشته باشید که هر ترازویی فلزی باشد، چون فلز محکم‌تر است!

دقت

وزن کردن اصلی‌ترین کار هر ترازو است. پس هر ترازویی باید این کار را به دقیق‌ترین شکل انجام دهد. به این ترتیب به دقت هر ترازو هنگام خرید توجه کنید. اما دقت در همه ترازوها یکی نیست. و ترازوی خوب ترازویی نیست که در همه حوزه‌ها فی‌المثل با دقت ۱ گرم وزن کند. دقت در ترازوها بسته به کاربری، تعریف‌های گوناگونی دارد. یک ترازوی فروشگاهی دقیق ترازویی است که قادر باشد با دقت ۵ تا ۱۰ گرم وزن کند. حال اگر ترازویی با دقتی بیشتر (مثلاً ۲ گرم) وزن کند، ترازویی بهتر است. با این حال دقت ۵ گرم دقتی مرسوم در میان ترازوهای فروشگاهی است. در انواع ترازوی آزمایشگاهی این مقدار دقیق‌تر می‌شود و به ۱ گرم، ۰.۱ گرم، ۰.۰۱ گرم و اعشارهای بیشتر میل می‌کند. البته میزان دقت هرچه بیشتر باشد، کاربری ترازوی آزمایشگاهی نیز متفاوت‌تر و تخصصی‌تر می‌شود. و اینگونه نیست که فروشگاه عطاری نیاز به ترازویی با دقت ۰.۰۱ گرم داشته باشد. یک ترازوی خوب برای عطاری می‌تواند ترازویی با دقت ۰.۱ یا ۱ گرم باشد. اما طلا فروش حتماً باید ترازویی با دقت ۰.۰۱ گرم یا بیشتر بخرد. از طرف دیگر دقت ۵۰ گرم تا ۱۰۰ گرم برای ترازوی زیرپایی یا نفرکش دقتی مطلوب است. به همین خاطر به ترازوی نفرکشی که می‌تواند با ۵۰ گرم دقت وزن کند، ترازوی خوب می‌گویند.

قابلیت‌های جانبی

شکی نیست که ترازویی بهتر است که قابلیت‌های جانبی بیشتری داشته باشد. البته اگر این قابلیت‌ها نیاز شما را برآورده کند و همزمان سبب افزایش سرسام‌آور قیمت ترازو نیز نشود. امکان اتصال به دستگاه‌های جانبی مانند کامپیوتر یا لپ تاپ و گوشی همراه، حوزه کاربری هر ترازویی را در هر دسته‌ای به شکلی رضایت‌بخش افزایش خواهد داد. و بخت بیشتری برای خریده شدن و انتخاب ترازویی خوب خواهد داشت. در یک ترازوی فروشگاهی یا ترازوی آزمایشگاهی امکان اتصال به شبکه وای‌فای یا اتصال به کامپیوتر یقیناً مهم است. اما ممکن است چنین ضرورتی برای ترازوی صنعتی قطعه‌شمار مطرح نباشد. ترازوی آشپزخانه نیاز چندانی به اتصال به دستگاه‌های جانبی ندارد، هنگامی که مواد وزن شدنی با آن آرد و لوبیا و عدس است. اما اگر ترازوی زیرپایی بتواند مقدار BMI بدن را محاسبه کند، ترازوی بهتری برای خرید است. چرا که اطلاعاتی مهم را در اختیار شما می‌گذارد.

ترازو

در پایان باید اشاره کرد که یک ترازوی خوب بستگی بسیاری به نیاز و انتظار شما از یک ترازوی خوب دارد. اگرچه تعریف ترازوی خوب در بازار چیز دیگری باشد و با معیارهای دیگری تعریف شود. پس شما کسی هستید که معیار ترازوی خوب را معین می‌کنید. چراکه می‌دانید به چه نیاز دارید و کدام ترازو آن نیازها را برآورده می‌کند.

https://scale.ir/

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

اینترنت «شاد» امسال هم برای ایرانسلی‌ها رایگان است

اینترنت «شاد» امسال هم برای ایرانسلی‌ها رایگان است
2021-09-23T14:12:09+03:30
همزمان با آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰، ایرانسل تعرفۀ اینترنت همراه و ثابت را برای استفاده از سامانۀ آموزش آنلاین شاد، رایگان کرد.

