میرنیوز
به گزارش خبرگزاری تسنیم، در نهمین روز از بازیهای پارالمپیک 2020 توکیو، ورزشکاران کشورمان در پنج رشته تیراندازی با کمان، دوومیدانی، پاراکانو، بسکتبال با ویلچر و والیبال نشسته به مصاف رقبای خود رفته و میروند.
نتایج بدست آمده تا این لحظه و برنامه رقابت ورزشکاران ایران به شرح زیر است:
* دوومیدانی:
رقابت پرتاب دیسک کلاس F11 از ساعت 6:02 صبح با حضور مهدی اولاد و نورمحمد آرخی، دو ملیپوش کشورمان پیگیری شد. در این رقابت که علاوه بر نمایندگان ایران، پرتابگرانی از لهستان، کمیته پارالمپیک روسیه (2 نفر)، اسپانیا، برزیل، اتریش و ایتالیا نیز حضور داشتند، اولاد به مدال نقره دست یافت و آرخی در رده ششم ایستاد.
مهدی اولاد که در همین دوره از بازیهای پارالمپیک در پرتاب وزنه به یک مدال طلا نیز دست یافته است، در پرتاب اول رکورد 39.22 را به ثبت رساند، اما در پرتاب دوم مرتکب خطا شد. وی در تلاشهای سوم و چهارم دیسک را 39.68 متر و 40.60 متر پرتاب کرد. اولاد در پرتاب پنجم خطا کرد و در پرتاب ششم رکورد 38.21 متر را داشت و در نهایت با بهترین عملکردش یعنی 40.60 متر به مقام نایب قهرمانی دست یافت و شانزدهمین مدالآور کاروان ایران لقب گرفت.
همچنین نورمحمد آرخی رکوردهای 28.78 متر، 30.19 متر، 31.77 متر و 33.37 متر را در پرتابهای اول، سوم، پنجم و ششم داشت و در پرتابهای اول و سوم نیز مرتکب خطا شد.
در پایان این رقابت «الساندرو رودریگو داسیلوا» از برزیل ضمن شکستن رکورد پارالمپیک، صاحب مدال طلا شد. همچنین «اونِی تاپیا» از ایتالیا به مدال برنز دست یافت.
* تیراندازی با کمان:
زهرا نعمتی از ساعت 7:15 صبح و در مرحله یکهشتم نهایی ماده ریکرو انفرادی بانوان به مصاف «اِستِولانا بارانتسِوا» از کمیته پارالمپیک روسیه رفت و با نتیجه 6 بر 5 به پیروزی دست یافت. نعمتی از ساعت 13:30 به وقت تهران در مرحله یک چهارم نهایی با «فابیولا درگوویچس» از برزیل خواهد رفت.
* پاراکانو:
اسلام جاهدی از ساعت 6:45 صبح در مرحله مقدماتی کانو انفرادی انفرادی 200 متر کلاس VL2 و در گروه دوم با نمایندگان بلاروس، اسپانیا، پرتغال و مجارستان رقابت کرد و با زمان 1:01.395 دقیقه در رده چهارم قرار گرفت و راهی نیمه نهایی شد. در پایان این مسابقه نماینده پرتغال فینالیست شد و سایر ورزشکاران به نیمه نهایی رفتند.
شهلا بهروزیراد از ساعت 6:50 در مرحله مقدماتی کایاک انفرادی 200 متر کلاس KL3 در گروه اول با نمایندگان استرالیا، آلمان، بریتانیا و سوئد رقابت کرد و با زمان 54.755 ثانیه در رده چهارم ایستاد و راهی نیمه نهایی شد. در این رقابت نماینده بریتانیا به طور مستقیم گام به فینال گذاشت.
* بسکتبال با ویلچر:
ایران - کره جنوبی - رقابت برای رتبه نهم و دهم - ساعت 8 صبح
* دوومیدانی:
علی اصغر جوانمردی - پرتاب وزنه F35 - ساعت 15:28
علی پیروج - پرتاب نیزه T13 - ساعت 15:56
* والیبال نشسته:
ایران - بوسنی - مرحله نیمه نهایی - ساعت 16
در حال بهروز رسانی ...
منبع : خبرگزاری تسنیم
علیزاده: در لیگ برتر بدشانس بودیم؛ در جام حذفی جبران میکنیم
گزینههای سرمربیگری بارسلونا در صورت اخراج ژاوی
آخرین وضعیت محمد محبی از زبان کارپین
منچسترسیتی قهرمان لیگ برتر انگلیس شد + جدول نهایی
ممبینی: بنا به تعداد دستگاهها، بازیها با VAR برگزار میشود
ادعای سایت عراقی؛ پیشنهاد پرسپولیس به بشار رسن
اسبقیان: انتخابات فدراسیون تنیس اول خرداد برگزار میشود
چه کشتیگیرانی در بوداپست در انتظار حسن یزدانی هستند؟
پس از توافق با درویش؛ قرارداد اوسمار بهزودی امضا میشود
نیما عالمیان، دومین المپیکی تنیس روی میز ایران
گزینههای سرمربیگری تیمهای امید و جوانان استقلال مشخص شدند
سرنوشت طارمی در پی تغییر مالکیت اینتر چه میشود؟
تعداد سهمیههای ایران در المپیک پاریس به ۳۴ رسید
درخواست رسمی مشهدیها از زنوزی برای تیمداری در لیگ برتر+نامه
تاج: احضار همه اعضای هیئت رئیسه برای فساد حرف بیخودی است
پورموسوی: امیدوارم متخلفان گردن کلفتتر از قبل برنگردند
رشوه از فوتبال به بسکتبال رسید؛ پیشنهاد طلا به داور خانم
حضور مهدی برای دومین روز متوالی در سازمان لیگ باوجود برکناری
کربکندی: گفتم این فوتبال کثیف است اما ۳ میلیون جریمه شدم!
آذرباد: ناکامیهای تیم ما هیچ ربطی به مسائل فنی نداشت
گودرزی: رؤیای من بازی در لیگ قهرمانان اروپاست
دروازهبان یوونتوس تحت عمل جراحی قرار گرفت
خودداری رابیو از متعهد کردن خود به یوونتوس
لشگری: مربیای نیستم که به خاطر المپیک تن به هر چیزی بدهم
اقدام فدراسیون برای سفر ملیپوشان فوتسال پس از لغو پرواز
بیانیه تند باشگاه پورتو بابت پنالتی گرفته نشده روی طارمی
«تکنولوژی خط دروازه» مِنوی غیرممکن فوتبال ایران + جداول
یک رومانیایی داور دیدار بارسلونا - پاریسنژرمن شد
باشگاه استقلال محکوم شد
رباط صلیبی مدافع شمس آذر پاره شد