میرنیوز

تاثیر پیشرفت تکنولوژی بر صنعت گردشگری و رزرواسیون هتل

تاثیر پیشرفت تکنولوژی بر صنعت گردشگری و رزرواسیون هتل 2021-03-04T11:49:26+03:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، روز به روز شاهد پیشرفت تکنولوژی در تمامی جوامع هستیم که صنعت گردشگری از این قاعده مستثنی نیست و تحت تاثیر مستقیم پیشرفت تکنولوژی است. پیشرفت صنعت گردشگری به وضوح قابل مشاهده است به گونه‌ای که چندین سال قبل کلیه امور رزرواسیون از طریق مراجعه حضوری به دفاتر آژانس‌های مسافرتی امکان پذیر بود اما هم اکنون از طریق سامانه‌های اینترنتی می‌توان کلیه رزرو ها را در کوتاه‌ترین زمان انجام داد. پیشرفت تکنولوژی هنوز هم ادامه داشته و شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در بخش‌های مختلف هستیم. توجه داشته باشید که این پیشرفت‌ها مربوط به خدمات، سرعت، هزینه و سهولت انجام دادن فعالیت هاست. پلتفرم آنلاین تامین و فروش خدمات اقامتی به عنوان یکی از جدیدترین سیستم‌های مدیریت خدمات رزرواسیون شناخته می‌شود که باعث شده مدیران آژانس‌های گردشگری بتوانند با کمترین نیاز به نیروی انسانی اطلاعات دقیق و به روزی از هتل‌های مختلف کشور را جمع آوری کنند. یکی از تامین کنندگان اصلی پلتفرم دوسویه آنلاین خدمات اقامتی چنلید، کانال‌های توزیع می‌باشد. در ادامه به بررسی کانال‌های توزیع پرداخته ایم:

آشنایی با کانال‌های توزیع

قبل از اینکه به بررسی مزیت‌های چنل منیجر بپردازیم باید با نحوه عملکرد آن آشنایی پیدا کنیم. در آژانس‌های مسافرتی مجهز به سامانه‌های فروش اینترنتی یک نیروی انسانی برای جمع آوری اطلاعات هتل‌ها در نظر گرفته می‌شود. این فرد وظیفه دارد که اطلاعات به روزی از هتل‌های مختلف کشور را جمع آوری کرده و بر روی سایت اعمال کند. چنل منیجرها پل ارتباطی بین هتل‌ها و سامانه‌های فروش آنلاین است و وظیفه‌ی آن‌ها دریافت تایید ظرفیت و قیمت از هتل و ارائه ی آن به وب سایت فروش می‌باشد. فراموش نکنید چنلید یک چنل منیجر نیست، بلکه پل ارتباطی ما بین تامین کنندگان، سامانه‌های فروش خدمات اقامتی و خریداران شرکتی که رزرو هتل برای شرکت‌ها را انجام می‌دهند، می‌باشد و به عنوان یک راهکار سازمانی، هم برای هتلداران و هم برای آژانس‌های مسافرتی مفید خواهد بود. هریک از هتلداران می‌توانند اطلاعات هتل را به صورت دقیق و مستقیم یا از طریق کانال‌های توزیع وارد سامانه چنلید نموده و با استفاده از قابلیت نرخ گذاری آزادانه ی این سامانه قیمت خود را مشخص نماید. مدیران آژانس‌های گردشگری نیز می‌توانند از طریق API چنلید، هتل‌های انتخابی خود را در وب سایت آژانسشان ارائه کنند. توجه داشته باشید که چنلید اطلاعات هتل را به صورت آنلاین در سامانه به روز خواهد کرد و دیگر نیازی به وقت گذاشتن نیست.

