میرنیوز

نخستین رویداد تحول دیجیتال در حوزه سلامت الکترونیک برگزار شد

نخستین رویداد تحول دیجیتال در حوزه سلامت الکترونیک برگزار شد 2021-09-13T15:15:25+04:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، نخستین رویداد تحول دیجیتال در حوزه سلامت الکترونیک با موضوع «چالش‌ها و فرصت‌های نسخه الکترونیک برای درمانگران» توسط شرکت راهکارهای سلامتی پدیدار در استودیو وی‌کست واقع در کارخانه نوآوری آزادی برگزار شد. این رویداد مورد استقبال بیش از شش هزار درمانگر قرار گرفت که از پلتفرم‌هایی مانند آپارات و اکانت‌های منتسب به شرکت پدیدار به تماشای این رویداد نشستند.

نسخه الکترونیک جایگزین نسخ کاغذی و دفترچه‌های بیمه شده است و از اول مهرماه ۱۴۰۰ دیگر دفترچه‌های کاغذی مورد پذیرش مراکز درمانی نخواهد بود. از آغاز سال جاری تا شهریورماه ۱۴۰۰، صدور نسخه الکترونیکی در ایران با جهش بزرگی به حدود ۸۰ میلیون نسخه رسیده است که ضرورت گفتگو در مورد شرایط موجود نسخه‌نویسی الکترونیک و به صورت کلی تحولات دیجیتال حوزه سلامت را بیشتر می‌کند و این رویداد آنلاین با این هدف برگزار شد.

در بخش ابتدایی این رویداد شاهین طبری مدیر عامل راهکارهای سلامتی پدیدار و مؤسس چارگون، رضا رضایی کارشناس توسعه کسب و کار در حوزه سلامت الکترونیک و فرزانه قدیانی متخصص حوزه ابزارهای خود مراقبتی، درباره‌ی سلامت الکترونیک و نرم‌افزار مناسب ثبت نسخ صحبت کردند.

در بخش پنل این رویداد آرش برهمند سردبیر ماهنامه پیوست به عنوان مدیرپنل، شاهین طبری مدیر عامل شرکت راهکارهای سلامت پدیدار و مؤسس چارگون، دکتر حنان حاج محمودی کارشناس حوزه سلامت الکترونیک، ژوبین علاقبند مدیرعامل مجموعه سرمایه‌گذاری لیان و علیرضا کیانپور پژوهشگر تحول دیجیتال و مدیر تحول دیجیتال مجموعه گلرنگ، از تحولات دیجیتال در حیطه سلامت گفتند.

سلامت الکترونیک فراتر از نسخه‌نویسی الکترونیک است

شاهین طبری از گستردگی دنیای سلامت الکترونیک گفت و سلامت الکترونیک را فراتر از نسخه‌نویسی الکترونیک توصیف کرد: «نسخه الکترونیک می‌تواند سنگ‌بنای تغییرات زیادی در نظام سلامت مانند تحقیقات تولید و تاثیرپذیری دارو، برنامه‌ریزی برای تأمین و توزیع دارو و تجهیزات پزشکی، مراقبت‌های پس از درمان و ارتباط مؤثر پزشک و بیمار و در نهایت ارتقای سطح سلامت جامعه باشد. به صورت کلی تحول دیجیتال در حوزه سلامت بسیار گسترده است و از هوش مصنوعی تا فناوری‌های بلاک‌چین را در بر می‌گیرد».

از ابتدای سال ۱۴۰۰ بیش از ۸۰ میلیون نسخه الکترونیک صادر شده است

رضا رضایی از تجربه سلامت الکترونیک در کشورهای توسعه یافته مانند آمریکا گفت: «کشور آمریکا از سال ۲۰۰۷ شروع به سرمایه‌گذاری گسترده در حیطه سلامت الکترونیک کرده است. این سرمایه‌گذاری باعث شد تا زیرساخت‌های این کشور به صورت کامل آماده برای فعالیت شرکت‌های مختلف در ارائه خدمات سلامت باشد.

وی در ادامه سخنان خود گفت: «در کشور ایران نیز زیرساخت‌های لازم برای فعالیت در حیطه نسخه الکترونیک ایجاد شده و در حال ارتقاست. با گسترش آمار ثبت نسخه الکترونیکی به ۸۰ میلیون نسخه، خدمات گسترده دیگری در خدمت درمانگران و بیماران قرار خواهد گرفت که در نهایت اکوسیستم نظام سلامت از آن بهره‌مند می‌شود».