انتخاب و استفاده از میکروفن  USB

انتخاب و استفاده از میکروفن  USB
2021-09-23T14:12:09+03:30
میکروفن های USB میکروفون هایی بسیار آسان و مناسب برای ضبط پادکست هستند که به راحتی به کامپیوتر و لپ تاپ شما متصل می شوند. اما در هنگام تصمیم گیری برای خرید چ...

اعتماد مشتریان به بانک ملی ایران بیشتر شد

اعتماد مشتریان به بانک ملی ایران بیشتر شد
2021-09-23T14:12:08+03:30
رشد منابع جذب شده از طریق سپرده گذاری در بانک ملی ایران نشان می دهد اعتماد مردم به این بانک با قوت در حال افزایش است.

بهترین قیمت روز انواع آهن آلات ( میلگرد ، نبشی ، ناودانی ، ورق و ... )

بهترین قیمت روز انواع آهن آلات ( میلگرد ، نبشی ، ناودانی ، ورق و ... )
2021-09-23T14:12:06+03:30
آهن آلات ساختمانی در واقع محصولات فولادی هستند که به طور مستقیم و غیر مستقیم در ساختمان کاربرد دارند.

تعاون؛ رمز پیروزی در دفاع مقدس اقتصادی

تعاون؛ رمز پیروزی در دفاع مقدس اقتصادی
2021-09-23T14:12:05+03:30
مدیرعامل بانک توسعه تعاون در پیامی هفته دفاع مقدس را تبریک گفت.

فرش ماشینی خوب و با کیفیت را از کجا بخریم؟

فرش ماشینی خوب و با کیفیت را از کجا بخریم؟
2021-09-23T14:12:05+03:30
فرش یکی از لوازم ضروری منازل ایرانی است.

تکمیل زنجیره ارزش بتن و فناوری‌های نوین آن با محوریت صدرفردا

تکمیل زنجیره ارزش بتن و فناوری‌های نوین آن با محوریت صدرفردا
2021-09-23T14:12:04+03:30
شتاب دهنده دانش بنیان صدر فردا با هدف عالی تکمیل زنجیره ارزش مواد پیشرفته، پس از بررسی پیشرفت‌های روزانه تکنولوژی بتن و فناوری های وابسته و با ارائه خدمات من...

خرید عمده چسب شمال از ایران رنگ

خرید عمده چسب شمال از ایران رنگ
2021-09-23T14:12:03+03:30
چسب شمال از سال ۱۳۶۱ یکی از شناخته‌ شده‌ترین تولید کننده‌های رزین، چسب و محصولات شیمیایی در کشور است. شرکت صنایع شیمیایی رزین و چسب شمال (سهامی خاص) در سال ۱...

طرز تهیه کیک شکلاتی از نوع ساده تا مجلسی

طرز تهیه کیک شکلاتی از نوع ساده تا مجلسی
2021-09-23T14:12:02+03:30
اغلب افراد ترجیح می‌دهند که انواع کیک را در خانه بپزند زیرا معمولا کیکی که تازه در خانه پخته می‌شود، طعم و مزه دیگری دارد. در این میان کیک‌های شکلاتی طرفدارا...

اپلیکیشن اوانو در گوگل‌پلی یک میلیونی شد

اپلیکیشن اوانو در گوگل‌پلی یک میلیونی شد
2021-09-23T14:12:01+03:30
بر اساس جدیدترین اطلاعات به‌دست آمده، تعداد نصب اپلیکیشن اوانو در استور گوگل‌پلی از مرز یک میلیون عبور کرد.