علیرضا قائمی مدیر عامل و بنیانگذار پلتفرم دوسویه آنلاین خدمات اقامتی چنلید در این خصوص گفت: چنل منیجر ها وظیفه‌ی دریافت و انتقال اطلاعات از هتل و اعلام آن به خریداران من جمله سامانه‌های گردشگری را دارند و می‌بایست اطلاعات آن‌ها به صورت لحظه‌ای آپدیت نگه دارند تا این اطلاعات در اختیار خریداران قرار گیرد. ولی عامه‌ی فعالین صنعت این تصور را دارند که چنل منیجر ها یک کانال فروش هستند و می‌بایست موجب افزایش فروش هتل‌ها گردند. که باور درستی نیست. چنل منیجر ها کانال توزیع اطلاعات بوده و وظیفه فروش مسقیم ندارند و به درگاه بانکی نیز متصل نیستند. تصور کنید که یک هتل ظرفیتش تکمیل شده و در ساعات پایانی شب دو درخواست کنسلی دریافت می‌کند. در این زمان رزرواسیون هتل این دو باب اتاق را ثبت سیستمی و ظرفیت آن دو اتاق را برای فروش در کانال‌های توزیع باز می‌کند. اکنون این وظیفه سامانه‌های آنلاین فروش است که اطلاعات این دو باب اتاق را برای خرید در اختیار متقاضیان قراردهند.

تاثیر پیشرفت تکنولوژی بر صنعت گردشگری و رزرواسیون هتل

مزایای استفاده از چنلید

استفاده کردن از چنلید مزیت‌های بسیاری خواهد داشت. این مزایا را می‌توان به انواع مختلفی دسته بندی کرد. در حالت کلی با پیدایش پلتفرم‌های آنلاین تامین و فروش تحولی عظیم در صنعت گردشگری ایجاد شد. امکان استفاده از آن برای هریک از هتل‌ها و آژانس‌های گردشگری وجود دارد و حتی هتل‌های کوچک نیز خواهند توانست در آن فعالیت کنند. در صورتی که چنلید را برای ثبت هتل خود انتخاب کرده باشید طبیعتاً نتیجه بهتری نیز خواهید گرفت. با پیشرفت تکنولوژی تمامی جوامع موظف اند که همسان با دیگران این مسیر را طی کنند. پس اگر آژانس‌های مختلف، خود را با تکنولوژی وفق نداده باشند از سایر آژانس‌های گردشگری هم گام با تکنولوژی عقب تر خواهند ماند. در ادامه به برخی از مهمترین مزیت‌های پلتفرم آنلاین چنلید اشاره کرده ایم:

مزایای چنلید برای هتلداران

هتل‌ها به انواع مختلفی دسته بندی می‌شوند که برخی از آنها در سطح جهانی شناخته شده بوده و در مواقع کم مسافر نیز اغلب اتاق‌های آنها مملو از مسافر است. در مقابل، برخی از هتل‌ها هستند که کمتر مورد توجه قرار گرفته اند و دلیل این امر نوپا یا کوچک بودن آنهاست. تا چندی پیش این هتل‌ها برای دیده شدن نیاز به صرف هزینه‌های تبلیغاتی فراوان داشتند اما امروزه چنلید کمک بسزایی به دیده شدن آنها کرده است. تمامی هتل‌ها و اقامتگاه‌ها می‌توانند مشخصات خود را در چنلید از طریق کانال‌های توزیع به ثبت رسانده و منتظر درخواست‌های بسیار مشتریان باشند. هتلداران کوچک بیشترین سود را از چنلید خواهند برد و توصیه می‌کنیم که شما هم هتل خود را به راحتی در سامانه چنلید ثبت نموده تا بیشتر دیده شوید و با امکان نرخ گذاری آزادانه آن، قیمت‌های خود را در تقویم نرخ گذاری درج کرده و به رقابت با سایر تامین کنندگان بپردازید.

تاثیر پیشرفت تکنولوژی بر صنعت گردشگری و رزرواسیون هتل

مزایای چنلید برای آژانس‌های گردشگری

چنلید تاثیر مثبتی بر آژانس‌های گردشگری نیز خواهد داشت و یکی از مهمترین این تاثیرات را می‌توان کاهش میزان هزینه‌ها دانست. مدیران آژانس‌های گردشگری برای اینکه اطلاعات هتل‌ها و اتاق‌های آنها را به روز نگه دارند نیاز به یک کارمند ثابت داشتند اما امروزه چنلید این کار را ساده کرده و می‌توانند با استفاده از آن بدون هیچگونه دردسری و به طور سیستمی و کاملاً آنلاین اطلاعات به روز هتل‌ها را دریافت کنند. علاوه بر این در صورتی که با گارانتی و یا رزرو قبلی اتاقی از هتلی خاص را در اختیار دارند آن را در سامانه‌ی چنلید معرفی نموده و به فروش برسانند. دقت در انجام دادن امور از دیگر مزیت‌های چنلید است به گونه‌ای که کلیه اطلاعات به صورت کاملاً دقیق و سیستمی به ثبت خواهد رسید. آژانس‌های گردشگری این امکان را خواهند داشت که با استفاده از اطلاعات چنل منیجرها و هتل‌های متصل به چنلید تعداد بیشتری از هتل‌های آنلاین با موجودی قطعی را مورد بررسی قرار داده و در نهایت بهترین موارد را انتخاب نمایند.