آخرین چیزی که پزشک باید برای آن نگران باشد، کار با نرم افزار است!

فرزانه قدیانی در ارائه خود از ویژگی‌های یک نرم‌افزار ساده برای ثبت نسخ الکترونیکی گفت: «ما بر اساس تجربه شش ساله خود در مداریو و تعاملات مداوم با پزشکان و ماماها تلاش نمودیم نرم‌افزاری با کاربری ساده و راحت را در اختیار پزشکان قرار بدهیم». همچنین او برخی قابلیت‌های ویژه نسخه جدید مداریو را معرفی کرد.

بنا به گفته‌های قدیانی در این نرم‌افزار پزشکان بدون نیاز به ثبت‌نام و فقط با لاگین بیمه سلامت و تأمین اجتماعی می‌توانند وارد حساب کاربری خود شوند. قدیانی در ادامه سخنان خود در خصوص تسهیل امکان ثبت نسخه برای درمانگران افزود: در مداریو امکان انتخاب داروهای پرتجویز برای درمانگران بسیار ساده طراحی شده است. علاوه بر این با ثبت کد ملی تمامی اطلاعات بیمار و سوابق درمانی وی در دسترس قرار می‌گیرد و همزمان با ثبت نسخه الکترونیک امکان تشکیل پرونده الکترونیک سلامت هم وجود دارد.

پزشکان و به‌خصوص پزشکان جوان پذیرای ورود تکنولوژی به حوزه سلامت هستند

ژوبین علاقبند در پاسخ به پرسش آرش برهمند که آیا تصور عمومی صحیح است که بازار درمان پذیرای راه‌حل‌های تکنولوژیک نیست گفت: پزشکان و به‌خصوص پزشکان جوان پذیرای تکنولوژی در حوزه سلامت هستند. زمانی که در حمل و نقل، تکنولوژی وارد شد بسیاری از افراد فعال این صنعت مانند راننده‌های آژانس از وضعیت ناراضی بودند و اعتراض می‌کردند و امروز همین امر در دنیای سلامت در حال رخ دادن است. علاقبند با اشاره به اینکه پزشکان زیادی از دکتر دکتر استقبال کردند گفت: سیستم درمانی پذیرای تکنولوژی است اما نه تنها در ایران بلکه در کشورهای اروپای غربی و آمریکا هم حجم دیجیتالی شدن فعالیت‌های غیر درمانی ۱۵ تا ۲۰ درصد بوده و درمان فقط حدود ۷ درصد از این سهم را داشته است. حرکت کندتر تحولات سلامت دیجیتال به معنای سرعت رشد آهسته آن نیست و ممکن است طی ۴ یا ۵ سال آینده این صنعت به ۷۰ الی ۸۰ درصد از رشد خود برسد.

فضای ذهنی جامعه پزشکی به تحول دیجیتال مثبت است

حنان حاج‌محمدی در پاسخ به پرسش برهمند در مورد فضای ذهنی به تحولات دیجیتال در جامعه پزشکی گفت: سازمان نظام پزشکی نقش مؤثری در پیشبرد برنامه سلامت الکترونیک از سال ۱۳۹۸ داشته است. در اوایل هم پزشکان و هم داروخانه‌ها نسبت به تحولات سلامت الکترونیک مقاومت داشتند و یکی از دلایل هزینه تجهیزات مورد نیاز بود که با گذر زمان و حمایت سازمان‌هایی مانند بیمه حل شد. در حال حاضر فضای ذهنی جامعه پزشکی به تحولات دیجیتال مثبت است؛ البته این حرف به مذاق پزشکان بیننده‌ی رویداد خوش نیامد و با کامنت‌های مخالف همراه بود.

بیماران در ۲۰۲۱ تجربه خوبی از درمان ندارند

کیانپور با توصیف شرایط پاندمی و تشابه آن با بحران آنفلوانزای اوایل دهه ۲۰ گفت: تجربه بیماران در ۲۰۲۱ از کرونا مثبت نبود. بعد از اتمام همه‌گیری انفلوانزای اسپانیایی در اوایل قرن بیستم درمان‌های مکملی رونق گرفتند که پاسخی به سرخوردگی مردم از درمان‌های آن زمان بود. بعد از همه‌گیری کرونا این پاسخ‌های جایگزین در تحول دیجیتال معنا خواهد یافت. او یکی از بزرگترین مشکلات دوران پاندمی را حضور بیماران در مراکز درمانی دانست که این امر با تحولات دیجیتال قابلیت حذف‌شدن را دارد. کیانپور ساختار یکپارچه داده در نظام پزشکی را ضرورت سلامت نوین دانست.