ثبت برند لباس

ثبت برند لباس
2021-09-23T14:12:00+03:30
نیاز بشر به پوشاک و لباس همواره جزء حیاتی‌ترین نیازهای وی به شمار می رود.

قیمت سکه اول مهر ۱۴۰۰ به ۱۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه اول مهر ۱۴۰۰ به ۱۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید
2021-09-23T13:02:07+03:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز پنجشنبه اول مهر ۱۴۰۰ در بازار آزاد تهران به ۱۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید.

قیمت دلار اول مهر ۱۴۰۰ به ۲۶ هزار و ۶۳۰ تومان رسید

قیمت دلار اول مهر ۱۴۰۰ به ۲۶ هزار و ۶۳۰ تومان رسید
2021-09-23T12:48:30+03:30
قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز پنجشنبه اول مهر ۱۴۰۰ در صرافی‌های بانکی به ۲۶ هزار و ۶۳۰ تومان رسید.

افت قیمت جهانی طلا پس از اجلاس فدرال‌رزرو

افت قیمت جهانی طلا پس از اجلاس فدرال‌رزرو
2021-09-23T08:48:35+03:30
قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، پنجشنبه تحت تاثیر بیانیه فدرال‌رزرو که احتمال افزایش زودتر از موعد نرخ بهره آمریکا را بالا برد، افت کرد.

آیا میلگرد ارزان می‌شود؟

آیا میلگرد ارزان می‌شود؟
2021-09-22T17:38:22+03:30
ارزان یا گران شدن قیمت میلگرد به عنوان یکی از مصالح مهم در ساختمان‌سازی می‌تواند پروژه‌های زیادی را تحت شعاع قرار دهد.

هزینه تعویض باتری در مراکز معتبر چقدر است؟

هزینه تعویض باتری در مراکز معتبر چقدر است؟
2021-09-22T17:38:22+03:30
باتری خودرو یک منبع تولیدکننده جریان برق است که نقش کلیدی در راه‌اندازی موتور و استارت خودرو دارد. باتری‌ها تا زمانی که خودرو روشن باشد در حال کار هستند و با...

سنگر ما سنگر بانک صادرات ایران است و باید مانند دوران دفاع مقدس ایثارگرانه کار کنیم

سنگر ما سنگر بانک صادرات ایران است و باید مانند دوران دفاع مقدس ایثارگرانه کار کنیم
2021-09-22T17:38:21+03:30
مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: همه ما در مقابل خون شهدا مسئول هستیم و باید برای خدمت به مردم، پاسداشت خون شهدا، تحقق آرمان‌های امام و منویات مقام معظم رهبری...

هر چند وقت یکبار باید همه وسایل برقی خانه خود را تمیز کنید؟

هر چند وقت یکبار باید همه وسایل برقی خانه خود را تمیز کنید؟
2021-09-22T15:48:25+03:30
ما در این مقاله به شما می‌گوییم که بهتر است هر چند وقت یک بار وسایل برقی خانه خود را تمیز کنید. پس با ما همراه باشید.

۵ راه کاهش مصرف انرژی رادیاتور در اتاق‌های ساختمان

۵ راه کاهش مصرف انرژی رادیاتور در اتاق‌های ساختمان
2021-09-22T15:08:47+03:30
نحوه استفاده صحیح از رادیاتور در اتاق‌های ساختمان در راستای کاهش مصرف انرژی بسیار مهم است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

کار نکردن دکمه های صفحه لمسی مایکروفر و نحوه تعمیر آن

کار نکردن دکمه های صفحه لمسی مایکروفر و نحوه تعمیر آن
2021-09-22T14:31:54+03:30
در این مقاله به بررسی علت کار نکردن دکمه های صفحه لمسی مایکروفر و نحوه برطرف کردن این مشکل می پردازیم.