تسریع در امور رزرواسیون با کمک پلتفرم دوسویه آنلاین خدمات اقامتی

چنلید باعث سرعت بخشیدن به امور رزرواسیون هتل خواهد شد. با متصل شدن به سامانه، آژانس مسافرتی بدون هیچ گونه تعللی اطلاعات مهم هتل‌ها را مشاهده خواهد کرد و تغییراتی اعم از ظرفیت هتل و قیمت آن نیز در دسترسشان قرار خواهد گرفت.

برگرفته از وب سایت اینترنتی https://channelead.ir/

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

تثبیت قیمت جهانی طلا در بالاترین سطح یک ماهه

تثبیت قیمت جهانی طلا در بالاترین سطح یک ماهه
2021-04-16T14:14:21+04:30
قیمت جهانی طلا در معاملات روز جمعه، در حالی در بالاترین سطح ۱ ماهه خود تثبیت شد سود اوراق قرضه آمریکا افت کردند.

سهم زوج های جوان از تسهیلات ازدواج ۴۷ هزار فقره

سهم زوج های جوان از تسهیلات ازدواج ۴۷ هزار فقره
2021-04-15T17:04:20+04:30
بانک رفاه کارگران در راستای تحکیم بنیان خانواده در سال گذشته حدود ۴۷ هزار فقره تسهیلات به زوج های جوان پرداخت کرد.

آمادگی بانک رفاه برای تحقق شعار سال

آمادگی بانک رفاه  برای تحقق شعار سال
2021-04-15T16:50:59+04:30
مدیرعامل بانک رفاه کارگران گفت: حرکت در مسیر تحقق شعار سال و آمادگی برای مانع زدایی و پشتیبانی می تواند به حوزه تولید کشور و اشتغال زایی کمک کند. ...

فروشگاه مادران چطور می تواند به تجهیز سیسمونی کودک شما کمک کند؟

فروشگاه مادران چطور می تواند به تجهیز سیسمونی کودک شما کمک کند؟
2021-04-15T15:57:38+04:30
یکی از ابتدایی ترین دغدغه های والدین قبل و پس از تولد نوزاد، تهیه سیسمونی آن با بهترین محصولات و بهترین کیفیت ممکن است.

ارسال رایگان و فوری اقلام سوپر مارکتی در شهر های قرمز کرونایی

ارسال رایگان و فوری اقلام سوپر مارکتی در شهر های قرمز کرونایی
2021-04-15T15:40:59+04:30
فروشگاه اینترنتی افق کوروش به منظور حفظ سلامت شهروندان در شهرهای وضعیت قرمز، ارسال محصولات سوپرمارکتی را رایگان و در کمتر از یک ساعت تحویل مشتریان می‌دهد.

مدیریت اطلاعات مشتریان – سابکس

مدیریت اطلاعات مشتریان – سابکس
2021-04-15T15:04:20+04:30
با توجه به گسترش دسترسی افراد به اینترنت و بخصوص پلتفرم اینستاگرام، تعداد فروشگاه های اینترنتی در حال افزایش است و خرید های اینترنتی در بین مردم همه گیر شده ...

لیست قیمت بهترین حفاظ های ساختمان

لیست قیمت بهترین حفاظ های ساختمان
2021-04-15T14:51:00+04:30
از مهم‌ترین حفاظ‌های پیشنهاد شده برای روی دیوار، حفاظ شاخ گوزنی است.

قیمت دلار ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ وارد کانال ۲۳ هزار تومان شد

قیمت دلار ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ وارد کانال ۲۳ هزار تومان شد
2021-04-15T13:41:01+04:30
هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ در صرافی‌های بانکی ۲۳ هزار و ۵۱۶ تومان خریداری شده و ۲۳ هزار و ۹۹۱ تومان فروخته می‌شود.