در انتهای این رویداد، پرسش و پاسخی میان سردبیر رسانه‌هایی مانند دیجیاتو، GSM، زومیت و پیوست با اعضای پنل صورت گرفت. ویدئوهای مربوط به این رویداد را در اینجا می‌توانید مشاهده کنید و برای مطالعه گزارش‌های مفصل‌تر از این رویداد به بلاگ مداریو به آدرس https://medario.ir/blog مراجعه کنید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

قیمت، خرید و فروش بیسیم واکی تاکی مجاز طنین Tanin

قیمت، خرید و فروش بیسیم واکی تاکی مجاز طنین Tanin
2021-09-19T15:45:00+04:30
ott بزرگترین عرضه کننده بیسیم واکی تاکی مجاز طنین Tanin و دارای پروانه ورود، خرید و فروش بیسیم، واکی تاکی و تجهیزات رادیویی و مخابراتی از سازمان تنظیم مقرر...

راهنمای تهیه لوازم آشپزخانه

راهنمای تهیه لوازم آشپزخانه
2021-09-19T15:44:59+04:30
پس از نصب کابینت های آشپزخانه، نوبت به نصب و خرید اجاق گاز رومیزی و سینک ظرفشویی می رسد.

بزرگترین رویداد استخدامی در صنعت املاک و مستغلات استان خوزستان

بزرگترین رویداد استخدامی در صنعت املاک و مستغلات استان خوزستان
2021-09-19T15:44:59+04:30
دپارتمان تخصصی اهواز ملک به عنوان یکی از بزرگترین مراجع ملکی در جنوب کشور جهت توسعه‌ی کسب و کار خود در نظر دارد 100 نفر در 12 ردیف شغلی را استخدام نماید. ...

راهنمای خرید آینه دکوراتیو

راهنمای خرید آینه دکوراتیو
2021-09-19T15:44:59+04:30
اگر قصد خرید یک آینه دکوراتیو را دارید؛ قبل از هر چیزی بهتر است که به یک راهنمای جامع و کامل در این حوزه دسترسی داشته باشید. داشتن یک راهنمای جامع در این حوز...

تاثیر شیرآلات طلایی، توکار و چشمی در نمای دکوراسیون محیط

تاثیر شیرآلات طلایی، توکار و چشمی در نمای دکوراسیون محیط
2021-09-19T15:41:42+04:30
برای اطلاعات بیشتر درباره تاریخچه حضور شیرآلات طلایی با این مطلب همراه شوید.

کابینت های آشپزخانه از جنس MDF، همه ی چیزهایی که باید راجع به آن بدانید…

کابینت های آشپزخانه از جنس MDF، همه ی چیزهایی که باید راجع به آن بدانید…
2021-09-19T14:38:20+04:30
اگر تصمیم دارید با بودجه ای پایین آشپزخانه منزل خود را ارتقاء دهید، حتما تخته فیبر با چگالی متوسط MDF یکی از انتخاب های اصلی شما خواهد بود. ...

رانندگی با پروتز زیر زانو؛ از حقیقت تا رویا

رانندگی با پروتز زیر زانو؛ از حقیقت تا رویا
2021-09-19T14:38:19+04:30
حتی شنیدن قطع عضو یکی از وحشتناک‌ترین اتفاقات ممکن در زندگی هر فردی است.

خبری خوب برای کارمندان و رانندگان

خبری خوب برای کارمندان و رانندگان
2021-09-19T14:38:19+04:30
اگر کارمند بانک یا هر موسسه ای هستید که کارتان با کامپیوتر هست و ساعت ها پشت سیستم می‌نشینید و به مانیتور نگاه می‌کنید قطعا به این مشکل برخورده‌اید که دچار خ...

با رزرو هتل ارزان در تهران سفری آسوده داشته باشید

با رزرو هتل ارزان در تهران سفری آسوده داشته باشید
2021-09-19T14:38:19+04:30
مجموعه اسنپ روم و تمامی هتل و مسافرخانه های زیر مجموعه اش همگی تابع وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا بوده و تمامی دستورالعمل های صادره از مراجع رسمی را به...