ارائه خدمات استارتاپ‌های خوش ذوق آموزشی کشور روی پلتفرم شاد

ارائه خدمات استارتاپ‌های خوش ذوق آموزشی کشور روی پلتفرم شاد
2021-09-22T14:31:54+03:30
نسخه جدید شبکه آموزشی دانش‌آموزی یا همان به اختصار شاد، همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید رونمایی شد.

در خرید اینترنتی موبایل به چه نکاتی باید توجه کنید؟

در خرید اینترنتی موبایل به چه نکاتی باید توجه کنید؟
2021-09-22T14:31:53+03:30
امروزه در عصر دیجیتال، پیداکردن فروشگاه اینترنتی موبایل کار چندان دشواری نیست، اما در این تنوع و کثرت، شاید خرید اینترنتی موبایل از یک فروشگاه معتبر، آسان نب...

خرید بهترین هدایای تبلیغاتی میناکاری و صنایع دستی اصفهان از بازار مینا 

خرید بهترین هدایای تبلیغاتی میناکاری و صنایع دستی اصفهان از بازار مینا 
2021-09-22T14:31:53+03:30
هدایای تبلیغاتی جدید و طرح اقتصادی دو ویژگی بسیار مهمی هستند که همیشه شرکت و سازمان‌های مختلف به دنبال آن هستند.

توان تسهیلات دهی بانک توسعه تعاون افزایش می یابد

توان تسهیلات دهی بانک توسعه تعاون افزایش می یابد
2021-09-22T14:31:52+03:30
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش توان تسهیلات دهی بانک توسعه تعاون خبر داد.

معرفی پمپ و انواع آن

معرفی پمپ و انواع آن
2021-09-22T14:31:52+03:30
پمپ وسیله‌ای مکانیکی است که جهت انتقال سیال از ارتفاع پایین به ارتفاع بالاتر و یا انتقال آن از منطقه کم فشار به منطقه پر فشار مورد استفاده قرار می‌گیرد. ...

پیچ و رولپلاک نما بدون داربست امکان پذیر است؟

پیچ و رولپلاک نما بدون داربست امکان پذیر است؟
2021-09-22T14:31:52+03:30
شرکت آریا سازه ارتفاع البرز مجری کلیه خدمات کار در ارتفاع بدون داربست و با روش دسترسی با طناب می باشد.

شروع نمایشگاه ایران آگروفود، پر انرژی‌تر از همیشه

شروع نمایشگاه ایران آگروفود، پر انرژی‌تر از همیشه
2021-09-22T14:31:51+03:30
یکی از علت‌های مهم تشکیل نمایشگاه، عرضه و معرفی برندها و کالاهای جدید آنها برای آگاهی مصرف‌کنندگان و فعالان در آن صنعت است.

بانکداری دیجیتال ؛ خدمت نوآورانه و کاربردی بانک ایران زمین

بانکداری دیجیتال ؛ خدمت نوآورانه و کاربردی بانک ایران زمین
2021-09-22T14:31:51+03:30
بانک ایران‌زمین یکی از بانک‌های پیشرو در بانکداری دیجیتال در کشور است.

پروتئین وی اصل چه ویژگی‌هایی دارد؟ 

پروتئین وی اصل چه ویژگی‌هایی دارد؟ 
2021-09-22T14:31:50+03:30
امروزه سلامت بدن و جسم اهمیت زیادی پیدا کرده است و افراد زیادی علاوه بر تمرین ورزش‌های سازنده، از مواد غذایی مناسب و مکملّ نظیر پروتئین وی و کراتین بدنسازی ج...

چکش تخریب چیست ؛ معرفی ۴ مدل از انواع چکش تخریب

چکش تخریب چیست ؛ معرفی ۴ مدل از انواع چکش تخریب
2021-09-22T14:31:50+03:30
همان طور که از اسم این دستگاه پیداست،این ابزار یک وسیله بسیار قدرتمند است که توان و قدرت بالایی جهت تخریب انواع سازه اعم از بتن و آسفالت دارد. ...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)