طاقچه‌هایی که مجازی هستند

طاقچه‌هایی که مجازی هستند
2021-04-15T13:30:58+04:30
طاقچه مجازی یک محصول دکوراتیو با طراحی خاص است که بعد از نصب، حس وجود طاقچه‌های واقعی را بر روی دیوار ایجاد می‌کند. همان طاقچه‌هایی که حس نوستالژی دارد و در ...

نکات مهم در انتخاب کفپوش pvc

نکات مهم در انتخاب کفپوش pvc
2021-04-15T13:17:42+04:30
این روزها استفاده از کف‌پوش‌ها بیشتر دیده می‌شود و افراد ترجیح می‌دهند برای محیط‌های گوناگون از انواع مختلف کفپوش استفاده کنند.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی و خرید تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی و خرید تجهیزات آشپزخانه های صنعتی
2021-04-15T12:24:29+04:30
تجهیزات آشپزخانه صنعتی همانند لوازم آشپزخانه های معمولی است با این تفاوت که این لوازم دارای اندازه بزرگتر و جنس متفاوت تری هستند. ...

نحوه انتخاب بهترین لوله جدار چاه چگونه است؟

نحوه انتخاب بهترین لوله جدار چاه چگونه است؟
2021-04-15T12:11:00+04:30
استفاده از لوله جدار چاه فولادی از دیرباز تاکنون مورد توجه کشاورزان و صنایع بوده است.

اورژانس کامپیوتر؛ حال بد کامپیوتر شما را در محل رفع می‌کنیم

اورژانس کامپیوتر؛ حال بد کامپیوتر شما را در محل رفع می‌کنیم
2021-04-15T11:04:18+04:30
بر کسی پوشیده نیست که درست هنگامی که مشکلی برای کامپیوتر و لپ تاپ رخ می‌دهد، تعمیر سریع آن تا چه حد می‌تواند راهگشا باشد.

سیم کشی کمتر، نظم بیشتر

سیم کشی کمتر، نظم بیشتر
2021-04-15T10:37:42+04:30
دوربین مدار بسته نوعی محصول امنیتی و نظارتی برای مراقبت از شخص یا مکانی خاص است که سیستم های مختلفی دارد و تولیدکنندگان با قابلیت ها و تکنولوژی های روز دنیا ...

چگونه ارزان ترین بیمه موتور را درسال۱۴۰۰ بخرم + جدول نرخ بیمه موتورسیکلت

چگونه ارزان ترین بیمه موتور را درسال۱۴۰۰ بخرم + جدول نرخ بیمه موتورسیکلت
2021-04-15T10:24:21+04:30
با آمدن فصل بهار، برخی از عاشقان هیجان، موتورسیکلت‌های خود را از پارکینگ خارج می‌کنند تا دوباره لذت و هیجان زندگی خود را با موتورسواری مضاعف کنند. ...

جزییات نرخ رسمی ۴۶ ارز/ قیمت ۲۷ ارز افزایش یافت

جزییات نرخ رسمی ۴۶ ارز/ قیمت ۲۷ ارز افزایش یافت
2021-04-15T10:21:01+04:30
بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۹ ارز کاهش و ۲۷ ارز افزایش یافت. نرخ ۱۰ ارز نیز ثابت ماند.

راهنمای تمیز و براق کردن وسایل چوبی منزل؛ دیجی چوب

راهنمای تمیز و براق کردن وسایل چوبی منزل؛ دیجی چوب
2021-04-14T17:24:19+04:30
مدت زمان زیادی است که وسایل چوبی، بخش قابل توجهی از دکوراسیون منازل ما را به خود اختصاص داده‌اند.

نرده راه پله و درب آکاردئونی با کیفیت چه ویژگی دارد؟ لیست قیمت سال ۱۴۰۰

نرده راه پله و درب آکاردئونی با کیفیت چه ویژگی دارد؟ لیست قیمت سال ۱۴۰۰
2021-04-14T17:10:58+04:30
نرده ها انواع مختلفی داشته و مهم‌ترین آن‌ها نرده فلزی است. نرده فلزی خود به واسطه‌ی طراحی‌های متنوع و اشکال گوناگونی که دارد به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. ...

چرا مسترشبکه بهترین گارانتی تجهیزات شبکه در ایران است؟

چرا مسترشبکه بهترین گارانتی تجهیزات شبکه در ایران است؟
2021-04-14T16:30:59+04:30
در سال‌های اخیر فناوری اطلاعات به عنوان عضوی جدا نشدنی کسب و کارها چه بزرگ و چه کوچک بوده به همین دلیل نیاز به تجهیزات شبکه روز به روز افزایش یافته است. ...