بلاتکلیفی ارز روغن خام وارداتی/ رسوب ٢٠٠ هزارتن روغن در بنادر

بلاتکلیفی ارز روغن خام وارداتی/ رسوب ٢٠٠ هزارتن روغن در بنادر
2021-09-19T14:34:59+04:30
دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی گفت: چندین ماه از رسوب حدود ۲۰۰ هزار تن روغن خام بخش خصوصی در بنادر می گذرد و متاسفانه ارز لازم توسط بانک مرکزی تخصیص داده ن...

کامپوزیت دندان چیست؟ تفاوت کامپوزیت و لامینیت

کامپوزیت دندان چیست؟ تفاوت کامپوزیت و لامینیت
2021-09-19T14:08:21+04:30
کامپوزیت دندان چیست و مراحل قبل از انجام کامپوزیت دندان چگونه انجام می شود؟ اگر این سوالات برای شما هم پیش آمده با ادامه این مطلب همراه شوید.

برگزاری کلاس آنلاین در آنلاین آموزان

برگزاری کلاس آنلاین در آنلاین آموزان
2021-09-19T14:08:21+04:30
سایت آنلاین آموزان زمینه‌ای مناسب را برای برگزاری چنین کلاس‌هایی به صورت آنلاین مهیا کرده و این سایت یکی از بهترین گزینه ها برای آموزشگاه‌ها و موسسات محسوب م...

هوای مطبوع با سیستم VRF

هوای مطبوع با سیستم VRF
2021-09-19T14:08:20+04:30
بدون شک در زمان خرید سیستم‌های وی آر اف با گزینه‌های متنوعی در بازار روبه‌رو می‌شوید، پس برای یک انتخاب بهتر این مطلب را بخوانید.

صدور کد رهگیری از سوی مشاوران املاک رایگان شد

صدور کد رهگیری از سوی مشاوران املاک رایگان شد
2021-09-19T13:41:41+04:30
طبق قانون جهش تولید مسکن، وزارت صمت مکلف شد تا ظرف یک ماه آینده سامانه معاملات املاک و مستغلات اتحادیه مشاوران املاک را به وزارت راه و شهرسازی منتقل کند.

قیمت سکه ٢٨ شهریور ١۴٠٠ به ١١ میلیون و ۶٨٠ هزار تومان رسید

قیمت سکه ٢٨ شهریور ١۴٠٠ به ١١ میلیون و ۶٨٠ هزار تومان رسید
2021-09-19T13:41:41+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز یکشنبه ٢٨ شهریور در بازار آزاد تهران ١١ میلیون و ۶٨٠ هزار تومان است.

قیمت دلار ٢٨ شهریور ١۴٠٠ به ٢۶ هزار و ٧٢٠ تومان رسید

قیمت دلار ٢٨ شهریور ١۴٠٠ به ٢۶ هزار و ٧٢٠ تومان رسید
2021-09-19T13:28:26+04:30
قیمت هر دلار آمریکا(اسکناس) امروز یکشنبه ٢٨ شهریور ١۴٠٠ در صرافی های بانکی به ٢۶ هزار و ٧٢٠ تومان رسید.

صدور کد رهگیری از سوی مشاوران املاک، رایگان شد

صدور کد رهگیری از سوی مشاوران املاک، رایگان شد
2021-09-19T13:28:25+04:30
طبق قانون جهش تولید مسکن، وزارت صمت مکلف شد تا ظرف یک ماه آینده سامانه معاملات املاک و مستغلات اتحادیه مشاوران املاک را به وزارت راه و شهرسازی منتقل کند.

معرفی سرویس خدماتی گل ترحیم ( گل فروشی آنلاین انگور ) + چاپ بنر 

معرفی سرویس خدماتی گل ترحیم ( گل فروشی آنلاین انگور ) + چاپ بنر 
2021-09-19T13:18:19+04:30
تاج گل ترحیم یکی از بهترین پیشکش هایی‌ست که می توانید در مراسمات ترحیم و تسلیت برای ابراز همدردی با خانواده‌های سوگوار، آن را به عزیزانتان هدیه دهید. ...

میزبانی اسکای‌روم از ارتباطات تصویری ۲۰هزار واحد آموزشی و دانشگاهی 

میزبانی اسکای‌روم از ارتباطات تصویری ۲۰هزار واحد آموزشی و دانشگاهی 
2021-09-19T13:05:01+04:30
اسکای‌روم به‌عنوان پلتفرم برقراری ارتباطات تصویری آنلاین، طی یک سال اخیر از بیش از ۲۰ هزار واحد دانشگاهی، مدرسه، مؤسسه آموزشی و آموزشگاه خصوصی جهت برگزاری کل...

اوج خلاقیت با خرید چمن مصنوعی ایرانی

اوج خلاقیت با خرید چمن مصنوعی ایرانی
2021-09-19T13:05:00+04:30
هر کسی می تواند چمن مصنوعی داشته باشد، اما هر کسی نمی تواند با این محصول صرفه جویی کننده در مصرف آب و حتی عامل اصلی کاهش هزینه و وقت، از خود خلاقیت نشان دهد....

بهترین قیمت روز انواع تیرآهن ( IPE – INP – IPB )

بهترین قیمت روز انواع تیرآهن ( IPE – INP – IPB )
2021-09-19T13:05:00+04:30
تیرآهن یک سازه فلزی است که دراثر گداختن سنگ آهن و افزودن عناصر چون کربن ، منگنز ، فسفر ، گوگرد ، نیکل ،کروم و ... به وجود می آید. ...

دو ویژگی فوق العاده از ادوبی کانکت که از آن بی خبر هستید

دو ویژگی فوق العاده از ادوبی کانکت که از آن بی خبر هستید
2021-09-19T13:05:00+04:30
این روزها ادوبی کانکت به یک نرم‌افزار محبوب و آشنا برای اجرای وبینارها و جلسات آنلاین تبدیل شده است؛ برای استفاده بهتر از این برنامه، شناخت ابزارهای کمتر دید...

تجارت الکترونیک، جولان‌گاه کسب و کارهای کوچک

تجارت الکترونیک، جولان‌گاه کسب و کارهای کوچک
2021-09-19T13:04:59+04:30
بزرگ‌ترین تحولات روزگار ما را امکانی به نام اینترنت رقم زده است.

فروش بلیت پروازهای اربعین با نرخ مصوب آغاز شد

فروش بلیت پروازهای اربعین با نرخ مصوب آغاز شد
2021-09-19T12:48:23+04:30
سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: فروش بلیت پروازهای اربعین حسینی با قیمت مصوب آغاز شد.

انجام خدمات رایگان پزشکی برای مشتریان

انجام خدمات رایگان پزشکی برای مشتریان
2021-09-19T12:35:07+04:30
مرکز تجاری اپال در یک اقدام جالب و متفاوت برای توجه همگانی اقدام به ارائه خدمات رایگان پزشکی کرده است.

رویدادشناسایی شرکت‌های دانش بنیان و فناور فعال در صنعت شوینده

رویدادشناسایی شرکت‌های دانش بنیان و فناور فعال در صنعت شوینده
2021-09-19T12:35:07+04:30
مرکز نوآوری و انتقال فناوری شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر (سهامی عام) برگزار می کند.

دکوراسیون داخلی آنلاین و تحول در چیدمان منزل

دکوراسیون داخلی آنلاین و تحول در چیدمان منزل
2021-09-19T12:35:06+04:30
طراحی دکوراسیون داخلی فقط درباره زیباتر کردن فضای خانه نیست؛ هرچند زیبایی بسیار مهم است ولی ایجاد «حس خانه» در ساکنان آن از همه چیز مهم‌تر است.

راهنمای خرید لوستر متناسب با فضا

راهنمای خرید لوستر متناسب با فضا
2021-09-19T12:35:06+04:30
در این مطلب تلاش می کنیم برای داشتن یک انتخاب صحیح در خرید لوستر توجه شما را به نکاتی مهم و کاربردی جلب کنیم.

۸+۱ نکته برای انتخاب پکیج متناسب با خانه‌ شما

۸+۱ نکته برای انتخاب پکیج متناسب با خانه‌ شما
2021-09-19T12:35:05+04:30
برای این‌که بدانید پکیج متناسب با خانه‌ شما کدام یک از انواع این سیستم‌ها است باید نکاتی را در نظر بگیرید که در ادامه به طور مفصل توضیح داده شده است.

قیمت سیمان پاکتی به زیر ۲۵ هزار تومان رسید/ کاهش ۱۸ هزارتومانی نرخ فله

قیمت سیمان پاکتی به زیر ۲۵ هزار تومان رسید/ کاهش ۱۸ هزارتومانی نرخ فله
2021-09-19T11:41:39+04:30
وزیر صمت گفت: قیمت سیمان به صورت پاکتی به زیر ۲۵ هزار تومان رسید و قیمت سیمان فله هم حدود ۱۸ هزار تومان ارزان‌تر شد.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)