دانلود قسمت هفتم سریال گیسو

دانلود قسمت هفتم سریال گیسو
2021-04-14T16:30:59+04:30
قسمت هفتم سریال گیسو (عاشقانه ۲) ساخته ی منوچهر هادی و تهیه کنندگی هومن کبیری در سایت دانلود قانونی حلال دانلود منتشر شد.

برگزاری سلسله جلسات خیر و خرد توسط موسسه دارالاکرام

برگزاری سلسله جلسات خیر و خرد توسط موسسه دارالاکرام
2021-04-14T16:17:37+04:30
هشتمین نشست از سلسله جلسات خیر و خرد با موضوع «روابط خیریه ها و دولت» در موسسه دارالاکرام و با همکاری نشر نی برگزار گردید.

کدام دستگاه بدنسازی بیشتر، چربی می سوزاند؟

کدام دستگاه بدنسازی بیشتر، چربی می سوزاند؟
2021-04-14T14:57:38+04:30
چربی سوزی با دستگاه های بدنسازی یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش وزن و لاغر شدن است. برای این کار بهتر است بدانید کدام دستگاه برای چربی سوزی بهترین است. ...

آشنایی با انواع کاربردهای سلفون

آشنایی با انواع کاربردهای سلفون
2021-04-14T14:44:18+04:30
اگر برای فروشگاه، کارگاه، تولیدی خود یا هر کاربرد دیگری به سلفون احتیاج دارید، حتما این مطلب را تا انتها مشاهده کنید تا بتوانید به جواب تمام سوال های خود در ...

دانلود قسمت ۱۵ سریال ملکه گدایان

دانلود قسمت ۱۵ سریال ملکه گدایان
2021-04-14T14:44:17+04:30
قسمت پانزدهم سریال ملکه گدایان توسط سایت دانلود قانونی حلال دانلود توزیع شد.

راهنمای جامع کاربرد نوع‌ها چاپ و نحوه خرید

راهنمای جامع کاربرد نوع‌ها چاپ و نحوه خرید
2021-04-14T14:30:59+04:30
اگر برای فروشگاه، کارگاه، تولیدی خود یا هر کاربرد دیگری به سلفون احتیاج دارید، حتما این مطلب را تا انتها مشاهده کنید تا بتوانید به جواب تمام سوال های خود در ...

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز ۱۴۰۰/۰۱/۲۲| ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار طلا و ارز/سکه چند شد؟

 قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز ۱۴۰۰/۰۱/۲۲| ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار طلا و ارز/سکه چند شد؟
2021-04-14T14:21:21+04:30
هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک میلیون و ۳۹ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۴ هزار و ...

وظایف شرکت حسابداری چیست؟ خدمات حسابداری و مالی از دید شرکت تیوان

 وظایف شرکت حسابداری چیست؟ خدمات حسابداری و مالی از دید شرکت تیوان
2021-04-14T14:21:21+04:30
امروزه هر شرکت و سازمان ویا هر بخشی که دارای فعالیت اقتصادی می‌باشد، از کارخانه‌های بسیار بزرگ گرفته تا مغازه‌های کوچک برای آگاهی از گزارشات دقیق مالی نیاز ...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۱/۲۳

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
2021-04-14T14:21:20+04:30
قیمت هر اونس طلا روز دوشنبه با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۷۳۸ دلار و ۵۸ سنت رسید.

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز ۱۴۰۰/۰۱/۲۳|آخرین قیمت‌ها در بازار طلا و ارز/دلار رشد کرد؟

 قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز ۱۴۰۰/۰۱/۲۳|آخرین قیمت‌ها در بازار طلا و ارز/دلار رشد کرد؟
2021-04-14T14:21:20+04:30
هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک میلیون و ۴۱ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۴ هزار و ...

طرح «محیا»ی بانک صادرات ایران به حمایت از تولید آمد

 طرح «محیا»ی بانک صادرات ایران به حمایت از تولید آمد
2021-04-14T14:21:19+04:30
طرح «محیا» (مانع‌زدایی و حمایت یکپارچه از تولید) بانک صادرات ایران رونمایی شد تا در سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»، چرخ واحدهای...
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)